€LISSB€T1| BïS Bestuur „Geloof en Wetenschap" zet werk onverminderd voort DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs KWESTIE THANS OPGELOST? Andere lezing Keuring politiehonden op donderdag en vrijdag Burgerlijke stand van Haarlem Gevangen VAKANTIESPELEN Programma voor woensdag Achtkamp voor jongens een sportief succes Vijf kandidaten voor de wethoudersverkiezing aangewezen A cht jongeren exposeren werk in De A rk" Beschonken*» mishandelde politieman Lasser bewusteloos op straat na vechtpartij Jongetje uit Spaarne gered SUCCES 20 ct. SBS Dakloos gezin slaapt in tent bij Zijlweg Zonchg intrede van kand. H. Peper in Willemstad Bisschop van Haarlem in Lourdes ZOEKT U 'N DRUKKER Scheepvaart Uil STAD EN STREEK DINSDAG 12 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het bestuur van de r.-k. stichting „Ge loof en Wetenschap" heeft maandagavond vergaderd naar aanleiding van een circu laire, die enige contribuanten van de stich- ling naar ongeveer achthonderdzeventig medc-contribuanten hadden gezonden. In deze circulaire wordt het voorstel gelan ceerd om terug te gaan naar de toestand zoals die vóór 1957 was en de stichting «eer om te zetten in een vereniging, waar bij dus de léden meer zeggenschap hebben dan bij een stichting. Het bestuur heeft besloten zyn werkzaamheden als stich tingsbestuur onverminderd voort te zetten. Hieruit kan men dus concluderen, dat men geen aanleiding ziet om „Geloof en Weten schap" weer de status van vereniging te geven. Het „Actie-comité oud-leden der vereni ging Geloof en Wetenschap" gaat in de circulaire aan de contribuanten allereerst in op het uittreden van het echtpaar Vorstman uit het bestuur van de stichting. Naar het 'oordeel van het actiecomité is dit uittreden zeker niet vrijwillig gegaan; hel zou het gevolg zijn van een onoplosbaar confüct. .Dil zou tot minder ernstige ge volgen hebben geleid, als „Geloof en We tenschap" een vereniging was gebleven en stemgerechtigde leden had gehad. Dan hadden de leden invloed kunnen uitoefenen opeen juiste samenstelling van het bestuur. Na de omzetting van de vereniging in een Stichting, wat in december 1956 is gebeurd, hebben de contribuanten, oud-leden, naar het oordeel van het actie-comité geen in vloed op het beleid. Voordat deze circulaire werd uitgezon den, had het actie-comité zich reeds tot het stichtingsbestuur gewend met het ver zoek de stichting weer in een vereniging om te zetten. Doordat dit geen resultaat had. heeft het actiecomité zich tot de con tribuanten gewend met het verzoek, adhe sie met het streven te betuigen. Zou het actiecomité voldoende steun verkrijgen, dan zou het andermaal met het bestuur van de stichting contact kunnen opnemen. Zou dit overleg weer geen succes hebben, dan zou worden overwogen naast de r.-k. stichting „Geloof en Wetenschap" een nieu_ we vereniging met dezelfde doelstelling, doch met stemrecht voor de leden, op te richten. In een toelichting heeft een lid van het actiecomité verklaard dat de moeilijkheden hun ontstaan vinden in het zijns inziens geforceerde uittreden van het echtpaar Vorstman uit het stichtingsbestuur. Ge bleken is, dat vele contribuanten het ver trek van de heer en mevrouw Vorstman b. .reuren. Daarom wil men het gebeurde goedmaken. Hiertoe heeft men de steun van de contribuanten gevraagd. Medege deeld werd, dat op de 870 verzonden cir culaires reeds ongeveer tweehonderd adhesiebetuigingen zijn binnengekomen. Verwacht wordt, dat dit aantal na de vakantie nog zal groeien. Het streven van het actiecomité is daar om gericht op „eerherstel" voor het echt paar Vorstman, aldus de woordvoerder. Wordt hierover geen overeenstemming be reikt, dan zal mogelijk tot de oprichting van een nieuwe vereniging worden beslo ten. Uiteraard zou het een vraag van later- orde worden, of het echtpaar Vorstman in de nieuwe vereniging ook weer bestuurs functies zou vervullen. Van de zijde van het stichtingsbestuur wordt erop gewezen, dat het initiatief tot het omzetten van de vereniging in een stichting is uitgegaan van het echtpaar Vorstman. Verklaard wordt dat genoemd echtpaar zich geheel vrijwillig en zonder overleg met de andere leden van het be stuur heeft teruggetrokken. In een circu laire aan de contribuanten heeft het be stuur na het uittreden van de voorzitter en secretaresse getuigd van zijn grote waardering voor het vele werk, dat de heer en mevrouw Vorstman in de loop der jaren in het belang van „Geloof en Weten schap" hebben gedaan. Graag had men ge zien dat het afscheid op andere wijze was verlopen. Aangenomen mag worden, dat het stichtingsbestuur bereid blijft tot nader overleg. Het secretariaat van het bisdom deelde tenslotte mede. dat de actie tot heroprich ting van de vereniging wordt betreurd en ingaat tegen de wens van de bisschop. De actie wordt in strijd met het katholiek be lang geacht. Medegedeeld kan nog worden, dat bij de omzetting van de vereniging in een stich ting het benoemingsrecht voor de leden van het stichtingsbestuur in handen van de bisschop is gelegd. Later heeft de deken van Haarlem deze bevoegdheid gekregen. Op donderdag 14 en vrijdag 15 augustus wordt op het terrein van de Politiehon denclub „Zuiderhout" de jaarlijkse keu ring gehouden van de K.N.P.V. afdeling Noordholland. Op donderdag 14 augustus komen een zestal honden uit Haarlem en omgeving hun proeven van bekwaamheid afleggen voor het behalen van een diploma ..Politie hond". Het terrein, waar de keuringen worden gehouden, is gelegen aan de Hoge Duin- endaalseweg te Bloemendaal. De keuring begint des morgens om half negen. BEVALLEN van een zoon 8 aug.: C. J. de Koning-Van der Sluis; 9 aug.: W. H. Horst-Zomer; J. M. Pel-Angenent; A. M. M. Ruigrok-Spierings; E. J. Moleman-De Huig; 10 aug.: A. E. M. Beunk-De Vries; P. M. Wijling-Lindhout; J. M. van Waard- Van Rooden; C. A. André de la Porte- Saslow; W. F. van der Vlist-Grandia; T. A. M. Marcelis-Pelsma; E. Kuiper-Kroons- Herg11 aug.: A. Schipper-Koning. BEVALLEN van een dochter 9 aug.: '■I. L. W. J. de Paiis-Bercht; N. de Jong- Beek: 10 aug.: M. C. Juffcrmans-De Vlie ger; M. J. Croijmans-Jansen; P. Hopman- Cornet; H. E. BonseJ-Van Diepen: W. Wes- ;|lng-Van den Berg; 11 aug.: W. Dirks- Van der Linden; N. Molenaar-Jimmink: A. C. van Nierop-Van der Hoort. OVERLEDEN: 8 aug.: A. E. Beun-Swart. 79 j., Badeloehstraat; 9 aug.: G. M. Die- Tier-Haust, 83 j., Ramplaan; H. G. Klau wers-Van Eekhout, 71 j., Kamperlaan; 10 aug.: G. van Loon-De Wilde, 54 j., J. J. Hamèlinkstraat. ONDERTROUWD: 11 aug.: D. .F. G. Schmidt en J. A. M. Bleekemolen; A. H. J. 'Auven en G. Steigstra: J. Kabel en A. M. Spoor; C. Huis en N. Krooder; A. G. Mul der en C. J. J. V. Kroes; J. A. Toornend èn A. W. Kuiper. GEHUWD: 11 aug.: J. Kwant en S. M. J Schilder; H. de Vries en C. P. Schlöffel. Een kleuter van drie zag zondag avond in de Lange Margarethastraat in Haarlem een bakkerswinkel openstaan. Daar hij wel trek in een snoepje had "'fpte hij naar binnen. Als een jongetje, dat wel weet hoe het hoort, deed hij de deur netjes achter zich dicht. Toen hij achter weer naar buiten wilde gaan be- 'nerkte de dreumes tot zijn grote schrik dat het snoepparadijs een gevangenis was géworden De deur was namelijk in het slot gevallen en met geen moge lijkheid meer open te krijgen. En wal doet een angstig jongetje in een dergelij ke situatie? Hij zet het op een brullen Een voorbijganger vond dit angstgge- schrei achter de gesloten winkeldeur te vreemd om er zonder meer aan voorbij la gaan. Hij waarschuwde een politie agent. maar ook deze gelukte het niet de kleine „vogel" op de normale manier de vrijheid te hergeven. Er moest een ladder aan te pas komen, waarlangs de agent omhoog klom naar een openstaand nam op de boven de winkel gelegen ver dieping. Van daaruit kon hij in de win- kël komen en de deur voor de peuter open doen. De politie deelde mede dat men in de winkel niets vermist. De tuinen van het Haarlems Speel- tuin Verbond nemen deel aan het bloe mencorso, dat ter gelegenheid van het twintigjarig bestaan van het verbond door een aantal straten in Haarlem za' trekken De start is om 's middags twe- uur van het Phoenixterrein. Route- Parklaan, Kruisweg. Kruisstraat, Bar teljorisslraat, Grote Markt, Jansstraat Kennemerplein, Scholerweg. Gen. Cron- jéstraat, Julianapark, Soendaplein Rijksstraatweg, Zaanenlaan en Marnix- plein. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het gezin „Kindervreugd" (Godfr. van Bouillon straat): Buitendag in Santpoort uit sluitend voor kinderen van 1012 jaar. Heen en terug per trein. Brood .on'drinken meenemen.- Elba" (Ged. Schalkburgcrgracht): Fietstocht met onbekende bestemn- :ne voor kinderen van 813 jaar. Vcrrtek van de tuin 's morgens tien uur. „Zaanenoord" (Zaanenstraat): Twee filmvoorstellingen. Nadere bijzonder heden op het bord op de tuin. „Noordervreugd" (Ambachtstr.): Fiets tocht naar IJmuiden met bezoek aan de rijksvisafslag voor kinderen van 1014 jaar. Brood en drinken mee nemen. „Hof van Eden" Wandeltocht met onbe kende bestemming. Voor kinderen van 79 jaar en van 1014 jaar. Als onderdeel van de vakantiespelen van hét Haarlems Speeltuin Verbond, is maan dag op het gemeentelijk sportterrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat in Haar lem een achtkamp voor jongens van tien tot veertien jaar gehouden. Er bestond hiervoor van de zijde der jeugd een over weldigende belangstelling. Niet minder dan 230 jongens hadden zich voor deelne ming opgegeven. De sportcommissie van de vakantiespe len onder leiding van de heren B. W. Sol- kamans en J. Groen hadden dan ook de handen vol aan dit sportieve gebeuren, vooral omdat een dergelijke grote in schrijving niet in de lijn der verwachting lag. De deelnemers hebben echter weinig van enige organisatorische moeilijkheid gemerkt. Hun aandacht werd daarvoor te zeer in beslag genomen door de vaak span nende strijd die de diverse nummers ken merkte. Gezien de grote animo onder de jeugd voor deze achtkamp stelt de sport commissie zich voor volgend jaar iets der gelijks ook voor meisjes te organiseren. Stevige knapen De jongens konden gisteren eikaars krachten meten op het handbalwerpen, kastiebalgooien, vèrspringen, 60 meter hordenloop, baldribbelen, driesprong, 60 meter hardlopen en voetbalinwerpen. Bij het vorderen van het af te werken pro gramma werd het duidelijk, dat twee ste vige knapen de beste kans maakten op de eindoverwinning. Dat waren Henk Wee- len van „Het Oosterkwartier" en Kees Smit van „Flora". Ten slotte ging eerst genoemde met een verschil van slechts vier punten met de zege strijken. De eerste tien prijswinnaars waren: 1. Henk Weelen (Oosterkwartier) 588 pnt.; 2. Kees Smit (Flora) 584 pnt.; 3. Paul van de Meeren (Buitenrust) 529 pnt.; 4. Piet Zwart (VZOD) 517 pnt.; 5. Rudi Jansen (Flora) 500 pnt.; 6. Willi Oudolf (Klaren- hof) 49f pnt.; 7. Tonny van Garden (Wel tevreden) 495 pnt.; 8. Kees Kaast (Von delkwartier) 494 pnt.; 9. Siem Engel (Oos terkwartier) 492 pnt.; 10. Ben Groenen- daal (Weltevreden) 491 pnt. Totaal wer den vijftig prijzen uitgereikt. Er werden ook extra prijzen toegekend aan drie jon gens die ondanks minder opvallende pres taties dapper bleven volhouden al eindig den zij dan ook op de laatste drie plaatsen. Bramenaanvoer. In Zeeland begint de aanvoer van bramen toe te nemen. Tot vorige week waren het nog maar enkele honderden kilo's per dag welke werden aangevoerd, maar maandag bedroeg het aanbod in Kapelle in totaal reeds ruim 5 ton. Er werd toen beginnen met leverin gen voor de industrie. Naar wij vernemen heeft de K.V.P.- fractie In de Haarlemse raad tijdens een gisteravond gehouden fractievergadering besloten als kandidaat voor de wethou dersverkiezing aan te wijzen de heer J. A. Schippers. De fractie van de Partij van de Arbeid heeft als kandidaten voor de wethouders verkiezingen gesteld de heren D. J. A. Ge luk en W. F. Happé; voor de Protestants- christelijke fractie is de heer W. C. Bak ker kandidaat en de V.V.D.-fractie heeft mevrouw mr. E. A. J. Scheltema-Conradi als kandidate aangewezen. Het nieuwe college wordt tijdens de raadsvergadering op de eerste dinsdag in september (2 september) gekozen en zal dus bestaan uit de burgemeester en vijf wethouders, waarvan twee van de P.v.d. A. en één van de K.V.P., Prot.-chr. groe pering en V.V.D. elk. De verdeling van de portefeuilles zal na de verkiezing op 2 september door het col lege van B. en w. zelf ter hand worden ge nomen. Opening door Michel van der Plas Zondagmiddag heeft de dichter Michel van der Plas in de kunstzaal van „De Ark in het Nieuw Heiligland een expositie ge opend van grafisch werk van acht jonge ren: Jeroen ten Berge, Karei Bous, Peter Dorleijn. Jos Krah, Hans Nassenslein Louw Schoutens, Joop Seldenthuis en Hans de Vries. Deze jongeren zijn allen in oplei ding voor lekenleraar en onlangs nog ex poseerden zij in Utrecht, waar Gabriel Smit de opening verichtte. De heer Van der Plas legde de nadruk op het jeugdige karakter van het werk en haalde op geestige wijze herinneringen op aan zijn eigen debuut. In het exposeren door jongeren van eigen werk zag hij voor_ al als heilzaam de mogelijkheid om afstand van het eigen werk te nemen. „Er lijkt mij geen betere leerschool voorhanden", zei hij. •Niet. de geringste baat die de exposanten bij deze openbaarmaking van hun werk hebben is. dat er een enorme impuls zal uitgaan om het beter te gaan doen". „Gedoemd te hangen' De heer Van der Plas besloot zijn toe- praak met een citaat uit het voorwoord dat Keats aan zijn „Endymion" gaf: „De verbeelding van een iongen is gezond en de rijpe verbeelding van een man is ge zond Maar daartussen ligt een levens ruimte, waarin de ziel nog gist. het karak ter onbepaald is. de levensrichting onzeker, het ideaal in nevelen gehuld: vandaar de sentimentaliteit en al de duizend bitter heden die rijpere mannen dan noodzake lijkerwijs zullen proeven". Vervolgens opende de spreker de exposi tie met aandacht te vragen voor de vaak vergeten levensruimte tussen de verbeel ding van de knaap en de man. zoals die in het geëxposeerde werk een neerslag heeft ^kreg^n Pn^..gedoemdJs,.t.e^h/jpgpj£. Tijdens een vechtpartij in de Oranje boomstraat in Haarlem heeft een 24-jarige Haarlemse timmerman onder invloed van sterke drank een hoofdagent van de Haar lemse politie mishandeld door hem een harde klap tegen het hoofd te geven. Hij is aangehouden en ter ontnuchtering naar het bureau Smedestraat overgebracht, waarna proces-verbaal wegens mishande ling tegen hem werd opgemaakt. Vannacht om half twee kwam een be woonster van de Oranjeboomstraat op het politieposthuis west om assistentie vragen, omdat er in haar huis werd gevochten Het bleek, dat de timmerman tegen de regenpijp van het huis van een 41-jarige bewaker was geklommen om deze om nachtlögies te verzoeken. De jongeman verkeerde onder invloed en zei uit angst voor zijn ouders niet meer naar huis te durven gaan. De bewaker had hem reeds enige keren slaapgelegenheid verschaft, doch de laatste keer aangekondigd, dat dit niet meer mogelijk was. De timmerman was toen aan het raamkozijn gaan hangen en omdat de bewoners bang waren, dat hij zou vallen haalden zij hem toch maar bin nen- De timmerman deed, alsof hij zich bedacht, stak ten afscheid de hand uit. doch gaf de bewaker plotseling twee vuistslagen in het gezicht. IJlings ver dween de woesteling op een bromfiets. Even later keerde hij echter terug en reed pardoes dwars door de deur heen van een onder de woning van de bewaker ge legen pakhuis binnen. Toen de hoofdagent arriveerde raasde de timmerman onverwachts het pakhuis weer uit en gaf de politieman een harde klap tegen het hoofd. Zondagavond om elf uur vonden voor bijgangers op de hoek Kruisweg-Nassau- straat te Haarlem een bewusteloze man, die uit de mond bloedde. Bij onderzoek in het ziekenhuis St. Joannes de Deo bleek hij een zware hersenschudding te hebben opgelopen. De man was een 31-jarige las ser, die aan de Kruisweg met zijn gezin inwoonde bij een 51-jarige sorteerder. De lasser was dronken thuis gekomen en om dat hij voor de deur nogal wat drukte maakte, haalde de sorteerder hem naar binnen. In de gang ontstond een twistge sprek. De sorteerder zei de lasser niet lan ger in huis te willen hebben. Deze ging daarop de straat op, maar trapte enige keren hard tegen de deur. De sorteerder deed de deur weer open en gaf de man een klap tegen de kaak. Volgens de sor teerder zou de slag niet hard zijn geweest. Mogelijk is de man, die behoorlijk dron ken was, gestruikeld. Hij werd in het zie kenhuis opgenomen, maar kon nog niet worden gehoord. Maandagmiddag om half vier is een vierjarig jongetje, wonende aan de Scheepmakersdijk te Haarlem al spelen de bij de veiling aan het Spaarne te water geraakt. Een vijftienjarige leerling-mon teur uit de Nieuw Guineastraat sprong het knaapje gekleed na en wist het op de kant te brengen. Een bewoonster aan de Houtmarkt voorzag de kleine drenkeling van droge kleren. Advertentie Het iets kleinere formaat waarborgt ook voor deze prijs het excellente overheerlijk Elisabeth Bas aroma. tot de laatste trek Collecte „Zonnehuizen" Zaterdag 16 augustus zal de stichting „Zonnehuizen", Vereniging voor Christe lijke verpleging van langdurige zieken van alle gezindten, een collecte in Lisse houden. AMSTERDAM Twee faktoren hebben de beurs gisteren beheerst. Op de eerste plaats heeft Wall Street zich vrijdag weer bijzonder goed gehouden en vervolgens werd de beurs niet verontrust door ongunstige politieke be richten. Dit leidde tot een vaste stemming voor de internationale fondsen, welke ten dentie echter niet door de andere sectoren van de markt werd overgenomen. Een ge brek aan belangstelling belemmerde een voortzetting van de vaste tendentie. Ook in de hoeken van de internationale fondsen nam de handel geen grote afmetingen aan Zelfs de Philipshoek, waar de vorige week naar verhouding bijzonder omvangrijke omzetten werden bereikt, bleef verstoken van een levendige handel, temeer daar buitenlandse aankopen vrijwel uitblijven Toch kon Philips zich de gehele middag boven de driemaal parikoers handhaven en op 302'/s was sprake van een winst van ongeveer 2'/2 punt. Unilever trok aan tot 373j. hetgeen op een koersverbetering van drie punten neerkwam. AKU miste een verdere stimulans. Vrijdag was het rayon fonds nog vast op het dividend van Inter nationale Viscose Compagnie en de koers ontwikkeling van American Enka in Ame rika. maar gisteren zweefde AKU tegen de hoogste koers van vrijdag aan. Koninklijke Olie trok weinig belangstelling. Van bin nenlandse zijde was er weinig te doen en op een koers van 173 70 achtte ook de arbitrage te weinig marge aanwezig om tot een behoorlijke affaire te komen. De scheepvaartaandelen waren meren deels prijshoudend. K.NS.M. en K.PM kwamen wat beter voor de dag K L M. was ongeveer een gulden hoger. Bij de cultuur waarden kon weinig verandering worden waargenomen Amsterdam Rubber was nauwelijks prijshoudend. FI V.A en Se- nembah waren vrijwel onveranderd. De locale markt was kalm Voor Unie van Ijsfabrieken werd geen notering opge maakt in verband „im el eer!, bod op de aandelen. Kaiser Frazer was op de mede delingen, verstrekt in de algemene ver gadering van vrijdag, vast. De beleggings- markt was prijshoudend De staatsleningen gaven geen noemenswaardige wijzigingen te zien. De leningen van de 3ank voor Nederlandse Gemeenten waren vrijwel onveranderd, ook de reeds verhandelde 4% percent obligaties. Prolongatie 3'/; percent (ANP) NEW YORK De beurs, die vorige week de terugslag onderging van de verhoging van het stor tingspercentage, keerde gisteren terug op recordniveaus. Tegen beurseinde brokkel den de koersen af, maar over het algemeen konden winsten van 1 tot 2 dollar behou den blijven. Vooral de industriewaarden waren op dreef. De staalwaarden onder gingen de invloed van nieuws over ver hoogde produktie. De vliegtuigwaarden werden gestimuleerd door de verwachting dat deze week een raket naar de maan zal worden afgevuurd. De stijging van gisteren was een voortzetting van die, welke vorige week donderdag en vrijdag de beurs be heerste. De chemiefondsen waren ver deeld. De autowaarden stegen over het al gemeen nu hogere verkopen in 1959 wor den verwacht. American Motors was vast en actief. De belangrijkste olies waren ho ger. Sinclair, Cities Service en Texas Co. waren op hoogste dagwaarden meer dan dollar hoger.. Standard Oil of New Jersey bereikte met een fractionele stijging een nieuw hoogtepunt. Het industriegemiddel de kwam van 510,13 op 512.43; dat voor spoorwegen van 133.61 op 133.77 en dat voor openbare nutsbedrijven van 79.41 op 79.39. De omzet bedroeg 2.870.000 (vrijdag 3.650.000). Van de 1184 verhandelde fond sen sloten er 506 hoger en 414 lager. (UPI). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3%°/o Nederl. '47 91|8/i« 91% 3 °/o Nedl. 1962/64 94% 94% A.K.U 195 193 Calvé Delft 305 305 Van Gelder Zonen 181 181 K. N. Hoogovens. 327'/s 328 Nederl. Ford 173 172 N. KabeUabriek. 267 267 gew.PhilipsGloeil 302% 302 Pref.PhilipsGloeil 155% 155% Unilever 373% 372 Wilton Fyenoord 181 181 Dordtsche Petrol 707 695 Kon. Petroleum. 173,70 f 171.60 Billiton 166 165 A'dam Rubber. 69% 69 K.L.M i 103,50 r 103.50 Holl. Amer. Lijn 135% 136% K.N.S.M 141 141 N. Scheepv. Unie 123% 124 v. Nievelt Goudr. 122% 124 Phs. v. Ommeren 235 234 H.V.A 106 107 Delimaatschappij f 115,30 f 115,50 Amsterd. Bank 226 226 Nat. Handelsbank 89 89 Ned. Handel Mij.. 169% 169 Rotterd. Bank 192 192 Twentsche Bank. 169 169 Anaconda Copper 52% 52 Bethlehem Steel.. 45% 45 U.S. Steel 70 71 General Motors.. 44% 44% 82% 83% Tidewater 28 28 vorige koers). Op een braakliggend terrein langs de Westelijke Randweg bij de Zijlweg in Haarlem heeft in de afgelopen nacht een gezin van man, vrouw en twee kinderen van resp. drie jaar en drie maanden, in een tent geslapen. De kinderen lagen op een hoop kleren, de ouders op een tent zeil, waaronder een deken. Het gezin de man is een 29-jarige fa brieksarbeider uit Haarlem heeft enige tijd bij de ouders van de vrouw ingewoond. Er rezen moeilijkheden en het gezin kwam op straat te staan. De diensten voor Huis vesting en Sociale Zaken konen niet an ders dan aanbieden de kinderen in een tehuis op te nemen. De ouders wilden hen echter bij zich houden en zo bracht het hele gezin een deel van de nacht in de aan de Zijlweg opgeslagen tent door. Daar het soms flink regende achtten de ouders het echter later raadzamer van het door de politie aangeboden nachtlögies op het bu reau gebruik te maken. Vandaag moest de man. die lopend patiënt is, zich op nieuw met Huisvesting en Sociale Zaken in verbinding stellen. Deze instanties zul len trachten spoedig een oplossing te vin den. Kandidaat H Peper van Haarlem zal zondagmiddag om drie uur. na 's mor gens om tien uur te zijn bevestigd door prof dr. K. Dijk van Amsterdam zim in trede doen als predikant van de gerefor meerde kerk van Willemstad, waar hij be roepen is in de vakature van ds. H. J. van Duinen, die op 18 mei van dit jaar naar Zwijndrecht is vertrokken. Kandidaat Pepei werd op 22 februari 1931 in Haarlem geboren, waar hij de af deling hbs-B van het Christelijk lyceum bezocht. Na het afleggen van het staats examen studeerde hij aan de theologische hogeschool te Kampen, waarna hij op 3 april van dit jaar zijn kandidaatsexamen deed. Op 15 april werd hij door de classis Haarlem beroepbaar gesteld en op 23 ju li werd hij door de classis Klundert pe remptoir geëxamineerd en toegelaten tot do bediening des Woords en der sacra menten bij de gereformeerde kerken in Nederland. In Lourdes bevinden zich op het ogen blik 2300 Nederlandse pelgrims onder lei ding van mgr. J. Huibers, de bisschop van Haarlem. In het gezelschap zijn driehon derd zieken. Advertentie voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel 12200 DRUKKERIJ F. ZWART. KOUDFNHORN 44 Aagtedijk, 11 v. Lor. Marques n. Durban Aalsdijk, 11 90 m. z. Kreta n. Halifax. Abbekerk. 11 v. Bangkok n. Hongkong. Aeila, 12 v. Rotterdam ïp proefvaart. Adonis. 12 te Savannah. Agamemnon. 12 v. Rotterdam n. Amsterdam. Alcor, 12 te Rotterdam. Alhena. 11 v. Rio de Janeiro n. Santos. A'ioth, 11 v. Montevideo n. Santos. Alphacca. 12 te New York. Ameland. 11 1030 m.z.w. Azoren n. Thameshaven Amerskerk. 11 230 m. z.w. Monrovia n. Kaapstad Amstelnark, 12 te Belfast. Amstelsluis, 11 250 m. n.w. Hakodate n. Whampoa Argos, pas. 11 Finisterre n. Malta. Attis, 10 570 m. z.z.o. New York n. La Guaira. Baarn, 12 v. Bremen n. Hamburg. Bali. 12 te Singapore. Bantam, 12 te Blinju. Batu, 9 v. Damman n. Khorramshar. Bengalen, 11 te Mena. Bengkalis. 11 v. Pandjang n. Tandjong Priók. Bintang, 12 te Biak. Bloemfontein, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Boschkerk. 11 330 m. z.w. Karachi n. Aden. Boskoop, 11 250 m. w.z.w. Kp. Finist. n. Trinidad. Britsum. 11 v. Aden n. Suez. Bussum. 11 dw. Cadiz n. Rotterdam. Caltex Arnhem, pass. 11 Pantellaria n. Sidon. Caltex Leiden, 11 400 m. z.o. Ras Al Hadd naar Frerriantle. Calt. Pernis, 11 340 m. n.o. Mogadiscio n. K'stad. Caltex Ratterdam, 11 100 m. o.n.o. Ras Fartak n. Rotterdam. Calt. Utrecht, 11 100 m. n.w. Alexandrië n. Antw. Camerounkust, 10 te Amsterdam n Rotterdam. Carrillo, 11 te Santa Marta verw. v. Baltimore. Casamance. 11 te Le Havre v. Nantes. Castor. 10 10 m. w. v. Barbados n. Rotterdam. Ceronia, 11 70 m. w. Colombo n. Calcutta. Cinulia, 10 800 m. z.z.w. Tahiti n. Curagao. Cistula, 11 265 m. n.n.o. Sorong n. Biak. Cleodora, 12 te Nelson verwacht. Corilla, 11 v. Lorenzo Marques n. Abadan. De Eerens, 11 te Dubai verwacht v. Ummsaid. Dordrecht, 11 65 m. w.n.w. Kp. Blanco n. R'dam. Dorestad, pass. 11 Kreta n. Port Said. Drente, 11 v. Suez n. Port Said. Duivendijk. 11 te Curagao. Duivendrecht, 11 te Londen v. Rotterdam. Eemdijk, 12 te Hamburg. Eemland, 11 te Santos. Eenhoorn, 11 te Cavalla. Eos, 11 te Hamburg v. Amsterdam. Esso Nederland, 11 250 m. n. Pt. Sudan n. Mena. Farmsum. pass. 11 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. Fairsea. pass. 6 Wight n. Southampton. Fravizo, 12 te Teneriffe. Friesland SSM, 11 v. Setubal n. Rotterdam. Friesland KRL, 12 te New York. Giessenkerk, 11 230 m. o. Socotra n. Singapore. Grootekerk, 11 te Antwerpen v. Marseille. Guineekust. 11 te Bordeaux v. Amsterdam. Haarlem. 11 v. Pto. Limon n. Barranquilla. Hathor, pass. 11 Gibraltar n. Antwerpen. Hector, 12 te Alexandrië. Heelsum, 11 te Bremen v. Amsterdam. Heemskerk, 12 v. Bremen n. Hamburg. Hera, 10 790 m. w.z.w. Fayal n. Guanta. Hilversum, pass. 11 Ouessant n. Mena Al Ahmadi. Holendrecht. pass. 11 Startpoint n. Hamburg. Houtman, 11 v. Napier n. Wellington. Hydra. pass. 11 Azoren n. Amsterdam. Iberia. 11 v. Amsterdam n. Igarka. Japara KRL, 10 120 m. w. Minicoy n. Aden. Jacob Verolme, 11 te Rotterdam verwacht. Jason, 12 te Cartagena. Java, 11 dw. Cherbourg n. Amsterdam. Jupiter. 10 v. Livorno n. Napels. Kalinga, 11 300 m. n.o. Str. Balabak n. Ana Cortes Karachi, pass. 11 Kp. St. Vincent n. Piraeus. Karimata, 12 te Palembang. Keizerswaard, 11 te Havana. Nieuws in het kort Rectificatie. Het schilderij, dat in de wedstrijd van het „Willink van Collen- fonds'' met de derde prijs bekroond werd is niet - zoals zaterdag in ons blad ver meld stond - vervaardigd door J. C. E. van Santen, maar door J. C. E. Santen te Haar lem. Het is een meisjesportret, dat was in gezonden onder het motto „Varen op vei lig". Rectificatie. Het schilderij „Varen op veilig", dat in de wedstrijd van het „Wil link van Collenfonds" met de derde prijs bekroond werd is niet zoals zaterdag in ons blad vermeld stond vervaardigd door J. C. E. van Santen, maar door J. C. E. Santen. Kelletia, 11 dw. Cherbourg n. Donges. Kellia. 11 100 m. n.w. Alexandrië n. Algiers. Kermia, pass. 11 Flores n. Curagao. Khasiella. 12 te Singapore. Kloosterdak. 12 te New York. Kcratia. pass. 11 Ras Madraka n. Mena Al Ahm. Korcnia. 11 50 m. w. Skagen n. Rotterdam. Kota Gede. 11 te Hongkong. Krebsia, 11 v. Curagao n. Lissabon. Kreeft, 11 290 m. n.o. Ivp. Race n. Rotterdam. Laarderkerk. 11 150 m. o. Aden n. Ummsaid. Laurcnskerk. 11 v. Genua n. Port Said. Lemsterkerk. 11 110 m. w.z.w. Kreta n. Bremen. Leto. 11 v. Sapele n. Abonnema. Leuvekerk, pass. 11 Gibraltar n. Marseille Liberty Bell, pass. 11 Gibraltar n. Mena Al Ahm. Lissekerk. 12 te Abadan. Loenerkerk, 11 et Genua v. Port Said. Loosdrecht, 11 te Khorramshahr verwacht. Louis Lantz, 12 te Monrovia. lutterkerk, 11 te Mena Al Ahmadi v. Basrah. Maasdam, 11 550 m. n.o. K. Race n. Southampton. Malea, 11 dw. Colombo n. Ummsaid. Maron. 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Maureen, 11 v. Londen n. Rotterdam. Mentor, 11 te Jeremie verwacht. Mississippilloyd, 11 v. Elbe n. Rotterdam. Montferland, 11 90 m. n.o. Bahia n. Amsterdam. Moordrecht, 11 40 m. n.n.o. Masira eil. n. Mena. Mijdrecht. 11 70 m. w. D.ieddah n. Houston. Munttoren. 11 65 m. o.z.o. K. St. Vine. n. Harburg. Alusilloyd, 13 te Port Said v. Rotterdam. Mylady, 11 160 m. o. Madeira n. Las Palmas. Nanusa. 11 te Antwerpen n. Amsterdam. Noord wijk, 11 te Monrovia verwacht v. Emdcn. Noordzee, 12 te Venetië. Notos. 10 130 m. o. Malta n. Lissabon. Omala. 11 v Punta Cardon n. Guayaquil. Ommonkerk, 11 v. Hongkong n. Singapore. Oostkerk, 11 te Marques verwacht v. Durban. Oraniefontein. 11 330 m. w. VValv.baai n. L. Palm. Cnion. 11 180 m. n.n.o. Finisterre n. Algiers. Osiris. 12 te San Juan v. Amsterdam. Ovula, 11 65 m. n.n.o. Surabaja n. Pladju. P. G. Thulin. 11 te Philadelphia v. Guayacan. Poelau Laut, pass. 11 Minicoy n. Djibouti. Folvdorus, 12 v Melbourne n. Adelaide. Pr 'Frederik Willem. 11 v. Le Havre n. Montreal. Prins Willem II. 700 m. w. Valenlia n. Le Havre. Pr. Willem III, 11 110 m. w. Scillys n. Rochester. Purmerend. 12 te Recife. P\gmalion. 10 v. Cristobal n. Puntarenas Rita, 11 v. Singapore n. Carnarvon. Rijndam, 11 v. Cobh n. New York. Rijnkerk, 12 te Port Elisabeth. P.oebiah, 12 te Singapore. Rondo. 7 te Vancouver. Ruys. 11 270 m. z.w. Diego Garcia n. Penang Said ja. 12 te Sambu verwacht v. Pladju, Salatiga. 11 v. Port Sudan n. Assab. Scherpendreclit, 11 50 m. z. Ssillvs n. Pto. La Cruz. Schie. 12 te Alexandrië. Schiedijk. pass. 11 Landsend n. New York. Senegalkust. 12 te Rotterdam. Siberoet. 11 te Rangoon v. Calcutta. Sirrah, 11 150 m. w. Str. Ormoesz n. Rastanura. Sloterdijk, 11 600 n.w. Azoren n. Antwerpen. Soestdijk. 12 te Bremen. Stad Alkmaar, 11 te Lulea v. Vlaardingen. Stad Amsterdam. 11 v. IJmuiden n. Pepel. Stad Arnhem. 11 v. Amsterdam n. Lulea. Stad Delft. 11 120 m. o. Gibraltar n. Antwerpen. Stad Leiden. 11 280 m. o. Bermuda n. G. v. Mexico. Stad Rotterdam. 13 te Rotterdam verwacht. Stad Schiedam, pass. 11 Kp. St. Vine. n. Melilla. Stad Utrecht. 11 185 m. z.o. Kp. Race n. Kiel. Stad Vlaardingen. 11 390 m. n.o. Az. n. H. Roads. Stanvac Djirak. 11 v. Penang n Buatan. Stanvac Lirik, 12 te Sungeigerong verwacht. Stanvac Pendopo. pass. 11 Singapore n. S'gerong. Stanvac Riau. 12 te Singapore v. Sungeigerong. Straat Bali, 6 te Buenos Aires. Straat Johore, pass. 11 Str. Soenda n. Singapore. Straat Madura. 12 te Port Elisabeth. Straat Mozambique. 10 v. Hongkong n. Singapore. Sumatra, 11 v. Toboali n. Djibouti. Tahama, 11 100 m. n.n.w. Muscat n. Bombay. Talisse. 11 Gibraltar gepass. n. Amsterdam. Tsmo. verm. 11 v. Buenos Aires n. Necochea. Tankhaven I. 12 te Saigon verw. v. Sungeigerong. Tapanzee. 11 te Galveston v. Corpus Christi. Tara, 11 v. Rotterdam n. Bremen. Tarakan, 11 te en van Marseille naar Amsterdam Taria, 11 te Port Sudan. Tegelberg. 12 te Durban verw. v. Pt, Elisabeth. Telamon. 10 70 m. z. westp. Cuba n. Savannah. Tero, 11 180 m. w.n.w. Lissabon n. Rio de Janeiro. Teucer. 11 te Port Swettenham verwacht. Theobaldius, 11 95 m. o. Gibraltar n. Perz. Goli. Tibia. 11 v. Abadan n. Mombasa. Tjibodas. 11 te Hongkong. Tiiluwah, 11 te Hongkong verw. v. Singapore Towa. verm. 16 v. Rotterdam n. Hamburg Trajanus, pass. 11 Landsend n. Le Havre. Van Heemskerk, 12 te Lorenzo Marques. Van Linschoten, 11 160 m. n.w. Penang n. Penang. Van Neck, 11 v. Auckland n. Sydney. Van Waerwijck, 11 680 m. n.n.w. Walvisbaai naar Walvisbaai. Vlist, 11 230 m. z.w. Landsend n. Norfolk. Waal. 11 te Bremen verwacht. Waiwerang. 11 230 m. z.o. Rangoon n. Penang. VV. Alton Jones. 11 te Port Said. Willemstad. 10 te Amsterdam. Zaankerk, 12 le Shanghai v. Hongkong. Zuiderkerk. 11 90 m. z. Colombo n. Fremantle. Zuiderkruis, 11 te Las Palmas v. Walvisbaai. SLEEPVAART Clyde, 8 350 m. z.w. Cadiz n. Cadiz. Friesland, 10 100 m. z.w. Yokohama n. Saigon. Gele Zee, 12 50 m. n.o. Alexandrië n. Antwerpen Hudson, 12 140 m. w. Mtinique n. Nederland. Humber, 9 300 m. n.o. St. Pauls Rocks n. Hamb. Loire, 9 te Southampton verwacht. Noordzee. 12 270 m. z.w. Ouesant n. Burutu. Oceaan. 10 150 m. n.w. Trinidad n. Philadelphia. Oostzee. 10 vastgemaakt Zw. tanker Oktavius en gaat naar Horta. Tasmanzee. 12 v. Antwerpen te Rotterdam. Thames, 12 420 m. n.n.o. Paramaribo n. Pt. Said. KLEINE VAART Bab B. 9 v. Rauma te Zaandam. Boreas, 9 te Gibraltar n. Piraeus. Draco, 11 10 m. n.w. Finisterre n. Leixous. Eljo. 10 5 m. n. Kp. Villano n. Avonmouth. Flevo. 11 te Bindings n. Antwerpen. Heerengracht, 9 v. Mantyluoto n. Amsterdam. Ilias. 9 v. Genua n. Barcelona. Joost. 6 v. Karskaer te Sundsvall. Julia Mary, 11 85 m. z.w. Scillys n. Manchester. Kaap Falga. 9 v. Norrkoping n. Moerdijk. Kaap St. Vincent, 9 v. Kristinehamn te Zaandam. Leliegracht, 10 v. Kiel n. Gdansk. Midas, 11 te Kopenhagen n. Odense. Pavo, 9 Goteborg gepass. n. Karlstad. Phidias. 11 35 m. n. Malta n. Tunis. Plato. 10 te Amsterdam n. Rotterdam. Ponza, 9 v. Kristinehamn te Zaandam. Prinsengracht. 11 v. Brunsbüttel n. Amsterdam. Slrabo, 10 te Rotterdam n. Amsterdam. Twee Gebroeders. 10 te Amsterdam n. Rotterdam Thaletas. 11 30 m. n. Kp. Sigli n. Antwerpen. Tilly, 9 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5