Plan voor bejaardenhuis op „Kennemeroord" in Heemstede Bemiddelingscommissie tracht rustiger sfeer te scheppen Bij het afscheid van twee Bloemendaalse raadsleden REMBRANDT UIT STAD EN STREEK SB rieven aan de redactie „Sierkan"-wagens ook vanmorgen „uitgerukt" 5 Architect H. W. van Kempen ontwierp voor Ned. hervormde diaconie modern gebouw Motorrijder - twee botsingen en over de kop - bleef ongedeerd Scampolo De kampioen fietsjongen a.,. Burgerlijke stand van Haarlem ZOEKT U 'N DRUKKER Garantie voor lening ten behoeve van bejaardenhuis Brandstichting bij Indonesische legatie? HET HAARLEMSE MELKCONFLICT C. Schulz (P.v.d.A.) 39 jaar raadslid; J. F. M. Pinxter (K. V.P.): belangstelling blijft Engelsen bezoeken oorlogsgraven Kleermaker van valsheid in geschrifte vrijgesproken Voorstel tot herstel van de Duivenpoort Voetbal en kinderspelen op Van Zeggelenplein Uitslagen bedrijfsvoetbal u N s D A G 19 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT TEGEN DE ZOMER van 1960 hoopt de Nederlands hei-vormde diaconie te Heemstede op het buitengoed „Kennemeroord" tussen Herenweg en Koediefslaan in Heemstede een modern bejaardentehuis voltooid te hebben, dat plaats zal bieden aan ongeveer negentig bejaarden. Eén van de laatste beletselen zal naar men hoopt donderdag worden weggenomen, als de Heemsteedse gemeenteraad mocht besluiten een lening van 1,2 miljoen gulden, die de in het leven geroepen Stichting Kennemeroord wil aangaan, te garanderen. De Bloemendaalse architect, de heer II. W. van Kempen, heeft een plan gemaakt voor een aantrekkelijk gebouw, dat uit een hoofdgebouw en twee vleugels bestaat en dat er met een groot aantal ramen zeer licht en zonnig uitziet. Als de gemeenteraad het besluit tot garantieverlening neemt en Gedeputeerde Staten het raadsbesluit zullen hebben goedgekeurd, hoopt men in oktober de aanbesteding te kunnen houden. De plannen tot de bouw van een Neder lands hervormd bejaardenhuis in Heem stede dateren al van heel lang en toen de Nederlands hervormde diaconie in 1947 de buitenplaats „Kennemeroord" kon aanko pen was daarmee de plaats van het toe komstige tehuis bepaald. Er waren nog heel wat problemen te overwinnen, voor dat de plannen een meer vastomlijnd ka rakter konden krijgen, omdat op de bui tenplaats eerst een christelijke ulo school et een kleuterschool moesten worden ge bouwd, voordat men de beschikking over het bestaande huis kon krijgen. Ook moest het uitbreidingsplan worden gewijzigd. Architect Van Kempen heeft het gehele complex in één gebouw ondergebracht. Het bestuur van de stichting (waarin de diaconie een beslissende stem heeft) is er bij het ontwerp van uit gegaan, dat een 20 groot mogelijke vrijheid voor de bewo ners ontstaat. Zo krijgt iedere gast een eigen zit-slaapkamer of een zit- en slaap kamer, waar hij desgewenst alle maaltij den kan gebruiken. Verder is zoveel mo gelijk gedaan de gasten „mobiel" te hou den, een uitvloeisel van de wetenschappe lijke benadering van het bejaardenvraag- stuk. Medische afdeling Het tehuis krijgt een eigen medische af deling, waar het mogelijk zal zijn niet al te ernstige patiënten zelf te behandelen. Deze afdeling is ruim opgezet, zodat ook anderen dan inwonenden er verpleegd of geholpen kunnen worden. Mede door de hoge bouwkosten (1,2 a 1,3 miljoen) zal de pensionprijs afhankelijk van de kamer, die men bewoont niet laag zijn. Wel kan de diaconie in sommige gevallen bij springen, als het nodig mocht blijken te zijn. Het tehuis is zeker niet alleen voor Nederlands hervormden bedoeld: als er plaats is kunnen er ook gasten van andere kerkgenootschappen in worden opgeno men. Ook zullen er bij voldoende ruimte anderen dan Heemstedenaren een plaats kunnen krijgen. Het bestaande gebouw zal, op de medicamenten na, moeten worden afgebroken. Op de plaats ervan komt het hoofdge bouw dat totaal drie verdiepingen krijgt en dat met het ongeveer 45 meter brede front aan de kant van de Herenweg komt te liggen. In het hoofdgebouw zijn op de grond geprojecteerd: een centrale hal, een eetzaal met podium, ontvangstka mers, recreatieruimte, een keukenafde ling en woonkamers. Op het zuiden komt ten overdekt terras te liggen. Aan het uit einde is een kleine rouwkamer geprojec teerd. De twee andere verdiepingen be staan uit woonkamers. Iedere afdeling heeft haar eigen badkamers, toiletten en een theekeuken. Aan het hoofdgebouw komen twee vleu gels, waarvan de ene beneden woonkamers krijgt en op de eerste verdieping de ruime ziekenafdeling. De andere westelijke vleugel wordt geheel ingericht voor woon kamers. Het gehele complex is omgeven door een prachtig terrein met bomen, bosschages, een vijver en een heuvel. Aan de oostzijde zal de gemeente Heemstede de Burge meester Van Lennepweg verlengen en bovendien zal zij nog een wandelpad van deze weg naar de Herenweg aanleg gen. Het punt is zeer aantrekkelijk voor een bejaardentehuis, omdat het een mooie omgeving paart aan een gemakkelijke ver binding met het dorp Heemstede en via buslijnen met andere plaatsen. De meeste bejaardenkamers zullen waar mogelijk op het zuiden komen te lig gen. Tot slot zij nog vermeld, dat de belang stelling reeds nu zeer groot is: er zijn reeds 300 aanvragen om plaats in het tehuis. Een motorrijder, een 42-jarige Haarlemse grondwerker, is gistermiddag om tien over half vijf op de Rijksstraatweg bij het Raad huisplein in Haarlem-Noord tegen een personenauto en een lantaarnpaal gebotst en vervolgens over de kop geslagen. De man bleef echter ongedeerd en de motor werd slechts licht beschadigd. De motorrijder reed over de Rijksstraat weg richting stadscentrum. Toen hij bij het Raadhuisplein linksaf wilde zwenken versperde een bromfietser hem. de weg. De motorrijder slaagde er in hem te ont wijken door een grote bocht te maken, doch hij botste daarbij tegen een gepar keerde personenauto, vervolgens tegen een lantaarnpaal en sloeg daarna over de kop. Wonderlijk genoeg liep de man geen let_ sel op. Zijn motor kreeg slechts lichte schade. Van de auto werd de deksel van de kofferruimte ingedeukt, van de lan taarnpaal de kop verbogen. De politie verzoekt de bromfietser en eventuele getuigen zich in verbinding te stellen met de inspecteur van dienst. Advertentie Nog tot en met donderdag ROMY SCHNEIDER in A.s. VRIJDAG daverende lachsalvo's BEVALLEN van een zoon 15 aug.: T. l'immer-Oosten; 16 aug.: A. V. Hoornweg van Kleven; C. A. Kaper-Dijkstra; H. M. 7. Borst-Janssen; 17 aug.: C. J. van den Merkenhof-van Graas; M. D. Huijgen-van der Burg; 18 aug.: A. C. H. Wiegers-West- selink; G. Damen-Blom; M. P. Boos-Pree- nen. BEVALLEN van een dochter: 15 aug.: T. Timmer-Oosten; S. C. Stuij-Cijsouw; M. Maan-Wijnmalen; 17 aug.: G. Orth- Eisma; 18 aug.: J. Lievense-van Sighem OVERLEDEN: 12 aug.: S. M. W. Gran- Pi'é Moliere, 82 j., A. van Burenlaan; 15 aug.: W. Kion-Kas, 77 j., Schneevoogt- straat; A. Stokla-Vrijenhoek, 64 j., Gast- buisvest; E. L. W. Buis-v. d. Linden. 30 j., Muiderslotweg; R. W. Smit, 10 j., Mars- straat; 16 aug.: P. H. J. de Prez, 86 j-, Bad huisstraat; E. Velden, 48 j., Prins Bern- hardlaan; J. Iialsema, 40 j., Boerensteeg; >7 aug.: A. de Smit-Mereboer, 85 j., Von- delweg; G. J. Stoel, 69 j., Vosmaerstraat. t ONDERTROUWD: 18 aug.: W. van Ba- bel en A. C. J- Nijman; J. Hittinger en A. Vrenegoor; L. Kiekens en W. E. van Op- loo. GEHUWD: 16 aug.: G. T. Bakker en B. P. Hannenberg; P. C. J. van der Goes en C. M. J. van Holstein; H. A. Lokman en L- Ducro; E. G. Paxton en J. de Boode; H. W. Snoek en M. W. van Veghel; 18 aug.: P. J. van der Meij en T. A. M. Schaad; F- Mork en M. C. van Leuven; J. S. Boelhouwers en H. W. Pondman; J. C. Vergers en M. C. Snoek. Het meest markante punt van het door mohitect H. W. Wan Kempen ontworm pen Nederland^.Hervormde bejaarden tehuis op „Kennemeroord" in Heem stede is de sierlijke klokketoren. Deze tekening geeft een goed beeld van de toren en de hoofdingang, waarbij te vens de grote ramen opvallen, die voor voldoende licht en lucht zorgen. Advertentie voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel 12200 DRUKKERIJ E. ZWART, KOUDENHORN 44 Nieuws in het kort Benoeming. Bij K.B. is ir. L. Troost te Hoofddorp met ingang van 1 september 1958 benoemd tot lid van de centrale cul tuurtechnische commissie. Val van trap. In de Ridderstraat in Haarlem is een vierjarig meisje gistermid dag bij het spelen op een balkon van de drie meter hoge trap, die de verbinding met de achtertuin vormt, gevallen. Het kind werd met een wond aan het voorhoofd en een lichte hersenschudding in het Grote Gasthuis opgenomen. (Verkort weergegeven) Het verkeer. Sinds de opening van de Prinsenbrug heeft het verkeer er een puz zel bij gekregen. Natuurlijk is de brug een grote aanwinst voor het verkeer. En in derdaad heeft men pogingen gedaan door het plaatsen van vluchtheuvels bij het viaduct JanswegBolwerk de moeilijk heid op te lossen, maar in de dagelijks toe nemende drukte van het verkeer blijkt dit onvoldoende. De moeilijkheid is, dat, komende van de Jansweg, men geen zicht heeft op het aankomende verkeer van rechts uit de richting Prinsenbrug, dat voorrang heeft. Zelf kom ik er dagelijks langs, dus kan er van meepraten. Zou door het plaatsen van een grote verkeersspiegel de moeilijkheid niet zijn op te lossen, zo dat men direct zicht heeft op 't van recnts komende verkeer; 't is maar een idee, of men zou de huizen op de rechtse hoek die vooruitspringen af moeten breken; dat zou radicaal zijn, maar dat gaat niet. Maar een oplossing moet er komen. Een abonné, H. v. VELDHUIJSEN. Naschrift: Inderdaad zal in de toe komst, wanneer de Prinsenbrug haar vol ledige capaciteit zal nemen in de afvoer en aanvoer van het verkeer, deze kruising niet verstoken kunnen blijven van een of andere beveiliging. Helaas is onze erva ring, dat men in Haarlem niet geneigd is bijtijds voorzieningen te treffen, wanneer zich gevaren aandienen. Herhaaldelijk hebben wij reeds de aandacht gevestigd op gevaarlijke kruisingen en andere ver keersobstakels, doch men kijkt liever de kat uit de boom. Op den duur echter :;al ook op het desbetreffende verkeerspunt wel iets worden georganiseerd. Redactie. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor een garantie te verlenen voor een lening, die de Stichting Kennemeroord wil aangaan ten behoeve van de bouwkosten van een bejaardentehuis, dat gebouwd wordt op het terrein Kennemeroord op de hoek van Herenweg en Koediefslaan. Voorlopig stellen B. en W. voor een be drag van 1.2 miljoen te garanderen, of schoon de mogelijkheid blijft bestaan dit bedrag te verhogen tot 1.3 miljoen. De geldgeefsters van de stichting (Pen sioenfonds Volksgezondheid en Maatschap pelijk Werk te Amsterdam en het Bedrijfs fonds voor de Kleine Metaalindustrie te Den Haag) verstrekken de leningen op een annuïteitsbasis voor de duur van 40 jaar tegen een koers van 100 percent en een rente van 4 1/4 percent per jaar. De Indonesische vertegenwoordiging in Den Haag heeft de aandacht gevraagd van het ministerie van Buitenlandse Zaken voor een zondagavond ontdekt brandje in haar gebouw aan de Jan Evertstraat. De brandweer, gealarmeerd door bewoners in de omgeving, kon het vuur beperken tot twee zonneschermen van de benedenver dieping. Het vermoeden, dat er brandstichting in het spel is, wordt versterkt door een tele fonische mededeling aan de concierge van het gebouw zondagavond om tien uur, een kwartier na het ontdekken van de brand, waarin werd gezegd: „Lekker hè? Er zul len nog ergere dingen gebeuren". IN HET HAARLEMSE MELK CONFLICT blijkt (als men deze beeldspraak met betrekking tot melk mag bezigen) de soep niet zo heet ge geten te worden als zij wordt opge diend. Vanmorgen zijn weliswaar de zeven Sierkan-wagens weer de straat opgegaan en concurreren zij nog steeds door middel van hun lagere prijzen met de zeven rebellerende melkslijters, maar het scherpe is van de strijd af en de politie behoeft nau welijks meer op beide „oorlogvoeren de" partijen te letten. Inmiddels heb ben. de besturen van dg twee Haar lemse melkslijtersorganisaties („Qn derling Belang" en „St. Jozef") maan' dagmiddag weer besprekingen ge> voerd met enige hoofdbestuurders van de landelijke bonden, tijdens welke men besloten heeft een bemiddelings commissie in het leven te roepen, die bestaat uit twee mensen, aangewezen door de Centrale Bestuurdersbond, twee van de rooms-katholieke lande lijke bond en vier, aangewezen door vier standaardisatiebedrijven buiten Haarlem. De commissie staat onder leiding van een nog aan te wijzen neutrale voorzitter. Onder de Bloemendaalse raadsleden, die in september niet meer in de raad te rugkeren, neemt de heer C. Schulz wel een bijzondere plaats in. Niet alleen is hij de nestor van de raad en heeft als zodanig 39 jaar lang zitting in dat college gehad, maar bovendien heeft hij in die lange pe riode bijna nooit een raadsvergadering overgeslagen. Met de figuur van de heer Schulz verliest de Bloemendaalse raad een integer mens, die zich in alle raads vergaderingen steeds weer wist te onder scheiden door zijn gave, eerlijke persoon lijkheid, waarbij hij zo nodig scherp stel ling kon nemen in principiële zaken en waarbij hij steeds met intense overtui- C. Schulz ging en zuiver sociaal gevoel de arbeiders belangen behartigde. Toen de heer Schulz op 5 september 1919 als lid van de raad werd geïnstalleerd was hij de eerste vertegenwoordiger van de toenmalige S.D.A.P. in Bloemendaal. Later kwam daar de heer W. Noorman bij en vele ja ren vormde dit duo de fractie van de S.D.A.P. De heer Schulz werd in 1884 in Am sterdam geboren en werd na een werk kring in Amsterdam in 1911 leerling-ver pleger bij het Provinciaal Ziekenhuis in Santpoort. Later werd hij verpleger en dat is hij tot aan zijn pensioen in 1939 ge weest. Als raadslid heeft hij zich altijd veel voor de woningbouw geïnteresseerd. In 1946 werd hij door de raad tot wethou der benoemd, belast met de portefeuille van Sociale Zaken. Voorts is hij immer lid van de raads commissies voor financiën en onderwijs geweest. Ook voor het georganiseerd over leg en ten aanzien van de rechtspositie van het gemeentelijk personeel is hij een figuur van betekenis voor de gemeente Bloemendaal geweest. Buiten de raad was de heer Schulz actief in de vakbewe ging. Een kwarteeuw is hij voorzitter van de afdeling Bloemendaal van de Centrale Ambtenaarsbond geweest en tal van jaren was hij lid van het hoofd bestuur van deze organisatie. In zijn ambtsperiode als wethouder van 1946 tot 1949 heeft hij veel voor de steuntrekkers gedaan. In zijn vrije tijd leest hij veel. Ook houdt hij veel van klassieke muziek en hoorspelen en is hij een enthousiast schaker. In de komende tijd zal de heer Schulz zich zeker niet vervelen, maar in de Bloemendaalse raad zal men zijn hel der oordeel en markante figuur zeker missen. Helder inzicht Ook de fractievoorzitter van de K.V.P., de heer J. F. M. Pinxter, zal men in de nieuwe raad niet meer tegenkomen. Bijna twintig jaar heeft hij in de raad zitting ge had, waarvan sinds 1945 als fractievoor zitter van de K.V.P. De heer Pinxter, die men zijn 73 jaar niet aanziet, heeft im mer met een helder inzicht de belangen van de gemeente en van de K.V.P. in de raad gediend. Hij vertelde ons, dat hij nog graag wat was gebleven, maar dat hij an derzijds van mening was, dat het thans beter is om plaats te maken voor een jon gere kracht. Op sociaal-charitatief ter rein heeft de heer Pinxter, die sinds 1933 in Bloemendaal woont, altijd een open oog gehad voor de noden van de mede mens en er is mede door zijn toedoen op J. F. Af. Pinxter maatschappelijk gebied in Bloemendaal veel goeds bereikt. De heer Pinxter is geboren in 1885 in Zwaag (N.H.) en heeft een groot deel van zijn leven in het toenmalige Nederlands- Indië doorgebracht, waar hij in 1920 direc teur van de openbare landschapwerken in Koetaradja op Sumatra werd. Hij was daar belast met het onderhoud van we gen, bruggen en irrigatiewerken. In 1933 repatrieerde hij en vestigde zich in Bloe mendaal, waar hij in 1939 in de raad werd gekozen en waar hij zitting had in de com missie voor Publieke Werken, m de wo ningwetcommissie en in de Schoon heidscommissie. Tevens heeft hij deel uit gemaakt van de commissie voor de bedrij ven. Blijvende belangstelling Ook na zijn afscheid in de raad hoopt de heer Pinxter nog contact met de gemeen te Bloemendaal te onderhouden en voor Armenzorg zal hij eveneens in de naaste toekomst zeker een warm plekje in zijn hart bewaren. Voor wat de toekomst be treft vertelde de heer Pinxter ons, dat hij het nieuwe raadhuis van Bloemendaal het liefst op het terrein van „Vaart en Duin" zou zien, omdat hij meende, dat „Bloemenheuvel" eigenlijk te klein zou zijn. Uit deze mening blijkt wel duidelijk, dat de heer Pinxter, ook nu hij de raad gaat verlaten, nog immer vol belangstel ling is voor de problemen van de gemeen te, die hij zo lang heeft gediend, en wvat hem betreft zal dit in de naaste toekomst zeker zo blijven. De eerste taak van deze bemiddelings commissie zal zijn in contact te treden met de directie van „De Sierkan" om deze te bewegen haar zeven elektrische melkbe zorgerswagentjes van de straat te houden Daarna meent men een sfeer geschapen te hebben, waarin het mogelijk is het conflict op te lossen, waarbij natuurlijk veel af hangt van de wil van beide partijen om te komen tot een overeenkomst. Om met poli tieke termen te spreken: eerst wil men tot een wapenstilstand komen om vervolgens de vredesvoorwaarden te bespreken. Daar bij zal men met het voorstel komen de uit eindelijke arbitrage mede op te dragen aan de landelijke bonden. Het gehele conflict heeft een principieel tintje, omdat in het westen van het land meer klachten zijn over een te kleine winstmarge voor slijters. Deze laatsten willen zien in hoeverre het mogelijk is van producent te veranderen, als daarmee de marge verhoogd kan worden. „De Sierkan" daarentegen wenst tot elke prijs te ver mijden, dat haar eigen marge verkleind wordt, órhdat daardoor de positie vati haar personeel en tevens de sociale voorzienin gen 'daarvan gevaar zullen lopéh. De zeven slijters, die hun produkten van het Uithoornse bedrijf betrekken, hebben aan elk van hun lopers een extra man toe gevoegd, zodat zij sneller hun wijken kun nen afwerken en zij in vele gevallen de Sierkan-bezorgers vóór zijn. Verscheidene huismoeders, die wij spraken, bleken niet ongevoelig te zijn voor de goedkopere melk, die „De Sierkan" levert, ofschoon ook velen hun eigen melkboer trouw bleven. Hier en daar zijn de rebellerende slijters er ook al toe overgegaan de prijzen te verlagen. Over het algemeen is de toestand op het „oorlogstoneel" rustig. „Uit Haarlem-Noord géén nieuws" zei men ons met een variatie op het bekende „lm westen nichts neues" van de Duitse schrijver Remarque. Bij alle opwinding rond het conflict had men bij „De Sierkan" aanvankelijk niet aan de vereiste ventvergunningen gedacht. Vanmorgen heeft de directeur van het be drijf, de heer J. Tammes, aan de politie een toelichting gegeven, waarna gebleken is, dat vandaag geen ventvergunning meer nodig is, aangezien men inmiddels klanten heeft verworven, zodat het hier geen „venten" meer betreft, maar „bestellen". Voor de vierde keer dit jaar komt een groep Engelsen naar ons land om een be zoek te brengen aan de graven van fami lieleden, die hier gedurende de bezettings jaren het leven lieten in de bevrijdings- strijd tussen september 1944 en mei 1945. De nabestaanden zijn weer de gasten van het Nederlands Oorlogsgraven Comité, dat hiertoe in staat wordt gesteld uit de opbrengst van de Klaprooscollecte. Het gezelschap, dat drieënveertig perso nen telt, komt op 29 augustus aan op het vliegveld Zestienhoven bij Rotterdam. Met bussen gaat men naar Nijmegen, waar de Britse nabestaanden zullen loge ren bij particulieren. Op 31 augustus is er een plechtige dodenherdenking op de begraafplaats „Jonkerbos" bij Nijmegen. Hier rusten 1513 geallieerde militairen, die allen sneuvelden bij het offensief van september 1944. Op 1 september wordt een bezoek gebracht aan de oorlogsbegraaf plaatsen van Nijmegen, Groesbeek, Ven- ray, Oosterbeek, Milsbeek, Amersfoort, Bergen op Zoom, Nederweert, Eindhoven, Diever, Nieuw Dordrecht en Holten. Op 3 september keren de deelnemers aan deze vierde „pelgrimage" naar Engeland te rug. Arrestatie in vervalsingszaak AALBORG (UPI) De politie van Aal- borg (Jutland) heeft zaterdag een Duitser gearresteerd die naar Denemarken geko men is als vertegenwoordiger van een Ne derlander, die wegens schilderijenverval sing door de politie wordt gezocht. Volgens de politie had de gearresteerde vertegenwoordiger opdracht om mensen te bezoeken die schilderijen van de Neder lander gekocht hadden, teneinde het met hen op een akkoordje te gooien. De Duitser werd gearresteerd op een tip van een Deense douanebeambte. Hij zal vermoedelijk worden uitgewezen. Men was tot de arrestatie van de Duitser overgegaan om te voorkomen dat zijn op treden het onderzoek van de politie in de zaak tegen de Nederlander bemoeilijken zou. Een 41-jarige kleermaker uit Bloemen daal is vanmorgen door de rechtbank te Amsterdam vrijgesproken van de hem ten laste gelegde valsheid in geschrifte: het zelf op officieel uitziend papier opmaken van een zogenaamde beschikking van de president van de rechtbank te Amster dam. De man, die al vier vonnissen op zijn strafblad heeft staan, had dit stuk waarin stond, dat hij zich aan geen enkel straf baar feit had schuldig gemaakt, opgesteld om daarmede te pogen de geruchten en ongunstige inlichtingen, die zijn Haar lemse verloofde ter ore waren gekomen, volledig te weerleggen. De rechtbank veroordeelde de kleer maker wegens diefstal van twee fietsen tot twaalf maanden waarvan vier voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De officier van Justitie, die het maken van deze valse beschikking niet al te zwaar nam, had een jaar en vier maanden met aftrek geëist voor beide feiten. B. en W. van Heemstede stellen voor in afwachting van een definitieve restauratie van het Oude Slot, waarvoor pas na 1960 rijksgelden tegemoet kunnen worden gezien de Duivenpoort bij het Oude Slot voorlopig te herstellen. Hiervoor is nodig, dat een nieuwe fundatie wordt aangebracht, dat de gevelmuren worden ondersteund en dat het dak wordt ver nieuwd. Ook moet de ingangspoort voor een groot gedeelte worden gesloopt en daarna opnieuw worden opgemetseld. Ten slotte zal de walmuur moeten worden her steld. De kosten worden geraamd op f 31.800, waarvoor B. en W. de raad een krediet vragen. Voor deze conserverings- werkzaamheden is steun van het rijk, noch van de provincie te verwachten. Wel zal in 1962. een verzoek om rijkssubsidie kun nen worden ingediend. B. en W. willen de kosten voorlopig uit eigen middelen be strijden en te zijner tijd rijkssubsidie aan vragen. Subsidie voor studie over Florentijnse portretten De Nederlandse organisatie voor zuiver wetenschappelijk onderzoek heeft mejuf frouw K. Langedijk, doctoranda in de kunstgeschiedenis in Amsterdam, een sub sidie verleend voor de bewerking van de collectie kunstenaarsportretten in de Uf- fizi in Florence. Mej. Langedijk, die een leerlinge is van prof. dr. I. G. van Regte- ren-Altena, hoogleraar in de kunstgeschie denis aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam, heeft voor deze bewer king in de maanden mei en juni in Flo rence vertoefd en zal in het najaar weder om naar Florence gaan om haar arbeid te voltooien. Op zaterdag 23 augustus om 2 uur houdt de buurtvereniging „Haarlem-Oost" spelen voor kinderen van 5 tot en met 8 jaar op het Van Zeggelenplein. Voor zover moge lijk kunnen ook een beperkt aantal kinde ren van niet-leden daaraan deelnemen. In schrijvingen vóór donderdagavond bij de secretaris de heer P. C. Deen, Van Zegge lenplein 65. Voor de elftallen jeugdige voetballers, die in de afgelopen weken tegen de „Haar- lem-Oost"-elftallen uitkwamen, zal een voetbaltoernooi worden gehouden op het Van Zeggelenplein op zondag 24 en zondag 31 augustus. Getracht zal worden de andere elftallen (ouderen en bedrijven), die daar eveneens uitkwamen, een kleine competitie op zon dagen te laten spelen. De uitslagen van de in de afgelopen week op het Van Zeggelenplein gespeelde wedstrijden zijn: DSOStarboys 0-6, Haar lem-OostZuidpolderstraat 3-5, Jac. van LooystraatBuurtveteranen 4-3, Zuidpol derstraatDBO 3-5, Schilders Hollandia FKN 3-5, DSOHaarlem-Oost 5-3. De deze week te spelen wedstrijden zijn: HO 1—HO 2 (maandag 6.45). Dinsdag 7 uur: damesvoetbal; woensdag 6.45: Buurtvetera nenHof van Egmond; donderdag 6.45: Teding van BerkhoutstraatDBO; vrijdag 6.45: Haarlem-OostLootsstraat; zaterdag 2 uur: Haarlem-Oost A—ZP-adspiranten. Dinsdag 19 augustus om 7 uur spelen twee damesteams een voetbalwedstrijd op het Van Zeggelenplein. De uitslagen van de wedstrijden, die de afgelopen week in de bedrijfsvoetbal competitie gespeeld zijn luiden: Afd. A: VVV I—Nebima I 3-0; DDS I— OCS 2-1. Afd. B: Wilbert—Heeremans v. L. 1-5 (o. p. van Wilbert). Afd. C: HAC Nebima 2 2-2; VrieboHSM 1-3; GIH Hilco 7-4. In afdeling A gaat de strijd om de bo venste plaats tussen DDS en WV. De laatste wedstrijd, woensdagavond, is zeer belangrijk. Wint DDS dan is deze club kampioen, wint VVV dan is er een beslis singswedstrijd nodig. De stand in deze afdeling is als volgt: DDS 9 7 1 1 15 31—12 VVV 9 6 1 2 13 35—19 SVOW 8 4 1 3 9 26—20 Nebima 8 3 1 4 7 17—20 O VN 9 2 1 6 5 19—35 OCS 9 117 3 11—33 In afdeling B strijden Wilbert en Heere mans v. L. om de bovenste plaats. De stand is hier als volgt: 10 Heeremans v. L. Wilbert DDS 2 Goby Tramvogels VES SVOW 2 11 10 10 11 11 17 14 14 11 7 7 2 39—16 36—24 34—31 35—33 29—33 28—36 15—41 In afdeling C is er een nek aan nek race tussen HSM en GIH, deze ontmoeten el kaar deze week voor de tweede keer. De eerste wedstrijd eindigde in een gelijk spel (2-2). De stand is hier: GIH HSM Vriebo Nebima HAC VVV 2 Hilco 9 10 10 9 10 10 12 15 15 11 10 9 6 3 38—17 38—22 26—25 22—22 27—41 35—41 26—51 Het programma voor de komende week luidt als volgt: Maandag 18 augustus: C VVV 2Nebi ma 2. Dinsdag 19 augustus: A SVOW Nebima. Woensdag 20 augustus: A DDS— WV. Donderdag 21 augustus: B SVOW 2 Wilbert. Vrijdag 22 augustus: C HAC— Vriebo. Zaterdag 23 augustus: C HSM GIH (4.15 uur). Alle wedstrijden worden gespeeld op het SVOW terrein aan de Slaperdijk (aanvang 6.45 uur).

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5