HBC's sportpark in Heemstede zondag feestelijk geopend Straatvechter veroordeeld, die automobilist mishandelde Amsterdamse Beurs Haarlemse scooterrijder in Kortenhoef tegen auto gereden Waterpolotoernooi van VZV bracht volop spanning Haarlemse bloemenmeisjes gaan naar Hamburg Dr. J. Schouten uit de Raad van State Druk werkseizoen voor het Rode Kruis Laatste concert van de Tiroler kapel Haarlemse brandweer rukte twee keer uit Scheepvaart 540ste STAATSLOTERIJ 4e klas le lijst MAANDAG 25 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD - (JPRhCH 1 b HAARLEMSUHb COURAN 1 De dag van de 24ste augustus 7,al de Heemstede Berkenrode Combinatie, de oudste r.k. sportvereniging in Nederland, niet licht vergeten. Onder welhaast vol maakte weersomstandigheden en onder 7,eer grote, belangstelling heeft HBC op de ze dag 7.'n schitterende nieuwe terreinen- complex in gebruik genomen. Een mis opgedragen door mgr. J. P. Huibers, een gemeenschappelijk ontbijt voor honderden genodigden, een grootse, sportoptocht door Heemstede, d" officiële opening van het Sportterrein door de burgemeester van Heemstede, talrijke sportdemonstraties met als hoogtepunt een voetbalwedstrijd tussen HBC en een „Sterren-team", be staande uit diverse oud-internationals, en tot slot een druk bezochte receptie, het wa ren allemaal hoogtepunten op deze goed geslaagde zondag. De b'ssr.hon vrn Haarlem, mgr. J. P. Hui bers, droeg in de prille morgenuren een plechtige mis op aan het altaar voor de overdekte tribune. Na de mis volgde een feestelijk ontbijt in de versierde zaal van de nieuwe sportinrichting. Om twaalf uur trok de optocht door Heemsteeds straten. Na de opening volgden sportdemonstra ties zoals volleybal, gymnastiek, een rui- terdemonstratie maar voor het hoofdnum mer van deze zo geslaagde dag, de voet balwedstrijd tussen het eerste elftal van HBC en een elftal van oud-internationals en andere prominente voetballers, bestond toch de grootste belangstelling. Er waren vijfduizend toeschouwers aanwezig toen het volgende team het veld betrad: Doel: Leo Halle (Go Ahead); Achter: V. D. Linden (Ajax) en Albers (Vitesse); Midden v. Schijndel (SVV), Schijvenaar (EDO) en Hazeveld (VSV); Voor: De Win ter (Haarlem), Engelsman (Quick N.), Roozen (Haarlem), Boeree (Haarlem) en Koning (Volendam). Het spel van de oud-internationals was in de beginperiode van een dergelijke kwa liteit dat zij binnen korte tijd een schijn baar veilige voorsprong konden nemen. Door De Winter, B.oeree en Engelsman kwam de stand op drie nul, maar toen be gon HBC beter partij te geven en nog voor rust hadden Neeskens en De Reus de Heemsteedse achterstand tot drie-twee verkleind. Na de pauze was „Oranje" aanvankelijk weer het meest in de aan val. Wim Roozen verhoogde de voor sprong tot vier-twee, maar daarmee had den de oude sterren hun kruit zo'n beetje verschoten. HBC werd sterker en hoewel Leo Halle enkele fraaie reddingen deed, kon hij niet voorkomen dat Deelissen en De Reus de stand in evenwicht, brachten en met. een eerlijke puntenverdeling, vier- vier, kwam het einde. Een zeer druk bezochte receptie volgde als slot van deze dag. Burgemeester rid der van Rappard opende de lange rij van sprekers, de heer A. Schroder, voorzitter van de KNVB volgde en na hem namen het woord, G. Kruyver, namens de NKS, pastoor Drost namens het kerkbestuur van Heemstede, Van der Aart naméns de af deling Haarlem van de KNVB, Van Turn hout namens de NKS, district Haarlem, de heren Petrovitch en Van Kampen,, resp. voorzitter van Zandvoortmeeuwen en RCH, de RKEHBO en de voetbalclub FIT alsmede de heer Beyen namens de Neder landse Volleybal Bond. Voorzitter Kemp bedankte alle sprekers en bracht in zijn slotwoord aan allen dank die aan de tot standkoming van het sportpark HBC hun medewerking hadden verleend. In de sportoptocht, die ter gelegenheid van de opening van het HBC-sport- park in Heemstede werd gehouden, nam de jeugd een belangrijke plaats in. Zaterdagavond omstreeks kwart, voor negen is een 32-jarige Haarlemmer met zijn scooter op de Vreelandseweg in Kor tenhoef, nabij het. zwembad De Suwe. met. volle vaart, tegen een half op de weg en half in de berm staande auto gereden, tengevolge waarvan zijn voet tegen de bumper werd verbrijzeld. Een op de duo zittende 9-jarige Haarlemse jongen werd op het wegdek geslingerd op het. moment dat. van de tegenovergestelde kant een andere auto naderde. De jongen werd dooi de bumper van deze wagen geschept en bleef met een beenfractuur en een hersen schudding op de weg liggen. De auto waartegen de scooter is gebotst werd bestuurd door een 32-jarige Haar lemmer, die bezig was een op de voor avond in de berm weggezakte wagen los te trekken. Op het ogenblik van de botsing stond de trekkende auto schuin op de weg. waardoor zijn verlichting voor de scooter rijder niet zichtbaar was. Naar wij nader vernemen is de toestand van de 9-jarige jongen goed. maar zal het been van de scooterrijder waarschijnlijk moeten worden geamputeerd. ||jgp Zondag werd door de Velser zwemver eniging VZV in het zwembad de ..Heeren duinen een waterpolotoernooi gehouden. Des morgens werden er wedstrijden ge speeld tussen meisjes- en jongensploegen. 's Middags kwamen de dames- en heren- ploegen in de strijd. Na afloop van de wed strijden kon DWR uit handen van VZV- voorzitter Swier de eerste prijs voor de afdelingen meisjes en jongens in ontvangst nemen. DAW ging met de prijzen van de dames- en herenafdeling strijken. In de herenafdeling gaf een beter doelgemid- delde de doorslag voor de DAW-overwin- ning, daar in deze afdeling iedere ploeg één overwinning had geboekt. In de jongensafdeling waren de resul taten: DWR—VZV 2—0: DWR—DAW 3-3; DAWVZV 23. Hierdoor werd de eind stand: DWR 2 1 1 0 3 5—3 VZV 2 10 12 3—4 DAW 2 0 1-1 1 5—6 In de afdeling meisjes werd wegens tijd nood de ontmoeting DAW—VZV niet ge speeld, daar DWR zich reeds van de eer ste plaats had verzekerd. De eindstand werd: DWR 2 2 0 0 4 8--5 VZV 1 0 0 1 0 2-3 DAW 1 0 0 1 0 3—5 DWT verscheen in de afdeling dames met 'n ploeg die hoofdzakelijk was samen gesteld uit meisjes. In de strijd tegen VZV deelden zij de punten (twee-twee). DAW bleef hen met twee-nul de baas. In de ontmoeting DAWVZV ging voor de rust de strijd gelijk op. Na de hervatting plaattse Metha Brouwer en Nonny Plomp een treffer, waarna Leni Visman voor VZV raak schoot. Daarna bracht Els van Zeggelen de DAW-overwinn:ng op drie-één. De eindstand van de afdeling dames werd hierdoor: DAW 2 2 0 0 4 5—1 VZV 2 0 111 3—5 DWT 2 0 1 1 1 2—4 In de afdeling heren kreeg VZV in de eerste wedstrijd DWT tegenover zich dat door Fons Roozekrans in de eerste helft een voorsprong van drie-nul behaalde. In de tweede helft voerde Theo de Dood de score op tot vier-nul. In de ontmoeting DAWDWT hadden de Haarlemmers niet veel in te brengen. Met een doelpunt van Witter en twee van Van Bekkum stond DAW met het ingaan van de rust reeds met drie-nul voor. In de tweede helft maakten de Alkmaarders het wel wat bont en zaten er spoedig twee van hen op ae kant. Met de verkregen spelersmeerderheid had DWT nog veel moeite nodig om een De laatste wedstrijd werd gespeeld tus sen VZV en DAW. Uit een vrije worp, ge nomen door Kobus, bezorgde Swier VZV Tijdens de wedstrijd „Hollands Glorie HBC dook doelman Leo Halle - soms onder het. toeziend oog van Van Schijndel - diverse malen moedig naar de bal. Zondagmorgen omstreeks half acht ver trekken twaalf Haarlemse bloemenmeisjes, vergezeld van de heer en mevrouw Van Willige en van mejuffrouw Ria Hooij, per trein naar Hamburg, waar zij de Duits- Nederlandse week van 1 tot 6 september met hun aanwezigheid en hun meege brachte bloemen zullen opfleuren. Het ligt in de bedoeling, clat de meisjes iedere dag in verschillende Hamburg,se stadswijken bloemen zullen schenken aan voorbijgangers en bovendien tijdens offi ciële bijeenkomsten aan de daarbij aan wezige gasten. Men verwacht, dat de bloe menmeisjes na hun bezoek aan Hamburg in totaal meer dan 100.000 bloemen zullen hebben uitgereikt, hetgeen vergeleken mei voorgaande jaren een record betekent. Tijdens hun verblijf in Hamburg zullen de meisjes de beschikking hebben over een klein autobusje, waarvan de boven bouw uit glas bestaat, en dat geheel met bloemen versierd zal zijn. Een probleem is nog, hoe aan voldoende herfstbloemen voor het aanbieden op straat te komen. De directeur van de Stichting „Haarlems Bloei", de heer W. van Willige, zal trachten hiervoor in Aalsmeer contracten te leggen. Voor de officiële gelegenheden is men reeds verzekerd van 3.500 bloemen. De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, veroordeelde vanmorgen een 24- jarige metselaar uit Haarlem tot een ge vangenisstraf van veertien dagen wegens mishandeling van een Heemsteedse auto mobilist. De metselaar liep op de avond van zater dag 29 maart met enige vrienden op het Verwulft in Haarlem toen een van hen onverhoeds bij wijze van grap voor een naderende auto sprong. De bestuurder, een 43-jarige kapper uit Heemstede, moest uit alle macht remmen om een aanrijding te voorkomen. De jongelui jouwden de danig geschrokken automobilist op de koop toe uit. Deze stapte uit zijn wagen en vroeg een van de opgeschoten knapen wat er te jouwen viel. Voor dat hij er op bedacht was kreeg de kapper van de metselaar een opstopper, waardoor hij bloedend in het gezicht werd verwond. Daarop liepen de jongelui weg. Even verderop hield de Heemstedenaar de metselaar staande maar opnieuw kreeg hij van deze enkele klap pen toegediend. De metselaar zei tegen de politierechter, dat de kapper dreigend op hem was afgekomen. Hij had uit zelfver dediging gehandeld. De kapper, die als ge tuige werd gehoord, verklaarde echter dat hij niet de minste lust in een vechtpartij had gehad. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, gispte de houding van sommige Haarlemse jongelui die er een soort van straatterreur op na houden door relletjes uit te lokken en dan er maar op los te slaan. „Deze verdachte is een bekend straatvechter, die meermalen wegens mis handeling terecht heeft gestaan", aldus mr. de leiding. Een fout in de VZV-verdediging werd door Van Bekkum uitgebuit om de ruststand op één-één te brengen. In de tweede helft hebben de DAW-aanva!lers de VZV-keeper Hagendoorn wel flink bezig gehouden maar hij keerde hun scho ten. Swier maakte er zelfs twee-één voor VZV van. Met. dat, al had iedere ploeg een wedstrijd gewonnen en ging DAW door een beter doelgemiddelde met de prijs naar huis. De eindstand van de afdeling heren was: tegendoelpunt te scoren. Tenslotte bracht Witter de DAW-overwinning op vier-één. DAW DWT VZV 2 10 12 2 10 12 2 10 12 5—3 5—4 2—5 Van der Valk Bouman, die drie weken ge vangenisstraf eiste. Een 30-jarige onderaannemer uit Vel- sen deed in november van het vorige jaar bij de Haarlemse recherche aangifte van de diefstal van een zending schutbladen van vakantiebonnen. Hij zou deze papie ren ter waarde van f 5880.aan zijn vrouw hebben gegeven om op de post te doen. Enige dagen later kwam hij op het po litiebureau vertellen dat zijn hele verhaji op fantasie berustte. De onderaannemer zat in geldelijke moeilijkheden en om daar uit t.e komen had hij schutbladen tot een waarde van drie duizend gulden onder hands verkocht.. Om zich te dekken had hij de diefstal verzonnen. De officier wilde eerst een voorlichtingsrapport afwachten en verzocht terugwijzing van de zaak naar de rechtercommissaris, waarmede de po litierechter wel kon instemmen. Een 47-jarige inwoonster van IJmuiden stond vervolgens terecht voor een truc, die zij in een groot kledingmagazijn had toe gepast. Zij nam eerst een aantal prijs kaartjes weg en verving later het prijs kaartje aan hef kledingstuk, dat ze in hel kledingmagazijn voor zich had uitgezocht voor een van de kaartjes, die zij in haar bezit had. Op deze wijze veranderde zij d- prijs van een rok van f 16.75 in f 3.95. „Hoe denkt uw man nu wel van uw daad?", informeerde de politierechter. De IJmuidense antwoordde: „Praat u daar niet van, meneer, ik heb alle dagen een rechter thuis". De officier achtte het feit ernstig maar nam het gunstige voorlichtingsrapport van verdachte in aanmerking. Hij vorder de een boete van honderd gulden en drie weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Een 20-jarige timmerman uit Heemstede, d e op grond van zijn geloofsovertuiging h'.i is een getuige van Jehovah gewei gerd had in militaire dienst te treden werd veroordeeld tot veertig gulden boete sub sidiair twaalf dagen hechtenis. Zijn be zwaren waren tot in hoogste instantie af gewezen. „Ik dien in het leger van Jezus Christus en strijd met het sterkste wapen ter wereld, de bijbel. Indien ik in militaire dienst ging zou ik daarmee verraad plegen tegen de zaak van Christus", aldus de Heemstedenaar. De officier meende met een geldboete te kunnen volstaan omc'at het zwaartepunt van deze zaak bij de krijgsraad ligt, waarvoor verdachte bin nenkort zal moeten verschijnen. Bij Koninklijk Besluit is aan dr. J. Schouten op zijn verzoek met. ingang van 1 september eervol ontslag verleend als lid van de Raad van State, met. dankbe tuiging voor de gewichtige diensten in dij functie aan den lande bewezen. Vrijdag is het centraal bestuur van de afdeling Haarlemmermeer van Het Neder landse Rode Kruis in Hotel ..De Land bouw'' in Hoofddorp in vergadering bij eengeweest om de plannen voor de komen de maanden te bespreken en uit te wer ken. Het nieuwe werkseizoen belooft een drukke tijd te worden. Niet alleen staan er in de verschillende onder-afdelingen plaatselijke evenementen op het program ma zoals filmavonden, concerten, avonden voor invaliden, toneelvoorstellingen en bazaars, maar in het komende najaar zal een grote afname-campagne ten behoeve van de plasmadienst van de Bloedtrans fusiedienst van het Rode Kruis worden georganiseerd. Deze afname-avonden worden hoofd zakelijk gehouden in oktober en november. Op 14 oktober staat Badhoevedorp op het programma, gevolgd door Zwanenburg- Halfweg op 21 oktober. Op 24 oktober is het afnameteam in Vijfhuizen en op 31 ok tober in Hoofddorp. Op 14 november wordt het seizoen besloten met een gecombi neerde afname-avond van de onderafde lingen Aalsmeerderdijk en Rijk. Uit een vergelijkend overzicht bleek, dat de afdeling Haarlemmermeer er met het resultaat van de jaarlijkse inzamelings campagne weer niet slecht is afgekomen- Men zamelde ongeveer zevenduizend gul den in, waarmee deze afdeling de vijfde plaats op de ranglijst in Noordholland (ge rekend naar het aantal gezinnen) voor lopig wist te handhaven. Of dit definitief zal zijn is nog niet helemaal zeker, omdat van enkele afdelingen de resultaten nog niet bekend zijn. Ook wat betreft het le dental slaat men geen gek figuur, hetgeen gedeeltelijk een gevolg is van de actie „Op naar de 10.000!", door welke ledenwerfcam pagne het aantal leden in de winter 1957- 1958 aanzienlijk toenam. Op deze eerste vergadering in het nieu we seizoen werd ook een nieuwe secreta ris benoemd. Enkele maanden geleden werd voor het vervullen van deze functie de heer P. Klaas^en uit Vijfhuizen ge kozen. die verzocht de aanvaarding in be raad te mogen houden. Daar de heer Klaas- sen wegens drukke werkzaamheden de be noeming niet kon aanvaarden, werd met algemene stemmen de heer -T. D. Unlandt uit Zwanenburg gekomen. Het secretari aat van de afdeling Haarlemmermeer is daarom thans geworden: Lindenlaan 42. Zwanenburg, nost Halfweg, telefoon K 2907-1018. De heer Unlandt is reeds aan het Centraal Bestuur verbonden als hoofd van de afdeling Bloedtransfusiedienst. Hij zal dit jaar, naast het secretariaat, ook deze functie nog blijven vervullen. Welk een grote plaats de Tiroler kapel onder leiding van Will van Baekel in de harten van badgasten en inwoners van Zandvoort ook dit zomerseizoen wederom heeft ingenomen, bewees wel de enorme belangstelling, die het ensemble onder vond, toen zaterdagavond in de muziektent op het Raadhuisplein het slotconcert plaats had van acht zomeravond-concerten, die stichting „Touring Zandvoort" in de maan den juni, juli en augustus had georgani seerd. Will van Baekel wist met zijn orkest ook nu weer een spontaan enthousiasme te ontketenen. Men zong mee met de popu laire wijsjes, misschien reeds tien keer ge hoord in deze zomermaanden, maar tel kens opnieuw fris en sprankelend; men deinde mee met de gezellige walsmelodie- tjes en de vreemdelingen genoten kennelijk van de oud-Duitse Rijnliederen en de kos telijke parodie op het Duitse wijnfeest, die een operette in miniatuur-vorm zou kun nen worden genoemd. Cobi Martens zong haar „Keuier Liesel", „de Postkoets", de teruggekeerde oom uit Amerika en vele andere liedjes met een succes, alsof ze voor de eerste keer werden gebracht. Na de pauze als boerenkapel „De Hooischelf" was de bijval niet minder groot, het was slechts te betreuren, dat de regen, die steeds dichter begon te vallen, deze feeste lijke slotavond enigszins temperde, doch zeer velen lieten zich kletsnat regenen, om toch vooral maar niets te missen van de muziek. Slotkoers Heden vrijdag 13.45 uur 3-3%"/o Nederl. '47 91'Vm 9D6/,« 3 °/o Nedl. 1962/64 94 94"/u» A.K.U 201 198% Calvé Delft 312 312 Van Gelder Zonen 183 182 K. N. Hoogovens. 331 331 Nederl. Ford 188)4 187 N. Kabel fabriek. 272 272 gew.PhilipsGloeil. 323 321'/, Pref.PhilipsGloeil. 159 159 Unilever 380% 379% Wilton Fyenoord. 184 183 Dordtsche Petrol. 697 690 Kon. Petroleum r i7i,io 170,10 Billiton 164% 165 A'dam Rubber 69% 69 K.L.M 1 103,80 103.50 Holl. Amer. Lijn. 141 143 K.N.S.M 143 143% N. Scheepv. Unie 131 130 v. Nievelt Goudr. 126'/t 127% Phs. v. Ommeren 234% 235 H.V.A 109 109 Delimaatschappij I 123,60 f 118,50 Amsterd. Bank. 225 224 Nat. Handelsbank 89% 89% Ned. Handel Mij 170 170'/, Rotterd. Bank 194 194 Twentsche Bank. 168% 167% Anaconda Copper 50% 50 Bethlehem Steel.. 45 45% U.S. Steel 71 73 General Motors.. 43% 43% Shell Union 82% 82% Tidewater 26% 26% vorige koers) De Haarlemse brandweer is in het afgelopen weekeinde twee keer gealar meerd. Zaterdagmiddag had de echtge note van een drogist, aan de Kleine Hout weg een blouse-in een emmer met was benzine gezet, en die emmer in een tuin geplaatst. Aangezien haar zoontje met vuur speelde heeft zij de emmer in de keuken gezet en daarna is zij in de win kel gaan helpen. De jongen had een bran dende stok en wilde die onder de water kraan in de keuken blussen. Aangenomen wordt dat een vonk in aanraking is geko men met de benzine, waardoor brand ont stond. De keuken is uitgebrand. Zondagmiddag om half twee was de brandweer naar de Javastraat in Haar lem-Noord uitgerukt, maar zij behoefde niet op te treden, omdat het vuur bij hun aankomst al geblust was. Een glashande laar had twee kisten met glas voor zijn pakhuis geplaatst. Vermoed wordt dat twee jongens stro uit de kisten in brand hebben gestoken. Bij aankomst van de brandweer was het vuur geblust. Ameland, 24 v. Rotterdam n. Thameshaven. Anisteldijk, 24 v. Rotterdam tl. Hamburg. Alphard, pass. 24 Ouessant n. Las Palmas. Algenib, 24 v. Ilheus n. Bahia. Attis, 24 te Cap Haitien v. Miragoane. Alkes, 24 te Bremen v. Hamburg. Alwaki, 24 te Suez verwacht. Amstelkroon, 24 430 m. z.w. Mauritius n. Singap Amstelmeer, 24 380 m. o. Kamchatka n. Vizaga natnam. Andijk, 24 270 m. z.o. Kp. Race n. Le Havre. Argos, 24 v. Piraeus n. Volos. Abbekerk, 24 te Tsingtao verwacht v. Shanghai Aegis. 24 te Amsterdam. Amstelpark, 23 te Amsterdam. Albireo, pass. 24 Perim n. Suez. Ampenan, 25 v. Damman n. Bahrein. Alioth, 22 275 m. z. Salvador n. Las Palmas. Aalsdijk, 24 te Boston v. Haliax. Bengalen, 24 v. Chalna n. Calcutta. Boissevain, 25 v. Durban n. Port Elisabeth. Boskoop. 24 v. Trinidad n. La guaira. Balticborg, 24 v. Amsterdam n. Mantyluoto. Banggai, 24 750 m. n. Bikini n. Manilla. Keninkust, pass. 24 Dakar n. Le Havre. Billiton, 24 v. Colombo n. Belawan. Boschkerk. 24 250 m. o.z.o. Malta n. Rotterdam Britsum, pass. 24 Algiers n. Londen. Balong, 24 v. Rangoon n. Sandakan. Borneo, 25 v. Suez n. DJeddah. Caltex Arnhem, 24 te Rotterdam. Crania, 22 600 m. z.w. Azoren n. Liverpool. Caltex Utrecht, 23 te Rotterdam. Caltex Delft, 24 300 m. z. Cocos eil. n. Botanybay. Calt. Rotterd., 24 45 m. z.z.w. Lissabin n. R'dam. Camerounkust, 24 30 m. z.o. Wight n. Bordeaux Carrillo, 24 te Rotterdam. Charis. 25 te Antwerpen v. Rotterdam. Congokust, 24 te Le Havre v. Freetown. Caltex Leiden, 22 700 m. n.w. Fremantle n. Fre- mantle. Cradle of Liberty, 23 v. Norfolk n. Port Said. Callisto, 25 te Sorel verwacht. Cinulia, 22 630 m. z.w. Ga'apagos n. Curasao. Castor, 22 350 m. n.o. Faya! n. Rotterdam. Ceronia. 3/9 te Abadan verwacht. Cor.cepcion. 22 103 m. z. Kp. Santa Marta Gzande naar Ascuncion. Drente, 25 te Rotterdam. De Eerens, 24 v. Basrah n. Khorramshar. Diemerdfik, 24 v. Balboa n. Los Angeles. Dongedijk. 25 te Balboa. Duivendijk, 24 te Los Angeles verwacht Delft. 25 te Pto. Ordaz. Cos. 23 v. Rotterdam n. Algiers. Eenhoorn, pass. 23 Algiers n. Calais. Balong, 24 v. Rangoon n. Sandakan. Gaasterkerk, 24 te Aden. Gabonkust, pass. 24 Finisterre n Freetown. Casamance, 24 240 m. z.w. Lissabon n. Dakar Cïeodora, pass. 24 Port Philip n. Brisbane. Giessenkerk, 24 te Manilla. Ganymedes. 23 v. Amsterdam n Zuid-Pacific. Craveland, 23 v. Amsterdam n. Bremen. Oaroet. 23 te Ummsaid. Groote Beer, 25 te Rotterdam verwacht. (lector, 24 te Beyrouth. Hera. 25 te Maracaibo. Hermes, 25 te San Juan. Haarlem, 25 v. Barrios n. Belize, fiathor. 25 te Amsterdam. Helicon, 24 v. Guanta te Carupano. Heemskerk, 24 v. Le Havre n. Lissabon. Holendrecht, 24 375 m. z. Kp. Race n. Baltimore Ivoorkust, pass. 24 Las Palmas n. Freetown. Jupiter, 23 v. Rotterdam n. zee. •Japara KRL, 22 20 m. z. Kreta n. Genua. Johannes Frans, 24 v. Panama n. Philadelphia. Jason, 23 te Savannah verwacht n. Cuba. Karossa. 24 v. Manokwari n. Seroei. Kopionella. 24 v. Pta Cardon n. Buenos Aires. Kara, 23 v. Rotterdam n. Curagao. Keizersvvaard. 25 te Curagao. Kennemerland, 24 v. Rio Grande n. Itajai. Koratia, 24 v. Algiers n. Montreal. Korenia, 25 te Stockhholm. Nosicia. 25 et Cuiagao. Kermia, 25 v. Curagao n. Pta. Cardon. Koningswaard, 22 v. Rotterdam n. Stockholm. Lekkerkerk, 24 v. Londen n. Port Said. Laagkerk, 24 v. Hamburg n. Rotterdam. Laarderkerk. 24 nog te Damman. Laurenskerk, 24 120 m. z.o. Porl Sudan n. Aden Leopoldskerk, 24 260 m. z.z.w. Kuria Muria naai Rastanura. Loosdrecht, 24 90 m. n.w. Kaap Ras Al Hadd naai Rotterdam. Le Maire, 24 v. Manilla n. Hongkong. Lawak, 24 te Los Angeles. Modjokerto, 24 le Le Havre n Tandjong Priok. Mapia, 24 v. Aarhus n. Kopenhagen. Maas, 24 v. Laeeiba n. Pto. Cortes Montferland, 24 te Braken. Malea, 24 90 m. o. Ras Al Hadd n. Geelong. Msriekerk, 24 te Beira. Meerkerk, 24 nog te Sandheads bij Calcutta. Munttoren, pass. 24 Malta n Banias. Maaskerk, 23 v. Chittagong n. Chalna. Muiderkerk. 23 te Port Said. Mataram. 24 te Hamburg. Maasland. 25 te Amsterdam. Molenkerk. 23 v. Amsterdam n. Bremen. Montferland. 23 v. Amsterdam n. Bremen. Maron. 24 430 m. n.n.o. Azoren n. Curagao. Maureen, 24 220 m. n.w. Fayal n. Key West. Mentor. 22 230 m. z. New York n. Willemstad. Noordam, 24 te Rotterdam. Noordwijk. 24 te Rotterdam. Naess Commander. 24 v. Fawley n. Band. Mashur. Nanusa, pas. 24 Malta n. Port Said. Not.os, 23 te Antwerpen verwacht. Ouwerkerk, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Oranjefontein, 25 te Antwerpen. Orion. 24 v. Rhodos n. Alexandrië. Omala, 24 v. Cristobal n. Curagao. Oranje, 24 te Genua. Ossendrecht, 24 te Norfolk v. Antwerpen. Oberon, 24 te Amsterdam. Orestes, 24 te Amsterdam. Prins Casimir, 24 te Rotterdam. Pr. Will. George Fred., 23 v. R'dam n. Montreal Polyphemus, 25 te Manilla. Prins Johan Willem Friso, 24 te New Orleans. Purmerend. 24 te Rio de Janeiro v. Rio Grande. Pieter S. 25 te Rotterdam. Prins Willem III, 25 te Rotterdam. Perna, 24 75 m. o.n.o. Billiton n. Singapore. Poelau Laut. 24 v. Port Said n. Genua. Prins Johan Willem Friso, 24 te New Orleans. Purmerend. 24 te Rio de Janeiro. Prins Frederik Willem, 24 te Toronto verwacht. Iiijnkerk. 23 v. Durban n. Lorenco Marques, Roepat, 24 rede Colombo. Raki, 22 200 m. w.n.w. Ushant n. Houston. Rijndam, 24 v. St. Thomas n. New York. Sibajak, 24 v. Southampton n. Sydney. Stad Schiedam, 23 te Rotterdam. Sarangan, 25 te Kaapstad. Schie, 25 te Oran. Salatiga, 22 600 m. w. Belawan n. Belawan Senegalkust. 25 te Antwerpen. Sommelsdijk. 24 te Antwerpen. Statue of Liberty, 24 te Port Said. Slad Vlaardingen, 25 te Norfolk. Sumatra, 24 v. Djibouti n. Suez. Sirrah, 24 1300 m. z.z.o. Colombo n. Melbourne. Sloterdijk. 24 te Hamburg v. Rotterdam. Stanvac Lirik. 24 v. Bangkok n. Sungeigerong. Strat Cook, 24 950 m. n.o. Amsterdam eiland naar Mauritius. Saloum, 24 160 m. n.w. St. Vincent n. Nantes. Sliaat Madeira. 24 v. Mombasa n. Tanga. Steenwijk, 25 te Rotterdam. Solon, 22 v. New Orleans n. La Guaira. Stentor. 23 te Curagao verwacht v. Paramaribo. Sabang, 24 100 m. o. K. St. Jacques n. Pnompenh. Slberoet. 23 v. Sulapore n. Hongkong. Sibigo, 25 te Singora verwacht. Stad Haarlem, 24 280 m. z. Kp. Race n. Vlaard. Stad Rotterdam, 24 te Emden vervv. v. Narvik, Statendam, 24 300 nr. o.n.o. Cp. Race, lero. 25 te Rio de Janeiro. Straat Bali. 22 1100 m. o.z.o. Santos n. Kaapstad, Tbelidomus, 24 v. Rotterdam n. Avonmouth. Teiresias. 24 te Le Havre. Teucer, 24 v. Trincomalee n. Cochin. 1'iajanus, 25 te Antwerpen. Tarakan, 23 v. Amsterdam n. Bremen. 1'ahama, 24 130 m. n.o. Muscat n. Bombay, i'ankhaven I, 24.v. Sungeigerong n. Saigon, teiresias. 24 te Le Havre v. Liverpool. I'.iibodas, 24 v. Makassar n. Balikpapan. i'owa, 24 v. Brake n. Bremen. Van Waerwijck. 25 te Kaapstad, v an der Hagen, 24 v. Hongkong n. Singapore. Van Linschoien, 24 v. Hongkong n. Shanghai. Van Neck, 24 410 m. z.o. Hollandia n Singapore. Van Heemskerk, 23 v. Matadi n. Lagos. Wonosari, 25 v Port Said n. Halifax. Westerdam. 25 te New York. W. Alt. Jones, 24 250 m o. Socotra n. Philadelphia. Westertorèn, 24 le Amsterdam. Zonnekerk, 24 v. Bremen n. Hamburg. KLEINE VAART Alcetas, 24 v. Bremen n. Amsterdam. Atlas. 23 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Fsab T. 22 v. Stettin n. Zaandam. Bloemgracht, 22 v. Soernaess n. Amsterdam. Boreas, 24 dw. Oran n. Piraeus. Draco, 22 te Alicante n. Malaga. Eljo, 24 40 m. n. Burlings n. Nemours. Elsa. 22 v. Amsterdam n. Gele. Ilias. 23 te Rotterdam n. Amsterdam. Joost, 21 v. Amsterdam n. Hernosand. Julia Mary. 24 v. Manchester le Lissabon verw. Leliegracht, 22 v. Hamina n. Amsterdam. Marianne, 23 te Amsterdam. Netta. 24 dw. Sisarga's n. Savona. Phidias, 23 te Amsterdam n. Hamburg. Prinsengracht, 23 Kiel gepass. n. Helsinki. Strabo, 23 v. Aarhus n. Amsterdam. Westerdok, 22 v. Amsterdam n. Kopenhagen SLEEPVAARt Atlas, 25 te Maassluis. Clyde, 25 300 m. n.w. Finisterre n. Falmouth. Gele Zee, 25 50 m. o. Gibraltar n. Antwerpen. Hudson, 25 95U m. n.o Barbados n. Portsmouth Humber. 25 140 m. o. Madeira n. Hamburg. Loire, 25 120 m. w. Kp. Matapan n. Rouaan. Noordzee. 25 120 m. w. Freetown n. Burutu. Oostzee, 25 720 m. z.w. Fayal n. Houston. Thames. 25 500 m. w.n.w. Kp. St. Vine. n. P. Said. Friesland, 21 260 m. z. Formosa n. Saigon. Maas, 23 te Rotterdam van zee. .voordholland, 22 830 m. w. Honolulu n. Pt. Said. OFFICIËLE PUBLIKATIE Opkomst voor herhalingsoefeningen. Ten behoeve van de militairen, die op 26 augustus 1958 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen komen, worden twee extra-treinen ingelegd. Bedoelde militairen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het desbe- ■reffende station aansluiting hebben op één dezer treinen. De militairen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen gebruik kunnen maken van deze treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eer ste reisgelegenheid né 06.59 uur. Amsterdam C.S.—Weert. EXTRA-trein no. 18471 Amsterdam CS. v, 08.46 Amsterdam M.P. v. 08.52. Amsterdam Amstel v. 08.56, Utrecht CS. v. 09.21, Geldermalsen v. 09 41, s Hertogenbosch v. 10.04, Boxtel v. 10.16, Eindhoven v. 10.34. Weert a. 10.55. Rotter dam C.S.Weert: EXTRA-trein no. 18497. Rotterdam C.S. v. 09.21, Rotterdam Blaak v, '19 26, Rotterdam Zuid v. 09 30, Dordrecht v. 09.50. Lage Zwaluwe v. 10.02, Breda v. 1016, Tilburg v. 10.35. Boxtel v. 10.52, Eindhoven v. 11.08, Weert a. 11.28. HOGE PRIJZEN 1UOU .lino OOIAJ OU4Ü uutiD (lor HUd Hlu 1112 6"_n3 90112 96bi Ll-iS. 11519 11981 f2772 S ,'iH5 15315 löea2 17029 17770 18134 18526 13648 18662 18780 18940 19079 19249 19727 19729 20261 21937 1.038 592 2175 3119 716 4005 613 5195 «041 932 7046 8266 «002 626 100.14 686 11017 057 131 797 818 189 250 208 235 764 843 043 063 662 674 272 445 088 119 154 292 404 841 849 916 374 413 473 24.1 319 46.1 982 138 202 274 690 823 907 474 506 576 149 163 194 PRIJZEN VAN' f80.— 434 451 568 573 977 484 5/2 582 524 570 578 587 057 175 276 36.1 504 420 52b 623 846 983 006 044 059 130 252 689 71b 112 378 380 395 423 704 809 832 983 061 159 308 639 770 398 412 974 764 813 260 456 553 847 289 306 439 498 788 831 438 452 886 956 751 906 959 459 601 574 673 12UOi 037 807 915 13221 240 887 14006 094 15145 19b 517 56b 16004 118 636 714 I.719U 288 18001 071 564 621 19032 060 553 731 20044 J41 21557 642 223 278 364 378 971 979 260 356 4-10 514 139 262 259 275 644 853 179 222 769 929 352 355 074 214 642 948 072 174 802 913 216 306 684 752 >02 787 347 371 872 262 269 952 551 583 281 38.1 548 591 756 762 595 622 852 869 916 973 442 494 504 507 489 524 593 603 NIKTEN 1035 071 247 286 499 512 788 840 3U10 033 188 200 534 571 940 951 3021 071 206 216 540 546 688 704 984 4018 034 305 354 710 719 965 98*t 5001 003 303 305 463 547 702 703 851 924 6017 117 301 317 585 600 713 719 7000 7040 052 285 286 457 471 718 721 797 910 8030 045 146 159 491 502 693 734 825 827 9033 040 253 281 582 604 921 924 10039 042 205 209 448 456 700 716 949 954 079 287 517 846 066 213 618 980 087 224 548 743 044 405 743 055 330 549 710 127 329 613 745 066 314 485 733 923 059 195 505 752 870 051 295 642 979 043 230 488 787 980 097 144 .160 299 314 342 567 606 641 860 887 888 067 098 136 266 271 287 622 836 853 166 181 200 2U6 421 432 455 486 644 659 702 718 935 936 996 997 154 157 17b 182 328 464 491 497 856 869 885 893 105 108 139 168 182 198 2(JU 236 247 284 294 379 429 506 553 564 586 592 610 620 685 770 781 804 921 936 966 968 046 075 112 167 182 228 276 421 504 526 552 644 671 692 785 788 796 841 869 885 964 069 122 148 169 192 256 296 391 406 407 412 425 435 460 617 618 624 625 630 653 669 722 756 780 791 815 817 848 154 202 210 216 218 230 342 372 442 450 491 578 584 621 624 630 640 643 708 712 807 855 920 936 950 961 998 067 077 124 169 181 207 268 320 353 357 360 404 440 441 524 611 618 624 63(1 688 693 737 743 762 766 767 777 785 940 958 971 979 989 999 068 094 096 099 111. 117 126 281 288 359 411 421 426 427 520 562 595 600 612 626 664 754 759 762 798 801 812 824 881 894 926 945 949 994 069 098 103 107 126 189 321 340 381 417 445 464 561 667 668 710 729 755 820 894 056 067 087 088 098 164 203 248 353 390 428 431 443 445 .">r>7 562 625 629 640 647 697 794 804 820 855 858 908 937 HOOI 273 526 862 13020 176 606 912 13039 315 521 728 14018 336 607 975 15034 339 758 938 I li007 408 591 69.1 914 I 7009 393 611 761 18019 284 689 MI019 202 426 741 901 30014 271 451 910 21034 367 593 904 049 055 056 287 32U 324 536 581 594 945 028 06.-> 075 209 225 244 647 67t> 702 929 933 935 048 079 089 318 319 326 525 533 614 733 821 824 095 125 152 360 371 398 641 659 682 450 540 546 561 237 351 465 513 532 349 390 437 446 460 831 979 075 077 188 258 263 269 338 371 375 381 441 445 607 614 638 664 670 826 078 087 100 250 255 291 740 761 804 937 938 961 090 162 182 343 3b7 448 618 626 635 889 912 920 198 210 248 442 457 551 726 757 781 137 140 157 480 498 547 813 823 864 969 970 992 263 281 295 490 492 499 661 662 672 970 979 282 287 .305 568 585 587 S02 896 969 108 114 126 401 483 IS4 767 775 783 946 957 Oil 148 162 410 417 429 602 604 609 743 751 785 965 966 014 016 132 412 424 477 633 634 676 767 811 820 089 096 167 313 393 428 724 763 S47 022 031 040 212 265 271 444 446 471 743 788 790 965 999 042 071 092 277 278 321 606 666 674 949 986 043 047 145 405 132 471 600 692 730 909 966 982 130 178 183 204 290 292 532 626 649 694 698 7U7 799 821. 838 850 880 897 168 232 240 336 366 380 463 496 516 522 523 575 6.17 643 644 656 668 688 797 806 808 870 875 892 197 218 498 546 682 693 907 915 170 187 433 442 852 860 059 077 299 347 550 562 796 810 219 240 552 572 695 ill 953 975 194 198 448 537 884 917 120 133 363 367 568 627 831 850 245 247 589 595 732 740 995 257 275 568 656 942 138 184 370 394 698 70S 853 S72 102 119 192 215 225 243 323 333 338 342 374 448 687 695 706 787 844 863 179 183 203 24] 257 365 481 495 522 523 542 563 (71 823 833 863 870 883

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4