GRA TIS 48 X Haarlems Dagblad Boeiende lezing van dr. K. Strijd voor afdeling Haarlem van P.S.P. RECEPTENBOEKJEF Nescafé Nieuwe sneldroogmethode voor te water geraakte auto's EEN FRAAI HAARLEMSE DISCOCLUB IN NIEUWE BEHUIZING A anmeldingsfo rmulier 5 Westerse ideologie en bewapening houden de mensheid in web van zvantrouwen gevangen ra Electriciteits-vrouwen openden seizoen Beroemd poppenhuis in bezit van Haarlem Burgerlijke Stand van Haarlem Examens Beiaardconcert van Arie Peters Beroemde solisten in Haarlems Concertgebouw Bromfietser door bus aangereden en gewond Orgelconcert in de Grote Kerk Faillissementen Van Duin nog steeds leider hij „Kampioen" Eindstanden in de voetbal competitie van bedrijven Heerlijke recepten. Geef ,r"J Nescafé De schaakcompetitie voor diensten en bedrijven Mislukte roofoverval Vermoedelijke daders zijn gearrestered KROUWELS Tinholt-verzameling naar „Bloemenheuvel" WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Voor do afdeling Haarlem van de Paci fistisch Socialistische Partij heeft dr. K. Strijd uit 's-Hertogenbosch dinsdagavond een inleiding gehouden over het onder werp „Ons socialistisch ja". Ongeveer tweehonderd aanwezigen luisterden in een der zalen van restaurant Brinkmann aan de Grote Markt in Haarlem geboeid naar zijn doorwrocht betoog. Dr. Strijd stelde voorop dat pacifisme en socialisme naar zijn mening onverbreke lijk met elkaar zijn verbonden. Pacifis me is geen luxe maar noodzaak en in het socialisme niet iets accidenteels maar es sentieels. Hij gaf dan ook toe dat de naam van de P.S.P. in feite wat ongelukkig is gekozen. Pacifisme en socialisme zijn ech ter daarom naast elkaar gesteld teneinde scherp te onderscheiden dat er naast het huidige „socialisme met de atoombom" een socialisme kan bestaan, dat de atoom bom met al zijn consequenties verwerpt. Spreker legde er de nadruk op dat de P.S.P. per se geen hetze tegen de P.v.d.A. op haar program heeft staan. „De vraag die wij ons echter steeds opnieuw moeten stellen is of wij met het socialisme-van-nu wel op de goede weg zijn. Staat het socia lisme heden ten dage nog wel op de bres voor een samenleving waarin de mens, mensen en volkeren in broederschap en medeverantwoordelijkheid tot hun recht komen?" Dr. Strijd had de indruk dat in de tegenwoordige z.g. gebroken kapitalisti sche maatschappij veel van wat het socia lisme tot een eenheid moest binden ver dwenen of verwaterd is. „Het economisch motief staat nog altijd op het eerste plan, arbeid is in de twintigste eeuw nog steeds verlaagd tot een waar en er bestaat geen recht op arbeid. Het hebben van gelijke kansen voor iedereen, wie gelooft daarin die om zich heenziet? Het „gelddenken" overheerst in onze maatschappij. Be langrijk is niet wat de mens is, maar wat hij heeft en zelfs vaak wat hij aan heeft", aldus dr. Strijd. Tragiek De tragiek van het huidige socialisme was naar sprekers mening, de zucht naar het behoud van wat men na veel strijd verworven heeft, in plaats van te streven naar wat men erbij kan krijgen. Het is echter goed zich rekenschap te geven en er zich op te bezinnen dat een hervorming van de maatschappij enorme problemen zal scheppen. Spreker wilde dan ook de diepste structuurlijnen van onze samenle ving onaangetast laten en de economische vraagstukken overlaten aan de deskundi gen op dat gebied. De P.S.P. kan daarbij echter stimulerend optreden en op de grondslag van zijn beginselen de weg aan geven die gevolgd dient te worden. Daar toe is een ernstige bestudering van al deze vraagstukken door de leden van de P.S.P. noodzakelijk. Dr. Strijd wees er voorts op dat het paci- Advertentie Voor Uw „verre" bloemengroet... FLEUROP Dinsdagmiddag werd in een van de bo venzalen van restaurant Brinkmann in Haarlem het nieuwe seizoen van de Neder landse Vrouwen Electriciteits Vereniging door de voorzitster mevrouw R. van dei- Noord Magré geopend. Er waren veel be langstellenden, waaronder ook nieuwe le den, die naar deze feestelijke middag wa ren gekomen. Allen waren vol verwach ting over wat het programma voor het ko mende jaar zal brengen, want dat is heel wat: excursies, lezingen, demonstraties enzovoorts. Dinsdagmiddag gaf mevrouw Van der Noord de vele vrouwen onmiddellijk weer het idee „thuis" te zijn. Zij hield geen plechtige openingsrede, integendeel. Zij maakte een gezellig babbeltje over het weer, over de vakantie en over de komen de winter, die toch ook wel weer zijn be koorlijkheden heeft, vooral wanneer men denkt aan de snorrende kachel, aan de he te chocolademelk en aan de meubels, die dan opeens weer anders worden neer gezet. Voordat de voorzitster het woord aan de voordrachtkunstenares mevrouw M. Backer-Breed gaf, wees mevrouw Van der Noord nog even op de grote bestuurs tafel, waar allemaal pakjes lagen: prijzen van een zelf georganiseerde loterij. In de pauze werden die opengemaakt. Het ble ken stukken zeep, potten jam, zakdoekjes cakes, parfum en nog vele andere verras singen te zijn. Dat alles werd onder grote hilariteit van de dames verkocht. Mevrouw M. Backer wist bij haar voor dracht door haar grappige verteltoon, haar soms knappe stemverbuigingen en haar mimiek de personen uit de verhalen of Falklandjes haast levend aan haar pu bliek voor te zetten. We „zagen" een pruimende opa, een slissende oude vrij ster of een verlegen, dom boerenmeisje voor ons. Vooral ook met het verhaal „Ik doe er al zolang mee" van Annie M. G Schmidt maakte ze door haar simpele voordracht het publiek vaak aan het lachen. De dames hebben van deze'middag ken nelijk genoten en velen spraken na afloop dan ook de hoop uit, dat alle door de Ne derlandse Vrouwen Electriciteits Vereni ging georganiseerde evenementen in het komende seizoen zo prettig zullen verlo pen. fistisch socialisme slechts het „socialisme zonder atoombom" aanvaardt omdat het „socialisme met de atoombom" naar zijn oordeel de mensheid gevangen houdt in een web van volstrekt wantrouwen tussen Oost en West, tussen Amerika en Rus land". Hij verwierp met klem de stelling als zou het bezit van dit mensonterende wapen slechts tot doel hebben het gebruik ervan te voorkomen. „De atoombom bene velt ons denken, onze visie op de werke lijkheid. Wij hebben ons ingeprent dat de Russen toch eens de aanval zullen begin nen. Het anti-communisme beheerst de wereld op een zodanige wijze, dat men be reid is alles op te offeren", aldus de spre ker, die er de nadruk op legde dat de P.S.P. communistisch noch anti-communistisch in de gangbare zin van het woord is. Om deze x-eden hebben de P.S.P.-ers in de ge meenteraden waarvan zij deel uitmaken, zich niet verzet tegen de benoeming van communisten in de raadscommissies. „In dien vastgehouden wordt aan de huidige westerse ideologie zal het niet mogelijk zijn bepaalde keiharde feiten te zien, zoals daar zijn de renazificatie in West-Duits- land waar voormalige nazi-leiders weer op verantwoordelijke posten zitten, de ter reur in Algerije, waar mensen gruwelijker gemarteld worden dan in het ergste Duitse concentratiekamp is voorgekomen". Hel drama Hongarije is er het beste bewijs voor, zo ging spreker voort, waartoe het blind vertrouwen in de atoombom en het vasthouden aan de westerse ideologie heeft geleid. De P.S.P. wil nieuwe weerbaar heid wekken in het Nederlandse volk tegen de verlammende invloed van de waanzin nige bewapeningswedloop. In de volksver tegenwoordiging en de Verenigde Naties moet deze pacifistisch socialistische stem doorklinken. Socialisme-zonder-atoombom vraagt bereidheid zware offers te brengen terwille van de mensheid. „Het gaat er uiteindelijk om dat wij de mogelijkheden krijgen eenvoudig nog als mensen te kun nen leven in een wereld waar allen op de rechte plaats aanspraak kunnen maken. Daarom zegt de P.S.P. onvoorwaardelijk neen" tegen de kernwapens en „ja" te gen het socialisme zonder atoomdreiging en terreur", aldus eindigde dr. Strijd zijn toespraak, welke gevolgd werd door een geanimeerde en interessante gedachten- wisseling. De voorzitter van de afdeling Haarlem van de P.S.P., de heer H. de Nie, had aan het begin van de avond dr. Strijd bij de aanwezigen ingeleid. Het poppenhuis, oorspronkelijk afkom stig uit het bezit van de families Ploos van Amstel en Blaauw, sedert 1953 in bruik leen gegeven aan het Frans Halsmuseum, is door de gemeente Haarlem aangekocht met steun van de Vereniging Rembrandt. Door deze aankoop is het bezit van dit unieke stuk voor ons land, en in het bij zonder voor Haarlem, thans verzekerd. Het verworven bezit is daarom uniek, om dat het een aanschouwelijk beeld geeft van een woonhuis omstreeks 1750, met zijn vol ledige inventaris, bestaande uit meer dan drieduizend voorwerpen. Het geheel is uitgevoerd in opdracht van de in zijn tijd beroemde „astrologus" dr. Ludeman (1684 1757). Door zijn volledigheid is het ver worven poppenhuis uit cultuurhistorisch oogpunt van onwaardeerbare betekenis. Het vormt thans dus blijvend een dank baar „sluitstuk" in de chronologische op stelling der gemeentelijke verzamelingen, omdat het zijn aantrekkingskracht uit oefent, zowel op het kind als op kunstzin nige leek en kenner. HAARLEM, 23 september 1958 BEVALLEN van een zoon: 19 sept.: J. G. Meek-Zuiderduijn; 22 sept.: A. M. Aalsma-Braspenning; F Bent-Masdorp; 23 sept.: E. M. van der Westen-Vermeu- len; M. A. Bartelsman-Venepaa; M. Mees- ters-Van der Waal; G. Helminck-De Vla ming. BEVALLEN van een dochter: 21 sept: M. R. Sluijter-Huis in 't Veld; 22 sept.: W. Krijgsman-Bosman; G. Helminck-De Vlaming; A. Blankers-Van de Burgt; C. M. van der Horst-Klooster; C. Grannetia- Rusman; P. van Dijk-Van der Graaf; 23 sept: A. M. Soomer-Van den Eijnden; A. C. van Dijk-Van Riel. OVERLEDEN: 22 sept.: H. Rtitgers, 93 j., CrayenesterlaanN. van Bakel, 80 j., Vos- maerstraat; A. H. H. Wille, 74 j., Klever- parkweg. ONDERTROUWD: 23 sept.: J. Bol en H. J. Ruigrok; P. de Wit en B. A. Bor; C. Ket en H. Berendsen; D. I. Blonk en J. van der Wijst; J. Been en E. B. Philippo; E. van Duijn en B. Brokaar. GEHUWD: 23 sept.: P. C. van Warmer dam en M. E. Koelemij; Y. Scheepstra en M. Kaper; F. G. M. Koek en F. Santing; F. J. Broertjes en J. M. E. de Mooij. Amsterdam. (Gem. Universiteit). Geslaagd voor ■et kandidaatsexamen geneeskunde tweede ge ieelte: R. G. M. Barel, Bussum; mej. N. Bronf man. Haifa: mej. G. C. van Konijnenburg, Zaan dam; H. J. J. Spook, Haarlem en S. K. Thoden van Velzen. Amsterdam. Amsterdam. (Vrije Universiteit). Geslaagd voor 'net kandidaatsexamen psychologie. J. J. v. d Burg, Haarlem: mej. M. E. P. Schippers Amster dam; H. L. van Voorst Vader, Uitgeest; H. Wissing, Utrecht (cum laude). De stadsbeiaardier Arie Peters zal vrij dagmorgen van halftwaalf tot halfeen op de beiaard van de Grote Kerk te Haarlem het volgend programma ten gehore bren gen: la. Menuet uit Eine keine Nachtmusik, W. A. Mozart; b. Gavotte, P. Martini; Ga votte met variaties, G. F. Handel; 2a. Lie- deke van minne, S. Abramsz; b. Liedje v. d. beiaardier, E. Hullebroeck; c. Deuntje v. d. hop, F. Andelhof; 3. Largo-vivace-Siciliano, W. de Fesch; 4. Intermezzo, Jef van Hoof; 5. Dansje, Jos. de Klerk; 6a. Pools danslied, b. Hongaars soldatenlied, c. Afton water (Schots); 7. Tango, I. Albeniz; 8. Twee dansen uit opus 12, Moskowsky; 9. Liedjes uit Thessinië; 10. Improvisatie. Maandagmiddag van halfvier tot halfvijf zal Arie Peters opnieuw een concert geven. Evenals de vorige jaren zal ook in het komende seizoen in het Haarlems Concert gebouw een reeks van drie concerten wor den gegeven onder de naam „Meester- serie". In het openingsconcert op dinsdag 14 oktober zal de beroemde pianist Jan Smeterlin solist zijn. Het duo Herman Kreb- bersRobert Weisz verzorgt het tweede concert op dinsdag 25 november, en de vermaarde pianist Hans Richter-Haaser zal het slotconcert op dinsdag 20 januari geven. Dinsdagmiddag om kwart over één is een achttienjarige bromfietser uit Lisse op de Verspronckweg bij de Santpoorter straat in Haarlem in botsing gekomen met een autobus. De chauffeur van de bus die over de Verspronckweg reed wilde rechtsaf de Santpoorterstraat inrijden en de bromfietser, die naast de bus reed, dacht nog net voor de bus langs te kunnen komen. Dat lukte niet, want de bus raakte het achterwiel van de bromfiets. De Lisse- naar viel onder het voorwiel van de bus en moest met een gecompliceerde beenbreuk naar de Deo worden overgebracht. Een zevenjarig meisje, dat zich in de hus bevond, verloor door de schok van de aanrijding het evenwicht, viel tegen een leuning van een der zitplaatsen aan en brak twee voortanden. Het programma van het orgelconcert in de Grote of St. Bavokerk te Haarlem op donderdagmiddag 25 september van drie tot vier uur door Albert de Klerk luidt: 1. Praeludium et Fuga D dur, Joh. Seb. Bach; 2. Kyrie eleison. Nicolas de Grigny; a. Kyrie en Taille, a 5. b. Fugue a 5 qui renferme le chant du Kyrie, c. Cromorne en taille a 2 parties, d. Trio en Dialogue e. Dialogue sur les Grands Jeux; 3. Fugue, Charles Tournemire; 4. Partita super: „Veni. Creator Spiritus", Flor Peeters; 5. Toccata, Bernard Bartelink. De rechtbank te Haarlem heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: De vennootschap onder firma Transport bedrijf De Verwachting, gevestigd en kan- toorhoudende te Nieuw-Vennep, gemeente Haarlemmermeer. Kabel 16, en haar ven noten H. van Marsbergen en J. D. van Marsbergen, beiden wonende te Nieuw- Vennep. Rechter-commissaris mr. H. J. M. Cokart en curator mr. H. Luijken, advo caat en procureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. Kerstvakanties voorbereidend hoger- en middelbaaronderwijs Om onderwi.is-organisatorische redenen hebben B. en W. van Haarlem de kerstva kantie voor de gemeentelijke scholen voor voorbereidend hoger en middelbaar on derwijs gewijzigd en nader vastgesteld van 22 december tot en met 5 januari. De IJmuider amateur Hans van Duin heeft nog steeds de leiding weten te be houden in het prestatieklassement van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen". Ofschoon de Santpoorter Coen Visser hem weer heel dicht genaderd is en nog slechts een achterstand van vijf punten heeft. Met nog enkele wedstrijden te rijden is het nog geenszins zeker wie van de twee of er uit eindelijk winnaar zal worden. De stand is momenteel: 1. H. van Duin (IJmuiden) met 126 pnt.; 2. C. Visser (Santpoort) met 121 pnt.; 3. A. Rutte (Haarlem) met 44 pnt.; 4. H. Oldenburg (IJmuiden) met 31 pnt.; 5. L. Vaars (Haar lem) met 28 pnt.; 6. H. van Weeren (Haarlem) met 24 pnt.; 7. A. Reekers (Nieuw-Vennep) met 20 pnt.; 8. A. Stra- ver (Haarlem) met 9 pnt. Bij de nieuwelingen is de strijd nage noeg in het voordeel van Ed Sminia ge streden. Vooral omdat zijn naaste rivaal Cees Piers inmiddels over is gegaan naar de amateurs. De stand luidt: 1. E. Sminia met 33 pnt.; 2. C. Piers met 31 pnt.; 3. E. Riethoff met 26 pnt.; 4. B. Bogaard met 23 pnt.; 5. C. Jansen met 13 pnt.; 6. W. Blommaert met 1 pnt. (allen Haarlem). Volgend jaar zullen de nieuwelingen Riethoff, Van der Geest, Otte en Van Eg- mond bij de amateurs uitkomen. Zij heb ben hun tweejarige nieuwelingentijd erop zitten. Adrie Voorting wordt caféhouder. De Haarlemse wielerprofessional heeft in het Brabantse plaatsje 's-Gravenmoer het café „De Veehandel" overgenomen en zal dit op zaterdag 27 september heropenen. Naast zijn werkzaamheden als caféhouder blijft Voorting ook nog de wielersport be oefenen. De Zomeravondcompetitie is ten einde, de kampioenen in alle afdelingen zijn bekend" DDS, Wilbert en GIH. De winnaar van de verliezersronde is OCS geworden. De eindstanden zijn als volgt: Afdeling A DDS 1 10 8 1 1 17 34—13 VVV 1 10 6 1 3 13 36—22 SVOW 1 10 5 1 4 11 31—24 Nebima 1 9 4 1 4 9 20—22 OVN 9 2 1 6 5 19—35 OCS 10 1 1 8 3 12—lb Afdeling B Wilbert 11 9 0 2 18 41—22 Heeremans 11 8 1 2 17 36—16 DDS 2 11 7 0 4 14 34—31 Goby 11 5 1 5 11 37—37 Tramvogels 10 3 1 6 7 29—33 VES 11 3 1 7. 7 28—36 SVOW 2 11 0 2 9 2 14—41 Afdeling C GIH 12 10 1 1 21 55—24 HSM 12 8 1 3 17 43—28 Nebima 2 12 5 3 4 13 31—32 Vriebo 11 4 4 3 12 28—2'' HAC 11 4 1 6 9 29—38 VVV 2 12 2 2 8 6 39—48 Hilco 12 1 2 9 4 26—54 Als sluitstuk van de competitie wordt za terdagmiddag 27 september om 4.15 uur op het SVOW-terrein gespeeld de wedstrijd om het algeheel kampioenschap Bedrijfsvoetbal 1958 tussen DDS 1 en Wilbert. Advertentie Bij aankoop van een bus Nescafé ad 50 gram. Vraag Uw winkelier om inlichtingen j over de Nescafé receptenboekjes. De personenauto die men hier in de ta kels ziet hangen is gisteren in Den Haag te water gereden, maar gelukkig betror het hier geen ernstig verkeersongeluk. Integendeel, de wagen werd opzettelijk en met voorbedachten rade te water ge laten en weer opgehaald onder de ogen van vele verkeersautoriteiten om aan te tonen dat de materiële schade in zo'n ge val tot het uiterste beperkt kan blijven, mits de drenkeling in kwestie meteen grondig gedroogd wordt. Nu is dat drogen van auto's die met het natte element kennis gemaakt hebben, in het algemeen een omslachtig en tijdrovend werk, omdat het vocht binnendringt in alle onderdelen, instrumenten e.d., en er De Haarlemse Discoclub, waarin sinds anderhalf jaar een toenemend aantal grammofoonplatenliefhebbers verenigd is, kwam gisteren voor de eerste keer in een voor deze vereniging nieuwe omgeving: de aula van de HBS-A aan de Raaks bij een. Sinds de opkomst van de langspeel plaat zijn in vrijwel alle landen dergelijke clubs ontstaan, waarvan de leden het voor deel hebben gegevens te kunnen uitwis selen over de nieuwe aanwinsten op de platenmarkt, de opnamen in een zo ideaal mogelijke weergeving op hun kwaliteit te toetsen en aldus voor zichzelf tot een op een critisch oordeel berustende aanschaf fing van platen te kunnen overgaan, het geen bij de toch nog altijd vrij hoge kos ten, die de vorming van een eigen disco theek met zich meebrengt, van belang is. In Amsterdam heeft de plaatselijke disco club onlangs het vijfjarig bestaan gevierd. Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT per week 59 cent - per kwartaal 7.65. Handtekening: Doorhalen wat. niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 1 oktober 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de nnm- mers tot en met 30 september 1958 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. De vereniging in de hoofdstad nodigt ook van tijd tot tijd sprekers uit om de leden op muzikaal en geluidtechnisch terrein voor te lichten en heeft mede de stoot ge geven tot de oprichting van het Nederlands Bartok-Genootschap, waarvan Eduard van Beinum erevoorzitter is. In Haarlem is men nog in 't stadium van eerste uitbreiding, maar ook hier zijn steeds meer muziekliefhebbers die, niet zelf over een kostbare apparatuur beschik kend, willen profiteren van de voordelen die een dergelijke vereniging biedt. Naar de voorzitter, de heer H. Valk, in zijn openingswoord meedeelde, streeft men naar de aanschaffing van een installatie, doch prijst men zich voorlopig gelukkig in eigen kring iemand te hebben die zijn apparaat met bas-reflector-kast en hoge- tonenluidspreker voor de clubavonden ter beschikking stelt. Men had voor deze avond de opname van de opera „Medea" van Cherubini met solisten, koor en orkest van de Scala te Milaan onder leiding van Tullio Serafin gekozen. De opname, in de handel gebracht door Mercury, is vooralsnog niet in ons land verkrijgbaar. De titelrol wordt door de vermaarde (en beruchte) sopraan Maria Callas gezongen. De keuze bleek in vele opzichten gerechtvaardigd: de uitvoering voldoet aan bijzonder hoge eisen. Een der gelijke absolute zuiverheid van intonatie, zowel op het toneel als in de orkestbak, een voordracht waarin geen detail ver waarloosd is, een opvatting waarbij praal- hanzerij geen moment de gelegenheid krijgt te domineren, loven de eisen van een rigoreus ensemble; ziedaar enkele factoren, die waarlijk stijl verlenen aan deze poging om Cherubini's tegelijk inge togen en gepassioneerde muziek tot leven te wekken. Men zou de houding van deze componist ten opzichte van zijn kunst kunnen karakteriseren als expressief for malisme. Wellicht dat aan deze interes sante figuur die op geheel andere wijze dan Beethoven een eigen positie inneemt tussen de klassieken en de voeg-roman- ticï, een wedergeboorte beschoren is. In dat geval zou de Discoclub een goede neus (een goed oor, kan men beter zeggen) blij ken te hebben voor wat „aan de tijd" is. Sa-s Bunge dus eigenlijk een omvangrijke demontage aan het eigenlijk drogen vooraf moet gaan Dikwijls vergde zo'n karwei dagenlange arbeid en volledige demontage, waarbij dan nog vaak soms na verloop van een jaar roestvorming optrad. Nu is een grote Haagse carrosseriefa- briek op het idee gekomen, onvrijwillig te water geraakte auto's te behandelen in haar droogboxen, die normaliter bestemd zijn voor het drogen van pas-gemoffelde auto's. De experimenten daarmee gaven zulke gunstige uitkomsten te zien, dat de fabriek alle verzekeringsmaatschappijen en garages op de hoogte gesteld heeft van deze nieuwe sneldroogmethode. Vooral bij de assurantiemaatschappijen bestond grote belangstelling voor de Haagse vinding, om dat op deze wijze de schade-uitkeringen aan éigenaars van te water geraakte auto's wellicht aanmerkelijk beperkt kun nen worden. Om de voordelen van het systeem te demonstreren, heeft de carros- seriefabriek gisteren op verzoek van de KNAC en de ANWB een openbare demon stratie gegeven, waarvan de foto een beeld geeft. Enkele uren later was de onderge dompelde auto, na behandeling in de droogbox, weer nagenoeg bedrijfsklaar. De carrosseriefabriek verwacht grote belangstelling voor haar nieuwe service want volgens de statistieken raken er in ons land ieder jaar ongeveer 650 tot 700 wagens te water. Voor Je zevende maal gaan de schakers van een achttal diensten en bedrijven in Haarlem elkaar in het komend seizoen ontmoeten. Er wordt wederom een halve competitie gespeeld op basis van 1 wed strijd per 14 dagen. De schaakgroep V en D legde het afge lopen seizoen beslag op de door het ge meentebestuur van Haarlem beschikbaar gestelde wisselprijs, terwijl de schaak- groep Stadhuis/Gem. Ontv. Kantoor als tweede en de schaakgroep Hin als derde eindigde. De vermoedelijke daders van de mislukte roofoverval op een 58-jarige boer aan de Hoofdweg in Haarlemmermeer zyn gear resteerd. De verdenking van de Amster damse recherche rust op twee bekkende figuren uit de Amsterdamse onderwereld, een 22-jarige en 31-jarige man, die maan dagavond in de kraag zijn gepakt. Eén van de mannen is overgebracht naar Hoofd dorp. De verdachten hebben echter ont kend. Het onderzoek is nog steeds gaande, om welke reden de politie geen inlichtin gen geeft. Zoals reeds medegedeeld is de overval, die in de nacht van zondag op maandag is gepleegd, mislukt, doordat de boer alarm sloeg. In het huis van een op het erf wonende knecht bevindt zich namelijk een alarminstallatie, die de bedreigde boer nog in werking kon stellen. Doordat de knecht met luid gebons op de ramen zijn komst aankondigde, zijn de overvallers er van door gegaan. Van de onder De Lijnden wonende boer is bekend, dat hij er finan cieel goed voorzit. De overvallers waren hiervan vermoedelijk op de hoogte. Advertentie 50 jaar ervaring TELEFUNKEN RADIO VERKOOP EN REPARATIE Koninginneweg 6 B. en W. zullen in de toekomst overwe gen om een gedeelte van de Tinholt-ver- zameling te zijner tijd in „Bloemenheu vel" aan de Bloemendaalseweg te Over- veen te exploiteren. Binnenkort zullen de meeste voorwerpen van de verzameling worden overgebracht en een klein deel naar het gebouw van Publieke Werken. Deze verhuizing wordt nodig geacht om het Tinholt-huis te ontruimen ten behoeve van christelijk kleuteronderwijs. Het be stuur van de Vereniging voor Christelijk voorbereidend lager onderwijs te Over- veen heeft de gemeente Bloemendaal ge vraagd gebruik te mogen maken van de bovenverdieping van het Tinholthuis. B. en W. stellen de raad voor aan het ver zoek te voldoen en vragen een krediet van 9500 beschikbaar te stellen voor het tref fen van voorzieningen. Sedert 1936 wordt christelijk kleuteron derwijs gegeven, aanvankelijk in een vil la aan de Bloemendaalseweg te Overveen en sedert de oorlog in gebouw „Irene". Bond zonder naam. De bond zonder naam houdt op 28 september zijn jaarlijkse „Denk-durf-doe-dag". Tegelijkertijd zal dan in zalen te Leeuwarden, Deventer, Haarlem, Goes, 's-Hertogenbosch, Nij megen, Maastricht en Utrecht een toe spraak van pater Loop kunnen worden ge hoord. De PTT heeft voor de technische voorzieningen gezorgd.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5