Zf/ÏOUU/c/j ArosA Tweede deel van westelijke randweg vóór 1961 gereed Ramplaan zal niet worden doorgetrokken naar Aerdenhout Knipperinstallatie bij kruising met de Leidsevaart DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs v iJ L> A G 3 OKTOBER 1 9 5 S HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bezwaren van „Haarlem Zuid-West" afgewezen Inbouw en reparaties Proces-verbaal opgemaakt tegen rusthuisexploitante Woningen van „De Voor zorg" worden verbeterd Uitbreidingsplan bij westelijke randweg BONBONS Drie jongens stalen f 20.000 bij inbraak in Grote IJookJer Ds. E. Pot overleden Emeritus-predikant der hervormde kerk Bloemendaalse fotoclubs luisterden naar „zee-foto graaf" Van der Meulen Voor donateursactie is géén vergunning nodig Burgerlijke Stand van Haarlem Beeldhouwer Willem Reyers overleden Voordracht voor directeur van gemeentereiniging Dronken bromfietser kreeg een week gevangenisstraf Scheepvaart B, en W. van Haarlem zijn van oordeel, dat het niet meer verantwoord is langer te wachten met de beveiliging van de krui sing Leidsevaart-westelijke randweg. Het college wil zo spoedig mogelijk overgaan tot het doen aanbrengen van een knipper lichtinstallatie en vraagt de raad hiervoor een krediet van 1600. pit voorstel wordt gedaan, vooruitlopen de op het nadere overleg met het rijk over de verdeling van de kosten. B. en W. zijn namelijk van oordeel, dat het aanbrengen van een dergelijke installatie voor reke ning van het rijk moet zijn, omdat de noodzaak ervan een direct uitvloeisel is van de aanleg van de westelijke randweg. Met betrekking tot een adres van de Ver eniging ter behartiging van de belangen van de bewoners van Haarlem Zuid West, waarin werd aangedrongen om ter hoog te van de woonwijk „Oosterduin" onder de westelijke randweg een tunneltje te ma ken voor voetgangers en fietsers met een aansluitende brug over de Houtvaart, stel len B. en W. voor op dit verzoek afwijzend te beschikken. Het college heeft berekend dat voor de aanleg van een dergelijk pro ject een bedrag van twee ton nodig is. wel ke uitgave naar de mening van B. en W. njet verantwoord is. Van Gedeputeerde Staten is inmiddels bericht ontvangen, dat verwacht wordt, dat 't wegvak Zfjlweg-Heussensstraat om streeks 1 januari 1961 voor het verkeer zal kunnen worden opengesteld. Pas daarna ral men een beeld kunnen krijgen om trent de drukte op de westelijke randweg. Inmiddels zijn B. en W. van Haarlem van mening, dat de situatie bij de kruising van de randweg met de Pijlslaan niet bij zonder gevaarlijk is, omdat het uitzicht overdag en de verlichting 's avonds uitste kend is. Voorts achten B. en W. het niet gewenst dat op korte afstand van deze kruising een andere overgang wordt aan- ten deze oplossing, waarmee belangrijke bedragen zijn gemoeid, niet nodig, alvo rens het gebied van „Oosterduin" en het nabij gelegen woongebied in Aerdenhout volledig tot ontwikkeling zullen zijn ge bracht. De opmerkingen van de Vereniging Haarlem Zuid West met betrekking tot de winkeliers en andere neringdoenden en met betrekking tot het schoolbezoek in Aerdenhout wijzen B. en W. af, omdat naar hun mening in het stadsdeel ten zui den van de Pijlslaan en ten oosten van de Lorentzkade van een winkelcentrum geen sprake is en omdat met het oog op de in verscheidene uitbreidingsplannen gepro jecteerde scholen in de toekomst een rui mere keuze zullen bieden. Advertentie PHUIPS AUTO-RADIO KONINGINNEWEG 6 - TUINLAANTJE IS TEL. 14024 De Haarlemse politie heeft proces-ver baal opgemaakt tegen de exploitante van het rusthuis „De Zonnebloem" in het Wes- terhoutpark te Haarlem met het oog op overtreding van de verordening op ver- zorglngs- en verpleeghuizen. De rusthuishoudster had een vergunning aangevraagd om het tehuis te exploiteren, welke vergunning echter op 20 mei van dit jaar geweigerd werd. Het beroep, dat zij bij de raad indiende, werd op 6 juni 1958 ongegrond verklaard. Niettemin is zij aldus de politie doorgegaan met het be heren van het tehuis. De woningbouwvereniging „De Voor zorg" in Haarlem heeft de gemeente toe stemming gevraagd voor het doen uitvoe ren van buitenschilderwerk en het ver nieuwen van houten balkonvlonders aan veertig woningen, gelegen aan de Bromo- straat, de Indischesti-aat, het Weltevreden plein en de Weltevredenstraat in noord Blijkens een onderzoek achten B. en W de uitvoering van deze werken noodzake lijk. Het werk vergt een bedrag van 16.089. De gemeenteraad wordt voorge steld dit bedrag aan de woningbouwver eniging beschikbaar te stellen. Verbreding Huetlaan. Op het ogen blik is men in Bloemendaal bezig met het afbreken van het perceel Busken Huet laan 3 waarmee een begin is gemaakt met de verbreding van deze laan met het oog op de toeneming van het verkeer. Wel is ter hoogte van de Munterslaan een tunneltje onder de spoorbaan en een onsélijkvloerse kruising van de randweg met de oost-west-verbinding geprojec teerd, welke laatste tevens aansluiting zal geven op de Houtvaartkade in Bloemen daal, welke op haar beurt weer contact heeft met de Parnassiakade. B. en VV. ach- Adv (f' \i tie BONBONS Andaluse: Gianduja met een lek kere hazelnoot. Pompadour: een pate met bij zonder fijne krokant. In de woensdag te houden vergadering van de gemeenteraad van Haarlem zal een voorstel van B. en W. aan de orde komen het ontwerp-uitbreidingsplan „Tuinbouw gebied" nabij de Lorentzkade vast te stel len en een aantal bezwaarschriften die tegen het plan zijn ingediend ongegrond te verklaren. Over het plan, dat voor namelijk de ten zuiden van de Brouwers vaart en ten westen van de Lorentzkade gelegen agrarische gronden omvat, heb ben wij reeds bijzonderheden meegedeeld. Vroeger was voor dit gebied reeds een uitbreidingsplan vastgesteld, maar nu het tracé van de westelijke randweg is aange legd is wijziging noodzakelijk. De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat heeft bezwaar gemaakt tegen het aan de oostzijde van de weste lijke randweg even ten noorden van de Vlaamse weg geprojecteerde service station, zullen op grond van het feit, .dat de minister van Verkeer en Waterstaat langs deze rijksweg geen service-station heeft toegelaten. B. en W. van Haarlem merken in hun toelichting aan de gemeen teraad op, dat zij zich bewust zijn, dat bedoeld service-station nimmer tot stand zal kunnen worden gebracht zonder de toestemming van de eigenaar van de weg. Dit neemt echter niet weg, datrde gemeen te het recht heeft in een uitbreidingsplan te bepalen waar zij eventueel een service station wenst toe te laten, zo daaraan te eniger tijd behoefte mocht bestaan. Hier toe is volgens B. en W. in het onder havige geval te meer reden, aangezien het. voor zover bekend, nog steeds in het voor nemen ligt de westelijke randweg te zijner tijd aan de provincie Noordholland over te dragen. De heer J. S. M. Vrijland, sprekend na mens de Erven Van der Vliet, het bestuur van de Stichting Landgoed Elswout en bui-gemeester en wethouders van Bloemen daal merken in hun bezwaarschriften op. Ananas: Ananas en Kirsch-crèrne» onvergetelijk! Zo zijn er 18 heerlijkheden in de sortering Per 100 gram f 1.10 Drie Amsterdamse jongens, één van 15 en twee van 17 jaar, blijken de daders ,e zijn van een in augustus gepleegde in braak in de boerderij van de aardappel handelaar L. in de Grote IJpolder, waar hij I 20.000 werd gestolen. Twee van de jongens waren enige dagen ia de inbraak naar België gegaan, waar zi.i vorige week dooi- rl politie werden ge arresteerd toen zij in hel grensgehied t.us- J<.n België en Frankrijk rond zwierven. Bij hun aanhouding hadden zij 12.000 in bezit. Een van de jongens werd naar Am sterdam getransporteerd, waar hij door de Politie werd verhoord. Bij zijn bekentenis noemde hij ook de naam van de derde me deplichtige, die in Amsterdam werd gear resteerd. Deze had nog ongeveer 6000 van z'.in aandeel in de buit. over. Of. en hoe de aardappelhandelaar de in België in beslag genomen 12.000 terug zal krijgen is nog niet bekend, omdat de bei- os Jongens dit geld clandestien over de êreris hebben gebracht. Eén van de twee ^vordt nog vastgehouden in België. Zijn uitlevering is aangevraagd. Op zevenenvijftigjarige leeftijd Is on verwacht overleden ds. E. Pot, emeritus predikant van de hervormde gemeente te Haarlem. Om gezondheidsredenen heeft hfj op 1 mei van dit jaar afscheid geno men, waarna hy naar Haarlem-Noord is verhuisd. Ruim dertig jaar heeft ds. .Pot het ambt van predikant vervuld. Hij was in 1901 geboren en na zijn studie werd hij op 1 september 1925 hulp predikant in Rotter- 1am-Feijenoord. Daar was hij gedurende enkele maanden werkzaam in arbei derswijken. Zijn eer ste gemeente als pre dikant was Opende, waar ds. Pot op 21 maart 1926 zijn in- 'rede deed. De ge meente in Friesland was toen te beschou wen als een buiten post in een primitieve samenleving. De pre dikant heeft later verklaard dat zijn arbeid aldaar hem ach teraf vaak met vreugde heeft vervuld. Zijn volgende gemeente was Heino, waar hij in 1929 zijn ambt. voortzette. Daar trof hij een ander, bezadigder bevolkingstype. Van 1940 tot 1947 was ds. Pot predikant te Oldenzaal, waar hij tijdens de bezetting met prof. dr. H. Kraemer en anderen het geestelijk verzet tegen de Duitsers orga niseerde. Op 4 mei 1947 deed ds. Pot zijn intrede als predikant bij de hervormde gemeente te Haarlem en tot zijn gezondheid hem dat toeliet had hij bijzondere belangstel ling voor hel jeugdwerk. Hij was predi kant in de wijkgemeente V (deel van het centrum), maar enkele jaren geleden moest hij zijn werk om gezondheidsrede nen beperken. Dit was ook de reden dat hij verzocht had hem met ingang van 1 mei j.l. vervroegd emeritaat te verlenen. Op zondag 27 april nam hij in de Grote Kerk afscheid van de Haarlemse gemeen te en hield hij een predikatie naar aanlei ding van 1 Korinthe 15, vers 57: „Maar Gode zij dank, die ons de overwinning geeft in Jezus Christus". Maandagmorgen om halfelf zal in de Grote Kerk een rouwdienst worden ge houden en de begrafenis op de begraaf plaats Westerveld zal geschieden na aan komst van trein 13.05 uur. dat. de uit landschappelijk oogpunt zo fraaie omgeving van „Elswout" zal wor den geschonden; de bezwaren richten zich vooral tegen dé langs de westzijde van de Elswoutlaan ontworpen doortrekking van de Ramplaan. B. en W. merken op dat de in het plan geprojecteerde doortrekking van de Ramp laan ondermeer een gevolg is van het met Bloemendaal gevoerde overleg, waarbij aanvankelijk aan die zijde het standpunt werd ingenomen, dat de doortrekking bui ten „Duinvliet" om zou moeten worden gevoerd. Het gemeentebestuur van Bloe mendaal is thans kennelijk tot. andere ge dachten gekomen, schriiven B. en W. Aangezien de doortrekking van de Ramp- laan naar het oordeel van B. en W. niet urgent is en een meer oostelijk tracé uit landschappelijk oogpunt onaanvaardbaar is, hebben B. en W. gemeend dit punt uit het aanvankelijk ontwerp te moeten lich ten, waardoor op dit punt aan de inge brachte bezwaren is tegemoet gekomen. B. en W. vervolgen, dat zij het bezwaar tegen de bijzondere bebouwing niet kunnen delen. Dat het boscomplex van betekenis is uit een oogpunt, van natuurschoon, zal door niemand in twijfel worden getrokken. De recreatieve betekenis is echter dubieus, aangezien dit gebied-ni-et voor- het publiek 'toegankelijk is. B. en W. merken op. dat de bijzondere bebouwing is ontworpen naast het boscomplex. zodat aantasting daarvan niet in het voornemen ligt. Integendeel is hier gedacht aan een recreatieve bestem ming, waarin het boscomplex een onmis baar onderdeel vormt. Voorts zeggen B en W. in hun toelich ting, dat de aanwijzing als sportvelden van een thans als weiland in gebruik zijnd gedeelte grond door hen op zekere hoogte wordt betreurd. Een dergelijke ontwikke ling is echter in de onmiddellijke nabijheid van stedelijke agglomeraties onvermijde lijk. Andere bezwaarschriften bevatten onder meer het aanleggen van een weg Naar aanleiding hiervan merken B. en W. op, dat als de tuinders te eniger tijd als gevolg van de overschakeling van de vlet op het wegvervoer aan een dergelijke weg be hoefte hebben, deze zal worden aangelegd. B, en W. zeggen toe dat de weg alleen zal worden aangelegd indien de behoefte daar aan zal blijken. Een van de Bloemendaalse hobbyclubs van de C.J.M.V., de Bloemendaalse foto club „Het Brandpunt" en de fotoclub van personeelsleden van het Bloemendaalse raadhuis woonden, donderdagavond in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan gezamenlijk de lezing bij van de in Zandvoort woon achtige „zeefotograaf", de heer Cees van der Meulen. Spreker vertelde van de tal loze moeilijkheden, die men als fotograaf tijdens storm in volle zee moet overwin nen, waaruit duidelijk bleek, dat niet al leen het redde-> van drenkelingen, doch ook het fotograferen op zee koelbloedig heid en doorzettingsvermogen vereist. De heer Van der Meulen vertoonde verder een zeldzame collectie foto's. Na de pauze vertoonde hij dia's, die ook alle betrekking hadden op de zee en op de scheepvaart. Bijzonder geslaagd mag wel een serie dia's genoemd worden over de tewaterlating van de „Rotterdam". In antwoord op de schriftelijke vragen van het Haarlemse raadslid de heer E, F. A 1 b r e c h t (Arb) naar aanleiding van de actie van de Stichting Adoptiecommis sie Bejaarden, waarbij - door bejaarden vijftig cent als donatie aan de stichting wordt gevraagd voor de verstrekking van een consumptie op een feestmiddag, deelt hel college van B en W mee, dat het van oordeel is dat deze actie, waarbij één be jaarde in Haarlem Noord donatiebonnen aanbiedt aan relaties of familieleden, niet als een openbare geldinzameling kan wor den aangemerkt. Voor een donateursac tie is geen toestemming van B. en W. ver eist, zodat het college meent zich te moe ten onthouden van een oordeel over de op zet van de actie. De heer Albrecht had gevraagd of B. en W. niet meenden, dat het beneden de waardigheid van de Haarlemse bejaarden is op deze wijze geld in te zamelen voor een versnapering en of B. en W. niet van oordeel waren dat voor de verzorging van de bejaarden andere maatregelen nodig zijn dan deze „verkapte bedelarij". BEVALLEN van een zoon: 1 okt.: M. R. van der Zwan-Hogerheijde; H. C. M- Boot-Ouwerkerk; A. C. Schilders-Verha gen; G. Stam-Geelen; 2 okt.: M. H. H. Hil- terman-Buijs. BEVALLEN van een dochter: 30 sept.: H. C. S. Wentholt-Helmers; M. J. Feije-Spanjaard; G. Smits-Schollenberg; G. de Jong-ter Metz; C- Hollander-Burg graaf; T. H. W. van Kol-Brammer; 2 okt.: H. J. van der Valk-van Saasen. GEHUWD: 2 okt.: W. J. Toetenel en E. M. Kalkman; P. Clasquin en Th. J. Davids; T. N. van Tooren en W. M- Rombouts; N. F. A. Wiggers en M. B. Janus; W. Kroon en D. B. de Vries; W. de Weger en B. Schol ten. OVERLEDEN: 29 sept.: T. W. J. Ver- zijlbergh, 7 j„ Donkere Spaarne; T. J. G. Verzijlbergh, 5 j„ Donkere Spaarne; 30 sept.: K. Koers-Westerhuis. 73 j„ Spaarne; 1 okt.:J. L. van der Aart, 73 j„ Hazepaters- laan; M, Handgraaf-van Veldhoven, 91 j„ Schotersingel. AMSTERDAM Certificaten Deli trokken verreweg de meeste aandacht bij de opening van de markt. De zeer vaste stemming, die voor deze papieren woensdag nabeurs inzette en doorging tot de niet-officiële avondhandel toen 126 werd betaald, vond op dit ni veau geen voortgang. Toch werden de cer tificaten bij de opening van de markt op ongeveer 124, 3,50 hoger dan de vori ge slotprijs verhandeld. Mededelingen van de directie van deze maatschappij, die een hausse in deze papieren zouden kunnen rechtvaardigen, bleven ook gisteren uit. In het verdere beursverloop kromp de han del aanmerkelijk in en kwam in de koers niet veel verandering. Kon. Olie was on geveer 2,50 hoger maar bleef 1,50 onder pariteit Amerika. De omzetten voor deze aandelen waren minimaal en waren sterk in contrast met de omzetten van de vori ge dag in Wallstreet ad 1.600.000 nomi naal. De arbitrage in Europa gaf er de voorkeur aan dicht bij huis te blijven, in verband met een te verwachten disconto verhoging alsmede een verhoging van de prolongatie voor de aankoop van effecten in Amerika. Het geld wordt aldaar steeds duurder gemaakt ter bescherming tegen inflatie en om een te sterke koersstijging op de aandelenmarkt tegen te gaan. In verband hiermede bleef de arbitrage op het Damrak ook uit de Philipshoek, ten gevolge waarvan de handel in de Philips- papieren op een dood spoor was gekomen. Het fonds verloor bijna 2 punten. Ook Unilever stelde teleur met een verlies van ongeveer een punt. Het margarinefonds ondervindt in Nederland nog steeds de concurrentie van de koelhuisboter K.L.M had een goede vlucht en werd, ingevolge Wallstreet, een halve gulden hoger verno men. Van de K.P.M. was er nog steeds geen nieuws over het dividend. De aandelen van deze maatschappij konden zich ruim een punt verbeteren evenals die van de Hol land Amerika Lijn Hiermede zijn de voor naamste gebeuttenissen van vandaag in de scheepvaarthoek verteld. Van de overige hoofdfondsen op de cul- tuurmaikt werden Senembah en Amster dam Rubber een punt hoger genoteerd Het bericht over een actie in Indonesië om de reeds eerder overgenomen Nederlandse bedrijven op West-Java onmiddellijk te nationaliseren, werd op het Damrak ter zijde geschoven Staatsfondsen waren ge makkelijk bij zeer geringe omzetten. Aan delen Korenschoof werden op het voorge stelde dividend van 5 percent (v.j. nihil) ongeveer 2 punten hoger vernomen. Na tionale Handelsbanken werden een punt lager op 88V2 geadviseerd. Handelsver- eeniging v/h Reiss en Co werden op 48 bieden vernomen tegen een laatste geda ne prijs van 43. Prolongatie 3V2 percent (ANP). NEW YORK Het industriegemiddelde kwam van 530,94 op 532,09,, een nieuw algemeen hoogtepunt, r stijging had plaats bij e n geldmarkt nog verder zal verkrappen. Maar de markt reageerde er nauwelijks op. matige activiteit. Er waren geruchten ter beurze dat de Federale Reserveraad de evenals op de staking bij General Motors. Prijsverhogingen voor lood, zink en koper brachten in de groep non-ferrometalen stijgingen teweeg van in enkele gevallen meer dan 2 dollar. De staalwaarden profi teerden van gunstige vooruitzichten voor deze groep. De farmaceutische groep was verdeeld. De spoorwegwaarden waren willig. De beurs was verdeeld begonnen, maar er ontwikkelde zich spoedig vraag die tussen 12 en 1 uur zelfs een omzet 'van 850.000 aandelen tot gevolg had. Het industriegemiddelde kwam van 530.94 op 532.09; het spoorweggemiddelde van 143,30 op 144.10 en dat voor openbare nutsbedrijven van 80,75 op 80.99 De om zet bedroeg 3.750.000 aandelen tegen de vorige dag 3.780.000. Van de 1233 verhan delde fondsen sloten er 580 hoger en ^82 lager. (UPI) -344°/o Nederl. '47 °/o Nedl. 1962/64 4.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford. N Ka bel fabriek jew.Philips Gloeil Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubbe- K.L.M. Holl Amjr Lijn NS.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt. Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Cooper Bethlehem Steel U.S. Steel General vlotois.. Shell Union Tidewater vorige koers) Advertentie Slotkoers Heden gisteren 13.45 uui 92 92 94 94^g 217% 218 322 322 186 186 322 322 185/j 185K 285 285 346 345 k? 169 16914 404'/2 406 196% 196V2-* 728% 735 f 176,80 t 178,60 170 170 68 68 99.50 100,— 14914 14744 146 Is 146>* 130 12844 127 126% 235 235 10544 IOSVj 123,90 123,- 238 23844 88% 88 176*/s 176% 196 196 176 176 54% 55% 47'Via 48 78% 781/2 46 44 47 8244 8344 25 25% Donderdagmiddag is de beeldhouwer Willem Reyers in het. Centraal ziekenhuis in Alkmaar overleden. De heer Reyers werd in 1910 in Arnhem geboren. Hij werkte onder meer bij Fer- nand Léger en Zadkine. Bekende werken van hem zijn onder meer: Het fusillade monument in Zijpersluis en het oorlogs monument in Vorden. Ter voorziening in de vacature van di recteur van de gemeentereiniging, de ont- smettingsdienst en het centraal vervoer, ontstaan wegens het overlijden van de heer M. Renne, hebben B. en W. van Haarlem een voordracht samengesteld, waarop als nummer één voorkomt de heer L. W. van Geel, thans hoofd van de hoofd werkplaats van de n.v. Nederlandse Spoor wegen te Haarlem. Nummer twee op de voordracht is de heer R. Eikendal, chef van de centrale werkplaatsen van de stadsreiniging te Amsterdam. Haarlemse politierechter „Vrouw, druk je zo stijf mogelijk tegen de brugleuning", had een inwoner van Aalsmeer op 1 augustus zijn echtgenote toegeroepen, toen zij een zondagmiddag wandeling in hun woonplaats maakten. Zij hadden echter niet kunnen verhinderen, dat een drieënveertigjarige schoonmaker uit Haarlemmermeer, die dronken op zijn bromfiets slingerend op hen afkwam, hen aanreed. Het echtpaar smakte tegen de weg en de man kreeg een hoofdwond, die met vijf krammen moest worden gehecht. De schoonmaker stond vrijdagmorgen te recht voor de Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen. Volgens inlichtingen van de politie had de man zich reeds eerder aan alcoholmis bruik schuldig gemaakt. Hij wist. na de aanrijding op die zondagmiddag niet eens meer hoeveel hij wel gedronken had. De rechter betreurde het, dat geen enkele arts in Aalsmeer een bloedproef bij verdachte had willen nemen. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pi tlo, eiste drie weken gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor een jaar. De raadsman, mr. C. Reinders Folmer, bepleitte een voorwaardelijke straf, omdat zijn cliënt bij veroordeling tot een gevan genisstraf de kans liep zijn betrekking bij de K.L.M. kwijt te raken. De rechter veroordeelde de schoonmaker niettemin tot. een week gevangenisstraf en ontzegging van de rijbevoegdheid voor vier maanden. Beroepen. De classicale vergadering heeft ds. D. ter Steege, met het oog op zijn benoeming als leraar voor bijbelonder richt en de kerkgeschiedenis aan de chris telijke lycea te Haarlem, beroepen tot pre dikant voor buitengewone werkzaam heden Aagtekerk, 2 300 m. w. Gibraltar n Las Palmas. Aard ijk. 2 te Mobile verwacht. Abida. 2 v. Lulea n. Rotterdam. Acila. 2 100 m. n.o. A/.oren n. Curacao Adonis. 2 v. Trinidad n. La Guira. Aegis. 2 te Charleston v. Jacksonville. Albireo. 2 120 m. z.w. Ouessant n. Marseille. Alblasserdijk, 2 te Antwerpen v. Le Havre. Alcor, 2 te Rio Grande. Alderamin, 2 46 m. o. Gibraltar n. Antwerpen. Almdijk. 2 te Rotterdam. Aimkerk, 2 170 m. z.w. Formosa ti. Kobe. Amstelbrug. 2 470 m. n.n.w. Pt. Said n. Pt, Said Amsteldicp, 2 350 m. z.z.o. Reunion n Kaapstad Amstelkroon, 2 245 m. z.z.w. H'kong n. Tarakan. Amstelland. 2 v.St. Vincent n. Amsterdam. Amstelmeer, 2 220 m. z. Ceylon n. Mauritius. Amstelvaart, 2 285 mijl o. Kaap Cambodja naar Whampoa. Amstelveen, 3 te Dakar. Amyntas, 2 te Rotterdam n. Tanger. Anaijk, 2 640 m. w.z.w. Flores n. Havana. Arendskerk, 2 te Dunikerken. Argos. pass. 2 Kp. St. Vincent n. Oran. Arkeldijk. 3 te Suez. Artemis, 3 v. Amsterdam n. West-Indië. Ajceldijk. 2 te Port of Spain v. New York. Bali, 2 30 m. z.w. Cadiz n. Le Havre. Bantam. 2 te Londen verwacht v. Antwerpen. Bengkalis. 2 180 m. o. Minicov n. Djibouti. Beninkust. 2 v. Dakar 11. Freetown. Bennekom. 2 te Curasao. Britsum, 1 v. Port Cburchill n. Huil. Bussum, 2 200 m. n.n.o. Finisterre n. Rotterdam Calamarcs. 3 te Guayaquil. Caltex Delft, pass. 2 Ras Fartak n. Rotterdam. Caltex Leiden. 2 v. Singapore n. Bahrein. Call. Nederland, pass. 2 Kuria Muria 11. Bahrein Caltex Pernis. 2 te Antwerpen verw. v. Lissabon Caltex Rotterdam. 2 160 m o. Algiers 11. Sidon. Caltex Utrecht, 2 75 111. 0. Malta n. Rotterdam. Camerounkust. 2 v. Monrovia n. Freetown. Camitia, 2 225 m. n.w. Finisterre n Curacao. Cartago. 3 te Puerto Barrios. Casamance, 2 400 m. n.n.o. Las Palmas n. Dakai Castor, 1 840 m. n.o. Martinique n. Rotterdam Charis, 2 v. Fort Liberte n. Jacksonville. Cinulia, 6 te Goop Hope verwacht. Cleodora, 3 te Singapore. Congokust, 2 te Conakry verwacht. Coolsingel, 3 te Philadelphia. Coryda, 6 te Singapore verwacht. Crania, 6 te Stan low verwacht. Dc- Eerens. 2 te Bandar Abbas v. Muscat, Delft, 3 v. Amsterdam n. West-Indië. Dongedijk. 3 v. Rotterdam n. Los Angeles. Doris. 2 te New York. Drente, verm. 4 v. Rotterdam n. Le Havre. Buivendrecht. 2 260 m. z.o. Aden n. Aden. Elizabeth B, 2 520 m. w.n.w Balboa n. Balboa Eemland. pass. 3 Kp. Verd. eil. n. Rio de Janeiro Ena, 4 te Curacao verwacht. Eos. 2 te Antwerpen v. Cartagena. Etrema, 5 te Ben e verwacht. z Friesland SSM, 2 60 m. z.w. Flnisten-e n. Setubal. Gaasterkerk, 3 te IJmuiden verwacht Gaasterland, 2 v. Buen. Aires n. Angra Dos Reis. Ghanakust, 2 in monding Garonne in aanvaring met Spaanse Monto-Urbasa. Gooiland, pass. 2 Kp. Verd. eil. n. Las Palmas. Grootekerk, 3 te Port Elisabeth. Guineekust, 5 te Rottcvdam verwacht, Haarlem, 3 te Amsterdam. Hector. 3 te Alexandrië. Heelsum, 2 te New Orleans v. Brownsville. Helena, 1 v. Cristobal, 3 te Pte. Arenas. Helicon, 2 v. Paramaribo n. Amsterdam. Hilversum, pass. 1 Perim n. Mcna A1 Ahmadi. Hispania. 2 v. Rotterdam n. Bilbao. Holendrecht, 2 330 m. z.z.o. K. Race n. Hamburb. Hydra, 3 te Santa de Cuba. Isis. 2 te La Guaira v. New Orleans. Japara KRL, 1 600 m. o. Bermuda n. Galveston. Jason, 2 te Aruba verwacht v. Curasao. Johan van Oldenbarnevell. 2 100 m. n. Lissabon naar Port Said. Johannes Frans, 2 v. Panamakanaal n. Baltimore, Jos. Frering, 2 85 m. n.w. Burlings n. Monrovia. Jupiter. 2 75 m. n. Kp. Ferrat n. Gibraltar. Kaap Hoorn, 2 te Bermuda verwacht v. Curacao. Kalinga, 2 te Buenos Aires verwacht. Kalydon, 3 te Turku verwacht. Kara, 15 te Lorenzo Marques verwacht. Karakorum, 2 te Shatt A1 Arab geankerd. Karossa, 2 v. Sorong n. Singapore. Kalelysia, 6 te Cardon verwacht, verm. U.S.A. Kelletia, verm. 3 v. Rotterdam n. Oslo. Kenia, 2 250 m. z.w. Dakar n. Port Harcourt. Kennemerland, 2 te Bremen verwacht. Kerkedijk. 2 te Norfolk v. Baltimore. Khasiella, 2 60 m. n.o. Martinique n. Curacao. Kinderdijk, 2 v. Rotterdam n. Hamburg. Kopionella, verm. 3 v. Curacao n. Avonmouth Koratia, 3 te Cabimas. Korenia, 3 te Rotterdam. Korovina, 4 te Port Said verwacht n. Abadan Kosicia. 2 te Curacao. Krebsia, 9 te Singapore verw, verm. n. Bangkok. Kryptos, 7 te Montevideo verwacht. Kylix, 5 in Panamakanaal verwacht n. Curacao. Langkoeas, verm. 4 v. Antwerpen n. Hamburg. Larenberg, 2 80 m. n.o. Algiers n. Kaapstad. Laurenskerk. 2 60 m. z.w. Djeddah n. Port Said. Lelykerk, 2 v. Rotterdam n. Basrah. Leopoldskerk, 2 te Basrah. Leuvekerk, 2 nog te Basrah. Liberty Bell, 2 300 m. w. St. Vincent n. Mena. Limburg. 3 te Salalah verwacht v. Assab. Loosdrecht, 3 te Amsterdam. Louis Lantz, 2 te IJmuiden. Luksjefjell, 2 nabij Bishoprock n. Londen Maas, 2 te Amsterdam. Maasdam, 2 v. Neas n Galway. Maashaven. 2 v. Buenos Aires n. Las Palmas Maaskerk, 2 v. Tirivandrum, 2 te Alleppey verw. Maaslloyd. 2 1000 m z.w. Hawaii n Balboa. Macoma, 12 t.e Brisbane verweht. Malea, 7 te Kwinana verwacht. Mariekerk, 2 v. Las Palmas 11. Casablanca. Mataram, 2 280 m. n.w. Colombo n. Belawan. Meerkerk, 2 160 m. n.w. Minico.v n. Aden. Meliskerk. 2 v. Bombay n. Karachi. Mitra, 18 te Curacao verwacht. Molenkerk, 2 600 111. n. Mombasa n. Mombasa. Moordrecht, pass. 2 Jabal Attair n. Mena. Muiderkerk, 3 te Durban. Munttoren, 2 80 m. z. Ras Al Hadd n. B. Mashur. Mylady, 3 te Hamburg verwacht. Naess Commander, 2 55 m. z. Aden n. Mena. Naess Tiger, 2 600 m. w. Ouesant n. Hamburg. Nanusa, 3 te Balikpapan. Nieuw Amsterdam, 3 v. South.ton n. Le Havre. Noordwijk, 2 v. Monrovia n. Las Palmas. Nw. Holland. 2 dw. Northwestcape n. Semarang. Notos. 1 160 m. o. Malta nè Gibraltar. Omala. 17 te Rotterdam verwacht (dokken). Ommenkerk. 2 v. Hamburg n. Antwerpen. C'ndina. 3 te Aomori. Oranjefont., 1 410 m. o.n.o. St. Helena n. K'stad. Oranjestad, 2 te Paramaribo verw. v. Trinidad. Orion, pass. 2 Finisterre n. Algiers. Osiris, 4 te Port Au Prince. Ovula, 2 v. Pladju n. Sambu. Ouwerkerk, 2 40 m. w. Minicoy n. Penang. Overijsel, 2 680 m. o.z.o. Diego Garcia n. Aden Papendrecht, 2 125 m. n.n.o. Kaap Villano naar Novorossisk. Peperkust. 2 v. Matadi n. Lobito. Perna, 2 t.e Pladju verwacht. P. G. Thulin, 2 v. Panamakanaal n. Guayacan. Pieler S. 3 te Swansea verwacht Poelau Laut, pass. 2 Finisterre n. Port Said- Polydorus, 2 te Duinkerken. Polyphemus, 2 v. Cristobal n. Kingston. Poseidon. 2 te Mobile verwacht v. Caracol. Prins Frederik Willem, 2 v. R'dam n. Antwerpen. Provenierssingel, 2 te Morr.ville verw. v. P. Ordaz. Furmerend, pass. 2 Landsend n. Stanlow. Radja. 3 t.e Salalah. Raki, 30 v. New York n. Mosta Ganem. Rempang, pass. 2 Gibraltar n. Port Said. Ridderkerk. 2 te Bremen. Rita, 2 120 m. z.z.o. Penang n. Pladju. Roebiah. 2 te Tandjong Priok verw. v. Pandjang. Rondo, 1 620 m. n.n.w. Accapulco n. Balboa. Rotti, 2 100 m. n.w. Malta n. Alexandrië. Saidja. 3 te Pladju verwacht v. Singapore. Sarpedon. 2 te Bremen v. IJmuiden. Schelpwijk. 2 t. anker Bittermeren n. B. Mashur. Scherpendrecht. pass. 2 Gibraltar n. Napels. Schiedijk, 2 500 m. w. Landsend n. New York. Senegalkust. 2 v. Calabar n. Lagos. Sibajak. 3 te Sydney. Sigli. 2 35 m. z. Tanimbar n. Brisbane. Sirrah, 2 280 m. n.w. Ras Al Hadd n. Landsend. Slamat, 2 v. Livorno n. Port Said. Sloterdijk. 5 t.e Antwerpen verwacht. Solon, 1 v. Pto. Limon n. Port Au Prince. Stad Alkmaar, pass. 3 Oland n. Lulea. Stad Arnhem, 2 v. Emden n. Lulea. Stad Delft. 2 450 m. n.o. Azor. n. Golf v. Mexico. Stad Gouda, 2 v. Hamburg n. Hampton Roads. Stad Haarlem. 2 125 m. n. Finist. n. Rotterdam. Stad Rotterdam. 2 dw. Startpoint n. Melilla. Stad Schiedam, pass. 2 Kp. St. Vincent n. Melilla. Stad Utrecht, 2 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Stad Vlaardingen, 3 te Monrovia. Stan vac Djirak, 2 v. Sebarok, 3 te Buatan. Stanvac Pendopo, 2 v. Tj. Uban n. Sungeigerong Statendam, 2 100 m. w. Bishoprock n. New York. Statensingel, 2 v. Port Arthur n. Europa. Stentor. 3 v. New York n. Curacao. Straat Bali. 3 te Hongkong verwacht v. Saigon. Straat Cook, 4 te Durban verwacht v. Capetown, Straat Madura, 2 420 m. w. Kangeroe eil. naar Melbourne. Straat Malakka, 2 150 m w.z.w. Kp. Mary naar Mauritius. Straat Mozambique, 3 te Montevideo. Straat Soenda. 2 v. MauriUtfs n. Lor. Marques. Tahama, pass. 2 Kp. St. Vincent, n. Port Said. Tankhaven I. 2 v. Singapore n. Sungeigerong. Taria. 10 te Madras verwacht. Teiresias, 3 te Aden. Tero, 2 v. Buenos Aires n. Santos. Theobaldius, 2 te Hollenau n. Rotterdam. Thelidomus. 10 te Port Said verwacht n. Mena Tiberius, 2 600 m. n.o. Azoren n. Paramaribo. Tibia, 10 te Abadan verwacht. Tjibaaak, 3 te Kobe verwacht. Tjibodas, 3 te Shimitsu verw. v. Kobe. Tjimenteng. 2 v. Makassar n. Balikpapan. Tjitjalengka, 2 260 m. n.o. Mauritius n. Penang. Tomocyclus. 11 te Djibouti verwacht. Tcwa, 2 te Rio de Janeiro v. Santos. Triton, pass. 2 Azoren n. Amsterdam. Van der Hagen. 2 rede Port Harcourt. Waal, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. W. Alton Jones, 3 te Port Said. Waterland, 2 210 m. n.n.o. Madeira n. Montevideo. Weltevreden. 2 v. Belawan n. Suez. Wieldreeht, 2 te Pta. Cardon verwacht. Willemstad. 2 v. Amsterdam n. Hamburg. Witmarsum, pass. 2 Miami n. Amsterdam. Woltersum, 2 te Antwerpen v. Hamburg. Wonogiri. 2 v. Tiricomalee n. Penang. Zaankerk, 2 390 m. z.o. Sokotra n. Aden. Zeeland, 2 610 m. o. Dondrahead n. Penang. Zonnekerk. 2 te Durban verw. v. East-London. Zuiderkruis. 2 t.e Montreal verwacht v. Quebec. SLEEPVAART Argus. 1 te Maassluis v. Antwerpen. Atlas, 3 v. Hoek van Holland te Rotterdam. Barentsz Zee, 3 60 m. n.n.w. Landsend n. IJmuid, Blankenburg, 1 te Newcastle on Tyne. Friesland. 3 te Yokohama, Gele Zee. 2 v. Rotterdam n. Vlissingen. Loire, 3 260 m. z.z.w. Las Palmas n. Walvisbaai. Maas. 3 v. Hoek v. Holland n. Glasgow. Noordholland, 3 140 m. z.o. Sabang n. Port Said. Noordzee, 3 40 m. w.n.w. Kp. St. Vincent naar Sables d'Olonnes. Oceaan, 3 170 m n.o. Trinidad n. Port Said. Schelde. 3 te Rotterdam. Tasmanzee. 1 dw. Socotra n. Calcutta. Thames, 1 v. Suez. Titan. 3 v. New Orleans n. Caripito. Tyne. 29 te Malta. Witte Zee. 3 50 m. w.z.w. Takoradi n Burutu. Zeeland, 1 v. Amsterdam n IJmuiden. KLEINE VAART Alcetas, 2 te Hamburg n. Bremen. Appingedam, 1 te Sandettie n. Lissabon. Bat T, 30 v. Skutskaer n. Zaandam. Brouwersgracht, 2 te Mantyluoto. Elsa, 28 Kiel gepass. n. Ostrand. Flevo, 1 v. Tarragona n. Valencia. Joost, 30 te Zaandam v. Gefle. Kaap Falga. 1 te Rundvik v. Ostrand. Kaap St. Vincent, 1 te Vestervik v. Rotterdam. Manto, 2 te Rotterdam n. Lissabon. Mare Liberum, 2 360 m. z.w. Landend n Dublin. Pavo. 30 te Zaandam v. Skoghall. Phidias. 1 v. Tabarca n. Rotterdam. Flato. 2 te Silleiro n. Lissabon. Ponza. 29 te Karlstad v. Amsterdam. Strabo, 2 te Aarhus n. Amsterdam. Thaletas. 2 te Rotterdam n. Malta.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9