geel Modern kantoorpand nestelt zich tussen oude gevels lytouu/elj Neon Middeleeuwen herleven tijdens gildemaaltijd in Stadsdoelen [FLEXA] Vereniging „Haerlem" herdacht voorzitter dr. C. Spoelder nordHIende <S3rieven aan de redactie 7 n Jaarverslag van St. Joannes de Deo AAN HET STILLE SPAARNE H. H. Bennink overleden In Zandvoort komen nog nieuwe gasten aan „Oud Heemstede" naar oud Utrecht Jongen bij oversteken door auto aangereden Examens Jubileumviering r.-k. Middenstandsvereniging De selectiewedstrijden van het VHS Kort nieuws DE ZACHTE FILTERSIGARET DIE SMAAKT DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT een ietsje duurder, maar stukken beter v Een blik over hel wale op de panden Spaarne 51 tot, en met 61. Het derde pand van links is het huidige kantoor gebouw van de firma Vierhand met- de glazen voorgevel. Het tweede per ceel van rechts zal in dezelfde stijl worden verbouwd. nieuwe staat zal het drie verdiepingen be vatten. Aan de voorzijde wordt de gevel hoogte gelijk aan die van de belendende panden. Aan de achterzijde, echter niet va., het Spaarne af zichtbaar, zal een vierde verdieping worden aangebouwd. Verwacht wordt, dat men het nieuwe be drijfspand. waarin het expeditiekantoor, de postkamer, magazijnen, een typekamer, een drukkerij en een Hollerith-installatie zullen worden ondergebi'acht. in december van dit jaar in gebruik zal kunnen nemen. Advertentie Zelfs bij bewolkte hemd straalt de zonmet Flex*- geel in de kamer! Zo sprankelend, zo zonnig zo fel - en 't gaat zo snel... op houtwerk en muren. Ide rerf voor het sehilderfeest Vraag he gratis beetje 'Knap kei op ma klem' aan FLEXA. postbus 2. Leiden Uit het jaarverslag over het vorig jaar van het ziekenhuis St. Joannes de Deo te Haarlem blijkt, dat 1957 geheel gestaan heeft in het teken van de nieuwbouw. De grote bedrijvigheid op de terreinen van het ziekenhuis en het afsluiten van diverse verbindingsgangen noodzakelijk met het oog op de bouw veroorzaakten veel ongemak. De eerste fase van de nieuw bouw (behandelingsgebouw en vrouwen paviljoen) vorderde gestaag, terwijl er tevens reeds voorbereidende besprekingen werden geopend voor de bouw van de twee de fase (beddenhuis voor 125 vrouwelijke patiënten en nieuwbouw centrale keuken). Op 1 januari 1957 waren er in de Deo 117 patiënten aanwezig en in 1957 werden er 2395 patiënten opgenomen, zodat men op een totaal komt van 2512 (tegen 2651 in 1956). Het totaal aantal verpleegdagen bedoeg 57657 en de gemiddelde verpleegduur per patiënt was 24,07. De gemiddelde dagbe zetting in 1957 bedroeg 157,96 waardoor het bezettingspercentage 97,4 pet. werd. Het. grootst aantal aanwezige patiënten be droeg 162 op 12 november. Het kleinst aan tal 113 op 24 demceber. Vervolgens wordt in hel jaarverslag een opsomming gegeven van het aantal operaties, in de Deo verricht en van de diverse ziektes, waarvoor de patiënten verpleegd werden. Verder is er in het ver slag een overzicht opgenomen van de door de afdeling laboratorium verrichte onderzoeken, waarna het jaarverslag be sloten wordt met een handige lijst van de poliklinieken en de openingsuren van de ze onderafdeling van de Deo. Voorts deed de heer Dijkema enkele be stuursmededelingen. De vrijwillige contri butieverhoging, van vier tot zes gulden per jaar waarom het bestuur had verzocht, had tot zeer weinig bedankjes aanleiding gegeven. Tot het houden van een fotowed strijd voor de jeugd is nog niet besloten. De vereniging wilde eerst overleg plegen met het onderwijzend personeel. Een der gelijke wedstrijd vereist voorbereiding. De vereniging „De Hollandse Molen" heeft zich bereid verklaard vooralsnog twee molens te restaureren, namelijk die bij Vijfhuizen en die in Haarlemmerliede. Beide molens staan ten zuiden van Haar lem, langs de Ringvaart. De heer Dijkema vroeg clementie in ver band met het nog niet verschijnen van het Jaarboek 1957 mede tengevolge van het overlijden van dr. Spoelder. Zaterdag 13 september houdt de vereni ging een excursie naar Haastrecht, waar voor zich tachtig leden hebben opgegeven. De eerste lezing in het nieuwe verenigings jaar zal worden gehouden door ir. E. C. M. Roderkerk over „De Kennemerduinen" In oktober houdt de vereniging een wan deling in Elswout. De winnaars van de door mejuffrouw "dr. G. H. Kurz voorbereide „hofjes-quiz", die op 9 augustus werd gehouden, waren de heren A. J. J. Bakker, die voor zijn feil loze oplossing de eerste prijs kreeg. C. Roodenburg (tweede prijs) en ir. J. J. Ver- tregt (derde prijs). De prijzen bestonden uit boekwerken. Tijdens de rondvraag stelde de heer Bakker voor in navolging van bijvoorbeeld Alkmaar, Leiden en Utrecht de namen van de Haarlemse bruggen op een bordje duidelijk zichtbaar voor burgers en schip pers ter plaatse te vermelden. Dit zal stellig belangstelling voor de eigen stad wekken, aldus spreker. De voorzitter zeg de toe, dat het bestuur hieromtrent met de gemeente contact zal opnemen. Te Santpoort is in de leeftijd van drie enzestig jaar overleden de heer H. H. Ben nink, oud-gezagvoerder van de n.v. Hol- landsche Stoombootmaatschappij. Van 21 juli 1921 tot 31 maart 1956 is de thans overledene in dienst geweest van deze maatschappij en tijdens de oorlogsjaren vertoefde hij op schepen in het buitenland. Na de bevrijding was hij gezagvoerder van de „Angolakust". Bij het verlaten van de maatschappij wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd werd de heer Bennink benoemd tot ridder in de or de van Oranje-Nassau. De begrafenis is bepaald op zaterdag op de begraafplaats Westerveld na aankomst van de trein 12.04 uur. De oostelijke oever van-het Spaarne tus sen de Lang eb rug en de Melkbrug staat bij de ras-echte Haarlemmers nog altijd bekend als het „stille Spaarne". Dat wijst erop, dat het. daar jarenlang een oase van rust moet zijn geweest. De bedrijvigheid op de wallekant beperkte zich tot hei laden of lossen van wat vaar- of voer tuigen. Wegverkeer was er ook hoege naamd- niet. en nog niet zo heel lang ge leden kon je er, als je dat wilde, breed uit over de hobbelige keien kuieren. Maar die rust en die stilte zijn in de loop der jaren verdwenen. De oude gevels die zich haarscherp in de Spaarnéstroom weer spiegelen en reeds menig schilder stof tot inspiratie hebben gegeven, kijken steeds meer neer op de pronkstukken van het moderne verkeer. Vaak is de invloed van de hedendaagse zakelijkheid echter nog ingrijpender. Panden, die generaties lang de tand des tijds hebben weerstaan en sinds mensenheugenis het beeld van het stille Spaarne hebben gekarakteriseerd, moeten wijken voor de strakke lijnen der doelmatigheid. Men kan dit om verschillende redenen betreuren. Zo kan men opwerpen dat daardoor de schoonheid van een der schil derachtigste plekjes van Haarlem geweld wordt aangedaan. Aan de andere kant mag men de ogen niet sluiten voor het feit. dat de vestiging van nieuwe bedrijven ook niet onbelangrijke voordelen met zich kan meebrengen. Oude vervallen panden kun nen weer voor handel en nijverheid ren dabel worden gemaakt, ook al zal dit in vele gevallen gepaard gaan met een wijzi ging van de structuurvorm van het desbe treffende perceel. Veranderd aanzien Voor de tweede maal binnen enkele jaren zal een oud pand op dit gedeelte van het Spaarne zo goed als geheel van aan zien veranderen. In december 1956 betrok de firma Vier hand aan het Spaarne 55 een modern ge bouw en dito ingericht bedrijfspand. Op vallend is de voorgevel van dit kantoor gebouw, welke geheel van glas en staal is opgetrokken. Ook de in zogenaamde func tionele kleuren geschilderde buitendeuren verlenen aan de omgeving een sterk af wijkend accent. De sterke ontwikkeling van deze jonge onderneming, welke zich met marktonder zoek en het verlenen van reclamediensten bezighoudt, maakte een belangrijke uit breiding van de bedrijfsruimte noodzake lijk. Zo is men bijvoorbeeld op het ogen blik voor opslagruimte noodgedwongen aangewezen op een gedeelte van de oude fabriek van Holland Nautic aan de Spaarndamseweg. Reeds enige tijd ge leden had men het oog laten vallen op het perceel Spaarne 59. De onderhandelingen met. de eigenaar hadden een vlot verloop en dezer dagen werd de vergunning voor de verbouwin* ontvangen. Schoonheidscommissie Ook de schoonheidscommissie heeft reeds haar goedkeuring aan de plannen gehecht. Met de verbouwing zal eerst daags worden begonnen. Het nieuwe be drijfspand is ontworpen door ir. F. J. E. Dekeukeleire uit Amsterdam, een archi tect. die reeds zijn sporen heeft verdiend met de verbouwing van oude Amster damse grachthuizen tot moderne kantoor ruimten. Hij is ook de ontwerper van het eerste kantoorgebouw van Vierhand aan het Spaarne. Het perceel Spaarne 59 zal een gehele gedaantewisseling ondergaan. In zijn Ook in het komende weekeinde zal het kantoor van de stichting „Touring Zand voort" zaterdagmiddag en zondag enkele uren geopend zijn ten dienste van de naar Zandvoort komende gasten. Opmerkelijk is namelijk, dat geregeld nog nieuwe gas ten aankomen. In voorgaande jaren sloot het badseizoen meestal op 1 september. Ook bij zonnig weer zag men dan haast geen nieuwe gasten meer. Thans is dat wel het geval, zodat men kan spreken van een redelijk na-seizoen. Nog dagelijks mel den zich bij het kantoor van „Touring Zandvoort" talrijke gasten, van wie er zelfs informeren naar de mogelijkheid om voor een of twee weken gemeubileerde ka mers te huren. Verscheidene gasten ver schijnen nog eens op het kantoor om te laten weten, dat zij het met de kamers goed hebben getroffen. De Vereniging „Haerlem" heeft woens dagavond in de Hoofdwacht op de Grote Markt in Haarlem haar jaarlijkse alge mene ledenvergadering gehouden. Aan het begin wijdde de heer P. A. Dij kema, die de vergadering voorzat, ge voelvolle woorden aan de nagedachtenis van de onlangs overleden voorzitter, dr. C. Spoelder, „Dr. Spoelder was een geboren Haar lemmer. Uit zijn jeugd heeft hij verteld hoe hij in zijn geboortehuis aan de Oude Gracht uit zijn kamer de Bavo zag en hoe hij als kind reeds geboeid was door deze kerk als middelpunt van de stad Haar lem. Zo was dr. Spoelder het middelpunt van de Vereniging „Haerlem"aldus spreker. „Hij was een uitzonderlijke fi guur in onze Haarlemse gemeenschap, die zijn gelijke niet had en ook niet zal krij gen. Onze voorzitter was een man, die de vereniging in zijn hart droeg", vervolgde de heer Dijkema. „Hij droeg in ontelbare lezingen hier en elders, uit wat de vereni ging nastreeft. De heer Dijkema memoreerde, dat dr. Spoelder negen jaar lang de Vereniging „Haerlem" trouw heeft gediend en hij sprak woorden van grote dankbaarheid voor al het werk, dat de overledene voor de vereniging heeft gedaan. „Zijn heengaan is voor onze vereniging een groot verlies, dat niet kan worden vervuld. Een tweede figuur als dr. Spoelder in Haarlem was zal zich in onze gemeenschap en onze ver eniging niet meer voordoen", zo besloot de heer Dijkema deze herdenkingswoorden, die de leden slaande aanhoorden. Een der leden de heer E. C. J. Lubberdink droeg vervolgens over de figuur van de overle den voorzitter een impressie voor, die niet naliet grote indruk op de aanwezigen te maken. Onder de ingekomen stukken was een brief van het Heemsteedse gemeentebe stuur over de herstelwerkzaamheden aan het „Oude Slot" in Heemstede. Hierin werd verwezen naar het. besluit van de gemeenteraad kredieten te verlenen voor de restauratie van de Duivenpoort, de toe gangspoort en de walmuur. Het gemeen tebestuur vertrouwde, dat de Vereniging „Haerlem" uit de reeds tot stand geko men verbouwing van het rechterbouwhuis de overtuiging kan putten, dat de gemeen te Heemstede op dit punt diligent is. Het jaarverslag van de secretaris, de heer H. E. Stenfert Kroese, gaf een over zicht van de activiteiten der vereniging op het gebied van lezingen en uitstapjes en stipte ook het overleg aan tussen de ver eniging en de dienst van Openbare Wer ken omtrent het behoud van het stads- schoon. De penningmeester, ir. D. J. Enschedé, kon, in tegenstelling tot 1956, melding ma ken van een batig saldo, namelijk van 85,82. Het totale saldo van het restau ratiefonds bedroeg 10.789,34er werd voor diverse werkzaamheden aan gevel stenen en in hofjes /5250 uitgegeven, zo dat 5539,34 in het fonds resteerde. B e stuur sver kiezing Aan de beurt van aftreden waren als be stuursleden mejuffrouw dr. G. H. Kurtz, ir. H. A. Breuning en de heer J. J. Luy- ten, die .bij acclamatie werden herkozen. Eveneens bij acclamatie werd als nieuw bestuurslid gekozen j'nr. mr. C. C. van Valkenburg. Deze is lid van de Hoge Raad van Adel, voorzitter van het Centraal Bu reau voor Geneologie en penningmeester van het Koninklijk Nederlands Genootschap voor Geslacht en Wapenkunde. Het bestuur dat onderling de functies verdeelt, zal zich nader beraden over de benoeming van een nieuwe voorzitter. Advertentie Koninginneweg 6 - Tel. 14024 De laatste excursie in dit seizoen van de oudheidkundige vereniging „Oud Heem stedeBennebroek" betreft een bezoek aan Utrecht, waarvan de datum is vastgesteld op zaterdag 27 september. Na aankomst op het Janskerkhof zal het gezelschap een wandeling ondernemen langs de Paus huize, het Domplein en de kloostergang, waarna het interieur van de Domkerk zal worden bezichtigd. Het ligt in de bedoe ling ook nog een bezoek te brengen aan het Groot Auditorium van de Rijksuniversiteit. Bij eventueel slechte weersomstandigheden zal de wandeling worden vervangen door een bezichtiging van het gemeentemuseum. Dit programma is opgemaakt in overleg met de zustervereniging „Oud-Utrecht,", waarvan het bestuur ook deskundige rond leiders heeft toegezegd. Ook de jaarlijkse uitgave van „Oud Heemstede-Bennebroek" zal binnenkort weer verschijnen; in de vorm van een boekje, dat de historie van „Berkenrode" tot onderwerp heeft. Het ligt in de be doeling deze uitgave nog in septqmber aan de leden toe te zenden. Gistermiddag om kwart over twee is op de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord een jongen door een auto aangereden en ge wond. De jongen liep met de fiets aan de hand in de richting van het stadscentrum en stak plotseling de rijweg over. De bestuur der van een personenauto, die in dezelfde richting reed, kon hem niet meer ontwij ken. De jongen werd met. een lichte her senschudding en schaafwonden per zieken auto naar het Grote Gasthuis vervoerd. De auto werd aan de voorzijde beschadigd. Haarlem. De volgende zusters zijn geslaagd voor het kraamexamen. dat dinsdag in het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem is gehouden: M M. de Borst. H. v. d. Hoeden, K. Kalma. I. Menist. E. L. Morsink. T. R. Nijhoff. C. Pel, T. v. d. Ploeg. J. P. de Schipper. A. J. Sonneveld, E. M. Vonck. 's-Gravenhage. Voor de akte M.O. staathuis houdkunde- en statistiek zijn geslaagd: P. Wilf- fert, Heemstede en F. J. van der Burg. Maassluis ett voor de akte M.O. staatsinrichting: L. J. Go- vaarts, Geleen. In de Haarlemse Stads doelen herleefde woensdag avond de glorie van de Middeleeuwse gilden tij dens een gildemaaltijd, waarmee de viering van het gouden jubileum van de afdeling Haarlem der r.-k. 'Middenstand vereniging werd ingezet. Op de bin nenplaats van de doelen hing al vroeg in de avond de penetrante geur van roosterend vlees, dat de hoofdschotel van de maal tijd zou worden. Geen for nuizen en braadpannen kwamen aan het braden te pas. Een open vuur met een spit vormden de braad- plaats. waar enkele koks zich bedrijvig toonden. Aan het spit hing boven een gloeiend vuur een complete os van maar liefst vier honderd kg. Boze tongen beweren, dat het geen os was. maar een doodgewone koe. Nu die os levenloos aan het spit hing. durfde men met dergelijke praat jes voor de dag te komen. Hij kan toch geen kwaad meer doen, dacht men. Het dier was zo zwaar, dat zelfs het spit is gebro ken. IJling's moest de breuk worden gelast om het bra den niet te lang te vertra gen. Spoedig hing de os weer stevig boven de vlam men. die het vlees bruin brandden en de druppels vet lieten druipen tot zij sissend in hel vuur vielen. Als het vuur een stuk van het osselijf had gebruind, werd de spit langzaam ver draaid om een ander deel van het. vleeslijf te braden. Urenlang draaide en keerde de os zich als een zonne bader in de vuurgloed. Nu en dan werd het vlees ge keurd, waarbij de koks be oordeelden of het voldoen de doorbakken was. Om kwart voor acht des avonds gloeide op de bin nenplaats niet alleen het open vuur. Gekleurde lam pen zetten de oude gevels in een feestelijk licht. In kleurrijke costuums gesto ken vrouwelijke trompet ters stelden zich op naast hef hordes van de doelen en .kondigden met luid ge schal de komst van de hoog gezetenen aan. Een fraai uitgedoste omroeper luidde de gong en deed de gilden kond dat de burgemeester, mr- O. P. F. M. Cremers, het feest zou openen. Met een geestige toespraak sprak deze over „slaven van de slogans: „Eet meer vlees" en „Het bier is weer best". Wel wilde hij de gil- debroeders op het hart drukken ook in de komen de vijftig jaar bij de tijd te blijven en de snelle maat schappelijke veranderingen niet langs zich heen te la ten gaan. De gasten zetten zich aan de tafels, waarna de komst van de Haarlemse schout en schepenen uit vroeger jaren werd aangekondigd. De schout richtte zich tot het bestuur van de jubile rende vereniging en om hing voorzitter Frans van Reysen met een ereteken. Ook de burgemeester ont ving een onderscheiding; zijn erepenning geleek ech ter veel op de dekseltjes van de busjes poederkoffie. De schout bleek goed op de hoogte van de zorgen, die de schout en schepenen van deze tijd kwellen. Dat de burgemeester de midden stand een goed hart toe draagt, vond de schout dui delijk blijken uit het feit, dat mr. Cremers zich met Bakker(s) en Schippers heeft omringd, wat hij een Geluk voor de gemeente noemde. De steeds sterker worden de prikkelende geur van het vlees deed de schout zijn toespraak beëindigen. Met grote messen waren de koks de gebraden os te lijf gegaan. Diensters legden de repen vlees op borden en overgoten de osselappen met een pittige saus. Een stuk stokbrood completeer de de schotel. Onder de klanken van een pierement droegen de diensters op grote schalen de schotels aan. Andere meisjes ver gastten de feestelingen op pinten bier, dat een ideaal blusmiddel bleek voor het. pikante gerecht. Driehon derd gildebroeders en -zus ters deden zich aan lange tafels in de koele avond aan het gebraden vlees te goed. De os was nog niet tot op de ribben van zijn vlees ontdaan, want tegen beta ling van één florijn kon men een tweede maal van de gebraden os genieten. Met het einde van de maaltijd bleek het einde van het feest nog niet ge komen. Want toen de scho tels leeg waren en de os afgekloven boven het uit gedoofde vuur hing, maak ten de gildebroeders pas echt plezier- Nadat de man nen aan lange witte Goudse pijpen hadden zitten smo ken, werden de dansvloeren betreden. Met de burge meester aan het hoofd liep men een ouderwetse polo naise. En wie tenslotte van het dansen en hossen moe was. zocht een van de drinkhoeken op voor een verkwikkend drankje. In de loop van de avond werd wel bewezen, dat de gildebroe ders en -zusters het feest vieren niet zijn verleerd en in deze met de gilden uit vroeger dagen zouden kun nen wedijveren. Ad rprtpntie NORDMENDE NEDERLAND LEIDSEPLEIN 2 AMSTERDAM (Verkort weergegeven) Schuldvraag. „De politie stelt een onder zoek in naar de schuldvraag van het on geluk, dat in de Grote Houtstraat ge beurde" zegt uw bericht, maar de ware schuldige zal niet gevonden worden. Die zit namelijk verscholen in de verkeers situatie van Haarlems binnenstad, waar zwaar verkeer ongestoord 50 km kan rijden en vaak dan ook doet, en waar de trottoirs en straat te smal zijn om veilig heid te kunnen garanderen. Het is onbe grijpelijk, dat Haarlem nog steeds achter blijft bij de sanering van de binnenstad, bijvoorbeeld door op drukke uren alle verkeer te verbieden. Elders kan het toch ook? R. v. d. M.-D. Naschrift: De moeilijkheid is dat Haar lem niet voldoende mogelijkheid heeft tot omleiding van het verkeer. Wij menen te mogen aannemen dat de onhoudbaarheid van de huidige situatie wel is doorgedron gen tot het. stadsbestuur en dat het zich bezint op maatregelen. REDACTIE De selectiewedstrijden van het. Verenigd Haarlems Schaakgenootschap werden voortgezet met een aantal belangrijke par tijen. In de hoofdgroep slaagde G. B. v. d. Velde er volgens de verwachtingen in zijn afgebroken partij tegen J. H. Marwitz tot. winst te voeren. Een tweede treffen in deze groep was de partij P. Brommerdrs. J. P. Verhoeff. Doordat beide spelers lange tijd afwezig waren geweest, werd het pas hun eerste partij. De winst kwam bij P. Brom mer terecht. In de hoofdgroep luidt, de stand nu: G. B: v. d. Velde 2'/2 (3), P. Brommer en F. A. Spinhoven 1 (1), ir. A. M. Schneiders 1 (3), J. H. Marwitz V2 (3), en dr. J. P. Verhoeff 0 (1). G. B. v. d. Velde en J. H. Marwitz hebben nog een afgebroken partij. In groep 1 A wordt nog steeds hevig ge vochten om de resterende plaatsen in het eerste tiental. P. A. van Driel handhaafde zich aan de leiding door met R. Mol remise overeen te komen. J. Blokker werkte zich op ten koste van W. M. Mazee, terwijl E. J. de Ree tekenen van herstel vertoonde middels een overwinning op P. H. Kaste lein. De stand luidt hier: P. A. van Driel 2'/s (3), J. Blokker 2 (3), E. J. de Ree iv* (3), Tj. de Jong en R. Mol 1 (2), en P. H. Kas telein Vï (3). In groep 1B vond de leider mr. G. Snoeck Henkemans een strijdlustige speler tegen over zich geplaatst. F. W. Meulenbeld ver weerde zich uitstekend tegen zijn gerouti neerde rivaal, maar de heren konden in eerste instantie nog niet tot een beslissing komen. De overige uitslagen luiden: I. Marinus F. J. van Tongeren 1-0. B. HalberstadtG. Krupp 1-0, P. i. d. BerkenJ. J. H. Bauer 1-0, N. W. HilleE. Hundepool 0-1, J. H. Bakkerir. B. A. Geerlings 0-1, G. de Vries P. Rolie 1-0, J. WagenerH. I. van Es afgebroken. De wedstrijden worden dinsdag 16 sep tember voortgezet. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: J. W. WijnandsBezer, zn. U. I van BaarenKoster, zn. E. C. Schol Van Geleen, dr. M. T. H. van DiestDa- meraw, dr. ONDERTROUWD: J. de Boer en A. van den Berg. GETROUWD: A. L. Broekhuizen en E. ten Houte de Lange. R. Flier en L. J. J. Verburg. A. Enthoven en H. Smid. OVERLEDEN: Wed. F. RienstraVan der Meer, 69 jr. A. Sluiter. 43 jr., A. Jaquet., 71 jr. J. J. Thöne, 73 jr. Wed. G. D. Knip- scheerVan der Linden. 88 jr. Gestolen fiets terecht. De eigenares van een rijwiel, dat op 31 augustus achter het station in Haarlem werd gestolen, kan dit terughalen bij de kinderpolitie in de Lange Wijngaardstraat in Haarlem. Het is een zwarte damesfiets zonder merk. num mer en verlichting en van Franse makelij. 'Twas Venus who caused a commotion By emerging unclad from the ocean But there's nothing amiss With the present-day miss With her Mink she commands your devotion. Advertentie

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7