Ko1fiePplizen Beroemd paneel uit klooster in Brugge gestolen Van de dader nog geen spoor ontdekt DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Oe Noe motiveert de ingreep in Birma 4 Jubileumvergadering van de Bioscoopbond I 'oorzitter onderscheiden Openingsvergadering van de Bondsdag in West-Berlijn Haarlemse Inkoop vereniging en „Kennemer- land" gefuseerd Labour tegen naasting van de landbouwgronden Gesmade Public Schools in genade aangenomen Prof. Rolin zet pleidooi in zaak-Elisabeth BoII voort Jaardagparade in Peking met dreigende woorden Scheepvaart WOENSDAG 1 OKTOBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Zaterdag heeft een onbekende jongeman uit een klooster in Brugge het paneel „De synagoge" gestolen. Van de dader van de diefstal uit het kloos ter van de zwarte zusters is nog geen spoor ontdekt. Men heeft reeds de veronderstel ling geuit dat hij Nederlander is, omdat hij „Vlaams met een vreemde tongval" sprak. De diefstal werd zaterdag in het klooster gepleegd onder omstandigheden die herinneren aan de diefstal van het be roemde schilderij van het „Lam Gods" van Van Eyck. Toen bleek dat men met een maniak te maken had. Het gestolen paneel toont in een Vlaams interieur een vrouwenfiguur, gehuld in een met edelstenen bezette mantel. Zij draagt in de hand de stenen tafel der tien geboden. Het schilderij is reeds sinds de vijftiende eeuw het eigendom van de kloos tergemeenschap der zwarte zusters. De dader moet wel zeer goed van de situatie op de hoogte zijn geweest, want het pa neel bevindt zich in een zaaltje dat slechts bij uitzondering door het publiek en dan nog na vergunning wordt bezocht. In hetzelfde zaaltje waarin het gestolen schilderij zich bevond, hangt ook het be roemdste stuk van deze collectie, het al taarstuk de „Legende van de Heilige Ur sula". Men dacht zelfs dat de dief zich hiervan meester had gemaakt. Men heeft reeds kunnen vaststellen dat deze collectie in de afgelopen drie maanden slechts door drie personen is bezocht: een Duitse toerist, een Franse journaliste en een bezoekster van Amerikaanse nationa liteit. Bij het grote publiek was deze ver zameling niet bekend. In de gids voor touristen van Brugge wordt zij niet ver meld. Zij komt uitsluitend voor in de cata logus van het Ministerie van Onderwijs. De beschrijving van het gestolen schilde rij is thans aan alle havens, luchthavens en grensstations doorgegeven. Een signa lement van de dader is bekend: Het is een ongeveer vijfentwintig jarige jongeman met lange rossig-blonde haren en een dik ke hoornen bril. Hij is circa een meter ze ventig lang en enigszins artistiek gekleed. Hij heeft getracht de vijfenzeventigjari ge zuster-portierster weg te lokken door haar te verzoeken voor hem in de bij het zaaltje gelegen kapel een kaarsje te bran den. Toevallig werd er juist op dat moment gebeld door een familielid van de kloos terzuster. Zij ging weg om open te doerf. Toen zij terugkwam was het zaaltje leeg en het paneel verdwenen. In een hotel heeft de dief om een taxi getelefoneerd, die hem naar Ostende heeft gereden. Daar is men zijn spoor kwijt geraakt. Wat het schilderij betreft, wordt nog ge meld dat het deel uitmaakte van een veel- De staatssecretaris van O., K. en W. mr. R. G. A. Höppener en het hoofd van de afedling kunsten van dit departement heb ben vanochtend in Krasnapolsky te Am sterdam de buitengewone ledenvergadering bijgewoond ter herdenking van het veer tigjarig bestaan van de Nederlandse Bio scoopbond. Mr. Höppener deed ter verga dering de mededeling dat het H.M. de Ko ningin heeft behaagd de heer Joh. Miede- ma, als voorzitter van de Nederlandse Bioscoopbond, te onderscheiden door hem te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau, daarmede de erkentelijk heid van de Kroon tot uitdrukking bren gend voor wat voorzitter en bond gedaan hebben voor het Nederlandse filmwezer. Onder hartelijk applaus van de verza melde leden overhandigde spreker de heer Miedema de versierselen, behorende bij deze onderscheiding. De overgrote meerderheid van de leden vulde de grote zaal van Krasnapolsky, toen de bondsvoorzitter deze feestelijke bijeen komst opende met het vreugdevol consta teren van het feit dat hoewel de cinema tografie nauwelijks zestig jaar bestaat, de bond reeds veertig jaar in ons land werk zaam is en zich in deze periode van een vereniging van uitsluitend bioscooponder nemers heeft ontwikkeld tot een alle ge ledingen van het filmwezen omvattende bedrijfsorganisatie. In dit tijdperk heeft de bond er naar gestreefd niet alleen de economische belangen van de bedrijfs- leden te behartigen maar daarenboven het bedrijf op een hoger plan te brengen. De heer Miedema bracht hulde aan de nagedachtenis van de talrijken, die daarin hebben bijgedragen, in het bijzonder aan de drie pioniers: Loet C. Barnstijn, D Hamburger jr. en Willy Mullens en evenzo aan de heer M. P. M. Vermin, die de or ganisatie heeft geleid in de eerste moei lijke na-oorlogse jaren. Staatssecretaris mr. R. G. A. Höppe ner onderstreepte in zijn toespraak, dat de samenwerking tussen de leden van de bond en zijn departement niets te wen sen overlaat. De kunst van de „film", eerst na de bevrijding een taak van over heidszorg geworden, is bij uitstek het ter rein, waarop overheid en bedrijfsorgani satie elkaar raken. luik waarvan het middengedeelte reeds lang is verdwenen. Er bestaan nog slechts twee luiken van: De maagd van de Maria- boodschap dat eveneens deel uitmaakt van de collectie van het klooster der zwarte zusters en „De Synagoge", het gestolen schilderij. Het eiken paneel schijnt om streeks 1480 gemaakt te zijn. Het wordt toegeschreven aan de meester van de le gende van de Heilige Ursula, hoewel de kunsthistorici het hierover niet allen eens schijnen te zijn. Geen museum zal er na tuurlijk aan denken het schilderij onder de huidige omstandigheden aan te kopen. Waarom de dader het gestolen heeft is nog altijd een vraag, die onbeantwoord moet blijven. (Van onze correspondent in Bonn Hedenmorgen begon de Westduitse Bondsdag te West-Berlijn het tweede jaar van zijn derde zittingsperiode. De rege ringspartijen en de oppositie maken van dit van trouw aan de oude hoofdstad ge tuigende parlementaire begin gebruik om vier dagen lang uiting te geven aan de hoop op hereniging van Duitsland. Alle fracties hebben een motie ondertekend, die de socialistische leider Wehner zou in dienen en waarin de regering Adenauer verzocht wordt mede te delen welke mid delen zij zal gebruiken tot het in stand hou den en verbeteren van de politieke, econo mische en culturele banden tussen de bondsrepubliek en Oost-Duitsland. Voorts zal gevraagd worden welke maatregelen genomen kunnen worden ter leniging van de nood der vluchtelingen. De minister voor Duitse zaken. Lemmer, zal de motie beantwoorden. In feite wordt dit parlementaire begin een demonstratie tegen de psychische ellende en de politie ke onderdrukking waaronder de Oost- duitse bevolking lijdt. Een ruggesteun krijgt deze manifestatie door de instem ming, die Frankrijk, Groot-Brittannië en de Verenigde Staten gisteren getoond heb ben met het voorstel van de Westduitse regering en de Bondsdag een viermogend- heden-commissie te vormen ter voorberei ding van de hereniging. Met vreugde heeft men te Bonn en te West-Berlijn gezien dat de Westelijke grote drie in nota's aan Moskou het Oostduitse voorstel, om een viermogendhedencommissie over een vredesverdrag te laten onderhandelen, hebben afgewezen. Bonn wenst eerst verkiezingen in Oost en West-Duitsland. dan de vorming van een regering voor geheel Duitsland en pas daarna overleg over een vredesverdrag met een Duitse regering, die het gehele Duitse volk vertegenwoordigt. Deze gemeenschappelijke actie bete kent overigens niet, dat tussen de groot ste regeringspartij, de C.D.U. en de so ciaal-democratische oppositie alles ten aanzien van de te voeren eenheidspolitiek in het reine is. Nog gisteren ontbrandde er een strijd, toen de S P D. eiste dat te West-Berlijn besloten zou worden tot op richting van een bureau voor „onderlinge Duitse zaken" (verkeer tussen Oost- en West-Duitsland. justitie en postzaken). De C.D.U. verzet zich hiertegen, uit vrees, dat daardoor de deur voor onderhandelin gen met de Oostduitse regering zou wor den geopend en dat een soort derde rege ring. naast die te Bonn en Pankow zou worden gevormd. De S.P.D. bevreesd vooi een kloof in de wankele eensgezindheid bii het Berlijnse Bondsdagintermezzo, trok daarop haar voorstel in. Te verwachten is, dat de Bondsdag als een gesloten front een appèl zal richten tot de regeringen van de Sovjet-Unie, de Verenigde Staten, Groot-Brittannië .en Frankrijk, waarin er op zal worden gewe zen dat, dertien jaar na de oorlog, de een heid en de vrede in Duitsland nog altijd niet tot stand zijn gekomen. Men wil ver mijden al te harde taal tegenover de Sov jet-Unie te gebruiken. Voor deze opening van de Bondsdag te Berlijn is in West-Duitsland veel belang stelling gewekt, omdat zij samenvalt met de stijgende nood van de Oost-Duitse be volking. De Westduitse radio zal vanmid dag reportages geven van de zitting. In hotel Royal aan de Kennemerlaan in IJmuiden is dinsdagavond als laatste fase van de fusie van de inkoopvereniging „Kennemerland" en de Haarlemse Inkoop vereniging een feestelijke vergadering ge houden. Na de voorbereidende besprekin gen van de laatste maanden restte de leden nog de verkiezing van een voorlopig be stuur, dat reglementair dient te bestaan uit zeven leden, naar het aantal aangeslotenen te verdelen in drie Haarlemmers en vier IJmuidenaren. Gekozen werden de heren P. Arons. A. L. v. d. Wijde en J. P. H. Nelissen uit Haarlem en de heren G. Bakker, G. van Dooren, N. Hop en E. de Zijp uit IJmuiden. De vergadering koos uit deze zeven leden met 28 van de 30 stemmen als voorzitter de heer G. Bakker. (Van onze correspondent in Londent De Britse Labourpartij deinst terug voor nieuwe nationaliseringen. Het partij congres in Scarborough heeft voorstellen tot naasting van landbouwgronden zonder veel omhaal verworpen. De partijleiding betoogde, dat nationalisering van het land politieke zelfmoord zou betekenen. Alle kansen op een Labouroverwinning bij de volgende verkiezingen zouden dan verke ken zijn. Labour, dat in zijn beide be windsperioden na de oorlog een hele reeks nationaliseringen heeft ingevoerd, vindt het welletjes. Alleen heeft de partij zich destijds verbonden de staalindustrie en het wegvervoer, waarvan de nationalise ring door de conservatieve regering onge daan is gemaakt, opnieuw tot overheidsbe drijf te maken. De socialisten hebben ech ter openlijk erkend in een aantal gevallen de nationaliseringsplannen onvoldoende doordacht te hebben en men betwijfelt thans of algehele naasting van een be drijfstak wel de juiste vorm is van ge- meenschapsbeheer. In elk geval heeft men ervaren, dat nationaliseringen bij de middengroep van het kiezerscorps, die de doorslag geeft in de Britse politiek, grote weerstand wekken. Tom Williams, de vroegere minister van Landbouw in de Labourregering, betoog de dat nationalisering van de landbouw geen verandering zal brengen in de pro- duktie. Wel wil Labour het verouderde marktsysteem voor groente en fruit en bestaansmogelijkheden voor het platte land in het algemeen verbeteren. Spanningen Bij de bestuursverkiezing werd me vrouw dr. Edith Summerskill, die 14 jaar in het partijbestuur heeft gezeten, opge volgd door Jenny Lee. de echtgenote van de leider van de linker vleugel, Aneurin Be- van. Zes van de zeven plaatsen der poli tieke afdeling van het uit 27 leden bestaan de partijbestuur, worden, als gewoonlijk door aanhangers van de linker vleugel bezet. De Labourpartij vormt een federatie van de politieke partijen, de vakbonden en de socialistische vrouwenbeweging. De uitslag van de bestuursverkiezing is een aanwijzing van een verschuiving naar links in de grote vakbonden, die niet lan ger de toeverlaat zijn voor de rechtse poli tieke leiders. Dat bleek ook uit de felle aanval op het particuliere onderwijs, met name op de „publicschools" zoals Eton, de duurste onderwijsinstellingen ter wereld die als onaanvaardbare symbolen van klassebe- voorrechting aan de kaak werden ge steld. De leiding sloeg deze aanval echter af. De socialisten willen het onderwijs wel verder democratiseren, maar wensen de ..public schools" te handhaven. Het is voor Labour een netelig vraagstuk, want vooraanstaande figuren uit de partij zijn zelf de briljante produkten van het luxe- onderwijs en zij sturen meestal ook hun kinderen daar heen. Oud-minister van Defensie Shinwell, die op elfjarige leeftijd de school verliet verklaarde eerbied te hebben voor partij leiders als Gaitskell die een particuliere school hebben bezocht. Hij zou zelf graag op een dergelijke school zijn geweest. De Zweedse raadsman, .prof. Henri Ro lin. heeft dinsdag zijn pleidooi in de zaak- Elisabeth Boll voortgezet met een even uitvoerige als gedocumenteerde uiteenzet ting over het Zweedse beroep op de open bare orde. In elk land zijn er bepaalde be ginselen. die zó fundamenteel en vitaal zijn voor de gemeenschap, dat iedere in breuk van vreemd recht hierop moet wor den afgewezen. Zo zal men in Nederland een buitenlander bijvoorbeeld een Mo hammedaan nooit kunnen toestaan met meer dan één vrouw in het huwelijk te tre den. want hoewel het nationaliteitsprinci pe voorop moet staan, druist dit zo in te gen de Nederlandse opvattingen van open bare orde en goede zeden, dat de rechter zich wel genoodzaakt ziet om „nee" te zeg gen. Kan Zweden zich echter op „openbare orde" beroepen, ondanks het feit, dat er in het verdrag met geen woord over wordt gerept? Op deze vraag meende prof. Ro lin bevestigend te kunnen antwoorden. Want er hebben zich juist in Nederland met betrekking tot de voogdij ontwikke lingen voorgedaan, die op het moment van de ondertekening van het verdrag van 1902 niet waren te voorzien. In 1905 heeft Nederland namelijk een wijziging in het Burgerlijk Wetboek aangebracht en een nieuwe voogdijvoorziening getroffen, die radicaal afwijkt van de voorzieningen, die in bijna alle andere landen gelden. Prof. Rolin had nog een pijl op zijn boog. In 1935 heeft het Hitlerregime, zo zei hij, in Duitsland een wet afgekondigd, waarbij gemengde huwelijken tussen ar:~rs en niet-ariërs werden verboden. Op dat moment was Duitsland echter, even als Nederland, gebonden aan het huwe lijksverdrag van 1902. In dit verdrag staat, dat de „bevoegdheid om een huwelijk aan te gaan wordt beheerst door de nationale wet van ieder der aanstaande echtgeno ten". „Wat heeft Nederland nu gedaan?" vroeg prof. Rolin. „Heeft Nederland zich, wat het verbod op deze gemengde huwe- AMSTERDAM De stemming voor de staatsfondsen was dinsdag wederom vast. voor de staffel- lening. Deze papieren werden bij de ope ning op 92% grif uit de markt genomen. Hierna werd nog op 92% gedaan, doch in het verdere beursverloop viel de koers terug tot. 92% 92%. Deze vaste stemming werd weer veroorzaakt door de verplichte f 200.000 vraag in een zeer dunne markt. De koerswinst ten opzichte van de vorige dag bedroeg tot pet. De overige obli- gatiemarkt was prijshoudend. De n.v, Ex port-Financieringsmaatschappij komt met een 5 pet. 15-jarige obligatielening 1958-11 ten bedrage van 40 miljoen tot de koers van 99% pet. Dit is, aldus de beurs, onge twijfeld een streep door de rekening van de Bank der Nederlandsche Gemeenten die, aldus geruchten ter beurze, tracht onderhands leningen te plaatsen. Vast gestemd waren eveneens de scheep vaartwaarden. Aangezien het bericht over een KPM-dividend van acht percent door de directie van deze maatschappij nog steeds niet bevestigd is, was het aandeel in herstel. Het liep op van 135 tot 136'/! tegen een vorige slotprijs van 134%. Scheepvaartunie verbeterde van 128% tot 129 en boekte een koerswinst van 3 pet. Deze winst werd hoofdzakelijk verkregen door aankopen voor buitenlandse rekening. Ook de overige scheepvaartwaarden kon den zich zeer goed handhaven en boekten door elkaar een winst van ruim één punt. Voor de internationale waarden bestond zeer weinig belangstelling. De meeste in teresse ging nog uit naar Philips die op 345% een puntje hoger kwam. In Unilever ging weliswaar minder om, maar de koers winst bedroeg bijna 3 punten. AKU kwam een punt hoger, terwijl KLM onveranderd werd vernomen. De Kamerdebatten over de begroting 1959, die gistermiddag zouden aanvangen, deden de beursbezoekers een aarzelende houding aannemen ten aanzien van de te ondernemen affaires. Van de cultures leed Deli op f 116,50 Circa een gulden verlies. De overige waarden in deze sector werden vrijwel verwaarloosd en de koersverschillen, vergeleken bij die van de vorige dag, waren van geen betekenis. De Handelsbank werd een punt hoger op 90 vernomen. Het concern zal twaalf van zijn kantoren in Indonesië binnenkort stil leggen. uitgezonderd het kantoor in Dja karta. Prolongatie 3% percent. NEW YORK De Newyorkse beurs besloot de maand september met een hevige activiteit, waar bij het industriegemiddelde een record hoogtepunt bereikte met 532,09 en het spoorweggemiddelde met 144.61 'op het hoogste nivedu van dit jaar kwam. De tik kers kregen vlak na de opening en vlak voor beurseinde een achterstand Bij het slot was er wat aanbod in de spoorweg sector. voornamelijk van New York Cen tral. dat een dollar moest prijsgeven. At lantic Coast Line en Norfolk and Western waren echter zo willig dat het gemiddelde onaangetast bleef. De omzet kwam van 3.680.000 op 4.160.000. De olies gingen met de stijging mee en sloten dooreengenomen meer dan een dollar hoger. De staalwaar- den waren willig met enkele winsten van zelfs meer dan 4 dollar. Enkele tabaks-, chemie-, metaal-, papier-, voedsel- en far maceutische fondsen boekten wirrètën van meer dan 2 dollar. Het industriegemiddelde kwam' vbn 529^04 op 532.09: dat voör spoor wegen van 143.50 op 144,61 en dat voor openbare nutsbedrijven van 80.33 op 80,71. Van de 1238 verhandelde fondsen sloten er 602 hoger en 414 lager (UPI.) 3-3%«/n Nederl. '47 3% Nedl 1962'64 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubbe". K.L.M, Holl. Amjr Lijn. N SM N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General tfoto s.. Shell Union "idewater C vorige koers) Slotkoei's gisteren 92u/t« 94-/,, 211% 319 189% 324 185 284 346 168 402% 191 705 f 169.90 169 67 99.30 146% 146 129% 128 235 105% f 116.70 238% 89% 176% 195'/» 175 55% 48 78% 47% 82 25% Heden 13.45 uur 92% 94*','t« 214 320 190 324 186 ?85 347 ifiR <Wfi '92 720 f 174.20 169 66% f 99. H8 14 5% 130 198% 995 103 K '118.50 998% 89% 176% 195% 175 55% 48 79 47% 31% 25% lijken betreft, op de „openbare orde" be roepen? Nee, Nederland heeft zich bij de ze wet neergelegd, omdat een beroep op de „openbare orde" niet in overeenstem ming met het huwelijksverdrag zou zijn. Dit is een redenering, die Zweden niet kan volgen. RANGOON (Reuter) Generaal Ne Win, de opperbevelhebber van de Bir- maanse strijdkrachten, zal op grond wettige wijze slechts voor een half jaar aan-de macht komen, zo heeft premier Oe Noe dinsdag bekendgemaakt. Hij zei volledig vertrouwen in de generaal als na tionale leider en militair te hebben. Deze zou liever sterven dan in strijd met de grondwet gewelddadig de macht in han den te nemen, zo meende Oe Noe. De premier zei, dat hij besloten had de generaal te verzoeken op 28 oktober de macht over te nemen, omdat hem bij rei zen door het land gebleken was, dat er overal vrees bestond voor een afgeschei den groep van de regerende anti-fascis tische „liga voor de vrijheid van het volk" onder leiding van Oe Ba Swe. Daarom had hij het beter gevonden, het bewind over te dragen aan een niet-politieke figuur als generaal Win. HONGKONG (Reuter) Ter gelegen heid van de nationale feestdag is er van daag in Peking een militaire parade ge houden, die volgens radio-Peking door vertegenwoordigers van zeventig landen is bijgewoond. De minister van Defensie, maarschalk Peng, verklaarde dat het le ger een harde klap zal toebrehgen aan „de Amerikaanse imperialisten", als zij Chi na's herhaalde waarschuwingen blijven negeren. Het persbureau „Nieuw China" meldt, dat de militaire parade werd ge volgd door een optocht van zeshonderddui zend burgers. Acigtekerk, pass. 30 Kp. Finisterre n. Lissabon. Aalsdijk. 30 v. New York n. Halifax. Abida. 30 v. Ornskoldsvik n. Lulea. Adonis, 30 v. Pt. Sucre n. Pampatar. Agamemnon, 30 v. Paramaribo n. Georgetown. Alblasserdijk, 30 te Le Havre. Alderamin. 30 46 m. o.n.o. Algiers n. Antwerpen. Algenib. 30 te Antwerpen verwacht v. Rotterdam. Alkmaar, 30 180 m. w. Minicoy n. Singapore. Aludra, 30 te St. Vincent verw. v. Salvador. Ameland, 11 te Algiers verwacht. Amerskerk, 1 te Dar Es Salaam. Amstelbrug. 30 120 m. n.n.w. Malta n. Port Said. Ainstelvaart, 30 110 m. n.o. Singap. n. Whampoa Angolakust. 30 t. anker Dawes Isl. n. P. Harcourt. Annenkerk, 1 te Dar Es Salaam. Arendsdijk, 30 te Antwerpen. Arendskerk, pass. 30 Burlengs n. Duinkerken. Aigos, 30 100 m. n.n.o. Finisterre n. Oran. Altis. 1 te New Orleans. Bali, 30 100 m. n. Majorca n. Le Havre. Bantam. 30 v Rotterdam. 1 te Antwerpen. Batjan. 30 v. Karachi n. Bandar Shapur. Batu. 30 te Abadan verw. n. Mena Al Ahmadi. Bawean, pass. 30 Ouesant n. Amsterdam. Bengalen. 1 v. Manilla n. San Francisco. Pengkalis. 30 415 m. o Dondrahead n. Djibouti. Bl'lar, 30 v. Genua n. Marseille. Breda. 30 v. Punta Cardon n. Maracaibo. Britsum, 29 te Churchill. Calamares, 30 te Cristobal verwacht. Caltex Delft. pass. 30 Ras Al Hadd n. Rotterdam C alt. Leiden. 30 280 m. z.z.o. Bangk. n. Singapore. Caltex Rotterdam. 1 v. Gibraltar n. Sidon. Calt. The Hague, 30 te Singapore verw. v. Osaka. Calt. Utrecht. 30 100 m. n.w. Alexandr. n. R'dam. Carrillo, 30 v. Cristobal n. New York. C'artago. 30 te Havana. Casamance, pass. 30 Finisterre n. Dakar. Castor, 29 370 m. n.o. Martinique n. Rotterdam. Oharis. 30 v. St. Marc n. Kp. Haitien. Cinulia, 29 600 m. z.o. Bermuda n. Goodhope. Clavella, 30 te Rotterdam. Colytto. 30 470 m. n.o. Fayal n. Batonrouge. Congokust, 1 te Conakry. Concepcion, 29 95 m. z.z.w. Rio de Jan. n. Vitoria Crania. 29 730,m. w..z,\v. Fayal n. Stanlow Dorestad. 30 v. Singapore n. Miri Duivendrecht. 30 410 m. z. Ras Hafun n. Aden. F.lizabeth B. ,30 980 ui. vyj3.\v. Balboa Ji- Balboa. Fos. pass. 30 Ouessant n. Antwerpen. F.sso Amsterdam. 30 180 m. n.w. Villano n. Aruba Friesland SSM. 2 te Setubal verwacht. Gaasterkerk. 30 te Bremen verwacht v. Hamburg Gabonkust. 30 v. Freetown n. Amsterdam. Ganymedes. 30 v. Amapala n. La Union. Grootekerk, 30 te Kaapstad verw. v. Las Palmas. Haarlem. 30 te Pernis n. Rotterdam. Heelsum. 30 v. Brawnsville n. New Orleans. Heemskerk, 3 te Adelaide verwacht. Helena. 30 v. Pto. Limon n. Cristobal. Hrllcon. 30 te Paramaribo. Hera, 30 te Rotterdam n. Breinen. Hestia, 1 te Amsterdam. Hilversum, 29 90 m. w.n.w. D.ieddah n. Port Said Hydra. 28 v. San Juan n. Port Au Prince. Jacob Verolme. 30 te Cristobal verwacht. Jagersfontein. 30 v. Amsterdam n. Bremen. Jason, 30 te Curasao verwacht v. New York. Johannes Frans. 8 te Baltimore verwacht. Joh. v. Oldenbarnev., pass. 30 Beachy n. Sydney Joseph Frering, pass. 30 Ouessant n. Monrovia. Kalydon, pass. 30 Beachyhead n. Turku. Kara. pass. 30 Ascension n. Lorenco Marques Karimata. 29 250 m. w.z.w. St. Vincent n. Halifax Kasimbar, 30 v. Manokwan n. Sorong. Kelletia. 30 te Rotterdam. Kenia, 30 terug te St. Vincent. Kerkedijk, 30 te Baltimore verw. v. Ph.delphia K'ermia. 1 te Singapore. Khasiella, 3 te Curacao verwacht. Kieldrecht. 30 v. Genua n. Caronte. Kloosterdijk. 1 te New York. I'orenia, 30 te Gothenburg verw. v. Rotterdam. Korovina, pass. 30 Bizerte n Perzische Golf. Kosicia, 30 400 m. n.o. Guadeloupe n. Curacao. Laagkerk, 30 v. Dubai n. Ummsaid. I.angkoeas, 30 te Antwerpen. Laienberg. 28 te Kaapstad verwacht. Launmskerk, 29 v Aden n. Port Said. Lawak. 1 te Durban. Lekhaven. 30 380 m. w.z.w. Dakar n. Rio de Jan Lekkerkerk. 30 te Basrah. Leopoldskerk. 30 ten anker Shat El Arab. Limburg. 30 120 m. n.n.o. Massawah n. Assab. Lombok. 30 600 m. w. Azoren n. New York. I.oppersum, 1 te Hamilton. Macoma. 12 te Brisbane verwacht. Malea. 30 te Adelaide verwacht. Marnelloyd, 30 te Genua. Maron, 1 te La Guaira. Mataram, 30 620 m. n.w. Minikoy n. Belawan. Maureen, 30 190 m. o. Kp. Race n. Londen. Medon, 30 te Maracaibo. Meerkerk. 30 v. Coltfmbo n. Aden. Molenkerk, 30 55 m. n.n.w. Kp. Guardafui naar Mombasa. Moordrecht, 30 6 m w. Daedalus n. Mena. Muiderkerk, 30 te Lor. Marques verwacht. Munttoren. 30 175 mijj n.w. Kp. Guardafui naar Bandar Mashur. Mijdrecht, 1 te Rio de Janeiro. Mylady, 30 v. Bordeaux n. Hamburg. Nias, 30 te Hamburg n. Rotterdam. Nieuw Holland. 30 v. Perth n, Semarang. Noordwijk, 30 te Monrovia. Notos. pass. 29 Kreta n. Gibraltar. Ondina, 29 v. Kobe n. Aomori. Oostkerk. pass. 30 Lissabon n. Antwerpen. Ootmarsum. 30 le Houston verw. v. Antwerpen. Oranjestad, 1 v. Trinidad n. Paramaribo. Orestes. 30 te Puerto Barrios v. Kingston Orion, pass. 30 Ouessant n. Algiers. Osiris. 30 te Maracaibo verwacht. Ossendrecht. 30 v. Norfolk n. Antwerpen. Ouwerkerk. 30 350 m. z.o. Socotra n. Pen»ni Ovula. pass. 30 Singapore n. Pladju. Papendrecht, 30 25 m. z.o. Wight n. Novorn««.u l'endrecht, 30 rede Napels. P G. Thulin, 1 te Cristobal. Poelau Laut, pass. 30 Ouessant n. Port Said Polydorus. pass. 30 Finisterre n. Duinkerken Polyphemus, 1 te Balboa. Prins Alexander. 30 te Brownsville. Prins der Nederlanden, 30 te Port of Spain Prins Frederik Willem. 30 te Rotterdam. Prins Johan Willem Frlso, 30 v. Fernandina n>. Santa Martha. Prins Willem III. 30 v. Quebec n. Le Havre Pygmalion, 30 te Bremen v. Hamburg Radja. 1 dw. Perim n. Salalah. Raki, 30 v. New York n. Mostaganem. Riouw, 3 te Savannah verwacht. Rondo. 28 v Los Angeles n. Panamakanaal Ri.inkerk, 30 te Port Said v. Suez. Saidja, 30 v. Pladju n. Singapore. Salatiga. 29 v Penang n. Belawan Schelpwijk, 30 80 m. z. Kreta n. Bandar Mashur Scherpendr., 30 110 m. n.n.w. Madeira n. Narwt. Senegalkust. 30 te Calabar. Sibajak. 3 te Sydney verwacht. Sirrah. 30 v. Bandarmashur n. Landsend. Slamat, 30 v. Genua n. Livorno. Solon, 30 te Limon. Sommelsdijk, 30 te New York verw. v. Nortnlk Stad Alkmaar, 30 v. Amsterdam n. Lulea, Stad Arnhem, 30 te Emden v. Lulea. Stad Delft, 30 300 m. z.w. L'end n. G. v. Mexiw Stad Haarlem, 30 135 m. w. Lissab. n. Rotterdur Stad Rotterdam. 30 v. IJmuiden n. MeliUa, Stad Schiedam. 30 115 m. n. K. Finist. n. Melllli Stad Utrecht, 1 te Rotterdam. Stad Vlaarding.. 30 125 m. z.w. Dakar n. Monrovia Stanvac Djirak. 30 V. Sungeigerong n. Eebarok Stanvac Talangakar. 1 te Tandjong Priok ver» Statendam, 30 v. Rotterdam n. New York. Statue of Liberty. 1 te Newport News. Steven, pass. 1 Gibraltar n. Sevilla. Straat Banka. 30 te Melbourne verwacht, Straat Malakka, 30 v. Durban n. Mauritius. Str. Madura, pass. 30 Kp. Leeuwin n. Melbourw Str. Singapore. 30 v. Pt. Elisabeth n. East-Londor. Tahama. 30 180 m. n.o. Finisterre n. Port Said Tankhaven II. 30 160 m. z.z.o. Penang n. Penanr Tankhaven III, 30 v. Sungeipaknink n. S'geroni Tappanzee. pass. 30 Aden n. Kuwait. Tnria. 30 v. Bahrein n Madras. Teucer, 30 te Savannah verwacht. Thelidomus, 30 v. Stanlow n. Mena A1 Ahmadi. Theobaldius. 30 v. Turku n. Rotterdam. Tiberius, 29 180 m. w. Ouessant n. Paramaribo, Tibia. 10 te Abadan verwacht. Titus. 30 400 m. w.n.w. Kp. Villano n. A dam, Tjimenteng. 30 v. Surabaja n. Makassar. Tjipondok, 30 v. Tandjong Priok n. Palembanj Tomocyclus, 30 v. Singapore n. Rotterdam. Towa, verm. 1 v Santos n. Rio de Janeiro. Trajanus. 29 v. Antiqua n. Monserrat. Utrecht. 1 te Npels. Vasum, 1 te Suez. Vivipara, 30 280 m. w. St. Vincent n. Montreal. Waal. 1 te Rotterdam. W. Alton Jones, pass. 30 Kp. Bon n. Mena. Waterman, 30 370 m. n.n.w. Azoren n Rotterdam Weltevreden, verm. 2 v. Belawan n. Penang. Westertoren. 30 v. Dakar n. Curacao. Westland. 30 te Hamburg verwacht v. Bremen. Willemstad, 30 te Amsterdam. W'itmarsum, 30 v. Mobile n. Amsterdam, Wonorato, 30 v. Los Angeles n. San Francisco. Wonosobo, 30 700 m. w. Los Angeles n. Honolulu Znankerk. 30 220 m. w.z.w. Cochin n. Aden. Zeeland. 30 60 m. z.w. Minicoy n. Penang. Zonnekerk. 1 te Aast-London. Zwijndrecht, 30 v. Savona n. Genua. KLEINE VAART Bloemgracht. 30 te Londen. Eljo, 29 90 m. z.z.w. Marseille n. Genua. Elsa. 28 Kiel gepass. n. Ostrand. Flevo, 29 v. Barcelona n. San Feliu. Heerengracht. 29 te Zaandam. Julia Mary. 30 v. Manchester n. Lissabon. Kaap St. Vincent. 29 Kiel gepass. n. Vestervik, Lijnbaansgracht. 29 te Mantyluoto. Marianne, 29 50 m. n. Schierm.koog n. Gotenburg Midas, 29 v. Hamburg n. Amsterdam. Nero, 29 v. Malaga n. Amsterdam Pavo. 27 Gotehorg gepass. n. Zaandam. Phidias. 29 dw. Pantelzira n. Dabarc. Ponza, 29 Goteborg gepass. n. Kristinehamn. Plato, 29 15 m. z.w. Ouesant n. Lissabon. Strabo, 29 v. Hamburg n. Aalborg. W'esterdok, pass. 30 Vlissingen n. Antwerpen. SLEEPVAAKT Blankenburg. 26 v. Dover n. zee. Clyde. 27 te Fayal. Friesland. 1 te Yokohama. Gele Zee. 1 v. Antwerpen te Vlissingen. Loire. 1 80 m. n.w. Las Palmas n. Walvigbati. Noordholland. 1 dw. eiland Rupat n. Aden. Noordzee. 1 v. Fedala n. Gables d'Olonne. Oceaan. 1 v. Trinidad n. Port Said. Rode Zee. 1 180 m. o.n.o. Madeira n. Walvisbjii 'Schelde. 29 v. Sheerness ir. Newcastle on Tyut. Titan. 1 te New Orleans. OFFICIëLE PUBLIKATIE Opkomst eerste oefening Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 2 oktober 1958 voor eerste oefening onder de wapenen komen wordt een aantal extra- treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betrokken station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein, De dienst plichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming geen ge bruik kunnen maken van een der hierna genoemde extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerstvolgend» reisgelegenheid na 0659 uur. Extra treinen: LeeuwardenVught: Leeuwarden v. 84L Heerenveen v. 9.04, Steenwijk v. 9 23, Mep- pel v. 9.35, Zwolle v. 10.15, Amersfoort v. 11.18, Ufrecht v. 11.47, Den Bosch v. 12 28, Vught a. 12.33. GroningenBergen op Zoom: Groningen v. 8.43, Assen v. 904, Hiogeveen v. 9.25, Meppel v. 9.40, Zwolle v. 10 02, Amersfoort v. 10.57, Utrecht v. 1128. Den Bosch v. 12.05. Tilburg v. 12.23, Gi!ze-R. v. 12.32, Breda v. 12.42, Roosendaal v. 1318. Bergen op Zoom a. 13.30. Nijmegen—Berg»n op Zoom: Nijmegen v. 9.54, Den Bosch 10.39, Tilburg v. 11-07, Breda v. 11-26. Roosen daal v. 11.46 Bergen op Zoom a. 11.59. Am sterdamBergen op Zoom: Amsterdam CS v. 8.49. Sloterdijk v. 8.58, Haarlem v. 914 Leiden v. 9.41. Den Haag HS v. 9.57. Roosen- daal v. 11.17. Bergen op Zoom a. 11 28 Rot terdamBergen op Zoom: Rotterdam CS v 9.48, Blaak v. 9.52, Zuid v. 9.56. Dordrecht 10.08. Roosendaal v. 10.35, Bergen op Zoom 10.46. RotterdamEindhoven: Rotterdam CS v. 9.21, Blaak v. 9.26, Zuid v. 9 30. Dordrecht v. 9.50. Lage Zwaluwe v. 10.02, Breda v. KM'. Gilze-R v. 10.24, Tilburg v. 10 34, Oisterwfj* v. 10.42. Boxtel v. 10 52, Eindhoven a 11-08 RotterdamAmersfoort: Rotterdam CS v. 90', Noord v. 9.14, Gouda v. 9.28. Utrecht v. 11-02. Amersfoort a. 1023. Den HaagEde: Den Haag SS v. 9.23, Voorburg v. 9.28. Gouda v 9.46, Utrecht v. 10.18, Ede a. 10.44. Amster damEindhoven: Amsterdam CS v. 93» MP v. 9.42. Amstel v. 9.46. Utrecht v. 10.18 Geldermalsen v. 10.38. Den Bosch v. 1102 Vught v. 11.08. Eindhoven a. 11.30. Zwolle- Roermond: Zwolle v. 10 06, Deventer v. 10*- Zutphen v. 10.48. Arnhem v. 11.21. Nijmegen v. 11.43. Bler-'ck v. 12.34, Venlo v. 12 38, Ros mond a. 12-59. Van Nelle bestellen

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4