NW acht een geleidelijke werktijdverkorting mogelijk SEUL HENSEN Mysterie „Duitse voorbeeld bewijst dat de produktiviteit er wel bij vaart MONTY COATS Zware straf geëist tegen expeditieknecht Automobilist reed vader en kind dood Eén jaar geëist Onderzoek naar splijtbaar materiaal in Suriname en Nieuw Guinea Stichting in voorbereiding Alles humaner Negers in zuidelijke V.S. geweerd als kiezers? Zes doden in het verkeer Op de <CPrcta.tótoel f 37.50 PAARLAARSTEEG 1 Versperringen verrijzen op de wegen in Frankrijk Publiek is gewaarschuwd sommaties of) te volgen Veiling in rechtszaal Panamees schip verkocht voor kwart miljoen DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1958 „Het verbondsbestuur van het NW staat op het standpunt, dat arbeidstijd verkorting haar kans moet hebben ge realiseerd te worden. Dat betekent: een geleidelijke, etappegewijze, bedryfstaks- gewijze, zo nodig ondernemingsgwijze, in voering." Dit verklaarde de heer W. F. van Til burg, secretaris van het NW, in een in leiding op een woensdag gehouden hoofd bestuursvergadering. Hij noemde het streven naar arbeids tijd verkorting een universeel verschijnsel, een nieuwe fase in onze maatschappelijke ontwikkeling, die we evenmin als bij voorbeeld de voortschrijdende technische ontwikkeling kunnen negeren of kleineren. „Wü zouden in onze verantwoordelijkheid te kort schieten, indien we daarmee geen of onvoldoende rekening zouden houden aldus de inleider, die dit onderwerp be sprak naar aanleiding van het SER-advies over arbeidstijdverkorting, dat na 2Vz jaar studie is opgesteld. Hij citeerde cijfers uit berekeningen en schattingen, die o.a. het Centraal Plan bureau heeft gepubliceerd over de grootte van de te verwachten produktiederving als gevolg van arbeidstijdverkorting. Deze zou voor het gehele bedrijfsleven worden: Bij een vijfdaagse werkweek van 45 uur 56 pet Bij een combinatie van 5- en 6-daagse werkweken van resp. 42 Zi en 48 uur 44/2 pet Bij een zesdaagse werkweek van 45 uur 33 V2 Pet De heer Van Tilburg zag deze schat tingen alleen als typeringen van de waar schijnlijke produktiederving. In de tweede plaats, zo zei hij, zijn deze schattingen ge baseerd op een algemene invoering van de arbeidstijdverkorting tot 45 uur zonder enigerlei overgangsregeling. Verder is uit gegaan van een situatie van volledige werkgelegenheid, waarin per definitie geen arbeidsreserve aanwezig is. Een ge ringe afwijking van deze situatie kan een vermindering van deze geschatte produk tiederving met zich meebrengen. Psychologische factoren Vooral echter is er geen rekening ge houden met psychologische en organisa- torisch-technische factoren, die ongetwij feld een gunstige invloed zullen hebben in deze zin, dat zij tot vermindering van de produktiederving zullen bijdragen. „Ik ben er van overtuigd" aldus de heer Van Tilburg „dat het verkorten van de werktijd de mogelijkheid schept langs indirecte weg de produktiviteit te verhogen. Verkorting van de werktijd be tekent het aanboren van latente produk- tiviteitsreserves." „Overigens", zo vervolgde de inleider, „worden omvang en tempo van arbeids tijdverkorting tevens bepaald door de te verwachten stijging van het nationale in komen en het beslag dat daarop zal of moet worden gelegd voor het realiseren van andere verlangens op het sociale ter rein". In het licht daarvan zal het geen opzien baren, aldus de heer Van Tilburg, dat volledige verwezenlijking van de 45-urige werkweek in 1960 zeer onwaarschijnlijk zal zijn en in 1962 slechts mogelijk onder bepaalde voorwaarden. Hij geloofde dan ook dat een algemeen verplichte invoering moet worden afge wezen. Een geleidelijke verwezenlijking moet mogelijk worden geacht. De alge mene verplichting moet later als sluitstuk volgen„doch daar zijn wij voorlopig nog niet aan toe". Ondanks het feit, dat een vijfdaagse werkweek cijfermatig de grootste produk tiederving te zien geeft, was de spreker ervan overtuigd dat juist een geleidelijke invoering daarvan bijvoorbeeld begin nend met één vrije zaterdag in de vier weken de produktiviteit zal stimuleren. Soepel beleid gewenst Een soepel beleid is echter nodig, opdat geen verstoringen in onze nationale econo mie gaan dreigen. Werktijdverkorting dient voorts andere verlangens niet in het ge drang te brengen. Voor de praktische uit voering moet de voorwaarde gelden, dat geen stijging van het prijspeil als gevolg van werktijdverkorting optreedt. Een wetenschappelijke enquête in Mün- chen onder 7000 industriële ondernemin gen in West-Duitsland wees uit dat ruim 2/3 van de ondervraagde industriëlen van oordeel zijn, dat de daar onlangs verkorte arbeidstijd geen nadelige gevolgen heeft gehad voor de arbeidsprestaties. Bijna 1/3 van de ondervraagden maakten zelfs mel ding van een verhoging der produktiviteit. De officier van Justitie bij de Haarlem se rechtbank, mr. dr. R. W. H. Pitlo, eiste vanmorgen tegen een 28-jarige expeditie knecht uit Groningen een gevangenisstraf voor de tijd van een jaar en drie maanden wegen? diefstallen, die de verdachte ge pleegd zou hebben in IJmuiden en Amers foort. De expeditieknecht gaf toe uit een huis, waarin hij in pension was, een hor loge en een overhemd van zijn kostbaas meegenomen te hebben, waarna hij boven dien de gasmeter gelicht had, waaruit 270 dubbeltjes kwamen. Het geld had hij in Amsterdam opge maakt en vervolgens was hij naar Amers foort gereisd waar hij twee huizen had doorzocht na door de openstaande ramen te zijn binnengekomen. In een van de wo ningen vond hij een fototoestel, dat hij later weer verkocht. Enige tijd daarna meldde hij zich vrijwillig bij de politie. Mr. dr. R. W. H. Pitlo wees in zijn requi sitoir op het verleden van de verdachte, die reeds enkele fikse veroordelingen ach ter de rug heeft en hij meende dan ook dat er dit keer een nog zwaardere veroor deling zou moeten volgen. De verdediger, mr. J. Jansonius, legde in zijn pleidooi de nadruk op de lage waarde van het gestolene, terwijl hij het toejuich te. dat zijn cliënt zich uit eigen beweging bii de politie had gemeld. Pleiter verzocht di rechtbank de verdachte nog één keer een kans te geven om opnieuw te beginnen n hij vroeg daarom de uiterste clementie, ir uitspraak werd bepaald op 25 augustus. 99 Slechts in uitzonderingsgevallen was deze gedaald. Daarbij moet worden bedacht, dat thans ruim 7 miljoen werknemers (bijna 50 pet van de gehele beroepsbevol king in West-Duitsland) 45 uur per week werken en een aantal categorieën nog minder. De heer Van Tilburg merkte hierbij op: „Het Centraal Sociaal Werkgeversverbond was er als de kippen bij om te betogen, dat deze berichten een misleidend beeld geven van de resultaten van dit onder zoek, hoewel het de betekenis dier resul taten nog nader moet onderzoeken. Het CSWV kan echter niet ontkennen, dat gebleken is dat in vele gevallen de pro- duktie per manuur als gevolg van werk tijdverkorting is gestegen en daar gaat het toch maar om". „Wij ontkomen niet aan de indruk, dat er in de liberale werkgeverskringen naar gestreefd wordt, deze zaak zo lang moge lijk te traineren. Zij achten het oirbaar te stellen, dat de werktijdverkorting het so ciale probleem van deze tijd namelijk de hoge huren van de nieuwbouw niet oplost en dat dus een nieuwe huurver hoging voorrang moet hebben. Wij passen er echter voor, om thans op korte termijn een eventuele ruimte, ont staan door een gestegen produktiviteit, naar de huiseigenaren toe te schuiven, af gezien nog van de vraag of daarmede het speciale probleem van onze tijd wordt op gelost en of alleen maar huurverhoging de oplossing moet zijn en of deze dan wel zo'n hoge prioriteit moet hebben. De vraag stellen is haar beantwoorden: „Wij zijn niet thuis". De heer Van Tilburg besloot zijn inlei ding aldus: „Het SER-advies is unaniem aanvaard. Kroonleden, werkgevers en werknemers hebben zich verenigd met de aangeduide beleidslijn. Op de Rijksweg tussen Gulpen en Vaals in Limburg is in de nacht van 29 juni een bromfiets aangereden door een tegemoet komende auto, waarbij de bromfietser, een 37-jarige filmoperateur en zijn twaalf jaar oude zoontje, dat op de duo zat, de dood vonden. Enkele uren later arresteerde de rijkspolitie een twintigjarige groentehan delaar uit Kerkrade, die op de plaats van het ongeluk door zijn verdachte belang stelling argwaan wekte. Bij zijn verhoor bekende deze man, met zijn auto de nood lottige aanrijding te hebben veroorzaakt. Thans had deze Kerkradenaar zich we gens hoogst roekeloos, onvoorzichtig en onachtzaam rijden voor de Maastrichtse rechtbank te verantwoorden. Er werd een jaar gevangenisstraf tegen hem geëist. De rechtbank onderbrak de zitting om de wrakstukken van de bromfiets in ogen schouw te nemen. Hoewel het alcoholper centage in het bloed van verdachte niet hoog -was, hebben getuigen, deels ter zit ting, deels in de stukken, verklaard dat A. H. flink onder invloed was geweest. De verdachte erkende zelf tevoren zeker 12 glazen zwaar bier te hebben gedron ken. De officier eiste een jaar gevangenisstraf en vijf jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. De verdediger opperde de mogelijkheid van twijfel, gezien de bloedproef, aan de absolute onbekwaamheid van zijn cliënt. Een lichte vergiftigings-bedwelming met koolmonoxide tengevolge van een defecte uitlaat aan de auto achtte hij niet denk beeldig. De bromfiets reed bovendien niet op het fietspad. De raadsman vroeg op grond daarvan een clementere beoorde ling. Uitspraak 28 september. Advertentie Van het begin af aan King Size mijn sigaret was. Ik was mij al spoedig bewust van haar zacht en heerlijk aroma en constante kwaliteit. In 1956 is een commissie van advies in gesteld ter voorbereiding van de organisa tie en de uitvoering van een economisch- geologisch onderzoek in Nederlands Nieuw Guinea en Suriname naar de aanwezig heid van splijtbare materialen. Deze com missie hééft thans de voor haaf onderzoek nodige plannen ingediend bij de, Neder landse regering. De regering heeft zich met deze voorstellen verenigd. Te verwachten is, dat op korte termijn een Nederlandse stichting in het leven zal worden geroepen, die de uitvoering van dit onderzoek ter hand zal nemen. Het is de bedoeling, dat dr. G. Zijlstra, uit Was senaar, als directeur van deze stichting zal optreden. Inmiddels is een begin met de geologi sche luchtf' 'o-interpretatie gemaakt. Ten aanzien van Suriname kan worden verwacht dat, wanneer de Surinaamse re gering met de plannen instemt, tussen de regeringen van Nederland en Suriname een overeenkomst zal worden gesloten met betrekking tot het onderzoek van nucleair belangrijke delfstoffen in Suriname. Advertentie ma Glanzende woning, heerlijke geurl Met Ca-va-seul wrijfwas gaan vloeren en meubeltjes heerlijk glanzen en alles ruikt zo „schoon"! En silicone maakt waterafstotend! En D.D.T. doodt houtworm! 53 ct. BONN, (UPI) Het Westduitse mi nisterie van Defensie heeft bepaald dat de „geef-acht-houding" voor de Duitse soldaat humaner zal zijn, dan die welke men in het oude leger verwachtte. Op het bevel „stillgestanden" zal hij de voeten bijeentrekken met de hakken tegen elkaar, rechtop staan en recht vooruitzien, en de handen en armen „in normale houding" recht ontspannen langs het lichaam laten hangen. Geen duim-op-de-naa.d-van-de-broek, zoals men het voorheen eiste, en geen hak- kenknallerij. Ook de erewachten zullen wat beter georganiseerd worden - in die zin dat een erewacht alleen mag worden ge formeerd voor hoge buitenlandse be zoekers, hoge militairen uit binnen- of buitenland, en vooraanstaande politieke figuren. „Müller und Schulze" - zoals men in Duitsland Jan, Piet en Klaas noemt zullen niet zo gemakkelijk met een erewacht ontvangen worden En dan is ook nog bepaald, dat de korporaal van de wacht zijn inspectie ronden langs de schildwachten tot een minimum dient te beperken. Dienst- klopperij en treiteren van schildwach ten zijn uit den boze, in het V/estduitse leger van thans. WASHINGTON (AFP) De Ameri kaanse federale commissie voor de bur gerrechten heeft een onderzoek gelast naar zekere klachten volgens welke de inschrij ving op kiezerslijsten aan negers in de sta ten Florida, Mississippi en Alabama is ge weigerd. Gisteravond is de 44-jarige reclame tekenaar D. J. de Zwart uit Muiderberg om het leven gekomen bij een verkeers ongeval op de rijksweg AmsterdamHet Gooi. De heer De Zwart stak, nadat hij uit een bus was gestapt, de rijksweg over. Halverwege weifelde hij echter, waardoor een motorrijder uit Amsterdam hem niet meer kon ontwijken. Hij werd aange reden en was vrijwel op slag dood. De motorrijder en zijn echtgenote, die achter op zat, werden vrij ernstig gewond. Zij zijn naar een ziekenhuis te Naarden over- 1 gebracht. - Bij een botsing tussen een bromfietser en een vrachtauto te Eefde is de brom fietser, de 61-jarige heer K. A. Doornik uit Gorssel, om het leven gekomen. Zijn 59-jarige echtgenote, die op de duo zat, werd ernstig gewond. In Veenendaal is de 74-jarige brom fietser G. Wennekes tegen een truck met aanhangwagen gereden. Hij viel en werd door een achterwiel van de aanhanger overreden, waardoor de dood terstond intrad. In Nijega bij Drachten stak de 75-jarige heer A. Ketellapper uit Goutum, die per fiets op weg was naar huis, onverwacht de weg over. Hij werd aangereden door een achteropkomende auto en zo ernstig ge wond, dat hij vrijwel onmiddellijk over leed. Bij Akkrum in Friesland is een auto, bestuurd door de 22-jarige F. Buma uit Joure, met grote snelheid uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. De bestuurder was op slag dood. Op de Lage Naarderweg nabij zwembad Crailo te Hilversm is de 23-jarige motor rijder P. G. Zijp uit Bussum in een bocht met grote snelheid tegen een bespannen boerenwagen gebotst. Hij werd zeer ernstig gewond en is enige uren later in een zie kenhuis te Hilversum overleden. Vooral in de zomermaanden slaat de verkoop van luchtig gevulde pocket-books die van de ernstige, levenswijze lec tuur met stukken. Men vertelt zelfs dat de kunstig ineen ge knoopte moordverhalen van Agatha Christie en Simenon vele bezonnen geesten tot ontspanning dienen en als dat werkelijk zo is, meen ik niet te mogen achterblijven. De kleine wereld is trouwens vol van verwikkelingen die een populair-wetenschappe- lijk of amusant-spannend ka rakter hebben. Waarom zou den wij deze keer onze krach ten niet eens op een „detec tive" beproeven? Ik kan daarbij putten uit het archief van mijn vriend de strafpleiter, waarbij ik mij niet tot de ordinaire doodsla gen zal bepalen, doch de meer verfijnde dramatiek en tra giek van het huwelijk tot on derwerp zal nemen. De personen zijn: het echt paar, de secretaresse en de advocaat. Als het verhaal be gint, treedt mevrouw juist het kantoor van de juridische raadsman binnen, die achter zijn schrijftafel zit. „Mijn man heeft een ver houding met zijn secretares se", zei de jonge vrouw be traand. „Dat neem ik niet." „Hoe weet u dat?" „Hij noemt haar „schatje"," zei ze met afgrijzen. „Hoe weet u dat?" „Dat heb ik zelf gehoord". „Luisterde u aan de deur?" „Ik wilde zijn kantoor bin nengaan en juist op dat moment zei hij het." „Sommige mannen zijn erg vlot in hun omgangstaal, maar menen er niets van." „Mijn man wel. Hij is van streng gereformeerden huize. Hij zegt nooit, een onvertogen woord. Als hij „schatje" zegt, meent hij het." „Zozo, tjaja". „Ik ben mij van geen kwaad bewust," zei de man waardig. „Mijn secretaresse en ik wer ken samen op voet van een strikt zakelijke verhouding, waarin nooit ook maar de ge ringste toenadering is te con stateren. Ik ben daarboven verheven, en zij ook. Mijn vrouw fantaseert. Ik vind het zéér betreurenswaardig en zelfs schandelijk." „Hebt u nooit „schatje" ge zegd?" „Nooit of te nimmer. Ik ken dat woord niet." „Weet u het zeker?" „Mijnheer „Goed. Herinnert u zich de situatie van het moment, waarop uw vrouw uw kantoor binnenkwam en toen iets meende te horen dat op een intieme verhouding leek?" „Vaag. Ik was bezig met het opmaken van schade-staten voor verscheepte goederen, die door het zeewater waren aangetast. Mijn secretaresse was belast met het verzame len van enquête-gegevens over dat geval. Ik informeer de bij haar hoe hoog zij de totale schade schatte." „En toen?" „Toen kwam mijn vrouw binnen, barstte in snikken uit en smeet mijn secretaresse een presse-papier naar het hoofd, die gelukkig het doel miste." „Waarom?" „Dat mag de hedat mag de dui.... dat weet ik niet." „Hebt u er bezwaar tegen dat ik uw secretaresse onder vraag?" „Geenszins. Graag zelfs." „Als iemand mij een miljoen zou aanbieden op voorwaarde dat ik vijf minuten op het uiterste puntje van de knie van mijn baas zou moeten zit ten, zou ik armoede verkie zen," zei het keurige meisje met de kin in de lucht. „Dan behoef ik u waar schijnlijk niet te vragen of er een schijn of schim van enige intieme „Neen, dat behoeft u niet." „Hebt u er enig idee van hoe mevrouw op het denk beeld gekomen kan zijn, dat uw werkgever u aansprak op een wijze die kon doen ver moeden dat u tedere gevoe lens jegens elkander koester de?" „Geen flauw idee. Zij kwam binnenstormen als een furie en pleegde een moordaanslag op mij, die mislukte. Daarna viel zij flauw. Ik bijna. Mijn baas stond enkele minuten stijf van onzetting en zei toen: „Lieve he...., alle mensen." „Kunt u zich de situatie herinneren, zoals die was op het moment vóór mevrouw binnenkwam?" „Ik neem aan dat u daar mee geen insinuatie bedoelt. Ik herinner mij dat mijn baas bezig was schade-staten op te maken. Ik had een lijst ge maakt van de voornaamste punten uit enquête-rapporten en was bezig een totaaltelling te maken. Toen vroeg mijn baas, hoeveel volgens mijn idee de totale schade ongeveer zou bedragen." „Dat klopt als een bufe." „En toen deed ik mijn mond open om te antwoorden, maar dat hoefde niet meer." „Heeft uw baas ooit in ge dachten eh schatje tegen u gezegd?" „Nooit. Ik kan mij niet voorstellen dat hij dat woord kan uitspreken." „Ik ook niet. Maar toch is het vreemd „Dat mens is waanzinnig." „Dat is nu juist het vreem de zij is niet hysterisch en zij houdt van haar man. Zij lijdt zeer onder deze geschie denis. Ik vraag mij af „Wat?" „Niets." De advocaat vroeg zich een hele tijd niets af, omdat hij geen uitweg wist. Tot hij op een goede dag bezig was met zijn eigen secretaresse zijn er barmelijke girorekening te controleren. „Het is niet veel meer, me neer," zei het meisje eerbiedig doch ongerust. „Hoeveel nog, schat je?" vroeg hij angstig. „Ik schatzei het meis je, en op dat moment stormde de vrouw van de advocaat binnen en zei: „Schurk! Nou heb ik het zelf gehoord! Dat mormel is een schatje en ik kan je huishouden doen! Maar als je denkt dat iken zovoort. Ik geef toe dat Agatha Christie meer verwikkelingen kan bedenken en de oplossing langer uitstelt. Maar ter af wisseling leek me dit toch best geschikt voor één keertje. J. L. Jaloezie Ik heb met genoegen gelezen dat de heerser van Koeweit aan een Duitse archi tect de opdracht heeft gegeven, een huis voor hem te bouwen met negentig kamers. Er zullen met echt bladgoud belegde meu belen in komen. Natuurlijk ook zwem baden. En vanzelf zal Zijner Hoogheid ha rem er in worden ondergebracht. In Koeweit heeft men andere opvattin gen over dit soort dingen dan bij ons, want de Koeweiters vinden dat prachtig, maar als bij ons de heren Drees of Struycken zo iets voor zich zouden laten neerzetten, zou de openbare mening zich daartegen verzet ten. Olie maakt de mensen grootmoedig; boter, kaas en eieren niet. Een van de merkwaardigste eigenschap pen van het Nederlandse volk, die het zo terdege onderscheidt van sommige andere volken en zeker van het Koeweitse, is, dat wat in zijn ogen extravagant is, niet ge duld wordt. Men zou die eigenschap met één woord „jaloezie" kunnen noemen. Zo dra een landgenoot een Eurobaan krijgt, die hem een hoog belastingvrij salaris ver schaft, komt die eigenschap pas recht- heerlijk naar boven. Wanneer een meneer die, klein begonnen het tot grote rijkdom heeft gebracht en in een knots van een slee voorbijrijdt, zegt de Amerikaan: „Dat heeft die Jones 'm toch maar fijn gelapt, maar ik verzeker je dat wat HIJ kan IK ook kan; over drie jaar zie je mij in net zo'n grote slee rijden". De Fransman daarentegen zegt: „Kijk die Lejeune nu eens! IK heb géén auto en HIJ wel. Schande! Lejeune er uit en ik erin!" De Nederlander zegt: „Ik lopen en die Jansen in zo'n dure wagen rijdenDat is een schandaal! Gooi Jansen uit die auto en laat hem ook lopen, nét als ik". Ik ben ervan overtuigd dat, als hier de olie net zo weelderig spoot als in Koeweit, wij ook ruimer zouden gaan denken en dat ik dan ook een huis met negentig kamers zou kunnen gaan neerzetten zonder dat ik daardoor de toorn mijner medeburgers zou opwekken. Nu dit niet het geval is, doe ik het maar niet en ga ik mijn bladgouden idealen maar liever niet verwezenlijken. Ik woon in één kamer en ik schrijf dit op een stoel van 53,75. Er is niemand die daarom boos op mij kan zijn, dunkt mij. Elias Advertentie zware duffel waterdicht 100»/. wol leeftijd 8 jaar PARIJS, (UPI) In de strijd tegen de Algerijnse terroristen zullen in geheel Frankrijk wegversperringen worden op geworpen om de politie 24 uur per dag in staat te stellen verdachte automobilis ten aan te houden. De versperringen zul len bestaan uit prikkeldraad, ijzeren sta ven en stalen kabels. Het ministerie van Binnenlandse Za ken heeft de automobilisten verzocht on middellijk gehoor te geven aan eventuele sommatie-bevelen. Hetzelfde geldt voor andere burgers die in de buurt van vitale punten komen. Aan de ingang van een spoorwegtunnel bij Belley in de Franse Alpen is woens dag een bom ontdekt met een hoeveelheid machinegeweerkogels. Het treinverkeer werd een uur opgehouden. De politie is be gonnen aan een ondervraging van alle Noordafrikaanse arbeiders in de omge ving. In Rouen is een Franse politieman door een schietende Algerijn ernstig gewond. De Algerijn ontkwam op een scooter. Een politieman die hem achtervolgde ver wondde zichzelf met zijn eigen pistool. Bij een olieboorinstallatie te Seltz, in de omgeving van Straatsburg, heeft zich een ontploffing voorgedaan. Men onderzoekt of de ontploffing wellicht het werk is van sabotageploegen van het Algerijnse natio nale bevrijdingsfront. (F.L.N.). In de Noordfranse industriestad Rijs- sel (Lille) zijn twee kisten handgranaten aangetroffen. Bij Guingamp in Bretagne ontspoorden door nog onbekende oorzaak de locomotief en elf wagons van een goe derentrein. (AFP) De Franse politie heeft woens dag in 26 departementen 220 Algerijnen gearresteerd. Voorts werden documenten en geld, afkomstig van inzamelingen, in beslag genomen. De gearresteerden zul len naar Algiers worden overgebracht, waar zij ter beschikking zullen worden ge steld van de militaire gerechtelijke autori teiten. In de zaal van de rechtbank te Middel burg is het Panamese vrachtschip „Nor- ma" (7581 brt.) bij opbod verkocht. Een scheepssloperij te Hendrik Ido Ambacht werd voor 250.000 eigenaar van de „Nor- ma", die al sedert de winter in de buiten haven van Vlissingen aan de ketting ligt. De eigenares van het vrachtschip, een rederij te Panama City had verzuimd haar verplichtingen voor geleverde goe deren na te komen. In februari werd be slag gelegd op de „Norma".

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3