Horen en zien UMPIE IN DE DROOMTUIN CHINEZENWIJK De heer B. Rijbroek ontvangt koninklijke onderscheiding Agenda voor Haarlem en 4 ^ANKONB|é|N?G^[%N: !BillilMwi«EN Joegoslavische zomer De radio zeeft woensdag T elevisie programma Minister Cals in Salzburg Culturele besprekingen met Oostenrijkse autoriteiten Pony-markt in Bemmel Twintig verstekelingen mogen hier blijven Er zijn nog 93 geïnterneerd Kunstmaan-verschijningen Militair met auto te water Hospita ernstig verwond door klap met hamer Burgerlijke autoriteiten nemen bedrijfsbeheer over Oostzee met brandende sleep naar de Azoren Reorganisatie bij de Rotterdamse politie Albert de Klerk speelde in Kerkrade VEERTIG JAAR DRUKKER Treinbotsing in Londen Geautoriseerde bewerking uit bet Amerikaans door E. Veegens-Latorf DOOR LIN YU TANG Oorspronkelijke titel „Chinatown Family" DINSDAG 12 AUGUSTUS 1958 tl rad^mmM Geen mens zal willen volhouden, dat de vakantietelevisie concurrentie voor de bioscopen betekent. Uit het maandag avondprogramma van de VARA moet al leen de Joegoslavische reportage „Zomer in Dubrovnik" worden genoemd: wat lang durige maar prachtig gefotografeerde im pressies van natuur en volkskunst. De speciaal voor de Beierse omroep door de UFA vervaardigde thriller „Cardillac" betekende weinig meer dan simpele sen satie. De actualiteitencamera's waren present bij van alles en nog wat waarover men al in de krant had gelezen: uiteraard vormden sport en scheepvaart de hoofd zaken van het journaal, dat onderhoudend kon blijven door flitsende bondigheid. Beeldspreekster Karin Kraaykamp schit terde door welverdiende afwezigheid: het is een bewijs van waardering uit het onge rijmde dat men haar miste. Beeldschermer Advertentie Van Nelle bestellen 1 HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de jeugd. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Vakantie met een boek op zak, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voorde vrouw. 10.35 Gram. 11.00 R.V.U.: Figuren en karakters uit het Napels van Matilde Serao, door mej. N. H Giesen. 11.30 Gram. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Orgel en zang. 13.45 De ver metele ontdekkingsreizen naar het Noordpool- en en het Zuidpoolgebied caus. 14.00 Gram. 14.45 Voor de jeugd. 16.00 Volksliedjes en -dansen. 16.15 Voor de zieken. 17.00 Vakantietips. 17.50 Rcge- iingsuitz.Emigratierubriek: Het emigratiepraat je van H. A. van Luyk. 13.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Radio-activiteit in het menselijk lichaam, door dr. C. J. H. v. d. Broek (le lezingl. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Sab- bathdienst met gezang. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de re gels door,caus. 20.15 Thealerorkest en sol. 20.50 Pinksterweekend, hoorsp. 22.00 Gram. 22.10 Ma rimba, geïllustr. magazine. 22.50 Medische kron. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.50—24.00 Soc. nieuws in Esperanto. HILVERSUM II. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Vernuft en techniek, causerie. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Kamerorkest en sol. 12.05 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Marinierskapel. 14.00 Gram. 14.35 Kamerork. en soliste. 15.30 Viool en piano. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 13.00 Idem. 18.15 Spectrum van het Chr. organi satie- en verenigingsleven. 18.30 Vrouwenkoor en soliste. 18.55 Gram. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio-philh. ork. en solist. 21.30 Muz.-luisterwedstr. 22.00 Christiaan Kleijnhoff, een Culemborgs regent uit de 18de eevuv, caus. 22.15 Vocaal kwart, en orgel. 22.45 Avondoverdch- king. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Opera- en balletmuz. 15.00 Koorzang. 15.40 Symf.muz. 16.15 Ork.concert. 17.00 Nieuws. 17.10 Zang en piano. 17.30 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.15 Idem. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Wereldtentoonstelling. 20.00 Hoorspel. 21.25 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazzmuziek. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR WOENSDAG KRO: 17.00 Voor de jeugd. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.30 Luipaard od schoot. 21.00 Intermezzo. 21.15—22.15 Salzburger Festspie- le 1958: Mozarteum orkest. Advertentie Van Nelle bestellen 1 Deze week zal de minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. Cals, in Salzburg besprekingen voeren met Oos tenrijkse autoriteiten over de culturele contacten tussen Oostenrijk en Nederland. Aan deze besprekingen wordt ook deelge nomen door de Nederlandse ambassadeur in Wenen, mr. Eschauzier, de Oostenrijkse ambassadeur in Nederland, dr. Afuhs, en de directeur-generaal voor Kunsten en buitenlandse culturele betrekkingen van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. H. J. Reinink. Vandaag zal minister Cals het laatste concert bijwonen, dat door het Concertge bouworkest in de Salzburger Festspiele wordt gegeven en waarbij de Nederlandse pianist Hans Henkemans als solist zal op treden. Verder zal hij de ontvangst bijwo nen, die de Nederlandse ambassadeur ter ere van het Concertgebouworkest te Salz burg zal geven. Voorts zal minister Cals de voorstellin gen van Don Carlos, Figaro en Fidelio bij wonen en een bezoek brengen aan de „Zweite Biennale Christlicher Kunst der Gegenwart," aan welke expositie ook door Nederlandse kunstenaars wordt deelgeno men. De commissaris der Koningin in de pro vincie Gelderland, mr. H. W. Bloemers, heeft maandag de eerste pony-markt in Nederland, die het gemeentebestuur van Bemmel (Over-Betuwe) heeft ingesteld, geopend. Hij moest een plak snijden van een reusachtig krentebrood, meer dan een meter lang en een meter hoog, dat met mu ziek was aangedragen. Er zat een pony veulentje in. Toen de krente-snee was ge vallen kwam het paardje parmantig naar buiten trippelen. De markt in Bemmel is ingesteld omdat de ponyteelt sinds enige jaren in Bemmel bij Nijmegen en in de omliggende dorpen Engeren en Doornenburg heeft geconcen treerd. De markt werd op de openingsdag goed bezocht. Er waren 250 pony's aange voerd, die tamelijk vlot van de hand gin gen. Voor een pony-veulen van enige maanden werd ongeveer 500 betaald. Aan 20 uit Indonesië afkomstige per sonen, die Nederland als verstekeling bin nenkwamen, heeft de minister van Justitie, prof. Samkalden, gisteren een verblijfs vergunning verstrekt. De betrokkenen heb ben het interneringsverblijf „De Kruis berg" bij Doetinchem verlaten en zijn thans ondergebracht in het tehuis „De Haven" in Wassenaar. Zij zijn onder de hoede ge steld van het Centraal Comité voor Kerke lijk en Particulier Initiatief voor sociale zorg ten behoeve van gerepatrieerden. Er zijn enkele gezinnen bij, voorts per sonen van 18 tot 30 jaar en een baby, die tien dagen geleden in „De Kruisberg" is geboren. De verstekelingen verbleven ongeveer drie maanden in het interneringsverblijf. Zij zullen in „De Haven" worden ver zorgd, totdat zij in hun eigen levensonder houd zullen kunnen voorzien. Het onderzoek, dat de justitie heeft inge steld naar de antecedenten van elk van de tot de groep behorend-Mpersonen heeft uit gewezen, dat er geen termen aanwezig zijn hun het verblijf in Nederland te ont zeggen. Er zijn thans nog 93 uit Indonesië af komstige verstekelingen in „De Kruis berg". Sedert minister Samkalden op 4 Juni verscherpte maatregelen aankon digde tegen allen, die illegaal Nederland trachtten binnen te komen, zijn er uit Indonesië geen verstekelingen met de sche pen meegekomen. Men verwacht, dat thans ook spoedig een beslissing zal worden ge nomen over de verblijfsvergunningen van de overige verstekelingen, die nog in „De Kruisberg" vertoeven. Het merendeel van hen zal deze vergun ning wel krijgen. Enkelen zullen waar schijnlijk echter naar Indonesië moeten worden teruggezonden. Het onderzoek naar hun antecedenten heeft namelijk uitgewe zen, dat zij geen enkele band met Neder land hebben of hadden, die het zou recht vaardigen hun onder de gegeven omstan digheden toestemming te verlenen, zich in Nederland te vestigen. Vanavond zal volgens de Utrechtse Ster renwacht de raket van de derde Spoetnik overkomen om 21.11 uur in het noordoos ten op oen hoogte van 45 graden gaande van noord naar oost en om 22.55 uur in het zuidwesten op een hoogte van 40 gra den gaande van west naar zuid. De kunstmaan zelf komt om 21.11 uur in het noordoosten op een hoogte van 30 graden, gaande van noord naar oost en om 22.59 uur in het zuidwesten op een hoogte van 70 graden gaande van west naar zuid. Op 13 augustus komt de raket over om 20.56 uur in het noordoosten op een hoogte van 40 graden gaande van noord naar oost en om 22.41 uur in het zuidwesten op een hoogte van 40 graden gaande van west naar zuid. Op 14 augustus komt de raket over om 20.43 uur in het noordoosten op een hoogte van 40 graden gaande van noord naar oost en om 22.27 uur in het zuidwesten op een hoogte' van' 40 gradè'rf"gaahcfè VarTWësi naar zuid. ;:n De kunstmaan gaat om 22.08 uur door het zenith, richting noordwest-zuidoost. Joyriding De dienstplichtige 19-jarige soldaat A. H. D. uit Naarden maakte zich dit week einde na afloop van een feestje onrechtma tig eigenaar "an een in Naarden gepar- keer staande auto. De militair bracht met de wagen enkele meisjes van het feestje naar huis. Op de trugweg reed hij op de Valsekampweg on der Hilversum uit een bocht. De wagen kantelde een paar keer en schoot toen het water van het Luiegat in, dat naast de Val sekampweg ligt. Door een ducdalf werd de auto in zijn val geremd. De militair wist op het goede moment uit de wagen te komen en zette liftend zijn tocht naar huis voort. Voorbijgangers ont dekten later de wagen, die enigszins uit het water stak en reeds door zijn eige naar als vermist was opgegeven. De poli tie achterhaalde de jongeman, die aan de marechaussee in Bussum werd overgege ven. De 41-jarige Amsterdammer C. van W. heeft vannacht zijn 55-jarige hospita, me vrouw J. H. D. uit de Von Zesenstraat le vensgevaarlijk verwond door haar met een hamer op het hoofd te slaan. Hij werd korte tijd later in een met bloedvlekken besmeurde pyjama en een overjas door een agent op straat aange houden. De vrouw werd in haar slaapka mer aangetroffen. De man, die is opgeslo ten in het bureau Linnaeusstraat, is nog niet gehoord. Over de aanleiding tot deze daad is de politie nog niets bekend. Van W. was maandag uit het ziekenhuis ontsla gen. Indonesië Naar in Djakarta is vernomen, zal in de loop van deze maand het beheer over de tijdens de anti-Nederlandse campagne door de Indonesische regering „overge nomen" Nederlandse handels- en in dustriële bedrijven van de militaire auto riteiten worden overgeheveld naar be stuurslichamen, die verantwoording ver schuldigd zijn aan de ministeries van Han del en Industrie. De overdracht van het beheer door de militaire functionarissen zou voor het einde van deze maand zijn voltooid. In Nederlandse zakenkringen wordt over het algemeen de vrees uitgesproken, dat deze verandering betekent dat de greep der regering op hun bedrijven hierdoor nog zal worden versterkt. In een aantal ge vallen hebben de ministeriële instanties reeds Indonesische directeuren benoemd zonder raadpleging van de aandeelhouders der betrokken bedrijven. Soms mogen de Nederlandse directies wèl, en dan weer niet als adviseurs aanblijven. In sommi ge gevallen werd hun verzocht te blijven en in andere gevallen werden hun ver blijfsvergunningen ingetrokken, zelfs als zij wensten te blijven. Enige tijd geleden is een nieuwe staats commissie ingesteld onder leiding van de minister van staat voor Economische Sta bilisatie, kolonel Suprajogi, die tot taak heeft de toekomstige politiek ten aanzien van de Nederlandse bedrijven in studie te nemen. De in Indonesische en Nederland se kringen in Djakarta aanhoudende ge ruchten, dat er een sterke stroming be staat, die zich heeft uitgesproken voor na tionalisatie, zijn tot dusver nog niet tegen gesproken. Volgens deze geruchten zouden pas na regeling van de kwestie Neder lands Nieuw-Guinea besprekingen over schadevergoeding kunnen worden ge voerd. (ANP). De brandende Zweedse tanker „Octa- vius", die zondag door de sleepboot „Oost zee" midden op de Atlantische Oceaan aan de tros werd genomen, zal wel behouden blijven. De sleepboot meldde vannacht dat <3r alleen nog een kleine vuurhaard in een van de bergplaatsen is. Niettemin houdt dé sleepboot brandblusmiddelen gereed om te kunnen ingrijpen als dat nodig mocht zijn. De sleep is met. een snelheid van 4V2 mijl per uur op weg naar de Azoren. De sleep boot „Clyde" is met een snelheid van 14 mijl op weg van Gibraltar naar de Azoren om de sleep over te nemen. Dan kan de „Oostzee" met de lichter, die hij op sleep touw heeft, van Ravenna naar Port Arthur gaan en de oorspronkelijke reis vervolgen. Een groot deel van de bemanning is nog aan boord van de „Octavius". ROTTERDAM. Er worden voorberei dingen getroffen voor een ingrijpende reor ganisatie in de topleiding van de Rotter damse gemeentepolitie. Binnen een periode van ongeveer twee jaar zullen alle tien commissarissen op twee na met vervroegd pensioen de dienst verlaten. Alleen de chef van de geüniformeerde politie en de chef van de verkeerspolitie zullen aanblijven. Advertentie Van Nelle bestellen 1 Ook maandag is het in de muziekstad Kerkrade na de enorme toeloop in het weekeinde nog druk geweest, 's Middags gaf de Haarlemse organist Albert de Klerk een uitstekend orgelconcert in de St. Lam- bertuskerk. Maandagavond zorgden de veertig dansers en danseressen van de „Branko Krsmanovic" uit de Joegoslavi sche hoofdstad Belgrado, weer voor een zo goed als volle concertzaal. Donderdag arriveert in Kerkrade de be roemde muziekkapel van de „Royal Horse Guards" uit Londen. Dit Britse militaire korps geeft met speciale toestemming van koningin Elisabeth een galaconcert in de grote concerthal in Kerkrade. Op vrijdag 15 augustus treedt het korps tevens op tij dens de derde marswedstrijd in het ge meentestadion van Kerkrade. Op dinsdag 12 augustus wordt het we reldmuziekconcours voortgezet met een pianorecital door Jo Dusseldorp. Voorts geeft het muziekkorps van de tweede di- vise uit Antwerpen een galaconcert onder leiding van de componist Jos Moerenhout. Hoepladaar kwam Umpie op zijn bed neer Dat ging zacht, want hij kwam precies midden op het bed terecht en dat veerde wel mee. En toen hij daar lachend lag te spartelen.wie stond daar? Kriebeldebiebel. „Zo, ben je terug?" lachte het ventje. „Leuke avonturen beleefd in de Droomtuin?" „Nou, en of!" zei Umpie. „Wel bedankt, hoor!" Kriebeldebiebel knikte. „Ik kom je nog wel eens halen!" beloofde hij. „Dan ga je weer mee naar de Droom' tuin! Slaap ze nou maar!" 144—145 EINDE Vandaag is de heer B. Rijbroek, als vlak- persdrukker in ons bedrijf werkzaam, veer tig jaar aan onze onderneming verbonden. Naar aanleiding van dit feit is hij van morgen in de kring van directie, chefs, col lega's en medewerkers op hartelijke wijze toegesproken en gehuldigd. De loco-burge meester van Haarlem, de heer D. J, A. Geluk,77d«iWCfö3Sïtbttt meefi.fiad;tteheer Rijbroek, die vergezeld was van zijn echt genote, zoon en schoondochter, de ere medaille in brons, behorende bij de orde van Oranje Nassau, was verleend ten teken, dat de verdiensten van de jubilaris ook buiten zijn werkkring waardering heb ben gevonden. De heer P. W. Peereboom, die de heer Rijbroek namens de directie als eerste toe sprak, zei ondermeer het een prettig idee te vinden, dat het bedrijf zo'n lange reeks van medewerkers telt, die -reeds 25 en 40 jaar in dienst zijn. Hij was van oordeel, dat dit duidt op een goede en een gezonde sfeer in het bedrijf. De heer Peereboom liet zich in waarderende zin uit over de vakkennis van de heer Rijbroek, diens toe wijding en grote zorg voor het hem toe vertrouwde kostbare materiaal. „Ook door uw opgewektheid en bereidheid steeds een ieder met i-aad en daad bij te staan hebt u in niet geringe mate de goede geest in ons bedrijf helpen opbouwen", aldus de heer Peereboom, die de toegesprokene on der dankzegging voor diens arbeid ten behoeve van het bedrijf namens de directie een geschenk onder couvert overhandigde. De heer Geluk zei zich gaarne te willen aansluiten aan de prijzende woorden die De loco-burgemeester van Haarlem, de heer D. JA. Geluk, speldt de heer Rijbroek de koninklijke onderschei ding op de borst. doür de heer Peerebó'óWï''tot de 'heer"Rij broek waren gericht. Hij prees zich geluk kig'te kunnen mededelen: dat deze^wtrar- dering ook buiten het bedrijf gestalte heeft gekregen door het verlenen van een koninklijke onderscheiding. In zijn compli menten met deze eervolle vermelding be trok de heer Geluk ook de familie van de heer Rijbroek. De heer J. P. Horsmeier bracht, namens de collega's sprekend, de heer Rijbroek dank voor de prettige samenwerking. Tevens feliciteerde hij hem van harte met de zojuist verleende onderscheiding. Na mens de collega's bood de heer Horsmeier eveneens een enveloppe met inhoud aan. De heer Rijbroek heeft tenslotte in een kort dankwoord zijn erkentelijkheid be tuigd ten aanzien van de verleende onder scheiding, de vriendelijke toespraken en de geschenken. LONDEN (AFP) Twee treinen zijn dinsdagochtend niet ver van het station London Bridge in Zuid-Londen met elkaar in botsing gekomen. Zeven personen zijn gewond naar een ziekenhuis overgebracht. Zij bevonden zich in twee rijtuigen, die ontspoord waren. Advertentie Van Nelle bestellen 1 9. „We gaan naar Macy's!" zei Eva. „We gaan naar Macy!" riep Tom. Het klonk zo ongeveer of zij naar stad zouden gaan om het Huis Macy te veroveren. Eva zou een haar borstel krijgen en pennetjes voor in haar haar en Tom nieuwe sokken, goede Amerikaanse sokken. Het leek wel Oudejaarsavond. Eindelijk brak de zaterdag aan. Flora zou als gids dienst doen en als autoriteit op het gebied van Ameri kaanse huishoudelijke inkopen. Daiko wilde ook mee omdat hij zei, dat hij zeepvlokken en stijfsel en blauw sel nodig had, maar het was eigenlijk omdat hij, nu de familie pas was aangekomen, zichzelf wel een hal ve dag vrijaf kon geven. Vader wilde niet mee, maar nu Yiko gezegd had, dat hij ze allemaal mee uit eten zou nemen in de Chinezenwijk, waarom ging hij dan niet ook mee, zodat zij allemaal samen zouden zijn? Waarom zou hij de zaak niet een halve dag sluiten? De vader was in een gelukkige stemming en hij zou het er dan maar van nemen. Zo ging dus ten slotte de hele familie. Je wist gewoon niet wat er kon gebeuren als de Fongs naar Macy's gingen. Daiko had uitgelegd wat een wa renhuis was. Dat was een hele grote winkel waar je alles kon krijgen van een kolenschep tot een maaltijd in een restaurant, van een eierklopper tot een com pleet slaapkamerameublement. Het was een paradijs van goederen. Wat zou hun gebeuren als zij het paradijs binnen gingen? Moeder Fong hield haar tasje, waar het geld in zat, stijf vast. De Fongs schoven in optocht naar binnen door de draaideur aan Sixth Avenue. Er stond een rij kinder wagens met baby's erin. „Je wilt toch niet zeggen, dat ze ook baby's verko pen!" riep de moeder uit. Alles was mogelijk in dit land. „Lieve hemel, neen", zei Yiko. „Houden jullie el kaar vast, Tom en Eva en raak ons niet kwijt". „Nee", zei de moeder. „Eva, blijf jij bij Flora. En Tom blijft bij Yiko." „Vind je het niet beter als wij allemaal bij elkaar boijven?" vroeg de vader. „Flora", zei Yiko. „Ik geloof, dat het tijd uitspaart als jij moeder en Eva meeneemt naar de huishoud- afdeling en ik neem Tom en vader mee". „Nee", zei de moeder. Tom krijgt sokken en die moet ik zien". „Kinderkleren zijn op de vierde verdieping", zei Flora. Er werd dus besloten, dat zij allemaal bij elkaar zouden blijven. Flora wilde eerst naar het souterrain gaan en Yiko wilde de kinderen de roltrap laten zien. Er was een schermutseling om de leiding tussen Flora en Yiko en Yiko won als altijd. Zij gingen te midden van een mas sa winkelende dames de roltrap op. Die roltrap was een interessant Amerikaans ding. Zij gingen steeds hoger en hadden een gevoel of zij naar de wolken zou den gedragen worden. Moeder dacht, dat de roltrap altijd doorging en verloor bijna haar evenwicht toen zij op de tweede verdieping kwam. „Mijn tas!" Haar tas was op de grond gevallen, ten dame raapte hem voor haar op. „Dank u wel", zei Yiko. Moeder Fong glimlachte vriendelijk tegen de dame. „Waarom zei je „dank u wel", tegen die mevrouw?" „Om haar te bedanken". „O ja". „Je kunt het op verschillende manieren zeggen. Je cunt zeggen „dank u" of „wel bedankt". Maar meestal zeg je „dank u wel". Zij gingen steeds hoger. Toen zij op de derde ver dieping waren kwam Eva op de verkeerde roltrap terecht, die naar beneden ging. „Nu ga ik steeds lager. Wat een enig gevoel". Zij volgde een dame in het zwart, die zij dacht dat Flora was. De dame ging steeds verder naar beneden. Plotseling zag Eva, dat het Flora niet was. Zij keek om en zag, dat zij alleen was. Zij greep de dame vóór haar bij de arm. Zij was bang en begon te huilen. „Wat is er, kind?" zei de dame. Eva brabbelde iets in het Kantonees. „Moeder! Moeder! Waar bent u?" gilde zij zo hard zij kon. Er bleven mensen staan en er kwam een etage chef bij. Hij verstond haar niet, maar hij begreep, dat zij haar moeder kwijt was. Hij zei haar, dat zij niet moest huilen, maar zij bleef huilen. Eva wees om hoog. De etagechef nam haar mee naar boven. Halverwege de roltrap hoorden zij een vrouwen stem roepen „Eva! Apwa! Eva!" Flora had op de vierde verdieping gemerkt, dat Eva weg was. Er was een consternatie. De familie zakte af naar de derde verdieping. Yiko ging rondkijken op de derde. Daiko en Flora gingen naar de tweede. „Apwa! Apwa!" klonk het tussen de menigte. Flora ging terug naar de derde en toen weer naar beneden. Eva hoorde haar stem van boven, keek op en zag Flora naar be neden komen. „Daar, daar is zij!" Eva wees omhoog. Zij riep Flora en Flora kreeg haar in het oog. Op het portaal van de roltrap kwamen zij bij elkaar. Eva omklemde haar totdat Flora er bijna onder bezweek. De etagechef liet Eva in Flora's handen ach ter en was opgelucht. Weer gingen zij naar boven. Op de vierde verdie ping vonden zij de ongerust wachtende moeder. Zij had in angst gezeten, maar zij was boos toen zij Eva weer boven water zag komen. Eva vertelde hoe het gekomen was. Hier en daar klonken nog de woorden weer bij elkaar en het geroep hield op, maar Yiko was er niet. Een paar minuten later kwam Yiko aanzetten met een rechercheur van het warenhuis m hoorde dat zijn zusje terecht was. De rechercheur maakte aan stalten om weer weg te gaan. „Steekt u eens op", zei Yiko en bood hem een si gaar aan. Hij haalde zijn kaartje te voorschijn. „Ik ben Frederick A. T. Fong, verzekeringsagent." „Graag," zei de rechercheur. „Dank u wel," zei Yiko. Zijn stevige handdrukt ont moette de nog steviger handdruk van de rechercheur en de familie werd weer .'an zichzelf overgelaten. Het plan om allemaal bij elkaar te blijven werkte niet al te best. Toen de kleren voor de kinderen ge kocht waren, wilde Flora met de moeder naar de huis- houdafdeling, maar Yiko wilde de kinderen de speel goedafdeling laten zien en Tom wilde een paar potlo den en gum kopen. Eva durfde nu de vrouwen niet meer loslaten en ging met haar moeder en Flora naar het souterrain en de vader en Loy gingen ook met hen mee. Er werd afgesproken dat zij elkaar allemaal in het souterrain zouden terugvinden. Zodra zij in de huishoudafdeling waren, verloor de moeder al haar verstand. (Wordt vervolgd) Burgemeesters. Tot burgemeester van Mill en Sint Hubert is benoemd de heer G. H. M. I-Iofmans (R.K.) thans burgemees ter van Putte (N.B.); tot burgemeester van Grootebroek mr. L. P. P. H. Schepers (R.-K.), adjunct-directeur van de Dienst Lichamelijke Opvoeding te Utrecht, en tot burgemeester van Koedijk de heer J. J. Landman (P. v. d. A.), thans wethouder van Den Helder. Burgemeester Boot naar Israel. Bur gemeester J. J. G. Boot van Hilversum en mevrouw Boot zijn voornemens in oktober een bezoek aan Israel te brengen. Het ligt in de bedoeling dan aan de gemeenschap van Eilath een vleugel aan te bieden, die de eerste bijdrage zal vormen voor een daar te stichten cultureel centrum. Onlangs bevonden de burgemeesters van Jeruzalem en Eilath zich in ons land en toen waren zij ook de gast van Hilversums burger vader. Consul van Israel. Bij K. B. is R. Mig dal erkend en toegelaten op de voet van vreemdeling als consul van Israel te 's-Gravenhage. Opsporingsbevoegdheid. Ter uitvoe ring van de Politiewet heeft de minister van Justitie een beschikking uitgevaardigd, volgens welke de aspiranten van de ge meentepolitie algemene opsporingsbe voegdheid hebben verkregen. Voor de as piranten van de rijkspolitie is zulk een be voegdheid niet noodzakelijk, daar zij ge durende hun opleiding gekazerneerd zijn. Advertentie Van Nelle bestellen I (I nniTmnrro *ot ui 30m IP* ';j DINSDAG 12 AUGUSTUS Grote Kerk: Orgelconcert door Albert dc Klerk, 20 tot 21 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Expositie van acht jonge schilders, 10 tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „Tarzan en de verloren Safari", 14 jaar, 19 en- 21.15 uur. Frans Halstheater: „Tante Jutta uit Calcutta", alle leeftijden, 20 uur. Lido Theater: „Hartstocht in de tropen", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „De rode Pim pernel", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „The High and the mighty", 14 jaar, 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Scampolo", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Richard Leeuwenhoek", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studi Theater: „Christel van de post", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: „De Hofnar", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. WOENSDAG 13 AUGUSTUS Vleeshal: Poppentheater Jan Nelissen met „De verdwenen halsketting", 14.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Expositie van acht jonge schilders, onder ar. leren: Karei Bous, Joop Seldenthuis, Hans de Vries en Jos Krak, 10 tot 22 uur. Huis van Looy: Herdenkingstentoonstel ling van Tinus van Doorn, 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur. „In 't Goede uur": Tekeningen en etsen van Harry Prenen, 10 tot 19 uur. Kunsthandel J. R. Bier: Expositie van werk van Jan Sluyters Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. Teyler's museum: Expositie „Goltzius als tekenaar", 10 tot 17 uur. FILMS Cinema Palace: „De gelaarsde kat", 10.30 uur; „Tarzan en de verloren Safari". 14 jaar, 14. 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Hals- theater: „Tante Jutta uit Calcutta", alle leeftijden. 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Tien kleine negertjes", 10.30 uur; „Hartstocht in de tropen", 14 jaar. 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Donald Duck en zijn vriendjes", alle leeftijden. 10.30 uur: „De rode Pimpernel", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: Het Tom en Jerry Festival, a.l„ 14.30 uur; „Achter docht", 18 jaar, 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Montagne's jeugdvariété", 10.30 uur; „Scampolo", alle leeftijden. 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Richard Leeuwenhart", 14 jaar. 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: Films van Stan Laurel en Oliver Hardy. 10,30 uur; „Chris tel van de post", alle leeftijden, 14.15, 19 en 21.15 uur. DIVERSEN Grote Kerk: Avondstilte, spreker ds D. ter Steege, organist Hendrik Lasschuit, alt Dien Toeset-Vrij, 20 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: „Sissi, roman van een prinses", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Advertentie Van Nelle bestellen f

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4