Tot nu toe weinig verrassingen op kille banen in Scheveningen Stormvogels niet opgewassen tegen sterk Amsterdam-DWS IJmuidenaar Van Duin de snelste in wielerronde van Haarlem-Noord HBC zondag 24 augustus naar eigen sportpark aan de Cruquiusweg Arsenal won met moeite van knap verdedigend Enschede (1-2) Acht doelpunten op „Schoonenberg" Strijd en spanning in Van der Aartsportpark In de toekomst wellicht overgang naar semi- professionalisme Ria Kitty te snel voor Rinay Gay Manchester United verloor in München PLEZIER II NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Petrosian weer alleen aan de leiding in Bad Portoroz Rose speelde ondanks schorsing rustig door Dr. Zauli gaat Italiaans voetbal hervormen Belgische ploeg voor de wereldkampioenschappen UONDERDAG 14 AUGUSTUS 1958 Er begint tekening te komen in de strijd om de nationale tennistitels 1958. Op de derde dag werd de achterstand op het wed- strüdrooster geheel ingelopen, zodat men bij de enkelspelen aan de kwart- en bij de dubbels aan de halve finales toe is. Weinig verrassingen en slechts hier en daar een partij met werkelijk sterk tennis was de oogst van deze winderige, kille dag. Na de teleurstellende nederlaag van Fredy Marinkelle in de eerste ronde tegen mej. Ruinen, zorgde Fredy's zus Joyce voor een surprise door - de voetblessure ten spijt - de geplaatste mevrouw Thung in de derde ronde te verslaan. Mevrouw Thung speelde onvast en met een weifelende, te kort geslagen backhand, die dan ook met succes door Joyce Marinkelle bestookt werd. In de eerste set leek de handicap *oor de jeugdige speelster te groot, doch ineens kreeg zij vat op het spel. De overige geplaatste speelsters hadden met haar te genstandsters maar weinig moeite en in geen enkele van deze partijen was de te~ genscore hoger dan drie games. De laatste acht (van boven naar bene den) zijn: mej. T. Sauter, mej. J. Marin kelle, mej. H. Ruinen, mej. C. Grosveld, mevr. F. de Soet, mej. J. Wienese, mevr. F. Rouwenhorst en mej. F. Ferir. Van de geplaatste heren heeft alleen Goris het moeilijk gehad in zijn partij te gen de taaie Breukink. Goris wilde het na de eerste set (6-1) forceren en Breukink liet hem rustig fouten maken. Goris won de tweede set met 10-8, maar moest de derde met 4-6 aan zijn rivaal laten. Toen kwam weer de nodige concen tratie in het spel van Goris, die de vierde set dan ook met 6-1 won. Koerts kwam controle en lengte tekort om tegen Van Eijsden succes te kunnen hebben. Hij kwam in de eerste set op 4-3 en setpoint, maar hij greep zijn kans niet en met 7-5, 6-2 en 6-4 won Van Eijsden door meer vaart in zijn aanval en een uit stekende service. Karamoy heeft een set lang met allerlei variaties op zijn toch al zo rijkelijk met fantasie doorkruide slagenrepertoire in de partij tegen Bijker staan experimenteren. Hij stond als een goochelaar, wiens nieuwe truc niet lukken wil, op zichzelf te moppe ren en hij gnoof wanneer een goed geca- Radicale vernietiging van Woensdagavond zijn in het interzonale schaaktoernooi te Bad Portoroz de partijen van de zesde ronde gespeeld. De uitslagen luidden: Cardoso (Philippijnen)Tal (Rus land) remise; Filip (Tsj.sl.)Petrosian (Rusl.) remise; Matanovic (Joegosl.)Sher- win (USA) 1—0; Pachman (Tsj.sl.)—De Greiff (Col.) afgebr.; Gligoric (Joegosl.)— Olafsson (IJsl.) afgebr.; Neikirch (Buig) Panno (Arg.) afgebr.; Fuester (Can.)San- guinetti (Arg.) remise; Rossets (Arg.)— i Larsen (Den.) 01; Benkoe (Hong.)— Averbach (Rusl.) afgebr.; Fischer (USA) Bronstein (Rusl.) afgebr.; Szabo (Hong.) was deze ronde vrij. Na de zesde ronde luidt de stand: 1. Pe trosian 4Vt pnt.; 2. Averbach 4 pnt. en 1 afgebr. partij; 3 en 4. Tal en Larsen 4 pnt.; 5. Olafsson VA pnt. en 1 afgebr. partij; 6 en 7. Matanovic en Sanguinetti VA pnt.; 8. Benko 2lA pnt. en 2 afgebr. partijen uit 5 Partijen; 9, 10 en 11. Gligoric, Bronstein en Panno 21/* pnt. en 2 afgebr. partijen. De partij GligoricOlafsson werd afge broken in een voor Olafsson gewonnen positie. De Joegoslavische kampioen had uitstekend gespeeld en een superieure stelling opgebouwd. Maar kort voor het afbreken liep hij in een geraffineerde val welke hem noodlottig zal worden. De Russische grootmeester Averbach Saat ook een zekere nederlaag tegemoet. Hij heeft een pion minder in zijn afgebro ken partij tegen Benkoe. Pachman staat beter in zijn partij tegen De Greiff. Hij heeft een pion meer en zal het pleit vermoedelijk wel in zijn voordeel kunnen beslissen. De partijen FischerBronstein en Nei kirchPanno zijn afgebroken in een on zekere stelling. moufleerd kapballetje zijdelings van de lijn wegsprong. Maar erg produktief bleek deze speelwijze niet te zijn en slechts met moeite won hij de eerste set. Daarna kreeg Bijker geen voet meer aan de grond: 8-6, 6-0 en 6-1. Met hoge lobs, die Maris dwongen recht in de zon te kijken, heeft Biesheuvel het zijn tegenstander in de tweede set lastig kunnen maken. Maar dan ook niet meer dan lastig, want Maris was duidelijk de sterkste in deze partij en toen Biesheuvel tenslotte bij elke misser luid begon te jam meren en met zijn racket begon te gooien was het voor Maris natuurlijk een koud kunstje van deze wankele (en hinderlijke) mentale gesteldheid gebruik te maken (6-1, 7-5, 6-3), de laatste acht bij de heren zijn (van boven naar beneden: Karamoy, Van Gasselt, W. Maris, Bitter, Van Eijsden, Van Meegeren, Goris en Marre. Mervyn Rose, de Australische Davis- Cup-speler, is woensdag ondanks zijn schorsing door de Australische bond toch in een wedstrijd uitgekomen. Hij nam deel aan het 44ste toernooi om de open tennistitels van Beieren en versloeg Hans Kirges uit München met 6-0 en 6-1. Het standpunt van de Westduitse tennisoffi- cials: „Wij hebben nog geen officieel be richt van zijn schorsing uit Australië ont vangen. Het Italiaans Olympisch Comité heeft zijn secretaris-generaal dr. Bruno Zauli aangewezen als commissaris met buiten gewone bevoegdheden voor het Italiaanse voetbal. In deze functie vervangt dr. Zauli het dinsdagavond afgetreden federatiebe stuur. Men verwacht, dat er binnenkort een hervormingsplan voor het Italiaanse voet bal zal komen en voorts dat er een scherp toezicht zal worden gehouden op de ont vangsten en uitgaven van de clubs. Het Olympisch Comité staat vijf percent van de inkomsten uit de voetbaltoto's af aan de voetbalfederatie. HET SLAZENGER TOERNOOI. In de vierde ronde van het enkelspel van het Slazenger tennistoernooi voor profs heeft onze landgenoot Joop de Mos met 6-1, 6-4 van de Engelsman Holmes gewonnen. De Nederlander Parlevliet werd uitgeschakeld door de Engelsman Moss met 6-4, 6-1. In de vijfde ronde verloor Joop de Mos met 6-3, 3-6, 9-7 van de Australiër Molloy. Zou „een goed begin is het halve werk" altijd opgaan, dan zou het er voor de nieuwe DWS-Amsterdam-combinatie be paald rooskleurig en voor Stormvogels al even bepaald donker uitzien, want de in het oranje gestoken Stormvogels-ploeg ging gisteravond op „Schoonenberg" roem loos tegen de nieuwe hoofdstedelijke ploeg met 62 ten onder, 11a reeds met de rust tegen een 50 achterstand te hebben op gekeken. De Stormvogels-verdediging kwam in deze ontmoeting slecht voor de dag. Het verband tussen de linies onderling liet te wensen over en met grote handigheid en met snel spel stoven de Amsterdamse aan vallers onder leiding van Den Oude op het IJmuider doel af. Reeds binnen de minuut leidde een vlotte combinatie tot een doel punt van de voet van Schenkel (01). En de combinatie uit de hoofdstad kwam te rug. Snel ging de bal van man tot man en Wielrennen De sportcommissie van de Belgische Wielerbond heeft de navolgende renners aangewezen voor de Belgische ploeg voor de wereldkampioenschappen op de weg en op de baan. Professionals: weg: Van Steenbergen, Van Looy (kampioen van België). Adriaens- sens, Aerenhouts, De Bruyne, Planckaert, Schils en Vannitsen. Reserves: Kerckhove, Van Aerde, Van Daele en Van Geneugden. Sprint: Debakker (kampioen van België) Achtervolging: Brankart (kampioen van België en Van Oostende. Reserves: Thomas en Bar. Stayers: Depaepe, Verschueren (kampioen van België) en Impanis. Amateurs: weg: De Keyser (kampioen van België), Colette, Daems, Dewolf. Pau- lissen en Sweeck. Reserves: Beckaert, De- noyette, Joosen. Vandenberghen, Vander- veken en Van Huyck. Sprint: Deschesne (kampioen van België), De Rieck en Somerling. Reserves: Goo- vaerts, Aerts en Go. Achtervolging: De Noytte en Dessogne. Reserves: Flohimont en Irraberen. De succesvolle IJmuidenaar Hans van Duin heeft de Ronde van Haarlem-noord op zijn naam gebracht. In deze wieler ronde, welke woensdagavond door de stichting Haarlem-noord in samenwerking met „De Kampioen" in het „Van der Aartsportpark" werd gehouden, ontdeed Van Duin zich in de laatste ronde van zijn metgezel Dik Enthoven uit Amsterdam met wie hij een veilige voorsprong ver overd had en snelde daarop als win naar over de eindstreep. De strijdvaardi ge Enthoven kon hem in deze slotronde van de strijd niet meer bedreigen. Aan vankelijk hadden zij nog gezelschap ge had van Ab Sluis, doch de Badhoevedor per moest zeven ronden voor de finish voor een lekke band uit het zadel en van fiets verwisselen. En dat kostte hem zijn fraaie positie in het kopgroepje. Desondanks leg de Sluis nog op de derde plaats beslag. Hij kreeg ook de prestatieprijs toegewe zen. Ondanks het feit dat deze ronde als een clubontmoeting tussen het Haarlemse „De Kampioen" en „De Bataaf" uit Halfweg werd verreden, is het een bijzonder aan trekkelijke en spannende strijd geworden. En de paar duizend toeschouwers, die trots het minder fraaie zomerweer, naar het „Van der Aartsportpark" waren ge komen, zullen daar beslist geen spijt van gehad hebben. Want al meteen na de start werd er strijd geleverd. Daarvoor zorgde Sluis. Hij kreeg echter geen kans om een beslissende voorsprong te veroveren. Evenmin trouwens als Bogers, Cuvelier, Sminia, Adrie Voorting, Steenvoorden en Wesseling. Alleen de zwakkeren moesten zich in deze strijd van „hollen en stil staan" gewonnen geven. Een valpartijtje, waardoor Steenvoorden en Blommaert de strijd moesten staken, deed nog meer ren ners het contact met het peloton verspe len. Balk, Tuyp, Loek Vaars, Van Duin, Bakker, Verstraten, Bogaard e.a. raakten er door in de achterhoede verzeild. Van hen wist alleen Van Duin opnieuw aanslui ting bij het peloton te bekomen. Levendig De strijd bleef levendig en aantrekke lijk. Van Weeren beproefde zijn geluk in een uitlooppoging. Helaas tevergeefs. Want toen ook Bogers, Van Duin, Entho ven, Wesseling en Riethoff die kort daarop door een val moest opgeven zich met de aanval van Van Weeren gingen bemoeien, werd onder aanvoering van Adrie Voorting de orde weer hersteld. De rust was slechts van betrekkelijk korte duur. Een door een premiesprint verover de voorsprong van een tiental meters, was voor Sluis en Enthoven voldoende om er een serieuze ontsnapping van te maken. Zij namen snel een paar honderd meter voorsprong. Alleen Van Duin wist zich nog bij hen te voegen. En achteraf bezien bleek dat de beslissende slag te zijn. Want hoe wel Voorting, Snijder, Van Weeren, Stra- ver en Wesseling zich nog niet bij deze beslissing wilden neerleggen, bleken zij niet in staat om de drie vluchtelingen te achterhalen. Door de tegenaanvallen, waarvan Braat, Sminia, Oldenburg en Cuvelier de dupe werden en hun posities in de elf man sterke jachtgroep moesten prijsgeven, kreeg de wedstrijd een uiter mate spannend verloop. Van Duin, Ent hoven en Sluis, die elkaar best bleken te verstaan, bleven daarbij aan de winnende hand. Het was alleen jammer dat Sluis door een lekke bank zijn winstkansen in rook zag opgaan. Met het verdwijnen van Sluis uit het kopgroepje, was het voor de insiders niet moeilijk meer om de win naar te voorspellen: Van Duin. En zo kwam het ook uit. Want nauwelijks waren de twee aan hun laatste ronde begonnen of Van Duin de marreerde zo fel, dat Enthoven hem een tiental meters moest prijsgeven. De Am sterdammer gaf zich evenwel nog nht gewonnen. Maar voordat hij het wiel van Van Duin te pakken had, gaf deze hem met een nieuwe demarrage de genade slag. Het verschil bedroeg aan de finish zo'n tweehonderd meter. De uitslag luidde: 1. H. van Duin, IJmuiden (Kamp.), de circa 60 kilometer in 1 uur 27 min. en 10 sec.; 2. D. Entho ven, Amsterdam (Bat.); 3. A. Sluis, Bad hoevedorp (Bat.); 4. A. Voorting, Haar lem (Kamp.); 5. G. Wesseling, Halfweg (Bat.), eerste nieuweling; 6. W. Bogers, Nieuw Vennep (Bat.); 7. M. Snijder, Half weg (Bat.); 8. A. Straver, Haarlem (Kamp.); 9. H. van Weeren, Haarlem (Kamp.); 10. H. v. d. Geest, Haarlem (Kamp.), tweede nieuweling. om beurten werden de Stormvogels-verde digers in de luren gelegd. Toen Kistemaker verzuimde Schenkel aan te vallen, gaf deze een bekeken voorzet en Den Oude zorgde voor de rest (02). In de Stormvogels-aanval bezondigde men zich te veel aan individueel spel en dit Voetbal had tegen Mesman, Boskamp en spil Nies- sen al bitter weinig succes. Hoe het wel moest lieten Schenkel en Den Oude in vijf minuten tyd zien. In beide gevallen zorgden de medespelers dezer Amsterdammers eerst voor grote ga ten in het IJmuider defensie-blok. Nadat Den Oude buiten De Graaf's bereik nog eens tegen de lat had geschoten en een kogel van De Boer rakelings over de DWS-lat was gegaan, was het linksbuiten Bons, die er voor zorgde, dat de rust met een 50 voorsprong voor de Amsterdam mers inging. Na de rust scheen DWS het aanvankelijk een beetje te geloven, althans enige tijd ging het initiatief van Stormvogels uit. Het trio Mesman-Niessen-Boskamp stond echter knap te verdedigen en mede door dat Groot c.s. geen tempo konden ontwik kelen en de bal slordig plaatsten, kreeg doelman Boshuizen vrijwel geen schot te stoppen. Na 10 minuten ging DWS weer tot het geraffineerde aanvalsspel van de eerste helft over en kwam de Stormvogels verdediging, waarin nog steeds het ver band ontbrak, voor hete vuren te staan. Braam en Schenkel lieten ieder een mooie kans voorbijgaan en De Graaf stopte op knappe wijze een paar harde schoten van Den Oude en Schenkel, wie door Freriks en Kistemaker veel te veel vrij spel werd gegund. Bij een plotselinge uitval van Stormvo gels kon Luppens scoren, maar in de vol gende minuut schoot Den Oude ook raak (6—1). Het was een goed doelpunt, maar de goal, die Luppens 5 minuten later scoorde, was ongetwijfeld nóg fraaier (62). Dit doel punt inspireerde de overigens deze avond schotloze Kees Groot ook tot een daad, maar keeper Boshuizen sprong precies in de baan van het harde schot. In het laat ste kwartier werd het spel wat rommelig en doelpunten bleven dan ook verder uit. Manchester United heeft woensdag avond te München een 4-3 nederlaag gele den tegen een stedelijk elftal, dat was sa mengesteld uit spelers van Bavern Mün chen en München 1860. Bij de rust hadden de Duitsers een 4-2 voorsprong. Manchester United speelde de wedstrijd uit dankbaarheid voor de hulp van de ge neesheren van het „Rechts der Isar"-zie- kenhuis en uit waardering voor de bewij zen van deelneming van de bevolking van de stad, die de ploeg hadden ontvangen na de tragische vliegramp. Zes spelers, die het ongeluk hebben overleefd, waren in het team (geleid door Matt Busby) opge steld. De Engelse ploeg had de reis naar München per trein gemaakt. OP ZONDAG 24 AUGUSTUS zal in Heemstede de plechtige en feestelijke opening plaats hebben van het gloednieuwe sportpark van de r.k.-sportvereniging HBC, een vel- dencomplex met 'n accommodatie, die voor een amateurvereniging in ons land zonder enige overdrijving uniek genoemd kan worden. De „Heem stede-Berkenrode-Combinatie", die zich de oudste rooms-katholieke voet balclub van Nederland mag noemen de vereniging bestaat 56 jaar bespeelde tot 1943 bet terrein aan de Herenweg in Heemstede, waar HBC, met onder meer een fraaie overdekte tribune 'n bijzonder goede accommo datie bezat. In 1943 legden de Duit sers beslag op dit voetbalveld en er werd een enorme bunker op gebouwd. HBC vond onderdak op bet door RCH bespeelde Heemsteedse Sport park, maar het verlies van het eigen tehuis oefende een onmiskenbaar negatieve invloed uit op de geest van de vereniging. De typische dorpssfeer, die namelijk op en om het intieme veld aan de Herenweg heerste ging in het grote sportpark volkomen ver loren. DE NOODZAAK om weer tot een eigen terreinenbezit te geraken begon zich in de loop der jaren bij HBC in steeds duide lijker vorm aan te dienen. Er werden tal loze plannen ontworpen, doch men stuitte op zulke grote moeilijkheden, dat de uit voering daarvan niet mogelijk bleek. Toen men zo mogelijk nog dieper in de put zat verscheen er eind 1954 een „groenboek", dat de stoot gaf tot de uitvoering van weer nieuwe projecten. De bijzonder actie ve kapelaan C. Bakker, de toenmalige geestelijke adviseur van HBC, was hier van de initiatiefnemer. Onder zijn leiding en onder die van de heer P. Kemp, de De Engelse profclub Arsenal heeft woensdagavond in het stadion Diekman in Enschede in een lichtwedstrijd een 2-1 zege behaald op Sportclub Enschede. Bij de rust was de stand 1-1. De wedstrijd werd bijgewoond door 20.000 toeschou wers. In de eerste helft scoorden midvoor Biggs (na 2 minuten) en Lenstra (na 40 minuten). In de tweede helft invaller linksbinnen Bloomfield (na 2 minuten). Arsenal trof in Sportclub Enschede een ijverige en vrijwel voortdurend destruc tief spelende tegenstander, die er na het eerste doelpunt vaak knap in is geslaagd een normale spelontplooiing der Britten te voorkomen. De Engelse profclub kreeg vrijwel onmiddellijk een overwicht door het fraaie spel van de halfspelers op het middenveld. En dat leidde al na twee mi nuten tot een doelpunt van midvoor Biggs, die de bal uit een hoekschop van rechts buiten Clayton met een harde omhaal langs doelman Van der Wint schoot. De sportclub poogde tot succes te komen met snelle uitvallen, die veelal geleid wer den door de onlangs gecontracteerde mid denvoor Brousek (ex-Wacker, Wenen). Brousek deed aanvankelijk enkele goede dingen met de bal, maar later was hij niet meer opgewassen tegen de uitsteken de spil Fotheringham. Pas tegen het einde van de eerste helft kwam het doel van Arsenal, waarin in ternational Kelsey geen bijzonder sterke indruk maakte, enkele keren serieus in gevaar. Lenstra zorgde tenslotte vijf minu ten voor rust met een beheerst schot voor een 1-1 stand. Kort daarop miste Brousek voor open doel de kans om zijn nieuwe club een voorsprong te geven. In de tweede helft begonnen de Britten opnieuw met een overrompelend offensief en weer met succes. Na twee minuten scoorde invaller-linksbinnen Bloomfield namelijk uit een pass van Clayton (1-2). Arsenal werd daarna duidelijk sterker. Met snelle passes, intelligent samenspel en verrassende combinaties werd de sportclub in de verdediging gedrongen, maar de Britse aanvallers schoten zwak en doelman Van der Wint kon zij het enkele keren op welhaast onbegrijpelijke wijze meer treffers voorkomen. Hal verwege de tweede helft kwam Enschede echter opeens verrassend „terug". Jan sen en Voges (aanvankelijk linkshalf, later linksbinnen in plaats van Lenstra, die door Fröhlich werd vervangen) kregen zelfs nog goede scoringskansen, maar de ze bleven zonder resultaat. Sport In het kort NEDERLAND-ISRAEL. Er zijn moei lijkheden gerezen met betrekking tot de voetbalwedstrijd Nederland-Israel die vastgesteld is op 17 september in Amster dam. Teneinde het doorgaan van deze ontmoeting te verzekeren voert de KNVB momenteel besprekingen met de Israëli sche Federatie. Hierin is ook de Israëlische ambassadeur in Den Haag gemengd. voorzitter van HBC, werden de zaken energiek aangepakt. Uiteraard werd het grootste probleem gevormd door de financiën. In eerste aan leg stelde de gemeente Heemstede zich ga rant voor een af te sluiten geldlening van 100.000.doch HBC was niet in staat daar gebruik van te maken, daar men ge bonden was aan een door de gemeente voorgeschreven rentevoet, tegen welk laag percentage geen enkele financier bereid was gelden te lenen. De beide initiatief nemers, kapelaan Bakker en de heer Kemp, deinsden echter nergens voor terug en men besloot alles in eigen kring op te lossen. Er werden talloze acties op touw gezet en het gevolg was, dat het geld be gon binnen te stromen. Zelfs uit het bui tenland, tot uit Amerika toe, kreeg men belangrijke giften. Talrijke vooraanstaande katholieken uit geheel Nederland steunden de actie op de meest spontane wijze. Zo leverden bijvoor beeld drie aannemingsmaatschappijen bij de uitvoering van de projecten het mate riaal tegen kostprijs of zelfs daar beneden. Aan de andere kant ontving HBC van di verse zijden belangrijke giften, de gronden kon men verder op zeer voordelige voor waarden kopen van het Bisdom Haarlem en met een grote loterij en een kleine le ning kon men de acties tot financiering van het sportveldencomplex besluiten. Waarde: half miljoen HET GEHELE COMPLEX, dat gelegen is aan de Cruquiusweg en waarvan de waarde op ruim een half miljoen gulden is getaxeerd bevat' drie voetbalterreinen en een handbalveld. Het hoofdterrein is uit gerust met een complete lichtinstallatie, bestaande uit acht masten, en kan dus dienst doen bij avondtraining en -wed- strijden. Op de overdekte tribune kunnen 1200 toeschouwers plaats nemen. Onder de tribune bevinden zich zes kleedkamers voor voetballers en twee voor handbal- sters. De accommodatie omvat voorts scheidsrechterskamers, ruime wasgelegen heden, douche-inrichtingen, een bestuurs kamer en een buffet. In de tribune is een reportershokje gebouwd dat ook voor ra dio-uitzendingen gebruikt kan worden. Een geluidsinstallatie, welke de jeugd van HBC aan de vereniging ten geschenke heeft gegeven, completeert het geheel. De beoefenaars van de zaalsporten kun nen terecht in een schitterende sportzaal, die achter de tribune is aangebouwd. Deze zaal, welke 22 meter lang is, 11 meter breed en 6 meter hoog, is geheel voorzien van staalglas. De verlichting geschiedt door t.l.-buizen. HBC bezit de volgende onderafdelin gen: voetbal, handbal, volleybal, tafelten nis, gymnastiek en badminton. De voet balafdeling bestaat uit zeven senioren-, vier junioren-, zeven aspiranten- en twaalf welpen-elftallen. In totaal telt H.B.C. op dit ogenblik ruim 1000 leden. Als bijzonderheid kan nog worden ver meld dat de afdeling volleybal ter gele genheid van de opening een 12-steden- toernooi organiseert, dat echter niet op 24 augustus kon plaatsvinden, doch 21 september in het Haarlemse Krelagehuis zal worden verspeeld. MET de totstandkoming van deze sport accommodatie heeft HBC zich onder de prominente verenigingen van Kennemer- land geplaatst. Nu HBC een eigen tehuis bezit kan er worden voortgebouwd aan de toekomst. Het laatste nieuws in deze rich ting is, dat men de oprichting van een atletiekafdeling overweegt. In hoeverre de afdeling voetbal zich zal kunnen ont wikkelen tot bakermat van het Kennemer- landse Katholieke semi-prof voetbal is een vraag waarop de toekomst een ant woord dient te geven. In de eerste plaats natuurlijk door de spelers van HBC, die zullen trachten onder leiding van trainer Kick Smit zo snel mogelijk in de eerste klasse te komen. Programma VOOR de openingsdag is een uitgebreid feestprogramma vastgesteld dat begint om half negen met een mis, die zal worden opgedragen door de bisschop van Haar lem, mgr. J. P. Huibers. Vervolgens is er een ontbijt en van twaalf tot een uur wordt er een feestelijke optocht gehouden door Heemstede, waarin behalve honder den leden van HBC ook enkele praal wagens zullen rijden. Terug op het sportterrein worden er toe spraken gehouden door kapelaan C. Bak ker en de heer P. Kemp, waarna de bur gemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, de officiële opening zal verrichten. Om kwart voor twee begint er een uit gebreid sportprogramma waaraan deel genomen zal worden door de ruitervereni- ging St. Hubertus uit Lisse. Verder wordt er een gymnastiekdemonstratie gegeven, er worden volleybalwedstrijden gespeeld en de hoofdschotel zal bestaan uit een voetbalwedstrijd tussen HBC en een elf tal, samengesteld uit beroemde spelers uit het verleden. Om vijf uur wordt deze dag besloten met een receptie in de restauratie van het sportveldencomplex. A r1i*f>rtovtyp Een beeld uit de nationale tenniskam pioenschappen in Scheveningen. Tij dens het dubbelspel voor heren won nen Maris en Van de Weg (achter het net) van Beukers en Vekemans (voor het net) 6-17-5, 6-3. De resultaten waren: Heren enkelspel, derde ronde: Karamoy versl. Bijker 8—6. 6—0. 6 1: Willem Maris versl. Bies heuvel 6—1. 7—5. 6—3; Bitter versl. Van de Ree 119. 6—3, 6—3: Van Eysden versl. J. Koerts 7—5, 62. 6—4; Van Gasselt versl. Gurowitsch 6—2, 7—5, 6—4; Van Meegeren versl. Kuypers 7—5, 64. 6—3; Goris versl. Breukink 6—1. 10—8. 46, 61; Marre versl. Tönjes 6—4, 6—0. 75. Dames enkelspel, derde ronde: mej. J. Marin kelle versl. mevr. B. Thung 26. 62, 6—4; mej. H. Ruinen versl. mej. J. van dér Duim 12—10, 8—6; mevr. F. de Soet versl. mej. B. van Buuren 6—0, 6—2; mej. F. Ferir versl. mej. R. Tervoort 6—2, 6—1; mej. T. Sauter versl. mej. E. Hendriksz 6—3, 4—6, 6—0; mej. C. Grosveld versl. mevr. J. Hlousek 6—1, 6—2; mej. J. Wienese versl. mej. M. Rollin Couquerque 6- 1. 6—1; mevr. F. Rouwen horst versl. mej. M. Weurman 6—3, 6—1. Dames dubbelspel, derde ronde: mevr. M. Be ters en mevr. B Thung vertl. mej. C Grosveld en mej. M. Rollin Couquerque 61, 61; mej. H. Ruinen en mej. H. van Rijn versl. mevr. J. Hen- nink en mevr. A. Roolker 26, 64. 6—2: mevr. F de Soet en mej. F. Marinkelle versl. mej. J. Wienese en mej. C. Wilmink 6—4, 62: mej. F. Ferir en mej. M. Fikenscher versl. mej. Y. Schou ten en mej. J. Seven 7—5, 6—3. Heren dubbelspel, derde ronde: Goris en Kara moy versl Biesheuvel en Kloezen 86. 6—2. 63; Bitter en Van Gasselt versl. Gurowitsch en Kra mer 57, 70. 6—3,. 6—3: W. Maris en Van de Weg versl. Beukers en Vekemans 61. 75. 63; Van Eysden en Van Meegeren versl. Van Lidt de Jeude en Saarberg 6—2, 64, 6—3. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: mevr. E. Scholten en Volkmaars versl. mej R. Tervoort en Beukers 97, 62; mevr. M. Peters en Kloezen versl. mej. I. Commandeur en Breuking 6—4, 5—7, 64; mej. F. Ferir en Karamoy versl. mej. W. van Harskamp en Vekemans 64, 63; mej. C. Wil mink en Bitter versl. mej. B. van Buuren en Herok 63, 64: mej. C. Grosveld en Taminiau versl. mej. H. Ruinen en Huizinga 62. 6 1; mevr. T. Lubbers en Van Lidt de Jeude versl. mevr. E. Reus en Van der Lely 9—7, 2—6, 7—5; mevr. F. de Soet en Biesheuvel versl. mej. H. van Rijn en Kramer 6—3. 64. De uitslagen van de op woensdag op Duindigt gehouden draverijen luiden: Pomonaprijs (1900 m.): 1. Wim Hollandia 1.37.9; 2. Wilna Illustra. Winn. J 2.20; pl. 1.80, 5.50; kop. 43.10; cov. 8.70. Phenomenalprijs (2520 m.): 1. The Lee 1.29.7; 2. Uferzwaluw S; 3. Tilda O Winn. 3.30; pl. 1.60, 1.80, 2.80; kop. 9.30; cov. 6.60. Putzelindeprijs (2100 m.): 1. Santos 1.25.8; 2. Uitloper; 3. Taky Erebus. Winn. 11.50; pl. 2.70, 2.10, 2.10; kop. 13.70; cov. 5.30. Prinsesprijs (2100 m.). 1. Umber 1.25.8; 2. Quick Bongershof; 3. Rosa Dear. Winn. 8.70; pl. 2.20, 1.60, 2.20; kop. 14.90; cov. 3.70. Parrinoprijs (2020 m 1. Ria Kitty 1.22.6; 2. Rinay Gay; 3. Martini Spencer. Winn. 10.80; pl. 2.70. 2.50, 2.90; kop. 10.20; cov. 5.30. Col Dicampoprijs (1800 m.) 1. East Wyn 1.59.3; 2. Lady Ann; 3. Meteoor. Winn. 5.30; pl. 1.90. 2.30, 3.20; kop. 12.90; cov. 4.20. Kinczemprijs (1900 m.): 1. Mangala 2.02.3; 2. Sylvia: 3. Alcyone. Winn. ƒ2.90; pl. 1.20, 1.20, 1.20; kop. 2.80; cov. 4.10. Totale omzet 68091.50. Advertentie Houd een Flexa schilder- feest: Knap uw huis op met kleur op hout en muren. Doe het gezellig met zn allen 't h in een wip voor jaren klaar met: de verf voor het schilderfeest Vraag het gratis hoekje 'Knap het op met kleur' aan FLEXA, postbus 2. Leiden. De nieuwe tribune van het sportpark HBC, die plaats zal bieden aan twaalf honderd toeschouwers.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11