Zondag beginnen in Boedapest de Europese zwemkampioenschappen Nederlandse meisjes krijgen het tegen Russische zwemsters moeilijk De Europese ranglijsten Nederlandse bridgers verloren teleurstellend van Egypte Ook de Britse dames zwemmen recordtijden Wereld-bridge- federatie opgericht 9 Rusland in opmars A tie en Ada? Poloploeg kansloos Zeilwedstrijden op het Alkmaardermeer Engeland en Nieuw Zeeland speelden draw Atletiekwedstrijden in Oslo en Helsinki HBC door TYBB uitgeschakeld voor de KNVB-beker EDO speelt zondag tegen LONGA HBC-jeugdtoernooi Nederlands elftal tegen Saarland WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1958 Precies 32 jaar na de eerste zwemkampioenschappen in Boedapest zal de Hongaarse hoofdstad, van 31 augustus tot en met 6 september, opnieuw als gastvrouwe van de topkrachten van de Europese zwemwereld optreden. Deze negende Europese kampioenschappen zwemmen, schoonspringen en waterpolo zullen in het tot 24 graden afgekoelde water van de warme bron „Magda" op het Margarethen-eiland in de Donau ongeveer 500 deelnemers van 24 landen (een record) bijeenbrengen voor de strijd om de 20 titels, die op het spel staan. Hoe die strijd zal verlopen daar in het prachtige wedstrijdbad met zijn tribunes voor 18.000 toeschouwers, is, wat vrijwel alle nummers betreft, volkomen onzeker. Wat wél bij voorbaat vaststaat is, dat het een felle strijd zal worden, want zowel bij het zwemmen, het springen als het waterpolo is het krachtsverschil aan de top zeer gering. Een blik op de hierbij gaande Europese ranglijsten van dit seizoen zegt omtrent het ge drang in de bovenste regionen voldoende. In alle landen van Europa heeft men zich de laatste maanden serieus op de kampioenschappen voorbereid. De Britse zwemsters en zwemmers hebben, vergeleken bij enkele jaren geleden, een uitzonderlijk sterke positie veroverd en in de Oosteuropese landen is met de ruime steun van de overheid alles gedaan om straks met goede kans op succes te trachten de westelijke illusies te vernietigen. Enkele landen, die jarenlang een be langrijke rol hebben gespeeld in de zwem wereld, zijn er evenwel niet in geslaagd tijdig uit een periode van malaise omhoog te komen. Frankrijk, dat bij vele Olympi sche en Europese kampioenschappen op verschillende herennummers de toon aan gaf men herinnert zich nog de presta ties van Alex Jany, Jean Boiteux, Gilbert Bozon en Guy Montserret heeft nu, twee jaar voor de Olympische Spelen van Ro me, nog één zwemmer van klasse over: de rugslagspecialist Christophe. Wat het dameszwemmen betreft, heeft Hongarije hetzelfde lot ondergaan. Het land, dat tijdens de kampioenschappen van 1954 in Turijn dank zij de formidabele verrichtingen van zwemsters als Katy Szöke, Vaierie Gyenge, Judith Ternes e.d. met grote voorsprong de Bredius-beker veroverde, komt nu op de ranglijsten met één zwemster slechts twee maal voor, bei de keren op de tiende plaats. Tot overmaat van ramp voor de Hongaren is het starten van dat ene zwemstertje van formaat, Ka- talyn Boros, nog zeer dubieus, omdat zij op het ogenblik vrij ernstig ziek is. Bij de heren staat het organiserende land er iets gunstiger voor al is een vermoede lijke medaille-winnaar evenmin aan te wijzen. Merkwaardig is ook de teruggang van het Westduitse dameszwemmen. Verleden jaar nog had Duitsland op alle nummers meisjes, die meetelden; thans is de school slagzwemster Wiltrud Urselmann de eni ge van werkelijk internationale klasse De Oostduitse zwemsterse hebben deze zo mer zelfs duidelijk betere resultaten be haald dan haar rivalen uit de Bondsre publiek. Rusland heeft, zoals in vele andere tak ken van sport ook bij het zwemmen dei- dames de opmars naar het hoogste niveau ondernomen. In alle nummers heeft de Sovjet-Unie een of meer zwemsters bij de éerste tien en op enkele afstanden komen zij zelfs met serieuze kanshebsters aan de start. Men kan natuurlijk aanvoeren, dat de Russen en de andere „IJzeren Gordijn- landen" met hun in alle opzichten (geld en trainingsfaciliteiten) door de overheid gesteunde „amateurisme" het westen on eerlijke concurrentie aandoen, maar dat motief, dat wij in West-Europa herhaalde lijk als excuus voor onze nederlagen en on ze groeiende achterstand te berde plegen te brengen, is na al zo'n jaar of tien te zijn gehanteerd, wel wat versleten. Een typerend staaltje van de weten schappelijke Russische voorbereiding voor deze kampioenschappen werd gele verd door het van Russische zijde tot de Corrie Schimmel Itsfffil Jaap de Jong organisatoren gerichte verzoek om de juiste chemische samenstelling van het water, waarin zal worden gezwommen, te willen bekend maken. Aan de hand van de volledige chemische analyse, die door de Hongaren naar Moskou werd gezonden, zijn de Russen gaan onderzoeken welke oogklachten en ingewandsstoornissen het gevolg zouden kunnen zijn van het zwem men in dit sterk zwavelhoudende water en welke middelen dienen te worden gebruikt om dergelijke ongemakken te voorkomen. De Nederlandse afvaardiging, bestaan de uit 12 zwemsters, 5 zwemmers en 11 waterpolospelers, heeft het zonder al de ze bijzondere voorzorgen moeten doen. Er is getraind zoals er altijd is getraind, ge woon in de eigen clubs en bij de eigen trai ners buiten school- of kantoortijd. En toch kunnen wij, althans wat de dames betreft, de grote strijd om de fel begeerde titels met vertrouwen tegemoet zien. Het is ze ker niet meer zo, dat de Nederlandse zwemsters op vrijwel alle nummers op permachtig zijn. Ruim een jaar geleden was onze positie inderdaad nog sterk en met uitzondering van de rugslag leek elk kampioenschap als het ware voor ons weg gelegd. Maar er is in dat jaar veel ge beurd. Oost-Duitsland en Rusland kwamen met enkele sterke meisjes te voorschijn, in het bijzonder op vlinderslag en schoolslag en ook de kracht van de Britse meisjes is over de gehele linie toegenomen. Voor zover het verantwoord is aan de hand van de recente prestaties voorspel lingen te doen. durven we de verwachting uitspreken, dat Cockie Gastelaars op de 100 meter vrije slag en Jans Koster en Corrie Schimmel op de 400 meter vrijwel zeker de eerste plaatsen zullen bezetten. Bijna even zeker is het, dat onze rugslag- meisjes Ria van Velsen en Lenie de Nijs de titel van Geertje Wielema en de tweede plaats van Joke de Korte niet zullen over nemen nu de Engelse Judy Grinham en Margaret Edwards elkaar weer naar re cordtijden hebben gejaagd. De grote klas se van de Haagse Ria, die met haar beste tijd (1.12.3) nog lang niet aan het einde van haar kunnen is. en de uitstekende wed strijdmentaliteit van de Hilversumse vechtjas Lenie de Nijs zullen echter zon der twijfel voor een verrassing kunnen zorgen. Op de vlingerslag krijgt Atie Voorbij het moeilijk tegen de onbekende, maar ken nelijk zeer snelle Russische Kamajeva en op de schoolslag zal Ada den Haan haar vorm van verleden jaar nodig hebben Om de Oostduitse Walter en Beyer (wereldre cordhoudster 100 meter) en de nieuwste En gelse aanwinst Anita Lonsbrough achter zich te laten. De enige Nederlandse zwemmer die een kans heeft op een plaats in de finale, is de Leeuwai'denaar Jaap de Jong op de rugslag. Maar dan ook beslist niet meer dan een van de laatste plaatsen. Opvallend bij de heren zijn de eerste drie ranglijstplaatsen van de 17-jarige Schot Ian Black. Black start waarschijn lijk alleen op de 400 meter en de 200 me ter vlinderslag. Christophe is natuurlijk de grote favoriet op de rugslag, maar of de Italiaan Pucci er in zal slagen zich sprin ters als Sorokin en Dobay van het. lijf te houden, moet worden betwijfeld. Het. ziet er naar uit, dat speciaal de 100 meter vrije slag een maximum aan spanning zal ople veren, waarbij de beslissing pas in de laat ste meter zal vallen. Voor het waterpolotoernooi, waaraan door 15 landen (ook Bulgarije heeft zich nog gemeld) wordt deelgenomen, zijn voor de eerste plaats drie serieuze kandidaten: Hongarije, Joegoslavië en Rusland. De Hongaren, die het voordeel hebben op eigen terrein en voor eigen publiek te spe len, demonstreren nog altijd het mooiste waterpolo. Doch wanneer Joegoslavië de vorm heeft behouden, waarmee in juni in Gent het zeslandentoernooi werd gewon nen. zullen ook de Hongaren het tegen de ze overrompelende stootkracht van de ploeg van Jezic en Frankovic moeten af leggen. Het Nederlands zevental is kansloos voor een der eerste drie plaatsen. Er is onder de bekwame leiding van Frans Kuy- per weer stevig geoefend en bij de elf spe lers, die zijn aangewezen, bevinden zich enkele talentvolle knapen. Het ontbreekt de Nederlandse ploeg echter aan voldoen de fysieke en mentale hardheid en aan het nodige verband om het zevental een ge vaarlijke outsider te doen zijn. Ales zal afhangen van de loting voor de groepsin deling of onze poloploeg nog een kans heeft zich bij de laatste vier te plaatsen. De beslissende wedstrijd van dit imposan te toernooi, dat Europees kampioenschap heet, doch wereldkampioenschap is, zal op 6 september het sluitstuk vormen van dit sportfestijn. Cockie Gastelaars Jans Koster De uilslagen van de laatste dag der Alkmaarse zelwedstrijdeh luiden: 12 m2 Valkenklasse: 1. Mariandel; 2. Han-Hol Til; 3. Meteor. Hoofdprijs Mariandel, J. van Sta veren Vrijheidsklasse A: 1. Dauntless: 2. Speediest: 3. Jim. Hoofdprijs en wisselprijs Beata, J. F. Kesting. Sternklasse: 1. Noreg: 2. Barracuda: 3. Glasaal. Hoofdprijs en wisselprijs Noreg, Amons. Finnjollcnklasse: 1. Finnig: 2. Firebird; 3. Fel- finn. Olympiajollen A: 1. Aloha; 2. Olapieze: 3. Wit te Raaf. Pampiisklasse1. Wervelwind: 2. Karekiet: 3. Hinde. Hoofdprijs Westeinde, H. J. de Ruiter. 12 voets Jollen klasse A: 1. Kaagbaby: 2. Posi tron: 3. Barry. Hoofdprijs Positron, Van 't Hoo- gerliuys. nrakmiklassd: 1. Oranje; 2. Dirck Duyvel; 3. Joy II. Hoofdprijs en definitief eigenaar van de wisselprijs is Vagans Semper. C. Groot. Ifi m2 Streepklasse: 1. Tilicum; 2. Dak; 3. Wil fred. Hoofdprijs Tilicum. Bol. Flying Dutchmanklasse: 1. Lichte Angst: 2. Djinn: 3. Brave Hendrik II. Hoofdprijs Lichte Angst, Schipper. Regcnboogklasse: 1. Coppelstock; 2. Cadans: 3. Duke. Valkenklasse: 1. Maaike: 2. Bounty II; 3. Swal low. Hoofdprijs Bounty II, Rolf van der Baumen. De vijfde en laatste testmatch tussen Engeland en Nieuw Zeeland is, zoals te verwachten was, In een draw geëindigd. Op het Nieuwzeelandse eerste inningstotaal van 161 (all out) antwoordden de Engelse batslieden met 210 voor 9 (gesloten) Daarna trokken de Nieuwzeelanders weer naar de wickets. Het scorebord gaf 91 voor 3 aan toen de stumps moesten worden getrokken. De gasten hebben dit resultaat voor een belangrijk deel te danken aan het slechte weer, de regen maakte dat er drie dagen niet kon worden gespeeld. Van de rubber van vijf wedstrijden heeft Engeland er vier gewonnen. Engeland, eerste innings. Richardson b. Blair 28: Milton l.b.w.b. MacGibbon 36; P. B. May c. Petrie b. Blair 9; M. G. Cow- drey c. Pla.vle b. Reid 25; T. E. Bailey c. Petrie b. MacGibbon 14: T. G. Evans c. Petrie b. MacGibbon 12; G. A. Lock c. Reid b. Moir 25; J. C. Laker c. Blair b. Reid 15; F. S. Trueman 39 n.o. Extra's 6. Nieuw Zeeland tweede innings: Miller c. Evans b. Statham 4; d'Arcy c and b Lock 10; Meale c. Cowdry b. Laker 3: Sut- cliffe 18 n.o. Reid 51 n.o. Extra's 5. Hieronder volgen de Europese ranglijsten, voor zover het de eerste tien betreft op de persoonlijke nummers, die ook op het programma van de Europese kam pioenschappen te Boedapest staan. Deze ranglijsten zijn samengesteld aan de hand van alle tijden, dit seizoen door Europese zwemsters en zwemmers op 50-meter-banen gemaakt. Zij zijn bijgewerkt tot en met zondag 24 augustus. DAMES 100 meter vrye slag 1. Gastelaars (Ned.) 2. Voog (Rusl.) 3. Jobson (Zweden) 4. Kraan (Ned.) 5. Wilkinson (G.B.) 6. Grinham (G.B.) Larsson (Zweden) Sanderson (Ned.) 9. Olbrich (O.-Did.) 10. Boros (Hong.) 400 meter vrye slag 1. Kok (Ned.) 2. J. de Nijs (Ned.) 3. Koster (Ned.) 4. Schimmel (Ned.) 5. Rae (G.B.) 6. Voog (Rusl.) 7. Wilkinson (G.B.) 8. Ferguson (G.B.) 9. Jobson (Zweden) Larsson (Zweden) '1.03.9 1.05.0 1.05.2 1.05.4 1.05.6 1.06.4 1.06.4 1.06 4 1.06 6 1.06.7 5.02 4 5.05.2 5.05 9 5.06.1 5.12.2 5.12.5 5.13J. 5.13.5 5.14.9 5.14.9 100 meter rugslag 1. Grinham (G.B.) 1.11.9 2. Edwards (G.B.) 1.12.3 Van Velsen (Ned.) 1.12.3 4. Troost (Ned.) 1.13.6 5. L. de Nijs (Ned.) 1.13.7 6. Kamajeva (Rusl.) 1.13.8 Viktorova (Rusl.) 1.13.8 8. Van Alphen (Ned.) 1.14.1 9. Dobber (Ned.) 1.14.2 10. Boros (Hong.) 1.14.8 100 meter vlinderslag 1. Kamajeva (Rusl.) 2. Voorbij (Ned.) 3. Lagerberg (Ned.) 4. Gosden (G.B.) 5. Skupilova (Rusl.) 6. Posniak (Rusl.) 7. Wrann (O.-Did.) 8. Lundqvist (Zweden) 9. Lamboer (Ned.) 10. Langenau (O.-Did.) 1.12.3 1.13 0 1.14.1 1.14.2 1.15.1 1.152 1.15.3 1.15.5 1.15 6 1.16.0 200 meter schoolslag 1. Walter (O.-Dld.) 2.53.0 2. Beyer (O.-Dld.) 2.53.1 3 Lonsbrough (G.B.) 2.53.5 4. Den Haan (Ned.) 2.54.9 Ursulmann (W.-Dld.) 2.54.9 6. Lehmann (O.-Dld.) 2.55.5 7. Gosden (G.B.) 2.56 1 8. Uusmees (Rusl.) 2.56.5 9. Kovalenko (Rusl.) 2.56.9 10. Duente (O.-Dld.) 2.57 6 9. 10. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 10. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. HEREN 100 meter vrye slag Pucci (Italië) 56.8 Sorokin (Rusl.) 56.9 Dobay (Hong.) 56 9 Voell (W.-Dld.) 57.2 Polevoj (Rusl.) 57 4 Lukowski (Rusl.) 57.4 Baumann (W.-Dld.) 57.5 Gregor (O.-Did.). 57.7 Eminente (Frankrijk) 57 9 Voros (Hong.) 58 0 400 meter vrije slag Black (G.B.)4.28.4 Nikitin (Rusl.) 4.34 6 Strujanow (Rusl.) 4.38.5 Zierold (W.-Dld.) 4.39 4 Dobay (Hong.) 4.40 8 Katona (Hong.) 4.40.8 Reich (O.-Did.) 4.41.0 Boiteux (Frankrijk) 4.41 8 Galetti (Italië) 4.43.1 Nyeki (Hong.) 4.43.8 1500 meter vrye slag Black (G.B.) 18.06 2 Katona (Hong.) 18.24.7 Lavrinenko (Rusl.) 18.26.3 Androsov (Rusl.) 18.28.7 Galetti (Italië) 18.48.8 Nikitin (Rusl.) 18.55.2 Sreenan (G.B.) 18.55.8 Tsjmikov (Rusl.) 19.03 3 Kutschke (O.-Dld.) 19.05.0 Press (Rusl.) 19.07 6 100 meter rugslag Christophe (Frankrijk) 1.02.9 Kuvaldin (Rusl.) 1.04 4 Barbier (Rusl.) 1.04.b Sykes (G.B.) 1.04.8 Magyar (Hong.) 1.05.3 Muller (Hong.) 1.06.3 Pfeiffer (O.-Dld.) 1.06.5 De Jong (Ned.) 1.07.1 Elsa (Italië) 1.07.3 Suda (Oostenrijk) 1.07.4 200 meter vlinderslag Black (G.B.) 2.22.6 Symonds (G.B.) 2.24.3 •Tenenkov (Rusl.) 2.25.9 Varszegi (Hong.)2.26.0 Pazdirek (Tsj.Sl.) 2.27 3 Sieber (O.-Dld.) 2.28.0 Zierold (W.-Dld.) 2.28.1 Pirolley (Frankrijk) 2.28.2 Tumpek (Hong.) 2.28 6 Sagaidjik (Rusl.) 2.28.7 200 meter schoolslag Kolesnikov (Rusl.) 2.39.3 Antonian (Rusl.) 2.40 S Canta (Roem.) 2.40 5 Maluck (O.-Dld.) 2.41.6 Golovtsjenko (Rusl.) 2.41 8 Mitrofan (Roem.) 2.42.2 Kunsagi (Hong.) 2.42 7 Prokopenko (Rusl.) 2.42.7 Oppermann (O.-Dld.) 2.43.1 Uit de strijd tegen Oostenrijk en Denemarken is het Nederlandse herenbridgeteam in Oslo met drie competitiepunten te voorschijn gekomen. Doch teleurstellend was de nederlaag, die tegen Egypte werd geleden. Gezien hel zware programma, dat Neder land nog voor de boeg heeft: onder meer staan Italië, Engeland en Zweden nog op het programma, zal het zeer meevallen, als ons team zich op de helft van de ranglijst zal kunnen handhaven. Tijdens de vrije dag op dinsdag hadden onze spelers de gelegenheid krachten le verzamelen voor de wedstrijd tegen Italic, welke woensdag op het bridge-rama zal werden vertoond. Maandagavond was er byna een sensatie: België deed het aan vankelijk zo goed tegen Italië, dat het bij de pauze ruim voorstond. Doch wedstrijd- zenuwen deden de voorsprong in de tweede helft slinken als sneeuw voor de zon en de Italianen kwamen toch weer met een overwinning uit de strijd. Engeland cn Frankrijk houden de wedren goed vol. Zy blijven de Italianen op de hielen volgen en zullen van de geringste misstap der wereldkampioenen kunnen profiteren. In de wedstrijd tegen Oostenrijk was het paar Filarski-Verboog uitstekend op dreef, zo goed zelfs, dat een volkomen zeker ver wachte nederlaag in een royale overwin ning werd omgezet. Ook ditmaal moest het Nederlandse publiek voor de zoveelste maal tot zijn teleurstelling ervaren, dat het in de combinatie CatsGoudsmit niet erg klopte. Mede hieraan was het te wijten dat een voorsprong tegen Egypte bij de pauze nog terugliep naar een nederlaag. Een troosteloze geschiedenis tegen een Egyptisch team. dat op geen enkel front enige indruk maakte. In de match tegen Denemarken had ons team voor het eerst een dame als tegenstandster. Mevrouw Petersen, lid van het Europese kampioens team in de damesklasse,speelt dit jaar met haar man in het open toernooi en zij doet dat goed. Weliswaar hadden de Denen bepaald niet over geluk te klagen: de slems, die er met veel geluk inzaten boden zij wel en de slecht zittende slems boden zij toevallig niet. Het vertoonde spel was goed en de match werd in een bijzonder aangename sfeer gespeeld. Het einde kwam met een gelijkspel, wat feitelijk wei wat minder was dan Nederland verdiende. Voor een der grootste sensaties van het toernooi zorgden de Belgen. In een spel tegen Engeland boden zij kwetsbaar 7 sans Tijdens internationale atletiekwedstrij den in het Bisletstadion te Oslo heeft de Noor Eigil Danielsen de speer 82.49 m ver geworpen. De Brit Dave Segal won de 200 meter in 21.3 sec. en de Australiër Mervyn Lincoln was in 3 min. 45,4 sec. de snelste op de 1500 meter. De Oostberlijner Sieg fried Valentin eindigde op de tweede plaats maar noteerde dezelfde tijd. De we reldrecordhouder op deze afstand de Tsjech Jungwirth legde in 3 min. 46 sec. beslag op de derde plaats. Gordon Price eindigde pas als zesde, maar won kort daarop de 5000 meter in 14 min. 3 sec. Nog een Engelse overwinning viel er bij het kogelstoten voor heren, dat gewonnen werd door de Europese kampioen Arthur Rowe met een stoot van 17.51 meter. Twee de werd de Tsjech Skobla met 17.24 m. Lor- ger (Joegoslavië) was het snelst, op de 110 meter horden in 14 sec. precies. In het stadion van Helsinki zijn dinsdag avond eveneens internationale atletiek wedstrijden gehouden waaraan werd deel genomen door een groot aantal atleten, die op de Europese atletiekkami ioenschappen uitkwamen. De Duitser Manfred Preuss- ger won het polsstokhoogspringen met 4.50 m. Tweede werde de Fin Sutinene die 4.30 m. sprong evenals de Europese kam pioen Eeles Landstroem, die dezelfde hoogte haalde en zich als derde plaatste. De Australiër Albert Thomas won een 3000 meter in 8 min. 5.2 sec. voor de Duit ser Siegfried Plermann die slechts 0.2 sec. achter hem bleef. De 3000 meter steeple chase leverde een overwinning op voor de Duitser Hans Huneke in 8 min. 52.2 sec. De Tsjech Brli- ca eindigde op de tweede plaats in 8 min. 52.8 sec. atout, waarin schoppen aas en heer buiten boord waren. De Engelse speler, die moest uitkomen durfde echter niet van schoppen heer af te spelen en bij de andere uitkomst werd het spel gemaakt. Het w*s gedou bleerd en geredoubleerd en het bracht de Belgen dertien matchpunten op niettemin verloren zij de wedstrijd van di Engelsen. Het Amerikaanse bezoek aan Oslo heeft er toe geleid, dat er een wereld-bridge- federatie is opgericht, waarvan Baron de Nexon (Frankrijk) president is en waarin verder Salomon, de huidige voorzitter van de Amerikaanse Bridgebond zitting heeft. Salomon, die in Oslo aanwezig is. stelt zich veel van de nieuwe bond voor en zal zeker hiervoor ook in zijn land veel werk doen verrichten. Onder meer is men van plan om de vier jaren een bridge-toernooi te houden, waarbij men de deelneming uit alle delen der wereld verwacht. Tenslotte viel er een belangrijke beslissing waarbij Nederland betrokken is. De voorzitter van de Nederlandse Bridgebond, mr. Ernst Hel dring, werd gekozen tot secretaris van de Europese Bridgebond. Ruim duizend toeschouwers zijn dins dagavond op het HBC-sportpark getuige geweest van een partij voethal. welke zij niet licht zullen vergeten. HBC en TYBB leverden een fel gevecht voor dc KNVB- beker, waarin na honderdwintig minuten nog geen beslissing was verkregen. Ten slotte slaagde TYBB er in door het beter gebruiken van de strafschoppen, zich voor de volgende ronde te plaatsen. De ontmoeting tussen deze twee oude tegenstanders speelde zich geheel af in de „cup sfeer", waarin beide ploegen ei'.taar op felle wijze bestreden. De eerste helft verliep zonder doelpunten. Na de pauze werden de witte ballen te voorschijn ge haald en de booglampen ontstoken, waar- mee de verlichtingsinstallatie op HBC's nieuwe sportpark officieel in gebruik werd genomen. Het duurde drie kwartier alvo rens het spel werd hervat, want men was het over de verlichting niet eens en pas na dat de schijnwerpers in de juiste richting waren geplaatst, kon de bal weer aan het rollen worden gebracht. Door toedoen van Spann nam HBC na twintig minuten de leiding, maar tien minuten voor het einde joeg Blom de gelijkmaker achter de uitste kende doelman Warmerdam. Er werd daarna niet meer gescoord en met frisse moed begonnen de ploegen aan de verlen ging. Na vier verlengstukken van zevenen- eenhalve minuut was de stand nog steeds 1-1. De klok had inmiddels tien uur gesla gen en tot besluit kreeg het publiek nog een duel van strafschoppen voorgezet. De eerste serie van twee keer vijf bracht geen beslissing. TYBB schoot daarna vier keer raak, maar HBC struikelde over de negen tiende strafschop en dat betekende de „bekerdood" voor de Heemsteedse ploeg. In het competitieprogramma voor zon dag 31 augustus is wijziging gekomen. De wedstrijd EDODe Valk in 2 A van net betaalde voetbal is vervallen. Daarvoor in de plaats wordt gespeeld de wedstrijd EDO—LONGA. Zondag 31 augustus houdt HBC op 'net nieuwe sportpark aan de Cruquiusweg een nationaal jeugdtoernooi, waaraan tien elf tallen deelnemen', in poule A: RCD (Dor drecht), Rood Wit (Amsterdam), RKAFC (Alkmaar), Quick Steps (Den Haag). HBC. In poule B: Lisse, Onze Gezellen. RKVVZ (Zaandam), ADO (Heemskerk). Wilskracht (Amsterdam). Het. toernooi, dat om half een begint, wordt voorafgegaan door een vlaggenparade. Naar wij vernemen, is de kans groot dal het Nederlands elftal op woensdag 17 sep tember in het Olympisch stadion te Am sterdam tegen Saarland zal spelen. Deze wedstrijd komt in de plaats van de ont moeting NederlandIsrael en geldt als voorbereiding voor de op zondag 28 sep tember in Antwerpen te spelen interland wedstrijd BelgiëNederland. DE ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de En gelse league luiden: eerste divisie: Arsenal Burnley 3-0, Leeds UnitedLuton Town 1-1. Tweede divisie: Grimsby TownLin coln City 4-2. In Wateringen (Westland) werd dinsdag een groot hippisch festijn gehouden. Een spectaculair onderdeel van het programma was een paardenvoetbal- wedstrijd (pushball) die door de landelijke ruitervereniging „De Maasruiters" uit Maasland werd gespeeld.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9