Grotere prijsverschillen dit jaar bij de bloembollen verwacht De „Konijnenbuit" in Vogelenzang wordt grasland Groningens herstel ''Brieven aan de redactie VAKANTIESPELEN Programma voor Woensdag DINSDAG 29 JULI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „Lindenheuvel" niet van Ned. hervormde kerk Jongen bleef aan boom van Prinsenbrug hangen „De Buurtvereniging Oost" opgericht Herdenkingsexpositie in het Huis van Looy Umans-bekertoernooi Lijk van vrouw gevonden Haarlemse politie liep opvallend goed Bouwmaterialen gestolen om schuur te bouwen H. H. Kühlemeijer verlaat Haarlemse gemeentedienst Examens Timmerman aangehouden, verdacht van oplichting Kort nieuws AVONDSTILTE ETCS? Alle tuinen van het Haarlems Speel tuin Verbond gaan naar de autoped- en zeepkistenraces, die op het Plesman- plein bij de speeltuin „Te Zaanen" in Haarlem-Noord worden gehouden. De wedstrijden beginnen om 's morgens half elf. Meisjes en jongens van zes tot en met acht jaar kunnen deelnemen aan de autopedrace. Voor jongens van negen tot en met veertien jaar is er een zeep kistenrace om de Grote Prijs van het Spaarne. De wagens moeten door de deelnemers zelf zijn gebouwd. Er is een duwer en een bestuurder. Het dragen van een helm is verplicht. De wedstrijden duren de gehele dag, zodat brood en drinken moeten worden meegenomen. Gegeten wordt op de tuin van „Te Zaanen". Speeltuinen van de Haarlemse Katho lieke Vereniging voor het gezin: „Kindervreugd" (Godfr. van Bouillon straat): Eerste grote kleuterdag naar Groenendaal uitsluitend voor meisjes en jongens van vier tot en met zes jaar. Vertrek per bus van de tuin 's morgens half tien. Terug ongeveer vier uur 's middags. Alleen brood meenemen. „Elba" (Ged. Schalkburgergracht): Be zoek aan de stadskweektuin voor jon gens meisjes van acht tot en met veertien jaar. Vertrek van de tuin 's morgens tien uur. „Zaanenoord" (Zaanenstraat): Spel op de tuin. Naar aanleiding van het bericht in ons blad van maandag, volgens hetwelk het landgoed „Lindenheuvel" in Bloemendaal mogelijk binnenkort een andere bestem ming krijgt, maakt dr. J. H. Stelma, voor zitter van het pastorale centrum, ons erop attent, dat dit centrum niet van de Neder lands Hervormde Kerk is. „Lindenheuvel'' was en is nog seeds open voor mensen van alle gezindten. De stichting dient tot licha melijke en geestelijk „recreatie" en onze omschrijving als plaats waar intellectuelen uit kerkelijke kring tot rust kunnen ko men, was dus niet juist. Toen maandagmorgen de afsluitbomen van de Prinsenbrug in Haarlem voor één van de eerste keren werden geopend, bleek er een zevenjarige jongen, wonende op de Harmenjansweg, aan te hangen. De brug wachter hield de bomen op om de jongen gelegenheid te geven eraf te komen. Deze lief echter onverwacht de boom los, waar na hij met een harde smak op het wegdek viel. Met een gebroken pols en een her senschudding is de jongen in het Gröte Gasthuis opgenomen. Het oorlogsgeweld heeft in april 1945 bij de bevrijding van de stad diepe wonden geslagen in het hart van Gro ningen. Veel werd hersteld of ver vangen door nieuwe gebouwen, maar er ivaren nog steeds muurresten en funderingen van bouwwerken, die er vóór 1945 hebben gestaan. Men is deze week begonnen met het opruimen van deze trieste oorlogsherinneringen. Als het terrein „schoon" is, zal men be ginnen met de bouw van de stadhuis uitbreiding. Dan heeft Groningen, dat men op deze K.L.M.-Aerocartofoto van de lucht uit kan overzien, weer een gaaf hart. In gloednieuw tenue stelt het juist opgerichte voetbalelftal van „De Buurtvereniging Oost" zich aan de bewoners voor. Onder het toeziend oog van enkele hon derden bewoners van de Zuidpolderstraat in Haarlem is maandagavond De Buurt vereniging Oost (D.B.O.) ten doop gehou den. De geboorte van de vereniging was zondagavond een feit geworden, toen het bestuur werd samengesteld. De gelukkige (geestelijke) vader, de heer G. M. Wassink, vertelde ons, hoe uit gesprekken met buren het idee werd ge boren een buurtvereniging op te richten en tevens een voetbalelftal te formeren. Dit elftal heet ook DBO, maar dan bete kenen de letters „Doorzetten brengt Over winning". Op 22 juli begon de heer Wassink met enkele buurtbewoners een actie en slechts een week later, op deze feestelijke maan dagavond, was D.B.O. een officiële vere niging geworden. En wat wil de vereniging nu eigenlijk? In de eerste plaats de kinderen van onge veer zes tot dertien jaar vier keer per jaar een gezellige uitgaansdag te bezor gen. Bijvoorbeeld naar Artis, naar de Ve- luwe, een hertenkamp, kortom een bus- of boottocht met leidsters naar een plaats of gelegenheid waar de kinderen plezier hebben. Daaronder vallen bijvoorbeeld ook kindermiddagen in het Concertge bouw en dergelijke. Het streven der ver eniging is in de Zuidpolderstraat (tussen Amsterdamstraat en Romolenstraat plus een gedeelte van de Teyierstraat) onder de ongeveer driehonderd gezinnen een geest van begrip en verstandhouding te bevorderen, de jeugd enkele genoeglijke dagen te bereiden en wat het voetbal elftal betreft te bereiken, dat B. en-W. het veld aan het Van Zeggelenplein zal af staan. Alle straatelftallen kunnen dan aan de competitie deelnemen en ook de „jeugd van de straat-actie" wordt hierdoor be vorderd. Luidsprekermuziek weerklonk en vlag gen in de verenigingskleuren geel-zwart wapperden gisteravond in de Zuidpolder straat, toen het voetbalelftal zich in zijn nieuwe tenue (geel-zwarte shirt en witte broek) aan de buurtbewoners kwam voor stellen. Inmiddels verscheen de muziek kapel „De Alpenroos" op het toneel. Ter wijl deze de straat met zijn klanken vul de, gingen de leden van het elftal van deur tot deur, om donateurs voor de nieu we buurtvereniging te werven. De vereniging heeft een kascontrole door de buurtbewoners zelf doen instellen. Plannen voor een toneelvereniging wor den nog uitgewerkt. De aanvoerder van de voetbalploeg, de heer H. Scheelings, zal tevens de training verzorgen. Donderdagavond om zeven uur speelt het team zjjn eerste wedstrijd op het Van Zeggelenplein tegen de buurt- veteranen Haarlem-Oost. Van 2 augustus tot 1 september zal in het museum „Het Huis van Looy" een herden kingstentoonstelling gehouden worden van werk van Tinus van Doorn (1905-1940). De officiële opening zal plaatshebben op vrij dag 1 augustus door de heer J. Brants. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool zijn geslaagd voor de hoofdakte-examens (ge hele akte): mej. Th. Finke te Koog a/d Zaan. mej. J. Boon te Assendelft, H. Appelo te Haarlem, mej. J. M. Dam te Laren, H. A. Berserik te Amsterdam. F. Glas te Haarlem, C. Steur te Volendam, Mej. A. E. Roggeveen te Haarlem, A. Scheer te Haarlem, mej. T. R. Boonstra te Castricum. Voor gedeelte A: Mej. G. Muschter te Overveen. F. Dirksen te Zaandijk. Voor ge deelte B: J. M. v. d. Broek te Amstelveen, H. Ringersma te Haarlem, S. Graafhuis te Amsterdam, H. J. v. d. Hoek te Amsterdam, H. A. v. Heerden te Alkmaar, J. J. Gerlofs te Haarlem, L. A. M. v. Dillenburg te Am sterdam, A. M. v. d. Broek te Amsterdam. Heemstede. Van de cursus Heemsteeds Handelsonderwijs slaagden voor het examen Middenstandsdiploma de volgende cursisten: Siem Apeldoorn. Jaap Barnhoorn, Wim van Dam, Nico van Dongen, J. v. d. Hulst, Rudolf van Kessel, S. de Lange, Wim Schoneveld, Wim Vosse, C. Goezinnen, Mies Goezinnen, Hannie van Honschoten, Ria v. d. Hoogen, H ten Kate, Corrie Mooyekind. Bep Neder- stigt, Bea Oosterholt, Lucie Stolwijk. Hannie Suidman, Ronnie Uitendaal, Nel Verhoeve, Deo v. d. Vlugt, Henk de Vos en Greet Schrijvers. Van dezelfde cursus slaagden voor het examen Praktijkdiploma Boekhouden de volgende kandidaten: F. Doeswijk, N. Tol, R de Barbangon, K. v. d. Kolk, Th. v. d. Wiel en C. Prins. 's-Gravenhagc. Voor het examen tekenen M.O. akte A zijn geslaagd: S. J. M. Hin, Haarlem en J. E. v. d. Noordaa, Heemstede. Woensdag en donderdag organiseert HCO 7-'jn jaarlijks bekertoernooi om de „Umans"- beker. Het programma luidt: woensdag 30 juli THB—Bloemendaal (6.45 uur); donderdag 31 juli DCORCH (amateurs) (6.45 uur). Een week later verliezersronde en finale. RCH werd in 1957 winnaar van de beker. (Verkort weergegeven) Vernielingen in parken. Naar aanleiding van uw artikel „Voor meer dan 13 mille aan plantsoenen vernield" in het Haarlems Dagblad van 22 juli 1958 het volgende: Sinds enige jaren heb ik het genoegen in een van de mooiste parken van Haarlem te wonen. Ik weet niet hoe het in andere parken gesteld is, doch vernielingen welke door kinderen of nog erger, door volwassenen worden toegebracht, heb ik nooit kunnen constateren. Natuurlijk waren er wel die eens aan een tak trokken of een bloempje afplukten, maar dit kan nooit tot een schade van 13.000 bij gedragen hebben. Wat ik wél iedere dag zie zijn de ver nielingen die door de honden toegebracht worden. Alle bewoners van het park en van uit de omtrek laten drie keer daags hun viervoeter(s) in het park uit. De trot toirs rond het park, evenals het park zelf zijn bezaaid met datgene waarvoor de honden daar heengebracht worden. Vele van de eigenaars(ressen) bezitten zelf een grote tuin, maar die moet ontzien worden. De honden rennen door de mooie bloem perken en schrappen hele stukken gazon met hun achterpoten de lucht in, waar door aan de mooie grasperken niet te .ïer- stellen schade wordt toegebracht. J. C. VERTON Kenaupark 19 Haarlem In het oostelijk gedeelte van het dorp Benthuizen is het stoffelijk overschot aangetroffen van een dertigjarige vrouw uit Zoetermeer. Vanmorgen was het poli tieonderzoek nog in volle gang. Het slachtoffer zou dezer dagen in het hu welijk treden. In de allerbeste stemming is zaterdag middag het detachement van de Haarlem se gemeentepolitie dat aan de Vierdaagse heeft deelgenomen, in Haarlem terugge keerd. Het detachement heeft de wandel marsen prima gelopen, het behoorde tot de beste politiedetachementen. Bij aan komst in Haarlem van de wandelaars heeft de korpschef van politie, hoofdcom missaris J. Fontijne, de wandelaars toege sproken en gelukgewenst met de prestaties. Het bestuur van de politie-sportvereniging en het korpsfonds zorgden voor bloemen en versnaperingen. De heer W. A. van van Soest, de detachementscommandant sprak tenslotte een dankwoord. Verschei dene van de wandelaars hadden reeds meer dan tien keer aan de Vierdaagse deelgenomen. Vijf jaar nadat de Vogelenzangse gras- boer de heer H. Verdegaal aan Gedepu teerde Staten verzocht de zogenaamde „Konijnenbuit" aan de Vogelenzangse- duinweg te mogen afgraven om er een grasland van te maken, is er een voor hem gunstige beslissing genomen. Als uitdrukkelijke voorwaarde stelde het college echter, dat er nimmer een bol lenland, doch een mooie weide, komt, die tussen de bossen niet zal detoneren. In dien de hoofd-ingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat van Noordholland dit wenselijk acht, zal het land na de af graving van een ontwateringssysteem worden voorzien. De ontheffing is verleend conform het advies van Provinciale Waterstaat en het laat zich aanzien dat thans ook B. en W. van Bloemendaal door het vinden van de ze middenweg minder ernstige bezwaren tegen de afgraving zullen maken. Behalve het gemeentebestuur van Bloe mendaal zijn over deze kwestie het be stuur van de polder Vogelenzang, de direc teur van de Gemeentewaterleidingen Am sterdam en de Contactcommissie voor Na tuur- en Landschapsbescherming gehoord. De behandeling van het verzoekschrift van de heer Verdegaal heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. De ontheffing van de bodemverlangingsverordening welke dient ter bescherming van het land- schapsschoon is onder meer aanzienlijk vertraagd door de laatste tijd optredende wijziging van de waterstaatkundige toe stand van de polder Vogelenzang. Dit deel kan namelijk uit landbouwkundig oog punt bezien door afgraving worden ver beterd. Het terrein van de „Konijnenbuit" be staat uit zandgrond en is iri gebruik als grasland. Het zuidelijk deel is sterk geac cidenteerd. Daar bevinden" zich enige nol len, bedekt met zeer armelijk grasgewas, doch landschappelijk gezien zeer aantrek kelijk. Van het noordelijk deel vertoont het maaiveld weinig reliëf. Dit deel, dat begrensd en plaatselijk doorsneden is door een inlaatsloot van de polder Vogelen zang, is bedekt met een grasmat van slechte kwaliteit, ten dele te wijten aan een te lage ligging van het maaiveld ten opzichte van de grondwaterstand en ten dele aan een te hoge ligging. Aangezien dit terrein is opgenomen als te bescher men natuurgebied in de monumentenlijst van Bloemendaal, had het gemeentebe stuur aanvankelijk uiteraard en terecht nogal wat bezwaren tegen genoemde af graving, zodat dit college in 1953 dan ook een afwijzend advies gaf, omdat dit ter rein toen bollenland zou worden en het ge meentebestuur van Bloemendaal zich daar, landschappelijk gezien, niet mee kon verenigen. De houder van de ontheffing de heer H. Verdegaal dus dient er zorg voor te dragen, dat het terrein zo spoedig moge lijk met door de Nederlandse Algemene Keuringsdienst (N.A.K.) goedgekeurd graszaad wordt ingezaaid en moet verder alles doen wat nodig is voor het verkrij gen van een goede grasmat. Al met al is er rekening mede gehouden het landschapsschoon van het errein zo veel mogelijk te beschermen. Toch blijft het jammer en vele ware natuurlief hebbers zullen het daar zeker mede eens zijn dat dit fraaie geaccidenteerde ter rein tot verdwijnen gedoemd zal zijn. Haarlemse politierechter De 39-jarige Velsense los-arbeider H. K. en diens 28-jarige broer M. K. werden maandagmorgen door de Haarlemse po litierechter, mr. N. Smits, ieder veroor deeld tot honderdvijftig gulden boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, had tegen de oudste verdachte drie weken onvoorwaardelijk geëist en tegen diens broer eveneens drie weken, waarvan echter twee voorwaarde lijk met een proeftijd van drie jaar. De oudste van beide broers had op ge zette tijden bij een bouwbedrijf in Vel- sen materialen gestolen om een schuur tje bij zijn woning op te kunnen trekken. Een dikke balk, zakken cement en tiental len tegeltjes yer\yisselden op deze wijze van eigenaar en werden door de jongste broer op eerv-bakfiefsjvervoerd. „Als je een schuur gaat bouwen, dan ga je toch niet gappen", zei de politie rechter. Daar waren de verdachten het dan ook wel mee eens. „Maar ik wilde zo graag een schuur bouwen", zei H. K. „En ik heb alleen maar de materialen ver voerd", zei M. K. De officier van Justitie, kon de „geor ganiseerde" plundertochten helemaal niet op prijs stellen. Hij beschouwde de oudste verdachte als de hoofddader, die zijn jon gere broer kennelijk had meegetroond. Mr. Pitlo noemde het een weloverwogen en voortgezette diefstal in vereniging. H. K. kon zich bij de uitspraak van de politierechter neerleggen. M. K. vond de straf kennelijk te zwaar en riep bij het verlaten van het gerechtsgebouw uit, dat hij hoger beroep zou aantekenen. Van onze medewerker voor bloembollencultuur) Een exporteur vertelde ons deze week voor een bloembollenveiling, dat de stem ming onder zijn collega's hem niet beviel. Hij wees oo de honderden mannen, die in alicrlei groepjes druk stonden te praten. In de vcilingzaal bleek deze stemming ook. De prijzen voor verscheidene soorten be ginnen aardig te stijgen. Men spreekt zo veel over een verandering van de vraag, dat iedereen er ook werkelijk in gelooft. De nieuwere variëteiten, speciaal die bestemd zijn om in het buitenland voor de bloem te worden gebroeid, schijnen veel te worden verkocht. Die variëteiten, die vroeger als de beste broeisoorten be kend stonden, kijkt men nu nauwelijks meer aan. Deze halen maar net een of twee kwartjes boven de officiële minimumprijs. Deze ligt 10 percent beneden de produktie- kosten. De kweker zal er dus weinig aan verdienen. Een gevolg van deze nerveuze stemming onder de exporteurs is, dat er al heel wat keren meer dan tien gulden per honderd voor de „dikke" tulpen is betaald. Het bekende rode kersttulpje, Brillant Star, bracht al zeventien gulden op. Dat is liefst vijf gulden meer dan verleden jaar om deze tijd. Het duurst is Topscore. Hiervoor wordt een prijs gegeven van achttien gulden. De Mendeltulp Olga bracht het al tot bijna vijftien gulden. De triumphtulpen Arguno, Preludium en Roland, zeer behoorlijke „broeiers", kosten nu inkoop ongeveer tien gulden. De enkele en dubbele vroege tulpen, waarvan het areaal steeds kleiner wordt, komen bijna allemaal aan of boven deze prijs. De vroegere zo geziene broeisoorten als Golden Harvest, All Bright, Bartigon, Queen of Night, Early Queen, Krelages Triumph, van der Eerden, Edith Eddy en Korneforos zullen de kwekers niet veel winst opleveren. Alleen als de oogst hier van uitstekend is, kan de hoeveelheid wat goed maken. Heel eigenaardig is, dat de witte tulpen, zoals White Sail, die enkele jaren geleden niet te verkopen waren, nu weer in de gratie schijnen te zijn gekomen. De prijs van f 7,55 voor zift twaalf en 6,10 voor zift elf is zeer behoorlijk. Waaraan deze stijging van de belangstelling toe te schrij ven is kan niemand zeggen. Natuurlijk kunnen de exporteurs bij de verkoop wat invloed uitoefenen, maar men kan een klant toch niet verkopen wat hij niet wenst. In het bloembollenvak weet men ook, dat de smaak van het publiek grillig is. Een artikel, dat enige tijd goed koop is geweest, kan plotseling weer veel gevraagd worden. De krokussen zijn hier van een voorbeeld. Deze brengen nu weer prijzen op, voor welke de kwekers ze kunnen telen. Het vermoeden bestaat, dat de verschil len in prijs dit jaar veel groter zullen zijn dan verleden jaar. Ieder wacht met nog meer spanning dan een week geleden de volgende prijsnoteringen van de veilingen af. De exporteurs op Amerika, die altijd het vroegst gaan verzenden, zijn nu.alle maal aan hef inkopen.. Zij beheersen op het ogenblik de prijzen.' Menen zij, da't er Met ingang van 1 augustus zal de heer H. H. Kühlemeijer, hoofdambtenaar eerste klasse, de Haarlemse gemeente dienst verlaten. De heer Kühlemeijer, die hbt grootste deel van zijn loopbaan bij de dienst van Bouw- en Woningtoezicht is werkzaam geweest, zou aanvankelijk per 1 januari van dit jaar met pensioen gaan. Hij is echter sinds die datum adviseur geweest van de nieuwe dienst van Volks huisvesting, waarvan hij donderdag af scheid zal nemen. Des middags zal een afscheidsreceptie plaats hebben in het ge bouw van de dienst, Wagenweg 40, die om ongveer kwart voor vijf begint. De heer Kühlemeijer kwam in maart 1924 als tekenaar bij Bouw- en Woningtoezicht in tijdelijke dienst van de gemeente. In ja nuari 1925 werd hij inspecteur in vaste dienst, in welke functie hij werkzaam is geweest tot maart 1946, toen hij benoemd werd tot hoofdinspecteur. In januari 1955 volgde zijn benoeming tot technisch hoofdambtenaar eerste klasse. De heer Kühlemeijer heeft meegewerkt aan de totstandkoming van ongeveer tienduizend woningen in de gemeente Haarlem. Voorts is de heer Kühlemeijer lid van het bestuur van de Dreefschool en is hij lid van het college van notabelen van de Nederlands hervormde kerk. gevaar is, dat zij hun voorraad niet op tijd aangevuld krijgen, dan kunnen er enorme uitschieters in de prijzen komen. Men moet nu eenmaal aan zijn verplich tingen voldoen. En in Rotterdam letten vakkundige controleurs wel op, dat nie mand „handigheidjes" uithaalt, zoals een firma verleden jaar probeerde. Deze fir ma stond onlangs onder de lijst „Faillisse menten". Het was de eerste exporteur sinds jaren. In de komende weken wordt beslist, of de exporteur zijn bij de ver koop geschatte winst zal kunnen halen of niet. De kweker en exporteur van bloem bollen heeft als ieder, die in een agrarisch bedrijf zijn geld verdient, maar één keer per jaar een omzet. Met andere woorden, hij moet in een keer voldoende rente uit zijn geld halen. Dat men wel eens ner veus wordt als dat spaak dreigt te lopen, laat zich begrijpen. De Haarlemse politie heeft maandag een 44-jarige timmerman uit Haarlem aangehouden, die van oplichting verdacht wordt. Hij zou namelijk van verscheidene inwoners van Haarlem en Bloemendaal bijdragen van achthonderd gulden hebben ontvangen, als bijdragen in de verbou- wingskosten van een in slechte staat ver kerend huis aan de Bakenessergracht, dat het eigendom van de timmerman was en dat na verbouwing zou worden verhuurd aan degenen, die in de verbouwingskosten hadden bijgedragen. De timmerman had, nadat hij eigenaar van het huis had geworden, per adverten tie contact gezocht met aspirant-huurders. Zo dienden zich achtereenvolgens als ge gadigden aan een 30-jarige bode en een 25-jarige vertegenwoordiger uit Haarlem, alsmede een 55-jarige weduwe uit Bloe mendaal. Allen hadden achthonderd gul den betaald in de verwachting, dat het huis zou worden opgeknapt. Dit zou vóór 1 sep tember 1957 geschieden, maar was echter niet gebeurd. De bode en de vertegen woordiger zijn toen toch in de woning ge trokken, ondanks het feit, dat de gaslei dingen lekten en dat ook geen water en elektriciteit kon worden gebruikt. Via Bouw-en Woningtoezicht werd de timmerman gemaand voorzieningen te treffen. Toen dit echter niet hielp is de wo ning voor rekening van de timmerman op geknapt door de dienst van Bouw-en Wo ningtoezicht in mei en juni van dit jaar. De hieraan verbonden kosten werden echter niet voldaan, zodat de politie aanneemt, dat de van de drie slachtoffers ontvangen 2400,— voor andere doeleinden zijn ge bruikt. De weduwe uit Bloemendaal had bij de Bloemendaalse politie aangifte van oplichting gedaan, waarna de Haarlemse politie de man aanhield en in verzekerde bewaring heeft gesteld. Getuigen gevraagd. De Haarlemse 'politie vraagt getuigen van het ongeval op de Leidsevaart, waarbij maandagmorgen omstreeks kwart over elf een dertienjarige jongen met zijn fiets tegen een auto botste en om het leven kwam, zich met haar in verbinding te stellen. Zandbouwwedstrjjd. De zandbouw- wedstrijd, die vandaag op het strand in Zandvoort zou worden gehouden, is niet doorgegaan vanwege de weersomstandig heden. Bij goed weer wordt de wedstrijd woensdagmorgen om negen uur gehouden. Advertentie Voor stadgenoot en vreemdeling Korte kerkdienst woensdag 30 juli 8—8.45 u. Spreker: Ds. J. W. v. NIEUWENHUYZEN Organist: Johan Timmerman Sopraan: Nelly Groenevelt.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7