Ik heb een hard beroepmaar ik wil een zachte sigaret! ^Praatótoel Frankrijks vijfde republiek officieel ten doop gehouden Ministerberaad over de zetel der Europese gemeenschappen Scène van Stalins dood maakte Russen boos NAAIMACHINES 3 Vandaag beslist het kabinet over het kiesstelsel Subandrio na gesprek met Hasselman: „geen hoop" NAVO-beraad over Cyprus „bemoedigend" genoemd Nieuwe aanslagen op het eiland tegen Britten Sonia Gaskell vraagt haar ontslag als leidster van het Nederlands Ballet Nasser vormt regering zonder El Assali Zweedse koning bij Rome door overstroming verrast Brussel administratief en Parijs politiek hoofdstad Gezvraakt TV-spel Europees Hof van Justitie treedt heden in functie „Noordzee" geeft het zoeken op Kunstmaan verschijningen Nederlander omgekomen in België bij ernstig ongeluk Vijf doden in het verkeer Op de Verkoop van volle melk is geen succes Haarlemse accountant nog steeds in hechtenis flïif öp bprÏFÖFn fijb 200 jaar geleden plNSDAG 7 OKTOBER 1958 (Van onze correspondent in Parijs Onder een stralende zon, die men graag als een symbolisch voorteken zou be schouwen, is gisteren op het ministerie van Justitie te Parijs de doopplechtigheid voltrokken van Frankrijks vyfde repu bliek. Een ceremonie, waarbij de 22 mi nisters, die allen hun handtekening onder nieuwe constitutie, die daags tevoren in je staatscourant was opgenomen, moch ten plaatsen, en die zo als men wil je rol van peet vervulden. De minister van Justitie, Michel Debrc viel de eer te beurt een laatste druk te mogen geven 0p de armen van de antieke handpers, waardoor de zegels der republiek op het Jocument werden gehecht. Tenslotte werd het hystorischc staatsstuk, dat met een bijzondere letter gedrukt en in het kost baarste rode leer gebonden is, in de vitri ne geplaatst bij de andere grondwetten uit Frankrijks verleden. De geestelijke vader van deze vijfde con stitutie, waarmede Frankrijk gelukkig is gemaakt, generaal Charles de Gaulle, was door dringende bezigheden verhinderd de plechtigheid bij te wonen. Hij had, even als president René Coty, het document te voren van zijn signatuur voorzien. In de procedure, waardoor de vierde door de vijfde republiek moet worden opgevolgd is de tweede etappe bereikt, die uiterlijk tot 5 februari zal duren. Binnen die tijd moeten er een nieuw staatshoofd, een nieuwe premier en een regering, alsme de een nieuwe kamer worden aangewezen of verkozen. Het huidige kabinet moet bo vendien nog een twintigtal organieke wet ten opstellen, waarin ondergeschikte on derdelen worden geregeld, die niet in de grondwet behandeld zijn. Het voornaamste punt is wel de keuze van een nieuwe kieswet, waarover de re gering vermoedelijk vandaag, in haar eer ste officiële zitting onder de vijfde repu bliek, een beslissing zal nemen. Het ar rondissementsstelsel en het systeem van de evenredige vertegenwoordiging worden beide door elf ministers verdedigd, zodat generaal De Gaulle ook hier als arbiter mag optreden. In het afgelopen weekein de heeft de generaal in Lyon al te ken nen gegeven, dat zijn voorkeur uitgaat naar een stelsel, dat op het districtenstel sel zal zijn gebaseerd en waarvoor het land in kiesdistricten van ongeveer hon derdduizend stemmers elk verdeeld zou moeten worden. Volgens dit stelsel wer den voor de oorlog ook de parlementsle den van de derde republiek gekozen. De bezetting van de nieuwe kamer zal met een lachtig leden worden verminderd. Gaullistische concentratie (UPI) De kieswet zal het ongetwij feld voor kleinere partijen moeilijk ma ken zich in het parlement te handhaven en voor de communisten een aanzienlijk verlies aan zetels opleveren. Veel ver wacht men van de Gaullistische „Union pour la nouvelle République", waarin de huidige minister van voorlichting Soustel- le, de minister van Justitie Debré en de oud-minister van Oorlog Chaban-Delmas DJAKARTA (Reuter) De Indonesi sche minister van Buitenlandse Zaken, Subandrio, heeft maandag verklaard dat er geen hoop is op een spoedige verbe tering in de Nederlandse-Indonesische be trekkingen, aldus meldt Antara. De mi nister zeide dit na een onderhoud met de Nederlandse zaakgelastigde in Djakarta, de heer Hasselman. Subandrio verklaarde dat beide partijen vasthouden aan hun „ijskast-politiek" en dat geen van beide toe zou geven inzake Nieuw-Guinea en de behandeling van de Nederlandse belangen in Indonesië. zitting hebben. Deze partij zal stellig pro fijt trekken van de populariteit die De Gaulle geniet. Wanneer het kabinet van daag tot overeenstemming komt over de nieuwe kieswet zal deze donderdag, op een ministerraad die onder leiding staat van president Coty, formeel worden goedge keurd. Communistische desintegratie (Reuter) Marcel Servin, lid van het centrale comité der Franse communisti sche partij, heeft in een verslag over het resultaat van het referendum over de grondwet verklaard, dat de partij werke lijke verliezen onder de arbeiders heeft geleden „en dikwijls onder de arbeiders die er het slechtst aan toe zijn". Hij schat dat anderhalf miljoen mensen die anders op de communisten stemden, de grond wet hebben goedgekeurd. Als oorzaak van de uitslag van de stemming over de grond wet noemde hij „de propaganda van de regering" en de „grote illusies die de mas sa's ten opzichte van De Gaulle koeste ren". PARIJS (UPI) De permanente ver tegenwoordigers van de Noordatlantische Verdragsorganisatie hebben gisteren in de Franse hoofdstad de Cyrpus-kwestie weer besproken. Het overleg wordt mor gen voortgezet. In een communiqué werd gezegd dat de verklaringen die de verte genwoordigers van Groot-Brittannië, Grie kenland en Turkije hebben afgelegd, be moedigend waren. Er is gesproken over een plan van de secretaris-generaal van de NAVO, Spaak, om een conferentie uit te schrijven tussen de drie regeringen, plus vertegenwoordigers van de Griekse en Turkse bevolkingsgroepen van Cyprus. Een NAVO-woordvoerder zei dat de be sprekingen de hoop rechtvaardigen dat met het plan-Spaak iets te bereiken valt. De delegaties gaan ruggespraak houden met hun regeringen. Eerder gingen er geruchten dat het falen van de NAVO. een oplossing te vinden, de Griekse regering zou hebben doen besluiten zich uit de or ganisatie terug te trekken. NICOSIA (UPI) Nabij Lefkoniko, op noordoorstelijk Cyprus, is een Grieks-Cy prioot, die geen gehoor gaf aan een bevel tot stoppen, door Britse militairen neer geschoten. De man fietste weg van een plaats waar kort tevoren een bomaanslag was uitgevoerd. (Reuter) In het westen van het eiland werden vier Britten gewond bij een aan slag. De toestand van een hunner is ern stig. In het noorden, waar zondag een Britse soldaat ernstig werd gewond, zijn tweehonderd mensen aangehouden. Vrou wen en moeders hebben geklaagd over de ruwe behandeling van de gearresteerden. Zij brachten als bewijs met bloed bevlek te kledingstukken mee. Gouverneur Sir Hugh Foot, heeft de in stelling bekendgemaakt van een commis sie van drie, die de oprichting van afzon derlijke Griekse en Turkse gemeenteraden zal voorbereiden in plaatsen waar dit wen selijk wordt geacht. De Britse autoriteiten zijn begonnen de uitzendingen van radio- Athene te storen. ATHENE (UPI) In een interview met een in New York verschijnend Grieks blad heeft aartsbisschop Makarios een beroep gedaan op de Verenigde Staten om po gingen aan te wenden voor een oplossing in de kwestie-Cyprus. De Griekse Cyprio ten, zo zei hij verder, zullen gaarne alle hulp aanvaarden, van welke zijde die ook komt, ook van de Sovjet-Unie. Verder sprak Makarios zich uit voor tussenkomst van de UNO en van de Wereldraad van Kerken. Naar aanleiding van moeilijkheden, die ?erezen zijn tussen het bestuur en de dan sers van het Nederlands Ballet aan de ene rijde en mevrouw Sonia Gaskell aan de andere zijde, heeft deze laatste, zo deelt z>j mede, haar ontslag genomen als leid er van het Nederlands Ballet. Verwacht niag worden dat met name door bemidde- 'ing van de subsidiegevende overheid ge tracht zal worden de moeilijkheden tot een oplossing te brengen. De Westduitse bondskanselier spaart zich niet, ondanks zijn 82 jaren. Vorige week was hij in West-Berlijn ter ge legenheid van de openingsvergadering van de Westduitse Bondsdag en gis teren is hij voor een tweedaags bezoek aan de Wereldtentoonslelling in Brus sel aangekomen. In Berlijn liet hij zich fotograferen met vluchtelingetjes uit Oost-Duitsland in de kinderbewaar plaats van een Westberlijns vlxichte- lingenkamp. Morgen hoopt Adenauer premier Macmillan van Groot-Brit tannië in Bonn te ontvangen en vrijdag zal hij zich met een netelige binnen landse kwestie bezig houden de affaire-Kilb. CAïRO, (UPI) Vandaag zal president Nasser een herschikking bekendmaken van de regering van de Verenigde Arabi sche Republiek, aldus meldt het semi-of- ficiële persagentschap voor het Nabije Oosten. De Syrische vicepresident Sabri el Assa li heeft zijn ontslag aangeboden en zal niet in de nieuwe regering worden opgenomen. El Assali nam ontslag na persberichten als zou hij in 1954 geld van de toenmalige Iraakse regering hebben ontvangen om te ijveren voor een unie tussen Irak en het toenmalige Syrië. El Assali heeft een officiële verklaring gepubliceerd, waarin er op wordt gewezen dat Irak pas in 1955 tot het Pact van Bag dad toetrad en dat de Arabische concepte van „de vruchtbare halve maan" die ook een unie tussen Irak en Syrië inhield, sinds 1923 een droom van alle Syriërs was. Er zal een nieuwe centrale regering worden gevormd, met uitvoerende orga nen voor Egypte en Syrië afzonderlijk. De ze centrale regering zal drie vice-presi- denten omvatten, te weten Abdel Latif el Boghdadi, minister van Planning, gene raal Abdel Hakim Amer, minister van Oorlog en Akram Hourani, minister van Justitie. In totaal telt de nieuwe regering vijftien ministers, aldus het persagent schap voor het Nabije Oosten. Tot dusver hadden het Syrische en het Egyptische deel van de V.A.R. afzon derlijke ministers, met uitzondering van de ministers van Buitenlandse Zaken en van Oorlog. ROME (Reuter) De Giornale D'Ita- lia meldt, dat koning Gustaaf Adolf van Zweden en zijn gevolg zondag buiten Ro me door een dijkbreuk in grote moeilijk heden raakten. De koning waadde tot aan zijn knieën door het water om hulp te ha len voor leden van zijn gevolg, die zich in gevaar bevonden. Volgens het Italiaanse blad reed het vorstelijke gezelschap onder een hevige regen in twee auto's van Rome naar Brac- ciano, waar de koning deelneemt aan ar- chaeologische opgravingen. Plotseling brak de dijk door van een rivier langs de weg. De voorste wagen werd meegesleurd en kwam tegen een boom tot stilstand. Het water reikte tot aan de ramen. In de auto zaten twee leden van het koninklijke ge zelschap en een Italiaanse chauffeur. De koning stapte onmiddellijk uit de tweede auto, die in een halve meter water tot stil stand was gekomen. Hij waadde terug naar andere auto's om hulp te halen. Drie jonge Italianen stelden zich beschikbaar en redden de inzittenden van de door het water meegesleurde wagen. Advertentie fPTw Willy Schobbe, Nederlands drukst bezette solo-trompettist. Com poneert. arrangeert, repeteert, musiceert - vaak 15 uur per dag. GOLDEN FICTION ?(t li m (Van onze correspondent in Brussel) Er is nog steeds geen definitieve zetel voor de Europese gemeenschappen aange wezen. De kans is echter groot, dat deze kwestie ter gelegenheid van de vergade ringen van de ministers der zes landen, die vandaag en morgen in het Brusselse Congrespaleis worden gehouden, aan de orde komt. Men zou inzien, dat er een zekere verdeling tot stand moet komen. De Belgen doen alles om het hun voor lopige gasten naar de zin te maken. Er zijn twaalf grote gebouwen met duizend kan toren ter beschikking van de gemeen schappen gesteld en er zijn toezeggingen gedaan voor meer ruimte. De Belgische regering heeft eén voorschot van tachtig miljoen francs voor de eerste vestigings kosten gegeven. De respectievelijke voor zitters van de Economische Gemeenschap en Euratoom, Hallstein en Armand, heb ben het heen-en-weer-reizen tussen Lu xemburg en Brussel gestaakt toen de mi- WASHINGTON, (UPI) De Russische ambassadeur Mensjikov heeft aan de Amerikaanse onderminister van Buiten landse Zaken Robert Murphy een pro test overhandigd tegen een recent T.V.- spel, waarin de dood van Josef Stalin werd weergegeven, als zijnde „smerige belas tering" van de Sovjet-Unie. Dit spel, geti teld „het complot om Stalin te doden" en vertoond door Columbia Broadcasting System, werd door Mensjikov een provo cerende handeling genoemd. „Dit was een smerige belastering van de Sovjet-regering. Dit soort lasterende aanval is onverenigbaar met internationa le normen en is ontoelaatbaar in norma le diplomatieke betrekkingen tussen twee landen", aldus de ambassadeur, die aan de pers vertelde, dat hij verwacht dat de Verenigde Staten gepaste maatregelen zullen nemen tegen een herhaling" van zul ke handelingen, „welke alleen maar nade lig kunnen zijn voor de betrekkingen tus sen Rusland en de Verenigde Staten". Toen hem gevraagd werd wat Rusland wenst dat de Verenigde Staten doen te gen een program dat door een particulie re onderneming vertoond wordt, antwoord de Mensjikov dat daar deze „lasterlijke actie" heeft plaats gevonden op het gebied der Verenigde Staten, de Amerikaanse regering er de verantwoordelijkheid voor draagt. (Reuter) In de gewraakte televisieuit zending van de C.B.S. van 25 september was Stalin uitgebeeld als een man, die al zijn potentiële opvolgers Malenkov, Kroesjtsjev, Molotov, enzovoorts wan trouwde. Er komt onder meer een scène in voor, waarin Stalin na een beroerte op de vloer van zijn studeerkamer ligt en Kroesj tsjev een glas water uit de hand van iemand stoot, die ermee naar Stalin wil lo pen. In een andere passage deelde Malen kov de behandelende geneesheren mede, dat er geen vragen zouden worden gesteld als Stalin stierf. nisters niet tot een definitief besluit kon den komen. De kans lijkt niet groot dat de administratieve diensten, die zich de laatste tijd met al hun ambtenaren in Brussel hebben gevestigd, weer zouden verhuizen. Het feit, dat West-Duitsland zijn verplaatsbare paviljoen op de wereld tentoonstelling heeft aangeboden als Euro pese school voor de kinderen van de amb tenaren van de gemeenschappen, zou er ook op kunnen wijzen, dat Bonn aanneemt dat Brussel de zetel wordt. De administra tieve zetel betekent echter niet de poli tieke zetel. De Franse voorzitter van het Europese parlement, Robert Schuman, heeft het aanbod om het secretariaat van de parlementaire vergadering in Brussel te vestigen afgewezen, om niet vooruit te lopen op de kwestie van de zetel. Men noemt als zetel voor de Europese volks vertegenwoordiging Straatsburg, niette genstaande de huisvestingsmoeilijkheden aldaar. Het standpunt van De Gaulle is nog niet bekend, evenmin wat tussen de generaal en Adenauer is besproken. De Westduitse bondskanselier was indertijd voor Brussel als zetel. Men acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de Belgische hoofdstad de administratieve zetel zal worden en Parijs op den duur de politieke zetel. Italië vraagt de Europese investeringsbank voor Mi laan. Gezien het vele geld dat in Italië, en vooral in Zuid-Italië, nodig is, lijkt de kans dat dit verzoek wordt ingewilligd niet onwaarschijnlijk. Italië vraagt ook de Europese universiteit, waar naar ook Luxemburg dingt, zeker in geval dat de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal naar Brussel zou verhuizen. Dan zouden de administratieve diensten der drie gemeenschappen in Brussel zijn samengebracht. Er moet echter nog uitge maakt worden, of men een volledige Euro pese universiteit zal stichten, of slechts een universitair centrum voor het onder zoek op het gebied van de kernenergie. De omstandigheden lijken gunstig voor een bespreking van deze kwesties in Brussel, aangezien de ministers van Buitenlandse Zaken van Frankrijk en West-Duitsland hier worden verwacht en Adenauer, die de wereldtentoonstelling bezoekt, en be sprekingen met de Belgische regering voert, eveneens aanwezig is. Vandaag zal het Hof van Justitie van de Europese Gemeenschappen in werking tre den. Onder de bevoegdheid van dit nieuwe Hof vallen de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal, de Europese Economische Gemeenschap en de Europese Gemeen schap voor Atoomenergie. Het Hof van de E.G.K.S. houdt op te bestaan. De zeven rechters en de twee advocaten-generaal zullen in de namiddag tijdens een plechtige openbare zitting te Luxemburg de eed af leggen in aanwezigheid van erfgroothertog Jan van Luxemburg en prinses Josephine- Charlotte. Het Hof zal als volgt zijn samengesteld: Voorzitter: professor mr. A. M. Donner (Nederland); rechters: N. Catalano (Italië), L. Delvaux (België), Ch. L. Hammes (Luxemburg), O. Riese (West-Duitsland), R. Rossi (Italië), P. Rueff Frankrijk). Advo caten-generaal: M. Lagrange (Frankrijk) en M. Roemer (West-Duitsland). De sleepboot „Noordzee" heeft het zoe ken naar het gekapseisde en daarna losge gooide landingsvaartuig opgegeven. Van zaterdagavond af tot zonsondergang gis teravond heeft de sleepboot het zeegebied in de buurt van Kaap St. Vincent afge speurd naar de verloren gegane sleep. Men heeft echter geen spoor van het schip gevonden, zodat aangenomen moet wor den dat het vaartuig tijdens de zware storm is gezonken. De sleepboot is in de loop van de nacht in Cadiz aangekomen en wacht daar op orders. In deze haven ligt nog het andere deel van de sleep, een kleine sleepboot. De drie runners, die door het Deense s.s. „Melon" naar Lissabon waren gebracht, zijn inmiddels naar Cadiz ver trokken. Volgens mededelingen van de Utrechtse Sterrenwacht zal de raket van de derde Russische kunstmaan woensdagochtend te zien zijn om 5.28 uur in het noordoosten op een hoogte van 20 graden, zich bewe gende van noord naar oost. De 68-jarige heer J. Lankhuizen uit Den Haag is om het leven gekomen bij een botsing tussen zijn auto en een an dere wagen bij de viaduktkruising te Be- veren-Waas bij Antwerpen. Zijn 65-jarige echtgenote, de naast hem in de wagen zat, werd met een beenbreuk en inwendige kneuzingen opgenomen in het St. Anna- Ziekenhuis te Beveren-Waas. Drie Noorse zeelieden, de inzittenden van de andere wagen, een huurauto, werden ernstig ge wond en zijn eveneens in genoemd zieken huis opgenomen. Te Vries (Drente) is op de rijksweg een zware vrachtauto beladen met fruit tegen een boom gereden, waarbij de be stuurder, de 34-jarige F. Apotheker uit Haren (Gr.), om het leven kwam. De mede- inzittende, J. Neinhuis uit Leermens, liep zware verwondingen op en moest naar het Akademisch Ziekenhuis te Groningen wor den overgebracht. Bij een verkeersongeval te N ij 1 a n d is de dertienjarige scholier P. Couperus uit Bolsward om het leven gekomen. De jon gen, die per fiets onderweg was. naar zijn school in Sneek, raakte met zijn voorwiel het achterspatbord van een medeleerling. Hij viel onder de wielen van een vracht auto. De 68-jarige wielrijder F. Geurts is op de Antoniuslaan te B 1 e r i c k door een vrachtauto overreden. Hij werd zo ernstig gewond, dat hij tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed. In het ziekenhuis te V e n r a y is over leden de 18-jarige J. van Veghel uit Swol- gen (Noord-Limburg) die zondagavond laat ernstig gewond werd toen hij, per rijwiel op weg naar huis, door een auto werd aan gereden. De 57-jarige gehuwde arbeider G. J. Reins uit Westenholte, gemeente Zwollerkerspel, is bij de spoorwegover gang in deze buurtschap door een vracht auto aangereden en op slag gedood. Personenauto gestolen. In de nacht van zondag op maandag is de op de Park laan in Haarlem staande personenauto van een fotohandelaar gestolen. De auto, merk „Volkswagen", is blauw van kleur en heeft het volgende nummer: SX-45-07. Wonderful Holland Ik had kennissen uit het buitenland over en die heb ik „wonderful Holland" laten zien. Ik ben er bèk-af van geworden; weer tweemaal Rembrandt, wéér een boottochtje door Amsterdam, de Vermeers in het Mau- ritsliuis, picturesque Delft en het Prinsen hof met de kogelgaten van Balthasar. Ik heb hun grachtjes en kerken en win kels en brede rivieren laten zien; ben helemaal naar Aalsmeer geiveest en naar de glazen van Gouda. Iedere avond was het hart gezwollen van vaderlandse trots en de enkels van al het geloop en gesta en gedribbel. Een prachtig land. Holland, maar dat gidsen gaat u niet in de koude kleren zitten. Iedere avond zeeg ik amechtig op bed neerIn geen jaren heb ik zoveel Rem- brandts en zoveel schilderachtige grachten in zó kort tijdsbestek gezien. Ik ben zelfs op een stille zondag tot het Museum Lam bert van Meerten in Delft doorgedrongen om er drie kwartier lang naar allemaal tegels te kijken. Ik had wel de prettige ge dachte cultureel werkzaam te zijn, maar het was toch een vermoeiend geheel. Het (cultureel) niet zoveel voldoening- schenkende resultaat van mijn bemoeie nissen met de vaderlandse schoonheid was, dat de gasten het diepst getroffen waren door het Panorama Mesdag in Den Haag. Eerlijk gezegd geloof ik, dat zij dat mooier vonden dan alle Rembrandts, de Goudse glazen en de tegels van Lambert bij elkaar. Zij hebben dat niet met zoveel woorden gezegd, want hun verantwoordelijkheids gevoel jegens kunst en cxdtuur laat niets te wensen over, maar ik kon het toch wel merken. Zij hadden het herhaaldelijk over „that marvelous Panorama" en over Rem brandt nauwelijks een xvoord. Ik heb me echt helemaal ingezet voor de roem va.n 't vaderland en voor de weder kerigheid mijner verplichtingen, want in dertijd hebben zij mij Oxford laten zien, maar liever zou ik. alléén zijn geweest. Zou dan iedere dag twee uur aan cultuur heb ben gedaan en verder maar een beetje ge wandeld hebben door de vaderlandse dre ven: langs een brede rivier in herfstach tige stilte of door een bos, geurend naar de laatste levensdagen van de vergeelde bladeren; of langs een Amsterdamse of Delftse gracht, op het eind van de middag of in de aanvang van de schemering. De tegels en de kogelgaten kunnen altijd nog wel. Schone herfstdagen wachten niet. Ik durf het nauwelijks te zeggen, maar een wandeling in de late middag langs een Amsterdamse gracht maakt mij stiller van binnen dan met z'n vierhonderden in Boijmans. Ik wist niet dat gidsen zó vermoeiend is. Elias De verkoop van volle melk met een vet gehalte van 3.75 percent is geen succes ge worden. Dit blijkt uit een overzicht, dat woensdag in de vergadering van het Pro- duktschap voor Zuivel aan de orde wordt gesteld. De afzet van de volle melk heeft slechts een gering percentage van de to tale verkoop van consumptiemelk uitge maakt. Alleen in Zuid-Limburg werden re latief hoge omzetten genoteerd. De helft van alle in ons land aanwezige melkin richtingen en zuivelfabrieken heeft in het geheel geen melk met 3.75 percent vet in de handel gebracht. Het betreft hier voor namelijk niet stedelijke bedrijven. In de periode van 25 mei tot 21 juni be droeg het percentage volle melk op het totaal aan consumptiemelk slechts 0.7. In de periode van 17 augustus tot 13 septem ber was de verkoop van volle melk zelfs teruggelopen tot een half percent van de totale verkoop van consumptiemelk. Men neemt aan, dat het fiasco van de volle melk-afzet te wijten is aan de prijs, die veel hoger ligt dan die van gestan daardiseerde melk met een vetpercentage van 2.5. Bij de zuivelfabrieken en de melk handel leeft vrij algemeen de mening, dat de afzet van volle melk moet worden stop gezet. De fiscale inlichtingen- en opsporings dienst te Amsterdam (F.I.O.D.) is thans bezig met het onderzoek naar de falsifica ties, die een 37-jarige Haarlemse accoun tant gepleegd zou hebben ten opzichte van de belastingaangiftes. Gisteren meldden wij reeds, dat de Haarlemmer zaterdag morgen gearresteerd was onder verden king van valse aangifte en ook vandaag bevond hij zich nog in hechtenis. Men kon ons overigens nog niet mededelen welk be drag er met deze onjuiste aangiftes is ge moeid. Vast staat, dat de accountant niet alleen voor zichzelf, maar ook voor enke le van zijn cliënten belastingbiljetten met opzet verkeerd heeft ingevuld. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Uit de Oprechte Donderdagse Haerlemse Courant Den 5 October 1758 De Gecommitteerde Raaden ter Admirali- teyt, residerende binnen Amsterdam, zullen op Maandag den 9 October 1758, 's morgens ten 9 uuren, op 's Lands Maga- zyn by publyke Veylinge aan de meestbiedende ver- koopen: 'n OORLOGSCHIP van 52 stukken Canon, een OORLOG SCHIP van 14 stukken Canon, een Twee- Mast Snauw met zyn Toebehooren; een party beddegoed, Stoelen, Rommeling; eennige Neurenburger-Waaren; als mede een party Victualie in Soorten. De Sche pen zullen in 's Lands Dok, en de Goe deren in 's Lands Magazyn twee dagen voor de verkooping gezien kunnen .worden.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3