HVS, DieRaeckse en HBC in overgangsklasse verenigd NAAIMACHINES Amsterdammer Gurowitch te sterk voor de titelhouder Kramer Xuthus T heeft goede kans op de Prijs der Besten Invitatietournooi van „Bloemendaal" D I N SDAG 16 SEPTEMBER 1958 1. MAANDAG BEGINT VOLLEYBALCOMPETITIE Nederlandse kampioenen in soloklassen bekend Theo Messidor kampioen van Nederland Automobilisme Tourist Trophy was voor Aston Martin-equipe Davidson blijft amateur Ingemar Johansson de meest gevraagde bokser Atletiek Eef Kamerbeek won 110 m horden in Boekarest Nieuw Europees record speerwerpen voor Zatopekova Wielrennen Van Steenbergen weer eerste in „criterium der azen" Geldermans twaalfde in de zesde etappe Programma toernooi wereldkampioenschap dammen Dammen Sport In het kort Willem III roeide het best in nachtwedstrijd N E C C H I De heer Schroder gaat heen als afdelingsvoorzitter Vingerhoedt won drie- bandentoernooi in Arnhem BelgiëNederland op 26 oktober Schip na aanvaring doormidden gebroken Arts J. F. Steenmever overleden Kerkelijk Nieuws De structuur van de Nederlandse Volley- balbond is gewijzigd en het aantal distric ten is van twaalf tot negen teruggebracht. Men onderscheidt nu de districten noord, zuid. oost I en II en west I. II en III. De sterkste ploeg van ieder gewest (dus vier in getal) zal deelnemen aan de strijd om de nationale titel. Met deze districtenwijzi ging is er ook verandering gekomen in de competitiesamenstelling, al is deze voor west en in het bijzonder voor de af deling Haarlem niet ingrijpend. In tegen stelling met de overige gewesten blijft er in west een dames en heren hoofdklasse die. in aanmerking genomen de promotie- degradatie, gelijk aan vorig seizoen is ge formeerd. Ieder district telt een overgangs klasse in west zijn dit er dus drie waarvan de kampioen gerechtigd is deel te nemen aan de promotiewedstrijden om een plaats in de hoofdklasse, terwijl de als laatst geëindigde in de overgangsklasse plaats moet maken voor een der kampioe nen uit de afdelingen die het district vor men, uiteraard na promotiewedstrijden. Het damesteam van Die Raeckse bevindt zich in de hoofdklasse voor Haarlem op eenzame hoogte. De rood-witten die vorig seizoen boven de middelmoot ein digden komen met dezelfde ploeg in het veld en zullen zonder twijfel in dit uiter mate selecte geze'schap weer een goed figuur slaan. MHBS stond in de promotie wedstrijden voor de hoofdklasse reeds met één been in de hoofdklasse, doch werd op de streep door St. Paul geklopt. De jeug dige MHBS-ploeg zal echter voldoende energie op kunnen brengen om wederom haar kandidatuur voor de titel in de over gangsklasse te stellen. 'MHBS wordt in deze klasse vergezeld van AVC dat door vertrek van Anta Ha verkamp weliswaar een gevoelig verlies leed, doch onder de technische leiding van trainer Krijgsman uit IJmuiden een grotere rol hoopt te spelen dan vorig jaar toen enkele speelsters veel aandacht aan hun studie moesten wijden. Bij de heren vinden wij na enkele jaren de teams van MVS en Die Raeckse weer in één klasse verenigd met. het pas gepromo veerde Heemsteedse HBC. De Berkenrode- combinatie speelt haar thuiswedstrijden nu in eigen zaal op het sportcomplex aan de Cruquiusweg. HVS, dat door militaire dienst niet over Keur. De Waard en Koning kan beschikken, start in de overgangsklasse niettemin als favoriet voor de titel. Die Raeckse daarentegen, gaat een bij zonder zwaar seizoen tegemoet nu De Leeuw en Kloosterhuis naar elders zijn vertrokken en Jac. Molenaar laat voetbal voorgaan. Co de Nobel zal nu een jeugdige ploeg moeten aanvoeren, waarbij hand having van de plaats in de overgangsklasse het enige doel kan zijn. Ook HBC dat Hans Maas in militaire dienst zag gaan en met Gé Verheem in de vacature van trai ner heeft voorzien zal alle zeilen moeten bijzetten om de pas verworven plaats in de overgangsklasse te behouden. De afdeling Voor een plaats in de eerste klasse dames zullen de beide tweede klasse kampioenen. OSS en Eclecta 2. nog promotiewedstrijden moeten spelen. Het lijkt ons waarschijn lijk dat in deze klasse een grote strijd om de titel zal ontstaan, waarbij wij in aan merking nemen dat de suprematie van De Blinkert en Die Raeckse 2 veel minder zal zijn dan vorig seizoen het geval was. In de eerste klasse heren hebben door promotie-degradatie en de vrijwillige de gradatie van Rapiditas, De Blinkert. Sant poort 2 en OSS hun entree in de eerste klasse gemaakt. Een rol van betekenis zul len Santpoort, HVS 2, CIOS en OVRA spelen, terwijl wij verwachten dat de re serve-ploegen van Santpoort en Die Raeck se het gelag zullen betalen. In de tweede klasse zullen de standaard- ploegen de hoogste ogen gooien. Om tijdig en niet te geforceerd de compe titie af te kunnen werken starten de vol leyballers met hun wedstrijden belangrijk vroeger dan andere jaren en za> reeds masndag een begin met de afdelingscom- peti'ie gemaakt worden. De indelin" i";d' o,s vólst: Hoofdklasse West Dames Here Boemerang DES R V C c S O S Celebes Concordia SOS Libanon Die Raeckse O V C O V C A M V J Kracht en Vlugheid H V L Professoren wijk R V C Blokkeer Sportcentrum A M V J US S V V S v V St. Paul Reva Over;; Dames MHBS TOG Mad joe Catapult S E S Flevo Octo'ius AVC The Smash De Ken nemers De Molenwiek V C K klasse West II Heren HVS Die Raeckse HBC Octopus Reactie 'Lo.dioe •I c s c T O G S E S LOS The Smash Czaar Peter Na de zaterdagmiddag gehouden natio nale motorraces op het circuit van Drente - de laatste van de drie wedstrijden voor de competities om de titels zijn de Nederlandse kampioenen in de soloklassen bekend. Koster uit Amsterdam werd kam pion in de halveliterklasse, Van Son uit Den Haag in de 350cc-klasse, Van Dongen uit Rotterdam bij de kwart liters en Stol- tenkamp uit Amsterdam in de 125cc- klasse Niet kamnioen Stoltenkamp, maar G. du Pont wm de race van de 125cc-motoren. Van Dongen zegevierde bij de kwart liters, Vis uit Wateringen in de 350cc-klasse en Koster in de 500cc-klasse. De indeling van de afdeling Haarlem luidt: Dames lste klasse HVS De Blinkert Die Raeckse 2 OVRA Vesmia 2de klasse A O S S/Eclecta 2 Onze Gezellen Set Up S S O Vesmia 2 De Blinkert 2 H B C 3 Die Raeckse 4 O V R A 2 M H B S 2 3de klasse A O V R A 3 D S S Spaarnestad G I O S 3 H B C 4 De Blinkert 3 Topscore Vesmia 3 HBC Eclecta G I OS Velox O S S/Eclecta 2 2de klasse B Die Raeckse 3 H B C 2 A V C 2 Santpoort G I O S 2 HVS2 Velox 2 Onze Gezellen 2 J B S P W N 3de klasse B Eclecta 3 D S S 2 D S S 3 W I K O S S 2 Onze Gezellen 3 Topscore 2 De Blinkert 4 Heren lste klasse Santpoort H V S 2 OVRA Eclecta CIOS 2de klasse A Rapiditas G I O S P W N Altijd Welkom W I K C I O S 2 Eclecta 2 O V R A 3 H B C 2 3de klasse A Spaarnestad G I O S 3 O V R A 4 W I K 3 D S S 3 Hepol 2 C J M V P W N 2 P S C B Die Raeckse 2 De Blinkert Santpoort 2 OSS 2de klasse B P S V H O V R A 2 H V S 3 De Blinkert 2 G I O S 2 D S S Set Up C I O S 3 Velox 3de klasse B Hepol WIK2 H V S 4 D S S 2 H B C 3 O S S 2 W I K 4 Rotor ENGELSE LEAGUE. Eerste divisie: Blackburn RoversBlackpool 00. De uitslagen van de op Duindigt gehouden dra verijen luiden: Oronincenpri.is: (2120 m.): 1. Wanda van Gonny 1.28.92. Wilna van Oranje: 3. Wanda. Winn. 2.20: pl. 1.40, 2.50. 3.00; gek. 510: cov. 6.20. Mereveldprijs (2020 nr.): 1. The Lee 1.26.7: 2. Tortelduif S: 3. Tea. Winn. .5.80; pl. 2.10, 2.80. 4.00: gek. 12.10; cov. 6.70. Hilversumprijs (2600 m.): 1. Vanadis 1.26.2; 2. Sjakie Scott; 3. Perraise. Winn. 1.20; pl. 1.10. 1.10; gek. 2.70: cov. 2.70. Kampioenschap van Nederland (2500 m.) met autostart: 1. Theo Messidor 1.20.2; 2. Roland: 3. Double Six M. Winn. 2.10 (stal); pl. 1.20. 1.50. 1.20: gek. 11.10: cov. 5.80. Alkmaarprijs (2600 m.l: 1. Tabor 1.22.7; 2. Sam my Mars; 3. Sir Parisien O. Winn. 1.10: pl. 1.10. 1.10: gek. 1.50: cov. 1.70. Duindigt prijs 12100 m.): 1. Traviata 1.22.9: 2. Seigneur Bascom; 3. Query Hanover. Winn. 3.50: pl 1.80, 2.60, 4.50: gek. 9.00; cov. 8.40. De uitslagen van de rennen luiden: Hel Criterium (1700 m.): 1. Jolly Peter 1.52.2: 2.Marialva II; 3. Sir Carston. Winn. 1.50 (stal): pl. 2.10, 3.00; gek. 10.10; cov. 6.00. St. Leger (2900 m.): 1. Paljas 3.17.3: 2. Terra- tius: 3. Irish Doll. Winn. 1.40; pl. 1.10, 2,70, 2.90: gek. 4.40; cov. 10.00. Beker der Amateurs (2400 m): 1. Sylvia 2.44.2; 2. Comet; 3. Arklow Rock. Winn. 1.40; pl. 1.10. 1.10; gek. 1.70; cov. 1.90. Totale omzet 157.263.50. Stirling Moss en Tony Brooks hebben met een Aston Martin de Tourist Trophy, die zaterdag op het circuit van Goodwood werd gehouden en die meetelt voor hpt wereldkampioenschap merken, gewonnen Zi,j legde de 148 ronden (572 km) af in 4 uur 1 min. 17 sec. De uitslag was: 1. Moss-Brooks (GB) met Aston Martin, de 148 ronden (572 km) in 4.01.17; 2. Salvadori-Bradham (GB/Austr) met Aston Martin 4.01.17.4; 3. Shelby- Lewis-Evans (VS/GB) met Aston Martin 4.01.17.8. Op 4 ronden: 4. Behra-Barth (Fr./GB) met Porsche. Op 5 ronden: 5. Gre gory-Ireland (VS/GB) met Jaguar. De eindstand van de competitie om het wereldkampioenschap merken (sportwa gens) luidt (de beste resultaten van elk merk tellen): 1. en wereldkamipoen Fer rari 32 punten; 2. Aston Martin 22 pnt.; 3. Porsche 18 pnt,.; 4. Lotus 3 pnt.; 5/6. Jaguar en Osca beiden 2 pnt. In de Prijs der Besten, die woensdag middag op Duindigt wordt gelopen, ver schijnen de cracks van de generatie dei- tweejarigen opnieuw aan de start. De succesvolle Xina S blijft echter op stal, ornaat zij anders achter elkaar te veel te doen krijgt. Hierdoor krijgt de Permit- zoon Xuthus S een prachtige kans dit nummer te winnen, daar hij bovendien nog 20 meter voorgift krijgt van zijn groot ste concurrenten Xema S en Xenia Scott. Indien baan en weer goed zijn liggen voor deze uitzonderlijk goede jaargang opnieuw recordverbeteringen binnen de mogelijk heden. Het internationale nummer brengt Trudi Trotham als de favoriet aan de start, hoe wel de afstand voor haar wat te kort is. Dit is een groot voordeel voor Sagne d'Or en Martini Spencer, die echter een slech tere positie aan de start hebben en veel van hun niet al te grote uithouding zullen moeten geven om Geersen te achterhalen. Door zijn verbluffend goede prestatie van afgelopen zondag is The Lee het aan gewezen paard in het leerlingennummer, want indien hij deze verrichting herhaalt kunnen de vertegenwoordigers van stal Marianne (Vanity en Victor Hanover) het niet bolwerken. De veel rustiger geworden Utopie zou in dit gezelschap nog kunnen verrassen, temeer daar haar rijder Bouw huis uit het goede hout is gesneden. In de draverij van meet voor driejarigen heeft W. II. Hollandia de voorkeur, maar zijn overwinning staat lang niet vast daar de Het invitatie A-toernooi van de LTC „Bloemendaal" dat zaterdag en zondag op de banen van „Duinwijck" sterke spelers en speelsters op het gravel bracht is bij de heren gewonnen door de Amsterdammer R. Gurowitch en bij de dames door zün stadgenote mej. H. v. Rün. Ook het gemengd dubbel werd een zege voor Gurowitch in samenwerking met mej. B. v. Buuren uit Hilversum. Th. Kramer die twee maal de beker mee naar huis nam, was niet in zün beste conditie en moest in de finale met 6—2 en 6—2 de eer aan Gurowitch laten. In de eindstryd van het damesenkel spel versloeg de zeventienjarige mej. Van Rün in de finale mej. Van Buuren met twee maal 63. Toos Schouten leverde een knappe prestatie door mej. Van Kuyk uit Schiedam uit te schakelen en zondag in de halve eindstrijden mej. Van Buuren büna een nederlaag te bezorgen. In de beslissende set leidde de Bloemendaal-speel- ster met 54, doch met 75 moest zü de eer aan haar tegenstandster laten. Dat het publiek een sterk veld kan waarderen bleek uit de grote belangstelling. Zaterdag en zondag werde,, ook de eind strijden gespeeld van het B- en C-toernooi dat negen dagen lang de aandacht vroeg. In de B-afdeling werd het herenenkelspel een zege voor J. Brandse die zijn sterke tegenstander H. v. Hoorn in drie sets de baas bleef: 64, 36, 7—5. Bij de dames meldden wij reeds dat Toos Schouten Wil v. d. Broek in de finale versloeg. De resultaten van het invitatie A-toernooi luidden: IRE.Th. Kramer vcrsl. J. Tervoort 7—5 64; H. v. d. Ree versl. L. Verhoef 4—6 6—4 6—4; R. Gurowitch versl. H. Reus 6—3 7—5; C. Nieland versl. O. Timmers 11—9 7—9 64. HaJve eind strijden; Th. Kramer versl. H. v. d. Ree 4—6 6—1 2; R. Gurowitch versl. C. Nieland 06 62 8—4. Eindstrijd: R. Gurowitch versl. T. Kramei 6-2 6—2. D.e.: mej. t. Schouten versl. mej. K. v. Ku.vk 64 36 4—2 gew. gegeven: mej. B. v. Buuren versl. mej. N. Dingier 6 0 86: mej. H. v. Rijn versl. mej. K. Okker 6—3 6—3; mej. O. v. Beest versl. me.i. J. v. d. Duim 6—1 6—3. Halve eind strijden: me.i. B. v. Buuren vers!, mej. T. Schou ten 6—0 1 6 75: mej. H. v. Rijn versl. mej. O. v. Beest 64 1—6 6—0. Eindstrijd: mej. H. v. Rijn versl. mej. B. v. Buuren 6—3 6—3. G.D.: mej. H. v. Rijn en Th. Kramer versi. mej. T. Schouten en H. Reus 61 9—7; mej. N. Ding le- en J. Tervoort versl. mej. O. v. Veest en C. Nieland 6—3 6—2; mej. B. v. Buuren en R. Gu rowitch versl. mej. J. v. d. Duim en H. Borger- ding 6—3 6—2; mej. K. Okker en H. v. d. Ree w.o. Halve eindstrijden: mej. N. Dingier en J. Ter- voort, versl. mej. H. v. Rijn en Th. Kramei" 6—4 d4; mej. B. v. Buuren en R. Gurowitch versl. mej. K. Okker en H. v. d. Ree 6—1 06 6—4. Eindstrijd: mej. B. v. Buuren en R. Gurowitch wonnen door afwezigheid van mej. Dingier re glementair. Afdeling B, H.E., halve eindstrijden: H. van Hoorn versl. F. Neelissen 6—2 68 61: J. Brand se versl. R. Reinalda 7—5 46 6—2. Eindstrijd: J. Brandse versl. H. v. Hoorn 6—4 3—6 75. D.E., halve eindstrijden: Wil v. d. Broek versl. me.i. N. Jansen 6—2 6—1; mej. T. Schouten versl. mevr. W. Venekamp 61 62. Eindstrijd: mej. T. Schouten versl. Wil v. d. Broek 1—6 6—4 63. H.D.. halve eindstrijden: R. Reinalda en F. Nee- lissen versl. J. Eisema en J. Brandse 97 26 64: P. Titiheru en P. Barend versl. W. v. Dui nen en J. Verschuur 6 1 6—3. Eindstrijd: P. Ti tiheru en P. Barend versl. R. Reinalda en F Neelissen 62 61. D.D., halve eindstrijden: mevr, C. Ottolini en mevr. A, Zurcher versl. mevr. M. Kauling en mej. M. Jansen 6—1 61 mevr. C. Verhoef en me.i. T. Schouten versl, mevr. L. Gersen en mevr. L. in -t Hout 5-7 fi-4 6—1. Eindstrijd: mevr. C. Ottolini en mevr. A. Zurcher versl. mevr. C. Ver hoef en mej. T. Schouten 6—3 62. G.D., halve eindstrijden: mevr. Zurcher en Schlattman versl. mej. T. Schouten en P. Titihe ru (16 6—3 64; mevr. A. Lunbeck en H. van Hoorn versl. mej. J. Verwaal en J. Verspoor 64 63. Eindstrijd: mevr. A. Lunbeck en H. v. Hoorn versl. mevr. Zurcher en Schlattman 63 46 6—2. Afdeling C, H.E., halve eindstrijden: R. Reinal da versl. C. Gaus 6—4 68 8—6; A. Groen versl. H. Niggebrugge 4—6 6-0 6—2. Eindstrijd: R. Rei nalda versl. A. Groen 75 36 6—2. D.E., halve eindstrijden: mej. M. Sikkes versl. mej. N. Dingemans 6—1 86: Wil v. d. Broek versl. mej. D. Schoorl 62 64. Eindstrijd: Wil v. d. Broek versl. mej. M. Sikkes 6—3 64. H.D., halve eindstrijden: Knuyt en Vogelsang versl. R. Reinalda en P. Koopman 7-5 6—3: T. Okker en W. Heringa versl. J. v. Paradijs en W. Coster 6-1 6—4. Eindstrijd T. Okker en W. He ringa vcrsl. Knuyt en Vogelsang 10—8 63. D.D., halve eindstrijden: mej. T. Broersen en mevr. H. Hei versl. mej. D. Schoorl en mej. M. v. Huistee 6—2 6—3; mej. M. Sikkes en mej. N Dingemans versl. mevr. C. Ridder en mej. A. Sprengers 6—0 6—3. Eindstrijd: mej. M. Sikkes en mej. N. Dingemans versl. mej. T. Broersen en mevr. H. Hei 6—2 6—2. G.D., halve eindstrijden: mej. T. Broersen en W. Hei versl. mevr. T. Lamp en W. Kruyer 6—1 46 7—5: mej. C. Lamp en R. Kammeijèr versl. mevr. G. Ridder en C. Gaus 64 3—6 6—1. Eind strijd: mej. T. Broersen en W. Hei versl. mej. C. Lamp en R. Kammeijer 63 61. De geruchten dat de Zweedse tennisspe ler Sven Davidson tot het professionalis me over zou gaan hi.i zou een aanbod van 15.000 pond sterling van tennispromo- tor Kramer hebben ontvangen schij nen definitief van de baan te zijn. Sven Davidson zal op 22 september in Parijs deelnemen aan het toernooi om de Poreecup. Nadien wil Davidson twaalf maanden studeren in de Verenigde Staten voor zijn ingenieursdiploma. Bolcsèit De Europese zwaargewicht kampioen, de Zweed Ingemar Johansson, die zondag een sensationele k.o. overwinning behaal de op de Amerikaanse nummer twee van de ranglijst Eddie Machen. is op het ogen blik de meest gevraagde bokser in de Ver enigde Staten. Nat Fleischer, boksexpert en hoofdre dacteur van het bekende tijdschrift „The Ring" zeide, dat Johansson door zijn prestatie uitdager nummer één was voor een titelgevecht tegen de Amerikaan Floyd Patterson. De enige persoon op wie de overwinning van Johansson geen indruk schijnt te heb ben gemaakt, is de promotor van Patter son, Gus d'Amato. De man, die een titel gevecht wil organiseren tussen beide boksers zeide: „Ik zie Johansson zoals ik andere boksers zou bezien, die tegen Pat terson willen boksen. De knockout zege heeft geen indruk op me gemaakt, aange zien ik Eddie Machen nooit hoog heb ge schat". Intussen is het wel zeker dat Ingemar Johansson een revanchewedstrijd zal bok sen tegen Machen in januari van het vol gend jaar. De Zweed is hiervoor een ga rantiesom van 80.000 dollar aangeboden. uitstekend gefokte Wodan iedere week nog vorderingen maakt. Ook Wim Hollandia is nog een mogelijkheid. De overigen kun nen slechts bij verrassing in aanmerking komen. Ook in het lange-afstandsnummer heeft Geersen een goed ijzer in het vuur met de goede Uriël, die Us Erebus, Ullustre Hanover en Yeja S achter zich kan houden. In de Riverprijs doet de goede Upie Scott P zijn heroptreden, maar hoewel hij niet kansloos is zal hij tegen Uranus en Uranium H het onderspit moeten delven. Outsider is Tensor Gregor. Bij de rennen kan First Trial zijn eerste overwinning boeken. In de Boekanierprijs kan de keuze Delbrassinne de zege weg dragen en in de tweede afdeling van dit nummer Kaliban. Op de laatste dag van de internationale atletiekkampioenschappen van Roemenië hebben de Nederlandse vertegenwoordi gers zich goed geweerd. Eef Kamerbeek won de 110 meter horden in 14.5 sec., slechts 0,1 sec. boven zijn Nederlands re cord, voor de Zweed Johansson, finalist tijdens de jongste Europese kampioen schappen met 14.6 sec., de Chinees ICao Gi-Chiao en de Duitser Sturmer, die bei den 14,8 sec. liet afdrukken. Nel Zwier eindigde bij het hoogspringen met 1.64 meter op de tweede plaats ach ter de Europese kampioene en wereldre cordhoudster Yolanda Balas, die 1.78 me ter 'bereikte, maar vóór de Chinese reve latie op dit nummer Cheng Feng Yung. Weliswaar kwam Cheng Feng Yung tot dezelfde hoogte, maar zij had meer fout- sprongen. Op de vierde plaats eindigde Inge Kilian (Did.)- met 1.60 meter. De 80 meter horden werd een overwin ning voor de Duitse Edeltraud Eiberle in 10.9 sec. voor Un Iuen-Sin (China) in 11.- sec. De Rus Baltusnikas wierp de discus het verst met 53.75 meter. Tijdens de internationale atletiekkam pioenschappen van Roemenië heeft de Tsjechische atlete Dana Zatopekova met een worp van 56.67 meter het Europees record speerwerpen dames verbeterd. Het oude stond met 56.02 m reeds op haar naam. Zij wierp dit op 19 aug. j.l. tijdens de Europese kampioenschappen in Stock holm. De Belgische wielrenner Rik van Steen bergen heeft zaterdagmiddag in Parüs voor de vijfde achtereenvolgende maal het Cri terium der Azen, een wegwedstrijd over 100 km, die dit jaar voor de 31ste maal werd gehouden, gewonnen. Van Steenbet- gen reed de 27 ronden in 1 uur 51 minuten en 29 seconden, hetgeen neerkomt op een gemiddelde snelheid van 53.819 km pei uur. Er waren 16 deelnemers. De uitslag luidt: 1. Rik van Steenbergen (België) 10 km in 1 uur 51 min. 29 sec.; 2. Darrigade (Frankrijk) op 14 sec.; 3. Géirn- niani (Frankrijk) op 18 sec.; 4. Rivièra (Frankrijk) op 26 sec.; 5. Groussarri (Frankrijk) op 37 sec.; 6. Bahamontes (Spanje) op .39 sec.: 7. Ernzer (Luxemburg, op 40 sec.: 8. Bernard Gauthier (Frank rijk) op 42 sec.: 9. Gaul (Luxemburg) np 47 sec.: 10 Huot (Frankrijk) op 54 sec. Louison Bobet (Frankrijk) gaf in de 23ste ronde op. De Ronde van Polen De zesde etappe van de Ronde van Polen voor onafhankelijken. van Poznan naar Walbrzych over 237 km. is gewonnen door de Belg Goossens in 6 uur 32 min. 0.1 sec. Tweede werd de Fransman Lepine in 6.34.51 en derde de Pool Gazda in 6.35.49. De uitslag luidde verder: 12. Geldermans (Nederland) 6 uur 37 min. 33 sec.; 14. Ehlen (Nederland) 6.37.42; 60. Van der Ven (Ne derland) 6.47.20; 61. Kool (Nederland) 7.00.51 en 62. Steenvoorden (Nederland) 7.02.- Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Goossens (Belg.) 30.53.47; 2. Gornalzcyk (Polen) 30.59.15; 3. Everaerts (Belg.) 30.59.16; 4. Vanderbroek (Belg.) 31.00.09; 5. Wieckowski (Polen) 31.00.32. De Nederlandse renners staan als volgt geklasseerd: 10. Geldermans 31.03.56; 23. Ehlen 31.10.34; 40. Kool 31.26.44; 49. Van der Ven 31.48.15; 61. Steenvoorden 32.23.48. Op 30 oktober partij in Haarlem Voor de tweekamp om het wereldkam pioenschap dammen tussen de titelhouder, de Canadees Marcel Deslauriers, en de Russische grootmeester Iser Koeperman ziet het wedstrijdschema er als volgt uit: Zaterdag 4 oktober: le partij in Den Haag; zondag 5 oktober: rustdag; maandag 6 oktober: 2e partij in Scheveningen; dins dag 7 oktober: 3e partij in Rotterdam; woensdag 8 oktober: 4e partij in Rotter dam; donderdag 9 oktober: rustdag; vrij dag 10 oktober 5e partij in Almelo; zater dag 11 oktober: 6e partij in Enschede; zon dag 12 oktober: rustdag: maandag 13 ok tober: 7e partij in Assen; dinsdag 14 okto ber: 8e partij in Apeldoorn; woensdag 15 oktober: rustdag: donderdag 16 oktober: 9e partij in Amsterdam; vrijdag 17 oktober: 10e partij in Utrecht; zaterdag 18 oktober 11e partij in Amsterdam; zondag 19 okto ber: rustdag; maandag 20 oktober: rust- dag;dinsdag 21 oktober: 12e partij in Arn hem: woensdag 22 oktober: 13e partij in Hengelo: donderdag 23 oktober: rustdag; vrijdag 24 oktober: 14e partij in Den Haag; zaterdag 25 oktober: 15e partij in Goes; zondag 26 oktober: rustdag; maandag 27 oktober: 16e partij in Rotterdam; dinsdag 28 oktober: 17e partij in Rotterdam; woensdag 29 oktober: rustdag; donderdag 30 oktober: 18e partij in Haarlem; vrijdag 31 oktober: 19e partij in Den Haag; zater dag 1 november: 20e partij (plaats waar wordt gespeeld nog onbekend). De Canadees Deslauriers komt alleen naar Nederland, Koeperman zal worden vergezeld door een secondant en een tolk. De jaarlijkse nachtwedstrijd van Willem III heeft een sroot succes opgeleverd voor de organiserende vereniging. Want drie ploegen van de Amsterdammers legden be- slac" op de eerste drie plaatsen, zodat ook de verenigingsprijs voor Willem III was. Nog nooit in de geschiedenis van de nachtwedstrijd is het zo mooi weer ge weest als ditmaal. Al'een de juryleden, die door het lage polderland in de buurt van de Vinkeveense plassen de verschillende controles moesten onzoeken. hadden nog wel eens moeite met de grondmist om zich te oriënteren. De roeiers hadden daarvan merkwaardig genoeg in het geheel geen hinder. Het met grote listigheid uitgezette par cours moest binnen 260 minuten gevaren worden. Daar slaagde echter geen van de 36 deelnemende ploesen in. Twaalf over schreden zelfs de tijdslimiet en werden uit de strijd genomen. Winnaar werd de ploeg gevormd door Piet Helle en de bekende oud-roeier Brunmaier met hun echtgenoten. Zij had den elf strafpunten opgelopen, slechts- twee minder dan de ploeg van de heer ,T. J. Sprangers. De uitslag was: 1. Willem III, captain P. Helle, 11 strafpunten: 2. Willem III, cap tain J. J. Sprangers, 13 strafnunten; 3. Willem III. captain W. J. F. Pels, 14 straf- minten: 4. Nautilus, captain mej. E. Bom- beke, 18 strafpunten: 5. en 6. De Laak. captain ir. J. H. van Loenen en Willem III, captain A. L. C. Simons, elk 20 strafpun ten; 7. De Amstel. captain A. F. Mulder, 25 strafpunten; 8. Nereus/Willem III com binatie, captain J. Boelen, 34 strafpunten; 9. Het Spaarne/Jason combinatie, captain P. G. Mulder jr.. 40 strafpunten; 10. Wil lem III, captain J. C. Stoker, 46 strafpun ten. Advertentie KUIPERS - KL HOUTSTRAAT 112 TEL. 11142 - HAARLEM Tijdens de jaarvergadering van de af deling Brabant van de KNVB is enige ontstemming ontstaan over de opvolging van de heer Schroder, die 32 jaar voor zitter is geweest en nu afscheid wil nemen omdat hij het naast zijn voorzittersschap van de KNVB te druk zou krijgen. Tijdens de vergadering nu kwam de heei Schroder met een warme aanbeveling voor de heer Th. Bonants uit Tilburg, die hij de meest acceptabele figuur vond voor de voorzittersfunctie. De scheidende voorz't- ter zeide een onderhoud te hebben geh-ir met mgr. Bekkers, bisschop-coad.jutor vor Den Bosch, die akkoord ging met de keuze De vergadering oefende daarna critiek over deze gang van zaken, die men in strip' achtte met de gebruikelijke verkiezings procedure in de KNVB. De vergadering wilde een nadere toelichting, omdat men zelf het recht wilde voorbehouden kandi daten voor de voorzittersplaats te stellen zonder voorafgaand contact met de bis schop. Die toelichting werd evenwel n:e' «Tfmpvon Het internationaal driebandentoernooi. dat zaterdag en zondag in Arnhem is ge houden, is door de Belg Vingerhoedt ge wonnen. De eindstand luit: 1. Vingerhoedt (Belg.) 8 matchpnt, hoog ste serie 9, alg. gemidd. 0.934, 2. Stikkel- man (Ned.) 6 11 0.788, 3. De Ruyter (Ned.) 4 7 0.814, 4. Tiedtke (Did.) 2 6 - 0.828, 5. Broekhuizen (Ned.) 0 6 0.653. Het toernooigemiddelde bedroeg 0.797. ZWEDEN. Zweden heef) de voelbal- landenwedstrijd tegen Noorwegen in Oslo met 20 gewonnen. Bij de rust hadden de Zweden reeds een 1voorsprong. HONGARIJE. Het Hongaarse voetbal elftal heeft zondag in Chorzow met 31 gewonnen van Polen. Bij de rust hadden de Hongaren reeds een 10 voorsprong. - FINLAND. In het Olympisch stadion in Helsinki heeft Denemarken voor 11.000 toeschouwers met 41 van Finland ge wonnen. De ruststand van deze voetbal match was 10. WAGTMANS VIJFDE. Wagtmans is vijfde geworden in een internationale stayerwedstrijd die in Bielefeld werd ge houden. Winnaar werd wereldkampioen Bucher (Zwits.). Het eindklassement luid de: 1. Bucher (Zwits.) 99.950 km, 2. Ti- moner (Sp.) 99.800 km, 3. Burrey (Did.) 99.220, 4. Pizzali (It.) 99.181 km, 5. Wagt mans (Ned.) 98.905 km. RIVIèRE. De Fransman Roger Rivière, die sedert 18 september 1957 met 46,923 km houder van het werelduurrecord is, is van plan op 18 september in Milaan een poging te doen het werelduurrecord nog scherper te stellen. VERHOEF. Schalk Verhoef heeft de Ronde van de Benelux gewonnen. Hij leg de de 135 km af in 3 uur en 53 min. Twee de werd Huissóon uit Goes en derde de Belg Devolder met 15 seconden achter stand op de winnaar. ADA DEN HAAN. Tijdens internationale clubwedstrijden tegen PSV (Eindhoven) en de zwemverenigingen van Krefeld en Mönchen-Gladbach bewees Ada den Haan weer haar grote kracht op de 200 meter schoolslag. In de uitstekende tijd van 2 min. 48.2 sec. bleef zij in het 25 meterbad 1.2 sec. voor de Duitse Wiltrud Urselmann. PANTEKOEK—SERTON. Maandag avond zijn in gebouw Odeon in Rotterdam amateursbokswedstrijden gehouden. De enige partij in de A-klasse, tussen de zwaarwelters Pantekoek (Rotterdam) en de Eindhovenaar Serton, eindigde onbe slist. Korfbal Op voorstel van de Kon. Belgische Korfbalbond zal de interland korfbalwed- strijd BelgiëNederland plaatsvinden op zondag 26 oktober In Antwerpen. In de samenstelling van de keuzecom missie van de K.N.K.B. is een wijziging gekomen. Wegens gezondheidsredenen heeft de heer Steenis voor de K.C. be dankt. In diens plaats is thans benoemd de heer J. Biesheuvel. De K.C. bestaat dus uit de heer Jac. v. Driel (Rotterdam) voor zitter, H. Arends (Haarlem) secretaris, J. Biesheuvel en J. R. Venekamp (beiden Amsterdam) en L. Wedemeyer (Dordrecht). Maandagavond om half zes is het uit de Waalhaven te Rotterdam komende Duit se rijnschip „Seydlitz" in aanvaring ge komen met het 429 ton metende vracht schip „Anna Maria II" uit Rotterdam, dat door de sleepboot „Louise" dezelfde ha ven werd binnengebracht. De „Anna Ma ria II" werd aan stuurboordzijde mid scheeps geraakt, brak in tweeën en zonk. Het had 300 ton amoniakpoeder als lading aan boord. Het schip had één opvarende, de 43-jari- ge schipper W. Kleine uit Rotterdam, die aan het roer staande, het ongeval zag aan komen en een reddingsboei had omgedaan. Toen de „Anna Maria II" zonk nam hij de scheepshond in zijn armen en sprong te water. Het tweetal werd veilig door de sleepboot opgepikt. Te Utrecht is overleden de arts J. F. Steenmeyer, geneesheer-directeur van het homeopatisch ziekenhuis te Utrecht, in de leeftijd van 57 jaar. Na zijn studie aan de rijksuniversiteit te Utrecht, waar hij 11 november 1927 zijn artsexamen deed, werkte hij een jaar in het homeopa tisch ziekenhuis te Utrecht als assistent van dr. J. N. Voorhoeve. Na het overlij den van dr. Voorhoeve werd de heer Steenmeyer op 15 maart 1951 diens opvol ger als geneesheer-directeur van het Utrechts homeopatisch ziekenhuis. On der zijn leiding is het ziekenhuis uitge breid: in 1954 met een ruimte voor poli- klinieke en physische therapie en in 1957 met een paviljoen voor 32 patiënten. Ned. Herv. kerk Beroepen te Bergschenhoek A. van Eyk te Benthuizen en te Wijk bij Heusden W. H. van Kooten te Hasselt; aangenomen naar Den Hoorn (toezegging) G. H. Wol- fensberger, kandidaat te Amsterdam en naar Moerkappel (toezegging) A. Broertje te Herkingen; bedankt voor Appelscha mr. Q. Rovers te Warns en voor Bergum J. den Hartogh te Wommels. Gereformeerde kerken Beroepen te Appingedam A. ter Hoeve te West-Terschelling, te Balk J. D. B. van der Meulen, kandidaat te Amsterdam: be noemd tot hulppredikant te Emmen ds. H. G. Meynen. vroeger predikant te Soeraba- ja en te Londen (voor Lancashire) L. Zwaan, kandidaat aldaar; bedankt voor Workum T. de Boer te Driesum. Chr. Gereformeerde kerk Tweetal te Aalsmeer J J. Rebel te Mur- merwoud en S, van Zwoll te Kampen; aan genomen naar Vlissingen A. W. Drechsler te Amsterdam-Noord. Remonstrantse Broederschap Aangenomen naar Boskoop-Waddinx- veen mej. A. Visscher, proponent te Lei den. Vrüe Evangelische gemeente Bedankt, voor Groningen H. C. Leep te Rotterdam. Baptistengemeenten Beroepen te Enschede W. Veenstra te Treebeek,

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13