Rood en Wit besloot competitie met ruime overwinning op VRA-ers Ab Sluis na een spannende strijd winnaar in Ronde van Beverwijk Stina Free in training voor Kanaalrace Haarlem versloeg andermaal topclub in eerste klasse B Nederlandse tennistitels voor Fenny de Soet en Maris De cricketcompetitie Tweede klasse Derde klasse Overige uitslagen Tennis Tennisteams voor Nederland-België Belg zwom zeven uur maar schoot niet op Wielrennen Wielernieuws uit binnen- en buitenland MAANDAG 18 AUGUSTUS 1958 Rood en Wit, dat haar uitwedstrijd tegen VRA verloren had. werd zondag door aanvoerder Mulder ingestuurd om te bat ten. Aanvankelijk werd deze keuze met enig succes bekroond toen door niet bij zonder verstandig batten van Rood en Wit de score op 72 voor 5 stond, waarvan Wijkhuizen 23 en De Ruig 14 runs bijdroe gen. Zeer goed batten van Bouwman en enigszins gelukkig batten van Ter Haar zorgden er echter voor, dat het Rood en Wit-totaal tot 149 opgevoerd werd. De laatste batsmen van Rood en Wit boden echter enigszins teleurstellend tegenstand en het einde der innings kwam op 152. VRA had uitstekend gebowld en gefield, hoewel er niet veel variatie in de aanval was. De wickets namen: Raayen 3 voor 42, Klink 1 voor 38, Peereboom 4 voor 49 en 2 run outs. Voor de thee bood VRA hardnekkig tegenstand. Hoewel Meyers spoedig Klink uitving hielden Peereboom en Jansen van Schoonhoven uitstekend stand. Luining echter bowlde voortreffelijk en toen Van Schoonhoven meende hem te kunnen drij ven, werd hij ogenblikkelijk gebowld. Vlak voor de thee kreeg De Ruig we derom door een fraaie vang van Meyers Mulder gevangen en het was toen duide lijk dat de sterkste tegenstand van de Amsterdammers gebroken was, ondanks het feit dat de tegenstand van de laatste batsmen zeer teleurstellend was. Hoewel Luining nog steeds zeer goed bowlde, kreeg hij alle medewerking van de Amsterdammers. Op 75 hadden allen een beurt gehad en was de laatste over winning van Rood en Wit een feit. Hoewel fielden en bowlen van de Haarlemmers weer uitstekend was, kregen zij toch te weinig tegenstand om de wedstrijd werke lijk aantrekkelijk te maken voor het tal rijke publiek. Bowlingcijfers Rood en Wit: Onstein 2 voor 30. Bijleveld 2 voor 19, Luining 5 voor 13 en De Ruig 1 voor 0. Een buitengewoon eervolle vermelding verdient het feit, dat Bijleveld in deze wedstrijd zijn 600ste wicket in eerste klas cricket nam. Verrassende zege van Haarlem Haarlem heeft zich In de laatste weken klaarblijkelijk geheel van zijn inzinking hersteld en schijnt het de laatste matches in het bijzonder erop toe te leggen kam pioenskandidaten dwars te zitten. Moest twee weken geleden PW dat ondervinden, gisteren was het Quick (H) dat op eigen veld een even verrassende als overtuigende nederlaag leed. Verheugend was daarbij dat niet alleen de bowlcrij van de Haar lemmers in vorm was (Quick overschreed de 67 runs niet!), maar dat ook het batten wederom bevredigend was (158 voor 7). Dit laatste was des te meer bevredigend omdat de „youngsters" Van Dok, Heyde- man en Van Alphen zeer goed met het bat te voorschijnt kwamen: ovei-giens dient gezegd dat vooral Onkenhout en Paul Maas in moeilijke ogenblikken de grond slag voor de overwinning legden. Voogd won de toss en behoefde zijn keuze om te gaan fielden niét te betreuren. In het begin vooral op Paul Maas vielen de wickets regelmatig, mede door goed fielden en twee vangen van Van Dok. Toen het wicket van Marseille, iet wat ongelukkig, op Max Maas was ge vallen, kwam de laatste in ongenaakbarp vorm en brak iedere weerstand. In één over cleande hij drie batsmen, bijna de hattrick veroverend en zó fel bowlend dat hij een stump brak. In 18 overs boekte hij 5 voor 19, Paul in 20 overs 4 voor 24, Van Alphen 1 voor 9. Slechts Nieuwen- hu.yzén en Rijnders (beiden 13) en Bosman (16) hadden enige tegenstand geboden. Het begin van de Haarlem-innings was wederom niet voorspoedig, vooral toen Max Maas prachtig door Van Eek aan de 'egside werd gestumpd. Paul Maas (20) en Onkenhoui (25) speelden echter een uiter mate verstandige en nuttige innings en brachten de score naar 49 voor 4; daarna werd Onkenhout goed gesteund door Van Alphen. zodat het vijfde wicket viel toen de winnende run was geslagen. Quick pro beerde nog of er iets op de tweede in nings in kon zitten, zodat mede gezien het fraaie crickefweer werd doorgespeeld. Door waarlijk uitstekend batten van Van Alphen (38) en later van Heydeman (35 not out), die een paar opvallende bounda ries sloeg, moest de hoop op een beter resultaat worden opgegeven. Van Dok had met 14 not out Heydeman zeer goed ge steund. Op 158 voor 7 hielden de captains het voor gezien. Bosman 3 voor 27, Mar seille 1 voor 57. Rambaldo 0 voor 22 en De Kok 3 voor 38. Over veertien dagen speelt Haarlem de laatste wedstrijd tegen Quick N) aan de Donkerelaan in Bloemendaal. In de tweede klasse A behaalde Rood en Wit II een duidelijke zege met zeven wickets op Kampong. Kampong batte verre van overtuigend op een uiterst langzaam lopend veld en behaalde ten slotte een totaal van 111 runs. De innings van de Utrechtenaren verliep zeer langzaam 'en duurde 75 overs. De Wijs nam de meeste wickets: 3 voor 32. De overige wickets werden genomen door: Bandag 2 voor 10 in 5 overs, H. van Zeeland 2 voor 42 in 24 overs en Pliester 2 voor 21 in 21 overs. De innings van Rood en Wit verliep aanvankelijk niet zo best. Op een totaal van 22 waren er reeds drie wickets down. Tiaar Van Engelenberg en Van Zeeland "is!en daarna van geen wijken. Zonder "s*! kansen weg te geven passeerden zij bet Utrechtse totaal: Van Engelenberg een n-ima 51 not out en Van Zeeland 50 not out. In dezelfde afdeling versloeg SCHC te gen alle verwachtingen ACC II met vijf runs: ACC 85 runs, SCHC 90 runs. HCC III won verder met 10 runs en acht wickets van VCC: VCC 51 runs, HCC III 61 voor 2. In de eerste klasse B verloor Rood en Wit III van CCG. CCG 156 runs (Van Len- nep 1 voor 38. Pot 3 voor 30. Steffelaar 2 voor 54. Moulijn 3 voor 9), Rood en Wit 136 (Nagtzaam 17, Koot 21, Veltema 21. Freni 27. Pot 11). UD won met 4 runs en 4 wickets van Hilversum: Hilversum 100 runs, UD 104 voor 6 wickets. UD werd kampioen van de tweede klasse B met deze zege. Union won met 61 runs van VOC II. Haarlem II won in de tweede klasse E van CVHW. CVHW 73 (Eelman 15), Meijer 3 voor 13. Haarlem II 81 voor 9 (Misset 19), Zeeuwe 4 voor 31. LCC won met 19 runs van HDVS III. Excelsior II verloor van Groen Geel met 79 runs. In de derde klasse won Rood en Wit V van Rood en Wit VI. Rood en Wit VI 108 (Diets 34), Pot 5 voor 32; Rood en Wit V 111 voor 7 (Pot 37 not out). Eerste klasse A. HCC II VOC. Gewonnen door HCC II. Gewonnen met 32 runs. HCC scoorde 196 runs, VOC 164. HCC II: M. Schuur 20. Van Arkel 48, Van Manen 12. Aim 31. Colthoff 36. Van de Luur 29 n.o. Madsen 2 voor 28. Terwiel De laatste dag van de nationale ten niskampioenschappen op de Scheve- ningse METS-banen heeft veel goed gemaakt. Zes dagen lang hadden de toeschouwers op een enkele uitzon dering na zeer matig tennis gezien en daarom was het spel, dat zondagmid dag tussen de vrij goed bezette tribu nes van het centrecourt werd gede monstreerd, een aangename verras sing. Goed tennis met alleen in de laatste partij, de eindstrijd van het ge mengd dubbelspel, enige spanning. Want zowel in de strijd tussen Maris en Goris als in die tussen mevr. De Soet en Trix Sauter was het krachts verschil te groot. Maris en Fenny de Soet veroverden de titels in korte partijen met korte sets. De ontmoeting Maris-Goris was éen par tij zonder historie, maar door het buiten gewoon goede spel van de jeugdige Maris zal hij toch lang in de herinnering blijven. Eindelijk beschikt het Nederlandse tennis weer eens over een speler met een uitge sproken talent en het is te hopen, dat hij de gelegenheid krijgt zich verder te ont wikkelen. Maris plaatste beter, varieerde in vaart en lengte en verloor in de gehele partij slechts een maal zijn service. Na de service nam hij iedere kans waar op te lopen om daar aan het net met zijn sterke volley en vaste smashes punt na punt te scoren. Goris, die alleen in de twee de set even met 3-2 heeft voor gestaan, maakte de fout te volharden in het harde, vlakke spel, waarmee hij precies in de kaart van zijn technisch veel sterkere te genstander speelde. Hij had kunnen we ten, dat hij met zachte hoge ballen mis schien nog een kans had gehad. Het ge volg was. dat Goris in de derde set na 1-1 zeer snel achter kwam te staan, op zichzelf begon te mopperen en toen defi nitief verloren was. Binnen 55 minuten had Maris de partij met 6-1, 6-3, 6-2 gewonnen. Dames De grotere routine en de betere contro le van mevr. De Soet zijn voor de atle tisch sterkere mej. Sauter te grote strui kelblokken gebleken. Het spel van de Lei- monias-speelster had meer vaart en vaak ook een iets bredere spreiding, doch de bewegingen werden geremd door de zenu wen. Niet minder dan zes van de negen service-games van mej. Sauter gingen ver loren en daarbij waren alle services van de tweede set. Toch leverde zij in de vele lange rallies uitstekend partij met gedurfd aanvalsspel van schuine dropshots. Tot 4-3 bleef de strijd open. Met rustige drives van goede lengte was er een kans geweest dat mevr. De Soet de meeste fouten was geen ma ken, maar mej. Sauter voelde er kenne- 0 voor 33, Lochmann van Bennekom 4 voor 58, Huising 2 voor 47. Stroo 2 voor 27. VOC: J. B. van Weelde 65. Loc'limann van Bennekom 16, J. van Weelde 63. Van Arkel 1 voor 9, Kloppenburg 0 voor 19, Van de Bosch 4 voor 63, Van de Luur 0 voor 45, Aim 5 voor 34. Hermes DVS—HCC I. Gewonnen door HCC met 145 runs en 5 wickets. HCC scoorde 199 runs voor het verlies van 5 wickets. Hermes DVS kwam niet verder dan 54. De HCC-er Gallois scoorde een centurv. hii bleef met 101 runs not out. HCC I: Gallois 101 n.o.. Heimei 10. A. Schuur 19. Spekking 27. Sillevis 31 n.o. Bailey 1 voor 38. Tett.elaar 1 voor 74, Baris 3 voor 57. Stolk 30. Van Staay 1 voor 20, Bakker 6 voor 26, De Villeneuve 1 voor 2, Vriens 1 voor 1. Eerste klasse B. Sparta—Excelsior. Gewonnen door Sparta met 7 wickets en 3 runs. Excelsior was all out. voor 136 runs, Sparta scoorde 189 runs voor het verlies van 3 wickets. Excelsior: A. Oosterholt 17, Dries 32. Lakwijk 19, G. Oosterholt 10. Bruning 18, Hengst 21. Janse 35 n.o. De Bruyn 5 voor 47, Meyers 4 voor 62, Borrani 0 voor 34, Aarsen 1 voor 19. Sparta: H. A. van der Linde 42. A. H. van der Linde 75 n.o., Ruiterman 18, Borrani 31 n.o. Dries 2 voor 50. Bruning 1 voor 50. VVV—Quick (N). Gewonnen door VVV met 15 runs. VVV scoorde 99. Quick (N) 84. VVV: J, Alders 30, Davidson 18. J. Hagen 4 voor 34, C. Burki Jr. 4 voor 33. Kloppers 1 voor 22. Quick: A. Phyfler 12, C. Burki Jr. 20. Klop pers 10. Alders 4 voor 29. Hagendoorn 0 voor 6. D. Griebling 3 voor 16, J. Grootmeijer 2 voor 17. Slagter 0 voor 7. PW—HBS. Gewonnen door HBS met 8 wickets. PW scoorde 50 all out, HBS liet het bij 71 voor het verlies van 2 wickets. PW: Riemsdijk 10. Hageman 5 voor 10, Rugers 3 voor 31Rishworth 1 voor 7. HBS: McLennan 14. Rishworth 28 n.o.. Stead 25 n.o. PW: Scheffer 1 voor 19, Van Riemsdijk 1 voor 7. lijk niets voor het zonder twijfel levendi ge en frisse spel op te offeren aan de metho de van het „prikken". Toen Fenny de Soet eenmaal op 5-3 stond was de eerste set veilig. In de tweede set kwam het verschil in kracht nog duidelijker tot uiting. Hier bij bleek ook, dat mej. Sauter nog heel veel aan haar voetenwerk zal moeten ver beteren om een speelster van klasse te kunnen worden (6-3, 6-2). Dank zij het bij vlagen zeer goede spel van Fredy Marinkelle heeft zij met Piet van Eijsden beslag kunnen leggen op het mixed-kampioenschap. Met goed serveren en een uitstekende volley aan het net had zij een groot aandeel in het winnen van de eerste set (7-5). Het werd 3-0 in de tweede set en Karamoy en zijn goed spelende part ner Francien Ferir leken voor een hope loze taak te staan. Maar Karamoy, die tot op dat moment moeite had de juiste maat te vinden voor zijn zwaai-, duik-, huppel en wip-ballen, wenste niet te capituleren. Hij sloeg door de service van mej. Marin kelle heen, won de zijne, kwam tegen Van Eijsden op 3-3 en stevende toen met de steun van de diepe lobs van mej. Ferir op de set-winst af: 6-4. In de beslissende set ging het met het zelfde spel, waarin de beide dames een be langrijke rol speelden, gelijk op. Maar op 5-5 verloor mej. Ferir haar service en dat was de genadeslag: 7-5 voor Marinkelle- Van Eijsden. De jeugd is er in de dubbelspelfinales niet in geslaagd de kampioensparen te verslaan. In het dames dubbelspel waren mevrouw De Soet en Fredy Marinkelle kansloos tegen de dames Peters en Thung (7-5, 6-2) en in het herendubbelspel heb ben Goris en Karamoy hun titel in een spannende, soms ook spectaculaire, maar toch zeer matige partij tegen Willem Ma- ris en Hans van de Weg in vijf sets kun nen prolongeren. Na vier sets van wisse lende kansen, waarin Maris slecht op dreef was met te korte volleys en zwak serve ren en waarin Goris eigenlijk de enige van het kwartet was, die af en toe met een goe de passeerbal scoorde, waren de cijfers 3-6, 6-1, 9-7, 3-6; die van Goris en Kara moy het eerst genoemd. Het zwakke serveren bleef ook in de vijf de en beslissende set het score-verloop be heersen. Maris, Karamoy en Van de Weg verloren hun service, zodat Goris aan de beurt kwam bij een 2-1 voorsprong. Hij won de game, maar nadat ook Maris zijn service had verloren, verloor Karamoy op nieuw de zijne en daarmee was de stand weer 3-3. Het publiek genoot soms van de sensa tionele rallies waarin de bal in een kruis vuur van korte volleys over het net flit ste. maar te weinig werd een bal ge plaatst. te weinig werd een kans om af te maken gebruikt en te onnozel waren vaak de missers. Technisch waren Maris en Van Na afloop van de nationale tenniskam pioenschappen heeft de keuze-commissie van de KNLTB de ploeg samengesteld, welke 30 en 31 augustus in Heemstede in de landenwedstrijd tegen België zal uit komen. Het team, waarvoor mevr. Peters, Karamoy en Van Meegeren niet beschik baar zijn, bestaat uit de volgende speel sters en spelers: Dames enkelspel: 1. Mevr. de Soet, 2 Mevr. J. Roos, 3. Mevr. F. Rouwenhorst 4. Mej. C. Grosveld. Reserves: Mej. F Ferrir en Mej. F. Marinkelle. Het spelen van Mevr. Roos is met hel oog op haar enkelblessure niet zeker. Heren enkelspel: 1. Maris, 2. Van Eijs den, 3. Goris. 4. Van Gasselt, 5. Van de Weg, 6. Biesheuvel, 7. Lansdorp, 8. Bijker Reserve: Bitter. Heren dubbelspel: 1. Maris-Van de Weg, 2. Van Eijsden-Goris, 3. Van Gasselt - Bitter. 4. Biesheuvel-Lansdorp. Dames dubbelspel: 1. Mevr. J. Roos- Mej. F. Marinkelle, 2. Mevr. F. de Soet- Mej. F. Ferir. Indien Mevr. Roos niet kan spelen, vormt Mej. Marinkelle een combi natie met Mej. Sauter, in welk geval het dubbel De Soet-Ferir dan het eerste dub belspel speelt. Gemengd dubbelspel: 1. Mevr. J. Roos- Maris. 2. Mej. F. Marinkelle-Van Eijsden 3. Mevr. F. de Soet-Biesheuvel, 4. Mej. F. Ferir-Van de Weg. HET SLAZENGER TOERNOOI. De Australiër Hoad is in de halve finales van het Slazengertennistoernooi voor profes sionals, dat in Eastborne wordt gehouden, verslagen door Tony Trabert, de Ameri kaan die in 1955 de Wimbledon-titel won. De cijfers waren: 16, 63, 60, 3—6, 75. De eindstrijd zal gaan tussen Trabert en de Australiër Ken Rosewall, die de finale bereikte door een overwinning (9 —7, 46. 63. 64) op Pancho Segura. De finale gemengd dubbelspel; achter het net Karamoy en mej. F. Marin kelle; voor het net Van Eysden en mej. Ferris. de Weg ongetwijfeld de beste spelers van het viertal, maar als combinatie klopte het allerminst. Vooral in de laatste, ner- veuse fase van de strijd liepen beiden meestal door verkeerd positiespel van Van de Weg elkaar nog al eens voor de voe ten en daarvan maakte de geroutineerde en listig spelende Karamoy natuurlijk dankbaar gebruik. Toch leek de zege naar het jeugdige duo te zullen gaan toen na ineens goed serve ren van Maris ze met 5-4 voor kwamen. Karamoy begon het tiende spel met twee dubbele fouten (0-30). Bij de volgende bal kwam Van de Weg zijn partner in de weg lopen (15-30). Het werd 30-30 door een slechte return, 40-30 voor Karamoy en toen was het gebeurd: 5-5. De tegenstand van Maris en Van de Weg was gebroken. Bin nen enkele minuten had Van de Weg zijn service verloren en Goris, na deuce en een verloren matchpunt, de zijne gewonnen: 7-5. Een zeer slecht op dreef zijnde Fredy Marinkelle heeft het de kampioenen 1957 mevr. Peters en mevr. Thung in het da- mesdubbel zeer gemakkelijk gemaakt. Mevr. Peters speelde aan het net zeer sterk met goed geplaatste volleys en me vr. Thung behoefde in het achterveld al leen maar te zorgen, dat haar forehand de goede lengte had. voor de rest verza melden zij de punten door fouten van de overkant. De halve finales van het dames enkel spel brachten de verwachte resultaten: een gemakkelijke zege van de atletische mej. Sauter op de nerveuse mej. Ruinen en een lang niet zo gemakkelijke overwin ning van mevr. De Soet op de kampioene van het vorig jaar, mevr. Rouwenhorst. Op een gegeven ogenblik stond mevr. De Soet door vaster spel en meer aanval op 6-1, 4-1 40-30, nog vijf punten van de overwin ning af dus. Plotseling echter was alle con trole verdwenen en na 4-2 gingen ook de volgende vier spelen voor mevr. De Soet verloren. In de beslissende set herstelde zij zich en na een doorbraak op de ser vice werd het tenslotte 6-3. Een 24-jarige Belg. Pierre van Voo- ren. heeft een poging gedaan het Ka naal over te zwemmen. Na zeven uur ynoest de Belg opgeven. Van Vooren, van beroep kantoorbediende, ging zon dag om 9,03 uur te Kaap Gris Nez het water in. Hij werd vergezeld door het jacht Trident.met zijn trainer Van Houtten. Zeven uur later gaf trainer Van Hout ten het advies om op te geven, omdat Van Vooren door de sterke stroom nog niets was opgeschoten. De Belgische zwemmer gaf hier direkt gehoor aan en werd uit het water gehesen. Naar werd bekendgemaakt, zal Van Vooren geen verdere pogingen onder nemen over het Kanaal te zwemmen. De Badhoevedorpcr Ab Sluis, die al ver scheidene overwinningen op zijn naam heeft staan, heeft zich zondagmiddag ook in de wielerronde van Beverwyk voor amateurs en onafhankelijken, welke door de rennersclub „Kennemerland" in het sportpark „Adrichcm" werd gehouden en waarvoor een ongekende belangstelling bestond, de sterkste getoond. Hij zegevier de er in het beslissende sprintje over de 40-jarige Alkmaarder Jan Ottenbros de oudste Nederlandse wieleramateur en de strijdvaardige Dik Enthoven uit Am sterdam. Zij waren in de slotfase van de strijd met succes uit het peloton ontsnapt. Daarvoor waren er door de onderlinge ri valiteit van de plaatselijke favorieten Ab Geldermans en Coen Niesten al talrijke uitlooppogingen mislukt. Ook hun jongere stadgenoot Toon v. d. Bos speelde zijn rol in het steekspel der favorieten voortreffe lijk mee. Bovendien deden anders kans hebbers als een Bertus Lute, Coen Visser, Dik Enthoven, Joop Hopman en Hans van Duin doorlopend hun best om van de riva liteit der Beverwijkcrs te profiteren en door al deze verwikkelingen kreeg de ron de een spannend karakter en een boeiend verloop. Er was dan ook niemand die voortijdig het sportpark verliet. Voordat de 56 amateurs en onafhankelij ken van start gingen, leverden de nieuwe lingen een felle strijd in een koers over zestig kilometer. Geen van de jonge deel nemers kreeg daarin een kans om een be slissende voorsprong te veroveren. Ook al deden Wesseling, De Reus, Van Minnen, Zonneveld, Kouwenhoven, Walters en Boog daartoe in de slotfase nog zo hun best. Een massasprint moest de beslis sing brengen en daarin toonde Gerard Wesseling zich onbetwist de sterkste. In de wedstrijd voor amateurs en onaf hankelijken werd van start tot finish strijd geleverd. Aanvankelijk waren het Van der Bos, Enthoven, Oldenburg, Lute en Zutt die zich daarbij in de belangstelling fiet- sten. Maar toen ook Niesten zich met de aanvallen ging bemoeien en hij ongemerkt met Heunders, Van der Zwet, Markus, Ap pel en Stroomer in het offensief wilde glip pen om Geldermans c.s. te verrassen, werd de strijd nog feller. Want het was en kele knapen niet ontgaan dat zich in dit kopgroepje de favoriet Niesten bevond. En hem laat men niet zomaar gaan. De ster ke Beverwijker bleef evenwel attent na zijn eerste mislukte uitval en toen dan ook Du Pau na een door hem gewonnen pre miesprint, samen met Enthoven en Mar kus een kleine afscheiding verkreeg, was Niesten weer present om met hen de aan val serieus door te zetten. De vier vluch ters fietsten voor wat ze waard waren en wisten aanvankelijk hun veroverde voor sprong met succes te verdedigen. En juist toen de jagers, die voor in het peloton het tempo zo hoog mogelijk hielden, zich ge wonnen wilden geven en het er naar uit zag dat de vier de strijd een beslissende wending zouden gaan geven, kwam Gel dermans eindelijk in actie. En dat werd Niesten en zijn makkers noodlottig. Want Geldermans werd in zijn tegenaanval ge steund door Visser, v. d. Bos, Hendriks, Hopman, Sluis én Van Duin. De strijd bleef zijn levendig en spannend karakter behouden. Nieuwe demarranten wierpen zich in de strijd. Maar beslissen de ontsnappingen bleven achterwege. Niesten, Geldermans, Hopman, Visser en Van der Bos hielden het gelid gesloten. Ook Van Duin, Appel en Snijder kregen geen kans om de strijd met een ontsnap ping in hun voordeel te beslissen. Snijder en Appel zagen spoedig het hopeloze van hun onderneming in en lieten zich terug vallen in het peloton. Van Duin versaagde echter niet en bleef moedig zijn voorsprong verdedigen. Maar, ook zijn inspanningen waren tevergeefs. Er waren teveel ren ners die deze ronde wilden winnen en daartoe ook de macht bezaten. Vooral Niesten, Geldermans en Van der Bos wa ren voor eigen publiek op de volle winst belust. Dat bleek het duidelijkst toen zij na de afgeslagen aanval van Van Duin gezamenlijk met een kleine voorsprong aan de leiding gingen. Het ontbrak de drie Beverwijkers evenwel aan samenwerking om het vermoeide peloton de beslissende slag toe te dienen en voor een complete plaatselijke triomf te zorgen. En daar had den stellig de vele toeschouwers, waaron der zich ook burgemeester Bruinsma be vond, op gehoopt. Beter verstonden Sluis, Ottenbros en Enthoven elkaar. Zij stormden in de slot fase voorwaarts en voordat Geldermans en Niesten het gevaar van deze ontsnap ping beseften, waren de drie samenwer kende vluchters voorgoed buiten schot. De eindsprint tussen hen werd een gemakke lijke prooi van Sluis. Hoewel de „oude" Ottenbros hem nog fel tegenstand bood. Enthoven, die altijd bijzonder strijdlustig is en het ongeluk heeft om over geen grein tje sprint te beschikken, speelde geen rol van betekenis in deze sprint. Hij kwam echter als pleister op de wonde in het be zit van de leidersprijs voor de renner die de meeste keren als eerste over de streep was gegaan. Uitslagen Nieuwelingen: 1. G. Wesseling, Halfweg, de 60 kilometer in 1 uur 26 min. en 3 sec.; 2. J. Kooper, Den Haag; 3. H. Kersbergen, Amsterdam; 4. J. Boog, Laren; 5. H. Schenk, Zaandam; 6. M. Samson, Uit hoorn; 7. K. Bloem, Amstelveen; 8. N. Westbeek, Utrecht; 9. J. van Pierre, Uit hoorn; 10. F. v. Lachterop, Amsterdam. (15. B. de Reus, Velsen-Noord). Amateurs; 1. A. Sluis, Badhoevedorp, de 100 kilometer in 2 uur 21 min. en 45 sec.; 2. J. Ottenbros, Alkmaar; 3. D. Enthoven, Amsterdam; 4. W. van Smirren, Amster dam; 5. B. Lute, 's Graveland; 6. C. Nies ten, Beverwijk; 7. H. Hendriks, Heems kerk; 8. H. van Nek, Amsterdam; 9. M. Snijder, Halfweg; 10. H. Oldenburg, IJmuiden; 11. C. Visser, Santpoort; 12. F. Tel, Zaandam. (14. A. v. d. Bos, Bever wijk). De Nederlandse wielrenner Rentmeester heeft zondag op de Solitudebaan in de om geving van Stuttgart een tijdrit voor ama teurs over een afstand van 68,5 km ge wonnen. Voor deze wedstrijd die over zes ronden ging met in iedere ronde een heuvel met een stijgingspercentage van 18 per cent startten in totaal 17 renners, waar onder vijf buitenlanders. De Nederlander reed in een hoog en gelijkmatig tempo en haalde de vijf renners die voor hem vertrokken waren allen in. De uitslag luidt: 1. Rentmeester (Neder land) 68.5 km in 1 uur 43 min. 16.5 sec., 2. Durlachter (Oostenrijk) 1 uur 45 min. 5.2 sec., 3. Sweeck (België) 1.46.08.9. De wereldkampioen op de sprint, de Ne derlander Derksen, heeft in Kopenhagen het „Omnium Copenhague" gewonnen. Het omnium werd gehouden op de Ordrup- wielerbaan. Derksen won drie van de vijf nummers en behaalde in het totaal acht punten. Zaterdag is in Assen een wielerwedstrijd voor profs en onafhankelijken gehouden waaraan werd deelgenomen door de Ne derlandse leden van de Nelux-ploeg. Win naar werd Piet Damen (Lieshout), die de 65 ronden (105,917 km) aflegde in 2 uur 35 min. 5 sec. Hij won de eindsprint van een groepje van drie man. Pos (Vreeland) werd tweede, Huissoon (Heinkenzand) derde. De uitslag luidde verder: 4. Van Vliet, Rotterdam, op 30 meter; 5. Gerrit Voorting, Roosendaal, op 60 m. 6. Mahn, Amsterdam, 7. Smits. Nijlen; 8. Maas, Pindorp; 9. Adrie Voorting, Haarlem; 10. Hijzelendoorn, Am sterdam. Zondag is in Steenbergen een wielerwed strijd voor profs en onafhankelijken ge houden, waaraan door 60 renners is deel genomen. Winnaar werd Ehelen, die de 110 ronden (140 kilometer aflegde in 3 uur 31 min. 17 sec. Schalk Verhoef, die gedurende 38 ronden met ongeveer 1 minuut voor sprong de leiding had, werd tegen het einde van de wedstrijd ingelopen. In dé eind sprint werd hij als vierde geklasseerd. De uitslag was: 1. Ehelen (Broek-Sittard) 3.31.17; 2. Gerrit Voorting (Roosendaal) z.t. 3. Jan Westdorp ('s Herenbroek) z.t.. 4. Ver hoef (Rotterdam) z.t. 5. Maas (Pindorp) z.t. Wagtmans, Koch en Wierstra de drie stayers die Nederland zullen vertegenwoor digen bij de wereldkampioenschappen in Parijs zijn zondag op de Wageningse wielerbaan uitgekomen in een wedstrijd achter grote motoren, waaraan ook Smits deelnam. Winnaar werd Wagtmans. Het eindklassement de wedstrijd ging over vier manches van resp. 5, 10, 15 en 20 km luidde: 1. Wagtmans 7 pnt. 2. Koch 8 pnt. 3. Wierstra 10 pnt. Een omnium voor amateurs, bestaande uit een sprint, een tijdrit en een klasse mentsrace, leverde een zege voor de Am sterdammer Captein. Het eindklassement was: 1. Captein (Amsterdam) 5 pnt. 2. Ger ritsen (Amsterdam) 13 pnt. 3. Buis (Bad hoevedorp) 15 pnt. 4. Van der Lans (Sas- senheim) 17 pnt. Stina Free, het twintigjarige zwem- stertje uit Bergen op Zoom, dat op 22 augustus met een aantal andere zwemsters en zwemmers zal deelne men aan de internationale zwemwed strijd over het Kanaal, is op het ogen blik danig aan het trainen voor dit evenement. De foto toont haar hier in de branding op het strand van Clif- tonville in het Engelse graafschap Kent, samen met de Portugees José da Silva uit Madeira. Da Silva nam ook in 1956 deel aan de wedstrijd, maar moest toen op drie en een halve mijl voor finish opgeven wegens kramp.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5