RODENT Adverteert Sè^Jlee^peciaust in dit blad MAINZER ZUURKOOL DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs HULP 4 Ongeldige biljetten van f 100,- uitgegeven Blindeninstituut bestaat honderdvijftig jaar Reislust bij het publiek aanzienlijk verminderd Staartje van seizoen bracht nog enige opleving Straaljager-misère Geplaagde Bilthovenaar wil particulier onderzoek De Singer stichting opent het nieuwe seizoen Bazaar in wijkgebouw aan Ged. Oudegracht Drie Haarlemmers onder de prijswinnaars Scheepvaart A. VERKOPER B. AANK. VERKOOPSTER /i/S 7 s+v Voor jongens en meisjes van 5—16 jaar. DINSDAG 7 OKTOBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHK COURANT WOENSDAG GEHAKTDAG 1 pond Gehakt98 ct. Vipond Vet 25 ct. pond Rookworst (stukje) 59 ct. Kruisstraat 20 naast Automatiek In Roosendaal zijn drie personen gear resteerd wegens het uitgeven van bank biljetten van 100, die bij de geldsanering van 1945 ongeldig waren verklaard. Eni ge winkeliers in Roosendaal zijn hierdoor gedupeerd. Er is ook een Amsterdammer bij deze zaak betrokken. Hij was namelijk de eigenaar van de verlopen biljetten, maar hij kan niet worden vervolgd omdat hij de biljetten slechts heeft weggegeven aan de drie verdachten. Het aantal dat in omloop is gebracht, is niet bekend. In Roo sendaal zijn er twee uitgegeven. In Ant werpen drie en verder enige in Den Haag en Amsterdam. AMSTERDAM Het Damrak zette de nieuwe week in met een vaste tendentie onder aanvoering van aandelen Kon Olie, die gesteund werden door de steeds hogere koers en de stijgende belangstelling voor deze aande len in Amerika. Er waren verscheidene factoren aanwezig, die de markt gunstig beïnvloedden, onder andere de hogere slotkoersen van vrijdag uit New York, de arbeidsvrede aldaar bij de General Mo tors en het feit, dat de bombardementen op Quemoy en Matsoe voor een week zijn gestaakt. De omzet in aandelen Kon. Olie blijft ten achter bij die van overige internatio nale waarden. De koers van de olieaan delen schommelde rond de 182,50 tegen een slotkoers van vrijdag ad 179,50. De pariteit Amerika bedroeg 180,50. Zwit serland, New York en in mindere mate het publiek namen de stukken uit de markt. De belangstelling voor de Philipsaandelen is weer wat versterkt. Op een prijs van 349'/2 verbeterden de aandelen ruim 4 pun ten. In de Unileverhoek ging het, vooral in het eerste halfuur, vrij levendig toe. Op 411V2 a 412 werd gehandeld waardoor het margarinefonds een koerswinst ten op zichte van de vorige slotprijs van 5 punten boekte. AKU wilde geen spelbreker zijn en werd op 222 verhandeld. Deze koers was blijkbaar te hoog en tegen het slot van de beurs gingen de stukken op 221 in andere handen over waardoor toch nog een koerswinst van lVs percent kon wor den genoteerd. De vrachtenmarkt was vast en stimu leerde de scheepvaartaandelen, die ver beteringen lieten zien van 1 tot 3 punten. In de cultuurhoek bestond wederom be langstelling voor Certificaten Deli. Na flinke koersfluctuaties kwam er in de koers vergeleken bij die van vrijdag geen opmerkelijke veranderingen voor de cer tificaten. H.V.A. werd, na lange tijd, in een open hoek verhandeld en verbeterde ruim 2 punten. Amsterdam Rubber was plus Vi en Senembah vrijwel onveranderd. Voor de staatsobligaties was vrijwel al leen belangstelling voor de staffellening die van aanbod te lijden had en een half percent verloor. Aandelen Fokker werden ongeveer 5 punten hoger vernomen op het jaarverslag. Aandelen Deli-Atjeh waren een punt hoger op 58. Aandelen Konink lijke Maatschappij voor Havenwerken werden vernomen op 98 (95) wegens een opdracht van het gouvernement van Mal ta groot 20 miljoen. Tels en Co's Han delsmaatschappij was 3 punten lager laten op 40. De maatschappij passeert wederom het dividend. Prolongatie 3Vï percent. (ANP) NEW YORK Hoewel de hogere koersen laatbeurs afbrokkelden onder invloed van winstne mingen, sloot de beurs over het geheel ge nomen toch hoger. Ondanks de latere ver kopen waren er flinke individuele winsten, zoals 4 dollar bij de Magma Copper en United Carbon en 3 dollar bij American Agricultural Chemical, General American Transportation, Johnson and Johnson, In- gersoll-Rand en Sealright-Oswega Falls Corp. De stijging bracht het industriege middelde van 533.73 op 536.29, een nieuw absoluut record. De spoorwegen kwamen van 145.71 op 147.04 het hoogste jaarge middelde. Het was de achtste stijgende beurs in de afgelopen tien beursdagen en de zesde in de afgelopen zeven beursda gen. Het economisch nieuws was gunstig: meer industrieopdrachten, hogere prijzen voor lood, zink en koper, hogere staalin- vesteringen en hogere verwachte spoor weginkomsten. De voornaamste staalwaar- den bereikten nieuwe hoogtepunten. De olies waren over het algemeen fractioneel hoger. Enkele chemiewaarden waren wil lig. De openbare nutsbedrijven kwamen van 80.72 op 80.81. De aandelenomzei kwam van 3.830.000 op 3.570.000. Van de 1218 verhandelde fondsen sloten er 634 hoger en 367 lager. (UPI). Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 3-3'.,n n Nederl. '47 91H 9lVi 3% Nedl. 1962/64 94Vi8 94% Woningbouw 6 °/n 109,s/i6 109lS/i. Pr. A'dam '56 I.. 84 Pi-. A'dam '56 II 94*4 Pr. A'dam '56 III 94*4 Pr. R'dam '52 I.. 97 Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57 104% A.K.U 221 219 Calvé Delft 327 327 Van Gelder Zonen 186 186 K. N. Hoogovens. 322 322 Nederl. Ford 187*4 188*4 N. Kabelfabriek. 288/4 288 gew.Philips Gloeil. 350% 349*4 Px-ef.PhilipsGloeil. 168V2 168*4 Unilever 413 410 Wilton Fyenoord. 195 196 Werf Gusto 160 160 Dordtsche Petrol. 750/4 745 Kon. Petroleum 183 181 Billiton 176 177 A'dam Rubber 69*4 70 K.L.M 100 101 Holl. Amer. Lijn. 151*4 150 K.N.S.M 149 148*4 N. Scheepv. Unie 131*4 131 v. Nievelt Goudr. 129*4 129 Phs. v. Ommeren 242 242 H.V.A 11! 110 Delimaatschappij 124 123.50 Amsterd. Bank.. 239 239 Nat. Handelsbank 90 90 Ned. Handel Mij 183% 183*4 Rotterd. Bank 198*4 199 Twentsche Bank. 178 178 Anaconda Copper 57 58% Bethlehem Steel. 48*4 48*4 U.S. Steel 79% 80*4 General Motors 48*4 49% Shell Union 82% 84 Tidewater 25% 25% vorige koers) Op 10 oktober zal het Nederlands Blin deninstituut met een jubileumbijeenkomst in de instituutsgebouwen te Huizen zijn 150-jarig bestaan herdenken. Het werk op het toen nog grotendeels braakliggend terrein van het blindenonder wijs werd door de stichting op de 13de november 1808 overgenomen van een co mité van vrijmetselaarsloges te Amster dam. In dat jaar werd des avonds aan buis van een onderwijzer met drie kweke lingen les gegeven. In 1810 werd een dag school geopend. Al spoedig werd de mu ziek opgenomen in het onderwijsplan. In 1812 werd het instituut gehuisvest op de Prinsengracht, in 1823 in „De Bonte Man tel" aan de Herengracht en in 1885 aan de Vossiusstraat, waar nog altijd het de vies van het blindenonderwijs „Lux in tenebris" (het licht in de duisternis) op de gevel prijkt. In 1844 werd ook het werk onder de vol wassen blinden ter hand genomen. De nieuwe ontwikkelingen in het blin denonderwijs. met als hoogtepunt de uit vinding van het Brailleschrift, vonden hun volle toepassing in Nederland in 1932, toen koningin Wilhelmina, in tegenwoordig heid van prins Hendrik en prinses Julia na, op 9 september het grote gebouwen complex aan de Rijksweg te Huizen open de. Dit complex is in de loop der jaren gemoderniseerd tot het huidige instituut. Men heeft ook de beschikking gekregen over de Prins Alexander-Stichting te Huis ter Heide en de mr. H. P. van Heu- kelomstichting te Haren, welke een af zonderlijke taak hebben. Ook het instituut voor volwassen blinden is uit Amsterdam naar Huizen overge bracht. Het 150-jarig bestaan van het Blinden instituut zal officieel worden gevierd met een herdenkingsbijeenkomst op vrijdag 10 oktober. De Commissaris dei- Koningin in de provincie Noordholland zal in tegenwoordigheid van de Konin gin een rede uitspreken. De Koningin zal na de officiële bijeen komst een gymnastiekdemonstratie bij wonen en een bezoek brengen aan de lagere technische school. Van 27 tot 30 oktober zal het congres van de overkoepelende organisaties op het gebied van het blindenwezen, dat gewoon lijk te Zeist wordt gehouden, in het jubi lerende instituut bijeenkomen. Dp 25 ok tober is er voor oud-leerlingen van het instituut een reünie. Nederland heeft in het afgelopen vakan tieseizoen minder gereisd dan vorig jaar. In juni en juli was er zelfs sprake van een zeer spectaculaire daling. Maar in augus tus en vooral in september zette een be hoorlijk herstel in. Zo komt het, dat de totale omzet der reisbureaus ten opzichte van die in 1957 een teruggang vertoont, die schommelt tussen de 2 en 8 procent. Dit vertelde ons de 'adjiinct-directëur van de Nederlandse Reisvereniging. de heer C. van Zwijndregt. Als vermoedelijke oorzaken van de bij reisverenigingen en -bureaus gebleken teruggang van de x-eis- lust der Nederlanders noemde hij in de eerste plaats het slechte voorjaarsweer. Een tweede factor van betekenis zijn de politieke gebeurtenissen, die in het voor jaar in het Nabije Oosten en in Frankrijk plaatsvonden. Door het optreden der Alge rijnen is de animo om een vakantie in Frankrijk door te brengen, veel kleiner ge weest dan in voorgaande jaren. Ook de bestedingsbeperking, de geruch- ten rondom de recessie en het daaruit voortvloeiende gevoel van onbehagen heb ben waarschijnlijk in het begin van het seizoen de animo om reisplannen ten uit voer te leggen geremd. In de tweede helft was er sprake van een wat optimistischer stemming, mede als gevolg van voorzich tige berichten, dat misschien het diepte punt der moeilijkheden gepasseerd was. Zowel wat de groeps- als wat de indivi duele reizen betreft staat Italië bovenaan de lijst van populaire toeristenlanden. Dit is niet zozeer een gevolg van „spontane voorkeur" als wel van aantrekkelijke aan biedingen voor een goedkope vakantie in dat land. Italië wordt, voorzover het de N.R.V. betreft, gevolgd door Zwitserland, Oostenrijk en Duitsland (in verband met de Expo blijft België hier buiten beschou wing). De belangstelling voor Joegoslavië nam wat toe, evenals, in geringe mate, voor Spanje. Engeland bleef, als steeds, weinig in trek. De heer H. W. P. van Bockel uit Biltho- ven heeft het plan, woensdag een verga dering te beleggen, waar, naar hij hoopt, inwoners zullen verschijnen van alle ge meenten rond het vliegveld Soesterberg. De initiatiefnemer wil een organisatie in het leven roepen, die wetenschappelijk zal nagaan welke schade straaljagers aan de omgeving toebrengen. De heer Van Bockel stelt zich voor een werkcomité te vormen dat met geluidmeters e.d. de verrichtin gen van de vliegtuigen zal volgen. Hij meent dat het aantal zenuwzieken in de gemeenten rond het vliegveld sneller toe neemt dan elders. Ook zijn scheuren in huizen geconstateerd. „Het gaat er mij slechts om, de. schade van het vliegen aan mijn medebewoners vast te stellen. Als de organisatie eenmaal is opgericht zullen we een vergadering beleggen, waarop ook de overheid en de gemeentebesturen uit de omgeving zullen worden uitgenodigd. Ook van die zijde zouden wij gaarne me dewerking ontvangen", aldus de Bilthove naar. Jan de Hartog houdt een lezing over zijn werk De Singer stichting opent op donderdag 9 oktober het nieuwe seizoen. De schrij ver Jan de Hartog zal dan in de concert zaal van het Singermuseum over zijn boek „De wateren van de nieuwe wereld" vertellenen er enkele fragmenten uit voor lezen. In het wijkgebouw aan de Gedempte Oudegracht 104 te Haarlem wordt heden, dinsdagavond, om zeven uur door ds. G. J. Waardenburg een bazaar geopend ten bate van de ziekenzorg, de bejaardenzorg, het jeugdwerk en de emigranten der hervorm de gemeente Haarlem. De bazaar is ook woensdag geopend en des avonds zal tot besluit de trekking van een verloting wor den bekendgemaakt. Vanmorgen heerste er een gezellige drukte in de grote zaal van het wijkge bouw, waar vele dames en heren bijeen waren voor het voorbereidende werk. Er moest nog veel gerangschikt, gesorteerd en geprijsd worden. Oudhollandse gevels moesten worden opgetrokken en daarna konden de stands worden gereed gemaakt. Te koop zijn handwerken, een grote voor raad theemutsen, kussens, babygoed, ves ten, truien, kindergoed, sokken en sokjes enzovoort. Het is verrassend, dat elk jaar weer zo veel moois en goeds bijeenkomt. De be- jaardengroep levert hier ook een flink aandeel van. Vei-der de stands met con sumptieve hxiishoxidelijke artikelen, de stand met luxe voorwerpen en boeken, terwijl ook aan de spelletjes dit jaar grote zorg is besteed. Zo zullen er hondenrennen en paardenx-ennen worden gehouden. De theetent zorgt voor verfrissing en heerlijk heden. Ook de zakenmensen hebben dit jaar hun beste beentje weer voorgezet en uit overgeschoten resten van een confectie- atelier hebben de dames snoezige kinder jurkjes, blousjes, babydolls en een menigte kinderpyjama's getoverd. A matèurfot owed strijd PWN Onder het motto „Dit vind ik het mooi ste plekje in de provinciale duinterreinen van Noordholland" heeft, het Provinciaal Waterleidingbedrijf in samenwerking met de Stichting tot bevordering van de ama teurfotografie tussen 1 juni en 1 septem ber een fotowedstrijd voor amateurs ge houden. Een jury, bestaande uit de heren Jan Wolfslag, voorzitter van de Bond van Nederlandse Foto-detailhandelaren, Kees Hana, biologisch publicist. W. J. Stumpel, propagandaleider van de Stichting ter be vordering van de amateurfotografie, J. Th. F. Voox'walt, bestuux-slid van de In ternationale Bond van Fotohandelaren, J. A. C. Klok, vertegenwoordiger van de Dienst terx-einen van het P.W.N, en J. Schraa van de Bond van Nederlandse Amateui'fotogi'afenvei-enigingen de talrij ke inzendingen beoordeeld. De eerste prijs, een verzilverde plaquet te, beschikbaar gesteld door de Stichting ter bevordering van de amateurfotogra fie en een bedrag van 150 was voor de heer B. Molenaar in Amsterdam met de foto „Het duinmeer in Castricum in och tendnevel". De heren J. G. Wipprecht, Rijksstraat weg 128 en G. J. L. Offerhaus, Kenaustraat 6 in Haarlem, ontvingen een derde prijs. Ook een van de vierde-prijswinnaars was een Haarlemmer, namelijk de heer A. J. ter Beest, Jan Haringstraat 93. Aagtëdijk, 6 175 rn. n.n.o;' KV Vfllano ri. Marseille. Abbekerk, 6 v. Manilla n. Singapore. Alberto Dodere, 6 v. Bremen n. Amsterdam. Albireo, 6 11 m.'o.z.o. Ca ri hagen?. 'nv Marseille. Alcor, 6 v. Rio Grande n. Montevideo. Algenib, 6 125 m. z.w. Ouesant n. Las Palmas. Alhena. 6 245 m. z.w. Kp. St. Vine. n. L. Palmas. Alpherat. 7 te New York. Alwaki. 6 80 m. z.w. Oporto n. Marseille. A.meland. 6 810 m. z.w. Fayal n. Algiers. Amsieldiep, 6 640 m. o. Durban n. Kaapstad. .unsteldijk. 7 te Beaumont. Amstelkroon, 6 v. Tarakan n. Mackay. Andijk, 6 390 m. z.w. Bermuda n. Havana. Angolakust, 6 v. Port Harcourt n. Duala. Argos, 6 35 m. o. Kp. Bougaroni n. Malta. Arkeldi.ik, 6 ISO m. n.o. Benghazi n. Halifax. Asmidiske, 6 220 m. z.w. Ouessant n. Hpt. Roads. Asterope, 7 te Hampton Roads. Attis, 5 200 m. z.z.o. Havana n. Maracaibo. Axeldijk, 6 500 m. n.w. Fortaleza n. Rio de Jan. Balong, 7 te Belavvan verwacht v. Singapore. Batu. 7 te Mena Al Ahmadi. Bengkalis, pass 6 Kp. Guardafui n. Djibouti, Beninkrf.:, 7 te Abidjan. Billiton, 7 te Wellington verwacht. Blitar. 6 v. Bilbao n. Le Havre. Bonita. 7 te Panamakanaal n. Guayaquil. Borneo .6 v. Balikpapan n. Ilo Ilo. Ilreda. 6 le Paramribo verwacht. Britsum, 5 60 m. w. Resolution eil. n. Huil. Calamares. 6 v. Guayquil n. Los Angeles. Callisto, 7 te Belfast. Caltex Delft, 6 56 m. z.z.o. Daedalusrif n. R'dam. Celebes. pass. 6 Sabang n. Colombo. Cleodora, 7 te Singapore. Congokust, 6 v. Monrovia n. Abidjan. Concepcion. 5 80 m. z. Recife n. Las Palmas. C.'oryda, 6 te Singapore verw. (wordt opgelegd!. Cradle of Liberty. 5 550 m. n.n.w. St. Paulrocks naar Philadelphia. Crania. 6 te Liverpool v. Pta. Cardon. De Eerens. 6 te Bushore verwacht v. Bahrein. Dorestad, 5 80 m. z. Cebu n. pta. Cortez. Duivendrecht, 6 85 m. n.w. Djeddah n. Suez. Elizabeth B, 6 300 m. w. Aruba n. Londen. Farmsum, 6 220 m. w. Valentia Ierl. n. Londen. Fravizo. 6 le Amsterdam. Friesland 6 80 m. n. Finisterre n. Amsterdam. Friesland SSM, 9 et Rotterdam verwacht. Gaasterkerk, 7 te Rotterdam. Ganymedes, 6 te Corinto. Giessenkerk, 7 te Hongkong. Gooiland, 6 v. Las Palmas n. Amsterdam. Guineekust, 5 te Hamburg. Haarlem, 6 45 m. n.n.o. Ouesant n. Cd. Trujillo. Hector, 7 te Beyrouth. Heemskerk, 6 v. Melbourne n. Adelaide. Helena, 6 te San Juan Del Sur. Helicon, 4 75 m. n.o. Paramribo n. Amsterdam. Hera, 5 te Bremen n. Hamburg. Hispania. 6 te Bilbao. Holendrecht, 6 570 m. w. Ouessant n. Hamburg. Hoogkerk, 6 200 m. o. Sicilië n. Genua. Houtman, 7 te Kaapstad. Hydra, 6 te Kingston verw. v. Santiago de Cubs. Iios, 6 te Rotterdam verwacht. Ivoorkust, 6 v. Dakar n. Le Havre. Jacob Verolme, 8 te Philadelphia verwacht. Japara KRL. pass. 5 Key West n. Houston. Java, 7 te Djeddah. Joh. v. Oldenbarnev.. 6 150 m. o. Malta n. P. Said. Joseph Frering. 6 400 m. n. Dakar n. Monrovia. Kabylia, 6 320 m. z.w. Azoren n. Eastham. Karimata, 6 v. Halifax n. Boston. Katelysia, 6 le Punta Cardon. Kenia, 7 te Port Harcourt v. St. Vincent. Kieldrecht, pass. 6 Gibraltar n. Antwerpen. Koningswaard. 5 200 m. w. Tampa n. Landsend. Korenia 6 te Gothenburg verw. v. Rotterdam. Korovina, 6 180 m. n.w. Pt. Sudan n. Perz. Golf. Krebsia, 6 470 m. n.o. Kp. Padaran n. Singapore. Krvptos, 6 te Montevideo verwacht v. Curacao. I.arenberg, 6 100 m. w.z.w. Casablanca n. Dakar. Laurenskerk, 6 v. Port Said n. Rotterdam. Lelykerk, pass. 6 Gibraltar n. Basrah. Le Maire, 7 te Singapore v. Port Said. Lemsterkerk, 6 te Damma. Limburg, 6 in Golf v. Oman n. Ummsaid. Loosdrecht, 7 v. Amsterdam n. Londen. Maas, pass. 7 Finisterre n. Tunis. Maaskerk, 6 450 m. w. Alleppey n. Aden. Macoma, 6 300 m. w. Str. Torres n. Brisbane. Maetsuycker. 7 te Fremantle verw v. Singapore. Malea. 7 te Kwinana verwacht. Mapia. 6 50 m. z.z.w. Ouesant n. Casablanca. Mariekerk, 9 te Duinkerken verw. v. Casablanca. Marnelloyd, 7 t.e Iskenderun. Maureen, 6 215 m. w. Scillys n. Londen. Meerkerk. 7 te Aden. Meliskerk, 6 150 m. o.n.o. Masira n. Aden. Mentor, 6 230 m. w. Ouesant n. Barbados. Merwede 6 350 m. w. Gibraltar n. Rotterdam. Merwelloyd, 7 te Khorel Mufatta verwacht. Mississippilloyd. 6 v. New Orleans n. New York. Sloterdijk, 7 te Rotterdam. Soestdijk, pass. 5 Vlissingen n. New York. Solon. 5 v. Kp. Haitien n. Pto. Plata. Stad Arnhem. 6 te Lulea verwacht. Stad Rotterdam, 6 60 m. n.w. Lissabon n. Melilla. Stad Schiedam, 6 v. Melilla n. Amsterdam. Stad Utrecht, 6 492 m. w. Scillys n. Hpt. Roads. Stad Vlaardingen, 6 v. Monrovia n. Emden. Stanvac Talangakar, 6 v. Buatan n. S'geigerong. Steenwijk, 6 te Philadelphia. Stentor 5 400 m. z.w. Bermudas n. Curacao. Steven, 6 40 m. w. Azoren n. Montreal. Straat- Bali. 5 60 m. w. zuidp. Formosa n. Moji. Straat Johore, 6 v. Singapore n. Tandjong Priok. Straat Singapore, 6 v. Durban n. Lor. Marques. Straat Soenda, 6 te Lor. Marques verwacht. Tabinta, 7 te Tandjong Mani verwacht. Tamo. 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Tankhaven I, 6 v. Tandjong Uban n. Bangkok. Tara, 14 v. Buenos Aires. Telamon, 5 v. Mobile n. Houston. Tero. 6 te Santos verwacht v. Buenos Aires. Thelidomus, 6 35 m. w.n.w. Malta n. Port Said. Tiberius, pass. 5 San Miguel n. Paramaribo. Tibia, pass. 7 Ras Al Hadd n. Abadan. Titus, 6 v. Amsterdam n. Hamburg. Tjikampek, 6 v. Hongkong. Tjiluwah, 7 te Hongkong. Tjipondok, 6 v. Palembang n. Belawan. Tjipanas, 6 150 m. n.o. Mozambique n. Dar Es Salaam. Tomocyclus. 6 180 m. z. Cochin n. Rotterdam. Trajanus, 5 30 m. n.n.w. Grenada n. Pto. Ordaz. Triton, 6 50 m. o. Landsend n. Amsterdam. Van Linschoten, 6 v. Moji n. Hongkong. Moordrecht, pass. 6 Masira n. Mena Al Ahmadi. Naess Tiger, 6 te Hamburg verwacht. Nias. 6 420 m. z.w. Ouesant n. New York. Nieuw Holland, 6 v. Semarang n. Djakarta. Notos, 5 te Algiers. Otnmenkerk, 7 te Amsterdam. Ondina, 6 te Shimoniseki. Oranje, 6 v. Singapore n. Penang. Oranjefontein, 6 te Kaapstad. Oranje Nassau. 7 te Barbados. Osiris. 5 v. Sint Mare n. Mobile. Ossendrecht, 8 te Antwerpen verwacht. Ouwerkerk, 6 te Penang. Overijsel. 6 880 m. n.n.w. Diego Garcia n Aden. Papendrecht, 6 35 m. n.o. Algiers n. Novorossisk. Pendrecht. 6 105 m. n.n.o. Oron n. Donges. Pieler S. 6 te Rotterdam. Poelau Laut, pass. 6 Malta n. Port Said. Polydorus. 6 te Huil v. Antwerpen. Prins Casimir, 6 v. Millwauckee n. Sarnia. Prins Johan Willem Friso. 7 t.e Cartagena. Prins Willem IT. 6 v. Quebec n. Le Havre. Prins Willem George Frederik. 6 230 m. n.w. Scil lys naar Le Havre. Pr. Willem IV. 6 220 m. w. Pentland n. Newcastle. Radja, 6 te Bahrein. Raki. pass. 6 Azoren n. Mostaganem. Pita. 6 te Pulubukom. Rijndam. 6 v. Curacao n. Havana. Roggeveen. 6 v. Auckland n. Wellington. Rondo, 5 150 m. z.w. Nicaragua n. Balboa. Rotti. 6 te Port Said verwacht v. Alexandria. Saloum, 6 te Le Havre verwacht v. Nantes. Saroena, 6 v. Tandj. Priok, 8 te Singapore verw. Sarpedon. 7 t.e Rotterdam. Schelpwijk, 6 43 m. o. Aden n. Bandar Mashur. Schie. 6 120 m. n.n.w. Alexandrië n. Piraeus. Senegalkust, 8 te Takoradi verwacht. Sibajak. 8 v, Melbourne n. Tandjong Priok. Silindoeng, 6 te Biak. Sirrah, 6 200 m. o.n.o. Aden n. Landsena. Slamat. 6 v. Suez n. Aden. Sliedrecht. 6 250 m. z. Beira n. Kaapstad. Van Neck. 6 v. Tientsin n. Hongkong. Van Noort, 6 v. Singapore n. Auckland. Van Spilbergen, 6 v. Shanghai n. Kobe. Van Waerwijk. 6 v. Ilo Ilo n. Manilla. Vasum, 7 v. Algiers n. Montreal. Vlist. 6 v. Rotterdam n. Hampton Roads. W Alton Jones, 6 150 m. n.n.w. Peri mn. Mena Waterland. 6 400 m. z.z.w. St. Vine. n. Montevideo. Westland, 6 te Amsterdam. Woensdrecht, 10 te Puerto La Cruz verwacht. Zaankerk, 6 185 m. o.z.o. Port Sudan n. Suez. Zeeland, 7 v. Singapore n. Bangkok. Zonnekerk. 6 v. Durban n. Lorenco Marques. Zuiderkruis. 6 420 m. o. Belle Isle n. Rotterdam. Zwijndrecht. 6 70 m. n.o. Majorca n. G. v. Mexico. SLEEPVAART Barentsz Zee, 7 te Rotterdam. Blankenburg, .5 v. Southampton n. Zeebrugge. Cycloop, 6 v. IJmuiden te Rotterdam. Friesland. 5 100 m. z.w. Yokohama n. Saigon. Hector, 7 te Rotterdam. Holland, 7 te Willemshaven. Humber, 7 te Maassluis. Lcire, 7 v. Dakar n. Walvisbaai. Noordzee. 7 v. Cadiz. Oceaan. 7 650 m. n.o. Trinidad n. Port Said. Rode Zee. 7 320 m. n. Dakar n. Walvisbaai. Simson, 7 v. Rotterdam n. IJmuiden. Stentor, 6 v. IJmuiden te Rotterdam. Titan. 5 50 m. w. Kp. San Antonio n. CarijMto. Tyne. 7 45 m. n.w. Bone n. Gibraltar. Witte Zee, 7 v. Freetown n. Burutu. KLEINE VAART Alcetas, 4 te Rotterdam n. Amsterdam. Atlas. 5 v. Famagusta n. Calamata. Bab T. 3 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Badzo. 2 v. Nykoping te Fur. Bloemgracht. 5 te Helsinki. Boreas, 5 t.e Amsterdam n. Rotterdam? Fljo. 5 80 m. n.n.o. Minorca n. Londen. Elsa. 2 v. Ostrand te Sundsvall. Flevo. 5 te Malaga n. Faro. Heerengracht. 6 te Brunsbüttel n. Helsinki. Joost, 3 v. IJmuiden n. Karskaer. Kaap Falga, 4 v. Rundvik n. Amsterdam. Kaap St. Vincent, 3 v. Vestervik n. IJsselmonde. Leliegracht 4 v. Kotka n. Amsterdam. Lijnbaansgracht, 5 dw. Visby n. Amsterdam. Nero, 5 te Rotterdam n. Amsterdam. Pavo, 4 Kiel gepass. n. Ostrand. Ponza 2 v. Karlstad te Gruvon. Prinsengracht. 4 v. Helsinki n.Amsterdam. Schippersgr.. pass. 6 ET-4 v. Mantyluoto n. A dam. Strabo. 5 te Amsterdam n. Rotterdam? Tilly. 3 v. Kristinehamn te Gruvon. Boekhandel vraagt voor administratie en winkel mnl. of vr. pl.m. 18-19 jaar, P.G. Brieven met voll. inl. no. 9182. Weg d'r mee Lompen Karton f 0 27 f 4— 100 kg. Tel. 11436 - 16406 Bakenessergracht 4553 HAARLEM „Eenzaam maar niet al leen" door H.K.H. Prinses Wilhelmina. Bestelt nog he li w exemplaar bij: Boekhan del II. H. Lankamp, Kruis weg 19 (b. h. station). Telef. no. 13287. Wegens verbouwing Autostalling aangeb. Tevens voor reparaties en onderhoud. Garage Oomen. Lange Molenstraat 12 bij sta tion. Taxi 19000. Zo juist gearriveei-d de vaten met de echte orig. werkelijk verrukkelijk en dan met ons overheerlijk Mager Pekelspek Geld. Rookworst of Knakworst 'n ware delicatesse! Laat U ze thuis maar 'ns smullen! Denkt U ook aan de Geschenk pakketten Voor zending b.v. naar Australië en Nw. Zeeland is het n ten hoogste tijd DE SPECIALIST VOOR HEERLIJKE HAPJES Grote Houtstraat 89 Telefoon 11456 GOUD, ZILVER. JUWELEN VERKOPEN? dan EGGERSMAN Gr. Houtstraat 164, tel. 12410 (lid Ned. Juw. beurs) Gevraagd: Verpleegster dipl. B. pl.m. 40-45 jaar, ex tern. Te vervoegen bij Broe- dèr Molle. Crayenesterlaan 30. Haarlem, tel. 35045. EXCLUSIEVE HERENMODE GROTE HOUTSTRAAT 59 - HAARLEM - TELEF. 21392 Geen zaak wordt groot zonder reclame. De beste reclame is adverteren. Het best adverteert men in dit blad. Voor spoedige indiensttreding gevraagd; bekend met Confectie en Herenmode liefst met het vak bekend Alleen zij. die met volle interesse en veel animo willen werken, in een prettige sfeer, gelieven te solliciteren, schriftelijk of na telef. afspraak per soonlijk. 'N PRODUCT VAN DE JUMBO EN MARATHONKLEDINGFACRIEKEN POSTBUS 250 ENSCHEDÉ STUDCOAT mei lederknopen plaid-gevoerd waterproof Een stoere coat van zuiver wollen GEWEVEN vilt in een superzwara winterkwalileit (1000 gram p. m2) Verkrijgbaar in de nieuwste modetinten, afgezet met luxe bies.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4