Economische verschillen tussen EEG- landen minder groot dan gedacht Van dag tot dag Twijfel blijft Sabri el-Assali, tweede man in V.A.R., verdacht ^Qraatótoel 3 f Saoedi-Arabisch plan tot opheffing van Israel Staking bij General Motors spoedig beëindigd Verdrag Vrijhandelszone pas later in 1959 CONCLUSIE EUROMARKTOVERZICHT EEG grootste invoergebied voor primaire produkten en bijna grootste uitvoergebied voor eindprodukten Alle Gaullisten verenigd in semi-officiële groepering De Gaulle geestdriftig in Algerije ontvangen Arkansas beraamt een actie tegen de N.A.A.C.P. Beroep van drie landen op communistisch China A merikanen vliegen met voorraden naar Quemoy de Brei mooier NEVEDA wol Verkoeling gemeld tussen Kroesjtsjev en Mao Russische leider afwezig tijdens Chinese receptie VRIJDAG 3 OKTOBER 19 58 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De minister van Buitenlandse Zaken der Verenigde Staten, Foster Dulles, voert naar algemene ervaringen van vriend en vijand een politiek, die grote vragen doet rijzen. Dat kan tegenover een vijand een uitstekende tactiek zijn, aangezien men rich een sterkere positie verschaft, door hem in het onzekere te laten omtrent de bedoelingen die men nastreeft, doch voor een vriend is het een onaangename en de primerende ervaring. Nederland, dat zich met recht een vriend (jer Verenigde Staten en van de gehele westelijke alliantietendenzen kan noemen, staat voor de vraag welke houding Ame rika gelieft in te nemen ten opzichte van be moeilijkheden, die ons land ondervindt van Indonesische zijde. De Amerikaanse wapenleveranties aan Djakarta zijn niet het enige, doch wel het pijnlijkste symp toom van een teleurstellend gebrek aan begrip voor de belangen van Nederland. Minister Luns is naar Amerika getogen om opheldering te verkrijgen en begrip te wekken, doch naar het zich laat aanzien heeft dat weinig geholpen. Als Washington de ongerustheid van Nederland had willen wegnemen, zou het een openlijke verklaring het licht hebben moeten doen zien, waarin afkeuring van het Indonesische gedrag en veroordeling van eventueel wapengeweld inzake Nieuw Guinea duidelijk werden weergegeven. Deze twee details zijn nu door minister Luns zonder ondersteuning van Dulles aangeduid als behorende tot het Ameri kaanse standpunt, doch dat heeft weinig waarde. Men zou het van Dulles zelf wil len horenEen gezamenlijk commu niqué of een gelijktijdige verklaring van Washington daarover zou de enige voldoe- ninggevende oplossing zijn geweest. Dulles, die zich wèl gehaast heeft zijn Formosaanse bondgenoot Tsjang Kai Tsjek gerust te stellen met een openlijke verkla ring, nadat deze was gaan twijfelen aan de Amerikaanse solidariteit betreffende Que- moy, speelt stommetje tegenover Neder land en doet aldus de grote vraag voortbe staan, in hoeverre wij kunnen bouwen op de consequenties van het nauwe bondge nootschap, waarin Amerika en Nederland de westelijke eenheid belijden. Deze twijfel maant tot grote voorzichtig heid bij het aanvaarden van nog meer en nog nauwere bindingen met de Ameri kaanse buitenlandse politiek. Dat zal mi nister Luns wellicht als nevenresultaat van zijn Amerikaanse reis mee terugbrengen, doch het is wel zeker dat hij liever tot an dere, bemoedigender conclusies zou zijn gekomen. Men zou verder nog kunnen veronder stellen dat een eventueel Nederlands sa menspel met Australië, waarvan de mi nister van Buitenlandse Zaken ook te Washington verblijft, niet tot gelding is kunnen komen door de houding van Dulles. Doch niets wijst erop dat dit samenspel was voorzien, zodat het enigszins vèrgezocht zou zijn om te betogen dat Dulles zelfs een dubbele aandrang tot een openlijke uit spraak heeft weerstaan en dus twee vrien den heeft teleurgesteld. 4 OKTOBER. VADETRTOCU/ FM DAr NOq WEL OP DlE"RE"NDAkCj f NEW YORK (AFP) De afgevaardigde van Saoedi-Arabië, Ahmad Sjoekeiri, heeft woensdag in de Algemene Vergadering der UNO het volgende voorstel gedaan tot herstel van de vroegere verhoudingen in het Nabije Oosten: 1) Herstel van de geografische eenheid van Palestina als deel van hot Arabische vaderland. 2) Repatriëring van de Arabische vluch telingen naar hun woonsteden in Palesti na en repatriëring van de Joodse immi granten naar hun landen van herkomst. 3) Vorming van een democratische Pa lestijnse staat waar mohammedanen, christenen en joden gelijke rechten ge nieten. 4) Algemene demilitarisatie van het 'and, gewaarborgd door de UNO. 5) Benoeming van een vertegenwoordi ger van de UNO, die rapport uitbrengt aan de Algemene Vergadering over de vrije toegang tot de heilige plaatsen en hun bescherming. Sjoekeiri verheugde zich over de toetre ding van Tunesië en Marokko tot de Ara bische liga en eiste, dat deze erkend zou worden als regionale organisatie. Nieuw arbeidscontract General Motors en de Bond van Arbei ders in de Auto-industrie hebben overeen stemming bereikt over een nieuw collectief arbeidscontract voor de duur van 3 jaar. De overeenkomst is tot stand gekomen nog geen 12 uur nadat 250.000 arbeiders bij de General Motors het werk hadden neerge legd. Ford en Chrysler hebben reeds nieuwe contracten gesloten met de bond van arbeiders in de auto-industrie. Louis Seaton, vice-president van Gene ral Motors, had donderdag na een confe rentie met vertegenwoordigers van de vak bond van auto-arbeiders, die bijna 19 uur had geduurd, bekendgemaakt, dat de sta king bij General Motors was uitgebroken. Hij verklaarde, dat de door zijn maat schappij aangeboden arbeidsvoorwaarden gelijk waren aan die, welke Ford en Chrys ler hebben aangeboden. (Reuter). Er hard in Bondsdag (Van onze correspondent in Bonn De Westduitse minister van Economi sche Zaken, prof. Erhard, verklaarde don derdag in de Bondsdag te West-Berlijn dat er geen enkele kans is dat men met de Vrijhandelszone in Europa op 1 januari zal kunnen beginnen. Pas later in het vol gend jaar zal het verdrag hierover kun nen worden gesloten. Op 1 januari 1959 zullen de zes landen van de Europese Eco nomische Gemeenschap in invoerrechten met 10 percent doen dalen, behoudens de nodige uitzonderingen. De hoop was ge vestigd dat men er in zou slagen om op deze datum een dergelijke maatregel voor alle zeventien landen, die voor de Vrij handelszone in aanmerking komen, van kracht te doen worden. Erhard heeft nu gezegd dat daarop met zekerheid niet valt te rekenen. Overigens was Erhard optimistisch over de mogelijkheden, dat in 1959 het verdrag nopens de Vrijhandelszone tot stand zal komen. De onlangs te Venetië gehouden zitting van de ministerraad van de E.E.G. gaf hem daartoe aanleiding. Van S.D.P.- zijde was gezegd dat de Europese droom de laatste tijd wat bleker was geworden, maar volgens Erhard is hiervan geen sprake. De Bondsdag werd het eens over een motie van de regeringspartijen, waar in de regering wordt opgewekt om alles te doen teneinde een verdrag voor de Vrijhandelszone tot stand te brengen, wel ke de E.E.G. compleet zou moeten maken. Adrertentie (Van onze correspondent in Brussel) DE EUROPESE COMMISSIE heeft thans met haar eerste jaarverslag een tiental studies over de economie van de zes landen gepubliceerd, dat wil zeggen geen con junctuur-overzicht maar een analyse van de fundamentele kenmerken van deze economie aan de vooravond van de gemeenschappelijke markt. Deze studies moeten als het ware het werkinstrument vormen, waarover de Europese Commissie moet kunnen beschikken om haar politiek te kunnen voeren. Het zijn vijf omvangrijke boekwerken met bijbehorende statistieken. Men heeft, om in betrekkelijk korte tijd klaar te komen, beroep gedaan op een deskundige per land, en daarnaast op de directeuren van de economische en statistische afdelingen van de K.S.G. en de O.E.E.S. Voor Nederland werd het rapport opgesteld door de heer P. de Wolff van het Centraal Plan Bureau. In de inleiding tot zijn rapport over Nederland merkt de heer De Wolff op, dat de voorstellen van de werkgroep in het algemeen door de commissie zijn overgenomen, met uitzondering van het voor de onderlinge concur rentie der zes landen juist zeer belangrijke probleem van de kostenspreiding. De tijd was te kort en er waren ook moeilijkheden van statistische aard. Op de persconferentie btf de uitreiking der boeken heeft de heer Uri, directeur van de economische afdeling van de Hoge Autoriteit en voorzitter van de werkgroep die belast was met het samenstellen van liet samenvattende rapport, d" toegelicht. We zullen hier slechts vermelde tot welke ook voor de werkgroep zelf verrassende conclusies men is gekomen en waaruit blijkt dat met uitzondering van de land bouw de fundamentele economische ver schillen tussen de zes minder groot zpn dan men heeft gedacht, wat volgens de heer Uri, de coördinatie van de econo mische politiek der zes moet vergemak kelijken. Grote dispariteit bestaat er alleen met Ttalië Juist omdat dit er slechts een van de zes is, zal het niet moeilijk zijn daarin in een geest van solidariteit te voorzien. Na geconstateerd te hebben dat alle lan den van de gemeenschaD gebonden blijven aan een op ruime ontwikkeling der inves teringen en handhaving van de volledige werkgelegenheid gebaseerde expansiepoli tiek, die zoveel mogelijk gepaard moei gaan met afschaffing van rechtstreekse binnenlandse overheidsbemoeiing en met liberalisatie van het handelsverkeer, komt de commissie lot de conclusie dat. wanneer men Italië buiten beschouwing laat, de reële inkomens per hoofd der bevolking, dat wil zeggen de hoeveelheid goederen en diensten die men met zijn inkomen kan kopen, in al deze zes landen niet ver uit een liggen. Bovendien is het verschil tus sen Italië en andere deelnemende landen minder groot dan tussen het noorden en zuiden van dit land. Dit reële inkomen per hoofd der bevolking is reeds half zo groot als in de "Verenigde Staten. De tweede conclusie is dat over het ge heel genomen het aandeel van ieder land in de totale industriële produktie van de gemeenschap nauwkeurig overeenstemt met zijn aandeel in het totaal der in de industrie van de in de gehele gemeenschap werkzame arbeidskrachten. Wat de mate van concentratie in de ondernemingen be treft, lijken er over het algemeen in geen enkele economische sector van de zes lan den verschillen te bestaan. Dat betekent dat bijvoorbeeld de concentratie overal in de auto-industrie zeer sterk is, in het bouwbedrijf tamelijk veel concentratie op treedt, en in de voedingsmiddelenindustrie minder. Het verslag constateert verder dat bin nen ieder land belangrijke regionale ver schillen voorkomen, bijvoorbeeld tussen Noordwest-Frankrijk en Zuidoost-Frank rijk en vooral in Italië. Er wordt op aan gedrongen dat niet alleen de onderlinge integratie van de economie van de af zonderlijke landen tot stand moet worden gebracht, maar ook een interne integratie van elk dezer economieën moet worden be reikt. De commissie noemt het verder een openbaring dat uit de samenstelling van de invoer bleek, dat de primaire produk ten, dat wil ze"nen levensmiddelen, grond stoffen en energie, voor alle landen zeven tig percent van de totale goederenaankoop vertegenwoordigen. Daarentegen bestaat de totale uitvoer van alle landen der ge meenschap voor driekwart uit industriële produktie, waarbij echter zeer grote ver schillen worden geconstateerd. Het handelsverkeer tussen de landen van de gemeenschap vormt thans reeds bijna 30 percent van hun invoer en bijna 40 percent van hun uitvoer. Voor eind produkten bedraagt dit cijfer reeds 50 per cent van de invoer. De gemeenschap als geheet is thans reeds het grootste invoer gebied ter wereld voor primaire pro dukten. Zij is bezig het grootste uitvoer gebied voor bewerkte produkten te worden. Uit dit opmerkelijke feit blijkt duidelijk hoe veel belang moet worden gehecht aan het conjunctuurbeleid dat de gemeenschap zou moeten gaan voeren en aan de bij drage welke zij aldus zal kunnen leveren tot stabilisatie van de wereldmarkten en de voortdurende vooruitgang der in ont wikkeling verkerende landen. PARIJS, (AFP) Op het Franse minis terie van Voorlichting is woensdag de „Unie voor de nieuwe republiek" opge richt, waarbij zich de belangrijkste gaul listische groeperingen hebben aangeslo ten. De Unie heeft bekendgemaakt dat de gaullistische groeperingen bij de komen de verkiezingen voor de nieuwe wetgeven de vergadering in elke kieskring geza menlijk een kandidaat zullen aanwijzen of een kandidatenlijst zullen indienen. ALGIERS (Reuter) Premier De Gaulle is donderdagavond in Algiers aan gekomen waar hij door een onafzienbare menigte werd toegejuicht. Stukjes papier werden van balkons op de straten neer geworpen in navolging van de papierregen in New York, wanneer belangrijke per sonen in de stad worden ontvangen. De premier stond in een open auto en gebaar de niet zijn armen naar de menigte. Langs de weg van het vliegveld van Algiers stonden militairen. Op een spandoek stond „Dank u De Gaulle". Na zijn aankomst, met een straal-passa- giersvliegtuig, 's morgens in Oran, vloog De Gaulle naar Tiaret, in Wesl-Agerije, waar hij door een geestdriftige menigte, onder wie veel mohammedaanse vrouwen, werd toegejuicht. De menigte moest door de politie worden tegengehouden, in een toespraak verklaarde De Gaulle ondermeer: „Broederschap is het parool voor de toe komst van Frankrijk en. Algerije tezamen. Wat Algerije zelf betreft: „De levensom standigheden van al zijn bewoners zullen diep ingrijpend worden gewijzigd". Waar nemers te Algiers menen, dat De Gaulle in zijn rede een onderscheid maakte tussen het eigenlijke Frankrijk en Algerije, dat ongerustheid zal veroorzaken in sommige (Franse) kringen in Algerije, die „inlij ving" van Algerije bij Frankrijk wensen. Er heerst nog steeds onzekerheid over De Gaulle's plannen voor Algerye. De Gaulle werd vergezeld door zijn plaatsvervanger in Algerye, de opperbe velhebber der Franse strijdkrachten, gene raal Salan. Over de weg naar Tiaret was een reusachtig spandoek gespannen, waar op stond te lezen: „Dit is Frankrijk". Na zijn bezoek aan Tiaret vloog De Gaulle naar Orléansville, 'n stad van 32.000 inwoners die, na de rampzalige aardbeving van 1954, grotendeels werd herbouwd. In een toespraak tot een in hoofdzaak uit mohammedanen bestaande menigte zei De Gaulle dat de volksstemming van zondag heeft aangetoond, dat niet slechts de grote meerderheid der Fransen, doch ook het overgrote deel der Algerijnen tezamen met Frankrijk aan zijn toekomst wil bouwen. Algerye en Frankrijk hebben zich we derkerig aan elkander verbonden. „Zij zullen tezamen hun lot bepalen", aldus De Gaulle. LITTLE ROCK, ARKANSAS, (AFP)— De minister van Justitie van de Ameri kaanse staat Arkansas, Bennett heeft de pers meegedeeld een plan ontworpen te hebben om een einde te maken aan de activiteit van de „N.A.A.C.P." Vereniging voor de bevordering der belangen van kleurlingen in de zuidelijke staten van de Verenigde Staten. Bennett zei, aan alle senatoren en afge vaardigden van de veertien zuidelijke sta ten een brief gezonden te hebben waarin hij zijn plan uiteenzet en steun vraagt. Het plan zou in het bijzonder beogen de belas tingvrijdom voor de N.A.A.C.P.., als lichaam van openbaar belang teniet te doen en het instellen van plaatselijke co- mité's ter bestrijding van de stroming voor integratie. WASHINGTON (Reuter) De Verenigde Staten. Australië en Nieuw-Zecland heb ben gezamenlijk een beroep gedaan op communistisch China om zijn aanvallen op Quemoy en Matsoe stop te zetten. In een communiqué, dat werd uitgegeven nadat de ministers van Buitenlandse Zaken der drie landen te Washington besprekingen hadden gevoerd, waaraan ook militaire leiders en diplomaten deelnamen, worat gezegd dat stopzetting van de aanvallen op de eilanden een eerste stap naar een vreedzame regeling kan zijn. TAIPEH (Reuter) Er zijn deze week meer goederen dan ooit tevoren tijdens de blokkade door de communisten op Quemoy aangekomen, ondanks de zware beschie ting. Amerikaanse vrijwilligers zullen tij delijk voorraden naar de Quemoy-eilanden vliegen met transportvliegtuigen van het type C-119, die vijftien ton kunnen laden Zes ..vliegende verhuiswagens" van de Amerikaanse luchtmacht komen vandaag op Formosa aan. WASHINGTON (AFP) De opperbevel hebber van de Amerikaanse strijdkrach ten in het gebied van de Stille Oceaar. admiraal Feit, heeft op een persconfe rentie gezegd, dat de positie van de verde digers van Quemoy elke dag beter wordt. Admiraal Feit gaf te verstaan, dat de be voorrading van Quemoy zou kunnen lei den tot het ontstaan van een „luchtbrug" a la Berlijn. Hij gaf toe. dat het gevaar van een communistische invasie nog steeds bestaat, gezien de aanwezigheid van hon derden jonken en grote troepenconcentra ties in de kuststreek. Admiraal Feit bevestigde, dat geleide projectielen van het type „Sidewinder" zijn geleverd aan de Chinese nationalistische luchtmacht, die deze projectielen gebruik* CAIRO (UPI) Tegen de tweede man in de Verenigde Arabische Republiek, de Syrische vicepresident Sabri el-Assali, is donderdag een onderzoek begonnen naar aanleiding van de beschuldiging, dat hij gestreefd heeft naar een unie tussen Syrië en Irak. Assali is woensdagavond in Cairo aan gekomen, waar hij dadelijk een onder houd had met president Nasser. Uit ge zaghebbende bron wordt vernomen, dat het departement van de president een speciale commissie heeft ingesteld om de beschuldiging te onderzoeken. Het Egyptische blad „Al Akhbar" heeft zondag bewijsmateriaal voor deze „samen zwering" gepubliceerd. Het geval kwam het eerst ter sprake tijdens het proces in Bagdad tegen de voormalige Iraakse pre mier Fadhil al Jamali. De speciale com missie te Cairo zou nu de beschikking hebben over bandopnamen en documenten uit Bagdad. In een memorandum aan president Nas ser heeft Assali reeds voor zijn onderhoud van woensdagavond uitleg gegeven over de pogingen die hij in 1954 gedaan heeft om zijn land te koppelen aan het toen nog onder koning Feisal staande Irak, zo wordt uit Syrische bron vernomen. Hij bevestigt daarin contact te hebben opgenomen met Iraakse leiders, maar alleen, omdat hij en andere Syrische leiders destijds het land wilden bevrijden van president Adib Sjis- jakly. Toen Sjisjakly verdwenen was, had hij ook alle gedachten aan een fusie met Irak opgegeven, aldus Assali in zijn me morandum. T roep Dat bepaalt op zo uiterst verwarrende wijze het stadsbeeld in andere landen: ze lopen er zo raar door elkaarIs u dat wel eens opgevallen, hoe immens raar ze in het buitenland door elkaar rommelen met die gekke petjes op? Daar zit, mensen, geen lijn en geen vorm in en van enig houvast is geen sprake. Het is daar net zoals in de waterdruppel uit het sprookje van Andersen: allemaal door elkaar krie- oelen en dan lelijk naar elkaar bijten en doen en dat alles, zonder zin en verband. Wij waren vorige week in Duitsland. In een flinke plaats, hoor. En wandelden even naar de apotheek voor een spirientje en in eens vochten daar, voor ons, een oud moe dertje en een jonge vrouw met elkaar dat de stukken er afvlogen. Nu, ze vonden dat do,ar heel gewoon in Duitsland. Ze keken er niet van óp of om, toen daar die moeke met die vrouw over de grond rolde; ze blikten er niet van en ze bloosden er niet van. Kijk, dat is het gekke. En in eens sprongen die twee overeind en gin gen, hoewel zwaarhijgend en nog enige belemmerde kreten afgevend, haars weegs. Net apen uit de dierentuin: zitten elkaar een poosje heel gemeen in de haren tussen de twijgen van die dode boom, grijpen naar elkaar, bijten naar elkaar en dan, plotse ling afgelopen! Geen grein belangstelling meer voor elkaar. Kennen elkaar eenvou dig niet. Zo is dat in het buitenland. Die twee vrouwen deden dat misschieyi elke morgen wel voor de apotheek; vochten elke ochtend even een robbertje en ieder een wist dat natuurlijk. En vond dat dus gewoon en liét ze maar even lekker. Kijk, dat is het verwarrende in het bui tenland: je kunt niet van ze op aan op straatJe weet niet wat ze gaan doen. Waar ze vandaan komen. Ze lopen daar maar. Allerhande drukke baasjes lopen er abso luut richtingloos door het verkeer. Hier auto's, daar auto's en daar tusseiidoor, ver dorie, die kereltjes en vechtende vrouwen en zo_ Waar gaan ze heen? Waar komen ze vandaan? Lelijke vragen in het buiten- la.nd, dat verzekeren wij u. Dat is hier heel anders. Dat ligt hier allemaal vast. Elke persoon, die we hier tegenkomen, kennen we: daar is geen geheimzinnigheid en vhig lopen bij. Het is hier allemaal haarfijn geregeld. Dat maakt alles zo mooi overzichtelijk en zo lekker rustig. Iedereen doet wat hij doen moet: links houden, rechts houden, hoedje af, hoedje op. Koppie koffie, Thé complet. Daar moet gij in het buitenland eens om komen, ge loof het maar niet. Knokken op straat. Daar véchten de vrouwen gewoon ineens op straat, lui, zelf gezienPlotseling over steken. Op een fluitje fluiten met zükke wangen. Links op het trottoir lopen met een smoeltje! Of er een bom geworpen moet worden op de President. Dure pakjes aan ineens. Maar geen actetas. Zo maar heel onverwachts uit die donkere huizen komen en zonder op- of omkijken een café binnengaan of dat behoort. Ongere gelde boel daar. mensen! Foei, zeggen wij maar. Troep!, zeggen wij. Duif Advertentie 'n klasse apart! Voor 2 Neveda wikkels 6 leuke borduurkaartjes KOPENHAGEN (UPI) Volgens het Kopenhaagse blad „Berlingske Tidende" is in diplomatieke kringen te Moskou be roering ontstaan door het feit, dat Kroesjt sjev woensdagavond de receptie op de Chinese ambassade ter gelegenheid van het negenjarig bestaan van de Chinese volksrepubliek niet heeft bijgewoond. De correspondent van het blad in Wenen, H. Bonde-Henriksen, zegt dat volgens zegslieden van het Oostenrijkse ministerie van Buitenlandse Zaken Kroesjtsjev zelfs geen gelukwensen aan Mao Tse Toeng heeft gezonden. Volgens diplomatieke kringen te Moskou zouden de betrekkin gen tussen Kroesjtsjev en Mao zijn ver koeld. Kroesjtsjev zou het niet eens zijn met de heftige Chinese campagne tegen de westelijke mogendheden en president Tito van Joegoslavië. Hij zou een soepe ler koers verkiezen. In diplomatieke krin gen in Moskou heeft het verrassing ge wekt dat zelfs niet de tweede Russische leider Anastas Mikojan, de receptie der Chinezen had bijgewoond. Volgens het Russische protocol kan dit als een afwij zing beschouwd worden. BELGRADO (Reuter) De Joegoslavi sche regering heeft de viering van de na tionale dag op de Chinese ambassade in Belgrado genegeerd, zo verluidt in de Joe goslavische hoofdstad. De meeste weste lijke diplomaten uit landen die commu nistisch China erkennen, waren niet aan wezig op de receptie, waarvan geen mel ding werd gemaakt in de Joegoslavische pers, aldus werd vernomen. Onmenselijk Het regeringsblad „Borba" heeft ver klaard, dat de stalinistische en bureaucra tische elementen in de Sovjet-Unie en com munistisch China mede verantwoordelijk zijn voor de communistische nederlaag bij het Franse referendum. Het blad wijt de nederlaag onder meer aan „de bekende ongezonde manifestaties in de internatio nale arbeidersbeweging en in het bijzon der aan het toegenomen verzet dat bu reaucratische en stalinistische elementen in de Sovjet-Unie, China en elders bieden tegen het regelen van kwesties in de so cialistische beweging. Zelfs Stalin had de moed niet om de onmenselijke middelen en methoden te gebruiken die het bewind in Peking toepast om het communisme te verwezenlijken, aldus het blad.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3