Horen en zien Drie uur amusement op dinsdagavonden CHINEZENWIJK GupaHOUTEN STOPSEL van Ceta Bever Agenda voor Haarlem Het avontuur van Joef en Brum Kort en bondig 4 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN T.v. kabbelt verder W etenschapsthriller De radio geeft donderdag T elevisie programma Italië schaft carnet en triptiek af Wijziging Dienstplichtwet thans ingediend Uitzending van militairen Kerkelijk Nieuws Ernstig ongeval bij Hoogovens Mr. H. Willemse herdacht in de Eerste Kamer Zes maanden geëist tegen etherpiraat Geautoriseerde bewerking uit het Amerikaans door E. Veegens-Latorf DOOR LIN YU TANG Oorspronkelijke titel „Chinatown Family" WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1958 «.-s- n\,a."s .:ss Het televisiebedrijf van de AVRO zal in het komende seizoen op het eenmaal ingeslagen pad der routine voortgaan. Vrij wel alle rubrieken blijven ongewijzigd ge handhaafd. zelfs het Luipaard blijft een vol seizoen bij de kijkers op schoot. Ook de deze zomer geïntroduceerde show van Perry Como blijft helaas zonder de daar bij behorende reclame welke zo'n spec- takel nog wat authentieker maakt. Het contact met de toneelgroep „Thea ter" was zo bevredigend, dat ook met an dere gezelschappen zal worden samenge werkt. Zo komt de Nederlandse Comedie op 5 november met „Onder het melk woud" voor de camera's. Op 15 oktober komt „Ensemble" met het stuk „Berlijn '45" van Erich Maria Remarque in de stu dio. Van Hans Keuls kan men op 3 de cember zijn oorspronkelijk in het Engels geschreven „Voor het laatst Lady Barker" zien. Nu de zondagavonduitzendingen pas in april zullen beginnen zal de AVRO de vijf aan Mies Bouhuys en Ed. Hoornik opgedragen éénakters waarschijnlijk pas in het seizoen 1959-1960 uitzenden. Dat de AVRO op die zondagavond ook aan de sportliefhebbers zal denken, staat als een paal boven water. Maar of het tot een vergaande samenwerking met de andere omroepverenigingen zal komen, is een open vraag. De directeur, de heer D. Rep- ko, sprak tijdens de persconferentie ter onthulling van de plannen namelijk als zijn mening uit, dat zijn vereniging zich „dit stuk creatieve arbeid niet uit handen zou laten nemen". Het beste wal men ver wachten kan is een gezamenlijke uit- slagendienst. De Engelse thriller „Ultimatum" van Roy en John Boulting, die dinsdagavond in het t.v.-programma van de V.A.R.A. werd vertoond, zou men een wetenschaps- thriller kunnen noemen, wanneer men er van uitgaat, dat het de bedreiging van een verkeerd gebruik der wetenschap is, welke de geleerde professor Willingdon tot een ware obsessie is geworden, zozeer dat hij dreigt heel Londen te vernietigen met een bom, waarvan het bestaan behoort tot de staatsgeheimen. De professor kondigt zijn aanslag aan zeven dagen voor het fataie uur. Scotland Yard krijgt tot taak hem op te sporen, maar dat is niet eenvoudig. Men vclgt de professor en zijn belagers, men komt steeds dichter tot de beslissende dag. Londen wordt stelselmatig geëvacueerd. Een doodstille stad wacht op het ver schrikkelijke ogenblik, wanneer in West minster Abbey de geesteszieke professor zijn „taak" wil gaan uitvoeren.... De film heeft met de realiteit wel zoveel gemeen, dat men haar met een behoorlijke dosis beklemming volgt. Ze werkt onfeil baar naar haar climax. In haar genre, dat de politie-en-misdaadfilm het meest nabij komt, is ze beslist knap gemaakt. Ze slaagt er zelfs in de professor als een be staanbare figuur aannemelijk te maken en werkt met goed getroffen bijfiguren. De goegemeente, toch al op vele vulkanen Formosa, Libanon levend, zal er niet aangenaam door getroffen zijn, maar wel opgelucht adem hebben gehaald aan het slot. En dat laatste is de spanning dan wel waard. Denken wij Beeldschermer HILVERSUM I. 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraat.je 11.15 Gram. 11.45 Voordr. 12.00 Twee piano's. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Mil. orkest. 13.55 Beursber. 14.00 Sopr. en piano. 14.30 IJsvissen, caus. 14.35 Gram. 15.00 De jacht op de dader, hoorsp. 15.40 Gram. 16.15 Cabaret. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Lichte muz. 19.40 Voordr. 20.00 Nieuws. 20.05 Kamerork. en solist. 21.10 Anastasia, hoorspel. 22.25 Lichte muziek. 2.45 Act. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 Sportact. 23.26—24.00 Discotaria. uHILVERSUM II. 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Klokgelui. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinbouwmeded. 12.38 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Gram. 13.40 Amus.muz. NCRV: 14.00 Strijkork. en solist. 14.30 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Amus.muziek. 15.35 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Strijk kwart. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Mandoline orkest. 17.40 Beursber. 17.45 Mil. kapel. 18.15 Fries progr. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Sociaal perspectief, caus. 19.30 Lichte muz. 19.50 A.R.. pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Metropole-ork. 21.00 Clementie van Koning Wil lem I, caus. 21.15 Gram. 21.20 Kamerork. en so liste. 21.50 Tijdschriftenkron. 22.00 Orgelconcert. 22.25 Het Midden-Oosten, kruitvat van de wereld, caus. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berichten. 23.1524.00 Gram. BRUSSEL. 325 M. 12.00 Amus.muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Kamermuziek. (Om 15.45 Duitse les). 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gram. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Pol. caus. 20.10 Moderne tijden. 20.40 Verz.progr. 21.30 Ballroom- orkest. 22.00 Nieuws. 22.15 Israëlische uitz. 22.40 Orgelconcert. 22.5523.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. KRO: 20.20 Gastenboek. 20.35 Progr. voor jonge mensen. 2110 Bezoek aan een rijschool in Den Haag. 21.30 Pro gramma over sieraden. 21.50 Epiloog. De Italiaanse regering heeft besloten om met ingang van 15 oktober geen car net of triptiek meer te verlangen voor buitenlandse personenauto's, die tijdelijk Italië binnenkomen. In de plaats van car net of triptiek wordt echter een ander do cument ingevoerd. Zoals de automoblist voor Frankrijk het „vignette touristique" nodig heeft, zo komt er voor Italië een „tessera touristica", dat gratis verstrekt zal worden en zes maanden geldig zal zijn. Dit nieuwe document zal men nodig hebben om gebruik te kunnen maken van Italiaanse benzinebonnen. Met deze bon nen (in Nederland verkrijgbaar bij enke le bankinstellingen) kan men in Italië benzine kopen tegen een ongeveer dertig percent lagere prijs dan de normale. Het. meest kenmerkende in het voor het aanstaande omroepseizoen door de AVRO geprojecteerde radioprogramma is wel de verdere ontwikkeling van een reeds het vorig jaar ingezet beleid om de luiste raars met een amusementsprogramma in de vooravond te gerieven. Dat leidde toen tot het familieprogramma „Ga er eens voor zitten" met de zotternij „Koek en ei" als vast bestanddeel. Thans zal niet alleen de donderdag maar ook de dinsdag tussen zeven en acht uur met een dergelijk blok- programma worden gevuld. Een paar be kende elementen als de wedstrijd „Haal je schoolgeld terug" en de Tip-Top-Taptoe zullen de wisselende inhoud vormen.Voorts neemt men van de B.B.C. de show van Vera Lynn over. In de tweede helft van het seizoen wordt deze tijd voor „Alles op één kaart" gereserveerd, een radio-actie ten bate van de jeugdzorg. Al met al wil dit zeggen, dat er op de dinsdagavonden een vrijwel ongebroken verstrooiingsprogramma zal bestaan van zeven tot tien uur. Door schade en schande wijs geworden, heeft men thans het dins dagavondamusement met heel wat minder tamtam aangekondigd dan een jaar ge leden. Twee keer per maand wordt het redelijk goede programma „Da's geen kunst" voortgezet, eens per vier weken is er een „Gastenavond" en een show „Dat zit weer fout" met een muzikale quiz, zowel voor luisteraars als zaalpubliek, tot grond patroon. Lichte muziek Het radioseizoen 1958-1959 wordt op 28 september ingezet met een rechtstreekse uitzending uit het Concertgebouw te Am sterdam ter opening van het „Festival der Nederlandse lichte muziek". In de daarop volgende week zullen alle door de afdeling voor lichte muziek samengestelde pro gramma's vrijwel alleen uit Nederlandse werkjes bestaan. Voorts stippen wij aan, dat de „Jazz-sociëteit" na het vertrek van Michiel A. de Ruvter onder redactie van Eric Cranz komt te staan en dat er een programma komt met wetenswaardigheden over het Iberisch schiereiland en Latijns Amerika, natuurlijk met passende muziek. Bij de voortaan beurtelings door Bert Dijk stra en Dick van Putten te regisseren luis terspelen bevindt zich ook de Nederlandse bewerking van „La legon de calcul" (De Thans is bij de Tweede Kamer ingediend het reeds aangekondigde wetsontwerp tot wijziging van de Dienstplichtwet, welke het mogelijk moet maken dienstplichtigen zonder hun toestemming naar het buiten land te zenden. In de toelichting wordt onder meer op gemerkt dat reeds in 1956 de artikelen 198 en 199 van de Grondwet zou komen te ver vallen. Artikel 198 bepaalde onder meer. dat de dienstplichtigen ter zee bestemd waren om te dienen in en buiten Europa. Artikel 199 schreef voor, dat de dienst plichtigen, niet vallende onder artikel 198, zonder hun toestemming niet dan krach tens een wet naar Indonesië, Suriname en de Nederlandse Antillen mochten worden gezonden. Artikel 33 van de Dienstplichtwet vormt echter een beletsel voor hetgeen met het schrappen van artikel 199 van de Grond wet werd beoogd. Het eerste lid van arti kel 33 van de Dienstplichtwet heeft name lijk nagenoeg dezelfde inhoud als het ver vallen Grondwetsartikel. Het thans inge diende wetsontwerp heeft ten doel dit be letsel weg te nemen. In artikel 32, eerste lid, van de Dienst plichtwet is de bevoegdheid neergelegd om in een aantal duidelijk omschreven geval len de dienstplichtigen, als zij voor groot verlof in aanmerking komen, in werkelijke dienst te houden. Artikel 33, derde lid, van de Dienstplichtwet geeft een overeenkom stige bevoegdheid, voor zover betreft dienstplichtigen van de zeemacht, die voor diensten buitenslands bestemd zijn. Het verdient naar het oordeel van de minister van Oorlog aanbeveling deze be voegdheid uit te breiden tot de dienstplich tige van de gehele krijgsmacht. rekenles). Hiermee won de Franse omroep in 1956 de Prix Italia. De directeur van de AVRO. de heer D. Repko, omschreef zijn programmabeleid als „een synthese tussen behoudend en vooruitstrevend". Deze formulering ver plicht uiteraard tot niets. Het serieuze deel van de beloofde activiteiten maakt dan ook eerder de indruk van een paar losse grepen op de culturele snoeptafel. In de muzikale sector zal Ton de Leeuw een „Venster op de hedendaagse muziek" openen. Van deze componist, zal tevens een elektronische studie worden uitgezonden. Ir. Henk Badings heeft een nieuwe radio fonische opera („Asterion") op een tekst van de Zuidafrikaanse dichter Van Wijk Louw samengesteld. Verder wordt nieuw werk genoemd van Guillaume Landré, Alexander Voormolen. Oscar van Hemel en Herman Strategies Alleen voor knapperds Het Nederlandse radioprogramma heeft zich de laatste jaren sterk ontwikkeld in de richting van dienstverlening aan be paalde groepen luisteraars: vrouwen, be jaarden. fabriekspersoneel, de rijpere jeugd, automobilisten, militairen en nog een paar categorieën meer. De AVRO heeft nu de intellectuelen ontdekt en zal op on geregelde tijden aan hen een uitzending van een half uur wijden. Het draagt de irritante titel „I.Q. 125". Voor de minder knappe bollen verklaren wij hier, dat dit „Intelligentiequotiënt 125" betekent, een term uit de psychotechniek, waarmee de verstandelijke vermogens kwantitatief worden aangeduid. Onder meer zal men onvertaalde litteratuurfragmenten, discus sies en vraaggesprekken in dit programma onderbrengen. De materie verdient dat wij daarop te zijner tijd in een uitvoeriger be schouwing terugkomen. Golfbreker Ned. Herv. Kerk Beroepen te Melissant (toez.) G. J. Voort man, kand. te Rijssen. Beroepen te Holwierde J. Juckema. kand. te Groningen. Geref. Kerken Beroepen te Oud-Beijerland J. H. Meijer te Haamstede. Beroepen te Wijckel (Fr.) A. Groenewe- gen, kand. te 's-Gravenhage. Aangenomen naar Opperdoes S. van der Linde, kand. te Lemele (O.), die bedankte voor Hijlaard, Oosterend (Fr.) en voor Tholen-Poortvliet. Bedankt voor Nicuwlande en voor Vol- lenhove-Sint Jansklooster D. Bouwknegr. te Wolphaartsdijk voor Nieuwerkerk a. d. IJsel G. de Jong, kand. te Nijsga (Small.) Chr. Geref. Kerken Beroepen te Ermelo G. de Vries te Zeis*-.. Aangenomen naar Lisse D. H. Biesma te Haarlem-Noord. Remonstr. Broederschap Beroepen te Boskoop - Waddinxveen - Alphen a. d. Rijn mejuffrouw A. Visscher. proponente te Leiden. Ja zo lagen Joef en Brum daar in het hol te slapen, in het kille paleis van de kikker koning. Maar zo gauw was de zon boven het water opgegaan, of Brandus keek alweer het holletje in. „Heidaar, luilakkenopstaan!" riep hij. Slaperig keken Joef en Brum op. Ze wreven hun ogen uit en geeuwden, want o.... ze waren nog lang niet uitgeslapen! Ma.a.r daar stoorde Brandus zich niet aan. „Opschieten, hoor, het werk wacht!" zei hij. 4950 Advertentie VOOR DUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN Terwijl men dinsdag bij Hoogoven III bezig was het vlakafdakgat te openen en daarvoor met voorhamers tegen een sta len keg sloeg sprong er van de keg een staalsplinter langs het rechteroog van de eerste slakkenman, de heer J. J. Jonkhart uit Haarlem. Hij kreeg hierdoor een wond aan zijn rechteroog. Hij werd in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk opgenomen. Advertentie In de gistermiddag gehouden vergade ring van de Eerste Kamer heeft de voor zitter, mr. Jonkman, het op 15 augustus overleden lid mr. H. Willemse (P.v.d.A.) herdacht. Hij noemde mr. Willemse als een bui tengewone persoonlijkheid, die gedurende de bezetting op onverschrokken wijze aan de kant der goede vaderlanders stond. Hij was een voorbeeld van idealisme en prak tische zin. De minister-president, dr. Drees, sloot zich namens de regering bij de woorden van de voorzitter aan. Hij verklaarde persoonlijk een sterke her innering te bewaren uit de bezettingstijd, toen hij nauw samenwerkte met mr. Wil lemse en diens vrouw. Ook bij de rege ring zal mr. Willemse in dankbare herin nering blijven. Hierna werd de opvolger van mr. Willem se, prof. dr. J. P. Mazure, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft als lid van de Eerste Kamer geïnstalleerd. Toen hierna de notulen van de vorige vergadering waren voorgelezen merkte prof. Molenaar (V.V.D.) op, dat daar in de mededeling voorkwam, dat vijf le den, die niet aanwezig waren, geacht wil den worden tegen het wetsontwerp tot wij ziging der L.O.-wet te zijn. Prof. Molenaar achtte een zodanige aantekening niet juist. Hij nam aan, dat deze vijf leden de ver gadering hadden verlaten vóór de minis ter zijn rede beëindigd had. Uit parlemen tair oogpunt achtte hij dat niet wenselijk. Hij noemde het niet verstandig dergelijke mededelingen in de Handelingen of in de notulen op te nemen. De voorzitter verklaarde, dat de aan tekening njet op aandrang van de vijf le-: den is opgenomen. Hii erkende, dat het be ter is dergelijke aantekeningen niét óp te nemen. De leden zijn daarna in de afdelingen ge gaan tot onderzoek van de volgende wets ontwerpen: Algemene Wet inzake Rijks belastingen, Wijziging van de Hoger On derwijswet en de Wet op het Notarisambt, nadere wijziging van de Ongevallenwet 1921, de Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 en de Zee-ongevallenwet 1919 (verho ging uitkeringspercentage gedurende het eerste jaar na het ongeval). Reeds enige keren is de 34-jarige H. J. K. N. uit Enschedé veroordeeld wegens clandestien zenden. Thans stond hij weer terecht voor de Almelose rechtbank we gens hetzelfde feit. De officier van Justi tie eiste tegen hem zes maanden gevan genisstraf. De 34-jarige E.V., eveneens uit Ensche dé, die ook met een clandestiene zender had gewerkt en zich bovendien een radio toestel had toegeëigend, dat hij in huur koop had, hoorde vier maanden, waarvan twee voorwaardelijk, tegen zich eisen. 34. Toen zij in San Francisco woonde, waren haar ouders gestorven en zij had alleen maar een broer. Zij was een net meisje geweest, dat acht uur per dag in een restaurant werkte; een net meisje, of wat daar tegenwoordig onder verstaan wordt, was zij nog steeds. Zij wilde vooruit komen en een goede man vinden. Op een dag toen zij eenentwintig was las zij in een Chi nese krant, dat er meisjes in een nachtclub werden gevraagd. Er waren plotseling in de Chinezenwijk van San Francisco talloze nachtclubs geopend, die goede za ken deden. Bezoekers van nachtclubs gaven flinke fooien. Er was vraag naar Chinese zang- en dansmeis jes. Het was niet moeilijk te zingen; het publiek was niet veeleisend als het meisje maar jong en mooi was en als zij een enigszins gebroken, hese, lage, huilerige stem had. Kon zij dansen? Zij kon niet tapdansen. Maar dat was ook maar een kwestie van ritmisch je benen omhooggooien en met je heupen schokken. Dit soort dansen en zingen kon zij evengoed leren als an dere meisjes met een goed figuur. Het was doodeen voudig en het was verrukkelijk. Door mannen te beha gen behaagde zij zichzelf. Het was helemaal niet nodig om jarenlang naar een school te gaan om je brood te leren verdienen. Sing Toy had denken nooit zo'n pret tige bezigheid gevonden. Zij trok naar Los Angeles en vandaar naar New York, daar de vraag naar Chinese dansmeisjes zich van het Westen naar het Oosten verplaatste. Er waren te weinig Chinese meisjes, die aan de eisen voldeden en het kostte haar geen moeite om een betrekking te vinden. Zij had al een dozijn krantenknipsels over zichzelf bij elkaar. Toen, zonder dat zij zelf precies wist waarom, be dacht zij, dat zij graag zou willen trouwen. Nu zij vijf entwintig was, begon zij een vaag gevoel te krijgen, dat het wel goed was om de mannen in het algemeen te behagen maar dat het nog beter was er met een in het bijzonder te trouwen. Freddie was dikwijls in het café gekomen. Freddie was verrukt over haar en zijn ogen zeiden haar dat. Toen zij in de kleedkamer kwam, zei ze tegen Vicky: „Hij is er weer". Ja, vind je hem niet enig? Hij is groter dan de mees te Chinezen en echt knap. Vind je hem niet knap?" „Nou, zorg dat je hem niet laat schieten als hij het ernstig meent. Als je nou niet al je zeilen bijzet, liefje ben je dommer dan ik dacht". Toen haar nummer aan de beurt kwam, wierp zij een blik op Freddie en Freddies hart ging open en hij zei tot zichzelf: „Dat is een meisje voor mij. Ik heb ge luk. Frederick A. T. Fong heeft altijd geluk". Zij kwam na haar laatste nummer aan zijn tafeltje zitten. „Ziezo, ik heb het weer gehad voor vanavond." Sing Toy glimlachte smachtend tegen hem. Haar ogen glinsterden in het schemerige licht als van een jager, die zijn opgejaagde prooi nadert. Het was letterlijk waar: Frederick A. T. Fong, de sappige prooi, was in een hoek gedreven. „Drink eens iets. Wat wil je hebben?" Freddie sprak alsof het hem door een geest werd ingegeven. De band speelde*- Het gedempte licht maakte 't meis je tegelijkertijd schuchter en overmoedig. De wijn vuur de aan en de zachte muziek kalmeerde. Zij sloeg haar geverfde wimpers neer. Haar hand lag willoos op de tafel. Freddie raakte haar hand zachtjes aan en drukte haar toen. Zij zaten zo dicht bij elkaar, dat hij de geu rige warmte voelde, die uit haar lichaam stroomde. „Hou je van me?" vroeg Freddie plotseling. Sing Toy ontwaakte plotseling uit haar zoete be dwelming. „Wat zeg je?" „Hou je van me?" Sing Toy vond het een wonderlijk begin. Het was be ter geweest als hij had gezegd: „Ik hou van je". Wat moest zij antwoorden? Zij keek hem alleen maar aan, de jager, die het wild taxeert, dat aan zijn voeten ligt. Freddie sloeg zijn arm om haar middel en zij verzet te zich niet. Hij voelde hoe heerlijk het zou zijn zo'n vrouw te hebben, 's Avonds thuis te zitten en zo zijn arm om haar heen te slaan. „Lieveling", zei hij. „Wij zijn allebei Chinezen. Het leven is goed voor mij en ik heb een goede positie. Je hoeft hier niet meer te werken." „Is dat een aanzoek of wat wil je eigenlijk zeggen?" „Nou, natuurlijk. Als ik mijzelf niet bij jou kan plaat sen, hoe zou ik dan verzekeringen kunnen plaatsen? Hou je van me? Als je van me houdt, gaan wij trouwen. Ik kan voor je zorgen en we zullen een tweekamerflatje huren en we zullen alle avonden bij elkaar zijn. Toy, je bent zo lief". „O", zei Sing Toy. Daar kwam het eindelijk, geen echte liefdesverklaring, maar toch wel iets dat er op leek. „Je hebt me niet gezegd of je van mij houdt", zei zij. „Dat spreekt toch vanzelf. Anders was ik hier toch niet zo dikwijls gekomen. Je bent zo mooi. Wij zullen het samen heerlijk hebben. Wil je met mij trouwen?" Sing Toy zweeg. „Ik moet erover deken". „Waarom moet je erover denken?", drong Frederick aan. de psychologie van het verkopersvak toepassend zoals hij het gewend was. „Wat valt er nog over te den ken? Je houdt toch van mij, niet?" Het was de derde keer, dat hij die vraag stelde. Hij was een goede buit; zij wilde hem niet verliezen nadat ze hem opgejaagd had, maar toch voelde zij zich niet voldaan. „Ik zal er over denken, goed?" Sing Toy keek hem nu recht aan. „Laat mij voor ie denken. Als ik getrouwd ben, krijg ik vijftig dollar opslag. Dan heb ik een salaris van tweehonderd vijfenzeventig plus provisie. Wat zeg je daarvan? Wil je nog meer weten?" „Nee, dat is het niet. Ik wil er rustig over naden ken". Freddie ging weg en was niet erg voldaan, zoals hij zich voelde als hij had getracht een verzekering te plaatsen maar de post niet had kunnen afsluiten. Hij was niet van plan geweest haar vanavond te vra gen. Zij waren als goede vrienden uit elkaar gegaan en zij had beloofd er over te denken. Het was min of meer een verrassing voor hem, dat toen Frederick A. T. Fong een huwelijksaanzoek had gedaan, het meisje hem niet op slag had aangenomen. Hij was er zeker van, dat Sing Toy ook een beetje verbaasd was geweest en zij had tijd nodig, zoals zoveel gegadigden, die eindigden met een verzekering te sluiten. Maar per slot had hij altijd geluk. Hoeveel van zijn landgeno ten trouwden met een Broadway beroemdheid? Zij had hem toch zo goed als aangenomen. (Wordt vervolgd) Aanrtfding by knipperbollen. Een 19- jarige jongen uit Eist is door de rechtbank te Arnhem veroordeeld tot. drie weken hechtenis en een jaar intrekking van het rijbewijs. De jongeman had op 29 april, met hoge snelheid rijdend, op het Stations plein te Arnhem met een auto een acht tienjarig meisje, dat bezig was de over steekplaats bij de knipperbollen te pas seren, aangereden. Het meisje werd daar bij zeer ernstig gewond. Nieuwe ambassadeur. Als opvolgr van dr. A. Freundt y Rosell is tot. ambas sadeur van Peru in Nederland benoemd as heer Manuel Seoane Corrales. Hoogleraren. Tot gewoon hoogleraar aar. de Technische Hogeschool te Eind- is benoemd om onderwijs te geven in de mechanica dr. J. B. Alblas, thans weten schappelijk hoofdambtenaar aan de Tech nische Hogeschool te Delft. Aan de rijks universiteit te Utrecht is tot hoogleraar benoemd om onderwijs te geven in de con serverende tandheelkunde J. van Ameron- gen, thans wetenschappelijk hoofdambte naar A aan deze deze universiteit. Mens en ambacht op Expo. Maan dag is op de Brusselse Expo in het Neder landse paviljoen een tentoonstelling ge opend, gewijd aan „de mens bij de her vorming van het ambacht". Verscheidene ambachtslieden tonen aan hoe de mens zich ook in de gemechaniseerde en geïn dustrialiseerde twintigste eeuw als schep pende kracht blijft handhaven. Deze ten toonstelling, die uit een reeks ambachte lijke demonstraties bestaat, duurt tot 15 oktober. Paardstudente. Baukje Velde, een boerendochter üif het Friese dorp Ure- 'tèhp. dié In Wapeningen aan de Land bouwhogeschool agrarische sociologie gaat studeren, zal de tocht naar het verre Gel derland te paard maken. Op haar merrie „Walbecka" hoopt zij zaterdagmiddag in Wageningen te arriveren, waar de novi ciaatscommissie haar met gepast eerbetoon zal ontvangen. Geschiedenis van het verzet. In Luik zal van 14 tot 17 september een internatio naal congres worden gehouden over de ge schiedenis van het Europese verzet in de tweede wereldoorlog. Het congres is ge organiseerd door het Belgische genoot schap van leraren in de geschiedenis en heeft ten doel de leemten, die bestaan ia de geschiedenis van het Europese verzet, op t.e vullen. Dr. L. de Jong en dr. A. E, Cohen van het Nederlandse Rijksbureau van Oorlogsdocumentatie zullen aan het congres deelnemen. Dr. De Jong zal spre ken over het verzet in Nederland. WOENSDAG 10 SEPTEMBER TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur": Expositie van teke ningen en schetsen van Lily van Cleeff. tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „De jonge leeuwen", 18 jaar, 20 uur. Frans Halsthcater: „Hei wapen", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Spaanse driften", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxór Theater: „Mensen zonder moraal", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Het Bolshoi Ballet", alle leef tijden, 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Das Herz von St. Pauli", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De dodende Mantis", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De jonge leeuwen", 18 jaar, 20 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: „Ein Madel zum Ki'issen", 14 jaar, 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grarnmo- foonplatenconcert, 21 tot 22 uur. DONDERDAG 11 SEPTEMBER Concertgebouw: Zomei'concert N.Ph.O., 20.15 uur. Grote Kerk: Orgelconcert Albert de Klerk. 15 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur": Expositie van teke ningen en scheten van Lily van Cleeff. 10 tot, "22 uur. FILMS Cinema Palace: „De jonge leeuwen", 18 jaar. 14 en 20 uur. Frans Halstheater: „Het wapen", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Spaanse driften", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Mensen zonder moraal", 18 jaar, 14. 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Het Bols hoi Ballet", alle leeftijden. 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Das Herz von St. Pauli", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De dodende Mantis", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De jonge leeuwen", 18 jaar, 14 en 20 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: „Ariane", 14 jaar, 20 uur. DIVERSEN ,In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert, 21 tot 22 uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4