Haarlem deed muggen-karavaan vanmorgen uitbundig uitgeleide Grote belangstelling in de binnenstad en bij de start in Haarlem-Noord In 1957 stegen kosten bij het P.W.N. sterker dan de baten Haarlemse politie ontfermt zich over dakloos gezin Amsterdamse Beurs geroutineerde G.M.C. chauffeur Vanmiddag klassements- rit op Rozenburg Burgerlijke stand van Haarlem Hengelaar verdronken Programma orgelconcert Programma voor dinsdag V AKANTIESPELEN Sinds 1 januari 554 ONGELUKKEN IN HAARLEMS VERKEERSGEBIED LET GOED OP WAT VAN RECHTS KOMT Weer verkeersongeluk op westelijke randweg Scheepvaart Met bestolen auto over de kop geslagen ,£TS re koop MAANDAG 4 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT „WIM ZAL JE OPPASSEN?'' Wim knikte maar wat. Hij had meer belangstelling voor het startpistool van de burgemeester van Haarlem, mr. 0. P. F. M. Cremers, dat naar de lucht was gericht. Op dat moment kon deze Haarlemse Mug niet meer luisteren naar de goed-bedoelde raad gevingen van zijn moeder. Hij moest starten voor de vierde Haarlemse Muggen ronde en nauwelijks een paar seconden later was het zover. Met een harde knal liet de burgemeester zijn pistool afgaan en tegelijkertijd zette de lange karavaan zich in beweging. De vierde Muggenronde over een afstand van ruim 450 km door niet minder dan vijf Nederlandse provincies was begonnen. Vanmorgen omstreeks acht uur verschenen de eerste deel- neniertjes al aan de parkeerplaats voor het Haarlem-terrein aan de Pla- netenlaan in Haarlem-Noord. Zij wilden beslist niet te laat komen. En dat waren ze ook niet want de officiële start zou pas om half tien plaats hebben. Toch heerste er om half negen al een flinke bedrijvigheid, die nu eenmaal altijd aan de start van een etappewedstrijd voorafgaat. De jongens reden branie-achtig met hun fabriekstruien heen en weer of zij bespraken met deskundige formuleringen de moeilijkheden^ die er aan deze eerste etappe verbonden waren. En dat leken er nogal een paar te gaan worden, want de wind kwam uit het zuiden, een richting, die de jongens juist zouden inslaan. De eerste etappe leidt namelijk langs de Noordzeekust naar het eiland Rozenburg. Tegen half tien werd het aan de Pla- netenlaan bijzonder druk. Het was mieze rig. druilerig regenweer. Alle renners waren inmiddels gearriveerd, evenals de in trainingspakken gestoken ploegleiders, de mensen van de fouragewagens, de ma teriaalwagens, de auto's met tenten, „ge luidsman" Keesman en de bezemwagen van mecanicien Van Geem. Deze repara teur van de fietsen kreeg al onmiddellijk wat werk toen een jongen enkele minuten voor de start tot de ontdekking kwam, dat zijn ketting er bij- hing als een stukje touw. Het euvel werd echter bij zonder snel her steld en toen klonk K X71W z het fluitje van 4! I ^3 Tourleider Van Hulst, dat be tekende, dat de jongens zich moes ten opstellen. Voorop stond Bert Oomen in zijn fonkelnieuwe Muggentrui, achter hem de leidende jongens uit het ploegen- klassement en daarachter weer al die jongens behorend bij teams, die gevormd zijn uit een tiental Haarlemse buurten. Om half tien was het dan zover. Er klonken nog een paar raadgevingen, de heer Van Hulst gaf zijn mede-leiders een paar wenken, hij stapte zelf in de zijspan van een politiemotor en toen was het grote moment toch werkelijk aangebroken. Burgemeester Cremers richtte zijn pis tool naar de lucht, keek nog even of alles in orde was, spande de wijsvinger en haal de toen de trekker over. Er weerklonk een harde knal en dat was het sein voor de officiële start van de vierde Haarlemse Muggenronde, een fietstocht, die slechts mogelijk werd gemaakt door de mede werking van tientallen Haarlemmers. En dat deze fietstocht zich nog steeds in een stijgende belangstelling mag ver heugen bleek wel uit de publieke interesse tijdens de tocht door de stad. De route leidde namelijk naar de Rijks straatweg en het Soendaplein, langs de Advertentie reeds meer dan 50 jaar de bougie voor iedere motorl Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 47 5 - A'dam - Tel. 86211 - Telex 12282 BEVALLEN van een zoon: 1 augustus, P. Hoeben-Verhaegh; 1 aug. G. P. A. la ?leur-van Bekkum; 1 aug. T. Bruin-de haaf; 2 aug. J. A. Pel-Groenveld 1 aug. J- M. van der Sman-Scholte; van een doch- er: 31 juli A. Borstel-de Munnik; 1 aug. Baan-Flink; 1 aug. H. J. Smit-van de berkhof; 31 juli J. M. Zwanenburg-van 'er Bijl. .OVERLEDEN: 21 juli, R. Metselaar- binder, 44 j., Roemer Visscherstraat; 31 ili F. Christen-van Oosterhout, 80 j., 'uidpolderstraat; 1 aug. J. C. de Visser-de Volff, 65 j., Jac. v. Lennepplein; 1 aug. M. "•mid-van Alteren, 78 j., Schouwtjeslaan; 1 aug. D. Ritrman, 84 j„ Kamperlaan. ONDERTROUWD: 2 aug., G. E. Pax 'in en J. de Boode. Gehuwd: 2 aug. M. J. E. Engbertsen en H. van Ravesteijn; 2 aug. J. J. F. Schef- fer en W. N. Itjeshorst. Schoterweg, de Frans Halsstraat, het Ken- nemerplein, de Kruisweg, de Grote Markt, het Plein, de Dreef, de Spanjaardslaan naar Heemstede. Vele tientallen automobi listen, motorrijders, bromfietsers en wiel rijders begeleidden de jongens tijdens dit begin van de eerste etappe en overal vooral op de drukke punten in de binnen stad stonden de toeschouwers rijen dik stad stonden enige honderden toe schouwers om hun stadgenootjes toe te wuifen. Het verkeer werd door de politie stil gelegd zodat de karavaan onbelem merd kon doorgaan. Vooral het stadhuispersoneel toonde zich bijzonder enthousiast hetgeen overigens niet te verwonderen is want bij de ploeg leiders bevinden zich enkele populaire ambtenaren, die voor een week het bureau verwisseld hebben voor de bromfiets. Ook in Heemstede was de belangstelling groot en overal werden de Muggen van harte toegezwaaid. Precies op tijd bereikte men Aerdenhout waar de grote vracht wagen met tenten afscheid nam van de groep om in het vakantiecentrum „De Beer" op het Zuid-Hollandse eiland Rozen burg de acht zestienpersoonstenten op te zetten. Zondagavond omstreeks zes uur is een 58-jarige expeditieknecht uit Rotterdam, die in de Weerlaansloot in Hillegom zat te vissen, in het water gevallen en ver dronken. Het slachtoffer leed aan' toe vallen. Het ongeluk wérd ontdekt' door een andere hengelaar, die vlak in de buurt zijn dobber had uitgegooid. Toen deze zich even had verwijderd om aas te zoeken zag hij de hengel van de verongelukte in het water drijven. Hij waarschuwde een van de omwonenden, die direct, de politie waarschuwde. Na enig dreggen werd de drenkeling opgehaald. De levensgeesten bleken echter reeds te zijn geweken. Op de Grote Markt in Haarlem ver raste de fotograaf de deelnemers aan de vierde Muggenronde, die gekleed in plastic-capes en -jassen en gebogen over hun fietssturen in een stromende regen aan de eerste etappe zijn begonnen. Het programma van het orgelconcert, dat Albert de Klerk dinsdagavond van acht tot negen uur in de Grote Kerk in Haar lem geeft, vermeldt de volgende werken: Koraalvoorspel „Jesus Christus, wahr Gottes Sohn", F Tunder; Praeludium und Fuge b moll, J. S. Bach; Noël en Duo „Je ne suis levé un matinet", C. d' Aquin; Pastorale, C. Franck; Hommage a Fres- cobaldi, J. Langlais. nog steeds in de regen weer uit alle macht remmen. Er was dus alle reden om tevreden te zijn, te meer ook, omdat nabij Noordwijkerhout het weer opklaarde, zo dat de regenjassen opgeborgen konden worden. Inmiddels was men bijna een kwartier op het schema achtergeraakt en daarom spoorde de heer Van Hulst zijn jongens aan iets steviger door te fietsen, opdat men op tijd in Den Haag zou aan komen, waar de ravitaillering van de al hongerige jongens zou plaatshebben. Vanmiddag om tien minuten over vijf (alles is precies volgens een precies opge maakt tijdschema vastgesteld) worden de Muggen op Rozenburg verwacht, waar dan nog een klassementsrit voor beide groepen, de „kleintjes" en de „groten" op het programma staat. Daar zal dan moe ten blijken of Bert Oomen ook in de twee de rit naar Oisterwijk de Muggentrui zal mogen dragen. We wagen ons niet aan voorspellingen en blijven de jongens voorlopig rustig vol gen tezamen met mecanicien Van Geem in de bezemwagen, met Tourleider Van Hulst, met fourageur Mooyekind, met ad ministrateur Henk Knol en met al die ploegleiders, tentopzetters en chauffeurs, die we in de komende dagen waarschijn lijk wel in onze verslagen zullen tegen komen. Uit het jaarverslag over 1957 van het Provinciaal Waterleidingbedrijf van Noord holland blykt, dat in het afgelopen jaar tegenover een inkomstenstijging van 550.000 een kostenstijging staat van 860.000, hoewel de hogere kosten van de infiltratie in laatstgenoemde stijging nog slechts voor een deel hun invloed doen gelden. Voor de afschrijving in 1957 was dan ook, niettegenstaande het feit, dat in het bedrijf meer geïnvesteerd was, min der beschikbaar dan in 1956. Voor beide jaren bedroegen deze cijfers respectievelijk 2.300.000 en 2.500.000. Het jaar 1957 was voor het P.W.N. bij zonder belangrijk, omdat in dat jaar de werken van de n.v. Watertransportmaat- schappij Rijn-Kennemerland, waardoor het mogelijk werd het water uit de Lek te vervoeren naar de waterwingebieden in de In de Haarlemmer Hout heeft, zondag een jong echtpaar met een kind van nog geen twee jaar het tweede wordt half oktober verwacht de avond en een deel van de nacht op een bank doorgebracht, omdat het geen dak meer boven het hoofd had. Zaterdagnacht waren zij per trein uit Rotterdam waar de ouders van de vrouw wonen in Haarlem aangekomen. Zij dachten hier onderdak te vinden bij een kennis, doch deze bleek te klein be huisd .e zijn. Het politiebureau vormde toen het laatste en enige toevluchtsoord. De heer R. J. Snijders, 23 }aar, volgt in de Rijkswerkplaats voor Vakontwikke ling in de Spaarnwouderstraat een om scholingscursus voor instrumentmaker en hoopt over een maand of vier het diploma te behalen. Dan kan hij een jaar praktijk doen in een fabriek en eventueel hier blij ven werken. Momenteel ontvangt hij twee honderd gulden per maand aan loonder vingsvergoeding. Tot 19 mei van dit jaar woonde het ge zin Snijders aan de Kleverparkweg. Zij hadden twee kamers en een keuken ter beschikking, op voorwaarde, dat zij het zoontje van de verhuurster verzorgden. Er rezen moeilijkheden. De verhuurster be gon een proces om het gezin uit de woning te krijgen. Met een schuld van vijfhonderd gulden aan de advocaat kwam het gezin op 19 mei op straat te staan. Volkshuis vesting kon niet onmiddellijk woonruimte aanbieden. Het echtpaar was te jong, zei men. Daarna woonde het gezin in enkele pensions, maar liep ook financieel vast. Brieven aan de wethouder van Volkshuis vesting, aan de burgemeester van Haar lem en een doktersattest aan de Genees kundige Dienst leidden niet tot concreet resultaat. Mevrouw Snijders ging met haar dochtertje naar de ouders in Rotterdam. Haar man kwam alleen in de weekeinden tot zijn schoonvader hem de deur wees. Toen vertrok het gezin naar Haarlem. Za terdagnacht verbleef het op het politiebu reau; zondagavond en een deel van de nacht op een bank in de Hout. Op verzoek van de wethouder van Volkshuisvesting ontfermde de politie zich bij uitzondering opnieuw over echtpaar en kind. Volgens de heer Jh. C. van Beek, het hoofd van het bureau van Volkshuisves ting in Haarlem, heeft het gezin een huur- machtigipg, die het huren of kopen van vrijkomende woonruimte in theorie mo gelijk maakt. Hij adviseerde het echtpaar zich opnieuw met Sociale Zaken in ver binding te stellen. Naar de directeur van deze dienst de heer D. H. Suerink, ons meedeelde, zou deze instantie Lhans trach ten nog voor de avond een oplossing te vin den in de vorm van een pension of iets dergelijks. duinen van de gemeente Amsterdam en de provincie, officieel in gebruik genomen werden. Dank zij deze inbedrijfstelling kwam een einde aan het interen van het in het duinwatergebied beschikbare zoet water. Dank zij de aanvoer van het Lek- water kan door infiltratie in de provinciale duinen de jaarlijkse aanwas zodanig wor den gesuppleerd, dat het evenwicht kon worden hersteld. De nieuwe werken van de W.R.K. zullen direct van invloed zijn op de exploitatie-uitkomsten van het P.W.N. Bij de in 1954 ingevoerde verhoging van tarie ven met 22 percent was reeds rekening ge houden met de hogere lasten, welke de in filtratie van de duinen met Lekwater met zich mee zou brengen. Door de verdere stijging van lonen en prijzen is deze ver hoging ontoereikend geworden om de uit de infiltratie voortvloeiende hogere exploi tatiekosten op te vangen. Daarom was de verhoging van de tarieven met 11 percent, die op 1 januari 1958 is ingegaan nood zakelijk. Een teleurstelling vormde het optreden van smaakbezwaren na de infiltratie van het Lekwater. Inmiddels is overgegaan tot de toevoeging van een geringe dosis chloordioxyde aan het te Castricum afgele verde water. Het hiermee bereikte resul taat is volgens het jaarverslag zeer gunstig. Het aantal abonnementen is sinds 1956 toegenomen met 3,5 percent, namelijk van 147.726 tot 152.861. Het hoofdleidingnet is vermeerderd van 3382 tot 3480 kilometer. Afgeleverd werden 29.318.735 kubieke me ters water in eigen gebied, tegen 28.436.841 kubieke meter in 1956. Het financieel overzicht vermeldt een totaal aan baten van 9.263.845 tegen 8.706.199 in 1956. De lasten zijn toege nomen van 7.622.377 tot 8.529.'628. Het jaarverslag is samengevat in een keurig uitgevoerd boekwerkje en wijdt achtereenvolgens ruime aandacht aan de waterwinning, -opvoer en -zuivering, de distributie, gebouwen en reservoirs, lysi- meterstation, communicatiemiddelen, scheikundig en bacteriologisch onderzoek, terreinen en personeel. Het werk bevat Zondagmiddag konden vele Haarlem mers, die in de buurt van het Zuider Buiten Spaarne aan het wandelen wa ren, van een onverwachte attractie genieten, toen een kraanwagen bezig was een auto uit het water te hijsen. De rvagen behoorde aan een 42-jarige tuindersknecht uit Alkmaar, die hem geparkeerd had aan de waterkant. Blijkbaar had hij vergeten de handrem aan te zetten, zodat het voertuig uil zichzelf begon te rijden en in het water dook. Zie foto hiernaast. Alle tuinen van het Haarlems Speel tuin Verbond gaan naar het E.D.O.- terrein in het Noordersportpark voor het volksdansfeest, het volleybaltoer nooi en de voetbalfinale tussen „Bui tenrust", „Weltevreden" en „Het Von delkwartier". Aanvang 's morgens half elf. Brood en drinken meenemen. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het gezin: „Don Bosco" (Phoenixstraat): Bus tocht naar Madurodam in Den Haag voor kinderen van zeven jaar af. Vertrek van de tuin 's morgens negen uur. Brood meenemen. „Zaanenoord" (Zaanenstraat): Bezoek aan de speeltuin ,,De Zoete Inval" voor kinderen van 8-14 jaar. Brood en drinkbekertje meenemen. „Hof van Eden" (Geusevesperstraat): Zandfigurenwedstrijd op een of an der terrein. Vertrek 's morgens half tien van de speeltuin. In de afgelopen week zijn in Haarlem drie-en-twintig verkeersongelukken ge beurd, waarbij lichamelijk letsel werd veroorzaakt, waarvan één met dodelijke afloop. Daardoor is het aantal verkeersonge vallen dat in de periode van 7 januari tot heden in het Haarlemse verkeers gebied gebeurde, gestegen tot vijfhon derdvierenvijftig- Bovendien waren er tien dodelijke ongevallen. Nog steeds is de verkeersonveiligheid een bron van veel leed en grote mate riële schade. Bevordert de veiligheid van uzelf en uw medemensen door gro te voorzichtigheid en verantwoordelijk weggebruik Opnieuw is op de westelijke randweg in Haarlem een verkeersongeluk gebeurd. Twee personenauto's kwamen zondagmor gen omstreeks negen uur op het kruis punt PijlslaanParnassiakade met elkaar in botsing. De aanrijding ontstond doordat een 64- jarige architect uit Aerdenhout, die de Pijlslaan wilde oprijden, geen voorrang verleende aan een personenauto, welke uit zuidelijke richting naderde. Deze laatste wagen werd bestuurd door een 44-jarige kruidenier uit Leiden. Met een hersen schudding is de architect naar het Diaco- nessenhuis in Haarlem overgebracht. De Leidenaar bleef ongedeerd. Beide auto's werden vrij ernstig beschadigd. Aalsdijk, 4 te Djibouti. Abbedijk, 3 te Tampa verwacht v. Mobile. Abbekerk, 3 v. Singapore n. Bangkok. Aegis, 4 te Nickerie v. Paramaribo. nak. 3 te Antwerpen. A one, 3 v. Weser n. Hamburg. Ak.eramin, 3 240 m. o.n.o. Kuria Muria n. Karachi Alkaid. 3 Ouessant gepass. n. Las Palmas. Alkmaar. 3 v. Curapao n. Oran. AJmdijk, 3 te Havana v. Lissabon. Amerskerk, 2 v. Amsterdam n. Las Palmas. Ampenan, 3 te Genua v. Algiers. Amsteldiep. pass. 3 z. Luzon n. Hongkong. Amstelveen, 3 50 m. z.z.o. Comorin n. Bombay. Argos, 3 te Amsterdam. Arkeldijk, 2 te Port Swettenham. Arnedijk, 2 v. Brownsville n. Le Havre. Asmidiske. 4 te Norfolk. Axeldijk. 3 te Santos. Balong. 3 te Karachi. Banda, 4 te Bahrein. Bantam. 5 te Tandjong Manl verwacht. Bawean, 3 te Makassar verwacht v. Surabaja. Bengalen. 3 v. Khorramshar n. Bandar Shapur. Bengkalis, 3 te Penang. Bilüton, 4 te Bombay. Bintang; 3 teiT anker rede Labuan v. Miri. Borneo, 3 te Newport News verw. v. New York Bussurn, 4 te Suez. Caltex Arnhem. 3 te Rotterdam. Caltex Delft. 3 150 m. o.z.o. Minicoy n. Bahrein Caltex Leiden, 1 30 m. o. Aden n. Bahrein. Caltex Pernis. 3 te Bahrein verw. v. Rastanura. Calt. Rotterdam, 3 20 m. o. R. Fartak n. Rastanura Camerounkust, 3 95 m. z. Teneriffe n. Amsterdam Camitia, 3 530 m. o. Kp.Lanavera) n. Goohdope. Casamance. 3 270 m. n.o. Las Palmas n. Nantes. Castor, 2 v. Portsmouth (Dominica) n. Antiqua Ceronia, 3 430 m w. Bombay n. Cochin. Cinulia, 3 450 m. n.o. Hobart n. Curapao. Colytto. 2 te Rotterdam. Concepcion. 1 150 m. w.Kp. St. Vine. n. Ascuncion Corilla. 2 te Lorenzo Marques. Cradle of Liberty. 3 te Newport News. Crania. 1 70 m. n.w. Fayal n. Curapao. Dinteldijk, 2 te Rotterdam. Dordrecht, 3 900 m. o.z.o. Ascencion n. Dakar. Doiestad, 2 v. Amsterdam n. Curapao Drente, 3 610 m. n.w. Minicoy n. Aden. Elizabeth B, 3 950 m. o. Honolulu n. Honolulu. Esso Nederland, 3 Gibraltar gepass. n. Pt. Said. Farmsum, 3 600 m. o.z.o. Malta n. Ceuta. Friesland KRL. 3 v. Malaga n. New York. Gabonkust, 3 te Le Havre v. Freetown. Giessenkerk, 4 te Port Said. Gooiland. 2 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Gordias, 4 te Cristobal. Graveland, 2 v. Recife n. Las Palmas. Groote Beer. 3 te Rotterdam. Grootekerk, 3 te Genua. Hector, pass. 3 Ouessant n. Alexandrië. Heemskerk, 3 218 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen Helicon, 2 v. Maracaibo n. Curapao. Hersilia. 3 v. Hamburg n. Antwerpen. Hestia. 3 te San Juan. Hispania. pass. 3 Ouessant n. Bilbao. Hoogkerk, 3 v. Yokohama n. Hsinkiang. Japara KRL. 1 te Belawan v. Penang Jason. 1 320 m. w. Flores n. Curapao. Java. 3 te Marseille. Joseph Frering, 3 te IJifiuiden. Jupiter, 1 20 m. z.o. Gibraltar n. Genua. Karimata, 4 te Singapore. Karslk, 2 v. Tanga n. Singapore. Katelysia, 2 v. Buenos Aires n. Curapao. Keizerswaard, 3 v. Pto. La Cruz n. Curapao. Kelletia, 3 50 m. z.z.o. Carthagena n. Rotterdam Kenia. 5 te Curapao verwacht. Kerkedijk, 4 te New York. Khasiella. 3 245 m. o.z.o. Cambodja pt. n. Manilla. Kieldrecht, 3 v. Chalna. Kloosterdijk, 3 v. Antwerpen n. New York. Kosicia, 4 te Thameshaven. Kota Agoeng, 5 te Aden verwacht. Kota Gede. 4 op Kantonrivier n. Whampoa. Kreeft, 3 250 m. w. Scillys n. Wabana. Laagkerk, 2 te Rotterdam. Laarderkerk, 3 92 m. n.w. Malta n. Port Said. Larenberg. 3 te Takoradi verwacht. Laurenskerk, pass. 3 Finisterre n. Marseille. Lekhaven, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Lemsterkerk. pass. 3 Aden n. Bremen. Leuvekerk, 3 v. Amsterdam n. Londen. Liberty Bell, 1 te Philadelphia. Lieve Vrouwekerk, 3 te Bandar Shapour. Leto, 3 v. Burutu n. Sapele. Loenerkerk, 3 v. Akaba n. Suez. Lutterkerk, 3 v. Khorramshahr n. Basrah. Maasdam, 2 v. Halifax n. New York. Maashaven, pass. 2 Finisterre n. Rio de Janeiro. Maasland. 3 v. Las Palmas n. Amsterdam. Malea, 4 te Chittagong. Mapia, 3 100 m. n.n.o. Tobroek n. Aarhuus. Markelo, 2 te Rotterdam. Mar on, 3 90 m. z.w. Kp. Finisterre n. Amsterdam. Mataram, 3 te Rotterdam. Meliskerk, 3 te Hamburg verw. v. IJmuiden. Mentor, 2 v. Port Au Prince n. Cd. Trujillo. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 3-3%°/o Nederl. '47 90,5/i« 91 3% Nedl 1962/64 94% 94% A.K.U 187'/2 187 Calvé Delft 301% 301% Van Geldei Zonen 176 176 K. N. Hoogovens 329 328 Nederl. Ford 168 165 N. Kabelfabriek 269 270 gew.PhilipsGloeil. 295 295 Pref.PhilipsGloeil 154 154* Unilever 364% 364% Wilton Fyenoord 183 181 Dordtsche Petrol 675 675 Kon. Petroleum f 166,60 166,40 Billiton 164/4 164 A dam Rubber 69 69 K.L.M f 105,50 106,50 Holl. Amer Lijn. 135'/2 135 K.N.S M 39% 139% N Scheepv. Unie 121 K 121 v. Nievelt Goudr 122% 121% Phs. v. Ommeren 230 230 H.V.A 103 102 Delimaatschappij f 110,80 111,— Amsterd Bank 226V2 226% Nat. Handelsbank 87% 87% Ned. Handel Mij 171 171* Rotterd. Bank 194 194 Twentsche Bank. 169'/2 169%* Anaconda Copper 49% 51% Bethleb-m Steel.. 45% 45% U.S. Steel 70% 70 General Motors.. 43 s/«e 44% 80% 80 Tidewater 25Vi« 26% vorige koers) Merwede, 4 v. Londen n. Dakar. Mississippilloyd, 2 te Rotterdam. Montferland, 3 v. Bahia n. Amsterdam. Mitra, 2 te Rotterdam. Muntoren, 3 100 m. z. Rhodes n. Banias. Mijdrecht. 3 v. Mcna n. Houston. Naess Commander. 3 v. Fawley n. Banias. Naess Lion, 3 te Port Said. Naess Tiger, 4 te Mena A1 Ahmadi. Nias, pass. 3 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Nieuw Holland, 3 te Tandjong Priok. Noordam, pass. 3 Lizardhead n. New York. Notos. 1 30 m. z. Latakia n. Beyrouth. Oldekerk, 3 te IJmuiden v. Bremen. Omala. 2 v. Guayaquil n. Pta. Cardon. Ommenkerk, 2 v. Kobe n. Ilbngkong. Oranjefontein, 4 te Port Elisabeth. Oranjestad. 4 te Port of Spain. Orion, 3 te Rotterdam. Ouwerkerk. 2 v. Rotterdam n. Amsterdam. Overijsel, 3 te Fremantle. Ovula, 4 te Port Darwin. Pendrecht. 3 v. Lagos n. Teneriffe. P. G. Thulin. 3 te Guayacan verwacht. Pieter S. 2 te Rotterdam. Polyphemus. 3 te Hongkong. Prins der Nederlanden, 4 te Port of Spain. Pr. Will. v. Oranje, pass. 3 Belle Isle n. Plymouth. Purmerend. 4 v. Pta. Cardon n. Recife. Rita, 4 te Pladju. Rijndam, 3 te Rotterdam. Riinkerk, 5 te Kaapstad verwacht. Roebiah. 4 te Manilla. Rondo. 29 v. Los Angeles n. San Francisco. Rotti. pass. 3 Azoren n. Halifax. Salatiga. 3 v. Bona n. Port Said. Sarangan. 3 te Aruba verwacht v. Cristobal. Sarpedon, 3 te Guanta v. Pto. Cabello. Schie. 4 te Tunis. Senegalkust, 3 100 m. n. Las Palmas n. Le Havre. Seven Seas. 3 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Sibajak, 3 17 m. n.w. Birexta n. Rotterdam. Sirrah, 4 te Bombay. Slamat. 2 v. Port Said n. Napels. Scestdijk. 3 te Antwerpen. Stad Amsterdam, 3 150 m. z.w. Finist. n. IJmuid. Stad Arnhem, 2 v. Lulea n. Amsterdam. Stad Delft. 3 v. Port Said n. Marseille. Stad Gouda. 4 te Norfolk. Stad Haarlem. 3 200 m. n.w. Finist. n. Baltimore. Stad Leiden, 3 400 m. w.z.w. L'end n. G. v. Mexico. Slad Rptterdam. pass. 4 Las Palmas n. R'dam. Stad Schiedam, 2 te Rotterdam. Stad Vlaardingen, 3 te Rotterdam. Stanv. Benakat. 3 v. Pt. Swettenh. n. Telokanson. Stanvac Diirak. 3 v. Bangkok n. Sungeigerong. Stanvac Riau. 5 te Sungeigerong verwacht. Stanvac Talangakar. 4 te Sungeigerong verwacht. Statue of Liberty, 1 360 m z.o. St. Paulrocks naar Philadelphia. Steenwijk, 3 150 m. o.n.o. Flores n. Philadelphia. Straat Bali. 3 v. Santos n. Montevideo. Straat Johore, 3 te Fremantle v. Adelaide. Straat Lombok. 3 te Kaapstad. Straat Mozambique, 3 te Moji v. Kobe n. Moji. Straat Singapore, 5 te Melbourne verwacht. Straat Soenda. 5 et Hanghai verwacht. Sunetta, 3 te Balikpapan. Tabian, 4 te Le Havre. Tabinta. 2 v. Amsterdam n. Marseille. Taham, 3 200 m. n. Socotra n. Bandar Mashur. Talisse, 4 te Suez. Tamo. 2 v. Montevideo n. Buenos Aires. Tankhaven I, 4 te Penang verw. v. Sungeigerong. Taria, 3 te Aden. Teirecias 3 v. Aden n. Suez. Telamon, 4 te Georgetown. Theobldius. 3 e Dingle v. Pemis. Tiba. pass. 3 St. Vincent. Tibia, 3 120 m. z. Guardfui n. Abdn. Titus. 2 v. Amsterdam n. West-Indië. Tjiluwah, 3 v. Tandjong Priok n. Tj. Pandang. Tomocyclus 3 te Havana verw. v. Bachaquero. Trajanus. 2 600 m. o.n.o. Bermuda n. Le Havre. Triton. 3 v. Mobile n. Houston. Van Cloon, 3 te Singapore verwacht v. Hongkong Van Waerwijck, 3 e Lagos verwacht v. Takoradi. Vhst, 3 te Hamburg verwacht v. Norfolk. W. Alton Jones. 3 400 m. w.n.w. Azoren n. Mena. Waiwerang, 4 te Rangoon. Weltevreden. 3 v. Djeddah n. Djibouti. Westerdam. 2 v. New York n. Rotterdam. Westeraoren. 3 80 m. o. Perim n. Gibraltar. Westland. 1 v. Santos n. Montevideo. VVillem Ruys. 3 te Southampton. Willemstad, 3 v. Plymouth n. Amsterdam. Witmarsum, 3 360 m. z. Kp. Race n. Le Havre. Woltersum, 2 v. Bermuda n. Tamoa. Wonosari. 2 rede Belawan. IJssel, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Zaankerk, 4 v. Manilla n. Hongkong. Zeeland. 4 te Houston. Zonnekerk. pass. 4 Messina n. Genua. Zuiderkerk, 3 75 m. w. Djeddah n. Aden. Zondagmorgen deed een bewoner van „Delftwijk" in Haarlem-Noord bij de Haar lemse politie aangifte van de vermissing van zijn auto. die hij in de nacht van zaterdag op zondag voor zijn woning in de Aart van der Leeuwstraat in Haarlem-N. had geparkeerd. De beschrijving van de vermiste auto stemde overeen met het signalement van de auto, welke de Bloemendaalse politie zondagmorgen om tien voor zeven op de Zeeweg onbeheerd aantrof. De autodief moet met zeer grote snelheid hebben ge reden. In een bocht is de wagen geslipt en over de kop geslagen. De politie in Bloemendaal verzoekt even tuele getuigen zich met haar in verbinding te stellen. N.V. B. SMALLEGANGE - AERDENHOUT vraagt Alleen zij, die over grote ervaring beschikken, komen in aanmerking. Melden op kantoor: woensdagmorgen 6-8-1958 tussen 9 en 12 uur op kantoor te Aerdenhout. Tramweg 13. LOONCONFECTIEBEDRIJF (MANTELS) te AMSTERDAM vraagt voor onmiddellijke indiensttreding MANTEL-STIKSTERS, AANK. MANTEL-STIKSTERS, HAND WERKSTERS, UITRIJGSTERS, LEERLINGEN. Aanm. 's avonds tussen 6 en 8 uur bij de heer Van Hal. Stuyvesantstraat 14II te Amsterdam. Reiskosten worden bij indiensttreding vergoed. "Vdverteert in dit blad

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5