Interessante krachtmeting tussen jeugdige Nederlanders en Belgen S.C.Haarlem speelt zondag promotie wedstrijd tegen Schoten-reserves Motorraces in Zandvoort met sterke internationale bezetting DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1958 11 TENNIS-INTERLAND IN HEEMSTEDE AUTO-VERMOEIDHEID 6ARAGE DEN HOUT Om de Europese titel Nederlandse bridgers versloegen Oostenrijk Hoofdklasse dammen krijgt nieuwe indeling HDC versloeg St. Bavo in trainingswedstrijd Softbal Softbaltoernooi als slot van het seizoen Schoten degradeert naar tweede klasse Autöttto&Uisme „Marathon van de weg" gisteravond begonnen Brazilianen nog steeds bijzonder in trek Jeugdtoernooien bij Schoten De Engelse league Botwinnik nog dit jaar naar Nederland „Ski-circus" van Toni Sailer in Canada Criterium der leerlingen voor Blue Blazes Koërsen op Duindfgt Zwemmen Twee Spanjaarden zwom men over het Kanaal Nederland naar militaire zwem kampioenschappen Het honkbalprogramma Bekercompetitie KNHB Geldermans niet naar de wereldkampioenschappen Sassenheimer Zoet de snelste in Zwanenburg Koppelwedstrijd in het „Van der Aartsportpark" Broekhoff versloeg Van Houwelingen achter kleine motoren Roeien Loting voor Europese roeikampioenschappen Het komende weekeinde zal in Heem stede de tennis-interlandwedstrijd Neder- Iand-België gespeeld worden op de banen van het tennispark Groenendaal, waar een accommodatie in gereedheid is gebracht voor 600 zit- en 200 staanplaatsen. Het internationale contact met België dateert van 1909, met als enige onderbreking de beide wereldoorlogen. In het begin (van 1909 tot en met 1933) werden alleen heren partijen gespeeld. Tot aan de eerste we reldoorlog was er een duidelijk Belgisch overwicht, daarna tot 1933 was Nederland sterker (van de veertien wedstrijden won Nederland er tien). Inmiddels was, in 1930, naast de herenwedstrijd ook een dames wedstrijd ontstaan: tot 1933. Van deze vier ontmoetingen won Nederland er één, Bel gië twee. terwijl één wedstrijd onbeslist eindigde. Uit deze twee wedstrijden naast elkaar, dames en heren, groeide tenslotte de gemengde wedstrijd. Met uitzondering van de eerste gemengde wedstrijd, die uit 44 partijen bestond, worden in deze inter land 34 partijen gespeeld. Hierin heeft Bel gië van het begin af een meerderheid ge toond. Slechts éénmaal in die jaren van 1934 tot aan de tweede wereldoorlog was er een gelijk spel (1717). Geen enkele overwinning viel onze ploeg ten deel. Die kwam pas na de laatste oorlog in 1946 (1816). Een tweede zege volgde het jaar daarop in Saa. Hierna gaf België weer de toon aan, met uitzondering van de jaren 1952 in Noordwijk en 1956 in Velp. In mej. Mercelis, Washer en Brichant hadden de Belgen spelers van de hoogste Europese klasse, die elke wedstrijd goed waren voor zeker 6 a 8 winstpunten. Ook dit jaar beschikt België over twee spelers van de Europese top: mej. Mercelis en Brichant. Interessant zal de krachtproef zijn van de jonge Maris, onze Nederlandse kam pioen, tegen de ervaren en geharde Bri chant. Een zege van Maris zou de grootste verrassing van de wedstrijd zijn. Overigens moet men ook nog afwachten hoever mevr. Roos en mevr. De Soet het tegen de met zoveel vaart en scherpte spelende mej. Mercelis zullen brengen. Tot dusver zijn nog nimmer twee ploe gen tegen elkaar uitgekomen, waarin, vooral bij de heren, zoveel jongere spelers zijn gekozen. Aan beide kanten zijn er varen oudere speelsters en spelers ditmaal niet van de nartij. En juist uit dit oogpunt zal deze strijd der jongeren uitermate in- Advertentie bij al uw andere zakenbeslommeringen kan in veel gevallen fataal worden, om niet te zeggen letaal Probeer eens het enorme gemak van een RENAULT FRéGATE TRANSFLUIDE Sturen en gasgeven is alles wat u hebt te doen. Daarbij prachtige wegvastheid en langdurige fabrieksgarantie. Zuinig. Telefoon 12138 en 15056 Het toernooi om de Europese bridgekam- pioenschappen is woensdag te Oslo voort gezet met het uitspelen van de wedstrij den van de elfde ronde. Het Nederlandse herenteam boekte een overwinning op Oostenrijk. De uitslagen waren: Duitsland versloeg Spanje met 99 matchpunten te gen 42 matchpunten: Zweden verloor van Italië met 25 mp. tegen 71 mp. IJsland verloor van Frankrijk met 34 mp. tegen 72 mp. België vefloor van Groot-Brittan- nië met 49 mp. tegen 73 mp. Ierland ver loor van Egypte met 33 mp. tegen 78 mp. Noorwegen speelde onbeslist tegen Dene marken met 44 mp. tegen 39 mp. Neder land versloeg Oostenrijk met 68 mp. tegen 43 mp. Het Italiaanse herenteam heeft de lei ding behouden. De damcompetitie, hoofdklasse, van de afdeling Noordhoiani van de Konin klij ke Nederlandse dambond zal op 19 sep tember starten. Deze competitie, waar aan door 16 tientallen, verdeeld over twee groepen, wordt deelgenomen, belooft, blij kens de nieuwe indeling, enige interessan te duels. In afwijking met voorgaande jaren ko men de tientallen uit Haarlem en directe omgeving in dezelfde groep uit. Damclub club. damclub 't Oosten, Haarlem en Dam club, damclub 't Oosten, Haarlem, en Dam club IJmuiden kunnen naast een greep naar het afdelingskampioenschap dus strijd leveren om het best geplaatste tien tal van het district Kennemerland. De ove rige in groep 1 uitkomende tientallen zijn: Joz. Blankenaar II, DDD Alkmaar, Dam club Damlust en Gez. Samenzijn I. De indeling van groep II vertoont een meer Amsterdamse aangelegenheid. Niet minder dan vier hoofdklassetientallen uit Amsterdam, namelijk, CDA, DSTO, Joz. Blankenaar I en Gez. Samenzijn II zullen hun krachten moeten meten met dam club Oostzaan, damclub Zaandam, dam club Wormerveer en St. Canisius. Als voorbereiding voor de aanstaande competitie heeft de Haarlemse damclub een trainingswedstrijd georganiseerd voor de hoofdklasse tientallen van St. Bavo, 't Oosten en HDC, met als inzet een fraaie wisselbeker. Deze week had de eerste ontmoeting plaats, waarbij de tientallen van HDC en St. Bavo elkaar bekampten. Wegens incompleetheid van het St. Bavotiental kon de HDC zonder veel strijd een klinkende 15-5 overwinning boeken. Woensdag 3 september zullen St. Bavo en 't Oosten strijd leveren. teressant zijn. De wedstrijden beginnen beide dagen om 10.30 uur. De opstellingen luidden: Nederland (heren): 1. W. Maris, 2. P. van Eijsden, 3. H. van Gasselt, 4. J. v. d. Weg, 5. H. Biesheuvel, 6. R. Lansdorp, 7. J. Bij- ker, 8. H. Bitter. België (heren): 1. J. Brichant, 2. J. P. Froment, 3. A. Jamar, 4. A. Lemaire, 5. J P. Goffard, 6. O. Vallez, 7. R. Brulcot, 8. Ed. Georges. Nederland (dames): 1. Mevr. F. de Soet, 2. mevr. J. Roos, 3. mevr. F. Rouwenhorst, 4. mej. C. Grosvcld. België (dames): 1. Mile. Ch. Mercelis, 2. mad. M. van Cutsem, 3. Mile. J. Valcke, 4. Mile. E. Bellens. De dubbels zijn als volgt geformeerd: Heren, dubbelspel: 1. Marisv. d. Weg, 2. v. Eijsdenv. Gasselt, 3. Biesheuvel— Kloezen, 4. BitterLansdorp. 1. BrichantFroment, 2. De BodtJa- mar, 3. Roomanv. d. Eijnde, 4. Brulcot Gevers. Dames, dubbelspel: 1. Mevr. Roosmej. Marinkelle, 2. mevr. De Soetmej. F. Ferir. 1. Mad. v. Cutsemmile. Mercelis, 2. Mile Bellensmile. Valcke. Gemengd dubbelspel: 1. Mevr. Roos Maris, 2. mej. Marinkellev. Eijsden, 3. mevr. De SoetBiesheuvel, 4. mej. Ferir v. d. Weg. 1. Mile MercelisBrichant, 2. mad. v. CutsemJamar, 3. mile. Bellensv. d. Eijnde, 4. mile. HolvoetFroment. De softbal-afdeling van de Haarlemse sportvereniging T..YB.B. houdt a.s. Zondag een groot sluitings-softbaltoernooi. Er ne men twaalf verenigingen deel, waaron der het sterke Pinguins. Er wordt in drie poules gespeeld. Aanvang 11 uur. De fina le begint om 15.40 uur. De poules A. en B spelen om een wisselprijs, die momenteel in het bezit is van TYBB. Poule C, waarin het Haagse Hieg, speelt om een aparte prijs. Poule A: Pinguins, Rooswijk, VVGA en TYBB. Poule B: HCK, SC Haarlem, DCG en DSS. Poule C: THB, Hieg, RCH en TYBB 2. Het programma luidt: Pinguins-TYBB, Pinguins-Rooswijk, VVGA-Rooswijk VVGA-TYBB, Rooswijk-TYBB, Pinguins- VVGA. Poule B: HCK-DSS, HCK-DCG, SC Haarlem-DCG, SC Haarlem-DSS, DCG- DSS, HCK-SC. Haarlem. Poule C: THB- RCH, THB-TYBB 2, Hieg-TYBB 2, Hieg- RCH, TYBB 2-RCH-THB-Hieg. Doordat het Amsterdamse Catchers haar laatste wedstrijd tegen VVGA met ruim verschil won, degradeert Schoten naar de tweede klasse. Het bestuur van Schoten heeft echter bij het Bondsbestuur van de Softbalbond geprotesteerd tegen het plot seling laten vervallen van twee verlies- punten, die de Amsterdamse vereniging aanvankelijk waren opgelegd. WERELDRECORD. De Rus Oelianov heeft in Moskou bij het drukken een ge wicht van 109,5 kg. omhoog gebracht, een nieuw wereldrecord. Het oude record stond met 109 kg. op zijn naam. Niet minder dan twaalf nationaliteiten zullen vertegenwoordigd zijn bij de inter nationale motorraces die zondag 31 augus tus op het circuit van Zandvoort worden gehouden. Hel grootste contingent ren ners, dat aan deze wedstrijden, die tellen voor de competities om de nationale kam pioenschappen voor solo-motoren, deel neemt, wordt gevormd door Nederlanders. Van de 103 inschrijvers komen er 31 uit Nederland. Bijzonder sterk is ook Duitsland verte genwoordigd, dat 27 renners onder wie de 4 nationalen kampioenen heeft afge vaardigd naar Zandvoort. In bijna alle klassen is de kans op een boeiende en felle strijd groot. Zo zal de jonge Britse crack Mike Haihvood in de 125-cc klasse het de Duitse kampioen Hubert Luttenberger wel eens heel moeilijk kunnen maken. Een Duits-Engels duel kan ook de wedstrijd van de kwart liters worden. Het zou ech ter niet eens een verrassing zijn wanneer de Duitse kampioen Dieter Falk in dat duel door de Brit zou worden verslagen, want Hailwood derde in de competitie om de wereldtitel rijdt in de 250-cc-klasse ge woonlijk zeer sterk. Een wel zeer internationaal karakter heeft de wedstrijd in de 350-cc-klasse, waaraan renners uit elf landen deelnemen. Op de deelnemerslijst komen de namen voor van renners als Fritz Klager, Peter Ferbache. Mike Hailwood. de Nieuwzee- landers John Anderson, Noel Mc Cutcheon en John Hempleman en dat duidt er op dat het hier een „open" strijd kan wor den. Hetzelfde geldt voor de halve liters, waar de Duitser Ernst Hiller het met zijn snelle B.M.W. wel eens heel moeilijk kan krijgen in de strijd tegen Bob Matthews, Andehson en McCutcheon. De wedstrijd in de zijspan-klasse daar entegen heeft een „zekere" winnaar, aan gezien de Zwitsers Cumathia,s en Cecco, die de tweede plaats bezetten bij de strijd om het wereldkampioenschap, hebben in geschreven. Maar aangezien de Zwitserse B.M.W.-rijders beloofd hebben niet op hun grand-prix machine uit te komen zou zelfs die race nog wel eens een verrassing kun nen opleveren. De „Marathon van de weg", meetellend voor het Europese kampioenschap groot- toerisme, is woensdagavond te Spa begon nen. Aan deze regelmatigheidswedstrijd over 5000 km. van Luik via Rome terug naar Luik nemen 108 teams uit 10 landen deel. Twee Nederlandse équipes en één Neder lands-Duitse ploeg hebben hiervoor inge schreven t.w. Maus Gatsonides en Rob Gorris met een Triumph, Harlaar en Swaab met een Triumph TR 3, alsmede Rob Slotemaker, die de Duitser Ciemens als co-équipier heeft en met een Porsche uitkomt. De rally eindigt zondag 31 augus tus. Advertentie Nog steeds komen bij Braziliaanse clubs biedingen op spelers binnen uit Europa. Mazzola gaat zoals bekend naar Italië en Vava naar Spanje. Thans hebben Spaan se clubs ook onderhandelingen aange knoopt om zich van de diensten van twee andere sterren, Joel en Pele te verzeke- ren. Voor Joel, wiens contract met Flamen- go Rio binnenkort afloopt, zal slechts een bedrag van 450.000 cruzeiro's of rond 22.500 gulden worden gevraagd. Wat Pele betreft staat de zaak evenwel anders. En naar verluidt heeft een Spaanse club op hem een bod gedaan van niet minder dan 35 miljoen cruzeiro's of 1.750.000 gulden, het hoogste bedrag dat ooit aan een Brazi liaanse club is geboden. De club van Pele beraadslaagt er mo menteel over. Voorts zijn vier Braziliaanse spelers van het tweede plan. Rui, Miltinho, Alfre do en Jorge Farah, voor 3 maanden geën gageerd door de Venezolaanse club Inde- pendientes te Caracas. Zij krijgen hier voor een vergoeding van 750 dollar. Zaterdag en zondag 30 en 31 augustus worden bij Schoten de traditionele jeugd toernooien gehouden. Zaterdagmiddag is het aspirantentoernooi om de David Vier hout Beker aan de beurt waaraan acht elftallen deelnemen, verdeeld over twee groepen. In afdelingen A kómen uit Alk- maarse Boys, EDO, Kennemerland en TYBB, in afdeling B: Bloemendaal, Ter rasvogels, DSS en Schoten. Zondag wordt het toernooi om de Bevrij dingsbeker gespeeld voor junioren waar voor eveneens acht ploegen zijn ingeschre ven, nl. groep A: Zaandijk, Bloemendaal, DSS en Schoten; in groep B: Terrasvo gels, EDO, TYBB en Velsen. De uitslagen van de wedstrijden die woensdag werden gespeeld voor de En gelse league waren: Eerste divisie: Chelsea—Tottenham Hot spur 42. EvertonPreston North End 14. Manchester City—Bolton Wanderers 33. Nottingham Forest—Manchester Uni ted 0—3. West Bromwich Albion—Bir mingham City 22. Tweede divisie: Barnsley—Bristol City 4—7. Huddersfield Town—Cardiff City 3—0. Ipswich Town—Leyton" Orient 21. Stoke City—Sheffield Wednesday 3—2. Sunderland—Fulham 1—2. sfiilll Botwinnik Naar wij vernemen, zal de wereldkam pioen schaken, Botwinnik nog dit jaar naar Nederland komen. Het doel van zijn be zoek vormt het spelen van een aantal si- multaan-séances bij diverse verenigin- gingen. Tevens is er een redelijke kans aanwezig, dat er een kort toernooi zal wor den georganiseerd waaraan de Russische grootmeester zal deelnemen. Zoals dit bij de Russische schakers gebruikelijk is zal Botwinnik vergezeld zijn door een secon dant. Vermoedelijk zal dit de hier ook zeer bekend geworden grootmeester Salo Flohr zijn. De laatste is een van de grote be- ijveraars geweest voor deze tournee van de wereldkampioen. Het initiatief tot de aan Botwinnik ge richte uitnodiging is uitgegaan van Wa- geningen waar men bijzonder voor de we reldkampioen is geïnteresseerd. Bij een snelle samenwerking tussen de Haarlem se schaakvex-enigingen en de clubs uit de naaste omgeving moet het niet uitgeslo ten geacht worden, dat men een poging in het werk zal stellen de wereldkampioen ook in Haarlem een séance te laten spelen. Het honkbalprogramma voor dit week end biedt veel variëteit. Zaterdagmiddag wordt op het EDO-terrein geen hoofdklas sewedstrijd gespeeld, doch een promotie wedstrijd voor de eerste klasse. SC Haar lem dat vorig jaar twee klassen duikelde, werd ditmaal ongeslagen kampioen van de overgangsklasse A en gaat nu in een tweetal wedstrijden met de kampioen van de Overgangsklasse B, Schoten 2, uitma ken, wie van beide naar de eerste klasse overgaat. Het is overigens nog niet zeker, of de Schoten-reserves naar de eerste klas se kunnen promoveren, want als Schoten 1 degradeert, moeten de reserves in de overgangsklasse blijven. S. C Haarlem speelt zaterdagmiddag om vier uur in haar sterkste opstelling met o.a. Van Berkel, Abspoel, Tel en Ausraa. Ook bjj Schoten 2 zien we enkele gerenommeerde spelers. Op de plaat staat Sauer, die in het veld wordt geassisteerd door o.a. Pieters, Nan- ne, Nonnekens, Kuykhoven en Munster man, die eventueel het werpen kan over nemen. Wij verwachten een spannende en goede strijd, met SC Haarlem als favo riet. Welke ploeg uit de eerste klasse gaat verdwijnen is nog niet duidelijk. TYBB staat nog steeds op de laatste plaats met twee punten achtei-stand op Kennemer land, dat uitgespeeld is. TYBB krijgt nog twee kansen die echter zeer klein zijn. Za- tei-dagmiddag komt het sterke HCK op be zoek en wij zien geen winstkansen voor de ploeg van Buschmann. Volgens de Weense kx-ant „Express" is de Oostenrijkse skiër Toni Sailer uitgeno digd in Canada 's werelds eerste „ski-cir cus" op te richten, naar het voorbeeld van het „tennis-circus" van de Amerikaan Kramer. Als Toni dit aanbod aanvaard, geeft „Express" hem niet veel kans dat hij amateur kan blijven. Sailer heeft al herhaaldelijk in het gevaar verkeerd zijn amateur-status te verliezen, als gevolg van zijn vorig jaar gestarte film-carrière Sailer heeft zich steeds op het standpunt gesteld dat de filmrollen hem niet worden aangeboden omdat hij een Olympisch ski kampioen is, maar omdat hij een goede acteur bleek te zijn. De definitieve uit- spx-aak van de amateur-commissie van de F.I.S., de wereldfederatie der skiërs, is nog hangend0, doch zelfs als deze commissie meent dat Sailer nog steeds als een ama teur beschouwd kan worden, zal het I.O.C. hem vermoedelijk verbieden deel te ne men aan de Olympische winterspelen 1960. En dan is de kans groot dat het „ski circus" van Toni tot stand komt. Op het terrein aan de Kleverparkweg gaat Kennemexiand trachten haar goede prestatie tegen EHS in de bekercompeti tie te hei-halen. De eerste wedstrijd ein digde in een 3-3 gelijkspel. Ditmaal geven wij de Kennemerlanders echter geen kans. Zondagmorgen om tien uur komt SC Haarlem weer in het veld, nu op het Noordersportpark. Blauw Wit is dan de te genstander. Deze wedstrijd geldt voor de beker. De Amsterdammers zullen het zwaar krijgen tegen de Sportclub. Zondagmiddag een tweetal wedstrijden HHC speelt voor de competitie tegen Spar ta. Beide ploegen hebben niets meer te duchten, zodat het wel een gemoedelijk pax'tijtje zal woi'den. HHC mist Smidt en Jongeling zal de werperstaak wel op zich nemen. Op 't terrein aan de Klevex-parkweg spe len HCK en Schoten een bekerwedstrijd Aanvang half drie. Over de uitslag valt weinig te voorspellen. De Kinheimers spe len met enkele invallers en Schoten mist Keulemans, Geurts, Lukkien en Bakker. Ook hier een spannende wedstrijd. De uitslagen van de woensdag op Duindigt ge houden draverijen en rennen luiden: Draverijen Octaviaprijs (1400 m.): 1. Xitty Erebus 1.31.7; 2 X Mieke Hollandia; 3. Xiphon L. Winn. 4.50; pl. 1.50, 1.70, 2.40: gek. 9.00: cov. 4.80. Olympusprijs (2040 m.): 1. Wento Con Dios 1.31.6; 2. Whirlwind: 3. Wilna van Oranje. Winn. 2.70; pl. 1.40, 1.60, 1.40: gek. 2.70: cov. 6.00. Omar Spencerprijs (2100 m.): 1. Upita 1.27.2; 2. Uriel; 3. U Daniel. Winn. 4.10; pl. 1.50, 1.50, 3.40: gek. 10.50; cov. 7.70. O Mc Gregorprijs (2100 m.): 1. Vanity Hanover 1.25.7; 2. Victor Alsvin; 3. Sietze. Winn. 2.90; pd. 1.40, 2.10, 3.20; gek. 5.40; cov 4.90. Ostraggatla K-prijs (2100 m.): 1. Umber 1.25.7 2. Sagne d'Or; 3. Sweetheart Julia B. Winn. 3.40; pl. 2.20, 2.50; gek. 5.00; cov. 3.60. Ooststarprijs (2040 m.): 1. Rosa Dear 1.24.5; 2. O Mc Gregor; 3. Ralph Erebus. Winn. 5.70; pl. 2.20. 3.80, 2.20; gek. 20.40; cov. 10.80. Rennen Britolyprijs (1100 m.): 1. Charger 1.10.1; 2. Fri- mousse III: 3. Golden Arrow. Winn. 1.70; pl. 1.10, 1.30; gek. 2.70: cov. 2.60. Mardi Solrprijs (2150 m.): 1. Sylvia 2.16.5; 2. Remus: 3. Wunderlampe. Winn. 1.50; gek. 1.70: cov. 1.40. Criterium der Leerlingenprijs (1900 m.): 1. Blue Blazes 2.02.8; 2. Heraut; 3. Terratius. Winn. 1.90; pl. 1.60. 2.00; gek. 4.30: cov. 2.30. Totale omzet 82.069. De 28-jarige Spaanse zwemster Marie Montsserat Tressen-as heeft woensdag een geslaagde poging gedaan om Het Kanaal over te zwemmen. 14 uur en 14 minuten nadat zij bij Kaap Gris Nez te water was gegaan bereikte zij de Engelse kust. De 25-jarige Spaanse zwemmer José Vi- tos is er ook in geslaagd het Kanaal over te zwemmen. Hij startte bij Kaap Griz Nez en kwam 15 uur en 11 minuten later in Dover aan. Een andere Spanjaard, Louis Galiano, staakte de strijd. Negen landen hebben ingeschreven voor de jaarlijkse internationale militaire zwem- en waterpolo-kampioenschappen, die in Berlijn van 14 tot 20 september ge houden zullen worden. Het zijn de Verenig de Staten, België, Frankrijk, Italië, Neder land, Zweden, Oostenrijk, Turkije en de Verenigde Arabische Republiek. De kam pioenschappen zullen plaatshebben in West-Berlijn. ZATERDAG 30 AUGUSTUS Hoofdklasse: SpartaVVGA. Eerste klasse: TYBBHCK (16 uur). Promotie overgangsklasse: SC Haar lemSchoten 2 (16 uur). Rayon Haarlem; Derde klasse A: TYBB 2—EHS 2. ZONDAG 31 AUGUSTUS Interland: BelgiëNedei-land. Hoofdklasse: HHC—Sparta (14.30 uur). Eerste klasse: WVHEDW—UW. Tweede klasse B: HHC 2Rood Wit. Rayon Haarlem; Derde klasse A: EDO 3Rooswijk 2. Promotie vierde klasse: Vliegende Vo gels—HCK 4. HCK 5—Schoten 4. De bekercompetitie van de KNHB is zo ver gevorderd, dat er nog slechts dei-tien ploegen in de strijd zijn. Dit weekeinde worden weer enkele wedstrijden gespeeld. Het px-ogramma luidt: Zaterdag 30 augustus: OVVOAjax, SpartaanVolewijckers. EHSKennemer land (16 uur). Zondag 31 augustus: SC Haax-lem Blauw Wit (10 uur). HCK—Schoten (14.30 uur). Behalve deze ploegen zijn ook ADO, EDO en Sparta nog niet uitgeschakeld. Ter gelegenheid van de traditionele viering van het „Ontzet van Groningen in 1672" werd woensdag en donderdag in hel stadspark in Groningen een tweedaags internationaal concours hippique gehouden. In het programma waren, behalve talrijke rubrieken voor aangespannen paarden, vier spring concoursen opgenomen. Voorts voerde het vermaarde zevende eskadron Alge rijnse spahi's voor de eerste keer in Europa met zestig vurige Arabische paarden een kleurrijke en krijgshafige fantasie-caroussel uit. De springcon coursen leverden grote successen op voor de Europese kampioen Fritz Thiedemann, die zowel in het jacht- springconcours C als het springcon cours A de eerste drie plaatsen be zette. Op de foto ziet men Thiedemann met „Meteor" een moeilijke hindernis nemen. De Beverwijker Ab Geldermans zal niet deelnemen aan de wex-eldkampioenschap- pen achtervolging voor professionals, die van 2 tot en met 7 september in Parijs wor den verreden. Geldex-mans was door de KNWU uitgeno digd om samen met de Nedexiandse kam pioen Peter Post in dit nummer uit t_ ko men, toen Daan de Groot, die aanvanke lijk als tweede man was aangewezen, zich tex-ugtrok. Maar Geldermans is nog altijd onafhankelijke en zou een proflicentie moeten aanvragen indien hij in Parijs wil de starten. En daarvoor voelt Geldermans nog niets, ook al omdat hij eind septem ber in de Ronde van Polen voor amateurs en onafhankelij ken zal starten. Nederland zal in de achtervolging voor profs nu alleen door Peter Post vertegen woordigd wox-den. De wielerronde van Zwanenburg voor aspiranten, die woensdagavond op het parcours van het Industrieterrein werd gehouden, is na een felle eindsprint op fraaie wijze gewonnen door de Sassenhei mer Bertus Zoet. Hij behaalde daarmee zijn zestiende overwinning van dit seizoen. Er werd in deze ronde door de jongeren naar hax-telust en met animo gefietst. Voox-al Vormer, Van Zwol, Zoet en Schou ten toonden zich daarbij bijzonder actief. Maar een beslissende afscheiding wisten zij niet te verkrijgen. Een eindsprint moest de beslissing brengen en daarin toonde Zoet zich enkele banddikten sneller dan Schouten. De uitslag luidde: 1. B. Zoet, Sassenheim, de 24 kilometer in 37 minuten en 27 secon den; 2. H. Schouten, Badhoevedorp; 3. P. Leunis, Amsterdam; 4. R. van Zwol, Am sterdam; 5. C. Schuuring, Amsterdam; 6. J. Hoogland, Aalsmeer; 7. G. Fennis, Haarlem; 8. K. Smit, Wormerveer; 9. K. Zomer, Halfweg; 10. N. Hoopman, Zaan dam. Clubklassering: 1. „De Bataaf" (Half weg) met 8 punten; 2. „Olympia" (Amster dam) met 9 punten; 3. DTS (Zaandam) met 18 punten. Tot besluit van het zomeravondseizoen liet de Haarlemse wielerclub „De Kam pioen" woensdagavond in het „Van der Aartsportpark" een koppel wedstrijd ver rijden voor ploegen van drie man. De ploeg: Stx-aver-Jansen-Groeneveld bleek in deze wedstrijd, welke over 45 minuten ging, de beste en snelste combinatie te zijn. Aanvankelijk had de ploeg van Loek Vaars, Otte en de Deense gastx-enner Bru no- Kirketex-p de beste kansen op de over winning. Maar deze ploeg moest in de slotfase door enkele minder vlotte af lossingen zijn positie prijsgeven. De uitslag luidde: 1. Straver-Jansen- Groeneveld; 2. F. Vaars-Van Egmond- Van Tintelen; 3. Mathöt-Blommaei't-Bou- ma; 4. Van Dijk-Riethoff-Uttien; 5. L. Vaars-Kirketerp-Otte; 6. Peters-Piers-Van Steyn; 7. De Jong-Sminia-Croeze. De amateur-stayers Broekhoff uit Am sterdam en de Sassenheimer van Houwe lingen hebben woensdagavond op de Sta- dionbaan in Amsterdam een felle strijd geleverd om de overwinning in de finale achter kleine motoren, welke in het pro gramma van de „populaires" werd ge houden. Broekhoff wist uiteindelijk de snel oprukkende Van Houwelingen in de ze strijd met slechts drie nieter verschil te verstaan. Met nog tien ronden te rijden bedroeg de achterstand van Van Houwelingen op Broekhoff nog een halve baan. Bij het lui den van de bel voor de laatste ronde had de Sassenheimer zijn achterstand tot vijf tien meter gereduceerd en in deze slot- ronde wist hij zelfs nog op gelijke hoogte met de Amsterdammer te komen. Toen raakte Van Houwelingen echter los van de rol en was verloi-en. De uitslag luidde: 1. Broekhoff, Amster dam, de 20 kilometer in 19 min. en 9 sec.; 2. Van Houwelingen, Sassenheim; 3. Ja- nissen, Amsterdam; 4. Ballangee, Am sterdam; 5. Van Ki-euningen, Utrecht; 6. Spaans, Amsterdam. Aan de sprintwedstrijd voor amateui's werd ook deelgenomen door de Canadees Marcus, die volgende week in Parijs zal deelnemen aan het wereldkampioen schap. Max-cus moest echter in de Culem- borger Reyngoud —die de laatste 200 meter in 12.8 sec. reed zijn meerdere erkennen. De Amsterdammer Marinus werd derde. De spxintwedstrijd voor nieuwelingen werd gewonnen door de Am sterdammer Redeleer. Hij reed de 200 me ter in 13,8 sec. Wesseling uit Halfweg werd tweede en de Amsterdammer Koot derde. Een px-emiewedstrijd voor amateurs en nieuwelingen werd een Amsterdamse aan gelegenheid: 1. Maxinus, de 8 kilometer in 10 min.'en 42 sec.; 2. Vink, 3. Redeker, 4. Cooper, 5. Peereboom, allen Amster- dam. POZNAN, (ANP) Te Poznan is de lo ting voor de Europese roeikampioenschap pen voor heren, die op 29, 30 en 31 augus tus worden gehouden, geschied. De Nederlandse skiffeur Redele van de Kon. Dordtsche zeil- en roeivereniging zal het in de tweede heat moeten opne men tegen de skiffeurs van Tsjechoslowa- kije, Denemarken, Oostenrijk, België en Rusland. In de eex-ste heat komen uit Ita lië, Polen, Australië, Z.-Slavië, Frankrijk en Duitsland. De acht van Nereus zal in de tweede heat Duitsland, Griekenland, Zwitserland en Hongarije ontmoeten, terwijl de volgen de landen in de eerste heat zullen starten: Italië, Ver. Staten, Polen, Rusland en Ts j echoslowaki j e.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11