Brit Hewson besliste een zeer snelle 1500 m. door eindsprint in zijn voordeel CIRCUIT ZANDV00RT ZONDAG 31 AUG.",n,OB9l }0 uur Rus Popov werd onbedreigd winnaar in de Marathonrace Resultaten uit Stockholm Nederlandse dames liepen 4x100 m. in recordtijd Rusland oppermachtig in Stockholm HHC softbalkampioen Italië leidt in strijd om Europese bridgetitel Rood en Wit-reserves te sterk voor Quick II 9 DE EUROPESE ATLETTEKKAMPJOENSCHAPPEN Succesje Regen Nieuwe wereldrecords snelwandelen Starter schoot in teen Ronde voor aspiranten Van Egmond winnaar van eerste najaarsrit Vliegtuigpassagier sprak boven Groenland met New York Bloemendaal winnaar in Oosterpark-toernooi De cricketcompetitie MAANDAG 25 AUGUSTUS 1958 De Europese atletiekkampioenschappen zijn voorbij. Zondagmiddag werden in het Olympische stadion van Stockholm de laatste kampioenen van deze zesde strijd om de Europese titels bekend. De grote verrassing viel (,ij liet laatste nummer, het hoogspringen voor heren dat niet gewonnen werd door de Russische favoriet en wereldrecordhouder Yuri Stepanow maar door de vrij onbekende Zweed Richard Dahl die een hoogte van 2,12 m haalde. Stepanov werd zesde met 2,06 m. Vroeg jn de middag traden zes atleten aan voor het eerste finale nummer de 110 meter horden. De race verliep geheel volgens de verwachtingen. Eerste werd de Duitse student Martin Lauer, die met een tijd van 13,7 sec. voor de zesde maal zijn Europese record evenaarde. Tweede werd de Joegoslaaf Stanko Lorger in 14,1 sec. en derde ook zoals verwacht de Rus Yuri Mikhai- |ov in 14,4. Europese kampioen op de 800 meter voor dames werd de Russische Jermolaeva in 2 min. 6,3, slechts 0,3 sec. voor de Engelse Diana Leather, die in gelijke tijd met de tweede Russin Levitskaja in 2 min. De toeschouwers hebben zondagmiddag diverse keren stormachtig gejuicht voor al voor de felle vechter Petterson die tij dens de race om de 4x400 meter van een ogenschijnlijk kansloze zesde plaats langs de Pool Makomaski, de Rus Rakmunov en de Italiaan Panciera oprukte naar de der de plaats. Een bronzen medaille dus voor Zweden achter de gouden Engelse ploeg en Duitsland. De Britten kregen vrijwel onmiddellijk een afdoende voorsprong. Een ovatie was er ook voor Manfred Germar, die Duitsland door een sterke eindspurt hij moest vier meter op de Brit Breucker inlopen aan de titel op dc 4x100 meter hielp en diens landgenoot Martin Lauer, de man met een niet te schokken concentratievermogen. Toen de Duitser zondagmorgen wakker werd merkte hij tot zijn schrik dat zijn auto ge stolen was. Maar desondanks evenaarde hij toch in de finale zijn eigen Europees record op de 110 meter horden, het num mer waarvoor onze landgenoot Eef Ka merbeek zaterdag was uitgeschakeld. Geheel in overeenstemming met dé prognoses won de Pool Sidlo het speerwer pen voor heren. Zijn verste worp was .18 m. bijna twee meter verder dan die van de Noorse wereldrecordhouder Egil Danielsen. Er waren bij deze kampioenschappen slechts weinig nummers waarop de insi ders met enige zekerheid een voorspelling konden wagen. Het hoogspringen voor heren was een van die nummers. De Russische wereld recordhouder Stepunow zou het gaan win- en. Sprong hij immers niet reeds over een'hoogte van 2.16 m.? Maar opnieuw lou* blijken dat de waarzeggerij in de sport een uiterst moeilijk vak is. De Rus werd niet eerste, niet tweede en zelfs niet derde, vierde of vijfde in dit enerverende duel dat uren duurde, maar... zesde met een sprong van 2.06 m. De Europese titel was voor de Zweed Richard Dahl, die tot 2.12 m. kwam. Climax De climax van de Europese atletiekkam pioenschappen duurde bijna vier minuten. Vier minuten waarin de 28.000 toeschou wers zondag in het stadion van Stockholm alles om zich heen vergaten, begeesterd door de strijd tussen twaalf topatleten op de 1500 meter, onbetwist het hoogtepunt van deze kampioenschappen. De hoog- •pringers, die zelf al in een fel duel ge wikkeld waren, trokken hun trainingspak ken aan, de speerwerpers gingen beschei den op een bankje zitten. Want niemand in het stadion wilde ook maar een moment missen van de strijd op de door de zware regenval gehavende zwarte singelbaan. Een strijd die boeide van de eerste me- ór na de start tot 't moment waarop Brian Stanford Hewson met een verkrampt ge richt de finishdraad brak met achter zich vier al even erg gesloopte tegenstanders. Vier favorieten die de Brit tot het laatste moment hebben bedreigd en uiteindelijk slechts een verschil in tijd gaven van 0,2 sec. tot 0,9 sec. Nauwelijks een stap! Weer is dus de strijd op de middenafstand ■en Britse overwinning geworden (Wrigh- 'on en Rawson hadden de 400 en 800 me ier gewonnen) en weer was een duel tussen gelijkwaardige tegenstanders beslist door een keiharde wedstrijdmentaliteit en koel inzicht. Want Hewson reageerde op de enige juiste manier toen Ron Delany, de Olympische kampioen, 250 meter voor de finish de aanval inzette die het aspect van de wedstrijd bepaalde. Tot op dat moment waren de lopers vrijwel bijeen gebleven geleid door de Hongaar Kovucs en de hartstochtelijk toegejuichte Zweed Dan Waern, die op kop voortdurend een hoog tempo ontwikkelde. Vooral in de laatste ronde, die hij inging met slechts een enke- 6,6 sec. als tweede finishte. Een zeer snelle tijd. Bij de ceremonie protocolaire voor de Marathon stonden twee Russen en een Brit op het podium. Eerste was de Rus Popov geworden die de 42 km en 195 meter aflegde in 2 uur 15 min. en 17 sec. Daarmee is hij op dit ogenblik de snelste atleet ter wereld op de marathon; een officieel wereldrecord voor deze afstand bestaat niet. De tweede aankomende, Popov's landgenoot Filin, had een achterstand van meer dan 5 min., daarna volgde op zeer korte afstand Norris. De beide estafettes werden door Duitsland en Pingeland gedeeld. Op de 4 x 100 m waren de Duitsers het snelst in 40,2 sec. De Britten noteerden dezelfde tijd, en op de 4 x 400 meter was Engeland in 3 min. 7,9 sec. de Duitsers de baas. De tijd van Duitsland was 3 min. 8,2 sec. De prestaties van de Nederlanders op deze laatste dag waren slecht. De estafetteploeg werd vierde in de 4 x 100 meter voor dames in 46,2 sec. en de Nederlandse Marathon kam pioen Piet Bleeker eindigde op de 21ste plaats. Er waren 23 deelnemers. Een niet officieel klassement, waarbij punten worden toegekend voor een eer ste plaats, 5 voor een tweede, 4 voor een derde, 3 voor een vierde, 2 voor een vijfde en 1 voor een zesde plaats, ziet er wat de heren kampioenschappen betreft, als volgt uit; Rusland 117 pnt., Groot-Brittannië 90 pnt., Polen 79 pnt., Duitsland 75 pnt., Zweden 39 pnt, Finland, Italië en Tsjecho- slowakije 17 pnt, Frankrijk 16 pnt, Noor wegen en Hongarije 14 pnt., Zwitserland 3 pnt., Joegoslavië 7 pnt., Bulgarije 5 pnt., IJsland en Ierland 4 pnt, Nederland 1 pnt. Het niet officiële klassement voor de dames luidt: Rusland 114 pnt., Duitsland 90 pnt., Groot-Brittannië 37 pnt., Polen 19 pnt.. Tsjechoslowakije 12 pnt.., Roemenië 3 pnt., Nederland 7 pnt., Italië 4 pnt., Zwe len en Hongarije 1 nnt. Niet officiële rangschikking voor dames pn herenkampioenschappen samen: Rus land 231 pnt., Duitsland 135 pnt., Groot- Brittannië 127 pnt., Polen 98 pnt., Zweden '0 pnt., Tsjechoslowakije 29 pnt., Italië 21 pnt.., Finland 17 pnt., Frankrijk 16 pnt., Hongarije 15 pnt., Noorwegen 14 pnt., Roe menië, Nederland en Zwitserland 8 pnt., Joegoslavië 7 pnt.., Bulgarije 5 pnt., IJs land en Ierland 4 pnt. HHC ls de softbal-kampioen 1958 van Nederland. Door een 4-2 overwinning op de Pinguins, zondag behaald op het sport terrein achter het zwembad aan de Klever laan in Haarlem, heroverden de HHC- dames de titel, na een uiterst spannend seizoen. Eindigden HHC en Pinguins na 14 wedstrijden gelijk, de beslissingswedstrijd wees de ploeg van Berendonk als de sterk ste aan. Reeds in de eerste innings namen de roodwitten een 4-0 voorsprong, die niet meer werd afgestaan. Koersen in Hilversum Ie meter voorsprong op de Fin Vuorsalo. Toen Delany vlak voor de laatste bocht wegsprong was er niemand meer die tegen het tomeloze geweld van de Ier bestand was, alleen Hewson, die hem met een korte tussensprint kon volgen. Twintig meter voor de finish voelde de uitgeputte Waern Hewson vlak achter zich en toen kon ook hij niet meer. Hewson ging hem voorbij en wierp zich in een laatste en uiterste krachtsinspanning door de finish. Delany kon Waern niet meer passeren, daarvoor was hij te uitgeput, hoewel het verschil nauwelijks een meter bedroeg. Op deze laatste dag was er toch nog een heel klein succesje voor de Nederlandse dames. Zij zorgden ervoor dat er naast de vierde plaats van Dini Hobers op de vijf kamp nog een vierde plaats bijkwam voor de 4x100 meter estafette. En dat zijn de beste plaatsen van onze vertegenwoor diging op de Zesde Europese atletiekkam pioenschappen, een titelwedstrijd die voor Nederland zo teleurstellend verliep. In de finale startte Hannie Bloemhof als eerste. Zij slaagde erin om met. een gerin ge voorsprong op de Russische Krepkina aan Ine Spijk over te geven maar daar de wissel veel te traag ging, en bovendien het overgeven tussen Ria van Kuyk en de laat ste loopster Joke Biileveld beslist niet vlek keloos was, werd de voorsprong al gauw omgezet in een achterstand een achter stand die de oranjebroekjes op de vierde plaats bracht. Rusland werd eerste in 45,3 sec. en de gehavende Engelse ploeg waarin June Paul en Heather Young ont braken tweede in 46.- sec. Nederland heeft aan de Europese kam pioenschappen toch nog iets overgehou den. Onze nationale dames estafette ploeg (Hannie Bloemhof. Ine Spijk, Ria van Kuyk en Joke Bi.jleveld) eindigden zater dag in de series van de 4x100 meter als tweede achter Rusland, vooral dankzij goede wissels. De tijd was 46,1 sec. en dat betekende een nieuw nationaal record. Zaterdag behaalde de 29-jarige Pool Krzyszkowiak zijn „doublé". Na zijn prachtige zege op de 10.000 meter (dins dag) triomfeerde hij ook op het andere lange-afstandsnummer, de 5000 meter, dankzij de steun van zijn landgenoot Zim- ny, die zelf beslag legde op de tweede plaats. Nog twee Polen stonden zaterdag in de stromende regen op de hoogste treden van het ereplatvorm: de knappe blonde Bar bara Janiszewska. die zich op de 200 meter revancheerde voor haar nederlaag op de kortste sprintafstand, en de hink-stap- springer Josef Schmidt, die verrassend de Russische wereldrecordhouder Rjakhovs- ki overtroefde. Ab Hofstede werd op dit nummer vijftiende. Barbare liep een prachtige race, sterk van start tot finish. Maar toch had zij na 80 meter een kleine achterstand op het Britse meisje June Paul, die razend snel uit haar startblok was gekomen. Het for tuin kwam de Poolse te hulp: in een po- De bovenste foto geeft een beeld van de finale 200 meter tieren op de Euro pese atletiekkampioenschappen in Stockholm. We zien hier hoe de Duit ser Manfred Germar als eerste over de finish ging - gevolgd door de Brit Segal, die tweede werd en de Frans man Delecour(midden) die als derde eindigde. Foto onder: een beeld van de finale 1500 meter op de laatste dag van de Europese atletiekkampioenschap pen in Stockholm. Links de Brit Brian Hewsondie eerste werd in 3.41,9 rechts de Zweed Waerndie tweede werd met 3.42,1 en midden de Ier Ron Delanydie als derde eindigde met 3.42,3. ging om zich in de bocht tot een uiterste krachtsinspanning te forceren, verzwikte June Paul haar enkel. Zij moest op een brancard worden weggedragen. Boven dien ondervond de Poolse geen tegenstand van de geblesseerde Christa Stubnick, die als laatste eindigde. De titel van de 200 meter heren ging uiteraard naar Manfred Germar, die zelfs in de finale in alle opzichten supe rieur was aan zijn tegenstanders. De Duit ser kwam op de zware baan tot een tijd van 21.- sec., een voortreffelijke prestatie. Niet Jocelyn Delecour klasseerde zich als tweede, doch de Brit Segal, die ver van zijn rivalen in de buitenbaan liep. Het kogelstoten leverde zowel bij de he ren als bij de dames verrassingen op. De grote favoriet, de Tsjech Skobla en de Russin Tamara Press eindigden slechts op de derde plaats. Bij de dames ging het duel vooral tussen de Duitse Marianne Werner en de Russinnen Tyskevitsch en Press, bij de heren tussen de Brit Rowe en de Rus Lipsnis. Rowe besliste de strijd met een laatste worp van 17.78 meter. Sergei Popov, de kleine, sterke 23-jarige Russische atleet uit Moskou heeft de Europese Marathontitel gewonnen. Een verdiende zege, want toen hij met een grote krans om zijn schouders, welke hem door een Zweeds meisje was aangegeven, in een hoog tempo het stadion binnenkwam en de toeschouwers hem met gejuich begroetten, had hij een van de snelste Marathonraces ter wereld gelopen. De Olym pische kampioen 1958, de Fransman Mimoun, is degene geweest, die de groep van 25 lopers naar een hoog begintempo heeft gedrongen. Het wekte dan ook geen al te grote verbazing dat ondanks de voor een atleet slechte weersomstandigheden het regende vrijwel voortdurend en het was koud voor de tien kilometer een zeer snelle tijd van ruim 31 minuten werd genoteerd. In de kopgroep bevonden zich toen Sergei Popov, Alain Mimoun, de Joegoslaviër Mihalic, die later zou opgeven, de Belg Vandendriessche, de Rus Filin, de man die in Bern vier jaar geleden de titel door een fout van de jury aan zich voorbij zag gaan. Onze landgenoot Piet Bleeker, aan gemoedigd door 40 Zaankanters langs de weg, die drie jaar lang hebben gespaard om de Europese atletiekkampioenschappen in Stockholm te zien, lag toen op de twaalfde plaats met 300 meter achterstand op de kopgroep. Maar dat zou niet lang duren, want na 20 km bij Tuby Vagskal hadden Mimoun en Popov de leiding met 27 seconden voor sprong op Mihalic. Voort ging het in een enox-m tempo over de natte macadamwegen en zonder dat zij oog hadden voor de prachtige omgeving ging de ene slopende kilometer na de an dere onder de voeten van de lopers door. Slopende kilometers ja, omdat het door de Rus opgelegde tempo voor Mimoun eigenlijk te hoog was. Want toen wij hem na dertig kilometer in Helene Lund achter Popovj die zich bij de ravitaillering tegoed had gedaan aan koffie en een schijfje si naasappel voor onderweg had meege nomen, zagen doorkomen, wa~ er nog maar een schim over van de eens zo grote loper. Na 31 kilometer was het dan ook met hem afgelopen en stapte hij uitgeput in een der volgwagens. De Engelsman Fred Norris kwam door het uitvallen van Mi moun op de tweede plaats met een achter stand van 1 min. en 5 sec. op de nog steeds fris lopende Rus. De 37-jarige mijnwerker uit Lancashire was in het geheel niet ge deprimeerd door het tempo van Popov en hij volgde op gemakkelijke wijze. Twee kilometer voor de finish zette Popov op aanwijzing van zijn trainer Korobkov alles op alles en onbedreigd met ruim vijf mi nuten voorsprong op zijn grote rivalen kwam hij na 2 uur 15 min. en 17 sec. terug in het stadion. Zijn landgenoot Filin ein digde op de tweede plaats omdat Norris in de laatste kilometers met een ernstige in zinking worstelde en de Engelsman finish te uitgeput op de derde plaats. Onze land genoot Bleeker bleek ondanks zijn training Tijdens wedstrijden in Moskou zijn ver schillende wereldrecords in het snelwan delen verbeterd de Rus Anatoly Vedya- kow liep de 30 km. in 2 uur 19 min. en 43 sec. Een ruime verbetering van het oude record, dat met een tijd van 2 uur 20 min. en 40.2 reeds op zijn naam stond. Over de 20 mijl deed hij 2 uur 31 min. 33 sec.even- eens een nieuw wereldrecord. Over de 50 km. verbeterde zijn landgenoot Sergej Lo- banow het wereldrecord van de Tsjech Moe en bracht het op 4 uur 16 min. 8.6 sec. De 30 mijl passeerde hij in 4 uur 7 min. 11 sec. eveneens een nieuw wereldrecord. Uiteraard betekenen al deze verbeterin gen ook nieuwe Europese records. In de tweede serie van 4 x 100 meter estafette dames heeft de Nederlandse ploeg, bestaande uit Hannie Bloemhof, Ine Spijk, Ria van Kuyk en Joke Bijle- veld, die met een tijd van 46,1 sec. achter Rusland de tweede plaats bezette, het Nederlands record verbeterd. Het oude record stond sedert 22 juli 1956 met 46,8 (Vlaardingen) op naam van een team, dat werd gevormd door Hannie Bloemhof, Hilde Veth, Ria van Kuyk en Puck van DuyneBrouwer. De uitslag van de f i n al 1 e 8 0 0 me ter dames luidt: 1. en Europees kampioene Jermolaeva (Rusl.) 2.06.3; 2. Leather (G.B.) 2.06.6; 3. Levitskaja (Rusl.) 2.06,4. De uitslag van de finale 4 x 100 meter estafette dames luidt: 1. Rusland 45,3 sec.; 2. Engeland 46.0; 3. Polen 46.0 sec.; 4. Nederland 46.2 sec. De uitslag van de 200 meter dames luidt: 1. en Europees kampioene Barbara Ja niszewska (Polen) 21.1 sec.; 2. Hannelore Sadau (Duitsl.) 24.3 sec.; 3. Maria Itkina (Rusl.) 24.3 sec. De uitslag van het kogelstoten dames luidt: 1. en Europees kampioen Marianne Wer ner (Duitsland) 15.74 m.; 2. Tamara Tyskevitsch (Rusland) 15.54 m.; 3. Tamara Press (Rusl.) 15.53 m. in de heuvelachtige Arnhemse omgeving toch niet opgewassen tegen het zware en golvende parcours en hij eindigde als 21ste in 2 uur 38 min. 45,6 sec. De Halfwegse wielerclub „De Bataaf" houdt woensdagavond 27 augustus op het Industrieterrein-parcours in Zwanenburg een wielerronde voor aspiranten. Onder de deelnemertjes, die om half acht van start gaan voor een wedstrijd over 25 ki lometer, bevinden zich de Sassenheimer Zoet. de Haarlemmers Van Schie en Fen- nis; Zomer en Schouten uit Halfweg en verscheidene anderen. Er is aan dezew d- strijd ook een clubwisselprijs verbonden. Woensdag 17 september houdt de wie lervereniging „Sassenheim en omstreken" de Ronde van Sassenheim voor amateurs en onafhankelijken over honderd kilome ters. Vooraf rijden de aspiranten een wed strijd over dertig kilometer, waarvan de start om twee uur is. Het Haarlemse „De Kampioen" heeft in de renners Coen Visser en Toon Rutte twee serieuze kanshebbers voor het militaire wielerkampioenschap op de weg, dat za terdag 13 september over een afstand van 150 kilometer in de omgeving van Schaars- bergen wordt gehouden. De start en finish zijn op het terrein van de Oranjekazerne. De eerste rit van de najaarscompetitie, een sprintwedstrijd over 1 ronde in het „Van der Aartsportpark", die zondag door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" werd gehouden, is bij de A- en B-klassers op overtuigende wijze gewonnen door Jan van Egmond. Hij zegevierde in de finale met twee lengten voorsprong over Cees Piers. De uitslag luidde: 1. J. van Egmond, 2. C. Piers, 3. P. de Jong, 4. F. Vaars, 5. H. v. d. Geest De uitslag van de C-klasse luidde: 1. Fen- nis, 2. Van Steyn. 3. Hendriks, 4. Bouma, 5. Groeneveld. De Israëlische luchtvaartmaatschappij „El Al" deelt mede, dat voor de eerste keer in de geschiedenis van de luchtvaart een radiotelefonisch gesprek over zeer lange afstand is gevoerd tussen een pas sagier in een vliegtuig en de grond. Gis teren bevond een „Bristol Britannia" van de „El AL" zich boven de Atlantische Oceaan ten zuiden van Groenland, toen één der passagiers radiotelefonisch een gesprek voerde met zijn echtgenote, die zich op dat ogenblik in een hotel in New York bevond, v Een proefgesprek had reeds plaats ge had, toen het toestel boven Genève vloog en een der leden van de bemanning een gesprek voerde met de luchthaven in New York. Bloemendaal is als overwinnaar uit het Oosterparktoernooi getreden en kwam daardoor in het bezit van de In Memo- riam Jan Zwart Wisselbeker. De Bloe- mendaalse club eindigde in zijn poule als eerste. Overwinningen werden geboekt tegen SLTO (2-0) en Oosterparkers (4-1). Slechts tegen BFC werd met een-nul ver loren. Vespucci, winnaar in de andere poule, moest het in de finale tegen Bloe mendaal afleggen. Bloemendaal zegevier de nl. met twee-een. In de tweede klasse A van de cricket competitie handhaafde Rood en Wit 2 zich op haar hoge positie op de ranglijst door een uiterst duidelijke overwinning op de reserves van Quick (H.). De Haarlemmers verwezen eerst de Haagse battingside voor slechts 78 runs naar de kant en maakten dit totaal daarna voor het verlies van twee wickets. Vrijwel geen moment slaagden de Hage naars, die de toss wonnen, erin de aanval van Rood en Wit te overmeesteren. Met grote regelmaat vielen de wickets op het bowlen van H. van Zeeland, Luining en Pliester en Quick kwam dan ook niet verder dan 78 runs, waarvoor zij een uur en drie kwartier nodig had. Rood en Wit had daarna wel heel weinig moeite met dit totaal. Voor slechts twee wickets werd het totaal gepasseerd. Daar na werd nog even door gebat, maar bij de thee toen de stand 121 voor 3 was gaf Quick het op en hadden de Haarlem mers gewonnen met zeven wickets en 43 runs. Topscorer werd J. Molenaar met een geduldige, maar ietwat gelukkige 53 not out. Verder: G. Molenaar 22, H. van Zee land 22 not out. Een uiterst welkome uitslag bereikte Rood en wit uit Amsterdam, waar HCC 3 ACC 2 versloeg: 170 voor 9 tegen 71 all out. In de tweede klasse B won UD van VOC 2 (170 tegen 158) en won Union van Cric (105 tegen 26). In de tweede klasse E verloor BMHC van Groen Geel met 30 runs. BMHC 73 Creutzberg 20, v. Raab van Canslein 14), Groen Geel 103 (Creutzberg 5-40, Elias 3-30). Rood en Wit 4 speelde voorts een draw tegen CVHW. R. en W.: 205/4 (Van Baasbank 80 n.o.), CVHW 105/6. Haarlem 2 versloeg voorts Excelsior 2. Excelsior 110 (Thoden van Velsen 2-20, Boeree 2-28, Slagter 1-11, Ledeboer 2-38, Vissers 3-7), Haarlem 212/8 (Thoden v. Velsen 25, Kruyt 56 not out). In de derde klasse verloor R. en W. 5 van Hercules. Hercules 111 (Steffelaar 2-22, Van Liemt 1-34, v. d. Burg 4-11, Van Schouwenberg 3-11), R. en W. 62 (Kruyff 26). Eerste klasse B Quick (N.)Sparta: Gewonnen door Sparta met 2 wickets en 9 runs. Quick (N.) Ill all out, Sparta 120 voor 8. Battingcijfers Quick (N.): Ingelse 67. De Bruin 2 voor 16, Meyers 0 voor 36, Borani 3 voor 24, Van Aurse 2 voor 21, H. Ruiterman 2 voor 3. Sparta: H. van der Linde 13, H. Ruiter man 23, Borani 47 en Meyers 10 n.o. J. Hagen 3 voor 38, Burki jr. 1 voor 43, Kloppers 2 voor 22. VVVHBS: Gewonnen door HBS met 6 wickets. VVV scoorde 70 runs all out, HBS scoorde 71 voor het verlies van 4 wickets. VVV: Hageman 18, Slagter 13, Groot- meyer 10 n.o. Hageman 5/22, Rugers 3/21, Stead 2/11. HBS: Katwijk 11, Stead 27 n.o., Lennan 13, Grootmeyer 2/25, Alders 1/17. Aan de Spanjaardslaan werd R. enW. c door Haarlem 3 voor de titel uitgeschakeld. R. en W. c was in de eerste innings voor slechts 28 runs all out; veteraaan F. Lan- ting bowlde de fraaie cijfers 7-7, J. Fort- gens 2-7 en R- J. Ton 1-7. Haarlem 3 had nog 6 wickets nodig om dit totaal te pas seren en was voor 50 runs uit; J. Pot 3-19, H. J. van Son 5-20, J. Ravenstein 2-2. R. W c waagde nog een kans op de tweede innings: 72/6; F. Lanting 4-35 en R. J. Ton 2-20. Toen de Haarlem veteranen op 23 voor 3 stonden werd de match wegens duisternis gestopt; H. J. van Son 1-1 en J. Pot 2-6. Het was een goede dag voor de HCC „Haarlem" daar het vierde elftal zich door een zege op C V H W 2 veilig stelde voor de onderste plaats, die dit seizoen defini tief voor de BMHC reserves is weggelegd- CVHW was voor 76 all out, waarvan R. de Graaf 15 en A. Eelman 19; H. Slagter 2-32, H. Westra 3-16, E. Beishuizen 1-2 en J. Meyer 2-7, De innings der gastheren werd op 89/7 beëindigd. E. Slagter werd met 34 topscorer van de dag; J. Meyer 19, G. Zeeuwe 5-23 en A. Eelman 1-32. De twee kampioenskandidaten hebben 13 punten uit 9 wedstrijden. Haarlem 3 speelt op 30 augustus op het BMHC-ter- rein tegen de reserves van die club, terwijl R. en W. b op 6 september tegen R. enW. d moet spelen. Haarlem 3 9 5 3 1 13 1,44 R en W. b 9 6 1 2 13 1.44 Brandbommen in kerk. Vannacht zijn op verschillende punten te Urk fosfor- >randbommen tot ontbranding gebracht. Een dezer bommen werd vlak voor de ge- jarkeerde auto van een politieagent ge- egd. De banden werden geschroeid. De politie stelt een onderzoek in. De uitslagen van de zondag te Hilversum ge houden draverijen luiden: Radioprijs (1960 m.): 1. Wodan 1.30.2; 2. Wil- field; 3 Wanda van Gonny Winn. 10.80; pl. 2.30, 1 80. 1.50; kop. 4.00; cov. 5.90. Televisieprijs (2400 m.): 1 Vlaamsche Gaai S 1 29 8; 2. U Daniel; 3. Uriel. Winn, ƒ8.60; pl. 3.20, 3.00; kop. 21.20; cov. 3.70. Varaprijs (1440 m 1 Xalisko 1.32.2: 2 Xanthi Con Dios; 3 Xelinotte. Winn. 14.10; pl. 3.30, 1.80. 2 70: kop. 13.40; cov. 6.40. KRO-priJs (1940 m 1. Wiebeline Wip 1.26.3: 2 Wala; 3 Willy Bond. Winn. 1.90; pl. 1.40, 2.50: kop. 8.60; cov. 5.00 Criterium der 4-Jarigen (2400 m.): 1 Vlieger D 1.26.1; 2. Viola Sunshine; 3. Vanadis. Winn. ƒ6.00; pl. 1.70. 2.30, 1.30: kop. 7.20; cov 7.90. Kampioenschap Ned. paarden (2440 m.): Ï.Theo Messidor 1.21.8; 2. Sirona; 3 Quintus Harvester. Winn. ƒ4.10; pl. 2.00. 2.90. 3.10: kop. 11.50: cov. 6.40. AVRO-priJs (2840 m.): 1. Sjakie Scott 1.26.-; 2 Tombola; 3. Veratonka. Winn. 13.70; pl. 2.30; 1.90, 1.70; kop. 30.40; cov. 4.70. Wereldomroepprijs (1960 m.): 1. Omar Spencer 1.24.5; 2. Rosa Signal; 3. Speedy Lady. Winn. 9 80: pl. 2.30. 1.50. 2.90;kop. 10.20: cov. 4.10. NRU-priJs (2400 m 1. Traviata 1.25.-; 2. Urma Norton; 3. Urania. Winn. pl. 1.70, 3.80, 2.30; kop. 15.50. cov. 8.80. Studioprijs (1980 m.): 1. Double Six M 120.7; 2 Enterpriser!: 3. Martini Spencer Winn. 2.40; pl. 1.10. 1.20, 1 50: kop 4 90; cov. 3.60. Totale omzet 210.754. Advertentie Intern. Motor en Ziispanrares der KNMV PRIJZEN Hoofdtribune f. 6. Tribune f. 4.50 Buitenbaan f. 3.50 Binnenbaan f. 1.75 militairen en kinderen (behalve op tribunesf. 1.— KNMV-leden belangrijke reductie In het open toernooi van de Europese bridgekampioenschappen in Oslo heeft Italië de leiding genomen voor Zweden en Frank rijk. De resultaten van de achtste ronde waren: Finland—IJsland 78-22; Groot Brittannië— Spanje 59-53; DenemarkenDuitsland 60-43; Zweden—Oostenrijk 57-49; Noorwegen— Frankrijk 53—41; België—Egypte 60-42. De uitslagen van de negende ronde; Italië—Spanje 63-55; Groot Brittannië— Duitsland 65—38; Zweden—Denemarken 52- 33; FrankrijkNederland 8934; België Oostenrijk 61-43; Noorwegen—Egypte 4344. De uitslag van de finale speerwerpen heren luidt: 1. en Europees kampioen Sidlo (Polen) 80.18 m.; 2. Danielsen (Noorw.) 78.27; 3. Kulcsar (Hong.) 75.26. De uitslag van de finale hoogspringen heren luidt; 1. en Europees kampioen Dahl (Zw.) 2.12 m.; 2. Lansky (Tsj.sl.) 2.10; 3. Petterson (Zw.) 2.10. De uitslag van de finale 4 x 400 meter estafette heren luidt: 1. en Europees kampioen Groot Brit tannië (Sampson. Melsac. Wrighton en Salisbury) 3,07.9; 2. Duitsland 3.08.2; 3. Zweden 3.10.7. De uitslag van de Marathon luidt: 1. en Euro pees kampioen Popov (Rusl.) 2 uur 15 min. 17 sec.; 2. Filin (Rusl.) 2.20.50; 3. Norris (Gr.Br.) 2.21.15; 4. Wilkinson (G.B.) 2.21.40; 5. Beckert (Did.) 2.22.11; 21. Bleeker (Ned.) 2.38.45.6. De Fransman Mimoun bereikte de finish niet. De uitslag van de finale 1500 meter luidt: 1. en Europees kampioen Hewson (G.B.) 3.41.9; 2. Waern (Zw.) 3.42.1; 3. Delany (lerl.) 3.42.3. De uitslag van de finale 4 x 100 m. estafette heren luidt 1. en Europees kampioen Duitsland Mahlendorf. Harv. Fuetterer en Germar) 40.2 s.; 2. Groot Brittannië 40 2; 3. Rusland 40.4. De uitslag van de finale 200 meter heren luidt' 1 en Europees kampioen Manfred Germar (Did i 21 sec.; 2. Segal (Eng.) 21 3; 3. Delecour (Fr.) 21.3. De uitslag van de finale hink-stap-sprong luidt: 1. en Europees kampioen Schmidt (Polen) 16.43 m.; 2. Rjakhovski (Rusl.) 16.02; 3. Einarsson (IJs land) 16.00: 15. Hofstede (Ned.) 14.49 m. De uitslag van de finale kogelstoten heren luidt: 1. en Europees kampioen Rowe 17 78 m.; 2. Lipsnis (Rusl.) 17.47; 3. Skobla (Tsj.sl.) 17.12 De uitslag van de finale 5000 meter luidt: 1. en Europees kampioen Krzyszkowiak (Pol.) 13.53.4; 2. Zimnv (Polen) 13.55.2; 3. Pirie (G.B.) 14.01.6. De uitslag van de finale kogelstoten heren luidt 1 Rowe (Engeland) 17.78 m.; 2. Lipsnis (Rusl.) 17.47; 3. Skobla (Tsj.sl.) 17.12. Starter Erik Elmsaeter was wat te snel toen hij zaterdag tijdens de Euro pese atletiekkampioenschappen de deel nemers aan een estafette wilde terug schieten nadat een van hen een valse start had veroorzaakt. Elmsaeter schoot al voor het startpistool naar de lucht gericht wasDe lading ging door zijn schoen en blesseerde een teen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9