Twee ruime honkbaloverwinningen op Duitsland na teleurstellend spel Werpers Brands en Schuitemaker op dreef in Haarlem en Schiedam Nederlands cricketelftal versloeg Free Foresters in Den Haag Kandidatentoernooi in Nederland stuit op financiële moeilijkheden HVS en Die Raeckse wonnen het volleybaltoernooi De Blinkert IN* 1 ■1ÈmiÊËÊm Wedstrijden op Alkmaardermeer Beslissing viel pas bij de la atste bal van de laatste over Vriens nam zijn 50-ste wicket in interlands MAANDAG 25 AUGUSTUS 1958 8 Interlands in cijfers Collegiaal De honkbaluitslagen Het interzonale schaak toernooi in Portoroz Volleyt» Grote Prijs van Portugal voor Stirling Moss Jaarvergadering van de Haarlemse Korfbalbond Indeling korfbalcompetitie Zei lei! Weer regen bij vijfde test- match op de Oval Zwemmen HZV hield wisselbeker in eigen huis Ook na de twee wedstrijden tegen Duitsland is het Nederlands honkbalnegental ongeslagen gebleven. Nico Brands en Joop Schuitemaker hielden de geduchte Duitse siagploeg kranig in bedwang en stonden de Duitsers zelfs geen enkel punt toe. Brands zorgde in Haarlem voor een 5-0 zege en Joop Schuitemaker, voor het eerst in een officiële interlandwedstrijd, deed het in Schiedam al net zo goed (7-0). De Duitse werpers kregen een herboren Nederlandse siagploeg tegenover zich en vooral in Schiedam sloegen de Oranjemannen er lustig op los. Jiirgen Heimig kreeg op het veld van de HFC Haarlem zes honkslagen tegen, waaronder een tweehonkslag van Leo Kops. Ook op het SVV-terrein begon Jiirgen op de plaat, maar na twee innings verving zijn broer Claus hem. De Nederlandse slagoogst bestond uit zeven honkslagen, een tweehonkslag en een homerun, die twee punten opleverde. Gedurende deze twee wedstrijden maakten de Nederlandse velders slechts één fout, terwijl de Duitsers dertien maal misgrepen. Alle spelers zijn in het veld geweest en coach Keulemans zal uit de achttien uitverkorenen de ploeg voor België samenstellen.. Al klinken de uitslagen en resultaten van de Nederlandse ploeg de meeste honk balenthousiasten als muzeik in de oren, toch zit er aan deze wedstrijden wel een schaduwkantje. Was de wedstrijd in Haar lem sfeerloos, die in Schiedam bracht niet meer spanning. Over het spel van de D.ut- se ploeg lag een matheid, die wij tijdens de Europese kampioenschappen niet heb ben gezien. Wij zagen Heller Europa's beste verrevelder een paar kinderlijke fouten maken. Ook Philipp. de beste derde honkman van het toernooi in Amsterdam, greep diverse malen mis. De gevreesde Jürgen Heimig werd in de tweede innings al overmeesterd. Alleen Norbert Jager, de korte stop, liet constant klassewerk zien De oorzaak van dit matte spel en "net gedeeltelijk falen van de Duitse ploeg is, ons inziens te wjjten aan de lange reis, die de Duitsers in twee Volkswagenbusjes hebben gemaakt. Vier spelers hebben ge chauffeerd en bij aankomst in Haarlem waren allen zeer vermoeid. Het lijkt ons van het grootste belang, dat het Bondsbe- stuur in het vervolg met de betrokken ploeg een iets geriefelijker vervoer regelt. De tegenstand zal des te groter zijn. In Haarlem verscheen het Nederlands team in de volgende opstelling: Brands. Tromp (Rosenkranz), Jole. Keulemans, De Nieuwe, Kops, Houtkamp, Oosterbaan en Bakker. In Schiedam was de opstelling: Schuife- maker, Geurts, Regeling, De Zwart, De Nieuwe, Kops, Houtkamp, Kok en Ben Tromp. Op hef HFC Haarlem-terrein waren 3500 mensen getuige van een weinig enerveren de wedstrijd. Dit kwam, omdat de Duitse siagploeg. waarvan zoveel werd verwacht, niet op kon tegen Nico Brands, die een schitterende wedstrijd gooide. Diep gecon centreerd schakelde hij niet minder dan 18 slagmensen op drie slag uit. Slechts een maal 4w. gooide en 2 slagmensen gaven een honkslag. Catcher Hoffmann zag een mislukte tik uitgroeien tot een infield-hit en verrevelder Weindel sloeg de bal,onbe reikbaar voor de Nederlandse velders in het midveld. Befaamde homerun-hitters als Jürgen Heimig en Karl Philipp kregen geen schijn van kans. Daar het Nederland se veldwerk foutloos was, behaalde Brands een no-run-zege. Tot ieders verbazing had de Nederlandse siagploeg niet de minste moeite met de worpen van Jürgen Heimig. In de tweede Claus Heimig innings openden de Nederlanders de score. Oosterbaan kreeg 4w, stal het tweede en Joop Bakker vierde zijn eerste optreden van dit seizoen in een officiële interland met een honkslag. Linksvelder Schaad kreeg de bal niet snel onder controle en Oosterbaan profiteerde (10). In de derde innings kregen we een stukje honkbal te zien, dat ons herinnerde aan de Europese kampioenschappen. Keulemans kreeg een vrije loop, stal in schitterende stijl het tweede honk en Piet de Nieuwe hielp hem met eèn honkslag over het derde en het thuishonk (20). In de vierde innings bleef een schitte rende tweehonkslag van Leo Kops zonder nuttig effect, maar in de vijfde innings bezweek de Duitse defensie onder de steeds zwaarder wordende druk van de Neder landse aanval. Werper Heimig greep mis op een korte slag van Keulemans. Wederom kwam Keulemans op het tweede honk zonder dat een der Duitsers dat kon verhinderen. Met twee nullen gaf Houtkamp toen een nonk- slag, die voldoende was voor Keulemans om de stand op 30 te brengen. Houtkamp stal het tweede, waarna Jole hem thuis- sloeg met een honkslag in het midveld. Daar wilde Heller de bal op het thuishonk spelen, maar hij kende zijn eigen kracht niet, want hoewel de worp diep vanuit het. verreveld kwam, ging de bal meters over het thuishonk. Jole profiteerde van deze fout en bereikte het derde honk. Ooster baan sloeg de bal diep in het midveld, waar Heller miste en dat betekende 50. Hoewel het Nederlandse team nog enkele reële scoringskansen kreeg, bleef deze stand op het scorebord. Na afloop toonden de Duitsers zich wederom uiterst sportieve verliezers. Het publiek bracht hen daar voor dank met een krachtig applaus, dat ceMer vooral de uitgeputte Nico Brands gold. Haarlem: Nederland: 0-1-1-0-3-0-0-0-x 5 Duitsland: 0-0-0-0-0-0-0-0-0 0 Werpersresultaten Brandts (Nederland): 18-1-2 Jürgen Heimig 'Duitsland):10-3-6 Veldfouten: Nederland: 0 Duitsland: 7 Slagprestaties: Nederland: De Nieuwe 250, Houtkamp 250, Jole 250, Kops 500, Bakker 250. Duitsland: Hoffmann 333, Weindel 333. Schiedam: Nederland: 1-1-3-0-0-0-0-2-0 9 Duitsland: 0-0-0-0-0-0-0-0-0 0 Werpersresultaten: Schuitemaker (Nederland): 8-4-3 Jürgen Heimig (Duitsland): 0-4-2 Claus Heimig (Duitsland): 4-5-7 Veldfouten: Nederland: 1 Duitsland: 6 Slagprestaties: Nederland: Regeling 750, B. Tromp 400, De Zwart, De Nieuwe, Kok en Hout kamp allen 250. Duitsland: Claus Heimig 333, Philipp 250 en Schweitzer 500. In Schiedam hebben de Duitsers geen kans gezien om de nederlaag in Haarlem te wreken. Integendeel, na drie innings waren zij al kansloos. Jürgen Heimig stond weer op de plaat, maar bleek niet in vorm. Driemaal vier wijd gooide hij en De Zwart, deze keer tweede honk, kon profiteren van een wilde worp (10). In de tweede innings opende Ben Tromp met. een tik in de tribune, die goed was voor twee honken. Schuitemaker bracht hem op het derde en De Nieuwe zorgde met. een honkslag, dat Tromp kon scoren. In de derde innings nam Claus Heimig het werpen op zich, maar hij was niet vol doende losgegooid. Dit kwam de Duitse ploeg op drie punten te staan. Regeling, voor het eerst weer geweldig op dreef, te- groette de Duitse manager met een honk slag in het midveld. Kops gaf een korte tik, waarop Regeling op het tweede honk sneu velde. Ben Tromp gaf een honkslag en door een fout van de Duitse catcher scno- ven Kops en Tromp een honk op. Een har de tik van Geurts werd foutief verwerkt en het was 30. Tromp scoorde op een korte slag van Schuitemaker. De Zwart maakte de honken vol met een honkslag en toen Piet de Nieuwe door de catcher gehinderd werd, was het 50. De volgende innings kwam Claus Hei mig op dreef en hij hield de Nederlanders gedurende vier innings van de thuisplaat. In de achtste innings kwamen de twee (van de weinige) hoogtepunten. In de eer ste helft gaf Herre Kok een honkslag en Hennie Regeling sloeg de eerstvolgende bal zo geweldig hard en ver, dat hjj recht kreeg op vier honken (70). In de tweede helft van de achtste innings maakte Piet de Nieuwe een schitterende vangbal. Len keiharde lage tik van Jürgen Heimig onderschepte hij met 'n geweldige snoek- duik. Joop Schuitemaker wierp een verdien stelijke wedstrijd en hij werd prima bij gestaan door zijn velders. Slechts tweemaal kregen de Duitsers het derde honk bezet en in totaal kwamen er tien mensen op de honken. Vooral door sterk fielden behaalde Joop Schuitemaker een welverdiende no- run-zege. In Schiedam waren er geen vier Ne derlandse scheidsrechters, zoals de be- doeling u?as. Van de aangewezen um pires zat er een op de SVV-tribune: Ko Hetem. Hetem, die zaterdag in Haar lem een prima partij hoofdscheids- rechteren weggaf, had zijn plaats aan Oellingrath, de Duitse scheidsrechter in Amsterdam, afgestaan. Oellingrath, die de reis als supporter meemaakte, maar dolgraag wilde scheidsrechteren, had gevraagd of daar kans op was. Het Bondsbestuur wilde zich echter aan de gemaakte afspraak houden, maar was bereid het aan de scheidsrechters voor te leggen. Hetem. stond toen zijn plaats af aan Oellingrath. De honkbaluitslagen van het weekeinde waren: Eerste klasse Ajax—WVHEDW 2-6 (WVHEDW kamp. en prom.); Blauw WitABC 3-1. Overgangsklasse A De Spartaan—TIW 2 5-3. Overgangsklasse B SVV—Neptunus 2-4. Tweede klasse A Shell—TIW 3 9-4. Tweede klasse B EDO 2—SC Haarlem 2 3-3; Rood Wit— Bloemendaal 5-4. RAYON HAARLEM Derde klasse A Halfweg—EHS 2 5-8. Promotie naar derde klasse HCK 4—HCK 5 17-12; Schoten 4—VI.Vogels 1 13-2. Voor scheidsrechter Hetem is dit geen moeilijke beslissing. Keulemans be reikt het thuishonk, voordat catcher Hoffmann de bal uit het verreveld ontvangt. De uitslagen van de partijen gespeeld voor de twaalfde ronde van het. interzonale schaaktoernooi te Bad Portoroz luidden: Cardoso (Phil.)Matanovic (Joegosl.) 01. Gligoric (Joegosl.)Pachman (Tsj.sl.) 10. Neikirch (Buig.)Szabo (Hong.) 10. Fuester (Can.)De Greiff (Col.) 10. Ros- setto (Arg.)Sherwin (USA) 01. Benkoe (Hong.)Petrosian (Rusl.) remise. Fischer (USA)Ta] (Rusl.) remise. Bronstein (Rusl.)Olafsson (IJsl.) 10. Averbach (Rusl.)Panno (Arg.) remise. Larsen (Denem.)Sanguinetti (Arg.) remise. Fi- lip (Tsj.sl.) was vrij. De uitslagen van de afgebroken partijen waren: Elfde ronde: Olafsson (IJsl.)Fischer (USA) 1—0. Na de twaalfde ronde luidt de stand: 1. Petrosian 9 pnt.; 2. Tal 8/2 pnt.; 3. Aver bach Vit pnt. (uit 11 partijen); 4. Matano vic 7 pnt. (uit 11 partijen); 5. Gligoric en Olafsson beiden 7 pnt.; 7. Bronstein en Benkoe beiden 6V2 pnt. (uit 11 partijen); 9. Panno 6'/2 pnt.; 10. Pachman en Fischer 6 pnt. (uit 11 partijen); 12. Larsen en Szabo beiden 5% pnt. (uit 11 partijen); 14. San guinetti en Neikirch 51/* pnt.; NEDERLANDS RECORD. Tijdens de wedstrijden om de zuidelijke clubkam pioenschappen in Roosendaal heeft de Thor-atlete Irene Roeken het nationaal record kogelstoten meisjes dat sinds 28 juni van dit jaar met een worp van 15.435 reeds op haar naam stond, verbeterd en gebracht op 15,64 meter. Om precies zeven uur zondagavond stak captain De Villeneuve van het Nederlands cricketelftal zjjn bat juichend omhoog. Vlak achter hem snorde de op volle kracht door de Engelsman Hoare gesmeten bal in de handen van bowler Broadfoot. Met 1 run en 2 wickets had Nederland de overwinning behaald op de Free Foresters. Een briljante zege, behaald na een slopend cricketduel van bjjna twaalf uur. En pas op de laatste bal van de laatste over sloeg Gallois met een twee naar fine leg de winning hit! De Foresters waren in hun eerste innings niet verder gekomen dan 152 all out. Nederland had hierop een krachtig antwoord: 241 voor 5. Zeer zwak fielden van Nederland op een door een wolkbreuk doorweekt HCC-terrein er werden zes catches gemist leverde de Engelsen in de tweede innings een belangrijk hoger totaal op: 206 voor 7. Captain Proud stelde de Nederlanders door deze declaratie voor de bijna onmogelijke opgave in 65 minuten 118 runs te scoren. Dank zij Van Arkel, Van Weelde en De Villeneuve werd deze opgave volbracht in een spannende finish, waarin Nederland nog snel achtereen enige belangrijke wickets verloor. Accuraat en gevaarlijk bowlen van de H.C.C.-er Vriens stelde zaterdag de Fores ters voor ernstige moeilijkheden. Zes bats man kwamen weliswaar in de dubbele cijfers, maar hun scores waren toch niet indrukwekkend. Slechts Willatt ex- captain van Derbyshire met 33 en Kirby (42) leverden bijdragen van enige beteke nis. Daarnaast scoorden Proud 17, Jackson 12, Hoare 17 en Bromage nog 11 runs Totaal 152. De Koninklijke Nederlandse Schaak bond tracht weer een belangrijk schaak evenement binnen haar grenzen te krij gen. De KNSB zou contact gezocht hebben met de FIDE (wereldschaakbond) tenein de het kandidatentoernooi 1959 in Neder land te laten verspelen. Dit kandidaten toernooi leidt tot het spelen van een tweekamp met de huidige wereldkam pioen (M. Botwinnik). Aan dit toernooi ne men deel de beide Russen Smyslov (als oud-wereldkampioen) en P. Keres dank zij zijn prestatie in het vorige kandidaten toernooi behaald. Verder zullen er aan deelnemen de vijf hoogst geplaatste spe lers uit het interzonale schaaktoernooi dat momenteel in de Joegoslavische bad plaats Bad Portoroz plaats heeft. Berich ten dat er een mogelijkheid bestaat dat dr. M. Euwe eveneens zal deelnemen wan neer het kandidatentoernooi inderdaad in Nederland gehouden mocht worden moe ten als voorbarig en vermoedelijk onjuist beschouwd worden. Dr. M. Euwe heeft na melijk aan geen enkele voorwedstrijd deel genomen. Onwennig, maar enthousiast hebben en kele honderden volleyballers zondag een nieuw seizoen ingeluid. De S.V. De Blin kert hield op de velden van de voetbal vereniging „Bloemendaal" aan de Brede- roodseweg een goed bezet toernooi dat men, ondanks de late beëindiging, uitste kend geslaagd mag noemen. In de A-afdeling werd de strijd een dubbele Haarlemse zege. HVS kwam on geslagen uit de poule-wedstrijden en ver sloeg in de finale Albatros met 15-2 en 15-10. Bij de dames plaatsten Die Raeckse, Albatros en De Blinkert zich voor de eind strijd. Na een pittige en spannende strijd versloeg Die Raeckse na een beslissende set Albatros 15-10, 10-15 en 15-13 waarna De Blinkert met 15-6 en 15-12 teruggewezen werd. Het uitgeputte Albatros verloor met 15-9 en 15-11 van De Blinkert zodat de tweede prijs in het bezit van de organiserende vereniging bleef. De herenploeg van Die Raeckse moest in de poule-wedstrijden met drie gelijke- spelen genoegen nemen en eindigde op de tweede plaats. De rood-witten behaalden door een zege op Molenwiek (15-5, 10-15 en 15-10) de derde prijs. B-afdeling In de B-afdeling heeft WIK zich voor treffelijk geweerd, eindigde in zijn pouie als eerste, maar moest in de finale-poule de eer aan Albatros 2 en KVA laten. In de B-afdeling dames won het Haar lemse Gios in de finale van het Amster damse KVA (16-14 en 15-2) en legde PWN beslag op de derde prijs. De resultaten van de A-afdeling da mes luidden: Poule A. HVS-OVRA 0-2, Albatros- HVS 1-1, Molenwiek-Albatros 0-2, HVS- Molenwiek 0-2, HVS-Tempo 2-0, Tempo- Molenwiek 0-2, OVRA-Molenwiek 0-2, OVRA-Tempo 2-0, Tempo-Albatros 0-2, Albatros-OVRA 2-0. Poule-B. Die Raeckse-Velox 2-0. Die Raeckse-Eclecta 2-0, Sportbond-Die Raeckse 0-2, Eclecta-Sportbond 1-1, Ve- lox-Sportbond 0-2, Velox-Eclecta 2-0. Poule-C. De Blinkert-Vesmia 2-0, O.G.- De Kennemers 0-2, O.G.-De Blinkert 0-2, Vesmia-De Kennemers 1-1, De Kenne- mers-De Blinkert 1-1, O.G.-Vesmia 0-2. Finale-Poule. Albatros-Die Raeckse 1-2 (10-15, 15-10 en 13-15), Albatros-De Blin kert 0-2 (9-15, 11-15), Die Raeckse-De Blinkert 2-0 (15-6, 15-12). Eindstand. 1. Die Raeckse, 2. De Blin kert, 3. Albatros. Afdeling B, finale. KVA-Gios 0-2 (14- 16, 2-15). Om de derde prijs. DSS-PWN 0-2. Heren, afdeling A. Poule A. VGIJ-Albatros 0-2. Die Raeckse-Albatros 1-1, VGIJ-Die Raeckse 1-1, OVRA-VGIJ 1-1, Die Raeckse-OVRA 1-1, De Blinkert-Die Raeckse 0-2, OVRA- De Blinkert 1-1, OVRA-Albatros 0-2, De Blinkert-Albatros 0-2. Poule B. HVS-Sportbond 1-1, Sport- bond-SES 0-2, SES-Molenwiek 1-1, HVS-SES 2-0, De Kennemers-HVS 0-2, De Kennemers-SES 2-0, Molenwiek-HVS 0-2, Sportbond-De Kennemers 1-1, De Kennemers-Molenwiek 0-2, Sportbond- Molenwiek 0-2. Finale. Albatros-HVS 0-2 (2-15, 10-15). Om de derde prijs: Die Raeckse-Molen- wiek 2-1 (15-5, 10-15 en 15-10). (15-11, 15-9), KVA-Albatros 0-2 (8-15, B-afdeling, finale poule. KVA-WIK 2-0 (15-11, 15-9), KVA-Albatros 0-2 (8-15, 13-15), WIK-Albatros 2 0-2 (13-15, 11-15). Eindstand. 1. Albatros 2, 2. KVA en 3. WIK. Handbal De handbalteams van De Blinkert speel den een aantal vriendschappelijke wed strijden. Het eerste herenteam won na een vrij stevige wedstrijd van het gerou tineerde Amsterdamse AHC met 7-6. De Blinkert 2 verloor van Lijnden 2 met 10-8. De dames van de groen-witten bezochten het Hillegomse Concordia en keerden met een 4-1 zege huiswaarts. Het door ons aangekondigde Lijnden- toernooi vond niet gisteren plaats maar zal komende zondag gehouden worden. De uitslag van de Grote Prijs van Por tugal, die meetelt voor de competitie om het wereldkampioenschap coureurs, luidt: 1. Stirling Moss (G.B.) met Vanwall, de 50 ronden (370,35 km) in 2 uur 11 min. 27,8 sec. (gem. 167,811 km per uur, nieuw record); 2. Mike Hawthorn (G.B.) met Fer rari 2.12.57; op één ronde: 3. Lewis-Evans (G.B.) met Vanwall; 4. Jean Behra (Fr.) met BRM; 5. Von Trips (Did.) met Fer rari. De snelste ronde kwam op naam van Mike Hawthorn, die de elfde ronde reed met een gemiddelde snelheid van 175,003 km per uur (nieuw record). De stand in de competitie om het we reldkampioenschap luidt thans: 1. Haw thorn (G.B.) 36 pnt..; 2. Moss (G.B.) 32 pnt.; 3. Brooks (G.B.) 16 pnt.; 4. en 5. Collins (G.B.) en Schell (USA) beiden 14 pnt.; 6. Salvadori (G.B.) 13 pnt.; 7. en 8. Musso (It.) en Trintignant (Fr.) beiden 12 pnt. Ongetwijfeld zal het voornemen van de KNSB tot het organiseren van dit toernooi te komen in schaakkringen stof doen op waaien. Nog maar zeer kort geleden dreig de er namelijk reeds een scheuring in de bond als gevolg van het feit dat men het reisfonds voor de onderbonden (groten deels) wilde opheffen. En dit dan ten be hoeve van het internationaal contact met alles wat daarmee samenhangt. Over de ze kwestie is in de onderbonden een hartig woordje gesproken waarbij door vele ver enigingen uittreden werd overwogen. Men is namelijk algeheel van mening dat Ne derland als kleine natie niet „maar raak" kan organiseren ten koste' van de clubs en haar leden. Doordat vrijwel alle onderbonden als mede vele plaatselijke bonden tegen op heffing van het reisfonds stemden werd een crisis in de bond vermeden. Men vraagt zich af waar de KNSB de finan ciële middelen vandaan wil halen om het kandidatentoernooi te kunnen organise ren. De financiële problemen van het zone- toernooi te Wageningen nog geen jaar ge leden liggen nog te vers in het geheugen. De jaarvergadering van de Haarl. korf balbond, onder voorzitterschap van H. Arends, had dit jaar een bijzonder vlot verloop. Reeds om circa tien uur kon de voor zitter de vergadering sluiten, want toen waren alle 17 agendapunten behandeld. In zijn openingsrede memoreerde de voorzitter de prestaties van Animo Ready I en Haarlem, die in het a.s. seizoen een klasse hoger zullen spelen. Namens de bond overhandigde hij aan deze vereni gingen een fraai bloemstuk. Veel lof had spreker voor het werk der schoolkorfbal- commissie, die dit seizoen een record aantal wedstrijden te verwerken had, want niet minder dan 58 twaalftallen schre ven in. Ook de prestaties van het vertegen woordigend Haarlems twaalftal waren zeer fraai. Alle jaarverslagen werden goedge keurd. Competitieleider J. Arends reikte vervolgens de kampioensmedailles aan Oosterkwartier 3, Zandvoort I en Nieuw Flora 4 uit. De verkiezing der vaste commissies leverde geen moeilijkheden op. Op voor stel van het bondsbestuur werd de keuze commissie in tweeën gesplitst: één voor de samenstelling van het H.K.B.-twaalf tal en één voor het Haarlems twaalftal. Tenslotte verleende de vergadering het bondsbestuur machtiging stappen te on dernemen tot het verkrijgen van rechts persoonlijkheid van de H.K.B. De competitie-indeling van de Haarlemse Korfbalbond voor het seizoen 1958-'59 luidt als volgt: Eerste klasse: Animo Ready 2, Aurora 3, DSV I, Haarlem 3, Nieuw Flora 2, Sport Vereent 2, Watervliet 3 en Zandvoort I. Tweede klasse: Haarlem 4, Nieuw Flora 3, Nieuw Flora 4, Oosterkwartier 4, Oost hoek 2, Oosthoek 3, Watervliet 4 en Zand voort 2. Derde klasse: Animo Ready 3, Aurora 4, DSV 2. Haarlem 5, Oosterkwartier 5, Oos terkwartier 6, Oosthoek 4, Watervliet 5 en Zandvoort 3. Zaterdag en zondag zijn op het Alkmaarder meer de jaarlijkse nationale zeilwedstrijden be gonnen. De uitslagen van de eerste twee dagen waren 12 m2 klasse: zaterdag: 1. Rakker, Van Wijk; 2. Spotvogel, Guldemond; 3. Mariandel, v. Staveren. Zondag: 1. Mariandel Van Staveren; 2, Meteor, Kraan: 3. Spotvogel, Guldemond. Vrijheidsklasse: zaterdag: 1. Dauntless. Kors- wagen; 2. Mis Poes, Prins: 3. Speediest, De Haas jr. Zondag: 1. Yar, Young; 2. Beata, Kesting; 3. Mis Poes, Prins. Sternklasse: zaterdag: 1. Barracuda, De Vos: 2. Peen, Van de Studt,; 3. Noreg, Amons. Zondag: 1. Noreg, Amons; 2. Barracuda, De Vos; 3. Glas aal, mej. Van de Stadt. Finnjollen: zaterdag: 1. Finnig, Maarse; 2. José, Koopmans: 3. Planeetje, Maas. Zondag: 1. Fire bird, Warburg; 2. Finnig, Maarse; 3. José, Ger- hards. Olymplajollen: zaterdag en zondag: 1. Glipper, Haaksma; 2. Witte Raaf, Willems. Zaterdag: 3. Olapieze, Bijker. Zondag: 3. Taifoen, Husslage. Pampusklasse: zaterdag: 1. Hinde, Reeder; 2. Westeinder, De Ruiter; 3 Wervelwind. Biesot. Zondag: 1. Westeinder, De Ruiter: 2. Wervelwind, Biesot: 3. Hinde, Reeder. 12 voets Jollenklasse: zaterdag: 1. Windekind, Verwey; 2. Positron, Van 't Hoogerhuys: 3. Spin- ta, Daniels. Zondag: 1. Positron. Van 't Hooger huys; 2. Kaagbaby, Reyers; 3. Wildzang II, mej. Hageman. Drakenklasse: zaterdag: Vagans Semper, Groot; 2. Trintel II, Van Duyl; 3. Blizzard, Buys. Zondag: 1. Vagans Semper, Groot; 2. Trintel II, Van Duyl; 3. Joy II, Bier. 16 m2 Streepklasse: zaterdag: 1. Tilicum, Bol; 2. Minx, Doorgeest: 3. Dak, Van Rietschoten. Zon dag: 1. Dak, Van Rietschoten; 2. Tilicum, Bol; 3. von A Wilfredn, Muusse. Flying Dutch manklasse: zaterdag: 1. Lichte ■ngst. Si Angst. Schipper; 2. Djinn, Frech; 3. Zilvermeeuw, De Vries. Zondag: 1. Wervelwind. Jongeneel; 2. Djinn, Frech; 3. Tineke, Kremer. Regenboogklasse: zaterdag: 1. Ree, Qalig; 2. Al- gri, Alberda; 3. De Kaag, Tol. Zondag: 1. Cadans, Bakker: 2. Saenden, De Wit; 3. De Kaag, Tol. Valkenklasse: zaterdag: 1. Bounty II, Von der Baumen; 2. Swallow, Dral; 3. Maaike, De Wilde Zondag: 1. Bounty II, Von der Baumen: 2. 't Spul, Kirkenier; 3. Maaike, De Wilde. 50ste wicket van Vriens Vriens, die met zijn 5de wicket in deze innings tevens zijn 50ste nam in wedstrij den van het Nederlands elftal, kreeg de fraaie cijfers 538, Bakker nam 242, Max Maas 230 en De Villeneuve 132, Het Nederlandse antwoord loog er niet om. Gallois (32) en Heimei (33) legden de basis voor een goed totaal. Van Arkel bouwde hierop voort. Een machtige zes kwam op het bijveld terecht en geen enkele bowler slaagde er in het hem moei lijk te maken. Met 79 runs achter zijn naam werd hij achter het wicket door Scott ge vangen. In de laatste tien minuten van de eerste dag nam Wally van Weelde de bowlers geducht onder handen. Prachtig getimede off- en on-drives schoten naar de boun dary en joegen de score snel omhoog. In een poging om zondagochtend snel nog wat runs aan het totaal toe te voegen doordat er grote plassen op het veld stonden ging een uur speeltijd verloren verloor eerst Van Weelde (53) en daarna Lou Mulder (13) zijn wicket. De Ville neuve, die met 21 not out was, sloot toen, op 241 voor 5, de innings. Broadfoot had met 236 nog het meeste succes. Jackson 151, Bromage 146, Paul 0—61, Willatt 0—37. Zwak fielden De tweede innings van de Free Foresters begon voor Nederland bepaald droevig. In de eerste twintig minuten werden drie eenvoudige vangkansen gemist. En het werd nog erger. Nóg drie kansen ploften door de handen op het doorweekte veld. De Foresters maakten hiervan gebruik door 206 runs voor het verlies van 7 wickets te produceren. Hordern 30, Kirby 12, Paul 20, Proud met een knalharde 48, Jackson 15 en Bromage met 40 lever den hiervan de belangrijkste scores. Vriens 141 had minder succes dan zaterdag, maar kreeg ook geen enkele steun van zijn fielders. Ook de cijfers van de andere bowlers werden door slecht veldwerk beïnvloed. Bakker had geen succes:040, Max Maas nam 253, Van den Bosch 229, Van Arkel 14, Van Weelde 16. En in de laatste 65 minuten barstte het geweld los. Captain De Villeneuve stuur de Van Arkel en Van Weelde naar de wickets met de opdracht: runs maken en snel. Zij kweten zich hiervan voortreffe lijk. In 27 minuten kwamen 33 runs op het bord en toen werd het tempo nog hoger opgevoerd. Een zes van Van Arkel sloeg hard in de top van een boom langs het veld en Van Weelde joeg, ondanks e£n hinderlijke beenblessure, een reeks vieren naar de boundary. Op 65 viel het wicket van Van Arkel (27). Colthoff verdween voor 1, Bakker voor 5, Mulder voor 0. De Villeneuve hield vast aan zijn einddoel: een over winning. Van Weelde (53) werd ge- cleaned door Paul, Vriens 2, Max Maas 3, Van den Bosch 2 verdwenen spoedig. De Villeneuve ook als geblesseerd hield echter stand. Het onmogelijke gebeurde. In de laatste over slaagde de Nederlandse captain, ge steund door Gallois, er in een zes en een 2 van zijn bat te laten komen. De 2 vol gende ballen van Broadfoot leverden geen run meer op. Een gewaagde 1 van De Villeneuve bracht Gallois aan bat. die de laatste bal naar leg zond. Twee rum en de zege! Voortdurende regen, waardoor het tei- rein van de Oval geen gelegenheid kreeg tot herstel van de stortvloeden van de vorige dag, was er de oorzaak van dat op de derde dag van de vijfde testmatch EngelandNieuw Zeeland niet gespeeld kon worden. De stand is: Nieuw Zeeland eerste in nings 161., Engeland 30 voor 0. De wed strijd eindigt dinsdag. HZV heeft zaterdag in de gemeentelijke zweminrichting in Hillegom met deel neming van Haarlem, NVA (Overveen), VZV (Velsen) een waterpolotoernooi ge houden. HZV kwam hierbij als overwin naar uit de strijd en legde voor een jaar beslag op de door hen beschikbaar gestelde wisselbeker. In de ontmoeting NVA-VZV moesten de Overveners met vijf-nul de eer aan VZV laten. Het duel HZVNVA resulteerde in een drie-nul overwinning voor HZV en Haarlem moest met de uitslag twee-nul de eer aan VZV laten. HZV kwam in de strijd tegen Haarlem net met de hakken over de sloot (10). De ontmoeting HaarlemNVA eindigde in een gelijk spel (één-één). De laatste wedstrijd, die gespeeld werd tussen HZV en VZV, moest de beslissing brengen welke ploeg beslag op de wissel beker zou leggen. HZV zegevierde met drie-één. De eindstand van het toernooi is: HZV 3 3 0 0 6 7—1 VZV 3 2 0 1 4 8—3 Haarlem 3 0 12 1 14 NVA 3 0 12 11—9

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 8