Oliestook- Demonstratie BALLETSCHOOL MAUD KOOL Gemeente Haarlem STAATSDIPLOMA Ij de graaff T. WATERBOLK Oost-Duitsland kan niet meer intellectuelen missen OPLEIDING Feestelijke Opening DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs HEEMSTEEDS HANDELSONDERWIJS MIDDENSTANDS-DIPLOMA Beddenspeciaalzaak Astrid Concessies verwacht om het vluchten tegen te gaan Critiek op Dulles' beleid jegens Peking-China Nieuwe formatie-opdracht in Finland „Bevredigende resultaten" van overgenomen bedrijven Anti-Hoessein campagne na 24 uur hervat Hawaii-dorp op de Expo te Brussel afgebrand In West-Berlijn werkende Oostduitsers onder druk Minister Casey komt vrijdag op Schiphol aan Amerikanen lanceren vijftrapraket Poolse plezierreizen op Oostzee bieden vluchtkans Nieuwe Russische nota aan Italië Twee Maastrichtenaren in Duitsland veroordeeld Scheepvaart MIDDENSTANDS DIPLOMA PRAKTÜKDIPLOMA BOEKHOUDEN HAARLEMSE VAKSCHOOL VOOR HEILGYMNASTIEK MASSAGE EN FYSIOTECHNIEK AVONDCURSUS de beste brandstol voo? ow oüehaard 9 Gierstraat 73 - Tel 15777 ADVERTEERT IN DIT BLAD VV OENSÜAÜ 2 7 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECH TE HAARLEMSCHE COURAM t) (Van onze correspondent in Bonn) Geen staat kan op «ten duur de aderla ting aan intellectuelen overleven, waaraan Oost-Duitsland thans bloot staat. Dat is openlijk te Oost-Berlijn gezegd door de Oostduitse hoogleraar Hager, secreta ris van het centrale comité van de Oost duitse communistische partij (S.E.D. op een conferentie over de vlucht van hoogleraren en artsen naar het Westen Professor Hager en dr. Girnus, de staats secretaris voor het universiteitswezen in Oost-Duitsland, hebben gisteren onthuld dat gedurende de eerste zes maanden van dit jaar 621 artsen, 44 hoogleraren, 122 leraren en wetenschappelijke assistenten en meer dan 100 studenten zijn gevlucht De communisten zouden tot de overtui ging zijn gekomen dat men de Oostduitse intellectuelen tegemoet moet komen, wil len er nog niet meer vluchten. Men wees er op dat zelfs in de Sovjet-Unie de com munistische regeerders in de moeilijkste eerste jaren konden samenwerken met de intelligentsia. Men zou thans overwe gen intellectuelen meer gelegenheid te geven naar het buitenland te reizen en daar deel te nemen aan wetenschappe lijke conferenties. De druk op de Oostduitse bevolking evenwel is, ondanks het onderkennen van de feiten, weer toegenomen. Het zenden van pakjes naar West-Duitsland (voorna melijk van kledingstukken die in de bonds republiek door familieleden worden gerei nigd en opgelapt) wordt verboden en er komen nog strengere straffen op vluchten. Het aantal vluchtelingen neemt dan ook toe. De afgelopen week waren het er 5070, dat betekent dat elke twee minuten een man, vrouw of kind uit Oost-Duitsland naar West-Berlijn of West-Duitsland vluchtte. Op een persconferentie te Bonn heeft de gevluchte rector van de Schiller-univer siteit te Jena, professor dr. Joseph Ha mel verklaard dat vooral de dwang om de kinderen communistisch te laten opvoe den vele artsen tot de vlucht drijft. Professor Hamel wees er op dat kinde ren van gegoede burgers in feite uitge sloten worden van de universitaire stu die. In Jena stamt zestig percent van de studenten uit het arbeiders- en boerenmi- lieu. Kinderen van hoogleraren en beken de ambtenaren zijn niet uitgesloten, maai de kinderen van middenstanders, advoca ten en handelsmensen tracht men stelsel matig van de universiteit te weren. Professor Hamel zei dat de zoon van een arbeider met een gemiddelde van 7 op zijn eindexamenlijst van de middelbare WASHINGTON (Reuter) De „Wash ington Post" schrijft, dat de Verenigde Sta ten geheel onnodig bij de zenuwoorlog oin de Quemoy-Archipel betrokken zijn ge raakt. Het blad verwijt minister Dulles, dat hij China er in het onzekere over laat. of Amerika deze eilandengroep zal verde digen of niet. Misschien, zo schrijft h^t blad, zal de jongste Amerikaanse waar schuwing voldoende zijn om cummunis- tisch China van een directe aanval te weerhouden, maar als dat niet het geval is, heeft Amerika de keus tussen inbinden onder druk, of een oorlog mogelijk met kernwapens op de verkeerde plaats, op het verkeerde tijdstip en om een paar on beduidende stukjes grond. Het is duidelijk, aldus de Washington Post, dat Amerika eerder een politieke da- een militaire reden heeft voor zijn han delwijze. Er is nauwelijks een verantwoor delijke strateeg te vinden die van mening is dat het behoud van de Quemoy- en Ma'- soe-eilanden van essentieel belang is vooi de verdediging van Formosa of de Pesca dores, waartoe Amerika bij verdrag ver plicht is LONDEN (Reuter) De Londense Times schrijft dat het tijd wordt dat Amerika zijn politiek ten aanzien van communis tisch China herziet. „Het is zelfbedrog de landen te blijven tellen, die de regering op Formosa steunen. Wat moet worden overwogen is, of de wereld niet een ramp zalige crisis tegemoet gaat door de isolatie van China te bestendigen, aldus de Times De liberale News Chronicle is van me ning, dat Amerika Tsjang Kai Sjek moet trachten over te halen de Quemoy- en Matsoe-eilanden op te geven omdat ze ge-m strategische waarde hebben. De con servatieve Daily Telegraph meent, dat het tussen Amerika en China gaat om een prestigekwestie. PEKJNG (Reuter) Communistisch Chinese bladen hebben maandag felle be schuldigingen geuit aan het adres van de Verenigde Staten. Zij beschuldigen de Amerikaanse marine en luchtvaart van „provocaties". HELSINKI, (Reuter) De president van Finland, Urho Kekkonen, heeft dinsdag de sociaal-democraat Fagerholm verzocht zich met de samenstelling van een nieuwe regering, waarin alle partijen in het par lement vertegenwoordigd zijn, te belas ten. Alle pogingen om een nieuwe coalitie regering te vormen na de algemene ver kiezingen van juli hebben tot dusver ge faald. school de voorkeur krijgt, bij de universi taire toelating boven de zoon van een mid denstander, met een gemiddelde van 10. (UPI) Een van de voorstellen waarte gen Hamel zich kantte was een veto van de minister van Onderwijs over beslissin gen van de senaat van een universiteit. Volgens Hamel bestaan er nog sterke fa culteiten in Oost-Duitsland. Deze zullen naar zijn mening onder geen beding genoegen nemen met het voorstel. Volgens in West-Berlijn ontvangen be richten zullen in Oost-Duitsland openbare bijeenkomsten georganiseerd worden, waarop de bevolking voorlichting zal wor den gegeven op de wet op het vreemde lingenverkeer, die de reizen tussen beide Duitslanden aan banden legt. Overtreders van de wet zullen streng worden gestraft. De criminele politie van Oost-Berlijn heeft voorts geweigerd bij de achtervol ging van misdadigers met haar collega's van West-Berlijn samen te werken. Minister Sadjarwo DJAKARTA (Reuter) De Indonesi sche minister van Landbouw, Sadjarwo, heeft dinsdag verklaard, dat de vijfhon derd Nederlandse ondernemingen, die door de regering zijn „overgenomen", be vredigende resultaten boeken, aldus meldt Antara. De minister zeide, dat enkele onderne mingen met tegenslagen te kampen heb ben gehad. De oorzaak hiervan waren de activiteiten van opstandelingen en niet de „overneming", aldus Sadjarwo. De Indonesische minister zeide voorts, dat het Indonesische beheer over de Ne derlandse ondernemingen een „daadwer kelijke poging is om de Nederlandse eco nomie in het algemeen te verlammen en het Nederlandse economische bolwerk in Indonesië in het bijzonder te vernietigen". AMMAN (UPI) Radio-Damaskus heeft dinsdagavond de propaganda-oorlog tegen koning Hoessein van Jordanië her vat. In een programma over de staatsgreep van Bagdad werd koning Hoessein uitge kreten voor een slavenziel, die evenals zijn neef Feisal van de troon gestoten zou wor den. Radio-Cairo en Damaskus hadden zich de laatste 24 uur evenals radio Amman onthouden van ophitsende programma's tegen elkaar in overeenstemming met hetgeen zij in de Arabische resolutie in de UNO van vorige week beloofd hadden wat betreft niet-inmenging in eikaars binnen landse aangelegenheden. Reis NEW YORK (UPI) De Iraakse mi nister van Buitenlandse Zaken, dr. Ab- doel Jabbar Jomard, is dinsdag uit New York vertrokken naar Noord-Afrika, waar hij achtereenvolgens in Marokko. Tune sië en Libië besprekingen zal voeren met Arabische regeringsleiders. In kringen van de UNO ziet men in deze reis een be wijs voor de wil tot nauwere onderlinge samenwerkipg van de Arabische staats lieden sinds de aanneming van de Arabi sche resolutie voor het Nabije Oosten door de UNO-Assemblée. Vóór zijn vertrek heeft dr. Jomard een onderhoud gehad met de minister van Bui tenlandse Zaken van de Verenigde Arabi sche Republiek, Mahmoud Fawzi. BRUSSEL, (UPI) Het „Hawaii dorp" op de Expo is vanmorgen afgebrand. Het dorp gelegen in de amusementsafdeling van de wereldtentoonstelling, bestond uit openluchtwinkels rondom een „brink", een hawaiian-restaurant en een hawaiian- theater. De wereldtentoonstelling zal nog maar zeven weken duren en dus is het on waarschijnlijk dat het dorp zal worden herbouwd. Enkele papegaaien die 's nachts in hun kooien waren gelaten, kwamen om het leven. BERLIJN (UPI) Het stadsbestuur van West-Berlijn heeft een beroep gedaan op de Westelijke geallieerden de Oost duitsers die in West-Berlijn werken te be schermen. De communisten doen op het ogenblik pogingen om deze 40.000 men sen er toe te brengen hun werk in West- Berlijn op te geven. De communistische autoriteiten in Oost-Duitsland hebben ge dreigd, dat de arbeiders die in West-Ber lijn werken, uit hun huizen zullen worden gezet en dat hun kinderen van school zul len worden verwijderd, als zij hun werk in het Westen niet opgeven. Het gemeentebestuur acht het dreige ment een schending van de Viermogend- heden-overeenkomsten en heeft burge meester Brandt daarom gevraagd zich tot de Franse, Engelse en Amerikaanse com mandanten van de stad te wenden en de ze te verzoeken dat zij bij de Russische be zettingsautoriteiten protesteren tegen de houding van de Oostduitse autoriteiten. 's middags 2.30 tot 6 uur - 's avonds van 7 tot 10 uur WOENSDAG 27 AUG.. DONDERDAG 28 AUG.. VRIJDAG 29 AUG. in het JEUGDGEBOUW. Schoterweg 83 hoek Pijnboomstraat. GEN. CRONJéSTRAAT 94 MARNIXSTRAAT 63 - TEL. 55027 en 55790 Het A.N.P. verneemt, dat de Australi sche minister Casey vrijdagochtend om 11.10 uur per vliegtuig uit Londen op Schiphol wordt verwacht. Minister Luns zal op het vliegveld aanwezig zijn om zijn Australische ambtgenoot te verwel komen. (Reuter) De Australische premier Menzies heeft woensdag in het. parlement, gezegd, dat verklaringen, waarin het wordt voorgesteld alsof de betrekkingen tussen Australië en Indonesië gespannen zouden zijn, in hoge mate moeten wor den afgekeurd. Verre van gespannen te zijn, zijn de Australische betrekkingen met Indonesië over de gehele linie buitengewoon goed, aldus de premier. Beide landen hebben vele punten van aanraking en er bestaat op slechts één punt verschil van mening, namelijk Westelijk Nieuw-Guinea. CAPE CANAVERAL (Reuter) De Amerikaanse luchtmacht heeft dinsdag avond te Cape Canaveral een proefraket van vijf trappen gelanceerd, bestemd voor onderzoek van hoge luchtlagen. BUFFALO (UPI) De Bell-vliegtuig- fabriek in Buffalo in Amerika heeft een chemische brandstof voor raketten ontwik keld, die zo ontvlambaar is, dat hij zelfs asbest, leer en water doet branden. De brandstof is natuurlijke vloeibare fluor, die beschouwd wordt als het krachtigst oxiderende agens. Als vloeibare fluor in aanraking wordt gebracht met water ontstaat een verbran ding met een temperatuur van 5.000 gra den. Een woordvoerder van de fabriek zei, dat door het geschikt maken van deze brandstof voor raketaandrijving de che mische raketmotoren dicht bij hun uiter ste perfectie gebracht zijn. STOCKHOLM, (UPI) Een recordaan tal van 23 Oosteuropeanen heeft in de af gelopen twee dagen in Zweden de vrijheid gezocht, zo meldt de Stockholmse politie. Een van hen is een Tsjechische atlete, mej. Zlata Rozkosna, die in Stckholm asiel vroeg, na te hebben deelgenomen aan de Europese atletiekkampioenschappen. De overige 22 zijn Polen. Van de Polen waren 18 hier gearriveerd aan boord van het 800 ton metende passa giersschip „Mazowxze", dat een plezier reis op de Oostzee maakt. Maandagavond werden zij als „vermist" genoteerd bij de passencontrole vlak voor het vertrek van het schip. De andere vier Polen vroegen asiel in de plaats Nynaeshamn, 45 km. ten zuiden van Stockholm, na de Oostzee overge stoken te zijn in een opleidingsschip voor padvinders. Volgens de politie hebben de 40-jarige kapitein van het jacht, een 23-ja- rige leidster en twee padvinders het jacht te Nynaeshamn in de steek gelaten. Elke keer, dat het schip deze zomer Stockholm heeft aangedaan, zijn verschei dene passagiers van boord gegaan. De po litie kon geen precies cijfer geven van het aantal Polen, dat van dit schip af de vrij heid heeft gezocht, maar uit kringen van Poolse vluchtelingen wordt vernomen, dat deze zomer ongeveer 80 passagiers bij ge legenheid van bezoeken van de „Mazowx ze" aan Stockholm de vrijheid hebben ge kozen. Uit diezelfe kringen wordt vernomen, dat het ruwere optreden van de Poolse vei ligheidspolitie de voornaamste oorzaak is van het toenemen van het aantal Poolse vluchtelingen De vluchtelingen, die deze zomer het schip in Stockholm verlieten, waren veelal intellectuelen, zoals artsen, tandartsen, advocaten, ingenieurs en offi cieren. De meesten van hen hebben zich in Zweden gevestigd, maar sommigen van hen zijn naar andere Westeuropese lan den vertrokken, waarin zij familie hadden. Nadat hen asiel verleend was, hebben de meesten van de gevluchte Polen twee of drie maanden doorgebracht in een toe risten-hotel, dat in een verblijfplaats voor Poolse vluchtelingen was veranderd. Zij leerden daar Zweeds en bestudeerden hun kansen in Zweden een betrekking te krij gen. Volgens de kringen van Poolse vluchtelingen hebben die ballingen over het algemeen geen moeite, zich een be staan in Zweden te veroveren. MOSKOU (Reuter) De Sovjet-re- gering heeft de Italiaanse regering dins dag een nota gezonden, waarin zij ver klaart, dat Italië in zijn antwoord van 10 augustus op een Sovjet-nota van 1 augus tus niet had tegengesproken, dat de V.S. en Engeland bases op Italiaans gebied hadden gebruikt voor het vervoer van strijdkrachten naar het Nabije Oosten. „De Italiaanse regering geeft daardoor in feite haar steun aan de Amerikaanse- Britse interventie in Libanon en Jordanië toe", aldus de Sovjet-i-egering, die op nieuw de aandacht van de Italiaanse re gering vestigt, op de „zware verantwoor delijkheid" die zij door haar houding op zich heeft genomen. CUXHAVEN (UPI) Het schepengerecht, te Cuxhaven heeft twee Maastrichtenaren tot respectievelijk zes en vier maanden veroordeeld wegens zwendel. Het tweetal had in Cuxhaven en omge ving Belgische tapijten van een slechte kwaliteit jute aan de man gebracht als echte perzen. Zij vertelden dat ze Neder landse zeelieden waren en de uit Smyrna afkomstige tapijten in Afrika gekocht had den. Er heerste op het Damrak een zeer kal me stemming. De koersen van de interna tionale waarden, weken bij de opening niet veel af van de slotkoersen van de vo rige dag. De gebeurtenissen in de Straat van Formosa hadden op de Newyorkse beurs van maandag geen invloed gehad en de markt sloot daar vrijwel onveran derd. Van die zijde kwam er voor 't Dam rak geen stimulans en aangezien er in de wereldpolitiek ook niets schokkends viel waar te nemen, gebeurde er op de Am sterdamse beurs bitter weinig. De interes se, die de laatste veertien dagen voor de aandelenmarkt door het publiek en de be- roepshandel aan de dag was gelegd, is aanzienlijk afgenomen. Alleen stimulerend nieuws kan nieuwe kopers in de markt brengen, aldus de beurs. Wel worden de tweede kwartaalcijfers van het Philips- concern zeer binnenkort verwacht, maar deze zijn reeds in de koers van de aande len verdisconteerd. Over de komende tweede kwartaalcijfers van de Koninklij- ke/Shell-groep is men ter beurze niet op timistisch. De koersvorming van aandelen Kon. Olie wordt echter niet meer, zoals vroeger, op het Damrak bepaald, maar in Wall Street. De aandelen schommelden rond de 169.30. tegen de vorige dag f 169.70 en een Newyorkse pariteit ad f 170.70. Tengevolge van binnenlandse moeilijkheden was Parijs met een paar stukjes aan de markt, waar hoegenaamd geen vraag tegenover stond. De gehele markt lag trouwens wat topzwaar en een technische reactie op de koersstijging van de afgelopen veertien dagen wordt ter beur ze gezond geacht. Aandelen Philips liepen in een vermoeide markt op van 3201/» tot 321 Va (onveranderd bij de vorige dag). A.K.U. kwam van 200 op 201 (200Uni lever echter ontmoette behoorlijke vraag en kon ongeveer 2 punten \vinst boeken. K.L.M. werd een halve gulden lager ver nomen. In de scheepvaartsector ging bijna niets om en de koersen stelden zich over vrij wel de gehele linie beneden die van de vorige dag. Van de cultures trokken alleen Certificaten Deli wat belangstelling. Het bericht dat 4500 pakken Sumatratabak aan de maatschappij onrechtmatig zouden zijn onttrokken, had op de koers van de certi ficaten totaal geen invloed. Na een ope ning van f 121.50 liep de koers nog ver der een paar dubbeltjes op, waardoor de totale winst ongeveer f 1.30 bedroeg. Bij informatie bleek dat de waarde van deze 4500 pakken tabak door de maatschappij gering wordt geacht. Tengevolge van ge limiteerd aanbod in de staffellening wa ren de koersen voor de staatsfondsen aan de gemakkelijke kant. Aandelen Kaiser- Frazer werden op 223 (222) vernomen op het liquidat.ievoorstel. Prolongatie 3 percent. (ANP) NEW YORK Onder leiding van U.S. Steel liep het koersniveau vlak voor beurseinde sterk op. Het leiderschap van U.S. Steel stimu leerde nieuwe vraag. De omzet nam toe en bleek bij beurseinde hoger dan die van de vorige dag, ondanks het feit dat aanvan kelijk minder werd omgezet. U.S. Steel be reikte een nieuw hoogtepunt met een winst van een dollar. Jones and Laughlin sloot meer dan een dollar hoger. Andere fond sen uit deze groep stegen fractioneel tot een dollar. De oliewaarderU versterkten later in de beurs hun positie. De chemie- waarden lagen vaster in de markt. Een groot aantal individuele fondsen steeg 1 tot meer dan 2 dollar. Bell trok bij de vliegtuigbouwwaarden de aandacht. Vóór dat U.S. Steel de markt meetrok werd ter beurze gereageerd op vooral individueel bedrijfsnieuws. Van de 1.172 verhandelde'fondsen sloten er 536 hoger en 532 lager. Het industrie gemiddelde kwam van 508,28 op 509,63; dat voor spoorwegen van 132,85 op 133,45 en dat voor openbare nutsbedrijven van 77,97 op 77,84. De omzet bedroeg 2.910.000 aan delen, tegen de vorige dag 2.610.000 (UPI). 3-3%®/o Nederl. '47 3 ®/o Nedl. 1962/64 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.PhilipsGloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel Genera] Motors Shell Union Tidewater vorige koers) Slotkoers gisteren 91 l5/i# 94% 201% 313 183 335 188 274'/J 32114 159-14 383K 190 691 f 169,50 172 168% f 102,20 141% 142V4 128% 127 231 107% f 121,70 226% 89% 171% 195 169% 509/i« 45% 74%? 43% 32% 25%? Heden 13.45 uur 91 |S/t« 94i1/,« 205 315 188 337 188 275 320 159-% 390 190 690 r 168,80 171 68% f 102, 143 143 130 128% 232 107% f 121,50 226' 89% 171V2 195 169% 50 46% 44% 44 83% 25% Aegis. 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Albireo. 26 95 m. n.o. Port Sudan n. Suez. Alioth. 1/9 te Las Palmas verwacht v. Vitoria. Alkaid, 26 v. Santos n. Buenos Aires. Alkmaar. 26 te Bizerta. Alnati. 27 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alphacca. pass. 26 Natal n. Rio de Janeiro. Alwaki, 26 v. Port Said n. Caronte. Amstelbrug. 26 te Duinkerken. Andijk, 26 500 m. n. Flores n. Le Havre. Annenkerk, 26 210 m. z.o. Monrovia n. Kaapstad Antonia, 26 v. Pt. Swettenham n. Singapore. Arr.edijk, 27 v. Rotterdam n. Antwerpen. Arendskerk, 26 v. Melbourne. 28 te Adelaide verw. Argos, 26 v. Thessaloniki n. Istanbul. •\rtemis, 26 v. Caripito n. Georgetown. Attis. 25 v. Carncol n. Mobile. Ealong. 27 te Singapore. Bawean, 27 v. Singapore n. Port Swettenham. Bengkalis, 26 v. T.iilitjap n. Semarang. Bemnkust. pass. 26 Gran Canaria n. Le Havre. Billiton, 26 70 m. w.n.w. Puluweh n. Belawan. Bloemfontein, 26 210 m. w. Finist. n. Las Palmas. Borneo, 26 250 m. n.n.o. Djeddah n. Djeddah. Boschkerk. 26 90 m. z.z.w. Sardinië n. Rotterdam Breda, 26 op Elbe v. Bremen n. Hamburg. Brilsum, 26 .75 m. w. Gibraltar n. Londen. Bussum, 26 70 m. n.o. Bone n. Port Said. Caltex Delft. 26 560 mijl w.z.w. N'orthwestcape (Australië) naar Botanybay. Caltex Leiden, 26 v. Fremantle n. Adelaide. Calt. Rotterdam, 26 150 m. z.z.w. Ushant n. R'dam Caltex The Hague. 28 te Hongkong verwacht. Comerounkust, 26 te Bordeaux verw. v. A'dam. Carrillo, 26 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Casamancc. 26 120 m. z. Las Palmas n. Dakar. Castor. 27 te Rotterdam. Celebes, 26 v. Pladju n. Pandjang. Cistula, 26 208 m. n.o. Singapore n. Miri. Clavella, 26 v. Rotterdam n. Oslo. Cleodora, 28 te Brisbane verwacht. Cinulia, 25 300 m. n.o. Galapagos n. Curasao. Congokust, 26 te Amsterdam. Gorilla, 28 te Abadan verwacht. C'oryda. 28 te Geelong verwacht. Cradle of Lib., 25 300 m. z.o. Halifax n. Pt. Said. De Eerens, 27 v. Abadan n. Bahrein. Dorestad, 26 180 m. w. Str. Ormoesz n. Singapore. Doris, 26 350 m. w. Finisterre n. Paramaribo. Eemdijk, 26 v. Lissabon n. Havana. Eenhoorn, 29 te Calais verwacht. Elizabeth B, 26 ten anker voor Tokyo. Eos, 26 150 m. n.n.o. Finisterre n. Algiers. Etrema, 30 te Berre verwacht. F-avizo, 26 v. Tencriffe n. Las Palmas. Friesland, 26 te Acapulco. Giessenkerk, 26 v. Manilla n. Hongkong. Goraias, 27 te Le Havre. Groote Kerk, 26 v. Wismar n. Bremen. Heemskerk, 26 52 m. z.w. Finisterre n. Lissabon Helena, 26 v. Rotterdam n. Bremen. Hermes, 26 v. San Juan n. Champerlco. Hilversum, 25 Aden gepass. n. Mena Al Ahmadi Hydra, 27 v. Bremen n. Hamburg. Jacob Verolme, 26 v. Rotterdam n. Curasao. Japara KPM. 23 te Kobe. Joh. v. Oldenbarnevelt, 26 70 m. Wight n. N. York Kabylia. 28 te Riverparra verwacht. Kara, 26 200 m. w.n.w. Finisterre n. Curasao. Karachi, 26 v. Beyrouth n. Port Said. Kelletia. 27 in Kieler Kanaal n. Rotterdam. Kerkedijk, 28 te Antwerpen verwacht. Khasiella. 26 150 m. w. Str. Ormoesz n. Aden. Koningswaard, 26 v. Rotterdam n. Stockholm. Kloosterdijk, 26 v. Newport News n. New York. ICorenia. 27 v. Stockholm n. Rotterdam. Korovina, 26 400 m. w. Scillys n. Landsend. Krebsia, 26 40 m. w. Algiers n. Mena A1 Ahmadi. Kylix, 26 v. Buenos Aires n. Curasao. Laagkerk, 26 v. R'dam via A'dam n. Basrah. Laarderkerk, 26 v. Rastanura n. Kuweit. Laertes. 27 te Port Said. Larenberg. 26 200 m. n.o. Madeira n. Londen Laurenskerk, 26 te Aden verw. v. Port Sudan. Lekkerkerk, 26 dw. Ouessant n. Port. Said. Le Maire, 26 te Hongkong. Leopoldskerk, 26 175 m. z.z.o. Muscat naar Ras tanura. Leuvekerk, 28 te Port Said. Liberty Bell, 26 v. Mena A1 Ahm. n. Ph.delphia Lissekerk, 26 te Basrah. Loenerkerk, 26 v. Hamburg n. Bremen. Lombok. 26 te Dar Es Salaam verwacht v. Beirs. Loosdrecht, 26 40 m. o.n.o. Kuria Muria n. R'dam, Louis Lantz, 26 80 m. w. Oporto n. IJmuiden. Lutterkerk, pass. 26 Perim n. Kosseir. Malea, 26 270 m. w.z.w. Bombay n. Geelong. Medon, 26 te Amsterdam. Meerkerk, 28 te Calcutta verwacht. Meliskerk, 26 te Marseille. Mentor, 26 150 m. n.n.o. Kp. Maysi n. Willemstad. Merwelloyd, 27 te Port Said. Moordrecht, 27 v. Shattalarab n. Landsend. Muiderkerk. 26 270 m. z.z.o. Suez n. Aden. Musilloyd, 26 te Penang verwacht. Munttoren, 26 100 m. z.o. Rhodes n. Banias. Naess Lion, 27 te Suez. Nanusa. 27 te Port Said. Nieuw Amsterdam, 26 v. R'dam n. New York. Noordijk, 26 v. Rotterdam n. Monrovia. Notos. 26 et Amsterdam. Omala, 26 te Curasao v. Guayaquil. Ommenkerk, 26 v. Aden n. Suez. Oostkerk, 26 te Dar Es Salaam verwacht. Ootmarsum. 27 te Amsterdam. Oranje Nassau, 26 te Santiago de Cuba. Oranjestad, 26 v. Napels n. "Piraeus. Oranjefontein, 27 te Amsterdam. Orion, 26 te Alexandrië verwacht v. Rhodes. Perna, 26 v. Singapore, 27 te Pladju. Pendrecht, 26 v. Napels n. Piraeus. Polydorus, 26 te Bimbi verwacht v. Port. Pirie. Poseidon, 26 te Cartagena. Pr. Frederik Hendrik, 26 200 m. w.z.w. Capclear naar Londen. Prins Willem George Frederik, 26 280 m. w.n.w. Scillys naar Montreal. Prins Willem II, 26 te Hamburg v Bremen. Prins Willem V, 26 480 m. n.w. Landsend naar Le Havre. Provenierssingel, 26 450 m. o.n.o. Craciosa naar Puerto Ordaz. Radja. 26 v. New Orleans n. Newport News. Raki, pass. 26 Flores v. Amsterdam n. Houston, Rempang, 26 v. Marseille n. Barcelona Rijndam, 27 te Curacao. Ruys, 26 v. Hongkong n. Moji. Sarpedon, 27 te Maracaibo. Schiedijk, 26 v. Philadelphia n. Baltimore. Senegalkust, 27 te Amsterdam. Sibajak. 25 35 m. n. Ouessant n. Curacao. Silindoeng, 26 130 m. n. Surabaja n. Brisbane. Sirrah, 26 1500 m. n.w. K. Leeuwin n. Melbourne. Soestdijk, 27 t.e New York. Solon, 27 te La Guaira. Stad Alkmaar, 26 v. Lulea n. Rotterdam. Stad Amsterdam. 26 v Freetown n. Rotterdam. Stad Arnhem, 26 te Rotterdam. Stad Rotterdam, 26 v, Emden n. Las Palmas. Stad Schiedam, 26 v. Rotterdam n. Melilla. Stad Utrecht. 27 te Narvik verwacht. Stanvac Djirak, 27 te Saigon verwacht. Stanvac Malacca, 26 v. Sungeigerong n. Buatan. Siancav Talangakar, 29 te Penang verwacht. Steenwijk, 20 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Stentor, 25 v. Curacao n. Caracol. Straat Cook, 29 te Mauritius verwacht. Straat Madura, 2(1 v. Tanga n. Dar Es Salaam. Straat Singapore, 28 t.e Melbourne. Straat Lombok, 26 2060 m. z.w. B'remantle. Sumatra, 26 60 m. w. Djeddah n. Suez. Tabinta, 26 v. Djibouti n. Belawan. Tahama, 26 90 m. w.n.w. Bombay n. Bombay. Talisse, 27 te Londen. Tankhaven II. pass. 26 eil. Begkalis n. S'gerong. Tankhav. Ill, 26 120 m. n.o. Surabaja n. S'gerong. Tappanzee, 27 v. New York n. Baltimore. Tarakan. 26 te Hamburg. Taria, 3/9 te Madras verwacht. Teiresias, 26 v. Le Havre n. Avonmouth. Tero. 26 te Santos verwacht v. Rio de Janeiro. Thelidomus, 27 v. Avonmouth n. Liverpool. Themis, 27 te New Orleans. Tibia, 26 v. Mombasa n. Abadan. Titus, pass. 27 Barbados n. Trinidad. Tjiluwah, 26 te Makassar v. Buleleng. Tjimenteng, 27 te Dar Es Salaam. T.iitjalengka, 26 v. Buenos Aires n. Santos. Trajanus, 27 v. Rotterdam n. Amsterdam. Triton, 26 600 in. z.w. Bermuda n. Baltimore. Van Cloon, 26 Str, Torres gepass. n. Auckland. Van Heemskerk. 26 te Lagos v. Mafadi. Van Neck, 26 126 m. n.w. Hollandia n. Singapore. Utrecht, 27 te Colombo. W. Alton Jones, 26 380 m. z.z.w. Socotra naar Philadelphia. Waterland, 26 v. Bahia n. Las Palmas. Westland, 26 v. Buenos Aires n. Santos. Willem Ruys, 26 t.e Southampton. Woensdrecht, 26 50 m. w. Oporto n. Br.btittelkoog. Wonosari, 26 425 m. o.z.o. Malta n. Halifax. Zuiderkerk, 27 te Melbourne. SLEEP VAAJtï Argus, 27 te Maassluis. Blankenburg, 27 v. Rotterdam n. Cobh. Clyde, 27 220 m. z.w. Landsend n. Falmouth. Friesland. 27 50 m. w. Manilla n. Saigon. Hudson, 27 1200 m. o.n.o. Barbados n. P.mouth. Humber, 27 150 m. n.w. Kp. St. Vine n- Hamburg. Loire, 27 20 m. n.o. Malta n. Rouaan. Noordzee, 27 v. Monrovia n. Burutu. Oostzee, 27 160 m n.o. Sombrero n. Houston. Foolzee, 27 te Barbados. Thames, 27 48 m. n.w. St. Vincent n. Port Said. Zeeland, 27 te IJmuiden. KLEINE VAART Bab T. 25 t.e Zaandam v. Stettin. Bloemgracht., 26 v. Brunsbüttel n. Zaandam. Eljo. 25 70 m. o.z.o. Kp. St Vincent, n Nemours. Elsa, 23 Kiel gepass. n. Gefle. Flevo, 26 40 m. z.z.w. Kp. Villano n. Tanger. Inspecteur Mellema, 26 40 m. w. Londesness naar Inverness. Joost. 23 Kiel gepass. n. Hernosand. June. 26 40 m. n.w. Hoek v. Holland n. Maassluis. Jupiter, 24 v. Rotterdam n. Bremen. Kaap Falga. 25 v. Karskaer n. Rundvik. Kaap St. Vincent, 23 te Zaandam. Leliegracht, 26 Kiel gepass. n. Amsterdam. Manta, 26 35 m. n. Pittboei v. Stavanger n. R'dam, Midas. 25 30 m. z. Finisterre n. Tunis. Nero. 26 20 m. n.o. Casquets n. Amsterdam. Netta, pass. 25 Kaap Roca n. Savona. Pavo, 23 te Zaandam v. Kristinehamn. Erkende opleiding voor Duur der opleiding ruim tien maanden. Aanvang der lessen Vrijdag 5 september Duur der opleiding vooi hen die serieus werken, ruim een jaar. Aanvang der lessen Donderdag 4 september Vraag onze honderden geslaagden naar onze prachtige resultaten. Inlichtingen en aanmeldingen bij J. Steenbrink Kerklaan 131, Heemstede. Telefoon 39123. Enige opleiding in Nederland voor alle examens van The Royal Academy of Dancing en de Cecchetti Society. (Kinderklassen vanaf 4 jaar). Aanvang der lessen 1 oktober a.s. Aanmelding en inl. tel. 18751 BURGEMEESTER en WETHOUDERS van HAARLEM brengen ter openbare kennis dat van 28 augustus tot en met 13 september 1958 op de gemeentesecretarie (afdeling Openbare Werken, Volkshuisvesting en Be drijven) voor een ieder ter inzage ligt het door Ge deputeerde Staten van Noordholland bij besluit van 6 augustus 1958 nr. 95 goedgekeurde besluit van de raad der gemeente d.d. 25 juni 1958 nr. 36, houdende onttrekking aan het openbaar verkeer van een ge deelte van de Middenweg. Ingevolge artikel 11a, lid 2, staat voor iedere belang hebbende tegen eerderbedoeld besluit van Gedepu teerde Staten beroep open op de Kroon en wel tot op de dertigste dag na deze aankondiging. (Opger. 1920) De lessen worden gegeven in het GROTE GAST HUIS te HAARLEM. Min. vereiste: M-U.L.O. Prospectus en inlichtingen: Bij de afd. Fysiotech- niek van Grote Gasthuis en St. Joannes de Deo te Haarlem. Bij de dir.: Joan Mauritsplein 21, Over- veen uitsl. na telef. afspraak. Tel. 56360. Begin der lessen: le jaars op 8 september om 6.30 uur; overige leerlingen op 16 september. Geen zaak wordt groot zonder reclame. De beste reclame is: adverteren. KULING, N. Tuindorplaan 23, Haarlem-West oud-leraar A.T.S., Apeldoorn HONDERDEN GESLAAGDEN! SVVXVSSSNXSSyVNSSNVVVXVXVvSVVNSVN-WONWVVWr^V^'WW.VW DONDERDAG 28 AUG. - n.m. 2 uur 99 97 Ter gedegenheid van dit heuglijk feit krijgt iedere cliënt een aangename verrassing. Tevens bij aankoop van 1 -2 pers. kapok- of interieur matras een half wollen deken cadeau. 1-persoons matras bijpassend Java kapok kussen of grote molton deken cadeau (naar keuze) Bij aankoop van divan of kantelbed ongevuld matrasdek cadeau Bovendien hebben wij voor Haarlem de alleenverkoop van Kinderwagens ,/t Gulden Span" waarbij een kwaliteltsmatrasje met kussen cadeau. Deze feestelijke aanbieding duurt' I tot 12 september. 2 (voorheen Amsterdamsevaart 78) Na zes uur telefoon 11772

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6