LOPEND VUUR LANGS HOLLANDSE IJSSEL Maffia-terreur beheerst proces in Brindisi telt 77 deelnemers Haarlems kleinkunst-concours Amsterdamse Beurs Berechting gevangenisopstand werd beschamende vertoning DE BEURS van gisteren UIT STAD EN STREEK Benzine wordt weer duurder Nieuwe kleuterscholen in Hoofddorp en Zwanenburg Twentsche Bank uitgebreid en gemoderniseerd Sterke stijging in Limburg van suikerbietenteelt Centrale wasplaatsen Volgende week op Prinsenhof Diefstal van f 11.000 te Arnhem snel opgehelderd Moordenaars van koning Feisal worden berecht, zegt Kassem WOENSDAG 30 JULI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Volgende week zal op het Haarlemse Prinsenhof het jaarlykse kleinkunst-con- cours voor amateurs worden gehouden. Ditmaal zullen zevenenzeventig amateurs uit Amsterdam, Den Haag, Hilversum en Kennemerland in het strijdperk treden om te dingen naar een beker en enkele indivi duele prijzen. Het concours wordt op don derdag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 augustus 's avonds gehouden. Bij slechte weersom standigheden zal de wedstrijd in de aula van het Stedelijk Gymnasium aan het Prinsenhof plaatshebben. Vorig jaar werd het kleinkunst-concours voor het eerst door de stichting „Haarlems Bloei" georganiseerd. Het werd een groot succes. Ook toen werd de wedstrijd over drie avonden uitgestreken. Voor de eerste en tweede avond bestond echter van de zijde van het publiek weinig belangstel ling. Op deze avonden waren de weers omstandigheden echter gunstig, zodat het concours in de openlucht kon doorgaan. Voor de finale waren wel veel belangstel lenden. Meer dan duizenden mensen ver drongen zich aan de kassa om een toe gangskaart te verkrijgen. Doordat het be gon te regenen moest de wedstrijd in de aula van het gymnasium worden voort gezet. In de aula is slechts voor twee honderd' personen plaats, zodat het over grote deel van de belangstellenden moest worden teleurgesteld. Om de belangstelling ditmaal over de drie avonden te verdelen, heeft „Haarlems Bloei" voor elke avond voor een aantrek kelijk programma gezorgd. Dank zij de medewerking van de stichting „d'Oprecht.e Amateur" zullen namelijk de beste ama teurs uit Amsterdam, Hilversum, Den Haag en Haarlem in het Prinsenhof hun prestaties laten zien en horen. Op de eerste avond zullen de amateurs uit Amsterdam en Hilversum tegen elkaar uitkomen. Op de tweede avond gaat de strijd tussen Den Haag en HaarlemKen nemerland. De hoogst geklasseerde deelne mers zullen op zaterdag 9 augustus hun beste beentje voorzetten en proberen een van de prijzen in de wacht te slepen. Uit Amsterdamkomen negentien amateurs, uit Hilversum veertien, uit Den Haag tweeëntwintig en Haarlem-Kennemer- land ook tweeëntwintig. De jury bestaat uit mejuffrouw Didi Sanders en de heer Harm Smedes van „d'Oprechte Amateur" en de journalist Jan van de Ven. Ondermeer zal men tijdens de drie avonden kunnen luisteren naar een Zuid- Amerikaans orkest, naar Franse chan sons, liedjes bij de guitaar, enz. Het cow boy-orkest „The Greenhorns" zal weer present zijn. Verder wordt geboden: mo derne magie, klassiek pianospel, paro dieën en voordrachten. Op de tweede Nieuws in het kort Jubileum bij P.E.N. Vrijdag 1 augus tus is het veertig jaar geleden, dat de heer J. Vrugt, Dolfijnstraat 7 in Haarlem-Noord in dienst trad bij het P.Ë.N. in Bloemen- daal. De jubilaris, die werkzaam is als hoofdambtenaar afdeling stroomverkoop. zal die dag door de directie worden ont vangen. Lening. Bij de n.v. Bank voor Neder landse Gemeenten zal de gemeente Haar lemmermeer een lening van 140.000 aan gaan tegen een rente van 4% percent per jaar en een looptijd van dertig jaar. Van schommel gevallen. Dinsdagmid dag is een elfjarig Haarlems jongetje tij dens het schommelen in de speeltuin aan de Vondelweg in Haarlem van de schom mel gevallen. Hij viel met zijn hoofd op de tegels en is met een lichte hersenschud ding naar de Deo gebracht. de ban van de vrees te verbreken: nie mand noemde „de namen". Ook niet on der vier ogen of in vergrendelde kamers. Wat de getuigenissen van de bewoners der gevangenis alleen naar voren brachten, was een poel van kleinzielige oplichterijen en afzetterijen van gevangenisbe waarders. Maar hoe weinig er ook aan het licht werd gebracht, het werd niettemin heel duidelijk, ook door wat de gevange nis-directeur Fadda meedeelde, dat de per fect georganiseerde opstand van het vori ge jaar een gevolg was geweest van zijn streven om de macht van de Maffia in de gevangenis te breken. avond zal de jury vaststellen, welke stad met de beker gaat strijken. Verder zijn drie individuele prijzen beschikbaar ge steld. De Avro zal onder de titel „Trefpunt Haarlem" op 18 augustus een uitzending aan het kleinkunst concours wijden. Toegangsbiljetten kunnen worden afge haald aan het Verkeershuis op het Sta tionsplein. Voor de eerste tweehonderd kaarten wordt bij slecht weer toegang tot de aula van het gymnasium gegeven. Met ingang van vrijdag 1 augustus zul len de verkoopprijzen van enkele aardolie- produkten worden verhoogd. Autobenzine wordt 0,3 ct. per liter duur der. Voor tractorpetroleum zal 0,15 per 100 liter meer moeten worden betaald. De prijzen voor huisbrandolie, autogas- olie en andere gasoliën worden verhoogd met 0.30 per 100 liter en die voor dunne stookolie met 0,25 per 100 liter. Deze verhogingen zijn een gevolg van de stijging van de wereldmarktnoteringen, welke reeds plaats had vóór het begin van de recente ontwikkeling in het Nabije Oosten. De in 1956 gebouwde r.k. kleuterschool in Hoofddorp, die als houten hulpschool is opgericht, dient te worden uitgebreid. Daar de huidige lokalen niet meer aan de eisen voldoen, heeft het bestuur van de parochie van de H. Joannes de Doper be sloten een nieuwe kleuterschool neer te zetten. De nieuwe school zal uit drie leslokalen en één speellokaal bestaan en zal plaats bieden aan honderd kleuters. Het gebouw zal worden neergezet op een perceel grond, in het verlengde van de Prins Bern- hardstraat tussen de voormalige spoor baan en de J.C. Beetslaan. Het kerkbestuur heeft aan de gemeen teraad verzocht aan de bouw mee te wer ken. B. en W. stellen de raad voor aan dit verzoek te voldoen. In de donderdag middag 7 augustus te houden raadsverga dering zal hierover worden beslist. De parochie O.L. Vi-ouw Geboorte in Halfweg wil aan de Olmenlaan in Zwanen burg een nieuwe kleuterschool neerzetten Ook hiex-voor stellen B. en W. voor de ge vraagde medewerking te verlenen. Aankoop van grond Ter realisering van het uitbreidingsplan in Hoofddorp en Zwanenburg willen B. en W. van Haarlemmermeer enkele perce- len grond aan de J.C. Beetslaan in Hoofd dorp en ten oosten van de IJweg in Zwa nenburg aapkopen. Voor.,de aankoop van de gronden in Hoofddorp vx-agon zij de ge- meentei-aad 13-862,40. Voor aankoop van 'dé'gronden in Zwanenburg is f 102.700 no dig. Zandvooit De Twentsche Bank aan de Grote Krocht in Zandvoort is ingrijpend uitge breid en vex-bouwd. Het werk begon op 17 maart van dit jaar naar een plan van prof. ir. H. T. Zwiers. De entree kreeg een voornamer cachet. Het gebouw werd naar de achterzijde uit gebreid, er ontstond een aanzienlijk gro tere kantoorruimte, er kwamen enkele spi-eekkamertjes bij en men kon een twee de kluis maken, in de bestaande kluis kwam ï'uimte vrij voor uitbreiding van het aantal safeloketten De nieuwe kluis heeft een grote ruimte; de nieuwste vin dingen werden erin toegepast. Geheel nieuw voor Zandvoort is de zg. nachtkluis. Men vindt deze nog slechts in gx-otere plaatsen. Tegen een geringe ver goeding kunnen de zakenmensen een of meer cassettes huren. Hierin kunnen zij na sluiting van de bank geld of andere waar den deponeren. De volgende dag kan men de cassette(s) gesloten terughalen, of de inhoud door de bank op rekening laten storten. De vraag over het wel of niet doorgaan van de topconferentie weerspiegelde zich in de koersen van de aandelen op het Damrak. De boodschap van Kroesjtsjev aan Engeland en Amerika is van dien aard, dat de kans tot het beleggen van een topconferentie in Amerika wel heel ge ring wordt geacht volgens de beurs. Hier bij kwam nog het bericht over een aanslag op de premier van Libanon, waardoor de algehele politieke toestand door de beurs bezoekers ongunstig werd beoordeeld. Ook de berichten uit het bedrijfsleven wa ren geen stimulans om tot aankopen van aandelen over te gaan. Een en ander was oorzaak, dat de markt over vrijwel de ge hele linie aan de lage kant was. De handel was minimaal. In markten als gisteren zeggen koersverliezen of koerswinsten van 1 tot 3 punten heel weinig en geven vaak een scheef beeld van de werkelijke marktverhoudingen. Aandelen Koninklij ke Olie werden rond f 165,60 verhandeld tegen maandag f 167,60. De notering lag circa 2,— onder pariteit New York. De Europese arbitrage was huiverig om op het peil waarop aandelen Koninklijke Olie thans zijn aangeland een positie op te bouwen, te meer, daar zij elk ogenblik voor nieuwe verrassingen kan wox-den ge plaatst in verband met de politieke ge beurtenissen. Unilever onderging een re actie op de koersstijgingen van de vorige dagen en was circa 4 punten lager, evenals aandelen Philips. Ook AKU had van enig aanbod te lijden en verloor bijna 3 punten. K.L.M. werd ^en paar dubbeltjes lager ge adviseerd. Van de scheepvaarten werden aandelen K.P.M. het kind van de rekening. Zij wa ren op 123 circa 3 punten beneden maan dag. Dit fonds was de laatste tijd nogal ge stegen op geruchten over een dividend en een fusie en over verkopen die zouden heb ben plaatsgehad van een aantal verouder de schepen Omtrent de waarheid van de ze geruchten i.ast men ter beurze echter in het duister. De overige waarden in deze sector waren alle iets lager. Bepaald flauw in de markt lagen certi ficaten Deli. Het fonds daalde van f 108.50 tot f 106,50 tengevolge van een midden koersaanbod waax-tegenover bijna geen vraag aanwezig was. De slotkoers van maandag was /II0,70. terwijl de slotnote- ring van vrijdag nog 113,70 bedroeg. Te gen het sluiten van de markt werd weer f 108 voor de certificaten betaald. Senem- bah en Amsterdam Rubber alsmede H.V A. waren 1 tot 2 punten lager. Staatsfond sen waren vast voor de langlopende papie ren en iets hoger voor de korte sector. Aandelen Metaalbuizenfabriek Excel sior die maandag reeds 10 punten lager laten waren op 70. werden gisteren op 65 vernomen tegen een laatst gedane koers van 80. Prolongatie 3'/s percent. (A.N.P.). NEW YORK Er waren vrij veel winstnemingen door commissionairs, die liever aandelen koch ten in de fotografische-, chemische- en farmaceutische sectoren. Dit had over het geheèl genomen tot gevolg da', de voor- haafnst'è'groepen. die de vorige dag nieu we. jaarhoogtepunten hadden bereikt licht daalden. Ook de omzet nam af hoe wel er toch flinke omzetten in enkele fondsen plaats hadden, vooral bij Sperry Rand. Eastman Kodak trok het sterkst de aandacht in de groep waarover het in- austriegemiddeMe wordt berekend. Ook Bell and Howell trok flinke belangstel ling; op hoogste dagwaarde liet het fonds 2 dollar hoger noteren. Bij de farmaceu tische steeg Parke Davis meer dan 3 en Pfizer meer dan 2 dollar. Bij de vliegtuig- bouwwaarden waren North American Aviation en General Dynamics zeer vast. Goede winsten maakten Motor Products. Interchemical, Consolidated Electrodyna mics. Pennsalt en Lily Tulip. Kennecott moest meer dan 2 dollar prijsgeven Eastern Stainless Steel was flauw. Het 501.38; dat voor spoorwegen van 131.80 op 130.64 en dat voor openbare nutsbedrijven van 79.64 op 79,58 De omzet kwam van 3.940.000 op 3.310 000 aandelen. Van de 1217 verhandelde fondsen sloten er 422 mdustriemiddelde kwam van 502.81 op hoger en 543 lager (UPI). Bevorderingen bij politie Met terugwerkende kracht van 1 juli af zijn bij het politiekorps in Zandvoort be- vorderd tot adjudant de brigadier F Brockhus en tot brigadier de hoofdagen ten K. Platje en P. Stöuthamer. Toen mevrouw Z. in haar woning in de Rozendaalsestraat te Arnhem terugkeerde, zag zij dat de deur van de slaapkamer open s*ond en dat een in de linnenkast aanwezig geldkistje, met een bedrag van ongeveer 11.000 was ontvreemd. De heer Z., heeft toen direct de politie van deze vermissing in kennis gesteld. Hij uitte daarbij ook het vermoeden, dat de 32- jarige boekhouder O., die ook zijn boeken bijhield, deze diefstal zou kunnen hebben gepleegd. De x-echerche ging ijlings naar de wo ning van O. en daar arriveerde op dat moment ook mevrouw O.-D. met een taxi. Zij vertelde de recherche dat zij naar Duitsland wilde gaan, maar dat zij op het station had bemerkt, dat zij haar paspoort vergeten had. Bij nader onderzoek vond de x-echerche in de taxi het open gebroken geldkistje in een koffer aan. Het geld bleek mevrouw O. bij zich te dragen. Haar man was die dag naar familie in de Achterhoek gegaan. De recherche toog ook daar heen. Bij Doesburg kon de man in een bus wor den aangehouden. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en zei tot de diefstal te zijn gekomen omdat hij zakelijk in financiële moeilijkheden zat. Met het ge stolen geld had hij zijn schuldeisers willen betalen. Vooral na de oorlog is de teelt van suikerbieten in noord- en midden-Limburg sterk toegenomen. Dit gewas bleek een welkome wisselmogelijkheid te bieden op de zandgronden, waar de teeltkeuze door de gesteldheid van de bodem beperkt is, en overwegend rogge, haver en aard appelen werden verbouwd. Verschijnselen van bodemmoeheid en de minder gunstige financiële uitkomsten van de verbouw van koren en aardappelen hebben de land bouw op andere wegen gedrongen. Vergeleken met vorig jaar is er in Lim- bui-g 1200 ha meer suikei-bieten uitgezaaid en het totale areaal bedraagt nu 4000 ha. De stand van het gewas is vrij gunstig en doet een opbrengst van rond 200 mil joen kg bieten verwachten. De bieten worden vanaf verscheidene leverings plaatsen aan de Maas verscheept naar de suikerfabrieken te Dinteloord en Putters- hoek. Teneinde het verladen der suiker bieten een vlot verloop te doen hebben, heeft de Limburgse bietentelersorganisatie C.O.V.A.S. de bouw van drie centrale was- en tarreerplaatsen in voorbereiding te Wanssum, Roermond en Stein. De „cam pagne" zal wat Limburg betreft in de week van 22 tot 27 september beginnen. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3!4°/n Nederl. '47 90/4 90% 3% Nedl 1962/64 94 H 945/ig A.K.U. 186 4 18834 Calvé Delft 301 300 Van Gelder Zonen 175J4 175 K. N. Hoogovens. 317 318 Nederl. Ford 174 172 N. Kabelfabriek 264 34 265 gew.PhilipsGloeil. 29534 295 Pref.PhilipsGloeil 154 154» Unilever 361K 360 Wilton Fyenooi-d 183/4 182. Dordtsche Petrol 67834 670 Kon. Petroleum. 165.60 163,80 Billiton 180 170 ex A dam Rubber 6874 69 K.L.M 106.50 f 106,50 Holl. Amer. Lijn. 137 136 K.N.S M 13934 138 N. Scheepv. Unie 122% 11834 v Nievelt Goudr 126 123 Phs. v. Ommerep 23434 234 H V.A 10234 10234 Delimaatschappij 109 109 Amsterd Bank 223 223 Nat. Handelsbank 86 86 Ned Handel Mij 169 169* Rotterd. Bank 19034 190 Twentsche Bank 16934 16934» Anaconda Copper 50-4 50 Bethleh _m Steel 454 444 U.S. Steel 694 69 General Motors.. 4334 43 8034 7934 2534 25 vorige koers) Een brandstichter heeft gisternacht grote opschudding veroorzaakt in de streek Langs de Hollandse IJsel tussen Montfoort en Gouda De man, een 34-jarige fabrieksarbeider uit Gouda, die de politie al vaker veel last heeft bezorgd, reed 's nachts dronken op een brom fiets van Montfoort naar Gouda en gooide brandende lucifers in de hooibergen, die hij passeerde. Overal laaiden terstond de vlammen hoog op en vatten ook de naastgelegen boerderijen vlam. De pyromaan begon zijn vernietigend werk in Willeskop bij Montfoort. waar de hooiberg van de veehouder W. Spruit het moest ontgelden (foto 1). Ruim een half uur later werd opnieuw de nachtelijke hemel rood gekleurd door een brand in de boerderij van P. Boere tussen Haas trecht en Oudewater (foto 2). Daarna zette de pyromaan zijn ver nietigend werk voort op de hofstede van W. Houdijk bij Haastrecht. Hier vielen schuren en stallen ten prooi aan het vuur; alleen het woonhuis bleef gespaard (foto 3). Steeds verder trok de brand stichter zijn vurig spoor door de streek: tussen Haastrecht an Gouda moest de boerderij van B. Streefland het ontgelden (foto 4) en korte tijd later, in Gouderak, het bedrijf van K. van de Vis, waarvan slechts wat smeulende puinhopen overbleven (foto 5). Toen had de pyromaan geen lucifers meer, anders zouden nog meer boerderijen en hooibergen aangestoken zijn. Dat verklaarde hij tenminste aan de politiemannen, die hem tenslotte bij Gouda wisten te grijpen. Evenals in de Sovjet-Unie wordt in communistisch-China voorrang ver leend aan industrialisatie, waarbij de werkzaamheden sneller heten te vor deren dan de opgestelde schema's. De ze grote olieraffinaderij, aan de rand stelsel in van de groeiende industriestad Lan- chow in de provincie Kansoe, moet voor het eind van dit jaar voltooid worden, een jaar eerder dan in de plan nen berekend was. Op de foto is de aanleg van een ingewikkeld buizen- gebracht. AMSTERDAM BRINDISI (UPI) Een rechtbank te Brindisi heeft 33 personen veroordeeld wegens deelneming aan een door de Maf fia georganiseerde opstand in een Sicili- aanse gevangenis. Honderd en vijftig an dere verdachten werden vrijgesproken. De Maffia is een geheim verbond van mis dadigers op Sicilië met vertakkingen in Italië en de Verenigde Staten. De vex-oox-deelden vloekten en schreeuw- den, toen de vonnissen, variërend van een half jaar tot anderhalf jaar gevangenis straf, werden voorgelezen in een zaal in het marine-opleidingsinstituut te Brindi si, die tijdelijk als x-echtszaal was inge richt. Het proces bracht opvallende bewij zen aan het licht voor de terreur van de Maffia in de „Ucciardone"-gev3ngenis te Palermo, waartegenover de politie machteloos staat. Het beeld, dat dit pro ces verschafte was zó vernederend, dat de meeste Italiaanse bladen het proces hebben doodgezwegen. De veroordeelden zijn allen „kleine jon gens". De mannen die aan de touwtjes trekken zijn nog altijd op vrije voeten. Geen van de verdachten heeft de namen van hen dux-ven noemen, uit vrees als „verraders" te zullen worden beschouwd met alle gevolgen van dien. De opstand begon nadat een nieuwe di recteur van de gevangenis, Alessandro Fadda, had getracht de macht van de „executie-pelotons" van de Maffia in de gevangenis te breken. Het gevolg van dit optreden was, dat 400 met stokken, ste nen en andere attributen gewapende ge vangenen in opstand kwamen en de ge vangenis veroverden. Het duurde 24 uur voordat politie- en legereenheden er in slaagden de opstand te dempen. Tijdens de gevechten is een man gedood en zeven tien anderen werden gewond. Fadda heeft verklaard, dat niet minder dan 400 bewoners van de gevangenis in de tijd van één jaar door „straf-expedities" van benden van de Maffia afgeranseld WENEN (Reuter) De nieuwe Iraakse premier, generaal Kassem, heeft in een in terview met het partijloze Weense blad „Die Presse" op de vraag, hoe de nieuwe Iraakse regering staat tegenover de kwes tie van het aanknopen van diplomatieke betrekkingen met Moskou, Peking en Oost- Dxiitsland, geantwoord „zeker niet met Oost-Duitsland". Kassem deelde nog mee. dat de moordenaars van koning Feisal, die gearresteerd waren, terecht zullen staan. DAMASCUS (Reuter) Het te Damas cus verschijnende blad „Al Rai Al Aam" schrijft, dat tussen enige vooraanstaande personen van de Vex-enigde Arabische Re publiek en Irak inleidende besprekingen zijn gevoerd, die „hebben geleid tot voor lopige ovex-eenstemming over het tot stand brengen van een unie tussen beide staten welke het midden zou houden tussen vol ledige eenheid en federatie". Franse erkenning? WASHINGTON (Reuter) De kwestie van eventuele erkenning van de nieuwe regering in Irak door de Verenigde Sta ten wox-dt nog bestudeerd, aldus heeft een.- woordvoerder van het State Department in antwooi-d op gestelde vragen gezegd. Er werd niet over gedacht de Ix-aakse tegoe den in de Verenigde Staten te bevriezen. Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken verklaar de, dat Frankrijk misschien het initiatief zou nemen om de diplomatieke betrekkin- gen met Irak, die ten tijde van de Suez- crisis in 1956 wei-den verbroken, te her stellen. Frankrijk heeft geen ex-nstige me ningsverschillen met Irak, aldus de woord voerder. Verwacht wordt, dat West-Duitsland nog in de loop van deze week de nieuwe Iraakse regering zal erkennen, aldus poli tieke waai-nemers te Bonn. De Birmaanse regering heeft de nieuwe regering van Irak officieel erkend. ANKARA (AFP) Naar van welinge lichte zijde is vernomen heeft de ambassa deur van Irak in Ankara, Nagib Raw, die naar zijn land is tei-uggeroepen, aan de op dracht geen gevolg gegeven. De kanselarij staat thans onder leiding van de eerste secretaris, die zich met de rest van het personeel achter het nieuwe bewind in Bagdad heeft geschaard. werden binnen de mui-en van de gevange nis, vóórdat hij in begin 1957 zijn post als dix-ecteur aanvaardde. Niemand ging daar tegenin, zei Tadda. De geslagenen werden in de ziekenzaal van de gevangenis behan deld en alle 400 werden daarbij ingeschx-e- ven als „slachtoffers van ongelukken, als een val van de trap" enzovoort. Hij had een nauwkeurig ondex-zoek naar die trap pen in laten stellen en bevonden, dat zij in orde wax-en. „Pas daarna ontdekte ik, dat de mannen, die medische vex-zorging nodig hadden ten gevolge van verwondin gen, door de uitvoerders van de wil van de Maffia in de gevangenis wax-en afge ranseld, vaak tot bloedens toe. Geen van hen durfde de namen van de schuldigen te noemen," zei Fadda. Angst Leonorado Tranchina. een van de zeldzame beklaagden die de „bax-- rière van het stilzwijgen" durfde te verbx-eken, getuigde, hoe hij uitvoer ders van de wil van de Maffia „een gevangene, Biguccia geheten, met messteken zag mishandelen, over zijn hele lichaam. Zij ranselden hem bo vendien nog af en trokken hem zijn hax-en uit." Na dit getuigenis te hebben gege ven, kreeg Tranchina een aanval van angst, schreeuwde het uit en vroeg aan de president van het hof, hem naar een „gevangenis buiten Sicilië te zenden, een gevangenis zonder Sieilia- nen er in en zonder zonen of kleinkin- dex-en van Sicilianen", want anders zou f* Maffia hem te pakken krijgen. Maar ook Tranchina noemde de na men niet van de uitvoerders van de wil van de Maffia. De politie en de rechterlijke autoriteiten namen voorzox-gen zonder precedent ter be- schex-ming van de getuigen en beklaagden tegen represailles van de Maffia. Het pro ces werd al, om te beginnen, in Brindisi op het Italiaanse vasteland gehouden, op niet minder dan 300 kilometer ten noorden van het eiland Sicilië. Het vond plaats in het marine-college, een rechtszaal voor een monsterproces. Er stonden 200 agenten in en om het het gebouw opgesteld, met auto matische pistolen gewapend. De 183 be klaagden hadden allemaal zware hand boeien en waren van alle kanten omringd door carabinieri. Maar dat alles was niet voldoende om

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7