Horen en zien LET OP! ROMANCE KOMT BIJ U THUIS! CETAFLEX lijmt kond alle hont! Excellent De excellente half-zware shag van Douwe Egberts (H1PT ÏVT lï? T 17 T\T XW T T TT ijJtllDsl JtbZ/Jtbi^l W IJ Jlk Agenda voor Haarlem Spaarndams festival besloten met mars wedstrijden en een briljant concert Het avontuur van Joef en Brum Kort en bondig Wereldmuziekconcours te Kerkrade gesloten MAANDAG 1 SEPTEMBER 1*58 4 radio tèlmmie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Prior en Til anus De radio geeft dinsdag T elevisieprogr anima Kerkelüjk Nieuws Winkelier was met vakantie kunstharslijm Geta-Bever Israëlisch jeugdorkest kreeg de wisselprijs VERMOE I D H E I D GARAGE DEN HOUT in handige plastic tabakszak! DOOR LIN YU TANG Geautoriseerde bewerking uit het Amerikaans door E. Veegens-Latorf Oorspronkelijke titel „Chinatown Family" Spaanse trawler heeft nog steeds logboek aan boord Duitse ballon daalde in Epe Het weekeinde heeft ons op verlerlei ge bied ontspanning gebracht Zaterdag avond zorgde de „Weekendshow" van de AVRO voor heel onderhoudende stof met als hoogtepunt de quiz van Mies Bouman, waarbij we de schrijver-arts Tjebbo Franken als opvolger van dr. C. Spoelder in de jury herkenden. Ditkeer waren er een aantal vrijmoedige paren, die op drachten kregen te vervullen, welke een sterk visuele inslag hadden. Ze deden het in de huiskamer best en vormden een bron van hilariteit. Karei Prior voerde de regie over dit programma en hij deed dat beslist bevredigend. Een tweede nieuwigheid aan deze uitzending was het optreden van Rens van Dorth als conferencier en spe ciaal in een grappig fimpje. Dat mag nog wel eens vaker gebeuren. Zaterdag en zondag konden de liefheb hebbers van de wielrensport aan hun trek ken komen. Via de Eurovisie kwamen de wereldkampioenschappen wielrennen tot ons met deskundig commentaar van Jan Cottaar. Het Nationale Programma op zondag middag ter gelegenheid van de verjaar dag van Prinses Wilhelmina bevatte niet meer dan een korte rede van de heer H. W. Tilanus. De mogelijkheden van de kijkkast, die de t.v. tenslotte is, bleven vrijwel volledig ongebruikt. En dat bete kent toch wel een gemiste kans. Beeldschermer HILVERSUM 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 3.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Voor dt vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 1100 R.V.Ü. Spelers en decors in historische ro mans, door mevr. dr. S. C. Regtdoorzee Greup- Roldanus. 1.30 Voor de zieken. 12.00 Gram. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouwrubriek. Wij bezoeken de Goudse vee- en kaastentoonstelling en de na- jaarsmarkt te Bodegraven. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Mil. kapel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beurs- ber. 14.00 De wraakroep van Siva, hoorsp. 14.35 Voor de jeugd. 15.00 Sopraan en piano. 15.30 Bos branden worden geblust door parachutisten, caus. 15.35 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lich te muz. 17.55 Sport. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel 18.30 Voor de jeugd. 19.00 Gram. 19.45 Toneelbe schouwing. 20.00 Nieuws. 20.05 Gram. 20.30 De juiste man, hoorsp. 21.05 Lichte muz. 21.20 Het nieuwe hart van Hengelo, klankb. 21.35 Strijkork 2J .55 Act. 22.10 Pianorecital. 22.35 Kamerkoor. 22.50 Wereldkamp. wielrennen. 23.00 Nieuws. 23.15 New York calling. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.45 Lichtbaken, caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 1.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Mid dagklok - noodklok. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Europese zwemkampioenschappen. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Platennieuws. 13.30 Dansork. en sol. 14.00 Gram. 14.30 Voor de plattelandsvrouwen. 14.40 Gram. 15.00" Idem. 15:45 Franse Chansons. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: J. J. W. Dubois: Wandeling door mijn dorp in de vogelkop van Nieuw-Gui- nea. 18.00 Instr. kwartet. 18.20 K.V.P.. pol. caus. 18.30 Radio Volksuniversiteit: Verdraagzaamheid door dr. J. Sperna Weiland. Eerste lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Comm. 19.15 Lichte muziek. 19.35 Gram. 20.05 Act. 20.20 De gewone man. 2025 Ra- cia-Philharm.-ork. en solist. In de pauze (plm. 21.20—21.35 Europese zwemkampioenschappen). 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 —24.00 Gram. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital. 12.30 Weerbe richt. 12.35 Tuinb.kron. 12.40 Pianorecital. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 en 14.30 Gram. 15.00 Holland Festival: Frangois Vil lon. opera. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.45 Idem. 17.00 Nieuws. 17.10 Drgelconc. 17.40 Gram. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstel ling. 20.00 Syndikale kron. 20.10 Kamermuz. 21.15 Ork.conc. 22.00 Nieuws en rep. 22.15 Gram. 22.55 23.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 en 21.05 22.20 Filmprogramma. Advertentie Het jubileumfestival te Spaarndam heeft zaterdag met een marswedstrijd en een avondconcert zijn briljant besluit ge kregen. Een beroep op medewerking van de weergoden, de heren Pluvius en Borias, had goede resultaten, al leek het bij het begin van de wedstrijd, omstreeks drie uur, dat het de baas van de regenton niet van harte af ging om werkloos te blijven, maar tenslotte bleek zijn buiigheid zich slechts te ontladen in vreugdetranen om het goede verloop van de feestweek, of misschien als een goedgemeend plage rijtje, tevens dienstig om het stof te blus sen terwillé van de keurige uniformen die langs de weg te zien zouden zijn. Het feestvierende „Crescendo" mocht het eerst marcheren en zag zijn prestatie beloond met een eerste prijs (103 punten). Het jeugdkorps van de IJmuider Harmo nie" kwam ook effectrijk voor de dag en verwierf eveneens een eerste prijs (102 punten). Ook „Wilhelmina" uit Santpoort en het harmonie-orkest „Haarlem" brach ten het tot een eerste prijs, het laatste zelfs met 108 punten, wat het korps dan ook de onderscheiding van het hoogste aantal punten bezorgde. Daarna kwamen de tamboerkorpsen aan de beurt. Hier liepen de verrichtingen ver der uit elkaar dan die der marcherende orkesten. Zij werden door de jury (W. v. d. Peyl, Th. Jansen en ondergetekende^ tweemaal onder de loep genomen, eerst marcherend en toen alle op dit punt een beurt hadden gehad nog eens met een stil staande prestatie, die vóór de tent op de Kolk plaats had. „Onze Jeugd" uit Zaan dijk weerde zich dapper genoeg, althans om een royale tweede prijs (180 punten) te behalen. De tamboers van „Sursum" uit Bloemendaal. wisten onder leiding van W A. van Roosmalen met stevige ritmiek een zeer goede indruk te wekken (eerste prijs, 207 punten). „Albert Heijn" uit Zaandam had het ondermeer aan een paar ritmische fouten te wijten dat men niet boven een tweede prijs kwam (189 punten). Dit was ook het geval met „De Spaarnebazuin" uit Haarlem, die het in ieder geval tot 192 p. bracht. „Excelsior" uit Hagestein, in een hogere afdeling uitkomend, toonde tekor ten op gebied van het tempo (tweede prijs met 184 punten). „J. van Boekhoven" uit Utrecht, evenals vorig korps in de eerste afdeling, maakte een betere indruk. „Ex celsior" uit Boskoop zorgde voor effect rijke show en vrij goede ritmische kwali teiten resultaat: eerste prijs met 211 punten en bovendien de extra-prijs voor de tambour-maitre. Tenslotte deed de „Ster der Toekomst" uit Maastricht een gelukkige gooi naar het hoogste aantal punten: een onderscheiding, die met het cijfer 213 verworven werd. Buiten mededinging werd deelgenomen door de tamboerkorpsen van „IJmuid^r Harmonie" en van „Crescendo" uit Spaarn- Ned. Herv. Kerk Benoemd tot hulpprediker te Leermens (Gron.) S. P. Vermeer te Slochteren. Aangenomen naar Soest (toez.) (vac. D van Krugten) H. Roest te Vroomshoop. Geref. Kerken Aangenomen naar Broek onder Akker- woude, D. Kloppenburg, kand. te Baren- drecht, die bedankte voor Echten, Emmer- compascuum, Harmeien en voor Wijckel. Geref. Kerken Beroepen te Witmarsum en Lollum H. Weggemens, kand. te Hilversum; te Vollen- hove Sint Jansklooster D. Bouwknegt te Wolphaartsdijk. dam. dat hiermee zijn eerste stap deed op het pad der praktijk. Avondconcert Onder leiding van Peter Wit, concer teerde de .Kunstkring-Apollo" uit Haar lem voor haar jubilerende zustervereni ging die, als ik mij wel herinner, nog fa milie is, daar zij beide kinderen zijn van dezelfde vader en dus letterlijk „zuster verenigingen mogen worden genoemd. De geste van dit familiebezoek in de tent van „Crescendo" kreeg er temeer een humane betekenis door. „Kunstkring-Apollo" gaf een aannemelijke vertolking van de ouver ture „Pique-Dame" van Suppé, maar speelde zijn beste troeven uit met de aar dige balletmuziek van Lortzings „Tsaar en Timmerman". Het neusje van de zalm, op het gebied van de fanfaremuziek, was voor het slot van het muziekfeest bewaard. Het geluid moest van de Zaan komen, wat traditioneel al een aanbeveling is. Nu kunnen tradities op den duur hun waarde verliezen, maar wat wij deze avond van „Crescendo" u't Westzaan onder leiding van C. Luttik te horen kregen aan prachtige egale koper klank, aan ritmische puntigheid en gezond expressieve muzikaliteit, ongerekend nog het technische bravour waarmee dit alles verwerkelijkt werd, het wekte bij ons een levendige herinnering aan de beste dagen van de cultus der fanfaremuziek in de Zaanstreek. Toen ik het trio hoorde van de Holy- rood-march van Calford wist ik het al: een klank om zich op te verlieven. Dat even wicht, die beheersing, het viriele karakter van het, timbre, dat zo gunstig afsteekt tegen het wekelijke bibbergeluid van de brass-band" het is om zijn oren de kost te geven. De kapitale compositie Harlem Shadows" van Meindert. Boekei kon ruimschoots profiteren van deze ge zonde sonoriteit, doch bovendien was het vooral frappant wat dirigent Luttik in dit stuk vol geraffineerde ritmiek aan samen spel wist te bereiken en hoe hij het muzi kaal wist te vullen. Hierna was het een lust de edele melodieën te beluisteren uit de zestiende eeuw. die Delibes zo fijnzin nig verwerkt heeft in zijn suite „Le Roi s'amuse" en die een zo dankbaar beroep doen op de klankkleur. Men kon zich aan het hof van Frans I wanen. Tenslotte bevestigde „Crescendo" uit Westzaan zijn kunnen en zijn reputatie met „Prelude romantique" van F. Rogis- ter: dit alles te beluisteren was een feest in het feest. En zo kwam dan een einde aan het Spaarndamse festival, dat voor beide jubilerende verenigingen een on gemeen succes geworden is en ongetwij feld in lengte van dagen zal worden aan gestipt als een ideale feestweek. Jos. de Klerk Drie jongens, één van 17 en twee van 15, die ontvlucht waren uit een opvoedingsge sticht in Maarsbergen, hebben enige da gen gebivakkeerd in een rijwielzaak in Soest. Woensdagmorgen zochten zij in het portiek van de winkel beschutting tegen de regen en lazen toen de mededeling van de winkelier, dat hij tot 1 september met vakantie was. De knapen wisten het huis binnen te komen en installeerden zich daar. Met geld uit een spaarbusje kochten zij leeftocht en verder vermaak ten zij zich met ritjes op een gloednieuwe bromfiets, die zij uit de etalage hadden gehaald. Toen een buurman van de winkelier van vakantie terugkwam was hun spel uit, want deze belde de politie op, die de jon gens arresteerde. Bij hun verhoor verklaarden zij dat zij in het winkelpand alle gaskranen open hadden willen zetten. Een brandende kaars zou dan een explosie veroorzaken die de sporen van de inbraak zou uitwis sen. Een dergelijke methode hadden zij in een film gezien. Joef en Brum, keken verbaasd naar de vreemde verschijning. „Zozo", zei die. „Weer een paar ondeugende jongens, die kattek.wa.ad uithaalden en gevaarlijke spelletjes deden op het water, hè? Ja, dat heb je er nu vannou zit je onder water!" Hel mannetje, dat zo tot hen sprak, was Brandus, de kikkerkoning; die was daar de baas onder water over alle vissen en andere waterdieren. En nu vond hij daar die twee indringers, die van het land. kwamen3334 Advertentie Met een korte en eenvoudige plechtig heid is zondagavond te Kerkrade, in aan wezigheid van ruim tienduizend muziek liefhebbers in en buiten de concerthal, bet derde wereldmuziekconcours door de Com missaris der Koningin in de provincie Limburg, dr. F. J. M. A. H. Houben ge sloten. De grote wisselprijs van het concours, een door koningin Juliana beschikbaar ge stelde lier van goud, zilver en ivoor gaat naar Israel: het Nationaal Jeugdorkest uit Tel Aviv behaalde in het begin van de ze maand te Kerkrade namelijk 360 pun ten in de concertwedstrijd en dit aantal is niet geëvenaard. Namens de jonge mu sici, die tijdens hun tiendaags verblijf in Kerkrade uitermate populair werden, nam de Israëlische ambassadeur, de heer H. A. Cidor, de wisselprijs in ontvangst. De internationale en nationale onder scheidingen in de vier afdelingen: mars wedstrijden, fanfare, harmonie en symfo nie, bestonden uit roodwitte zijden vlag gen met het embleem van het wereldmu ziekconcours. Zij werden respectievelijk gewonnen door de drumband „De trom- melaeren van Roesendaele" uit Roosen daal, door de fanfare „St. Caecilia" uit Schinnen, door de harmonie „St. Michael" uit Thorn in Limburg en door het genoemd AUTO Advertentie bij al uw andere zakenbeslommeringen kan in veel gevallen fataal worden, om niet te zeggen letaal I Probeer eens het. enorme gemak van een RENAULT FRéGATE TRANSFLUIDE Sturen en gasgeven is alles wat u hebt te doen. Daarbij prachtige wegvastheid en langdurige fabrieksgarantie. Zuinig. Telefoon 12138 en 15056 jeugdorkest. De internationale onder scheiding in de afdeling mandoline-orkes ten was op 22 augustus reeds uitgereikt aan een Italiaans gezelschap. De jury be stond uit de Nederlander Gijsbert Nieuw- land, de Engelsman Frank Wright en de Duitser prof. dr. G. Holle. Bij de sluitingsplechtigheid van zondag avond waren behalve de ambassadeur van Israel de ambassadeurs van Canada en Spanje aanwezig. De heer W. Scheelen, voorzitter van het wereldmuziekconcours en burgemeester van Simpelveld, bracht in zijn slotwoord vooral dank aan de huis vrouwen van Kerkrade en omgeving, die met toewijding de duizenden muzikanten uit meer dan twintig landen verzorgd en gehuisvest hebben. De burgemeester van Kerkrade, drs. T. Gijsen, bracht hulde aan de zes organisatoren van het concours. De Commissaris der Koningin noemde de or ganisatoren „de mannen van het jaar". Zij slaagden erin meer dan tweehonderd vijftigduizend mensen van een gevarieer de en soms op bijzonder hoog peil staan de muziekbeoefening te laten genieten. Advertentie 26. Iedereen was in een vrolijke stemming door de krab ben en de maaltijd van speciale, door de moeder toebereide gerechten, zoals een gestoomde schildpad soep met eendenpoten, waar Yiko op neer zag, maar die hij met smaak opat. Om Chan was een tijd niet op bezoek geweest. Tom Fong had de zaak voor die dag gesloten en boven wa ren alle strijkplanken en manden met wasgo.ed opge ruimd. Er was een zilverachtige volle maan gekomen, die boven in de boom op de binnenplaats leek te han gen als zij door het venster van de keuken keken, waar zij zaten te eten. „Je hebt goed kroost, zuster," zei Oom Chan. „Mijn Tom en Eva spreken al net zo goed Engels als Amerikaanse kinderen," zei de moeder trots. „Wanneer zul je grootmoeder zijn?" vroeg de oom. Om de een of andere reden gebruikte hij het Engelse woord voor grootmoeder. Flora verstond hel en bloos de. „Ik weet het niet," antwoordde de moeder kortaf. „Maak voort, Loy," zei de oom. „Het wordt tijd. dat je een sailokok (jongen) krijgt." „Wij kunnen het niet betalen," zei Daiko. De moe der keek naar hem. „Je hebt het helemaal mis. Jullie doen net of jullie Amerikanen zijn. Krijg jij maar een sailokok en wordt vader. Waar is het leven anders voor?" De oom stond op om zich nog eens van een schild- padpoot te bedienen en ging weer zitten. Zijn elasti sche nek rekte uit en kromp weer in. Na het eten speelden zij om de maankoeken. De eerste prijs was een grote koek van ongeveer twintig centimeter doorsnee en de andere, kleiner in waarde en afmetingen, waren alle genoemd naar de graden van de Chinese examens. Er waren een heleboel klei nere koeken en telkens als iemand een rode vier gooi de, kreeg hij iets, al naar gelang van wat hij met de andere stenen gooide. Hoe meer men hetzelfde aan tal ogen wierp, des te mooier de prijs. Er was echter slechts één eerste prijs, de chuang yuan en niemand kon daar aanspraak op maken voor het eind van het spel, terwijl als er twee een gelijk aantal punten had den de mededingers nog eens moesten gooien voor de eindbeslissing. Voor de eerste prijs moesten vier dob belstenen met hetzelfde aantal ogen gegooid worden. De koeken waren gevuld met gezoet erwtenmeel en de derde prijs was een met lotuszaden gevuld pracht stuk, hoger dan de andere en in de vorm van een trommel. Iedereen wilde de eerste prijs halen en ze waren een en al opwinding. Eva gooide een chuang yuan en er was een luid hoerageroep. De grootste koëk ging naar Eva toen het spel afgelopen was. Terwijl de kinderen hun koeken opaten, begon de oom over familiezaken te praten. „Hoe staat het met het restaurant waar zuster het over had?" vroeg de oom. „Als jullie naar de Chinezenwijk verhuizen zullen wij het samen heel prettig hebben." „Zo eenvoudig is dat niet," zei de vader. „Maar het gaat je toch goed." „Ja," zei de moeder vol vertrouwen. „Wij krijgèn steeds meer klanten. Het zal nog een paar jaar du ren." De vader keek verbaasd toen hij de vertrouwende toon van de moeder hoorde. „Je praat alsof je er zeker van bent." „Waarom niet?" zei de moeder. „Ik wacht het goe de ogenblik af." „Het is niet zo gemakkelijk met een groot gezin. De kinderen worden groter. Wij hebben iets opzij kunnen leggen, maar het zal nog lang duren. Geluk kig is er niemand ziek, maar Eva moest een kies wor den getrokken. Dat kostte vijf dollar. Zij wilde een beugel dragen om de tanden recht te houden. Ik heb haar gezegd, dat wij dat niet kunnen betalen." „Dat is waar ook," zei de moeder. „Ik heb last van 'n kies gehad. Chan, wil je hem er voor mij uittrekken? Hij heeft al een tijd losge zeten." Oom Chan was blij met de zeldzame gelegenheid om een kies te trekken. Hij stond op en liep de ka mei- door. „Laat eens zien." Hij voelde eraan. „Hij be weegt," verklaarde hij. „Het is makkelijk." Hij boog zich over de moeder en zei: „Doe je ogen dicht." Hij stak zijn vinger in moeders mond. De moeder gilde. De oom hield vol. De moeder gilde weer. De oom was nog onverbiddelijker. Na een derde lange gil trok de oom zijn vinger terug. „Hij is eruit." Hij hield de moeder een schoteltje voor haar mond en zei: „Hoest hard" en gaf haar een harde slag op haar schouder. Zij hoestte en daar viel een kies in het schoteltje. „Het is afzetterij," zei de oom trots. „Amerikaan se tandartsen rekenen vijf dollar om een kies te trek ken. Het is afzetterij." Zijn ronde, glimmende gestalte wendde zich .f en zakte in de grote stoel. Moeder Fong, die nog verbijsterd was van de schok en de pijn, hield een hand tegen haar wang. „Ik zeg je dat het afzetterij is. Spoel je mond maar uit, dan voel je er over een paar minuten niets meer van." „Je had niet zo hard op mijn schouder hoeven te slaan." Zij stond op en ging naar haar kamer." „Als je de pijn in je rug voelt, voel je hem niet in je kies." Toen moeder terugkwam, zei Yiko: „U moet daar een valse kies in laten zetten. Anders heeft de boven ste kies niets om op te malen." „Laat mij niet lachen," zei oom Chan. „Als je een kies kwijtraakt, dan raak ie een kies kwijt. Wat hin dert dat?" „Ik heb geen valse kies nodig," verklaarde de moe der. „Maar als je er nu een verliest?" zei Yiko. „Ik wil geen vals gebit hebben. Blijven jullie maar van mijn tanden af. Ik kan er nog wel een jaar of twintig mee bijten. „Je moeder heeft gelijk. Ga nooit naar een tand arts. Als hij je tanden ziet gaat hij er een half do zijn uittrekken en laat je voor het uittrekken betalen. Als je een klein gaatje hebt, gaat hij eerst boren om het groter te maken. Dan maakt hij een brug en de brug klemt hij in je gezonde tanden en drukt erop tot dat de gezonde tanden ziek worden en de tandarts ze er ook uit kan trekken. Laat je tanden maar met rust, zuster." „U moest u schamen oom," zei Yiko. „U bent hier zo lang in dit land geweest en nu praat u nog zo. De Amerikanen zijn wetenschappelijk. De tandheelkunde is een wetenschap." (Wordt vervolgd) Scheepvaart. De Stoomvaartmaat schappij „Nederland" en de Rotterdamsche Lloyd zullen een nieuwe dienst openen van Hamburg, Bremen, Amsterdam, Rot terdam en Antwerpen naar Mklakka, Sin gapore, Bangkok en de Philippijnen. De schepen van deze rederijen nemen reeds sedert jaren deel aan het verkeer tussen Amsterdam/Rotterdam en havens in Ma- lakka en Singapore. De uitbreiding be treft in de eerste plaats de nieuwe be stemmingen Bangkok en de Philippijnen. De ramp met de „Hugo de Groot De Spaanse trawler „Perion" zal het logboek van de K.L.M. superconstellation „Hugo de Groot", die op 14 augustus ver ongelukte, aan de commandant van de haven van Vigo ter hand stellen wanneer het schip daar dinsdag aankomt. De „Per- Ion" heeft de vertegenwoordigers van haar rederij in Ierland per radio meege deeld twee boeken aan boord te hebben en een kledingstuk van een vrouw, opgevist in de nabijheid van de plaats waar de „Hugo de Groot" verongelukte. De schipper zeide dat één van de boe ken ongetwijfeld het logboek van het ver ongelukte vliegtuig is. Hij had per radio in structies ontvangen de voorwerpen aan de autoriteiten tér hanci te stéllen, wanneer hij in Vigo was aangekomen. De verte genwoordigers der rederij vroegen hém waarom hij verleden week niet een Ierse haven had aangedaan, zoals hem reeds eerder was gevraagd. De schipper ant woordde, dat de reder hem had opgedra gen door te gaan met vissen en daarna naar de Spaanse thuishaven terug te keren. Zondagmiddag heeft in Epe een met zes personen bemande Duitse ballon een noodlanding gemaakt, omdat de ballon vaarder, H. Pröbsting uit Essen, geen bal last meer had om uit te w.erpen. De bal lon scheerde rakelings over een hoogspan ningsleiding en daalde daarna zonder on gelukken. MAANDAG 1 SEPTEMBER TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Tentoonstelling van Han van Meegeren, tot 23 uur. „In 't Goede Uur": Expositie van teke ningen en schetsen van Lily van Cleeff, tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „Zeven jaren pech", a. 1., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Zo begint het leven", 18 j., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Spaanse driften", 18 j., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „The dicta tor", 14 j., 19 en 21.15 uur. Minerva. The ater: „Achterdocht", 18 j., 20.15 uur. Rem brandt Theater: „Met de rug tegen de muur"-, 18 j., 19 en 21.15 u. Roxy Theater: „Automaniakken", 14 j„ 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Hare Hoogheid is ver liefd", a. 1., 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT. Theater Monopole; „Monpti", 18 j., 19 en 21.15 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert, 21-22 uur. DINSDAG 2 SEPTEMBER Grote Kerk: Orgelconcert, door Klaas Bolt, 20 tot 21 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Expositie van werk van Han van Meegeren, 10 tot 23 u. „In 't Goede Uur": Expositie van teke ningen en schetsen van Lily van Cleeff, 10 tot 22 uur. Kunsthandel J. R. Bier: Expositie van schilderijen van Jan Sluyters, 10 tot 17 u. FILMS Cinema Palace: „Zeven jaren pech", a. 1., 14, 16.15,, 19 en 21.15 uur. Frans Hals theater: „Zo begint het leven", 18 j., 14, 16.15 en 20 uur. Lido Theater: „Spaanse driften", 18 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „The dictator", 14 j., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Ach terdocht", 18 j., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Met de rug tegen de muur", 18 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy The ater: „Automaniakken", 14 j„ 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Hare Hoogheid is verliefd", a. 1., 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT. Theater Monopole: „Strijd tegen verdovende middelen", 18 j., 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert, 21 tot 22 uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4