VERSTRATEN r Victoria LJ TELEVISIE RADIO Veren Bedden Vierde Muggenronde besloten met feestelijke prijsuitreiking OLIESTOOK STRIJKTAFEL HENK REEDIJK Haarlems Dagblad/OHC- beker voor Rob v. Straaten DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Dansschool Gebr. van Ake Vanaf f 1.- per week BROKX RUDGE JUNCKER VESTING 4 Verkeersveiligheid en verdovende middelen Ministeriële antwoordnota Programma beiaardconcert door Gaston v. d. Bergh Terug naar Djakarta Eindelijk voorrang op verkeersrotondes? Spaanse trawler heeft het logboek niet Zware gevangenisstraffen voor inbraken en verduisteringen Civetkat kreeg geen kans meer haar jongen dood te bijten Scheepvaart PLAATS EEN GROENTJE GRAMMOFOONPLATEN LEERLING-VERKOOPSTERS Altijd even lekker altijd OVEN-vers Grote Rol Marle Even ia j DONDERDAG 4 SEPTEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de aula van de HBS-A aan de Raaks In Haarlem had fristeravond de feestelijke prijsuitreiking plaats der vierde Haarlemse Muggenronde. een prijsuitreiking, die ge paard ging met een groot aantal vriende lijke toespraakjes, het overhandigen van enkele geschenken en de belofte van de heer A. van Mook, ambtenaar voor Jeugd zaken, dat men over enkele dagen al weer begint aan de voorbereidende bespre kingen voor de Lustrum Muggenronde, die eveneens weer onder leiding zal staan van de heer H. C. van Hulst. Na een inleiding van de Tourleider over het werk voor, tijdens en na de afgelopen rit ging de heer Van Hulst over tot de prijsuitreiking waarbij de jongens van de Indische buurt in het bezit kwamen van de wisselprijzen voor de winnaars in het ploegenklassement, beschikbaar gesteld oor het gemeente bestuur. Jos Mathot kreeg een wissel beker en een hor loge omdat hij de beste was geweest (a\ 2 in het B-klasse- o ment en vervolgens ontving Rob van Straaten als win naar van de Mug genronde uit handen van de heer Van Hulst eveneens een horloge en de grote wisselbeker, beschikbaar gesteld door de directie van Haarlems Dagblad/O.H.C. Vervolgens was het woord aan dé amb tenaar voor Jeugdzaken, de heer A. van Mook, die tezamen met drs. W. Hazevoet zó'n belangrijk aandeel gehad heeft in het slagen van de Muggenronde, maar die toch verklaarde al het belangrijke werk aan de heer Van Hulst overgelaten te hebben om dat die „een jeugdleider tot in de toppen van zijn vingers was". „Een aantal gewichtige mensen hebben zich wel eens afgevraagd", aldus de heer Van Mook, „of het voortzetten van de Muggenronde nog wel noodzakelijk was. Maar men ziet deze mensen nooit bij de voorbereidingen, nooit bij de tocht zelf en nooit bij de afscheidsavonden. Ze zijn er niet en ze kunnen dan ook beslist niet be palen wat er gedaan moet worden voordat er met zestig jongens op stap gegaan kan worden". Als dank van het gemeentebestuur over handigde de heer Van Mook de heer Van Hulst een agenda „om alle afspraken voor de komende ronde in te noteren". Tourleider Van Hulst was even van zijn stuk gebracht door deze hulde, maar korte tijd later ging hij toch manmoedig verder met de prijsuitreiking waarbij Hans van Werven in het bezit kwam van de „karak- ter"-prijs (een horloge) en Fred Moone van De tninisters van Verkeer en Water staat en van Justitie hebben een nota uit gegeven naar aanleiding van het verslag der vaste Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat omtrent wijziging van eni ge bepalingen der Wegenverkeersweg. De ministers refereren daarin aan de conclu sie der genoemde commissie dat de be stuurder van een motorrijtuig, een rij wiel of een ander voertuig strafbaar ge steld kan worden indien hij onder zoda nige invloed verkeert van een andere stof dan alcoholhoudende drank, dat hij niet in staat geacht moet worden zijn voertuig naar behoren te besturen. De strafbaar heid zou echter slechts vaststaan indien de bestuurder weet of redelijkerw-ijs moet vermoeden, dat het gebruik van deze stof de rijvaardigheid vermindert. Daarbij vraagt de commissie zich af wanneer een bestuurder „redelijkerwijze" moet we ten, dat het gebruik van de stof de rij vaardigheid vermindert. Deze vraag kan alleen in het concrete geval door de rech ter worden beoordeeld, aldus de ministe riële nota. Het voorstel in het ontwerp is niet alleen gedaan om de automobilist, die zowel alcoholhoudende drank als perviti- ne had gebruikt en die is vrijgesproken, alsnog voor pervitinegebruik veroordeeld te krijgen. Er zijn behalve pervitine ook andere verdovende stoffen, die de rijvaardigheid verminderen. Ook het gebruik van deze stoffen wordt strafbaar, indien de bestuur der wist of redelijkerwijze moest vermoe den, dat zij zijn rijvaardigheid beïnvloe den. Van sommige van dergelijke stoffen is dit algemeen bekend. De ministers wil len dus bepaald niet zeggen, aldus hun no ta, dat de voorgestelde bepaling tot ge volg zal hebben, dat nu het gebruik van pervitine door autobestuurders in alle gevallen strafbaar zal zijn. Dit hangt, zo als de commissie terecht opmerkt, mede af van de vraag in hoever de autobestuur der op de hoogte oehoorde te zijn van de werking van deze stof. Dat wordt weder om bepaald door de mate van bekendheid die aan de werking van pervitine op dit punt is gegeven. Rob van Straaten, de winnaar van de vierde Haarlemse Muggenronde ont ving gisteren uil handen van de heer H. Cvan Hulst de wisselbeker, be schikbaar gesteld door de directie van Haarlems Dagblad/O.H.C. de „pechvogeF-prijs (een paar voetbal schoenen). Tenslotte waren er nog vriende lijke woorden voor alle ploegleiders, de tentopzetters, de chauffeurs en de foto grafen en journalisten, die de vierde ronde gevolgd hebben. Voor allen was er evenals voor alle Muggen een draag- medaille als herinnering. De prijsuitreiking werd af en toe onder broken door hel optreden van een gooche laar en van de orkestjes van Jos Vergers en Bart Jongbloed, die er gezamenlijk voor zorgden dat de honderden jongens en ouders pas laat in de avond voor het laatst de hand van Tourleider Van Hulst konden drukken. Het programma van het concert, dat de heer Gaston van den Bergh, beiaardier van Mechelen, vanavond van acht tot ne gen uur op de beiaard van de Grote Kerk in Haarlem zal geven, vermeldt de vol gende werken: Preludium in C. voor beiaard van Jef van Hoof; Rubens marsch met beiaardlied van Peter Benoit; Klokke Roeland van J. Destoop; Blijheidslied van Karei Mestdagh; The Bells of St. Mary van Stephan Adams; Kunst is de kracht (oud Nederlands); Wie dat sich zelfs ver heft (oud Nederlands); Gequetst ben ick van binnen (oud Nederlands).;. Rondo in oude vorm, voor beiaard van Staf Nees; Vlaenderen boven al van Flor van Duyse; Kattenlied van leper van A. Preud'hom- rrie; Andante voor beiaard van Jef De- nijn; In naam van Oranje van Schooleman De Zilvervloot van J. Viotta; Wals nr. 15 van Joh. Brahms; Lied der Vlaamse Zonen van Em. Hullebroeck; Wien Neèr- lands bloed van J. Wilms en Benelux-mars voor beiaard van G. van den Bergh. Het hoofd van de Nederlandse diploma tieke vertegenwoordiging in Djakarta, de heer A. H Hasselman. zal morgen naar zijn standplaats terugkeren. De heer Has selman heeft enkele weken in Den Haag vertoefd voor dienstbesprekingen. Naar wij vernemen, wordt overwogen in Nederland verkeersrotondes tot voor- rangsweg te verklaren. Dit kan worden afgeleid uit het antwoord, dat de minis ters van Justitie en van Verkeer en Wa terstaat geven aan het Tweede-Kamerlid mr. F. H. J. Daams (P.v.d.A.) op diens vragen over het aanbrengen van verkeers tekens op het verkeersplein Oudenrijn te Utrecht. De heer Daams vroeg of de voorsorteer- tekens bij de rotonde geen puzzles opwer pen ten aanzien van de verantwoordelijk heid voor verkeersongelukken en de daar uit voortvloeiende schade, omdat voorsor teren in strijd is met een arrest van de Hoge Raad uit 1957. In dit arrest werd tot uitdrukking gebracht, dat bij een ver keersplein geen sprake is van een krui sing, dat wil zeggen een verenigingspunt van wegen waarop links afslaan mogelijk is. In hun antwoord wijzen de ministers er nu op, dat de ter bevordering van een vlot te afwikkeling door Rijkswaterstaat in overleg met de betrokken politie-autori- teiten aangebrachte tekens, aanwijzingen vormen van het bevoegde gezag (artikel 29 van de Wegenverkeerswet) en des wege prevaleren boven de in het Wegen verkeersreglement opgenomen gedragsre gels. Het verkeer wordt dus bij Oudenrijn op wettelijk verantwoorde wijze geregeld. Er is dus, naar de ministers antwoord den, geen vrees, dat de tekens zullen lei den tot ongewenste puzzles over de ver antwoordelijkheid bij ongevallen. Hoewel de situatie bij Oudenrijn op zich zelf wijziging van het Wegenverkeersre- gelement niet noodzakelijk maakt, wordt wel ten einde een vlottere afwikkeling van het verkeer op circulatiepleinen ook zonder nadere aanwijzingen mogelijk te maken overwogen te bevorderen, dat daartoe strekkende bepalingen in het we- genverkeersregelement worden opgeno men. Dit antwoord wijst erop, dat thans over wogen wordt in Nederland het ook in Duitsland voorkomende systeem in te voeren, waarbij de rijbaan van de roton de als voorrangsweg wordt beschouwd. Totnogtoe is het zo, dat wie op een roton de rijdt, voorrang moet verlenen aan van rechts komend, gelijkwaardig verkeer. Hierdoor ontstaan vele opstoppingen. Het omkeren van deze regeling, waarbij het op de rotonde rijdende verkeer altijd voor rang krijgt, bevordert een snelle doorstro ming van het verkeer op het circulatie plein. De romp van de Hugo de Groot Vandaag is de Spaanse trawler „Perion" in zijn thuishaven La Coruna aangekomen. De schipper heeft ontkend dat hij, naar berichten uit Ierland meldden, het logboek van de verongelukte K.L.M.-superconstel- lat.ion „Hugo de Groot" aan boord heeft gehad. AMSTERDAM Het Damrak zette gisteren, bij de ope ning van de markt, de vaste stemming van dinsdag voort. Hierin werd de beurs gestimuleerd door de hogere slotkoersen uit New York als gevolg van de gunstige economische vooruitzichten aldaar en doordat Wall Street de vaste koersen van Amsterdam voor aandelen Philips en Uni lever geheel had overgenomen. Het pu bliek gaf blijk van belangstelling en zorg de voor de nodige kooporders. De arbitra ge kon weer niet veel uitrichten, doch de beroepshandel trachtte hier en daar een graantje mee te pikken. Het aantal werk lozen in Nederland daalde in augustus en ook dit was een lichtpuntje voor de beurs. Toch bleven de omzetten binnen nauwe grenzen. Tegenover deze geringe vraag was hoegenaamd geen aanbod aanwezig en hierdoor is het verklaarbaar dat de ope ningskoersen van de meeste internationa le fondsen vrij belangrijk boven de vorige slotkoersen lagen. Unilever opende op 396, in welke koers het eerste half uur van de beurstijd bijna geen verandering kwam. Philips schommelde rond de 325 en AKU lag tegen de 205 aan. K.L.M. werd een paar dubbeltjes hoger geadviseerd. Olies openden onveranderd op ƒ166.20 en vielen vergeleken bij de overige interna tionale waarden uit de toon. Het fonds lag op deze prijs 1.20 beneden pariteit New York. De scheepvaart was over het algemeen een tikje luier. De vraag van de afgelopen dagen had hier plaats gemaakt voor een licht aanbod en de koersen stelden zich over vrijwel de gehele linie prijshoudend tot eerder iets lager vergeleken bij de slotkoersen van dinsdag. Van de cultures deden certificaten Deli het weer bijzonder goed op een prijs van 122.90. Toen iedereen dacht dat de beurs in de ze vaste stemming zou sluiten, kwam er plotseling op onverklaardbare wijze, een keer in de markt. Aan de vraag was vol daan, zodat er weinig steun meer in de markt aanwezig was. De beroepshandel ging tot winstnemingen over, hier en daar gevolgd door enige verkopen van publieke zijde. De behaalde koerswinsten gingen volkomen verloren en tegen het sluiten van de beurs werd Unilever verhandeld op 392, Philips op 322. beide onveranderd bij dinsdag, terwijl AKU zelfs nog ruim een punt onder de vorige slotprijs kwam te liggen. Koninklijke Olie daalde tot 165.70 en ook de scheepvaartwaarden kregen het tamelijk hard te verduren, waardoor K.P.M. en Scheepvaart-Unie circa vier punten verloren ten aanzien van de vorige slotkoers. Ook Deli kon het hoge niveau niet houden en liep terug tot: 121,50, waardoor het uiteindelijk nog ruim een halve gulden bij de vorige dag verloor. Zo eindigde de aanvankelijke vas te beurs in een timide stemming. Gegron de redenen voor deze ommekeer waren bij informatie niet te verkrijgen. De staatsfondsen trokken zich van de ups en downs in de koersvorming weinig aan en lagen gemakkelijk in de markt. Prolonga tie 3V2 percent. NEW YORK American Telephone leidde de handel tegen sluitingstijd van de beurs. Op zijn hoogste dagnotering kon het fonds twee dollar winst boeken. Ondanks een hoger koerspeil dan gisteren eindigde de markt over het algemeen beneden de hoogste dagkoersen doordat op vele fondsen winst nemingen gedaan werden, onder andere bij de staalwaarden, waar het koersver lies meer dan een dollar beliep. Telephone hielpen het industriegemid delde omhoog. Chemische industrieën, sommige oliewaarden, enkele openbare nutsbedrijven, banden, geneesmiddelen en bijzondere fondsen lagen vast in de markt. Dividendnieuws verstevigde Common wealth Edison en Cuban American Sugar. Commonwealth kondigde een bijzonder dividendsysteem aan, volgens hetwelk practisch alle winst jaarlijks verdeeld zal worden. De handel was levendig. Het industriegemiddelde steeg van 511,97 tot 513.71, de sporen .van 133,23 tot 133,70 en de openbare nutsbedrijven van 78,26 tot 78,85. Omgezet werden 1.070.000 aan delen. Van de 1191 verhandelde fondsen eindigden 569 hoger en 369 lager. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3 Nederl. 47 9 m 911#/M 3 °/o Nedl 1982/64 947/te 94% A.K.U 202 202% Calvé Delft 314 314 Van Gelder Zonen 188 189 K. N. Hoogovens 330 330 Nederl. Ford 182 180 V. Kabelfabriek 275 275 gew.PhilipsGloeil. 322% 325 Pref.PhibpsGloeil 169 169 Unilever 392 394 Wilton Fyenoord 190% 190 Dordtsche Petrol 684 682 Kon. Petroleum f 166.30 f 165.90 Billiton 169% 169 Vdam Rubber 67% 67% K.L.M 100.40 ƒ100,— Holl. Amer. Lijn 138% 139% K.N.S.M 144% 144 N. Scheepv. Unie 128% 128% v. Nievelt Goudr. 127 126 Phs. v. Ommeren 232 232 H.V.A 104% 105 Delimaatschappij ƒ121,70 f 119,— Vmsterd Bank.. 225'/2 225 Nat. Handelsu ink 88% 88 s,ed Handel Mi). 171% 171'/» Botterd Bank.... 199 198 'wentsrhe Bank. 170% 170% \naconda CopDer 51% 51% Bethlehem Steel. 46% 46% U.S. Steel 75% 75 "■mieral Motors.. 435/ ie 43% "hiell Union 83% 82 Tidewater 25% 25% C vorige koers). Uitspraken Haarlemse rechtbank Vanmorgen heeft de Haarlemse recht bank uitspraak gedaan in een aantal ge vallen van inbraak en verduistering. Een 28-jarige Haarlemse schilder werd veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek wegens inbraken bij de machinefabriek v/h Figee en bij een wo ning in de Karei Doormanlaan in Haar lem in maart en april van dit jaar. De officier van Justitie had veertien dagen geleden vier jaar met aftrek geëist. Ook het viertal inbrekers, dat op 24 ju ni van dit jaar bij een metaalwarenfabriek in Halfweg een zware brandkast had weg genomen, die later leeg bleek te zijn, werd tot zware straffen veroordeeld. Een 25-ja- rige varensgezel uit Amsterdam kreeg con form de eis een gevangenisstraf van an derhalf jaar met aftrek opgelegd. Een 23- jarige chauffeur uit Amsterdam werd ver oordeeld tot negen maanden met aftrek. Er was tegen hem een jaar met aftrek ge- eist. Een 27-jarige metselaar uit Amster dam en een 24-jarige kunstschilder uit Den Haag werden veroordeeld tot een jaar en drie maanden, mèt. aftrek voor de metse laar en zónder aftrek voor de kunstschil der. De officier van Justitie had tegen beiden anderhalf jaar met aftrek geëist. Wegens een inbraak in een modemaga zijn in de Breestraat in Beverwijk werden een 18-jarige modeontwerper uit Amster dam en een 25-jarige koopman uit Amster dam gevonnist tot een gevangenisstraf van een jaar en drie maanden met aftrek. Te gen de mode-ontwerper was een jaar en negen maanden door te brengen in de strafgevangenis voor jongemannen in Zut- phen geëist, of indien dit niet mogelijk zou zijn: een jaar met aftrek. De koopman is conform de eis veroordeeld. Een bij een bloembollenveiling werkzame loodschef uit Amsterdam werd wegens medeplich tigheid aan diefstal veroordeeld tot negen maanden met aftrek. Er was tegen hem een jaar met aftrek geëist. De man zou tienduizenden bollen voor eigen rekening hebben verkocht. Een 53-jarige bloemist uit Sassenheim, die de bollen zou hebben gekocht en tegen wie twee maanden was geëist, werd wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. In het Noorder dierenpark te Emmen zijn drie Amerikaanse civetkatten gebo ren. De moeder, die twee keer per jaar jongen kreeg, beet deze steeds direct na de geboorte dood. Teneinde dit te voorko men werd een kooi gebouwd, waarvan de bodëm precies groot genoeg was voor de moederkat om erop te gaan liggen. Deze bodem werd voorzien van sterk hellende zijkanten. Zodra de jongen geboren waren gleden zij langs deze zijkanten in een doos met houtwol, waardoor zij buiten het be reik van de moeder waren. Op deze manier is het voor de eerste keer gelukt de jongen te behouden. Per ra dio is een oproep gedaan voor een zogende hond, die de taak van de moederkat zal overnemen. Aagtedijk. 3 600 m. z.w. K. Vine. n. Duinkerken. Aagtekerk, 3 100 m. z.w. Majorca n. Duinkerken. Aalsdijk. 3 te Baltimore. Acila. 3 200 m. z.w. Flores n. Cardon. Adonis, 3 te Curagao verw. v. Maracaibo. Agamemnon, 3 v. La Guaira n. Maracaibo. Albireo, 3 in Straat Bonifacio n. Marseille. Alcor, 3 v. Antwerpen n. Las Palmas. Alioth, 3 25 m. z.w. Lissabon n. Antwerpen. Alkes, 4 v. Rotterdam n. Chittagong. Almkerk, 3 100 m. o. Malta n. Port Said. Alphacca, 4 v. Santos n. Buenos Aires. Ampenan, 3 te Khorelmufatta. Amstelkroon, 3 960 m. z.w. Sabang n. Singapore. Amstellaan, 4 te Amsterdam verwacht. Amstelsluis, 3 73 m. z.w. Manilla n. Tarakan. Arnst.elst.ad. 3 150 m. n. Kp. Verdi n. Avonmouth. Amstelvaart. 5 te Durban verwacht. nngolakust, 3 te Amsterdam. Antonia, 3 v. Plaju n. Singapore. Arendskerk. 3 v. Fremantle n. Aden. Argos. 3 v. Tunis n. Malaga. Axeldijk, 3 v. Vitoria n. New York. Balong, 4 te Saigon. Banggai, 3 250 m. o.z.o, Saigon n. Singapore. Bantam, 5 te Aden verwacht. Bennëkom, 3 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Billiton. 3 v Singapore n. Cebu. Bloemfontein. 3 800 m. z.o. Monrovia n. Kaapstad Bonita, pass. 3 Cristobal n. New York. Boskoop. 3 te Barranquilla verw v. Maracaibo. Bussum, 3 110 m. n.o. Massawah n. Rastanura. Caltex Arnhem, 3 v. Sidon n. Rotterdam. Calt. Delft, 3 176 m. z.z.w. Sydney n. Botanybay. Caltex Nederland, 3 v. Gothenburg n. Dagnham. Calt. Pernis, 3 150 m. o.z.o. Mogadisio n. Bahrein, Caltex Rotterdam, pass. 3 K. Bougaroni n. Sidon. Caltex The Hague, 5 te Okinawa verwacht. Caltex Utrecht, 3 130 m. o.z.o. Malta n. Pt. Said. Camerounkust, 3 te Dakar verwacht .Camitia, 3 te Rotterdam verwacht. Castor, 2 v. Amsterdam n. Paramaribo. Celebes. 3 v. Surabaja n. Balikpapan. Ceronia, 3 v. Abadan n. Aden. Charis, 2 280 m. n.o. Terceira n. Ciudad Trujillo. Cinulia, 2 140 m. o.n.o. Curagao n. Rotterdam. Cistula, 3 11 m. z.o. Linga n. Pladju. Clavella, 4 te Stanlow. Cleodora, 3 130 m. z. Sydney n. Geelong. Congokust, 3 te Hamburg verwacht. Coolsingel. 3 775 m. w.z.w. Landsend n. Antwerp Cradle of Liberty, 5 v. Norfolk te Port Said verw. Daphnis, 3 170 m. w.z.w. Landsend n. A'dam. De Eerens, 3 te Muscat v. Lingah. Dordrecht, 15 te Philadelphia verwacht. Drente, 3 v. Hamburg n. Rotterdam. Duivendrecht, 6 te Durban verwacht. Eemland, 5 te IJmuiden verwacht. Elizabeth B, 3 960 m. z.w. Camchatka eil. naar San Petro. Eos, 3 200 m. o.z.o. Algiers n. Alexandrië. Etrema, pass. 3 Messina n. Istanbul. Earmsum, pass. 3 Lizard n. Port Churchill. Gabonkust, 4 te Takoradi. Ganymedes, 3 600 m. z.w. Azoren n. Pto. Limon Gordias, 3 te Bremen. Groote Beer, 3 dw. Landsend n. New York. Guineekust. 2 v. Accra n. Touala. Hathor, pass. 3 Kp. De Gata n. Alexandrië. Hector, pass. 3 Golita eil. n. Antwerpen. Hecuba, 3 150 m. z.w. Ouessant n. Bremen. Heelsum, 4 te Bermuda. Helicon, 3 te Mobile verwacht v. Bridgetown. Hermes, 3 te Amapala verwacht v. Corinto. Hersilia, 4 te Kingston. Hilversum, 3 90 m. n.o. Bahrein n. Ravenna. Hispania, 3 te Bilbao verwacht v. St. Nasaui. Houtman. 3 480 m. w. New Plymouth n. Albany Heemskerk. 3 te Livorno. Holondrecht, 11 te Rotterdam verwacht. Holland, 3 v. Durban n. Lorenzo Marques. Ivoorkust, 3 te Lagos v Abidjan. Isis, 4 te La Guaira. Jason, 3 te New York verwacht v. Philadelphia Java, 3 te Londen. Jupiter, 4 te Rotterdam. Kabylia, 4 te Curagao. Karachi, 3 v. Assab n. Bombay. Karakorum, 3 v. Genua n. Cartagena. Kasimbar, 6 te Sorong verw. v. Singapore. Keizerswaard, 3 te San Lorenzo verwach.t Kenia, 3 940 m. o.n.o. Barbados n. Zweden. Khasiella, 3 385 m. z.z.o. Suez n. Suez. Kloosterdijk, 3 820 m n.o. K. Race n. Antwerpen Koningswaard, 3 50 m. w. Scheven, n. Emmastad. Kryptos, 3 te Buenos Aires verwacht. Laarderkerk, 3 v. d. rede te Kuwait. Laertes, pass. 3 Kp. Guardafui n. Penang. Lawak, 3 te Balboa verwacht v. Los Angeles. Lekkerkerk, 3 150 m. z.z.w. Kreta n. Port Said. Leopoldskerk, 3 110 m. z.o. Kuwait n. Kuwait. Leto, 3 130 m z.o. Madeira n. Greenock. Leuvekerk, 3 30 m. z.o. Aden n. Dubai. Loenerkerk, 4 te Rotterdam. Liberty Bell, 23 te Philadelphia verwacht. Limburg, 3 v. New York n. Athene. Lombok. 3 v. Dar Es Salaam n. Tanga Loosdrecbt, 3 Ie Suez. Loppersum, 3 te Amsterdam. Molenkerk, 4 te Amsterdam. Moordrecht. 6 te Suez verwacht. Mijdrecht, 4 te Houston verwacht. Muiderkerk. 4 te Mombasa. Munttoren, 3 55 m. w. Gibraltar n. Harburg. Musilloyd. 3 te Jesselton verwacht v. Labuan. Naess Commander, 4 te Tripoli. Nanusa, 2 v. Aden n. Belawan. Nieuw Amsterdam. 3 te New York verwacht. Noordzee, 3 Aden gepass. n. Kuwait., Notos, 4 te Rotterdam. Oberon, 4 te Amsterdam. Oldekerk, 4 te Penang. Oldenburg, pass. 3 Belle Isle n. Rotterdam. Ootmarsum. 3 te Hamburg verwacht v. Bremen. Oranjefontein, 3 te Bremen. Oranje Nassau. 3 v. Barbados n. Plymouth. Ossendrecht, 8 te Antwerpen verwacht. Ouwerkerk, 4 te Rotterdam. Pendrecht, 5 te Napels verwacht. Peperkust, 3 v. Amsterdam n. Antwerpen. Poelau Laut, 3 v. Bilbao n. Le Havre. Polyphemus, 4 te Kobe. Poseidon. 4 te Charleston. Prins Willem II. 360 m. w. Valentia n. Quebec. Pr. Willem III. 3 55 Om. n.o. Belle Isle n. Quebec. Prins Willem V, 3 v. Antwerpen n. Bremen. Pygmalion, 3 te Christobal verwacht. Raki, 3 95 m. o. Miami n. Houston. Rempang, pass. 3 Vlissingen n. Antwerpen. Ridderkerk, 3 .100 m. n.o. Malta n. Marseille. Rita, pass. 3 Str. Singapore n. To.lok Anson. Roepat, 3 20 m. z.w. Minikoi n. Djibouti. Scherpendrecht. 7 te Puerto La Cruz verwacht. Senegalkust. 3 85 m. n. Santander n. Dakar. Sibajak. 2 350 m. n.o. Porto Rico n. Curagao. Siberoet. 3 190 m. z.o. Saigon n. Singapore. Sirrah. 3 300 m. z.w. Adelaide n. Melbourne. Sliedrecht, 7 te Durban verwacht. Solon, 3 v. Trinidad n. Mobile. Sommelsdijk, 3 te Antwerpen verwacht. Stad Alkmaar, 3 100 m. z.w. Hantsholm n. Lulea. Stad Amsterdam, 3 160 m. z.w. Kp. St. Vincent naar Rotterdam. Stad Arnhem, 3 te Lulea v. Vlaardingen. Stad Delft. 3 110 m. z.w. Noordkaap n. Kirkenes. Stad Gouda, 3 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Stad Haarlem, pass. 3 Wight n. Vlaardingen. Stad Rotterdam, 3 v. Las Palmas n. Pepel. Stad Schiedam, 3 30 m. n. K. St. Vine. n. IJmuid. Stanvac Benakat, 3 v. Singapore n. Buatan. Stanvac Malacca. 5 te Sungeigerong verwacht.. Statendam, 3 600 m. w. Scillys n. Southampton. Statensingel, 4 v. Rotterdam n. Galveston. Statue of Liberty, 11 te Suez verwacht. Steven. 3 in mond St. Lawrence n. Lissabon. Straat Banka. 3 v. Singapore n. Tandjong Priok. Straal Lombok, pass. 3 Kp. Leeuwin n. Adelaide. Str. Singapore, pass. 3 Albany n. Bunburry. Sunetta. 3 te Singapore v. Miri. Tabinta, 3 388 m. w. Sabang n. Belawan. Tamo, verm. 3 v. Santos n. Antwerpen. Taria. 3 dw. oostkust Ceylon n. Madras. Tegelberg. 4 te Manalla verwacht v. Singapore. Tclamon. 3 v. Port Au Prince n. Ciudad Trujillo. Theobnldius, 12 in Suezkanaal verw. v. Turku, Tibia, 4 te Abadan. Tjikampek, 2 v. Pulubukom n. Shlmizu. Tjiluwah. 3 v. Djakarta n. Singapore. Tjirnenteng. 3 te Dar Es Salaam verw. v. Tanga. Tjipanas, 3 te Mombasa. Tjitjalengka, 3 210 m. o.z.o. Rio de Janeiro naar Kaapstad. Towa, 4 te Amsterdam. Trajanus, 3 365 m. w.z.w. Landsend n. Pt. a Pitre, Triton, 3 te New York. Van Cloon, 4 te Auckland. Van der Hagen, 3 130 m. z.o. Diego Garcia naar Lorenzo Marques. Van Heemskerk, 3 v. Accra n. Lagos. Van Neck, 3 te Singapore verwacht. Van Noort, 1 v. Tientsin n. Tsingtao. Vivipara, 3 165 m. w. Kreta n. Mena. Waal, 4 te Lattakia. W. Alton Jones, 13 te Philadelphia verwacht. Waingapoe, 3 te Singapore v. Penang. Waterland, 3 v. Las Palmas n. Amsterdam. Waterman. 3 47 m. z. Lissabon n. Rotterdam. Westland, 3 v. Rio de Janeiro n. Las Palmas. Wieldrecht, 3 te Falmouth verw. v. Rotterdam. Willem Ruys, 3 te Montreal verwacht v. Quebec. Willemstad. 4 te Paramaribo. Wonorato, 3 140 m. n.n.w. Manilla n. S. Francisco. Wonosari, 3 600 m. o.z.o. Kp. Race n. Halifax. Zaankerk, 3 260 m. z. Nagasaki n. Hongkong. Zaanland, 3 te Montevideo. Zeeland, 3 v. Halifax n. Tripolis. SLEEPVAART Friesland, 4 350 m. o. Saigon n. Saigon. Gele Zee. 4 te Antwerpen. Hudson, 2 280 m. z.z.o. Fayal n. Portsmouth. Humber, 4 v. IJmuiden te Bremerhaven. Loire, 4 100 m. o. Gibraltar n. Rouaan. Noordholland, 4 650 m. n.w. Wake n. Port. Said. Noordzee, 2 te Burutu. Schelde, 4 v. Rotterdam te Nieuwediep. Thames, 2 160 m. w.z.w. Madeira n. Port Said. Tyne, 4 te Brest. KLEINE VAART Alcetas. 3 60 m. o. Gibraltar n. Algiers. Appingedam, 3 te Dungeness n. Antwerpen. Boreas, 2 v. Istanbul n. Rodosto. Elsa, 1 te Vestervik v. Korsnas. Flevo, 3 35 m. z. Marseille n. Barcelona. June, 3 40 m. Noordhinder n. Maassluis. Kaap Falga, 3 dw. Texel n. Amsterdam. Kaap St. Vincent. 1 v. Karskaer n. Domsjo. Leliegracht, 3 Brunsbüttel gepass. n. Nenseth. Manto, 2 te Bilbao n. Oporto. Marianne, 3 te Kp. Grisnez n. Rouen. Midas, 2 v. Palermo n. Catania. Netta, 31 v. Amsterdam te Savona. Nero, 2 te Aalborg n. Aarhus. Plato, 2 v. Cadiz n. Faro. Ponza, 2 v. Amsterdam n. IJmuiden. Strabo. 2 20 m. n.w. Oporto n. Leixous. Tilly, 2 te Amsterdam v. Zaandam. Twee Gebroeders. 2 v. Haifa n. Palermo. vormt clubs voor BEGINNERS en GEVORDERDEN. Inschrijving en inlichtingen dagelijks. Vraagt prospectus. Privéles elk gewenst uur. KLEINE HOUTWEG 11 - HAARLEM - TEL. 14652 verhoogt de gezelligheid! PHILIPS GRUNDIG ARISTONA 43 en 53 cm. beeld reeds vanaf f 795. alle types reeds v.a. f 88- Steeds het" nieuwste! AMSTERDAMSTR. 27 Tel. 19626 BECHT DYSERINCK SELECTA INVENTA HAARDEN en KACHELS worden vakkundig geplaatst door GED. OUDE GRACHT 52, tegenover de kerk - Tel. 12762 Betaling' in óverleg. Grote sortering: Dames-, Heren- en Kinderondergoederen. Pyjama's. Nachthemden Dames Orlonvesten f 21 Dames Terlenka rokken r 27.95 Hereno verhemden No-iron f 11.95. f 14.95 Nylon ankiets f2.39 f 2.69 HOGLiiWOERDSTK 58 lel 51721 LBERT HE UN kan momenteel in haar filialen te Haarlem en omgeving nog enkele (leeftijd 1720 jaar) plaatsen. Zij zullen in de gelegenheid worden gesteld gedurende 1 week de praktische en theoretische cursus te volgen in de moderne OPLEI- D IN'GS WINKEL, die gevestigd is te Amsterdam. Van Baerlestr. 162. Daarna volgt verdere opleiding in het filiaal. Gedurende deze week wordt het volle loon betaald, terwijl de reiskosten worden vergoed. Om nadere inlichtingen kunt. u zich wenden tot de chef van het filiaal Zijlweg 80 te Haarlem (ook 's avonds na 6 uur). Bij aankoop van een verstelbare metalen vanaf f 25.90 een bijpassend krukje voor f 3. Alléén bij: MARNIXSTRAA'I 45 Tel. 51817 RIJWIELEN GLA£EMAKER KAMPERSTRAAT hoek Barendsestraat Tel 13797 Aangeboden: Gemeub. Woonruimte met badkamer, c. v., in Aer. denhout. Direct te betrek ken. Voor tijdelijke inwo ning. Brieven no. 8915. SPECIAAL MATRASSEN Joh. v. Wunnik en Zn. Schagchelstraat 13 Tel. 10286 Haarlem 3 delig maken en overtrekken met prima VERENTIJK van Victoria tekUerOVEN-ve" 65 et r até Noiï BmxeUes Kerm|^ pa^je l Alleen I ga garandeert V de versheid

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4