„Theo Middelkamp" weer clubkampioen van Nederland wielrennen op de weg Eclecta won veel moeite zonder al te van OVRA Nederlands Vaas- zonder strafpunten team nog steeds in motorzesdaagse Deense voetbalploeg leverde een prima prestatie tegen Duitsers Organisatie liet ditmaal alles te wensen Krelagehuis maand lang voor sport gesloten Ook individuele rijders doen het goed PRISMA Een-een-score na dubieus Duits doelpunt 17 De volleybalcompetitie 'SÉI 't SILVER ST0EPKE Nederlands hockeyteam in eerste match tegen Italië Problemen Amsterdammers wormen in voorwedstrijden Twee interlandwedstrijden op televisiescherm Juventus (Italië) versloeg de Wiener Sportklub i heel goed horloge Vicaline versloeg Wise Guy in Trainingsprijs Indeling waterpolozeven- tallen voor bondscompetitie Cees de Voogd (Haarlem) zal geen voetbal meer spelen Het Rotterdams elftal Engelse jeugd versloeg Polen met 4-1 Nederlands elftal trainde nog in Den Bosch Abe Lenstra speelt zondag niet tegen Rode Duivels Kraay op plaats van Kuys Vijftien winnaars delen de hoofdprijs KNVB-toto DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1958 Voor de tweede achtereenvolgende maal is de Zeeuwse wielerclub „Theo Middel kamp" "it Goes erin geslaagd beslag te leggen op het clubkampioenschap van Neder land op de weg. In deze titelstrijd, die woensdagmiddag in de bosrijke omgeving van Zeist en de Leusder hei werd gehouden, werd heel wat van de renners gevergd. Vooral de afstand, die ditmaal liefst 160 kilometer was, en het pechduiveltje hebben menige ploeg parten gespeeld. Er zjjn dan ook zware klappen gevallen. Favoriete ploegen als „Willibrord Wil Vooruit" en „Het Zuiden" hebben niet eens het einde gehaald. Het team van „Theo Middelkamp" trok zich het beste uit deze slag en finishte met Piet van Hees, Jaap Huissoon, Piet Rentmeester en de oud-IJmuidenaar Jaap Bruggenkamp, die aanvankelijk reserve was, in de fraaie tyd van 3 uur 47 minuten en 42 seconden. Een moyenne van ruim veertig kilometer en dat bleek voor de Zeeuwen voldoende om de titel te kunnen prolongeren. Het dappere ploegje van „De Pedaalridders" uit Made met aanvoerder Piet de jongh, dat met enkele tegenslagen had af te rekenen, werd met een verschil van 2 minuten en 22 seconden eervol tweede. De sterrcnploeg van „Maastricht" reikte niet verder dan de derde plaats. Ondanks het feit dat Gcrrit Voorting verstek had laten gaan, hebben de jongens van het Haarlemse HSV „De Kampioen" onder leiding van de felle Piet Steenvoorden een alleszins verdienstelijke negende plaats weten te behalen. Mèt Steenvoorden finishten de jonge amateurs Cees Piers die pas een week In het bezit van een amateurlicentie is en Aad Straver. Over de organisatie van dit clubkam pioenschap in Zeist is gisteren heel wat ge sproken. Het was in één woord miserabel. Vooral op het kruispunt bij ,,'t Jagershuis" was het een warboel en wist men slechts met veel kunst en vliegwerk de ploegen veilig tussen het drukke verkeer door te loodsen. Dat er zich geen ernstige onge lukken hebben voorgedaan is aan louter toeval te wijten. Elders op het parkoers kwam wel de ploeg van „De Volharding" uit Utrecht de vereniging die met de organisatie belast was en geen al te beste beurt heeft gemaakt ten val en daarvan moesten de renners Soellaart en Breeuwer voor onderzoek naar een ziekenhuis ver voerd worden. Men zal zich bij de K.N.W.U. in Den Haag dan nok ernstig dienen te beraden om naar een ander parkoers uit te zien voor het clubkampioenschap. Ver schillende clubbestuurders hebben zich er al over uitgesproken om in Zeist niet meer te starten. De strijd met de tijd De strijd met de tijd heeft voor verschil lende ploegen een minder prettig verloop gehad. Vooral net Haagse „De Spartaan", dat als eerste was gestart en halverwege de race in Zeist door hot vier minuten latei- vertrokken „Pedaalridders" uit Made op de hielen werd gezeten, trof het wel bijzonder slecht. De „geel-blauwe" Hagenaars wer den namelijk bij ,,'t Jagershuis", waar de controle nog niet ter plaatse bleek te zijn, Wielrennen een verkeerde weg ingestuurd en staakten daarop gedesillusioneerd de strijd. Ook de „Pedaalridders" waren aanvankelijk deze weg ingereden, doch zij werden bijtijds door het publiek gewaarschuwd en zodoen de kon Piet de Jongh met zijn mannen zonder al teveel verlies de strijd voortzetten. Zware slagen kregen ook de favoriete ploegen van „Willibrord Wil Vooruit" en „Het Zuiden" te incasseren. Zij werden al vrij spoedig door lekke banden en ver moeidheid van enkele ploegleden gehal veerd en verdwenen in de tweede koers- helft, toen zich van deze clubs respectieve lijk alleen de broers Wim en Piet van Est en Piet Damen met. Tonny Bergmans had den weten te handhaven, van het strijd toneel. Ook „Sportief" uit Breda onderging dit lot. „Maastricht" op kop Na de eerste ronde was het reeds duide lijk dat de strijd om de overwinning in hoofdzaak gevoerd zou worden tussen „Maastricht", dat toen mei een tijd van 1 uur 4.9 min. en 1 sec. de leiding had, „Theo Middelkamp" (1.49.17) en de „Pe daalridders" uit Made (1.50.22). De overige ploegen hadden toen al drie en meer minu ten moeten prijsgeven. Het voltallige „De Kampioen", dat. door het vier minuten later vertrokken „Maastricht" was ingelopen, bezette toen de zevende plaats. Maar de strijd om „Maastricht" te kunnen blijven volgen, werd voor Adri Voorting en Hans van Duin te machtig. Zij moesten afhaken. Met vier man moesten de Haarlemmers toen verder. In de slotfase moest ook Coen Visser zich gewonnen geven. Steenvoorden, Straver en Piers versaagden echter niet en wisten nog een redelijk resultaat te be halen. Dat „Maastricht" in zyn haast om „De Kampioen" te achterhalen, te hard van stapel was gelopen, kwam in de tweede koershelft, toen Mart v. d. Borgh door krampen werd geplaagd en ook Keulers al uit de ploeg was verdwenen, duidelijk tot uiting. De Limburgse sterrcnploeg met landskampioen Jef Lahaye moest toen zijn leidende positie prijsgeven aan de sterk rijdende Zeeuwen van „Theo Middelkamp". En die hebben de leiding niet meer af gestaan. Ondanks het feit dat. .Jo de Roo en Bram van Sluis de opmars niet met succes konden volbrengen. Van Hees, Huis soon, Rentmeester en Bruggenkamp bleken sterk genoeg om zich de winst niet meer te laten ontglippen. Het dappere ploegje De Jongh, Van der Zande, die 20(1 meter voor de finish nog door een toeschouwer ten val kwam, en Broekmans van de ..Pedaalridders" wist zich ten koste van „Maastricht" van de tweede plaats te ver zekeren. Het Beverwijkse „Kennemerland", waar in aanvoerder Ab Geldermans ontbrak om dat hij pas 's nachts teruggekeerd was uit Polen en nog niet in het bezit van zijn racefiets, heeft geen rol van betekenis kunnen spelen. Toon Lute (lekke band), Jan Timmer en Toon v. d. Bos verdwenen in de eerste ronde uit de ploeg. Samen met de nieuwelingen Cok Dullemans en Henk Zonneveld heeft de amateur Ton Hofland de moeizame tocht naar de finish volbracht. Een prestatie op zich. De Kennemerlanders werden met een tijd van 4 uur !4 min. en 53 sec. op de 31ste plaats geklasseerd. Uitslag 1. „Theo Middelkamp", Goes, de 160 kilo meter in 3 uur 47 min. en 42 sec.; 2. „Pe daalridders", Made, in 3.50.04; 3. „Maas tricht.", Maastricht, in 3.51.12; 4. „Le Cham pion", Amsterdam, in 3.55.08: 5. „Helpt El kander", Oud-Gastel, in 3.55.21; 6. „Pedaal ridders". Rotterdam, in 3.55.34; 7. „Feyen- oord", Rotterdam, in 3.56.0.9; 8. „Alcmaria Victrix", Alkmaar, in 3.57.06; 9. „De Kam pioen", Haarlem, in 3.59.25; 10. „Wilhel- mina", Eindhoven, in 3.59.30; 11. D.T.S., Zaandam, in 4.00.50; 12. „De Bataaf", Half weg, in 4.00.54. Er namen 45 clubs aan dit kampioen schap deel. De zaalsportbeoefenaren zullen van 12 tot en met 27 januari en van 23 februari tot en met 7 maart 1959 geen gebruik kun nen maken van het Krelagehuis. Vorig sei zoen bleef deze onderbreking tot veertien dagen beperkt, maar nu dit tot een maand is uitgebreid zal het moeilijkheden in de afwikkeling in de zaasportcompetities kun nen brengen. De volleyballers mogen zich gelukkig prjjzcn dat zij met een vroege start althans een deel van de schade heb ben opgevangen. Gisteravond leed OVRA een min of meer verrassende nederlaag tegen Eclecta dat met Boukes, Smit en Bilderbeek weer met. een opstelling voor de dag kwam van en kele jaren terug. De hardwerkende Eclec- ta-spelers hadden met het yolkomen falen de OVRA weinig moeite zoals wel blijkt uit de setstanden; 1511, 155 en 1511. In de eerste set liepen de rijksambtena ren een achterstand op door te hard smashen, waardoor de bal buiten het speelveld kwam. Op de stand 116 tracht te coach Boswinkel met een time-out het tij nog te keren maar zijn spelers waren niet tot positieve dingen in staat zoals nog eens duidelijk tot uiting kwam in de tweede set (155). In de derde set leidde Eclecta spoedig met 61. Het opgeven was bij OVRA zeer onzuiver, terwijl het spel alle kleur miste. Het was dan ook meer door fortuinlijk dan door goed spel dat OVRA de achterstand omzette in een 97 voorsprong. Ten slotte won Eclecta de set met 1511. De beide debutanten, Santpoort 2 en OSS. hebben het publiek een matige strijd voorgeschoteld, die onder het eerste klasse peil bleef. De Zandvoorters waren duide- Advertentie PRISMA-HORLOGES verkrijgbaar bij: De kleine zaak mei de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Haarlem Telefoon 20049 Het blijft goed gaan met het Nederland se Vaas-team. Ook op de derde dag van de 33ste internationale motorzesdaagse hebben Ton Bakker, Dik Muller, Jan van Dobben en Piet den Haan hun strafpunt- lijsten blanco kunnen houden. En niet al leen dit viertal heeft voortreffelijk gere den, ook Arie Vrolijk, Willy van Ommeren, Arie Plevier en Gcrrit Aaltink hebben op deze zware dag geen strafpunten opgelo pen. Na drie dagen hebben dus, behalve de rijders van liet Vaas-team, ook Van Ommeren en Plevier, die dinsdag zijn 10 strafpunten kwijtgescholden zag, het goud nog steeds binnen hun bereik. Het is weer een voortreffelijke dag ge worden voor de kleine Nederlandse kolo nie. Toch had het maar weinig gescheeld of het Nederlandse Vaas-team was uitge schakeld. Captain Ton Bakker had name lijk dinsdagmiddag zijn motor tijdens de middagpauze uit het pare fermé gehaald, om even zijn voetrem te repareren. De meerderheid van de wedstrijdleiding was het erover eens dat dit in strijd was met de reglementen en in de avondverga dering van de internationale jury is lang durig gesproken of de Nederlandse aan voerder bestraft diende te worden of niet. Ook achter de groene tafel is de strijd fel geweest, zo fel zelfs dat de wedstrijd leider de vergadering verliet en de bij eenkomst voor een half uur moest wor den geschorst om de gemoederen wat tot rust te laten komen. Het eind was dat Bak ker niet werd bestraft, al blijft de kans be- staan dat hiertegen door andere teams als nog wordt geprotesteerd. Deze derde dag, waarin op het hoge a-ge middelde moest worden gereden, heeft wederom slachtoffers geëist. Zowel in de eerste als in de tweede ronde moest een vijftal rijders het gevecht tegen de ele menten staken. Van de 213 gestarte deel nemers zijn er thans nog 166 in de strijd, waarvan er ten hoogste 144 zonder straf punten zijn. 47 rijders zijn dus reeds uit gevallen. De strijd om de International Trophy gaal in eerste instantie althans, tussen Italië. Tsjechoslowakije en West-Duitsland. Acht Vaas-teams Oostenrijk A. Tsjechoslo wakije A en B. Polen A en B. Zweden, Duitsland B en Nederland zijn thans nog zonder strafpunten. „Grap" Eenkele Amerikaanse militairen hebben woensdag het hoofdkwartier van de Zes daagse in rep en roer gebracht, met een lugubere „grap". Zij meldden de officials, dat vlak bij Garmisch-Partenkirchen een ernstig ongeluk was gebeurd waarbij drie Zesdaagse-rijders zouden zijn gedood. Een in allerijl ingesteld onderzoek bracht aan het licht dat het hier, gelukkig, een weinig geslaagde grap betrof. Donderdag wacht de overgebleven dappe ren weer de beruchte Wamberg, met zijn steile en gladde paadjes, de Gerolder Alp en de Kesselberg. Drie obstakels die wel weer het „onmogelijke" van de deelne mers zullen vragen, te meer daar die dag 355 km. met het hoge A-gemiddelde zul len moeten worden gereden. lijk sterker en wonnen met 159. 153 en 15—11. Dames Bij de dames was het systeem van pass, set up en smash volkomen zoek en vooral in de ontmoeting tussen Vesmia en HBC. Bij Vesmia werd vrijwel alles door de tweede speelster over het net gespeeld. In de eerste set kon HBC door enkele min der geslaagde passes van de Vesmia-dames een belangrijke voorsprong nemen (94) en zonder dat wij iets positiefs aanschouw den besliste de Berkenrode-combinatie deze eenzijdige set met 154 in haar voor deel. In de tweede set speelden de oranje- witten agressiever en misten de Heem- steedse dames een goede spelopbouw. Ves mia nam een voorsprong en kon die, zij het met moeite, tot het laast behouden (1513). In de laatste sets gaven de Ves- mia-speelsters door de set up achterwege te laten het spel volkomen uit handen en met tweemaal 155 werd deze fout lottig. de ploeg van Tonnie Broersen noodlottig In het. duel tussen Gios en Eclecta ble ven beide ploegen ver beneden hun kun nen. Ook hier liet de spelopbouw veel te wensen. Gedecideerd won Eclecta de eerste set (155), waarna in de tweede set Gios een 50 voorsprong nam. Eerst kwam echter de balans weer in evenwicht (10 10), alvorens Gios door kostbare fouten van de rood-witten evenals de derde set met. 1511 won. In de laatste set bezorgde een degelijke serve Eclecta een 124 voorsprong. Han- nie Hoogland bracht met een serie opsla gen de achterstand terug tot 1211. Maar in overeenstemming met de krachtsver houding werd de laatste set door Eclecta gewonnen (1511) zodat een puntenverde ling het resultaat werd. Promotie Het eerste treffen om eên plaats in de eerste klasse tussen de tweede klasse kam pioenen Eclecta 2 en OSS is na een aar zelend begin door de Zandvoortse dames op overtuigende wijze gewonnen. OSS be gon nerveus en verloor de eerste set (158). maar hierna was het slechts OSS dat speelde en met 154, 153 en 152 stapte OSS reeds met één been in de eer ste klasse. Vooral mej. v. d. Bos had met haar tennisserves veel succes. Tweede klasse In de tweede klasse startte DSS met. een moeizame overwinning op Gios 2 (1513. 1513 en 1510) en behaalde Set up met veel machtsvertoon een gedecideerde over winning op de nieuwe cursisten van het CIOS: 15—5, 15—5, 15—4 en 15—3. Bij de dames begon JBS in de tweede klasse uitstekend en versloeg het in kracht, toegenomen PWN met 155. 415, 1614 en 154. Set up en SSO deelden de pun ten: 8—15, 9—15, 15—9 en 15—7. De uitslagen van de gisteren gespeelde wedstrijden luidden: Heren: OVRAEclecta 13. Santpoort 2 —OSS 0—3, Set up—CIOS 4—0, Gios 2— DSS 03, SpaarnestadGios 3 31, DSS 3 Hepol 2 0—4, OSS 2—HVS 4 1—3, OVRA 4—WIK 3 3—0. Dames: EclectaGios 2—2, Die Raeck- se 4—HBC 3 3—0, Vesmia—HBC 1—3, Ves mia 2—De Blinkert. 2 40, Set up—SSO 2—2, Eclecta 2—OSS 1—3. OSS 2—OG 3 3—0, Eclecta 3—DSS 2 2—2. JBS—PWN 31, Velox 2O.G. 2 13, Spaarnestad Gios 3 22. Het Expo-tnernooi Het programma van het zeslanden- hockeytoemooi, het Expo-toernooi, dat op 3, 4 en 5 oktober in Brussel wordt gehouden, brengt het Nederlands elftal in de eerste wedstrijd tegen het team van Italië. De winnaar van deze ontmoeting komt op de tweede dag uit tegen België. De winnaar daarvan speelt zondags de finale. In de „andere helft" wordt in de eerste ronde de wedstrijd FrankrijkSpanje ge speeld, op de tweede dag komt de win naar tegen West-Duitsland en de sterkste van die ontmoeting plaatst zich vervolgens in de eindstrijd. Het toernooi wordt aangevuld met klas- sificatiewedstrijden. Het clvbkam.pioenschap op de weg heeft, de Zeister politie voor nagenoeg onoplosbare problemen gesteld. Een parkoers waarop de ploegen elkaar te gemoet reden en waarop zich boven dien een intensief wegverkeer uoort- bewoog, deed af en toe voor de renners levensgevaarlijke situaties ontstaan. Deze wielerwedstrijd had dan ook veel overeenstemming m.et een Wild-West- vertoning en daarbij onderscheidd.e zich in het bijzonder de bemanning van een zijspancombinatie van de politie. Mei veronachtzaming van eigen lijf en goed snorden de twee agenten op volle snel heid door het verkeer en waren overal present waar hun aanwezigheid vereist werd. Dat een en ander nog zo goed is afgelopen, is zeker niet in het. minst te danken aan het optreden va.n deze twee a.crobaten. Maar zij zullen beslist geen plezierige dag hebben gehad. De voorwedstrijden van het clubkam pioenschap in Zeist hebben een dubbele Amsterdamse overwinning opgeleverd: Richard van Smirren zegevierde bij de nieuwelingen en Arie v. d. Neut won bij de veteranen de stryd om de „Erebeker". Ook in deze wedstrijden deed zich een organisatorische moeilijkheid voor en daarvan werden enkele nieuwelingen, waaronder de Haarlemmer Ed Sminia, de dupe. Door de verschillende spandoeken die er voor de eindstreep hingen, werden zij namelijk misleid en begonnen te vroeg aan de eindsprint. Van Smirren snelde tenslotte als eerste onder het juiste finish- doek door. De uitslag luidde: 1. Van Smirren. Am sterdam, de circa 50 kilometer in 1 uur 13 minuten en 45 seconden; 2. Wijnands, Amersfoort; 3. Albers, Sprundel; 4. Stam, Rotterdam; 5. Van der Weyden. Utrecht; 6. Van Impelen, Odijk; 7. Krauwen. Goes; 8. Sminia. Haarlem; 9. Rouweler, Goor. Doordat een grote groep veteranen, waaronder ook de favoriete Haarlemmer Ben van Dijk, zich van de KNWU heeft afgescheiden en zich "verenigd heeft in de Nederlandse Veteranen Federatie, kwamen er voor de strijd om de „Veteranen Ere beker", slechts negen renners aan de start. Van hen toonde de Amsterdammer Van der Neut zich de sterkste. Hij reed de on geveer vijftig kilometer in 1 uur 2ii mm. en 45 sec. Tweede werd de Sassenheimer H. Slingerland en derde J. van Veen uit Zwolle. Indien stadions uitverkocht De Nederlandse Televisie Stichting heeft bij de KNVB een verzoek ingediend om de interland-voetbalwedstrijden Neder landDenemarken op woensdag 15 ok tober in Rotterdam en NederlandZwit serland op zondag 2 november te mogen uitzenden. De KNVB zal voor uitzending toestemming verlenen, indien en dat was gebruikelijk de stadions voor deze wedstrijden zullen zijn uitverkocht. Om Europese Voefbalbeker Voor de eerste ronde van het toernooi om de Europese Voetbalbeker voor clubs werd woensdagavond in Turijn de wed strijd tussen de Italiaanse kampioen Ju ventus en Wiener Sportklub gespeeld. De Italianen wonnen met 31, na een 11 stand hij de rust. Alle doelpunten van Ju ventus werden gescoord door de Argentijn Enrico Sivori. De Oostenrijkse rechtsbuiten Horak zorgde voor het tegendoelpunt. Advertentie Koersen in Hilversum De uitslagen van de woensdagavond in Hilversum gehouden draverijen luidden: Fokkersprijs (1420 m): 1. Xylon S 1.33.3; 2. Xera S; 3. Xanthi con Dios. W. 2,50, P. 1,40, 2,10, Cov. 4,90, Gek. f 12,50. Trainers-prijs (1900 m): Eerste serie: 1. Taky Erebus 1.27; 2. Vanity Hanover; 3. Vicaline. W. 3,20, P. 1,40, 1,10, Cov. 3,70, Gek. 3,10. Tweede serie: 1. U Da niel 1.28,3; 2. Trekduif S; 3. Wise Guy. W. 5,50, P. 2,60, 4,40, Cov. 4,20, Gek. 18,10. Pikeursprjjs (1960 m): 1. Sador B 1.27.4; 2. Oscar; 3. Morning Star. W. 3,20, P. 1,20, 2,90, 1,10, Cov. 14,20, Gek. 18,20. Eigenaren-prijs: 1- Robert Taylor 1.25,5; 2. Type Erebus; 3. Rosamunde. W. 8,40, P. 2,80, 1,80, 2,30, Cov. 6,80. Gek. 8,60. Trainersprys (1900 m): Finale: 1. Vica line 1.27,5; 2. Wise Guy; 3. Taky Erebus. W. f 14.80, P. 2,40. 3,60, 1,60, Cov. 9,10, K. 34,80. Verzorgersprys (2360 m): 1. Ria Kitty 1.24,1; 2. Rina Gay; 3. Rose Marie. W. 4.50, P. 1,50. 2—, 2,10, Cov. 4,70, K. 9.10. Totalisatoromzet 75.035,50. Waterpolo Voor de centrale wintercompetitie Ko ninklijke Nederlandse zwembond zijn de zeventallen uit Kring Haarlem als volgt ingedeeld. Dames, afdeling A: DWT, ODZ, Robben. Het IJ, ZIAN, een hele competitie wordt vastgesteld. Heren, afdeling A: AZ '70, DJK, GZC, HVGB, Meeuwen. Nereus, Robben, ZIAN, zij spelen een halve competitie. Voor de bekercompetitie KNZB is de volgende indeling gemaakt. Dames, afdeling A: ADZ, DAW, Haar lem, Meeuwen, Waterlelie; afdeling B: HDZ. HPC, HVGB. VZV, ZAR. Heren, afdeling B: DAW, HPC. Kroos duikers. Neptunus Zaandam, VZV; afde ling C: DWT, Haarlem, LZC, Sleutelstad, HZPC. Op zaterdag 11 oktober wordt met de afwerking van de roosters begonnen en worden de eerste wedstrijden in het Sport- fondsenbad in Haarlem gespeeld. De eerste na-oorlogse interland-voet balwedstrijd tussen Denemarken en Wcst- Duitsland, die woensdagavond voor 45.000 toeschouwers onder zeer slechte weersom standigheden in Kopenhagen werd ge speeld, is geëindigd met een gelijkspel (1-1). Bij de rust hadden de Duitsers een 1-0 voorsprong. De doelpunten werden ge maakt door de VVestduitse aanvoerder Helmut Rahn (36ste minuut) en de Deense middenvoor Enoksen (15 minuten na rust). De Deense amateurs op 15 oktober in Rotterdam de tegenstanders van het Ne derlands team hebben dus een voor treffelijke prestatie verricht tegen de ver jongde Westduitse ploeg. Het opmerke lijke was dat niet de Duitsers, doch de De nen vrijwel voortdurend het tempo hebben bepaald. En dat tempo was hoog. De Duit sers konden dan ook niet altijd het juiste verweer vinden tegen de „directe" Deen se aanvallen, die veelal werden geleid door de vleugelspelers Pedersen en Soe- rensen. Technisch was de Duitse ploeg iets be ter en zij kreeg daardoor in de eerste helft een licht overwicht. Het resultaat was een 1-0 voorsprong bij de x-ust. dank zij een Dc spil van Haarlem. Cees de Voogd, zal niet meer spelen. Hij heeft dit besluit genomen nadat hij wederom enige tijd in een ziekenhuis had verbleven en de spe cialist hem had aangeraden het voetbal len eraan te geven omdat dit te veel risi co's met zich zou brengen voor de inwen dige ziekte, waaraan De Voogd lijdt. De Voogd De Voogd die reeds op negenjarige leef tijd lid van Haai'lem werd, is ruim tien jaar lang een niet geringe kracht geweest in het elftal van Haarlem. Hij speelde niet minder dan 220 competitiewedstrijden voor de roodbroeken. Verreweg de mees te wedstrijden stond hij op de spilplaats, maar ook in de voorhoede vooral tegen het einde van de wedstrijd als zijn ploeg tegen een achterstand opkeek stond hij zijn mannetje en scoorde hij menige goal. fel becritiseerd doelpunt van Rahn in de 36ste minuut. Alle spelei-s Duitsers en Denen dachten dat de zwak leidende Tsjechische scheidsrechter Fencl voor buitenspel had gefloten, toen Rahn de bal uit een voorzet van Uwe Seeler inkopte en bleven daarom afwachtend staan. Doel- VQ man Fromm haalde rustig de bal uit het doel en zag toen tot zijn verwondering Fencl naar het midden wijzen.... Het Deense publiek reageerde met een fel fluitconcert dat in de volgende minuut nog erger werd. toen de Tsjech een doelpunt van middenvoor Enoksen wegens buiten spel afkeurde. Na de rust vielen de Denen weer onstui mig aan, kregen goede scoringskansen, maar hun aanvallers schoten slecht. Ten slotte scoorde Enoksen na een kwartier het verdiende tegenpunt, na een misver stand tussen doelman Herkenrath en spil Jager. (1-1). Ook daarna bleef de strijd aantrekkelijk en het waren veelal de De nen, die de strijd karakteriseerden. De opstelling van het Rotterdams voet balelftal, dat op zaterdag 27 september op het terrein van Beerschot tegen de ploeg van Antwerpen speelt, is als volgt: doel: Den Hertog (Excelsior); achter: Jansen (Fortuna, VI.) en Lager waard (Excelsior); midden: Den Hartog (Excelsior). Wal- hout (Feijenoord) en Bak (Feijenoord); voor: Van Ede (Sparta), Allart (Sparta), Cor van der Gijp (Feijenoord), Schouten (Feijenoord) en Meijers (Feijenoord). De reserves zijn: Muhring (Sparta), Roodbergen (Feijenoord), Delwel (Excel sior) en Van der Burg (Hermes DVS). De spelers van Sparta (uitgezonderd Van Ede familieomstandigheden en Al lart) waren niet beschikbaar in verband met een reis van deze club naar Polen. De wedstrijd tussen de jeugdteams (on der 23 jaar) van Engeland en Polen, die woensdagavond in Sheffield werd ge speeld. is geëindigd met een 41 zege voor de Britten. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. De uitblinker in de Engel se ploeg was Bobby Charlton van Man chester United, die drie doelpunten scoor de. Hij speelde een prachtige wedstrijd. Voor de vierde treffer zorgde Jimmy Greaves. Woensdagavond zijn de geselecteerde spelers voor het Nederlands elftal voor de laatste keer vóór de wedstrijd tegen Bel gië voor een centrale trainingsbijeen komst in Den Bosch bijeen geweest. Van de 16 kandidaten ontbrak de MVV'er Rut ten (verhinderd); Abe Lenstra was wél aanwezig maar nam wegens zijn blessure niet aan de training deel. Behalve de A- spelers had Schwartz ook acht spelers van het jeugdteam (onder 23 jaar), en de amateur-internationals Kerkhoffs van En- schedese Boys en Gösgens van Rapid uit genodigd. Na enkele lichte oefeningen liet Schwartz een oefenpartijtje spelen, waarbij de voor hoede van een der teams als volgt was geformeerd: Van der Kuil-Kruiver-Van der Linden-Rijvers-Moulijn. Na afloop daarvan maakte hij het elftal bekend. Voor Lenstra had hij nog een paar troostende woorden: „Abe, dat je niet gekozen bent is natuurlijk niet vanwege je capaciteiten. Maar ik durf het niet aan met ie blessu re." Het Nederlands voetbalelftal voor de wedstrijd tegen België, die zondag in Ant werpen wordt gespeeld, is door bonds coach Elek Schwartz als volgt samenge steld: doel: De Munck (DOS); achter: Wiersma (PSV) en Kraay (DOS); midden: Notermans (Fortuna), Van der Hart (Fortuna) en Klaassens (VVV); voor: Van der Kuil (Aiax), Van Wissen (PSV), Kruiver (PSV), Van der Linden (DOS) en Moulijn (Feijenoord). Reserves: Pieters Graafland Feijenoord). Rijvers (Feijenoord) en Kuys (NAC). Abe Lenstra was wegens een dijbeen blessure, opgelopen in de zondag gespeel de wedstrijd EnschedeADO, niet be schikbaar. Schwartz heeft dus noodgedwongen de nationale ploeg op enkele plaatsen moeten wijzigen. Drie van de oranje-spelers, die op 28 mei in Oslo tegen Noorwegen uit kwamen het werd toen een teleurstel lend gelijk spel (00) zullen zondag niet in Antwerpen aantreden: Kuys, Wilkes en Lenstra. In hun plaatsen werden gekozen de Utrechtenaar Kraay, diens clubgenoot Tonnie van der Linden en Piet Kruiver van PSV, die vorig jaar in Rotterdam voortreffelijk debuteerde. Het grootste probleem voor Schwartz was uiteraard de samenstelling van de voorhoede. Door het vertrek van Wilkes naar Spanje verloor de nationale ploeg een van haar routiniers. Zondag geraakte bovendien Abe Lenstra aan een dijbeen geblesseerd en de bondscoach achtte het niet verantwoord risico's te nemen met de Fries. Schwartz loste het probleem op door ..schakelspeler" Van Wissen (in Oslo middenvoor) als rechtsbinnen op te stel len, Kruiver de middenvoorplaats weer toe te wijzen en Tonnie van der Linden te verkiezen boven Kees Rijvers, die de laat ste weken enigszins uit vorm is. Rijvers is nu evenals Kees Kuys de „vaste" defen sie van de ploeg werd gewijzigd reserve Lenstra zal de reis naar Antwerpen wel meemaken. Schwartz heeft namelijk Len stra met. zijn vrouw uitgenodigd om de wedstrijd als gasten van de KNVB bij te wonen. Vijftien deelnemers aan de KNVB-toto van zondag, die 14 uitslagen goed hadden, moeten de eerste prijs van 76.929.- delen. Voor de tweede prijs van 32.970 meldden zich 393 deelnemers. Zij hadden 13 uitsla gen juist geraden. Bij deze tweede prijs winnaars waren 5 deelnemers, die in 2 ko lommen 13 uitslagen goed hadden en één deelnemer, die in 3 kolommen 13 goede uitslagen had ingevuld.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 17