Dansschool Gebr. van Ake (Ml Mil magazijnbediende Aref niet de Nasser maar wel enfant terrible van Irak? DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs CLUBLESSEN Stukken van raket uit Noordzee gevist Kamerleden bezoeken vliegvelden Lockheed-projectiel brak snelheidsrecord binnen de dampkring Nasser zou UNO-waar- nemer in Syrië toelaten In ruil voor stier Kroesjtsjev schonk troïka aan Amerikaan Eaton Scholier trok aan de noodrem Kwade medepassagier bedreigde hem met een mes Makarios' verbanning blijft voorlopig gehandhaafd Vier Amerikaanse vliegtuigen neergestort Scheepvaart flinke meisjes HeeFt u teveel poezen in hms> 'Plaat?, 'n GOEDE BIJVERDIENSTEN AANGEBODEN Actieve agenten WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1 9 5 S HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 BEIROET. (UPI) De plaatsvervan gende premier van Irak, Mohammed Aref, is door sommigen de „Nasser van Irak" genoemd en enkele journalisten hebben hem het etiket opgeplakt van de „sterke man" achter de revolutie in het land. Het is echter de vraag of hij dat in derdaad is. Politieke waarnemers in Bagdad zeg gen. dat er geen twijfel over bestaat, dat Aref een sterke positie binnen de regering inneemt door zijn rol van plaatsvervan gend premier en minister van Binnenland se Zaken. Hij staat aan het hoofd van de binnenlandse veiligheidstroepen van de natie en is de grote volkstribuun van de revolutie. De beeltenis van Aref vindt men in alle etalages van Irak, naast die van premier Abdoel Kerim Kassem en de president van de Verenigde Arabische republiek Gamal Abdel Nasser. Het was Aref, die het radio-station van Bagdad op de morgen van de revolutie van de veertiende juli bezette. De voor naamste militaire leider, Kassem, voerde de aanval uit op het koninklijke paleis. Daarbij werden toen koning Feisal en kroonprins Abdoel Illah vermoord. Het was Aref, die voor de microfoon van het radiostation de revolutie aan het volk van Irak bekend maakte. De eerste dagen van de revolutie verscheen Aref vaker dan AMSTERDAM Veel nieuwe feiten hebben zich voor de effectenmarkt niet voorgedaan. De Chinese kwestie blijft, een penibele aangelegenheid en de markt realiseert zich dit ter dege, maar van enige rechtstreekse invloed valt niets te bemerken. Uit het bedrijfsleven viel weinig te vermelden. De Apeldooinse nettenfabriek bestemt het saldo van 1957 voor reserveringen en keert weer geen dividend uit. De aandelen bleven echter onveranderd. Nederlandse Ford werd iets lager geadviseerd wegens berichten over plannen voor een kortere werkweek. Ook Hoogovens kwam iets lager in weerwil van het gunstige resultaat in het eerste halfjaar van Dordtmund-Hörder, waarin Hoogovens een groot belang heeft. Heine- ken lag opnieuw vast op bonusgeruchten. Advieskoers 395 (eind augustus koers nog 378). De stemming was zeer rustig, maar niet ongunstig. Unilever handhaafde het maan dag verhoogde peil en lag vlak tegen de 400. AKU was gevraagd door het buiten land en liep 3 punten op tot 21114. Oie in ternationale fondsen blijven de belangstel- lrng van buitenlandse kopers genieten. Zo ook Philips dat 2 punten verbeterde. Olie sloot zich aan bij New York en opende op pariteit namelijk 164,50. Later kwam het hcofdfonds boven de 165 uit. KLM was ongeanimeerd. De scheepvaart was verdeeld, maal eerder in mineur, naar het scheen een go- volg van het aftreden van twee commis sarissen bij de KPM. Dit fonds zakte in tot 140.- De beurs vraagt zich af wat de mo tieven zijn van het. aftreden. Ook Scheep vaartunie en Nievelt konden zich niet handhaven. Cultures waren verwaarloosd. In tegen stelling tot maandag brokkelden de koer sen iets af. Nederlandse staatsfondsen wa ren vast gestemd. De markt liet later wei - nig veranderingen meer zien en sloot zeer rustig zonder markante verschillen. Pro longatie 3% percent. (ANP) NEW YORK De koersen bereikten gisteren bijna een nieuw hoogterecord onder aanvoering van de leidende fondsen. Toen de markt in de sfeer van begin 1956 belandde, ontwikkelde zich echter flinke winstnemingen, die de koersen van hun hoogste dagpeil omlaag brachten. Het slot. was echter over de gehele linie hoger. Op de hoogtepunten konden de voor naamste fondsen tot meer dan drie dollar avanceren. International Business Machines en Adressograph-Multigraph kwamen zelfs acht dollar hoger. De staalwaarden waren de groep die de meeste weerstand bood aan de winst nemingen. De auto-industrie had een van haar beste dagen van de laatste tijd. Che mische industrieën ervoeren een scherpe stijging; metaalwaarden, distilleerderijen, medicijnen, tabakken, enkele banden fabrieken, t.v. en bijzondere fondsen ver beterden op kooporders. Ook de sporen en de olies hadden een goede markt. De laatst genoemde waren echter bij de eersten die onregelmatig werden onder invloed van winstneming. Van de 1221 verhandelde fondsen eindig den er 579 hoger en 364 lager. Het indu striegemiddelde steeg van 515.25 op 518.64. de spoorwegen van 132.07 op 132.54, de openbare nutsbedrijven van 79.54 tot 79.60. Omgezet werden 3.480.000 aandelen (UPI). Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur J-3%% Nederl. '47 91,5/i« 91 "7>n 3% Nedl. 1962/64 94% 94% A.K.U 210 21P Calvé Delft 324 325 Van Gelder Zonen 194 195 K. N. Hoogovens. 330 330 Nederl. Ford 177 17K N. Kabelfabriek. 282 283 gew.Philips G'oeil. 31-9 3A 337 Pref.PhilipsGloeil. 170 170 Unilever 399 403 Wilton Fyenoord. 191 A 193 Dordtsche Petrol. 685 688 Kon. Petroleurn t 165.5C f 166,70 Billiton 171 172 A'dam Rubber 68% 68 K.L.M 99,— 99,— Holl. Amer. Lijn. 14C 141 K.N.S.M 142% 144 N. Scheepv. Unie 127'/Ï 120 v. Nievelt Goudr. 125 127% Phs. v. Ommeren 228% 229 H.V.A 106 106% Delimaatschappij 118,— f 121,— Amsterd. Bank 229% 229% Nat. Handelsbank 87% 87% Ned. Handel Mij 173 173 Rotterd. Bank. 198% 198% Twentsche Bank. 171 171 Anaconda Copper 517/i» 51% Bethlehem Steel.. 45% 46% U.S. Steel 75% 76 General Motors.. 4311/i« 44% Shell Union 82% 32% Tidewater 25% 25 vorige koers) Kassim voor de juichende en zingende me nigte van betogers, die de revolutie en haar leiders verwelkomden. Hij werkte zo'n zwaar programma van redevoeringen in het hele land af, dat hij dikwijls gebruik moest maken van een he likopter, om op tijd van de ene plaats in de andere te komen. In die toespraken sprak hij herhaaldelijk op felle toon tegen het Westen. Het werd spoedig duidelijk, dat er ver schil van opvatting was ten opzichte van het Westen tussen hem en de gematigder leiders, zoals Kassem zelf. De invloedrijke minister van de voor lichting, Seddik Sjahsjal. sprak redevoe ringen uit, die een pleidooi inhielden voor vriendschap tussen Oost en West, terwijl Aref andere redevoeringen hield, die pre cies de tegenovergestelde richting uitwe zen. Het blijkt thans, dat minstens een paar van de nieuwe leiders van Irak „met de redevoeringen van Aref in hun maag zitten". Het is de Westerse journalisten maar zelden gelukt, Aref te ontmoeten. Zij ko men daarentegen voortdurend in contact met Kassem en andere leiders. Enige tijd lang wilden de censoren niet toestaan, dat Westerse journalisten tele grammen zonden over de bittere anti-Wes terse tirades van Aref. Die werden echter in de Arabische pers gepubliceerd en dooi radio-Bagdad uitgezonden, welke ook in het buitenland wordt opgevangen. Toen buitenlandse journalisten berichtten, dat er een kloof scheen te bestaan tussen Kas sem en Aref, gehoord van de van elkan der verschillende redevoeringen, beschul digde Aref hen ervan „te liegen alsof het gedrukt stond". Officiële personen ontken den het bestaan van een kloof tussen de beide mannen, maar geen van hen sprak tegen, dat Aref en Kassim het niet met elkander eens waren. De leiders van het nieuwe Irak handha ven de Spartaanse tradities van het leger in hun burgerbestaan. Premier en brigade-generaal Abdel Krim Kassem slaapt op de vloer in zijn werkka mer op het ministerie van Defensie. In een hoek van de kamer staat een divan waar de vicepremier, Abdel Salam Aref slaapt. Drukke werkzaamheden en een af keer van de levenswijze der vroegere machtshebbers, die in weelde baadden, zijn oorzaak dat de nieuwe bewindslieden een uiterst sobere levenswijze hebben. Vrijwel het enige teken van comfort is een luchtververser. Zij ontbijten aan hun bu reau, een krant lient als tafellaken. OOSTENDE (Belga) De Belgische vissersboot „Marguerite Marie Louise" is dinsdag de haven van Oostende binnenge lopen met in de Noordzee opgeviste over blijfselen van wat er uitziet als een Ame rikaanse legerraket. De diensten van het zeevaartcommissa riaat van Oostende zullen de metalen stuk ken in ontvangst nemen, waarvan één de melding draagt „USA 53-1220", en deze ter beschikking stellen van de bevoegde legerdiensten, die ze op hun beurt vermoe delijk aan het Amerikaanse leger zullen geven. Het gerucht had dé ronde gedaan, dat het hier ging om wrakstukken van een straalvliegtuig, maar de gevonden stukken wijzen er wel degelijk op, dat het een raket betreft, die trouwens niet lang in het wa ter heeft gelegen, aangezien het metaal geen oxydatie vertoonde. Twintig leden van de vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat, uit de Twee de Kamer, begeleid door de griffier, mr. A. F. Schepel brengen een bezoek aan vliegvelden en aan de Fokkerfabriek. Deze excursie werd georganiseerd dooi de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart in samenwerking met het ministerie van Verkeer en Waterstaat, de directies van de luchthavens Schiphol, Eel- de, Deelen, Beek en Zestienhoven, van de K.L.M., Fokker en Aviolanda, de gemeen ten Rotterdam, Groningen en Eelde, en de directie van de Rijksluchtvaartschool. Op Schiphol gaf de directeur van deze lucht haven de heer U. F. M. Dellaert, een over zicht van de ontwikkeling van het lucht verkeer en de uitbreiding van Schiphol. Hij zei dat men bij luchthavens elders, waar niet voldoende rekening met uitbrei ding is gehouden, is vastgelopen. Schiphol staat er in vergelijking met tal van buiten landse luchthavens gunstig voor. Er wordt thans gewerkt aan het opvangen van het verkeer met straalvliegtuigen. Op 19 sep tember gaat daartoe een vernieuwde baan open, zodat het Russische straalverkeers* vliegtuig Tupolev niet meer dwars over Amsterdam behoeft te vliegen. Buiten de investeringen van derden, zo als de K.L.M. is reeds 100.000.000 in de luchthaven gestoken. Er zal nog ongeveer 200.000.000 nodig zijn. Aansluiting van wegen en spoorwegen wordt steeds drin gender nodig, aldus de heer Dellaert. Het gezelschap maakte daarna een rondrit over de luchthaven, bezocht het „synthe tische trainingscentrum" van de K.L.M. voor vliegers en de Fokkerfabriek. De „Friendship" De heer F. J. L. Diepen, lid der directie, zei dankbaar te zijn voor de steun aan het „Friendship"-project van Nederlandse zijde, bijvoorbeeld door het vervangen vjr regeringsdakota's door „Friendships". Te leurstellend noemde hij het dat de K.L.M. slechts twee stuks heeft besteld. Uit andere landen echter zijn tot. dusverre bevredi gende orders ontvangen. Totaal gaan 130 „Friendships" in produktie'. Het eerste toe stel wordt op 7 oktober afgeleverd aan de Ierse luchtvaartmaatschappij. De ontwikkeling met de „Friendship' loopt, beter dan die van de militaire oefen toestellen, S 13 en S 14, die wel een tech nisch, doch geen commercieel succes had den. Eeldc Na een snelle vlucht met de „Friend ship", bezocht het gezelschap de rijks luchtvaartschool te Eelde. Het hoofd van he+ schoolbedrijf, de heer K. J. A Meester, ontwikkelde enige gedachten over vermin dering van kosten van de opleiding van de verkeersvliegers, die door de leerlin gen, het rijk en de K.L.M. worden betaald. Het zou zijns inziens aanbeveling verdie nen de rijksluchtvaartschool voor jongelui ur; andere Europese landen open te stellen. SUNNYVALE, Californië (UPI) De Amerikaanse luchtmacht heeft bekendge maakt, dat een Lockheed X-7 „Ramjet"- projectiel met een snelheid door het lucht ruim is gezonden, die vier maal zo groot is als die van het geluid. Daardoor is dit pro jectiel het snelste binnen de dampkring geworden. LONDEN (Reuter) Radio-Bagdad heeft dinsdag gemeld, dat president Nas ser van de Verenigde Arabische Repu bliek erin toegestemd heeft, een waarne mer van de UNO in Syrië toe te laten op dat deze zou kunnen nagaan of de Vere nigde Arabische Republiek inderdaad een bedreiging vormt voor Jordanië „zoals door de regering van koning Hoessein is beweerd". Daarentegen heeft president Nasser, al dus radio-Bagdad, geweigerd een waarne mer van de UNO in Egypte toe te laten omdat Egypte geen gemeenschappelijke grens met Jordanië heeft. De toelating van een vertegenwoordiger van de UNO in het noordelijke gebied van de V.A.R. (Syrië) zou echter onderhevig zijn aan de goed keuring van deze regeling door Jordanië. Radio-Bagdad heeft dit gemeld op grond van „een bericht, dat dinsdagavond in Bagdad is ontvangen." Tot dusver heeft nog geen ander radiostation in het Nabije Oosten een dergelijk bericht uitgezonden. (Jordanië heeft Hammarskjoeld reeds doen weten een UNO-waarnemingspost te aanvaarden op voorwaarde, dat deze ook in Damascus en Cairo, zouden komen Red.) BEIROET (UPI) Dag Hammars kjoeld is dinsdagavond in Beiroet aange komen, voor het laatste deel van zijn on derhandelingen in het Nabije Oosten. Hij werd verwelkomd door dr. Ralph Bunche en door vertegenwoordigers van de Liba nese regering. Hammarskjoelds officiële woordvoerder verklaarde, dat de berichten als zou de secretaris-generaal der UNO een „topcon ferentie" van Arabische regeringsleiders willen organiseren, in het huidig stadium der bemiddelingspoging prematuur moe ten worden geacht. In Beiroet zal Hammarskjoeld bespre kingen voeren met generaal Foead Sje- hab, de nieuwe Libanese president, de de missionaire president Sjamoen en andere hoge regeringsfunktionarissen. MOSKOU, (UPI) De Amerikaanse in- dustriëel Cyrus Eaton, heeft in Moskou met. zijn echtgenote een rit gemaakt in de troïka die zij van premier Kroesjtsjev van Rusland ten geschenke hebben gekre gen. De troïka inclusief de drie bijbeho rende paarden) zal naar de boerderijen van Eaton in Cleveland worden gezonden met een Russisch instructeur, die de Ame rikanen zal leren hoe het voertuig te bedie nen. Eaton, een van de rijkste mensen in de wereld, heeft de troïka gekregen in ruil voor een kampioenstier, die Eaton eerder aan de Russische minister van Landbouw heeft geschonken. Eaton heeft tien dagen in de Sovjet-Unie vertoefd. In deze tijd heeft hij onder meer met Kroesjtsjev geconfereerd en een arti kel in de „Pravda" geschreven. In dit ar tikel beveelt hij aan, dat president Eisen hower naar de Sovjet-Unie gaat om zich een indruk te vormen van „de snelheid en de energie waarmee dit land zich ontwik kelt". Kroesjtsjev zou moeten worden uitge nodigd voor een bezoek aan de Verenigde Staten, waar „zijn openhartigheid, gevoel voor humor en oprecht verlangen naar vrede" zouden worden gewaardeerd. Mondeling gaf de industriëel nog 't vol gende commentaar op het artikel: „Het is een gelukkige omstandigheid voor het. Wes ten, dat aan het hoofd van de Russische re gering een man staat met de karakter trekken van Kroesjtsjev, die niets onbuig zaams hebben, een man die geneigd is tot compromissen en met wie men kan onder handelen". LONDEN, (UPI) De Sovjet-Russi sche premier Nikita Kroesjtsjev heeft aan de industriëel en financier uit Cleveland, Cyrus Eaton, gezegd, dat de Sovjet-rege ring en het volk van Rusland „wérkelijk geen oorlog met de Verenigde Stat.en wen sen", aldus berichtte deze in een inter view, dat dinsdag door radio-Moskou werd uitgezonden. De trein die gisteravond om 21.35 uur uit Leiden was vertrokken in de richting Utrecht, is even buiten de sleutelstad tot stilstand gekomen, nadat een leerling van een avondschool te Leiden aan de nood rem had getrokken uit angst voor de be dreiging met een mes door een opgewon den man van middelbare leeftijd. Deze man had zich geërgerd aan de luidruchtig heid van een viertal scholieren, dat zich vermaakt had met het. naar elkaar toe schieten van propjes papier. Toen een propje over de rugleuning vloog en de wat. kortaangebonden man raakte, vloog deze in woede op en be dreigde de jongens met een knipmes. Deze namen geen risico en poetsten de plaat.. In een van de achterste rijtuigen trok een van hen aan de noodrem. De hoofdconduc- teur heeft, van het. voorval procesverbaal opgemaakt. (Van onze correspondent in Londen) pet Britse, kabinet heeft met de gouver neur van Cyprus, .Sjr. Hugh Foot, lang en breed de eventuele terugkeer van aartsbisschop Makarios naar Cyprus be sproken. Hierover heerst, ook binnen de Britse regering, verschil van mening. De vraag is namelijk, of Makarios' terug keer de uitvoering van het door Macmil- lan opgestelde plan voor zelfbestuur zal vergemakkelijken of niet. Gouverneur Foot blijkt voorstander van de opheffing van Makarios' verbanning te zijn, maar de minister van Koloniën, Lennox Boyd, dreigde met aftreden, indien daartoe be sloten zou worden. De zaken zullen nu op hun beloop wor den gelaten en Makarios' verbanning blijft voor onbepaalde tijd gehandhaafd. De voornaamste reden is wel, dat de aartsbisschop weigert samen te werken op basis van de voorgestelde constitutie. Hij weigert ook nog altijd de terroristen leider Dighenis openlijk te veroordelen. Londen is ook bevreesd voor Turkse re presailles als de aartsbisschop op dit ogenblik terugkeert. Men verwacht, dat gouverneur Foot, die morgen naar Cyprus terugkeert, opnieuw zal trachten een ron de tafelconferentie tussen de leiders der Griekse en Turkse gemeenschappen op Cyprus tot stand te brengen met het doel een einde te maken aan de terreur. Tevens zal hij een nieuwe poging doen om de bei de gemeenschappen voor het plan van Macmillan te winnen. Griekenland en ook Makarios hebben het plan verwor pen. De Turkse regering steunt het en is bereid een vertegenwoordiger in het be stuur van Cyprus te benoemen. In de naaste toekomst wordt geen Brit se regeringsverklaring over Cyprus ver wacht. Dit wijst erop dat hernieuwde di plomatieke activiteit achter de schermen tussen de Britse, Griekse en Turkse rege ringen gaande is. Griekenland heeft te verstaan gegeven, dat het de kwestie Cy prus op de volgende UNO-Assemblee, die maandag in New York begint, aan de orde zal stellen. De Britse regering maakt zich, hierover tenminste officieel, niet bezorgd, al wil zij voorkomen, dat de betrekkingen tussen de NAVO-landen gespannen zou den worden. NICOSIA (AFP) In de nacht van maandag op dinsdag hebben zich in ver scheidene installaties van de Britse lucht macht en het leger op Cyprus ontploffin gen voorgedaan. ANCHORAGE (Reuter) Bij Anchora ge in Alaska is dinsdag een Amerikaans militair vliegtuig van het type C-47 kort na de start verongelukt. Zeker twaalf van de negentien inzittenden zijn om het le ven gekomen. Daags tevoren zijn bij de botsing tussen twee B-52 straalbommenwerpers bij de Amerikaanse luchtmachtbasis Fairchild twaalf van de zestien inzittenden om het leven gekomen. Vier leden van de bemanningen maak ten gebruik van hun parachutes. Twee van hen zijn zwaar gewond. Boven Japan stortte eveneens maandag een chartervliegtuig van de Amerikaanse „Flying Tigerline" neer met verlofgan gers van het Amerikaanse leger. Reddings ploegen zijn erin geslaagd de plaats, waar het toestel is neergekomen, te vinden. Zij meldden dat het weinig waarschijnlijk moet worden geacht, dat er overlevenden zijn. Een nationalistisch-Chinese mijnen veger sleept een beschadigd nationa listisch patrouillevaartuig naar Ma- koeng op de Pescadores- (Vissers-) eilanden. Het vaartuig werd op zes mijl van de kust van het eiland Quemoy getorpedeerd door een communistisch- Chinese torpedoboot. Het schip was op weg van Formosa naar Quemoy met vierhonderd, soldaten en achttien cor respondenten aan boord Dertig solda ten en acht verslaggevers slaagden er in het schip te verlaten en op Quemoy aan land te gaan. Aagtedijk, 9 te Antwerpen. Aagtekerk. 9 te Antwerpen. Aaröijk, 10 te Antwerpen. Aegis. 9 190 m. n. Floris n. Curagao. Abbedijk, 9 v. Breinen n. Hamburg. Albireo. 9 100 m. n.n.o. Finisterre n. Rotterdam. Alblaserdijk. 9 v. New Orleans n. Galveston. Algenib, 9 v. Las Palmas n. Antwerpen. Algol, 9 180 m. z.w. St. Paulsrocks n. Las Palmas. Alioth, 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alkaid. .9 te Rosario verwacht. Alkes. 9 te Marseille v. Rotterdam. Almkerk. 9 200 m. z.o. Port Sudan n. Djibouti. Alwaki. 9 70 m. z.w. Ouessant n. Duinkerken. Ajneland. 12 v. Donges te Rotterdam verwacht. Ampenan, 9 te Kuwait verwacht. Amstelkroon, 10 te Singapore. Amstelmeer, 9 70 m. n.w. Singap. n. Vizagapalnam Amstelsluis, 9 240 m. z.o. Fak Fak n. Mackal. Amstelstad. 9 120 m. w.z.w. Lissab. n. Avonmout.li. Andijk. 9 te Bremen. Angolakust. pass. 9 Finisterre n. Dakar. Appingedijk. 9 20 m. w. Flores n. Liverpool. Arendsdijk. 9 v. Tampa n. New Orleans. Arendskerk, 9 480 m. z.o. Diego Garcia n. Aden. Argos, pass. 9 Finisterre n. Antwerpen. Ariadne. 9 v. Rotterdam n. Hamburg. Arnedijk. 9 te Norfolk verwacht. Attis, 8 140 m. z.w. Havana n. Maracaibo. Axeldijk, 9 580 m. o n.o. Paramaribo n. N. York. Baarn, 9 v. Trinidad n. Guanta. Banda. 9 270 m. ó.x.o. Muscat n. Calcutta. Banggai,".9 te Madras.- Bantam, 9 te Suez.yep.wacht.n. Port Said. Batjan. 9 400 m. n.w. Guam n. Manilla. Beninkust, 10 te Bremen verwacht v. Amsterdam Bintang, 9 te Mari verwacht. Blitar. 9 160 m. w. Colombo n. Aden. Bloemfontein, 10 te Kaapstad. Boissevain, 10 te Rio de Janeiro. Borneo. 10 te Belawan. Caltex Arnhem. 11 te Rotterdam verwacht. Calt. Leiden. 9 300 m. z.w. Adelaide n. Singapore Caltex Nederland. 9 te Manchester v. Dagenham. Caltex Rotterdam, 9 100 m. w. Kreta n. N. York. Caltex Utrecht, 9 6 m. z. Jabal n. Perzische Golf. Camerounkust. 6 v. Freetown n. Monrovia. Cartago. 9 v. New Orleans n. Pta. Libertador. Casamance, 9 193 m. z.z.w. L. Palm. n. Bordeaux Ceronia. 9 370 m. o.n.o. Aden n Aden. Charis, 8 650 m. n.n.o. Sombrero n. Cd. Trujillo. Cinulia, 8 700 m. z.w. Flores n. Rotterdam. Congokust, 9 v. Hamburg n. Antwerpen. C'oolsingel. 9 v. Antwerpen n. Pto. Ordaz. Ccryda, 10 te Auckland verwacht. Crania. 8 410 m. n.w. Finisterre n. Curagao. Delft, 9 90 m w. Ouesant n. Puerto Ordaz. Diemerdijk, 9 v. San Francisco n. Portland Dinteldijk, 9 v. Panama n. Los Angeles. Dongedijk, 9 te Antwerpen. Dordrecht, 9 580 m. n.n.o. Fayal n. Philadelphia. Dorestad. 9 460 m. o.n.o. Saigon n. Yokkaichi. Doris. 9 te Georgetown verwacht. Eemdijk, 9 v. Havana n. Vera Cruz. Eos. 10 te Lattakia. Esso Nederland, pass. 9 Finisterre n. Fawley. Fravizo, 9 v. Las Palmas n. Tcneriffe. Friesland, pass. 9 Beachyhead n. Rotterdam. Friesland SSM. 10 te Rotterdam. Osasterkerk, pass. 9 Finisterre n. Antwerpen. Gabonkust, .9 te Lagos verwacht. Ganymedes, 9 200 m. n.o. Pto. Rico n. Pto. Limon. Ghanakust, 9 te Amsterdam. Graveland, 9 dw. Palmas n. Recife. Grootekerk, 9 te Amsterdam. Gooiland, 9 te Paranagua verwacht. Haarlem, 14 te Rotterdam verwacht. Hecuba, 9 v. Bremen n. Amsterdam. Hector. 10 te Antwerpen verwacht v. Famagusta. Helena. 9 260 m. w. Ouessant n. Puerto Lirrion. Helicon, 10 te New Orleans. Hermes. 9 v. Amapala n. Cristobal. Hestia. pass. 9 Flores n. Rotterdam. Hilversum, 9 dw. Aden n. Ravenna. Holendrecht, 9 600 m. n.n.o. Faval n. Rotterdam Houtman, 9 280 m. z.o Albany n. Albany. Isis. 10 te Maracaibo. Jacob Veroltne. 10 te Cristobal. Jagersfontein. 9 520 m. o. St. Helena n. L. Palmas. Jason, 8 160 m. n.n.w. Inagua n. La Guaira Jupiter. 8 40 m. z.w. Finisterre n. Tunis. Kabvlia. 9 v. Cabimas n Houston. Knlvdon, 9 te Bandar Mashur verwacht. Karimata, 9 v. Trincomalee n. Cochin. Kara. 9 te Curagao v. Pernis. Keizerswaard. 9 v. Pta. Cardon n. Buenos Aires. Kennia, 9 240 m. n.w. Finisterre n. Gothenburg Kerkedijk. 9 te Bremen. Khasiella. 9 165 m. o. Malta n. Gibraltar. Kieldrecht. 9 v. Aleppy n. Cochin. Kinderdijk, 9 te Philadelphia verwacht. Koningswaard, 9 670 m. z.w. Azoren n. Curagao. Korenia, 10 te Fredericia. Kosicia, 12 te Thameshaven verwacht. Krebsia, 9 te Mena Al Ahmadi. Laagkerk, pass. 9 Gibraltar n. Marseille. Laarderkerk. 9 te Abadan v. Bandar Shapur. Larenberg. pass. 9 Kp. St. Vincent n. Sfax. Laurenskerk, 10 te Bombay. Leersum, 10 te Brownsville. Lekkerkerk, 9 150 m. z.o. Pt. Sudan n. Bahrein. Leuvekerk, 9 te Bahrein verwacht. Lieve Vrouwekcrk, 10 v. Basrah n. Khorramshar. Lissekerk, 9 te Bandar Shapour. Lombok, 9 v. Mombasa n. Djibouti. Louis Lantz. 9 te Las Palmas, Lutterkerk, 9 150 m. z.o. Kreta n. Amsterdam. Maasdam, 10 voor anker Cowes. Malea, 9 700 m. n.w. Kp. Leeuwin n. Geelong Maron. 9 v. Barranquilla n. Nassau. Mataram, 9 te Lissabon verwacht. Maureen. 8 t.a. bij Galveston. Meerkerk. 9 750 m. z. Calcutta n. Colombo. Modjokerto. 9 v. Port Said n. Djeddah. Montferland, 10 te Las Palmas. Munttoren. 10 t.e Rotterdam. N. Amsterdam, 9 600 m. n.w. Flores n. South.ton. Nanusa. pass. 9 Ceylon n. Belawan. Noordwijk. 9 90 m. z.z.w. Dakar n. Las Palmas. Notos, 8 dw. Kp. Villano n. Lissabon. Oldekerk. 10 te Bangkok verw. v. Singapore. Omala, 9 rede Recife. Ommenkerk. 9 v. Genua n. Marseille. Oostkerk. 9 300 m. z.z.w. Guardafui n. Aden Oranje. 9 v. Southampton n. Genua. Orion, pass. 9 Kp. Bougaroni n. Hamburg. Osiris. 10 te Wilmington. Ossendrecht. 9 te Antwerpen. Ovula. 9 te Pladju. Pendrecht, 11 te Napels verwacht. Peperkust, 9 44 m. z.w. Finisterre n. Freetown. P. G. Thulin, 9 v. Guayacan n. Baltimore. Pieter S. 9 v. Rotterdam n. Swansea. Polyphemus, 9 te Yokohama verw. v. Shimutzu. Poseidon, 10 te New York. Prins Alexander, 10 te New Orleans verwacht. Pr. Casimir, 9 215 m. w.n.w. Scillys n. Montreal. Prins Willem II. 10 te Montreal. Provenierssingel. 9 v. Chaguaramas n. Philadel phia of Morrisville. Rempang. 9 te Hamburg verwacht. Ridderkerk, 9 te Lissabon. Rondo. 6 v. New Westminster n. Port Tasis Sabang, 9 70 m. z. Phnompenk n. Phnompenk. Saloum. 9 dw. Kp. Finisterre n. Dakar. Sarangan, 9 te Lor. Marques verw. v. Durban. Sarpedon. 10 te Kp. Haitien. Sehelpwiik, 9 v. Cabimas n. Spezia. Schiedijk, 9 360 m. o.z.o. Kp. Race. Senegalkust, 10 te Dakar. Sibajak. 8 v. Balboa n. Tahiti. Sirrah. 9 800 m. o. Kp. Leeuwin n. Rastanura. Sloterdijk. 9 te New York verwacht. Soestdijk. 10 te New York. Stad Alkmaar. 9 v. Lulea n. Rotterdam. Stad Amsterdam, 9 v. Rotterdam n. Melilla. Stad Arnhem. 9 v. Lulea n. Rotterdam. Stad Delft, 10 te Amsterdam verwacht. Stad Gouda. 8 630 m. o. Kp. Race n. H. Roads Stad Haarlem. 9 80 m. n.n.o. Finisterre n. Pepel. Stad Schiedam, 9 v. I.Tmuiden n. Melilla. Std Vlaardingen, 9 930 m. w.z.w. L'end n. R'dam. Stanvac Benakat, 9 te Buatan. Stanvac Talangakar, 11 te Sungeigerong verw. Statendam. 9 v. Rotterdam n. New York. Statensingel. 9 50 m. z.w. Fayal. Statue of Liberty, 9 90 m. n.o. Port Sudan naar Philadelphia. Stentor. 8 350 m. z.o. K. Hatteras n. P. .Au Prince. Steven, 9 150 m n. San Miguel n. Lissabon. Straat Bali. 9 310 m. o n.o. Durban n. Penang. Straat Johore, 9 te Cochin verwacht. Straat Lombok, 10 te Melbourne verwacht. Straat Madura, 9 v. Lor. Marques n. Kaapstad. Straat Malakka, 9 v. Rio Grande n. Sntos. Straat Torres, 9 v. Fremantle n. Singapore. Sumatra, pass. 9 Gibraltar n. Amsterdam. Tahama, 9 190 m. n. Kp. Guardafui n, Suez. Tankhaven II. 9 dw. eil. Linga n. Sungeigerong. Tankhaven III, 10 te T.i. Uban verw. v. S'gerong. Tara. 9 te Santos verwacht v. Rio de Janeiro. Taria. 9 380 m. z.z.w. Calcutta n. Calcutta. Tawali, 10 te Rangoon. Teucer. 9 Sicilië gepas. n. Algiers. Theobaldius. 9 120 m. n.w. Périm n. Turku. Tibia, pass. 9 Straat Ormoesz n. Lor. Marques Tjibadak. 10 te Semarang verw. v. Tandj. Prtok. Tjikampek, 10 Ie Nagoya verw. v. Pulubukom. Tjinegara, 9 v. Osaka n. Nagoya. Tiiwangi, 9 te Tandjong Priok verwacht. Tomócyclus'. 9 840'm. b. Sydney ri. Sydney. •Tl ajanqs. 8 -200 n). z.w-, Flores n. Point a Pitre. T riton, 10 te Willemstad. Trompenberg, 9 350 m. w. Hebriden n. Huil. Van Neck, 10 v. Saigon n. Hongkong. Van Noort. pass 9 Formosa n. Hongkong Vasum, 9 25 m. n.n.w. Bougie n. Perzische Golf. W. Alt. Jones, 8 140 m. z. Ascuncion n. Ph.delph. Westland. 8 70 m. n. St. Paulsrocks n. L. Palmas. Willemstad, 9 v. Demarara n. Paramaribo. Woensdrecht, 10 te Napels. Monosari. 9 te New York. Wonosobo. 10 te Portland. Zeeland, 9 340 m. w. St. Vincent n. Tripoli Zonnekerk. 9 v. Lissabon n. Kaapstad. Zuiderkerk, 9 v. Newcastle n. Brisbane. SLEEPVAART Clyde. 5 te Fayal. Friesland, 10 180 m. n.o. Saigon. Hudson, 10 70 m. z. Ouessant n. Portsmouth. Loire, 10 70 m. z.w, Finisterre n. Rouaan Maas. 8 te Maassluis. Noordholland, 10 470 m. w.z.w. Guam n. Pt, Said. Noordzee, 10 v. Abidjan n. Burutu. Oceaan, 8 v. Port Arthur n. Port, Said. Oostzee, 10 te Port. Arthur. Poolzee, 10 150 m. o. Curagao n. Curagao. Schelde, 8 te Maassluis. Thames. 8 te Gibraltar. Tyne. 10 v. Brest n. Livorno. Witte Zee. 4 v. Abidjan n. Freetown. Zeeland, 10 te Den Helder. KLEINE VAART Bab T. 4 v. Hernosand te Hudiksvall. Badzo. 8 v. Hon fleur te Newcastle. Bloemgracht. 8 v. Gdansk n. Raumo. Eljo, 3 15 m. z. Finisterre n. Liverpool. Elsa, 7 v. Vestervik te Zaandam. Flevo, 8 5 m. n. Warnemunde n. Wismar. Flevo, 8 v. Valencia n. Alicante. Joost, 9 30 m. o.n.ó. Terschell.bank n. Zaandam. Julia Mary, 8 v. Ellesmereport te Manchester. Kaap Falga, 8 Kiel gepass. n. Karskaer. Kp. St. Vincent, 8 Brunsbüttel gepass. n. R'dam. Lijr.baansgracht, 9 te Abö. Manta. 8 dw. Lindesness n. Oslo. Pavo, 7 v. Skoghall te Varberg. Plato. 3 te Rotterdam n. Amsterdam. Fonza. 8 v. IJmuiden te Gefle. Tilly. 6 v. Amsterdam te Kristinehamn Twee Gebroeders, 8 v. Catania n. Messina. Westerdok, 8 tc Villano n. Genua Binnenstalling voor Caravan's aangeboden Vraagt condities bij J. van Opzeeland, Zuidschalkwijk 39. Telefoon 13364. Op alle afdelingen van ons bedrijf kunnen wij plaatsen. Ook is er plaats voor leerlingen. Wasserij v. Houten, Blekersvaartweg 47, Heemstede. Aanm. tussen 8 en 17 uur en na telefonische afspraak. Sluit U aan zer gezellige bij één on- voor beginners en gevor derden. Inschrijving dagelijks. Vraagt prospectus. Kleine Houtweg 11 Haarlem Tel. 14652 GEVRAAGD pl.m. 24 jaar. in kleine techn. zaak. Weekloon f 80.—. Brieven met ref. onder no. 8963 aan het bureau v. d blad Door groot landelijk werkend rechtskundig incas sobureau worden gevraagd in diverse plaatsen van het land: voor het afsluiten van abonnementen bij zaken en bedrijven, zulks op hoge provisiebasis. Uitsluitend serieuze personen, welke over de nodige energie beschikken, gelieven te reflecteren, waarbij zij, die enige ervaring hebben op dit gebied en in zakenkringen zijn ingevoerd, voorrang genieten. Soil, te richten onder no. 8959 bureau v. d. blad.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6