Staat of valt de Westduitse CDU met Adenauer? Genoeg animo voor goedkope passagiersvaarten op Europa DE BEURS van gisteren Plan-Cantor onweerstaanbaar Amsterdamse Beurs Wij willen nooit meer iets anders dan Draion ondergoed 9 Ondanks hoge leeftijd van de partijleider is er nog geen opvolger aangewezen De terugbetaling bij Rotterdam-T apanoeli „Drijvende hotels" zijn zó Voor 5 jaar volgeboekt Uitkomsten der voorlopige oogstraming Scheepvaart DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent in Bonn) KIEL, Tijdens het congres van de Christen-democratische Unie in deze jfoordduitse marinestad aan de Oostzee staarden dagelijks honderden paren ogen gretig en geboeid naar de oude man aan jict eind van de bestuurstafel: zijn magere gezicht was onaandoenlijk maar strijd vaardig. De ogen staarden ver weg of wa ren gericht op akten, kranten of brieven. Af en toe applaudisseerde hij; deze en gene gaf hij een hand („Adenauer gaf me giste ren ecu hand!") Oprecht verheugd leek hij over zijn hernoeming tot voorzitter. Zo lion men de Westduitse bondskanselier de ze twee dagen in Kiel waarnemen. Zijn te genstanders noemen hem een koele speler een politiek slaapmiddel voor het West duitse volk. Zijn aanhangers zien in hem hun sociaal-economisch plechtanker, de vaderfiguur van het Westduitse volk Duits byzantinisme Het is voor ons Nederlanders, bijkans onmogelijk een denkbeeld te krijgen van zijn betekenis voor de Westduitsers in het bijzonder voor zijn partijgenoten. De man wordt vereerd met 'n byzantinisme, dat men in alle nuchterheid ongezond moet noe men. Hij heeft zijn partij in de hand, zoals men een kind leidt: waarschuwend, men nend door de eerste moeilijkheden des le vens en met het beslissende gezag van de wijze vader. Een mengeling van aantrek kingskracht en afstoting bekruipt de ob jectieve toeschouwer van dit C.D.U.-con gres, waar men elkaar niet in de haren vliegt, waar rebellie een verboden woord lijkt en waar men met voldoening luistert naar de eenvoudige grote lijnen waarmee de bondskanselier zijn politiek uiteenzet, zonder dieper te gaan dan noodzakelijk is. Met sentiment en licht pathos, lang zaam sprekend, met klemtonen hier en rustperioden daar zo zet hij zijn opti misme om in het geloof der partijgenoten. Hij behandelt de gehele buitenlandse politiek, zonder de toehoorders te laten we len dat er ook een minister van Buitenland se Zaken is. Hij bepaalt, volgens de grond wet, de politiek. Welnu, de grondwet lijkt gemaakt te zijn voor deze bijzondere, zeer bekwame, maar door zijn autoriteit en zelfverzekerdheid soms prikkelende figuur van groot formaat. Op rozen Adenauer zit op rozen. In zijn partij zijn protestanten en rooms-katholieken ver enigd een goed verbond, naar men zegt. In zijn partij wordt alles omgebo gen naar de daden van de regering-Ade- AMSTERDAM De aandelenemissie met claimrecht ten laste van Van Berkel's Patent n.v. is ter Kurze het, gesprek van de dag. De houding m de trustee van de converteerbare •31! percent obligatielening van deze maat schappij ten aanzien van de verlaging van de conversiekoers, in verband met de aan delenemissie, is voor de obligatiehouders zeer teleurstellend. Immers, deze houders zullen een koersverlies moeten lijden van ongeveer 6 percent. In moreel opzicht komt deze gang van zaken het aandeel van Van Berkel's patent zeker niet ten goede, aldus de beurs. De claimhandel verloopt heel rustig en werd onveranderd bij de vorige op 58 per claim per aandeel van 500 vernomen. De internationale waarden trokken één lijn en waren alle hoger. De handel was weliswaar van geringe betekenis maar de tendentie vertoonde een opwaartse richting zodat de fondsen op vrijwel de hoogste koers van de dag sloten. Aandelen Kon. Olie waren op 171.70 twee gulden hoger dan de vorige slo'tprijs en zelfs een paar dubbeltjes boven pariteit Amerika. Van daag verwacht de beurs een interimdivi dend van de Koninklijke. Gerekend wordt dat dit 1.50 per aandeel van 20 of 7'/» percent per aandeel van 1000 (onv.) zal zijn. Philips gaat met uitbreidingen door. Thans werd de eerste paal geheid voor de bouw van een eigen rekencentrum, unfèk in Europa. De aandelen lagen weer goed in de markt en behaalden een koerswinst van ongeveer 3 punten. AKU was ruim één punt hoger en aandelen KLM werden on veranderd geadviseerd. In de scheepvaarthoek was de affaire wederom minimaal. Aandelen Kolland- Amerika Lijn en Scheepvaartunie konden zich één punt verbeteren. De overige waar den in deze sector veranderden niet veel ten opzichte van de vorige slotprijzen. De handel in de cultures blijft nog steeds van zeer geringe omvang. De koersveran deringen van de hoofdl'ondsen in deze af deling waren, vergeleken bij de vorige dag, van zeer geringe betekenis. De weekstaat van de Nederlandsche Bank was niet van invloed op de 'koersvorming van de staats obligaties. Deze waren bij geringe omzetten prijshoudend. Prolongatie 31/» pet. (ANP). NEW YORK American Telephone and Telegraph- aandelen bereikten gisteren hun hoogste niveau sinds 1946. Mede daardoor sleeg het industriegemiddelde tot een nieuw hoogte punt. De sporen stegen tot hun hoogste peil sedert vorig jaar augustus: het alge mene gemiddelde van de aandelenmarkt kwam op zijn beste stand sedert meer dan iwee jaren. American Tel. kwam op 195'L>, bijna drie dollar hoger, nadat het fonds de vorige dag al bijna vier dollar avans had gemaakt. In 1946 werd als hoogste naoorlogse koers ■OO'/i genoteerd. Zijn absolute record be reikte het aandeel in 1929 met een koers van 31014. Talrijke aandelen kwamen tot winsten van twee tot meer dan drie dollars, onder andere Inland bij de staalwaarden, U.S. Gypsum in de bouwmaterialen. Eastman in de chemische sector en International Telephone bii de elektronische nijverheid Bij de farmaceutische industrieën moest Merck ruim twee dollar verlies incasseren. Hetzelfde lot trof Martin Co. bij de vlieg tuigbouw. Er werden 1196 fondsen verhandeld, waarvan er 547 hoger en 410 lager sloten. Het industriegemiddelde kwam van 525.89 op 528.15, dat voor de spoorwegen van '42.42 op 143.41, de openbare nutsbedrij ven van 80.20 op 80.23. Omzet: 3.120.000 aandelen. (UPI) nauer. De bondskanselier is die regering, hij i s de C.D.U. De partij, een voorbeeld van een als los zand aan elkaar hangende politieke organisatie, lijkt slechts te be staan bij de gratie van Adenauer. Zij is, heeft men onlangs gezegd een soort hulp orgaan van de regering geworden. „De partij van de bondskanselier" wie die woorden langzaam, en met. de nadruk op het laatste woord, uitspreekt, voelt hoe geladen met autoriteit en macht de huidi ge Westduitse regeringsleider is. Gevaren Het is evenwel geen byzantinisme te zeg gen dat West-Europa blij mag zijn. dat Adenauer het Westduitse heft in handen heeft. De jubel die hem in deze dagen te Kiel omgaf, moet men maar beschouwen als een voorschot op de stabiliteit die in West-Duitsland zal heersen zolang deze bondskanselier regeert, zolang de gemid delde Westduitser gelooft dat Adenauer het het beste van allen weet.en ook is het waar wat de Londense „Times" dezer dagen schreef: miljoenen Westduitsers van de middenklasse zullen na het partij congres te Kiel 's nachts beter slapen. De gevaren voor de C.D.U. en voor de bondsrepubliek zijn groot, omdat Ade nauer 82 jaar oud is en omdat ook aan dit leven een einde zal komen. De zwakke constructie van de partij heeft geen enkel houvast, voor de toekomst. De opvolgings kwestie de rij van „kroonprinsen" wordt met ieder congres groter is nog niet ge regeld. Aan de ingang van de vergader zaal der ministers verdringen zich reeds nu groten en kleinen, ouden en jongeren om de eerste plaats. Zijn huidige plaats vervangers in de partij Gerstenmaier. Von Hassel. Krone en Blank zijn geen mederegeerders, slechts partijfiguranten. Wie opvolger Ziedaar een beeld van de positie van een merkwaardige partijleider. De C.D.U. vaart er wel bij, maar zij vaart alleen dank zij Adenauers kracht en macht. Het wordt een benauwde droom als men denkt aan de dag dat Adenauer er niet meer zal zijn. Met de jaren zal die droom de druk worden waaronder de C.D.U. en de gehele Westduitse politiek zullen lijden, omdat er behalve Adenauer geen enkel geschikte leider lijkt te zijn. Zonder Adenauer slaapt geen Westduitser rustig. Adenauer is rust en welvaart, alles ineen, en het wordt met de jaren meer. Men vraagt zich dan ook af waarom de realist bij uitstek, die de bondskanselier is, nog altijd niet voor een ieder duidelijk heeft gemaakt wat er ge beuren zal na de korte toekomst van deze eeuwig jeugdige 82-jarige zelf. Of moet men in de reorganisatieplannen van de ijverige, bijzonder intelligente en nauwe lijks vijftigjarige minister-president van Noordrijn-Westfalen, Meyers, een stap in die tweede toekomst van de C.D.U. zien? Hel schilderij „De onverhulde liefde", dat de 25-jarige Schotse artiest William Crozier van prinses Margaret heeft, ge maakt, is verkocht voor 63 pond ster ling (bijna achthonderd gulden), drie pond meer dan de schilder aanvanke lijk bedongHet kunstwerk wordt ten toongesteld in de Brian-Gallery te LondenOp het doek zijn hier en daar stukken papier in de natte xxerf ge plakt en onder nieuwe laag verf bedekt. De liefde van de prinses is „abstract onverhuld uitgebeeld'", zoals de schilder het uitdrukt. Nu er. althans voorlopig, een einde is gekomen aan de controle op en de zeggen schap over het bedrijf in Indonesië en een herstel van rechten niet spoedig te ver wachten is, heeft het bestuur van de n.v. Rotterdam-Tapanoeli Cultuurmaatschappij besloten aan de. jaarlijkse algemene verga dering van aandeelhouders voor te stellen, o'm uit de Nederlandse middelen een terug betaling van 30 percent op het uitstaande preferente aandelenkapitaal te verrichten. Hiervoor is een statutenwijziging nodig, aldus de directie in het jaarverslag over 1957. Er zal geen dividend op de preferente aandelen worden betaald (v.j. 6 percent). De achterstand op deze stukken beliep einde 1957 57 percent. Blijkens de verlies- en winstrekening sluit deze na reservering van een bedrag van 77.403 voor afvloeiingskosten perso neel, met een nadelig saldo van 130.397 (v.j. winst 90.103). Hiervan wordt in min dering gebracht het onverdeelde winst saldo ad 22.831. Het saklo verlies ad 107.566 wordt naar nieuwe rekening overgebracht. De resultaten in Indonesië zijn wederom niet ongunstig geweest. De winst bedroeg rp. 1.659.608 (v.j. rp. 1.217.031). De moge lijkheid tot het verkrijgen binnen afzien bare tijd van een vergunning voor transfer, zowel van de winst over 1957 als van het vorig boekjaar, ontbreekt onder de gegeven omstandigheden. Met. de herontginning werd voortgegaan en de werkzaamheden ondervonden geen noemenswaardige tegen slagen Zoals de toestand zich thans laat aanzien, is de kans op een spoedige terug keer uiterst gering te achten. 3-3K>°/n Nederl. 47 3% Nedl 1962 64 A.K U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew Philips Gloeil °rëfPhilipsGloeil Uni lever Wilton ^yenoord Dordtsche Petrol Kon. Petroleum. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amet. Lijn. KNSM N. Scheepv. Unie v. Nieveit Goudr. °hs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij \msterd. Bank Vat. Handelsbank Ved. Handel Mij lotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U.S. Steel General Motors.. Shell Union ridew?ter vorige koers) Slotkoers gisteren 91l8/in 94 213 322 19054 324 J4 182 347 169 404 Vi 19554 714 171,80 168/4 67 98,20 146'/i 146 128/4 12554 234 107 ƒ118.30 23954 8854 17554 199 174 53% 47/4 785i 47 81 2414 Heden 13.45 uur 91 'V.« 94»/,« 21254 322 191 324 182 278 346 169 - 404 195 713 171,30 16854 67 99,— 14454 145/4 128 125'/s 234 107 118, 239 8854 17554 4 200 174 4 54 48 H 7854 48 8154 245'» (Van een bijzondere medewerker) Er blijkt in de Verenigde Staten nog steeds belangstelling te zijn voor het. plan van H. B. Cantor, president van de Carter hotels Operating Corporation, een concern van grote hotels in New York en Boston. De heer Cantor, die het vorige jaar Euro pese havens bezocht, koos Zeebrugge als aa.nleghayen voor de twee 90.000 ton drij vende hotels, die hij wenst te bouwen om jaarlijks aan 600.000 Amerikanen eert reis; naar Europa mogelijk te m^ken, zulks' voor de ongelooflijk lage prijs van 50 "dol lar (of iets minder dan 200 gulden). Er is al heel wat over gezegd in de scheepvaart commissie van het Amerikaanse Congres, waar het plan-Cantor, zoals verwacht kon worden, op heftige tegenstand stuitte, on der'meer van de United States Lines en andere scheepvaartmaatschappijen. Wij hadden een gesprek met mr. Can tor in zijn mooie, maar eenvoudige villa te Kew Gardens, een tuinwijk van New York. Hij heeft als expert in het hotelwe zen (men noemt hem de geneesheer van de zieke hotels) in de jongste jaren heel wat zeereizen gemaakt en verklaarde ons on omwonden dat de grote rederijen geen verstand hebben van „management". Het eten aan boord is meestal uitstekend, maar te overvloedig. Het systeem wordt niet goed gecontroleerd en buiten de maaltij den kan de passagier alleen in de bar te recht. De barhouders kopen de drank van de scheepvaartmaatschappijen en serveren de drankjes voor eiger rekening, en eigen zoete winst. Een baantje als „bartender" wordt dan ook voor vele duizenden dol lars gekocht. Cantor zou aan boord van zijn schepen allerlei speelautomaten („nickel busi ness") willen installeren, zoals die in Ame rika zo floreren. Volgens de door het C.B.S. gepubliceer de uitkomsten van de voorlopige oogst raming, die op 10 september is gehouden, wordt van winter- en zomertarwe een lagere opbrengst (per ha) verwacht dan in 1957, namelijk respectievelijk 6 en 9 per cent minder. De totale tarweproduktie is echter, uit sluitend ten gevolge van een groter areaal, rond 19.000 ton hoger en bedraagt thans 412.000 ton 5 percent). Van haver wordt een opbrengst ver wacht van rond 3.300 kg (per ha), hetgeen 4 percent meer is dan in 1957. Door een inkrimping van de beteclde oppervlakte daalde echter de totale produktie tot 425.000 ton 10 percent). De totale opbrengst van de gemengde granen steeg met 17 percent tot 130.000 ton. De opbrengst per ha van het blauw- maanzaad is vrijwel gelijk aan die in 1957. Door een grotere uitzaai vertoont, de totale produktie een stijging met 25 percent tot 6.400 ton. De bruto-opbrengst per ha van de klei- aardappelen is 3 percent lager dan die in het voorgaande jaar. Daar het uitval-per- centage thans aanzienlijk gunstiger wordt beoordeeld dan in 1957, vertoont de totale netto-produktie een stijging met 363.000 ton 40 percent) tot 1.263.000 ton. Bij de zand- en veenaardappelen steeg de netto-opbrenst per ha met 6 percent. Door een inkrimping van het areaal daal de de totale opbrengst echter met 3 per cent tot 1.101.000 ton. De aandacht wordt erop gevestigd, dat op het moment van deze oogstraming nog een groot aantal aardappel-percelen ge rooid moest worden. De mogelijkheid is derhalve niet uilgesloten, dat de defini tive cijfers hierdoor nog sterk beïnvloed kunnen worden. Verscheidene presidenten van universi teiten hebben hem geschreven, dat zij van zijn boten gebruik zullen maken om stu denten naar vakantiecursussen in Europa te sturen. Hij rekent ook op de vaste clien tèle van de in Europa gestationeerde mili tairen en hun families, die voor 50 dollar de jongens in Europa zouden willen bezoe ken. Ook Europeanen zouden voor 200 gul den wel naar de Verenigde Staten willen varen, te weten in vier dagen van Zeebrug ge naar Boston of New York. Momenteel voert Cantor besprekingen met staalfabrikanten en diverse andere in dustrieën die bij de bouw van de schepen zouden worden betrokken. Hij vecht dus moedig jjver.d&i; voor zijn idee. Het totale bedrag-van- 270 miljoen dollar zou .voor meer dan de helft door de betrokken groe pen worden bijeengebracht. Washington zal zijns inziens dan moeilijk de subsidie voor de bouw van de schepen kunnen wei geren, aangezien thans de meeste Ameri kaanse rederijen verliezen boeken en door de regering moeten worden gesubsi dieerd. Bovendien zou de bouw van die schepen in Japan, Italië of Nederland min der dan de helft, ja minder dan een derde kosten van de kostprijs in de Verenigde Staten. Met de vakbonden heeft Cantor een plan uitgewerkt, betreffende de perso neelsbezetting en deze zijn enthousiaste supporters van de „Cantor-vloot" gewor den. De „democratisering" van het zeetrans port is aan de orde en in dat opzicht is het plan wel zeer aantrekkelijk. In de win ter zou Cantor de schepen gebruiken als drijvende „conventionhalls", dat wil zeg gen voor bijeenkomsten van duizenden le den van organisaties, congressen en der gelijke. Cantor verklaarde ons dat de schepen voor vijf jaren worden volge boekt, als met de bouw wordt begonnen. Er is veel tegenstand, maar weinigen be twisten de juistheid van de visie van deze succesvolle Amerikaanse zakenman. Aagtekerk. 24 te Amsterdam. Abida, 24 v. Kielerkanaal n. Rotterdam Adonis, 25 te La Guaira. Agamemnon. 24 te Curasao verw. v. New York. Albireo. 24 te Antwerpen. Aldabi. 24 te Hamburg verwacht v. Bremen. Alderamin. 24 v. Port Said n. Antwerpen. Alkaid, 23 v. Buenos Aires n. Montevideo. Alkes. 24 90 m. w.n.w. Mlnicoy n. Colombo. Alkmaar, 24 50 m. w. Djeddah n. Singapore. Almdijk, 25 te Bremen verwacht. Alphacca, 24 v. Vitoria n. New York. Alpherat. 25 te Norfolk. Alwaki. 24 v. Bremen n. Antwerpen. Amsteldiep, 24 1780 m. o.n.o. Mauritius n. K'stad. Amsteldijk, 24 v. Havana n. Houston. Amstelstad, 24 v. Avonmouth n. Amsterdam. Amstelvaart, 24 480 m. z.o. Kaap De Galle naar Singapore. Andijk, 24 30 m. z.7..w. Ouessant n. Lissabon. Appingedijk. 25 te Londen. Arendskerk, 25 te Genua. Arkeldijk, 24 300 m. w. Minico.v n. Djibouti. Artemis, 24 te Hamburg verwacht v. Rotterdam. Baarn. 24 v. Port of Spain n. Amsterdam. Bali. 25 te Napels. Baiticborg. 24 v. Amsterdam n. Domsjë. Bantam, 24 te Hoek v. Holl. verw. n. Rotterdam. Batjan. 24 v. Colombo n. Karachi. Bawean, 24 te Marseille. Beninkust, pass. 24 Vlissingen n. Dakar. Bcnnekom, 23 550 m. w.n.w. K. Finist. n. Curagao Rlitar, 25 te Napels. Breda, 24 te Guanta verwacht v. La Guaira. Britsum, pass. 23 Kp. Farewel n. Churchill. Russum, 24 110 m. 7,. Kreta n. Rotterdam. Caltex Pernis. 24 70 m. n.o,.Bone n. Lissabon. Caltex Utrecht, 24 150 m. o. Aden n. Rotterdam Camerounkust. 25 v. Lagos n. Abidjan. Oarrillo, 24 v. Balbao n. Armuelles. Casamance, 24 v. Duinkerken n. Rouen. Castor, 24 te Cd. Bolivar verw. v. Georgetown. Charis. 24 v. Pto. Cardon n. Carupano. Cinulia, 23 80 m. n.o. Flores n. Goodhope. Cistula. 24 150 m. n. Singapore n. Plndju. Cleodora. pass. 24 Straat Soenda n. Pladju. Corilla, 24 325 m. w. Karachi n. Abadan. Coryda. 6/10 te Singapore verwacht. Crania. 23 110 m. z.w. Mona eil„ 6/10te Stanlow. Daphnis. 24 v. Amsterdam n. West-Indië. Dc Kerens, 24 v. Bahrein n. Ummsaid. Delfland, 24 te Amsterdam. Diemerdijk, 25 te San Francisco. Dongedijk, 24 te Antwerpen. Dordrecht. 9/10 te Rio de Janeiro verwacht. Dorestad. 24 220 m. n.n.o. Borneo n. Miri. DuivendJjk, 25 te Guavmas verw. v. L. Angeles. Duivendrecht, verm. 25 v. Mauritius n. Antw. Eemland, 24 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Eenhoorn, 27 te Algiers verwacht. F.na. 24 215 m. o.z.o. Fa.val Azoren n. Curacao. Eos, 24 v. Algiers n. Cartagena. Esso Amsterdam. 24 180 m. z.w. L'end n. Pernis. Esso Nederl.. 24 200 m. n.w. Alexandr. n. P. Said Fravizo. 24 te Liverpool verwacht v. Funchal. Garnet. 24 v. Tandjong Mani. n. Tegal. Ghanakust, 24 te IJmuiden verw. v. Hamburg. Giessenkerk. 24 v. Hsingkang n. Nagoya.. Gordias, 24 et Amsterdam n. Pt. a Pitre. Guineekust. 23 Kaap Finisterre gepasseerd. Hector, 24 St. Vincent gepass. n. Nemours. Hera. 23 40 m. z.z.o. Fa.val n. Rotterdam, hersilia. 24 v. Kp. Haitien n. Fort Liberte. Hestia. 24 te Hamburg. Hoiendrecht. 24 te Baltimore. Isis. 23 v. Houston n. New Orleans. Ivoorkust. 24 te Luanda. Japara KRL, 24 v. Le Havre n. Houston. Jason, 24 te New York verw. v. Philadelphia. Java. 24 te Savona. Jupiter, 23 v. Volos n. Thessaloniki. Karachi, 25 te Mena Al Ahmadi. Karimata. 24 v. Port Said n. Halifax. Karossa, 24 te Fak Fak verwacht v. Kaimana. Kelletia. 25 v. Rotterdam n. Fredericia. Kenia. 24 100 m. n.w. Lissabon n. Las Palmas. Kennemerland. 24 dw. Ouessant n. Amsterdam. Kerkedijk. 24 v. New York n. Boston. Khasiella, 24 230 m. n.w. Finisterre n. Curacao. Kieldrecht, 24 v. Port Said n. Genua. Kinderdijk, 24 550 m. z.w. Valentia n Antwerpen. Korenia, 24 50 m. o. Stockholm n. Rotterdam. Korovina, 24 v. Thameshaven n. Perzische Golf. Kosicia, 24 700 m. z.w. Landsend n. Curacao. Krebsia. 24 490 m. n.o. K. Padaran n. Yokkaichi Kryptos. 7/10 te Montevideo verwacht. Le Maire. 24 150 m. z. Hainan n. Singapore. Leto, 24 v. Liverpool n. Port Churchill. Loenerkerk, 24 80 m. w. Rome n. Port Said. Lombok. 24 v. Malaga n. New York. Loosdrecht, verm. 25 v. Bremen n. Hamburg. Loppersum. 24 200 m. n. Fa.val n. Hamilton. Louis Lantz, pass. 24 Kanarische eil. n. Mashur. Maashaven. 24 v. Rosario n. Buenos Aires. Maasland, 24 v. Montevideo n. Buenos Aires. Maaslloyd. 24 520 m. z.o. Mmdano n. Cristobal. Malea, 24 70 m. n.w. Bankastraat n. Hobart. Maron. 24 te New York verw. v. Philadelphia. Mataram, 25 te Port Sudan. Modjokerto. 24 te Belawan verwacht v. Djibouti. Molenkerk. 24 te Port Said. Moordrecht, pass. 24 Bougie n. Port Said. Munttoren, 24 170 m. n.w. Pt. Said n. Mena. Musilloyd, 24 v. Biak n. Sandakan. Mijdrecht. 26 te Rio de Janeiro verwacht. Mylady, 24 130 m. n.o. Las Palmas n. Bordeaux. Naess Comm.. 24 13 m. n.o. Pantellaria n. Mena. Naess Lion, 27 le Amuawbay (Vencz.i verwacht. Noordwijk, 24 110 m. w. Lissabon n. Monrovia. Notos, 23 te Beyrouth. Oldekerk, 26 te Shanghai verwacht. Ommenkerk. 24 v. Hamburg n. Bremen. Oostkerk. 24 v. Genua n. Marseille, Ootmarsum, 30 te Houston verwacht. Oranje, 24 v. Colombo n. Penang. Oranjefontein. 24 te Las Palmas. Orestes. 24 re Kingston verw. v. Santiago de Cuba. Osiris, 23 150 m. n.n.w. Mona Isl. n. La Guaira. Ossendrecht. verm. 25 v. Norfolk n. Antwerpen. Ouwerkerk, 24 v. Suez n. Djibouti. Pendrecht. 30 te Napels verwacht. Poseidon. 24 te Las Piedras verw. v. Maracaibo Prins Casimir. 25 te Toronto. Prins der Nederlanden. 25 te Cd. Trujillo verw. Prins Willem v. Oranje, 25 v. R'dam n. Le Havre. Prins Willem V. 24 60 m. w.z.w. Amour Point n Prins Frederik Willem. 24 640 m. n.w. Valentia naar Le Havre. Pr. Will. V. 24 60 m. w.z.w. Amour Pt. n. Montreal. Provenierssingel. 24 te Pto. Ordaz verwacht. Purmerend, 24 180 m. z.w. Flores n. Landsend. Radja. 25 te Beyrouth. Pita, 25 te Pladju. Potti, 24 75 m. w. Flores n. Bonc. Rijnkerk. 26 te Aden verwacht. Sabang. 24 v. ank. K. St. Jacques n. Phnompenh. Sarangan, 24 45 m. z.o. P. Melia n. Dar Es Salaam. Sarpedon, 24 te Antwerpen v. Pto. Plata. Schelpwijk, 24 v. Spezia n. Berre. Scherpendrecht, 24 360 m. o Bermuda n. Napels. Schiedijk. 24 v. Bremen n. Rotterdam. Siaoe, 24 170 m. z.z.o. Penang n. Singapore Sliedrecht. 10/10 te Kaapstad verwacht. Sloterdijk. 24 v. New York n. Antwerpen. Stad Alkmaar. 24 v. Lulea n. Amsterdam Stad Amsterdam. 29 te Rotterdam verwacht. Stad Haarlem, 24 200 m. n. Dakar n. Rotterdam. Stad Rotterd., 24 100 m. n.w. Lissabon n. IJmuid. Stad Utrecht. 29 te Rotterdam verwacht. Stad Vlaardingen, 24 265 m. w.n.w. Casablanca naar Las Palmas. Stanvac Djirak, 24 v. Penang n. Pt. Swettenham. Stanvac Pendopo, 25 te Tandjong Uban verwacht. Stanvac Talangakar, 26 te Buatan verwacht. Statendam, 24 400 m. z.w. Valentia n. South.ton. Statue of Liberty, 23 500 m. z.o. Philadelphia n. Philadelphia. Steenwijk. 24 3 m. z.o. Dover n. Philadelphia. Stentor, 24 te Fort Liberte verwacht. Straat Madura. 24 430 m. n.w. Amsterdam eiland naar Melbourne. Sunetta, 24 le Singapore verwacht. Tahama, 25 te Isie of Grain. Talisse, 24 v. Djeddah n. Djibouti. Tankhaven III. 24 dw. eil. Bengkalis n. Buatan Tappanz.ee, 24 te Djeddah. 'l'ara, 24 te Santa Fe. Telamon. 25 te Mobile. Theobaldius. 24 dw. Casquets n. Turku. Tiibadak. 24 v. Pulubukom n. Kobe. Tjimenteng. 24 v. Singapore n Semarang. Towa, verm. 30 v. Santos n. Rio de Janeiro. Trajanus. 24 te St. Lucia verwacht, "'"rompenberg. pass. 24 Orkaden n. Pt. Churchill. Van Noort, 22 te Singapore. v Waerwijck. 24 450 m. z.w. Ceylon n Singapore. Vasum. 24 30 m. n.n.w. Muscat n. Montreal. Vivipara. 24 130 m. n.w. Alexandrië n. Algiers. Waiwerang, 24 v. Moulmein n. Penang. Waterman. 25 te New York. W. Alton Jones. 24 600 m. w. Azoren n. Mena Westertoren. 24 475 m. n.n.o. Gr. Canaria n. Dakar. Willemstad, 25 le Madeira. Woensdrecht. 1/10 te Paulsboro verwacht. Woltersum, 24 te Bremen. Zaankerk, 25 te Penang. Zeeland, pass. 24Luban Isl. n. Djibouti. Zuiderzee. 21 v. Kobe n. Seattle. SLEEPVAART Holland. 22 v. Walcheren te Amsterdam. Loire, 25 170 m. n. Finisterre n. Walvisbaai. Oceaan, 25 50 m. n. Aruba n. Port Said. Oostzee, 20 te Havana. Rode Zee, 25 60 m. w. Ouessant n. Walvisbaai. Tasmanzee. 25 v. Aden n. Calcutta. Thames. 25 160 m. n.w. Alexandrië n. Port Said. Tyne, 25 180 m. o. Majorca n. Livorno. KLEINE VAART Alcetas. pass. 24 Gibraltar n. Rotterdam. Atlas. "24 dw. Kreta n. Tel Aviv. Boreas. 24 te Antwerpen n. Amsterdam. Brouwersgracht. 23 v. Rotterdam n. Helsinki. Eljo. 24 20 m. n.o. Villano n. Genua. Insp. Mellema. pass. 24 ET 3 v. Haukipidas naar Exmouth. Joost. 2 3te Gefle v. Hudiksvall. Julia Mary, 23 te Glasgow verwacht. Kaap Falga. 23 te IJmuiden v. Amsterdam. Kaap St. Vincent. 23 te IJsselmonde. Lijnbaansgracht, 24 v. Amsterdam n. Klaipeda Manto. 24 40 m. n.o. Kp. Villano n. Amsterdam. Midas, 24 25 m. z. Wight n. Rotterdam. Nero, 23 v. Tarragona n. Valencia. Phidias, 23 v. Malta n. Piraeus. Sehippersgracht. 24 v. Stet.tin n. Abri. Tl :'etas. 24 v. Rotterdam n. Hamburg. Tilly. 24 45 m. n. Texel n. Christinaham. Westerdok. 23 v. Malaga n. Antwerpen. Mensenlief, wat zit dat heerlijk Zo zacht geschikt voor iedere huid! Zo soepel. Zo warm, maar nooit tè warm. Zo glad als een tweede huid (Uw kleren zitten dus ook beter!). En wat een prettige, praktische voordelen: Draion ondergoed is zó gewassen, in een wip weer droog, en het kan niet vervilten. Strijken? Ha! Niet meer nodig. Draag DRALON ondergoed! HIER IS DRALON VERKRIJGBAAR Fa. G. W. KOEL Gen. Cronjéstr. 2a, Haarlem 3. TH. KORT N.V. Lange Veerstr. 27, Haarlem Fa. VAN VASTENHOVEN Ostadestraat 4-6, Haarlem Fa. VERSTEEGE Zijlweg 117, Haarlem Vervolg verkoopadressen onder de advertentie dra Ion Een textielvezel van de wereldbekende (e^rj jabrieken Vervolg Draion verkoopadressen: Haarlem Haarlem VROOM A DREESMANN N.V. Grote Houtstraat Fa. BORST Anegang 1? P. 3. HOOGEVEEN MAG. „WICO" Stuyvesantplein 29 K. K. STRÓOKMAN Rijksstraatweg 248 B LINGERIEHUIS SPRUYT Grote Houtstraat 135 N.V. MAG. SUCCES Anegang 25 a HUNKEMöLLER LEXIS Grote Houtstraat 71 Fa. M. C. BUSé DE LAAT Barrevoetestraat 9-11 Fa. 3. A. P. SWEDEN Gierstraat 68 TEXTIELHUIS W. PETERS Gen. Cronjéstraat 62 N.V. V.h. C. F. HENNING Grote Houtstraat 80 Fa. COTEX Anegang 25 Fa. HOLT Anegang 33-37 A. ZOMER 3r. Kloppersingel 169 S. 3. WARMER Gen. Cronjéstraat 115 Heemstede Fa. H. REYNGOUD Binnenweg 121-123 Fa. H. WILK Camplaan 7 GEZ. DE REGT Wilhelminaplein 15 Heemstede DAMES MACKOR Binnenweg 140 Zandvoort N.V. BAKELS Kerkstraat 29-31 Overveen Fa. VINK Bloemendaalseweg 267 Hillegom Fa. KETEL Hoofdstraat 52 Halfweg Fa. DE FOUW De Baumanplein 5 Bloemendaal Fa. WOUDENBERG Bloemendaalseweg 79

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9