Indeling amateurverenigingen in komende voetbalseizoen Amerikaanse atleten verloren de landen wedstrijd tegen Russen Tal van zeilers in moeilijkheden in de Nieuw Loosdrechtweek DE TOUR DIE VERDWEEN Bij de heren zegevierden Amerikanen, bij de dames de Russinnen Kraan kon achterstand niet helemaal inlopen MET GERING VERSCHIL Henk Buis winnaar in het sportpark Van Duin steeds steviger aan de leiding Drie verdrinkingsgevallen Jacques Tati komt Drie overwinningen voor zeventallen van DWT Amateurkampioenschap een open strijd Aanvulling verkooplijst Jan Seelen naar Ajax Record-ballonvaart Tennis Grote belangstelling voor Brederode-toernooi Peter May scoorde zijn tiende century in testcricket OP DE LAATSTE DAG OINSDAG 29 JULI 1958 ne Amerikaanse atleten, die zondag na eerste dag van hun titanenstrijd tegen Russische atleten in het Lenin-stadion Moskou een voorsprong van acht pun- n hadden genomen, moesten maandag jen hoe de gastheren hun aanvanke- ik opgelopen achterstand inliepen, voor men en ondanks alle Amerikaanse krachtsinspanningen toch nog zij het dan met een miniem verschil van twee ounten konden zegevieren (172-170 pun- j gij de heren werd het een duidelij ke overwinning voor de Amerikanen, die et 126 tegen 109 hun tegenstanders ge makkelijk de baas bleven, maar daar de .\merikaanse dames met 6344 verloren, «as de eindzege toch voor de Russen. We zouden in tegenstelling met de aan hef kunnen zeggen: „Het is er dan toch van gekomen" en daarmee bedoelen we beide wereldrecords van hinkstap- pringer Ryakhovski en tienkamper Ra ter Johnson. Zondag viel er in deze kracht meting van 's werelds besten geen enkel wereldrecord te noteren, hoewel deze toch wel in de lijn der verwachtingen lagen en door vele experts met „stellige zeker heid" voorspeld werden, maar op de laat ste dag werd de schade met twee records niimschoots ingehaald. Oleg Ryakhovski, de jonge student uit Taschkent, die vorig jaar met een sprong van 16 m. 29 aan de top van de wereld ranglijst kwam, heeft de plaats van zijn grote voorganger en Europees recordhou der Leonid Tcherbakov ingenomen. Zes tien meter en negenenvijftig centimeter na zijn eerste afzet landde hij in de bak. Het trotse record van de Braziliaan Ad- hemar Ferreira da Silva was met 3 cm. verbeterd. Het nummer hinkstapspringen werd trouwens, evenajs het speerwerpen, hoog springen en de damesnummers 800 meter, meter horden en vèrspringen, een dub bele overwinning voor de Russen, die daarmee telkens 5 punten winst op hun te genstanders boekten. Vitolo Kreer werd bij het hinkstapspringen nl. tweede en zijn sprong van 16.30 m. betekent momenteel op een na beste prestatie in dit sei zoen. Slechts tweemaal werd er op deze laat ste dag volle buit voor de Amerikanen be haald en wel op de „bij voorbaat" reeds gewonnen onderdelen discuswerpen heren en 400 meter horden. Daar zorgden Rink Babka, Al Oerter, 31enn Davis en Joshua Culbreath voor. Van Babka werd meer verwacht dan de i'meter die hij nu haalde. In de training ud de. Amerikaan de 60-metergrens en- iele malen overschreden, maar het bleek <r in de wedstrijd zelf toch echt niet in zitten. Glenn Davis, die van de achter- loede uit de 400 meter horden won in de roor hem alledaagse en voor Europese «grippen zeer fraaie tijd van 50.4 sec., Doekte hiermee zijn tweede overwinning op een persoonlijk nummer. Zondag had hij al de 400 meter gewonnen. Bovendien had Davis nog een groot aandeel in de Amerikaanse victorie bij de estafette 4 x meter. De stevige atleet uit Texas heeft zijn retourtje Moskou v.v. dus wel verdiend Henk Buis uit Vijfhuizen, die tegenwoor- g in hoofdzaak op de baan fietst en bezig is om zich tot een succesvol stayer te ont wikkelen, heeft zondag weer eens deelge nomen aan een wegwedstrijd van zijn ver- eniging „De Kampioen" in het „Van der Aartsportpark". En met succes. Met een volle ronde voorsprong op zijn concurren ten beslistte hij deze wedstrijd, welke over één uur werd gehouden, in zijn voordeel. Aan deze wedstrijd werd ook deelgeno men door twee Deense gastrenners, doch voor hen viel op het bochtige parcours van het sportpark geen eer te behalen. Zij slo ten de rij van prijsrijders. De uitslag luidde: 1. H. Buis, 2. P. de J(|ng, 3. A. Tuyp, 4. B. Gieske, 5. P. Hansen (Denemarken), 6. O. Nielsen (Denemarken). B'j de C-klassers. die een wedstrijd over 30 kilometer reden, zegevierde Bouma vóór Hendriks, Peters, Fennis, Nijssen, Van Steyn, Croese en Victoor. Bij „De Kampioen De IJmuider wieleramateur Hans van Duin heeft zijn leidende positie in het Prestatieklassement van de Haarlemse wie lerclub „De Kampioen" weer belangrijk verstevigd en staat nu vijftien punten voor °P Coen Visser uit Santpoort. De stand luidt momenteel: 1. H. van Duin met 108 pnt (IJmuiden); 2. C. Visser met. 03pnt. (Santpoort); 3. A. Rutte met 44 pnt.; tL, Vaars met 28 pnt.; 5. H. van Weeren ®t24 pnt. (allen Haarlem); 6. en 7. A. Ree kers (Nieuw Vennep) en H. Oldenburg Wmuiden) met 20 pnt.; 8. A. Straver met 8 Pnt. (Haarlem). (r. het klassement der nieuwelingen heb- Psn zich enkele verschuivingen voorge daan. Riethoff, die een tweede plaats be- haalde in een gecombineerde wedstrijd met amateurs in Oldenbroek en een achtste Prijs veroverde in Hengelo, heeft Piers van leiding verdrongen. Sminia werkte zich 8°or zijn overwinning in de Ronde van de Markthallen op naar de derde plaats en 'laat nu vlak achter Piers. Ook Blommaert, die in Castricum een j'ande plaats behaalde, heeft zich nu weten :e klasseren. Hij draagt evenwel nog de rode lantaarn". De stand: 1. E. Riethoff 26 pnt.; 2. C. Piers met 20 pnt.; 3. E. Sminia met 17 pnt.; 4. C. Jansen met 7 pnt.; A. Bogaard met 6 pnt.; 6. W. Blommaert met 1 pnt. Nog een Amerikaanse atleet, die men na deze wedstrijd het predicaat „zeer goed" kan verlenen, is de tienkamper Rafer Johnson. Toen hij na de eerste dag op een totaal van 4527 punten gekomen was, stond de weg naar een nieuw wereld record voor de 22-jarige neger open. Op die weg lagen nog vijf zware barricades, de 110 m horden, het discuswerpen, speerwerpen, polsstokhoogspringen en de 1500 meter. Maar Johnson heeft alle hin dernissen uitstekend genomen. Na de 1500 meter kwam de lange Amerikaan vrijwel uitgeput als laatste door de finish. Voor de race was hij echter al zeker van het wereldrecord. Immers na het negende nummer was hij met 8.072 punten al bo ven het oude record gekomen. Johnson had zich dus niet eens extra be hoeven inspannen op zijn zwakste num mer. Hij deed het toch. Nu had hij een keer de gelegenheid tot een fantastische score te komen, waarom dan niet alles er uit gehaald? Tweehonderddertig punten leverden die 1500 meter hem nog op en daarmee kwam hij in totaal tot 8302 pun ten. Een onverwachte dubbele Russische victorie was er bij het hoogspringen waar De 28-jarige mevrouw C. J. Visser Veestraten, wonende Van Cuycklaan 14 te Oegstgeest, is door verdrinking om het leven gekomen. Zij was gaan zwemmen in de Koppoel van De Kaag en is daarbij verdronken, hoewel zij de zwemkunst goed machtig was. Tot nu toe heeft men het stoffelijk overschot nog niet ge vonden. Het achtjarig zoontje van de heer en mevrouw Van Gasteren uit de buurt schap De Hoef bij Mijdrecht is bij de ouderlijke woning in de Amstel verdron ken. Vermoed wordt dat hij is uitgegleden van een bootje, dat daar gemeerd lag. Pas na geruime tijd dreggen is het stoffelijk overschot gevonden. Uit de Tweede Petroleumhaven te Rot terdam is het stoffelijk overschot van de 14-jarige scheepsjongen Pieter Plieger uit Brunsum opgehaald. Gistermiddag om streeks half 1 werd de jongen op het schip waarop hij voer, het tankerbinnen vaartuig Sallandia, vermist. Vrijdagmiddag komt de Franse filmre gisseur Jacques Tati met zijn echtgenote naar Nederland om zijn jongste film „Mon oncle" in te leiden. Tati, die Haagse voorouders heeft, zal op 1 augustus aanwe zig zijn bij de eerste première in Asta in Den Haag. „Mon oncle" is als een vervolg te beschouwen van de bekende film „Les vacances de monsieur Hulot". Ter gelegenheid van het bezoek van Tati aan Nederland houdt de Franse am bassade vrijdagmiddag in het maison Descartes in Amsterdam een ontvangst. vooral Charles Duma zeer teleurstelde. Yuri Stepanov toonde de 40.000 toeschou wers dat hij ook na het verbod van de „springplankschoen" nog tot toppresta ties in staat is: 2.06 m., 2.09 en 2.12 me ter haalde hij bij de eerste poging. Daar op liet hij de lat op 2.15 meter leggen. We reldrecord? Nee jammer genoeg voor de Rus niet. Tweemaal raakte hij de lat en toen besloot hij maar van de laatste po ging af te zien en genoegen te nemen met 2.12 meter. Igor Kasohkarov, de tweede Rus, Olympisch kampioen Dumas en Paul Stuber waren bij 2.03 meter reeds in het gras gaan zitten. De tijden op de loopnummers waren niet zo best. De gehele morgen had het in Mos kou geregend en pas na de middag werd het droog. Toen stond er echter een ster ke wind, die er samen met de zachte baan voor zorgde dat er geen toptijden werden gemaakt. Anders had Rischtzin misschien voor een nieuw wereldrecord 3000 meter steeplechase kunnen zorgen. De tijd van 8 min. 42 sec. ligt immers slechts zeven seconden boven zijn eigen wereldrecord. Verrassing Een verrassing was ongetwijfeld de tweede plaats van Phil Coleman. Vijf se conden na de Rus kwam hij door de finish en daarmee overtrof hij zich zelf. Trou wens ook op de 5000 meter (Bill Dellinger tweede in gelijke tijd als de winnaar) werd het puntenverlies tot het uiterste be perkt en voor de 1500 meter kon zelfs de winst genoteerd worden toen James Grel- le kampioen Pipine een volkomen onver wachte nederlaag toebracht. De niet bepaald tenger gebouwde Earle- ne Brown gaf wereld-recordhoudster Gali- na Zybina bij het kogelstoten geen schijn van kans. Haar worp van 16.54 meter bete kende naast een nieuw nationaal record en 5 punten voor de eerste plaats ook de bes te wereldprestatie van dit jaar. De Amerikaanse hordenloopsters kun nen echter beslist nog wel iets van hun Russische tegenstandsters leren. Dat blijkt wel uit het verschil van liefst 1.1. sec. tus sen de eerste Russin, Galina Bystrova, en de eerste Amerikaanse, Lauretta Foley. Resumerend zou men kunnen zeggen dat beide ploegen vrijwel alles gedeeld hebben. Elk een wereldrecord, Rusland winnaar bij de dames, Amerika bij de he ren. En de twee punten verschil, in zo'n enorm atletiekduel, bewijzen trouwens dat het krachtsverschil tussen de Russi sche en Amerikaanse atleten miniem is. Waterp In de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem zijn maandagavond drie DWT-zeventallen in het strijdperk ge weest, die alien een overwinning Boekten.' De reserve DWT-dames speelden de laat ste wedstrijd voor de reserve eerste klas se, waarin zij de enige overwinning boek ten door ZIAN 2 met drie-twee de baas te blijven. DWT 2 degradeert naar de reser ve tweede klasse. Het eerste dames-team van DWT kreeg RDZ tegenover zich. Er werd nogal fel ge speeld en RDZ speelde zo nu en dan te zwaar, waardoor zij een speelster op de kant kreeg. Daaruit trok DWT profijt. Voor de rust nam DWT de leiding door Annie Metzelaar. In de tweede helft trok Do Turkenburg vanuit de DWT-achterhoe- de naar voren (2-0). Paula van Bruggen maakte er bij een schermutseling voor het RDZ-doel drie-nul van, waarna zij voor verder spelen werd uitgeschakeld doordat haar oog in aanraking kwam met de hand van een tegenspeelster en zij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Bij de stand drie-nul voor DWT bleef het. Het was voor DWT de laatste wedstrijd. Zij staat met zeven punten uit tien wed strijden op de vierde plaats van de rang lijst. DWTVechtstreek In de tweede klasse herenwedstrijd DWTVechtstreek heeft DWT een volle winst behaald en is daardoor boven Futen, De Vest en Vechtstreek op de ranglijst ge ëindigd. De strijd begon vrij eenzijdig. Fons Roo- zekrans opende de score. Het werd zes nul door Molenaar (2) en Meijer en Roo- zekrans (2x). Vechtstreek kwam er toen beter in en Van Dijk maakte er zes-één van. Met de DWT'er Thoolen op de kant werd het door De Vink zes-twee en met voltallige ploe gen in de strijd bracht van Geffen de rust stand op zes-drie. In de tweede helft buit te Roozekrans een spelersmeerderheid uit (7-3). Het verdere verloop was: Doorne kamp zeven-vier, Molenaar en Meijer ne gen-vier en Van Geffen negen-vijf. DWT heeft uit de acht gespeelde wedstrijden acht punten behaald. Vanavond wordt in het Hilversumse sportpark het amateurkampioenscViap van Nederland verreden. Niet minder dan 15 paarden zullen elkaar over 2400 meter be kampen, een afstand, die voor vele deel nemers al een te grote opgave is. Maar dit is dan ook de enige aanwijzing naar een vermoedelijke winnaar, zo volkomen open zal de strijd dit jaar zijn. De gedachte gaat na veel wikken en wegen naar Raleigh Harvester, die het in amateurshanden bijna altijd goed doet, dat in tegenstelling met de veel moeilijker te rijden andere kandi daten Quick Jimmy en Sita. Betere en be trouwbaardere mogelijkheden bieden dan ook Oranje Nassau, Rina Gay en Sunny Boy. Ook de overige nummers zijn voor een avondmeting uitzonderlijk goed bezet. In de spanning-prijs krijgt de uitgesproken flyer Sagne d'Or een eerste kans eindelijk een zo lang verdiende overwinning te be halen, doch zij zal daartoe in de bochten geen duim grond toe moeten geven. De in ongekende vorm lopende representanten van stal Wagenaar (Q Deter v. Zora, Ron- ny Zora) zyn de grootste concurrenten, als mede United Hanover en Us Hompie. Een zeer sterk veld treedt aan in de draverije van meet, waarin Geersen (Urban Hollan- dia, Uranus) revanche kan nemen op Ura nus Koff, die door zijn slechte positie aan de start het deze keer wel niet zal kunnen bolwerken. De goede vorm van Tarzan Hollandia G, evenals die van Unwaers- fugel S doen het gevaar eerder van deze kant verwachten. Ook in de serie-draverij is er een enorm gedrang. Als groot favoriet zal ongetwij feld Visuil S aan de start verschijnen, maar als deze nu opnieuw faalt mag de merrie wel buiten weddenschappen wor den geplaatst. Haar verschijning maakt een tip vrijwel onmogelijk, daar zij zonder fouten zelfs zeer gemakkelijk zal kunnen winnen. Andere kanspaarden zijn Very Nice, Taky Erebus en Vanity Hanover. BW: M. van Bergen, W. Heymans, C. Johnson, C. Kerssens, J. van Roessel. EDO: H. Th. Koelemij. Eindhoven: D. J. Snoek. 't Gooi: C. Houtveen, G. Tenninglo. De middenvoor van het Nederlandse jeugdelftal, Jan Seelen (VVV), zal in het volgende seizoen voor Ajax uitkomen. Maandagmiddag heeft de Venlonaar in Amsterdam het contract getekend. De transfersom zou ongeveer 30.000 gulden bedragen. JAMESTOWN, (UPI) Na 34 uur en 39 minuten in de lucht te zijn geweest, zijn zondag de Amerikaanse ballonvaarders Malcolm Ross en M. Lewis op aarde terug gekeerd. Zij hebben een record verbeterd van 32 uur 10 minuten. De tocht terug werd gemaakt zonder de plastic ballon. De gon del werd van de ballon losgesneden en aanvaardde de terugreis met een para chute. In Minneapolis vertelden de ballonvaar ders, dat een aantal muskieten de reis hadden meegemaakt als verstekelingen. Gisteravond is men op de tennisbanen gelegen achter de ruïne van Brederode in Santpoort gestart met het jaarlijkse „Bre derode-toernooi", dat tot en met zondag de aandacht zal vragen. De belangstelling voor dit toernooi is groot; tweehonderd entwintig deelnemers met drieëntwintig inschrijvingen voor het herenenkelspel in de A-afdeling, waarvan wij willen noemen Nieland, Goudsmit, Putters (uit Amster dam), Tervoort (Beverwijk), de Duitsers Burgesmeir en Zimmermann en uit het district Haarlem Van Berckel, v. d. Horst, Borgerding, S. Okker, Neederkoorn, Reus, v. Welie en Verhoef. Bij de dames nemen o a. deel de dames Tervoort en Dingier uit Beverwijk, Okker, Steffelaar, Scherpen- zeel (district Haarlem) en mej. v. d. Horst uit Tilburg. Cricket Peter May, de aanvoerder van het En gelse cricketteam, heeft op de vierde en voor-laatste dag van de vierde testmatch tussen Engeland en Nieuw Zeeland zijn 10de century in test-cricket gescoord. In 2 uur en 33 minuten vergaarde hij 101 runs; vier maal sloeg hü een zes. Zeven maal een vier. Dank zij het gewaagde, maar zeker ver antwoorde batten van May kon de Engelse aanvoerder op 365 voor 9 de eerste innings sluiten. Daarna trokken de Nieuwzeelandse cricketers, die in hun eerste innings 267 runs hadden gescoord, ten tweede male naar de wickets. Bij de stand 30 voor 0 werden de stumps getrokken, zodat Nieuw Zeeland na de vierde dag 68 punten op Engeland achterstaat met alle tweede in ningswickets nog in handen. Behalve May, die maandag de 69ste cen tury in zijn loopbaan scoorde, had ook Ted Dexter weinig ontzag voor de Nieuw zeelandse bowlers. In nog geen anderhalf uur zorgde hij voor 52 punten. De eerste drie wedstrijden van deze rub ber van vijf werden alle door Engeland gewonnen. SCHATORJé. Na twee seizoenen bij Vi tesse te hebben gespeeld zal de oud-VVV speler Jan Schatorjé in het komende sei zoen weer voor de Venlose vereniging uitkomen. De amateurclubs uit Haarlem en omgeving zijn het komende seizoen als volgt ingedeeld: DISTRICT WEST I 2e klasse A: Baarn HBC Holland Hollandia JSV De Kennemers WA WB Watergraafsmeer West Frisia Zand v.meeuwen Zeeburgia 3e klasse A: Alcm. Victrix Always Forward Assendelft Beverwyk CSV rvv KW De Meteoor QSC Velsen Wijk aan Zee ZAP 3e klasse C: Allen Weerbaar DEC DONAR JOS Maarssen NAS NFC Rapiditas SDO SDW Swift ZSGO 2e klasse B: Aalsmeer A FC DEM Hercules HFC HMS HRC OWO Purmersteijn Schoten TOG WFC De organisatoren van de Nieuw-Loos- drecht-week hadden ook op de laatste dag stellig geen gebrek aan wind. Integendeel, het woei zo hard, dat vele deelnemers ver stek lieten gaan en van degenen die wel gestart zijn, kwamen er diversen in moei lijkheden, met als gevolg dat de water- politie enige malen in actie moest komen om drenkelingen van omgeslagen vaartui gen te assisteren. In verband met het zeer woelige water bonden in de Flying Dutch- manklasse slechts vjjf moedigen de strijd aan. Jac Kraan was met dit weer in zijn ele ment, hoewel Schipper en Verhagen het hem zo moeilijk mogelijk hebben gemaakt, maar zij konden niet voorkomen dat de man uit Oude-Wetering als eerste door de aankomstlijn ging. Niettemin kon hij zijn achterstand in punten niet geheel goed maken. Verhagen, die als derde aankwam, werd met 69 punten hoofdprijswinnaa.- vóór Kraan (62 punten). Het was te verwachten dat er ook bij de Sharpies veel strijd zou worden gele verd tussen de twee best-geplaatsten, Bart Kraan van Braassemermeer en Hoekstra van de organiserende vereniging. Na een zeer scherp duel won de man uit Loos drecht. Kraan had echter aan zijn tweede plaats juist voldoende (67) voor de hoofd prijs. Hoekstra behaalde 65 punten. B. Staartjes van Het Witte Huis, die bij de Valken zo uitstekend was begonnen met tweemaal een eerste plaats, werd nu slechts vijfde. Zijn clubgenoot Scherpt zegevierde ditmaal, toch won Staartjes de hoofdprijs. De uitslagen luidden: Int. Flying Dutchmanklasse: 1. Mustang Jac Kraan (Braassemermeer); 2. Lichte angst, H. J. Schipper (HWH); 3. en hoofd prijs Daisy, B. Verhagen (Aegir). Int. 12 m2 klasse A: 1. Typhoon, D. Hoekstra (HWH); 2. en hoofdprijs Meteor, B. Kraan (Braassemermeer); 3. Piasjager T. Vlek (HND). Valkenklasse A: 1. Abeltje I, C. Scher- pel (HWH); 2. Annemieke, C. van Schie (HWH) 3. De Polle, A. Wester (KZV Sneek); hoofdprijs Boentoet, B. Staartjes (HWH) 16 m2 streepklasse: 1. en hoofdprijs Ingrid, J. N. Bodegraven (N.-Z.); 2. Dak, J van Rietschoten (IJselmonde); 3. Jel For Bel-Air, J. C. Schiet (HWH). Int. Finnklasse: hoofdprijs Onding, H Willems (De Schinkel). Int. Olympiajollen klasse A: 1. Mustang W. H. Stellingwerf (HWH); 2. en hoofdprijs Jaxita, H. Prins (HWH); 3. Moeders Angst A. Alofs (HWH). Vrijheidsklasse A: 1. Naatje, J. R. de Vries (De Kaag); 2. Tjitjak, Tepe (Gouda)' 3. en hoofdprijs Yar, S. de Jong (HWH). Pampusklasse: 1. en hoofdprijs Bries, W. Blok (HWH); 2. Stormvogel, S. Saur (HWH); 3. Tobbedanser, O. O. Besseling (KWVL.). Int. 12 voetsjollenklasse: 1. Hatatitla. J. W. van Weel (RZV): 2. en hoofdprijs Pu- sitron, J. Boelhouwer (Ondine); 3. Twinkle mej. M. Bootz (KWVL). 16 m2 puntklasse: 1. N. N., B. Derks (KWVL); hoofdprijs Ideaal, J. H. Lagendijk (IJselmonde). Sernklasse: 1. en hoofdprijs Crazy P. v. d. Linden, Aalsmeer; 2. Plakglas, H Coops (KWVL); 3. N.N., D. Dudok van Heel (KWVL). Z-z-zoudt u hem weer weg willen halen?" vroeg professor Randou. „Ik geloof u nu echt wel!" „Mooi zo, alstublieft hij is al verdwenen. Maar om verder te gaan: nu kom. ik tot de verklaring welke u wenst: wij hebben ons onlangs ten doel gesteld, het heelal te verbeteren. Wij besloten expedities naar andere bewoonde werel den te maken, deze te ontwikkelen en er de volmaakte vrede te brengen waarin wijzelf leven. Wij begonnen deze werelden extra te bestuderen en ikzelf nam uw wereld, de aarde, voor mijn rekening, gedurende ruim honderd jaar met, behulp van de beste instrumenten die ik bedenken en dus scheppen kon". Toen mijn studie zo ver als mogelijk gevorderd was, had ik een jonge man de expeditie moeten laten maken. Maar ik was van de aarde gaan houden en ging toch zelf. Eigenlijk was ik te oud. Ik maakte kleine vergis singen en verdwaalde, zodat de reis jaren langer duurde dan nodig was. En ik viel te vaak in slaap, zoals ik nu ook weer heb gedaan met het nare gevolg, dat u over last is aangedaan. Maar is het u niet opgevallen dat er meer vrede op aarde heerst dan enkele maanden ge leden?" Inderdaadgaf de commissaris toe. „Mijn agenten hebben bijna niets meer te doen; en er is geen enkele echte oorlog en maar één Zuidamerikaanse revolutie geweest". „Ja", zei de grijsaard spijtig, „die ene keer sliep ik weer. Maar het ging toch al goed. Want dit was het doel: eerst vrede stichten en u dan verder helpen". Maar helaas, ik heb er de tijd niet voor. Mijn jaren zijn geteld. Ik ga terug en een ander moet mijn werk afmaken zoals hij het eigenlijk had moeten beginnen als ik maar verstandig was geweest. Doch ik wilde niet teruggaan". De grijsaard rees van zijn stoel op. Beschuldigend stak hij zijn vinger naar de mannen uit„Doch ik wilde niet teruggaan alvorens u ter verantwoording te hebben geroepen. Ja, u, mijne heren, want u bent een schande voor deze wereld. Met middelen welke u toch niet kunt begrijpen, heb ik anderen van de misdaad kunnen af houden, maar u bent hardnekkig in de boosheid. Schaamt u, want u hebt zich door geen enkele waar schuwing van uw schandelijke praktijken laten weer houden!" 3e klasse B: ADO '20 Alkm. Boys Egmondia EVC HSV RKEDO Rood-Wit A Vitesse '22 WSV '30 Zaandijk Zilvermeeuwen ZVV 4e klasse D: AS V/Arsenal ASVA DIO De Eland ETO Fokke Kinheim St. Pancratius Rivalen RODA Terrasvogels VDO 4e klasse E: Animo Bloemendaal DVAV EHS Energia De Meer Onze Gezellen TABA Waterloo WMHO WMS DISTRICT II 3e klasse A: Alphen Celeritas Lugdunum Olympia Ripperda RVC TYBB Voorburg Vredenburch VVP VVSB Wilhelmus 4e klasse A: ASC Concordia (H.) DOSR (x) Foreholte Geel Wit Hillegom Lisse SJC Teijlingen THB Warmunda Reserve klasse District I Res. Ie klasse: Ajax 3 Blauw Wit 3 DCG 2 DWV 2 HRC 2 RCH 3 De Spartaan 2 UW 2 Volendam 3 WA 2 WFC 2 Res. 2e klasse A: DEM 2 DWV 3 HBC 2 HFC 2 Hollandia 2 HRC 3 De Kennemers 2 OSV 2 West-Frisia 2 WSV '30 2 ZFC 3 Res. 2e klasse C: Ajax 4 Blauw Wit 4 DOS 3 DWS 3 Elinkwijk 3 't Gooi 3 Haarlem 3 HVC 3 Volewijckers 3 VSV 3 Res. 3e klasse B: Alcm. Victrix 3 Assendelft 2 KFC 3 QSC 2 Vitesse '22 2 WZ 2 WFC 3 Zaandijk 3 Zaanlandia 2 Zilvermeeuwen 2 ZW 2 Res. 3e klasse F: Aalsmeer 2 Beverwyk 2 EDO 3 Haarlem 4 NFC 2 RCH 4 RODA '23 2 Schoten 2 Stormvogels 3 WB 2 Zandv.meeuwen 2 Sport In hot kort TEEUWEN. Teeuwen, de aanvalsleider ,van het ere-divisieteam van VVV, gaat de Venlose club verlaten. Hij is voornemens zich in een café-bedrijf te vestigen in Te- gelen en wil in de toekomst in deze plaats de kleuren van de Sportclub Irene, die in het afgelopen seizoen naar de le klasse amateurs promoveerde, verdedigen. BAFFI. De Italiaan Baffi heeft zater dagavond te Lecco de Grand Prix Cade- martori gewonnen. Zijn tijd voor de 105 kilometer was 2 uur 38 min., gemiddelde snelheid 41.198 km/u. Tweede werd in de zelfde tijd Boni, derde Coppi en vierde Pintai'elli. MARIANNE WERNER. De Duitse kam pioene Marianne Werner heeft zaterdag te Duisburg een nieuw duits record kogel stoten gevestigd. Zij kwam tot een af stand van 15.84 meter en neemt nu op de wereldranglijst van prestaties in dit jaar de zesde plaats in. MIK SNIJDER. De Nederlandse wiel renner Mik Snijder is zevende geworden in een internationale wegwedstrijd voor amateurs in Kopenhagen. Winnaar werd de Deen Retvig, die een tijd van drie uur, 53 minuten en 35 sec. maakte voor de 162 kilometer. JAGER. Onze landgenoot Jager is met „Good Luck" eerste geworden in de Flying Dutchmanklasse van de vijfdaag se zeilwedstrijd, die op de Starnberger- see bij München is gehouden. De Duitsers Kuke met „Pummel Roem Vier" en dr. Kallhardt met „Felices" werden respec tievelijk tweede en derde. Kanaalrace. Billy Butlin, die ieder jaar de zwemwedstrijd over Het Kanaal organiseert, heeft in Londen verteld dat thans 37 zwemmers en zwemsters hebben ingeschreven voor de Kanaal-race, die op of omstreeks 22 augustus begint. Zes vrouwen hebben ingeschreven. De prijzen vertegenwoordigen een waarde van 19.000 gulden. 0000000O0CCO3O00O30O cococoooeooo WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIS

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9