Nederlands negental - zonder coach Keulemans - favoriet tegen België Verrassende overwinning van IJsland op sterke Italianen Selectiewedstrijden van Verenigd Haarlems Schaakgenootschap Indeling HVB-competitie Europese vrijdag roeikampioenschappen in Poznan begonnen Sport tijdens het weekeinde 9 ZONDAG IN ANTWERPEN Petrosian weer aan de leiding in Portoroz Lance Larson zwom 100 m. vinderslag in wereldrecordtijd Loting Europees waterpolotoernooi Haarlemse soigneur Denen in trek bij Cauberg-circuit wordt onderwerp van studie OM DE EUROPESE BRTDGETITEL Wereldrecord 4 x 100 m estafette geëvenaard Hannie Bloemhof tweemaal tweede in Keulen GARAGE DEN HOUT Nederland naar FIDE- toernooi in München Nederland tegen België om Koning Gustaaf-beker Elliott liep de mijl weer binnen de vier minuten ZATERDAG 30 AUGUSTUS 19 58 Zondag speelt het Nederlands negental i{jn laatste interlandwedstrijd van dit seizoen. België is de tegenstander. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van de E. C. Borgerhout te Antwerpen. Aanvang 14.30 uur. Nederland heeft België dit jaar nog diet ontmoet. Tijdens de Europese kam pioenschappen waren de Belgen na drie wedstrijden reeds uitgeschakeld door iwee duidelijke nederlagen tegen Italië. (Vij hebben de Belgische ploeg dus wel in jetie gezien en wat er gepresteerd werd. was niet groots. Een overwinning voor de Sederlandse ploeg ligt dus voor de hand. Het zou de zesde zege betekenen van dit seizoen. De Nederlandse ploeg heeft zondag ech ter twee handicaps. De eminente coach Keulemans is met vakantie en de ploeg moet, voordat er gespeeld wordt, een ver moeiende busreis maken. Bovendien heb ben alle spelers een lang seizoen achter de rug, zodat er wel eens een reactie zou kun nen komen. De Belgen zijn fel gebrand op de overwinning, om het eigen publiek te kunnen tonen, dat zij toch nog wel iets kunnen presteren. Na de Europese kampioenschappen in Rome, toen Nederland voor de eerste keer Europees kampioen werd, speelden de Belgen en Nederlanders ook tegen elkaar en toen wonnen de Belgen overtuigend. Joske Robijn stond toen op de plaat en de ze talentvolle pitcher was voor de Neder landers een onoverkomelijk struikelblok. Robijn heeft dit seizeon echter last van zijn arm, zodat hij deze keer wel niet van de partij zal zijn. Nu zullen Van Looy, Van Swijgenhoven of Van Trichtvelt de Ne derlandse slagploeg in bedwang moeten AUTO-VERMOEIDHEID bij al uw andere zakenbeslommeringen kan in veel gevallen fataal worden, om niet te zeggen letaal Probeer eens het enorme gemak van een RENAULT FRéGATE TRANSFLUIDE Sturen en gasgeven is alles wat u hebt te doen. Daarbij prachtige wegvastheid en langdurige fabrieksgarantie. Zuinig. houden. Geen van deze werpers maakten in Amsterdam een grootse indruk en daar om zal de Nederlandse aanval wel weer danig productief zijn. Hoewel de Belgen enkele sterke slag mensen bezitten, Brouwers, Van Looy en Dillen achten wij de Belgen toch niet in staat, Nederland zijn ongeslagen re cord van dit jaar te ontnemen. De opstelling van het Nederlands team luidt: H. Urbanus (OVVO), N. Tromp Schaken De uitslagen van de afgebroken par tijen uit de dertiende en veertiende ronde van het interzonale schaaktoernooi te Bad Portoroz. luidden: Dertiende ronde: Panno (Arg.)Larsen (Den.) remise; Olafsson (IJsl.)Averbach Rusl.) 10; Petrosian (Rusl.)Fischer J(USA) remise; Sherwin (USA)Benkoe j Hong.) remise; De Greiff (Col.)Rossetto (Arg.) remise; Szabo (Hong.)Fuester (Can.) 1—0. Veertiende ronde: Gligoric (Joegosl.) Filip (Joegosl.) remise; Benkoe (Hong.) De Greiff (Col.) 1—0; Fischer (USA)— Sherwin (USA) opnieuw afgebroken; Bron- stein (Rusl.)Petrosian (Rusl.) remise. De partijen van de vijftiende ronde wor den zaterdag gespeeld. Na de veertiende ronde luidt de stand: 1, Petrosian (Rusl.) 10 pnt.; 2. Tal (Rusl.) 9K pnt.; 3. Olafsson (IJsl.) 9 pnt.; 4/5/6. Averbach (Rusl.), Pachmann (Tsj.slow.) en Matanovic (Joegosl.) allen 8 pnt. (13 par tijen; 7/8. Panno (Arg.) en Gligoric (Joe gosl.) beiden 8 pnt (uit 14). Aan het dertiende landentoernooi van de FIDE een wedstrijd voor landen ploegen om de Humilton Russell Cup dat van 30 september tot 23 oktober in München wordt gehouden, zal voor Ne derland worden deelgenomen door de volgende spelers: dr. M. Euwe, J. H. Don- ner, L. Prins. H. J. Kramer, C. B. van den Berg en F. Roessel. Zwemmen De snel naar vorengekomen 19-jarige Amerikaanse zwemmer Lance Larson heeft tijdens zwemwedstrijden te Los An geles het wereldrecord op de 100 meter vlinderslag verbeterd. Hij maakte een tijd van 59.6 sec. en bleef daarmee een halve seconde beneden het officiële wereldrecord van de Japanner Takashi Ishimoto, die op 28 juni van dit jaar, eveneens te Los Angeles de 100 me ter vlinderslag zwom in 60,1 seconde. Lar son bleef zaterdag reeds als eerste vlinder slagzwemmer ter wereld onder de minuut. Hij liet toen 59.9 sec. afdrukken. In Boedapest is vrijdag de loting ver richt voor het waterpolotoernooi om de Europese titel, waaraan ook door Neder land wordt deelgenomen. De indeling der verschillende groepen werd: Groep A: Spanje. Engeland. Oosten rijk en Rusland: Groep B: Frankrijk, West- Duitsland, Hongarije en Bulgarije: Groep C: België, Oost-Duitsland, Joegoslavië en Nederland; Groep D: Italië, Polen en Roemenië. Het wedstrijdprogramma voor ons na tionale team is: zondag 31 augustus (des avonds): Joegoslavië—Nederland: maandag 1 september (des avonds): Oost-Duitsland —Nederland: dinsdag 2 september (des avonds): NederlandBelgië. De wedstrijden voor de hnlvefinales-pou- les worden in de daaropvolgende dagen ge houden. Het resultaat van een eenmaal gespeelde wedstrijd geldt ook voor de halve finales en finalegroepen. Geen der ploe gen treedt dus twee keer tegen dezelfde tegenstander aan. (EHS), Regeling (OVVO), De Zwart (EDO), De Nieuwe (EDO), L. Kops (EHS) en B. Tromp (EHS). Coach: Ch. Urbanus (OVVO). Als reserves fungeren: N. Brands, J. Schuitemaker, M. Rosen- krantz, M. Jole, J. Bakker en H. Kok. Smidt, Geurts, Keulemans en Lukkien zijn verhinderd. Een goed soigneur is in de wielersport goud waard, dat begreep de jonge Kopen- haagse zesdaagse combinatie Jörgensen- Jacobsson, toen zij in september 1957 de 46-jarige Haarlemmer Piet van der Hey- den een contract aanbood om hen in de vele wedstrijden op de Deense winterba- nen bij te staan. Van der Heyden boekte zo'n succes dat aan het eind van dat win terseizoen zijn contract overgenomen werd door de Kopenhaagse vereniging HCK en opnieuw waren de kwaliteiten van de Haarlemmer nu als trainer zo in het oog lopend, dat de Deense wielerbond hem uitnodigde de zorg voor de Deense renners in de Tour de France op zich te nemen. Dat kon nog. De Denen gingen echter te ver, toen zij Van der Heyden, die inmid dels de Deense hoofdstad als zetel voor zijn gezin had verkozen, ook nog voor de we reldkampioenschappen wilden engageren. Nu troffen zij deze idealist in zijn zwakste plek: zijn vaderlandsliefde. Toen dan ook de KNWU hem verzocht samen met de Amsterdammers Leen Jansen en Moos Bremer voor de Nederlanders in Reims en in Parijs te willen zorgen stond zijn besluit vast. Is het te verwonderen, dat de Denen in Reims en ongetwijfeld ook de volgende week te Parijs met lede ogen toezien hoe „hun" trainer en soigneur Nederlandse renners gereed maakt om hun coureurs van de wereldtitels af te houden? Het 108ste congres van de UCI. vrijdag morgen gehouden in de feestzaal van het stadhuis te Reims, is van korte duur ge weest, in overeenstemming met de agen da. Na de openingsrede van de president Adriano Rodoni, die hulde bracht aan de nagedachtenis van zijn voorganger Achil- le Joinard, heeft de secretaris-generaal Chesal het rapport voorgelezen van de technische studiecommissie inzake het door de KNWU voorgestelde circuit te Zandvoort voor de wereldkampioenschap pen op de weg in 1959. Het circuit is voor zien van prachtige installaties maar het wordt zoals bekend te vlak geoordeeld. Het bestuursvoorstel, inhoudende dat de heren Van Dijk en Rodoni stappen zullen doen opdat deze kampioenschappen op het cir cuit van Valkenburg (Cauberg) kunnen worden gehouden, werd goedgekeurd. In Parijs heeft de loting voor het ten nistoernooi om de Koning Gustaafbeker plaats gehad. In de eerste ronde, die voor 28 oktober moet zijn gespeeld, komt Ne derland tegen België uit. Oostenrijk ont moet Duitsland, Italië speelt tegen Fin land en Polen tegen Noorwegen. Denemarken, Frankrijk, Zweden en de USA kregen voor de eerste ronde een bye. De winnaar van de wedstrijd Nederland- België komt in de tweede ronde tegen Frankrijk uit. 30-31 AUG WERELDKAMPIOEN- SCHAP WIELRENNEN BU REIMS Het is voor de organisatoren van de Europese bridgekampioenschappen in Os lo bijzonder spijtig dat de wedstrijden tus sen de voornaamste kanshebbers voor de titel reeds in het begin van het toernooi zijn gespeeld. Dat komt de spanning uiteraard niet ten goede en de grote con currenten van leider Italië zitten eigen lijk alleen maar te wachten op een mis stap van de wereldkampioenen, welke misstap echter vermoedelijk niet zal ko men. Want wie bijvoorbeeld te zien kreeg hoe onze nationale kampioenen der mees terklasse „paren", de gebroeders Kaiser, een lesje kregen van Eelladonna-Averelli mocht wel tot de slotsom komen, dat hier een heel bijzonder paar bridgers aan het werk was. Filarski-Verboog deden het tegen Chia- radia-cTAlelio niet eens zo gek. Evengoed was de stand bij de pauze 46 tegen 6 voor Italië. Gelukkig herstelden onze spelers zich de volgende dag. En speciaal door een uitstekende meeting van Filarski-Verboog tegen Eelladonna-Averelli won Nederland zestien matchpunten terug. Ook tegen Engeland hadden onze spelers in de eerste helft niet veel in te brengen en bij de pauze betekende dat twintig match- punten achterstand. Na de pauze kwamen er vijf matchpun ten bij en in elk geval werd er toen door Cats-Goudsmit zeer redelijk bridge ge speeld. Zo tegen het einde van het toer nooi gaat de vermoeidheid een woordje meespreken en er worden dan ook dik wijls de meest vreemde fouten gemaakt. In het damestoernooi Is de spanning ten De selectiewedstrijden voor het samen stellen der bondstientallen hij het Verenigd Haarlems Schaakgenootschap, zijn voort gezet. In de hoofdgroep ontmoetten J. H. Marwitz en G. B. v. d. Velde elkaar in een fel duel. Ook nu weer bleek G. B. v. d. Velde in uitstekende vorm te verkeren. Hy speelt constant en goed. Hoewel de party werd afgebroken, lijkt een overwinning voor hem dan ook waarschijnlijk. Een stuk minder moet zelfs voor J. H. Marwitz te veel van het goede zijn. In groep 1 A vindt een verwoede strijd plaats voor enkele plaatsen in het eerste tiental. Vorige week startte J. Blokker hier uitstekend met een overwinning op E. J. de Ree. Ditmaal leed hij echter zelf een nederlaag. Tegen zijn eeuwige rivaal P. A. van Driel ging hij ten onder, waarmee de laatste meteen de leiding in handen nam. De partij tussen R. Mol en Tj. de Jong voor dezelfde afdeling, werd afgebroken. Hoewel de laatste een lichte materiële voorsprong heeft (toren voor loper en pion) is de stelling nog dermate onoverzichtelijk dat over een eventueel eindresultaat wei nig tot niets valt te zeggen. In groep 1 B boekten F. W. Meulenbeld en C. Koster voor de tweede achtereenvolgende maal eeen gelijkspel. Ditmaal troffen zij elkaar als hinderpaal op weg naar de zege. Mr. G. Snoeck Henkemans kwam door een over winning op H. A. v. d. Bogaard aan de kop van de ranglijst. Min of meer verrassend was ook de overwinning van P. i. d. Berken op J. J. H. Bauer in groep 2 C. F. E. Hijmans ging in 3 A op het pad der overwinningen voort. Zijn slachtoffer was ditmaal J. C. Andersen, die hiermee voor de eerste maal werd verslagen. De verdere uitslagen luiden: 2 A: P. C. JorissenF. J. van Tongeren remise. 2B: J. JonckbloedtI. Marinus. rem. 3A: K. NederkoornA. Hens 1-0. 3B: A. H. van KuipersJ. van Teunenbroêk rem.; N. W. HilleG. de Groot rem. 3 C: H. Slenters sr. ir. B. A. Geerlings 0-1. 3 D: H. I. van Es P. Rolie 1-0; A. D. van SteenisG. de Vries 1-0; J. Vos—G. J. A. Wijdoogen 0-1. Enkele ranglijsten zien er nu als volgt uit: Hoofdgroep: F. A. Spinhoven 1 (1): ir. Schneiders 1 (2); G. B. v. d. Velde V» (1); J. H. Marwitz (2). 1 A: P. A. van Driel 1 (1): J. Blokker 1 (2); Tj. de Jong (1); R. Mol 4 (1); P. H. Kastelein (1); W. M. Mazee V» (1); E. J. de Ree 0 (1). 1 B: Snoeck Henkemans 1 (1); C. Koster 1 (2); F. Meulenbeld 1 (2); J. Nijman Vi (1); H. v. d. Bogaard Vs (2). 2 A: P. J. Fris 4 (4); P. C. Jorissen 2'/j (3); J. v. d. Steeg 2 (5); F. J. van Tongeren P/2 (5); H. P. Bruggink 1 (3); F. D. Antonisse 1 (4). 2 B: W. Kievit 2«/« (3); P. Bottelier 2 (4); De Australiër Herbert Elliott gunt zich geen rust. Hij wil de topvorm, waarin hij momenteel verkeert ten volle uitbuiten. Verbeterde hij donderdag met een fantas tische prestatie (3 min. 36 sec.) het we reldrecord op de 1500 meter. Vrijdag avond was hij al weer aan de start bij in ternationale wedstrijden in Malmo. Zijn tegenstanders op de .Engelse mijl waren vrijwel dezelfde atleten, die hem in Gote- burg tijdens zijn recordrace partij gaven. Elliott won de wedstrijd in 3 min. 58 sec. en bleef daarmee dus opnieuw onder de vierminutengrens, een „grens" die voor de Australiër overigens allang niet meer bestaat. Tweede werd de Zweed Dan Waern in 4 min. 01.2 sec. en derde de Nieuwzeelander Murray Halberg in 4 min. 03.0 sec. I. Marinus 1'(3); G. Kruup 1 (2); J. Jonck bloedt 1 (4). 2 C: W. J. Saeijs 3 (5); J. J. H. Bauer 2'/2 (5); P. Verdonck 2 (2); S. v. d. Peijl 2 (4); P. i. d. Berken l'/s (3); mej. N. Bijster 0 (3). 3B: W. Krijnen 6 (6); J. van Teunen- broek 3 (5); A. H. van Kuipers 2lh (5); ir. Geerlings 2 (5); N. W. Hille 2 (6); H Slen ters sr. 2 (6); G. de Groot Vs (2); mej. Muyen 0 (1). De tussen haakje geplaatste cijfers geven het aantal gespeelde partijen weer. afgebroken partij. Tijdens de internationale atletiekwed strijden in Keulen heeft de nationale West- duitse estafetteploeg het wereldrecord op de 4 x 100 meter heren, dat sedert 1 de cember 1956 met een tijd van 39.5 sec. op naam van de U.S.A. staat, geëvenaard. In de ploeg die het wereldrecord op de 4 x 100 meter estafette evenaarde was de Europese kampioen op de 100 meter Hary niet opgenomen. Zij bestond uit de lopers Manfred Steinbach, de Oostduitser, die enige tijd geleden naar West-Duitsland uitweek, de Europese kampioen en re cordhouder op de 110 meter horden Mar tin Lauer en de twee Europese recordhou ders op de 100 meter Heinz Futterer en Manfred Germar. Uiteraard betekent de evenaring van het wereldrecord een verbetering van het Europese record op deze afstand. Dit stond met een tijd van 39.8 sec. sedert de Olympische Spelen op naam van Rusland. top gestegen. Door twee achtereenvolgen de nederlagen tegen Ierland en Frankrijk verloren de Zweedse dames hun vooraan staande positie en zij zullen nu wellicht nog de titel moeten afstaan aan het sterke Denemarken. De laatste wedstrijden die Nederland moet spelen zijn tegen Zweden en tegen Duitsland. Bij de pauze tegen Zweden staat ons team al zeventien matchpun ten achter. Het werd geen bijzonder goede wedstrijd. In feite de minst plezierige van het toernooi. Het is al merkwaardig dat de Zweedse Bridgebond spelers naar het toer nooi stuurt die geen woord Engels spreken en dus niets aan de tegenstanders kunnen uitleggen over hun systeem. Onder meer hadden de Zweden het voordeel een spel te winnen doordat hun vertaler het bied- systeem verkeerd uitlegde, waarvan de gebroeders Kaiser de dupe werden. In de zestiende ronde van de wedstrij den om het open Europees bridgekam- pioenschap heeft Nederland met 69-35 van Duitsland gewonnen. De uitslagen van de ze ronde luiden verder: Egypte versloeg Frankrijk 42-36; Noorwegen versloeg Zwe den 57-50; Spanje versloeg Ierland 58-36; Groot-Brittannië versloeg Finland 36-27; IJsland versloeg Italië 67-44. In het klassement heeft Italië de leiding met 28 punten voor Groot-Brittannië, dat eveneens 28 punten heeft. Op de derde plaats volgt Frankrijk met 27 punten. Ne derland staat als achtste geklasseerd met 19 punten. Tijdens internationale atletiekwedstrij den in Keulen heeft de Australische atle te Betty Cuthbert de 100 meter gewonnen in 11.8 sec. voor het Arnhemse meisje Hannie Bloemhof, die een tijd van 11.9 sec. voor zich liet afdrukken. Derde werd Jane Voss (Did.) in 12.1 sec. en vierde Ria van Kuyk (Ned.) in dezelfde tijd. Over de 4x100 meter estafette liep de ploeg van dc ASV Keulen in de opstelling Peter Oertel, Martin Lauer, Robert Pfeil en Manfred Germar 40.5. sec. en verbeterde daarme de het Duitse record. Manfred Germar was vrijdagavond op drie nummers actief. Behalve als laatste loper in de estafetteploeg die het wereld record over de 4x100 meter evenaarde, liep hij in het ASV-team, dat het Duits record op dezelfde afstand verbeterde en voorts kwam hij nog op de 100 meter individueel uit. Op dit nummer werd hij verrassend verslagen door de atleet uit Trinidad Mike Aostini, die een tijd van 10.2 sec. noteer de, Germar liet 10.3 sec. voor zich af drukken. Centa Kopp-Gastel won de 80 me ter horden in 10,8 sec. de beste prestatie van 1958 op dit onderdeel. Een andere Duit se atlete Ariane Doser was de snel ste op de 800 meter voor dames, die zij af legde in 2 min. 8.2 sec. De Australische atlete Betty Cuthbert die eerder op de avond reeds de 100 meter gewonnen had, zegevierde ook op de 20( meter. Haar tijd was 24.1 sec., de Ne derlandse atlete Hannie Bloemhof werd op nieuw tweede, nu in 24.3 sec. Mike Agostini zegevierde op de 200 me ter heren in 20,6 sec., daarmee verrichtte hij de beste prestatie van dit jaar, Erika Fisch sprong 6.21 m. vèr bij de dames en evenaarde daarmee het Duitse record. Da vid Lean (Australië) was in 50,9 sec. ae snelste op de 400 meter horden. De eerste dag van de Europese roeikam pioenschappen voor heren heeft zoals te verwachten was geen Nederlandse successen gebracht. Dat kon ook nauwe lijks, want de deelneming was groter en sterker dan ooit tevoren. Bij voorbaat stond eigenly'k als vast dat de Nederland se vertegenwoordiging alleen via de her kansingen van zaterdag in de eindstrijden zouden kunnen doordringen. Het „veld" was sterk, heel sterk. Zeker by de skif- feurs waar Rcdele van de Dordtsche het in de tweede heat ondermeer moest op nemen tegen de Rus Ivanov, de Europese kampioen van 1956. Toch heeft de man uit Dordrecht alles gedaan om zijn grote tegenstander goed party te geven. Tot het 1000 meter teken behield hij de tweede plaats. Maar Redcle had teveel van zijn krachten gevergd, de Tsjech Kozak en de Oostenrijker Rabeder gingen hem voorbij. De Nederlander liet zich niet verleiden tot een nutteloos „prestige-gevecht. Hij spaar de zich liever voor de herkansingen. De twee sterksten onder de skiffeurs de titelhouder Stuart Mackenzie uit Australië en de Rus Vjaceslav Ivanov plaatsten zich in de eindstrijd. De overige DE ENGELSE LEAGUE. De uitslagen van de wedstrijden, die donderdag werden gespeeld voor de Engelse league, waren: Tweede divisie: Rotherham UnitedCharl ton Athletic 4-3, Swansea TownScun thorpe United 3-0. NEDERLANDS ELTAFL TRAINT. Op woensdag 3 september zullen de Neder landse elftalspelers voor de eerste maal in dit seizoen voor een training bijeenkomen. Deze training heeft plaats in „De Vliert" te Den Bosch. OEFENWEDSTRIJD. Met het oog op de voetbalwedstrijd tussen de jeugdteams van België en Nederland (18 tot 20 jaar), op 27 september a.s. te Turnhout, speelt 't voorlopig Nederlands jeugdteam woens dag 3 september te Delft een oefenwed strijd tegen DHC. FEIJENOORD. Feijenoord zal op dinsdag 2 september in het stadion te Rot terdam een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen een der Spaanse topclubs, de FC Barcelona. De Spanjaarden treden aan met de ex-Hongaren Kubala en Czibor. SCHUURMANS. De Rotterdamse weltergewicht Schuurmans heeft in Oslo voor 3500 toeschouwers een technische k.o.-zege behaald op de Noor Rolf Jacob- sen. Het gevecht dat. op zes ronden was af gesloten, werd in de vierde ronde gestaakt. tien deelnemers zullen zaterdag in twee herkansingen strijden om vier plaatsen in de finale van het skiffnummer. Moeilijk had ook de acht van het Am sterdamse Nereus het. die in de tweede heat Duitsland. Zwitserland, Hongarije en Griekenlaan als tegenstanders had. Voor de Amsterdammers was een zege in deze serie eveneens reeds bij voorbaat uitge sloten en daarom hebben de Amsterdamse studenten zich kennelijk gespaard. Zij werden vierde, achter Duitsland, Zwitser land en Hongarije. In de repechages zullen zij zaterdag met Zwitserland, de U.S.A. en Polen strijden om twee plaatsen in de finale. Redele zal het moeten opnemen tegen de vertegenwoordigers van Italië, Joegoslavië Tsjechoslowakije en Polen. Ook hier zijn twee plaatsen in de eindstrijd de inzet van het duel. De wedstrijden, die bij prachtig zonnig weer op het Maltameer bij Poznan zijn gehouden, werden bijgewoond door meer dan 5000 toeschouwers. VOETBAL Ook voor de semi-profs uit de eerste en tweede divisie begint zondag, in be scheiden mate, de voetbalcompetitie. In de eerste divisie A ontmoet VSV het waar schijnlijk te sterke Volendam en in de tweede divisie B speelt EDO tegen het toch lang niet zwakke Longa. Een gelijkspel ligt bij deze laatste ontmoeting in de lijn der verwachtingen. De opstellingen luidden: EDO: doel: Van der Berg; achter Petterson en Berends; midden: Van der Sluys, Van Dijk en Leon- hard; voor: Belfroid, Koek, Spiers, Klein en Vark. Voor deze ontmoeting spelen EDO 2 en RCH 2 een wedstrijd. De opstelling van VSV luidt: doel: N.N.; achter: Schoon en Pelser; midden: Mer- tens, Pieterse en Uniken; voor: Niemeyer, Malestein, Martens, Van der Heyden en Dolder. Haarlem—GVAV Als onderdeel van de oefencampagne speelt Haarlem zaterdagavond om half zes een wedstrijd tegen GVAV. De Groningse club, zo juist uit de eredivisie gedegra deerd, heeft zich niet onbelangrijk ver sterkt met de Duitse spelers van Enschede, Fottner en Seemann, en zij verschijnen in de volgende opstelling: doel: Roffel; ach ter: Altink en Buist; midden: Van der Hoe ven, Benninga, Fransen; voor: Kuiper, Fottner, Seemann, Hardenbol, De Groot. Haarlem brengt het volgende elftal binnen de lijnen: doel: Snijders; achter: Oepkes en Kroon; midden: Goedhart, Sy- brandi. Dinkelberg; voor: Brokx (of Groe- neveld), Degenaar, Kilian, De Graaf, Berendregt. RCHXerxes RCH speelt zaterdagavond om zes uur in Heemstede vriendschappelijk tegen Xerxes. De opstelling van de Racing luidt: doel: Huijer; achter: Schoonenberg en Romviel; midden: Krist, Van der Brink en Hoogendoorn; voor: Brouwer, Kruijer, Na- nai, Van der Lippe en Henke. DE GRAAFSCHAP—STORMVOGELS Het elftal, waarmede Stormvogels zon dag tegen De Graafschap speelt, ziet er als volgt uit: De Graaf; Van den Oever en De Boer jr.; Van der Lugt, Snoeks en Tol; Gravemaker, Janssen jr., Groot sr., Groot jr., Doorneveld. Bloemendaal-toernooi Zondag houdt Bloemendaal het traditio nele toernooi om de Bloemendaal-beker, waaraan naast Bloemendaal deelnemen: EHS, Rivalen en Swift. Het programma, dat om half elf begint, luidt: EHSRivalen en BloemendaalSwift. Daarna verliezers- en winnaarsfinale. K.N.V.B.-bcker In de derde ronde om de K.N.V.B.-beker doen diverse clubs uit Haarlem en om geving mee. Het programma luidt' Zand- voortmeeuwenDCG, Onze GezellenVel sen en TYBBDIO. De beide eerste wed strijden worden normaal op zondagmiddag half drie gespeeld; de ontmoeting TYBB DIO echter op zondagavond vijf uur. KENNEMERS—ADO Hedenavond speelt Kennemers op eigen terrein een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Heemskerkse ADO. BEVERWIJK—DE ELAND Beverwijk ontmoet zondag op haar ter rein de Amsterdamse voetbalvereniging „De Eland" met het volgende elftal: Raap; Niesten en K. Minneboo; Wolterman, J. Minneboo en Van der Pas; Sprenger, Kick Minneboo, Waanders, Gerrits en Veldman. KORFBAL Met het oog op de naderende competitie worden zondag alom toernooien gehouden. Aan het Vicus Oriëntis-toernooi in Leiden neemt Oosterkwartier met drie ploegen deel. Het eerste twaalftal is ingedeeld bij Achilles I, Blauw Wit 2 en Oranje Wit I. De reserves hebben als tegenpartijen Blauw Wit 4. Fluks 2, Ons Eibernest 3 en Zuider kwartier I. Het derde twaalftal speelt tegen Achilles 3, Danaiden 2, HKV 5 en Noorder kwartier I. Haarlem schreef in voor het Wester kwartier-toernooi te Amsterdam en speelt tegen Landlust I en Westerkwartier 2. Aan het Sport Vereent-toernooi te Sant poort nemen 35 twaalftallen deel, verdeeld over acht poules. De indeling luidt: Afd. I: Amsterdam-Zuid I, Aurora I, Fortuna I, Organon I en Watervliet I. Afd. 2: Animo Ready I, BEP I, De Toverg I en Watervliet 2. Afd. 3: DVD I, Nieuw Flora I, Oosthoek I en PAMS I. Afd. 4: Koog Zaandijk, Nieuw Flora 2, Organon 2 en Sport Vereent I. Afd. 5: Aurora 2. BEP 2, Haarlem 3 en De Tovers 2. Afd. 6: Amsterdam-Zuid 2, Aurora 3, Haarlem 4, Oosthoek 2, De Tovers 3 en Watervliet 3. Afd. 7: Animo Ready 2, Oosthoek 3, Or ganon 3 en Sport Vereent 2. Afd. 8: DSV I, Nieuw Flora 3, De Tovers 4 en Watervliet 4. Er wordt gespeeld van half tien tot half vijf. Advertentie Telefoon 12138 en 15056 PR0FIELV.H PARCOURS Het is dit jaar 65 jaar geledendat er voor de eerste maal wereldkampioen- schappen wielrennen werden verreden. Deze eer viel aan Chicago te beurt en sindsdien hebben de wereldkampioen schappen wielrennen een vaste plaats in de sportwereld ingenomen. Dit jaar zullen de wedstrijden voor het wereld kampioenschap op de weg op 30 en 31 augustus in de omgeving van Reims worden verreden. Het parcours is heu velachtig en 10,7 km lang. De amateurs zullen totaal 185t6 km. moeten rijden en de profs 288,8 km. Elk deelnemend land kan zes amateurs en acht profs aan de start brengen. Eerste klasse: Afd. A: IEV Afd. B: Hillegom 2 BSM Renova Bl'daal 2 Kennem 3 DCO Ripperda 2 DIO 2 Schoten 3 DSK Spaarndam EDO 4 St. vogels 4 DSS VI. Vogels Haarlem 5 Terasvog. 2 Halfweg VVH HBC 3 TYBB 2 HFC 3 Tweede klasse: KL 2 A: KL 2 B: KL 2 C: KL 2 D: Alliance BSM 2 ADO '20 2 ADO '20 3 DIOS DCO 2 Bl'daal 3 Beverwijk DSOV Haarlem 6 DF.M 3 DCO 3 Heemstede HFC 4 HFC 5 DEM 4 N. Vennep Hillegom 3 Kinheim 2 EDO 5 SHS NAS 2 RCH 6 Haarlem 7 Spaarnest. RCH 5 St.vogels 5 Kennem. 4 Spaarnevog. Velsen 2 TYBB 3 o Gezell. 2 SVIJ VSV 4 VVB 3 VSV 5 Vogelenz. Z'meeuw. 3 Waterloo 2 W. a. Zee 2 Derde klasse: J unioren-afdeling J. Afd. A: NASA J. Afd. B: Kenn.lnd. A DSS A RCH A Alliance A O. GezelL A EDO A St.vogels A Beverw. A TYBB A Haarlem A Velsen A DEM A Zandv.m. A HFC A VSV A HBC A Kennem. A Geel Wit A Kl. 1 A: VVBA HBC B Haarlem C Bl'daal A Waterloo A Hfd.Boys A HFC C EDO B v. Nispen A Kinheim A Haarlem B Kl. IB: TYBB A RCH C HFC B BSM A Vog.zang A St.vogels B Hillegom A Concord. A Terr.vog. A RCH B Concord. R Kl. I C: VSV B Schoten A DIOS A EHS A VVH A Kl. 3 A: EHS 2 Geel Wit 2 RCH 7 Schoten 4 Stormvog. 6 HFC 6 Terrasvog. 3 Ripperda 3 Velsen 3 TZB VSV 6 VVD Kl. 3 B: KL 3 C: Concordia 2 DSB DSS 2 EDO 7 EDO 6 HBC 4 Halfweg 2 HFC 7 Kinheim 3 Ripperda 4 THB 2 VI. Vogels 2 TYBB 4 VVH 2 Zandv.m. 4 VVB 4 Kl. 3D: Beverwijk 4 DEM 5 IEV 2 Kennem 3 Kinheim 4 St.vogels 7 SVIJ 2 Velsen 4 VSV 7 VVB 5 Kl. 3 H: BSM 3 DCO 4 DIOS 3 DSB 2 EHS 4 Heemstede 2 HFC 10 v. Nispen 2 THB 4 KL 3 E: KL 3 F: Kl. 3 G: Bl'daal 4 DIO 3 Alliance 2 DSK 2 DIOS 2 Bl'daal 5 EDO 8 Geel Wit 3 DSS 3 EHS 3 Haarlem 8 HFC 9 Hfd. Boys 2 Halfweg 3 Kinheim 5 v. Nispen HFC 8 THB 3 RCH 8 Ripperda 5 TYBB 5 TZB 2 SHS 2 VVB 6 VI. Vogels 3 Vogelenz. 2 WD 2 Zandv.m. 5 Zaterdagcompetitie Eerste kl.: VEW RCH Kinheim 3 Energie I.Tmuiden3 SVJ 2 SAC J. Hercules Telefonia 2 SMS 2 Kennem.1.3 Tweede kl.:VEW2 VVRA SMS Concordia VVSV IJmuiden 4 Telefonia ETO J.Hercules 2 Tw. Jeugd Kennem.1. 4 Derde kl.: IJmuiden 5 TYBB Kinheim 2 Kennem.1. 5 Zandv.m. 2 In Groenendaal te Heemstede is van morgen de tweedaagse interland-ten niswedstrijd tussen Nederland en Bel gië begonnenVooraf werd een cérémonie protocolaire gehouden.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9