N.V.S.H. Annie Loots shell pTk PI Tm fl fl flinke meisjes controieuse KONSTRUKTEURS DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Handels Corresp Typen-Steno jassenpersster typiste aankomend assistent ZATERDAG 11 OKTOBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Optimisme in Bonn Brussels akkoord steviger dan eerst werd vermoed Oost-Borneo Mij. vraagt bedenktijd voor terug betaling Raad van Europa wenst een conferentie over Formosa LAATSTE NIEUWS Regering motiveert de terugzending van verstekelingen Conferentie te New Delhi geëindigd Dr. Mansholt over landbouw en Euromarkt Amerika wenst handhaving van de goudprijs Scheepvaart Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming de beste brandstof voor uw oliehaard Helft dubbele villa LINCOL SILICONEN WAS Krijgt U gasten OPZEELAND Administratiekantoor „DE ECHO" Nette winkeljuffrouw gevraagd Wij vragen MEDEWERKER JONGEDAMES handige jongste bediende (vu VAKBEKWAME TIMMERLIEDEN (Van onze correspondent in Bonn) De staatssecretaris van het Westduitse ministerie van Economische Zaken, prof. Müller-Armack, heeft in Bonn gezegd dat men het op de te Brussel gehouden mi nistersconferentie van de Europese Econo mische Gemeenschap principieel eens is geworden over de Vrijhandelszone. Men heeft ook de Fransen meegekregen. Te Bonn heerst thans dan ook in tegenstel ling tot enige weken geleden een groot optimisme inzake de Vrijhandelszone. De Britse premier Macmillan getuigde daar van donderdag ook reeds, maar van West duitse zijde uit men zich bepaald posi tiever. Het plan van deze landen is om de overige elf voor de Vrijhandelszone in aan merking komende staten voor te stellen de organen van de Vrijhandelszone te ver binden met die van de O.E.E.S. (Organi satie voor Europese Ecnomische Samen werking). Besluiten van de ministerraad van de Vrijhandelszone zouden de eerste vier jaar met eenstemmigheid moeten worden genomen. De Europese Econo mische Gemeenschap der zes zal tegenover de elf landen van de Vrijhandelszone op treden als een eenheid. Zo moet de com missie van de E.E.G. in de ministerraad van de zone vertegenwoordigd zijn. In tegenstelling tot vroegere berichten wil men de aanvang van het in werking treden van het verdrag nopens de Vrij handelszone doen samenvallen met het begin van de daling der invoerrechten met tien percent in de zes landen van de Gemeenschappelijke Markt, dit is 1 ja nuari aanstaande. De overgangstijd welke de Vrijhandelszone zal nodig hebben om de eerste grote stappen te kunnen onder nemen, zal de overgangstijd van de ge meenschappelijke markt met niet meer dan drie jaar, wat de eindtermijnen aan gaat, mogen overtreffen, waardoor een zekere synchronisatie bereikt kan worden. „Aandeelhouders moeten zich niet blind staren op de 7 ton in kas. Er zyn nog diverse verplichtingen, waarvoor voorzie ningen moeten worden getroffen. De moge lijkheid tot een terugbetaling op het kapi taal zal ernstig in overweging worden ge nomen. In de volgende jaarvergadering hoopt het bestuur hierover concrete mede delingen te doen." Dit verklaarde de voor zitter van de Oost-Borneo Maatschappij n.v., mr. Bakker, in de jaarvergadering, waarin de jaarstukken, na uitvoerige dis cussies, werden goedgekeurd met 149 stem men voor en 88 stemmen tegen. De tegenstemmen waren van de heer G. E. van der Werff, die zei geen vertrouwen te hebben in het bestuur. Hij vroeg met klem waarom het bestuur nog niet met voorstellen kan komen inzake een terug betaling op het aandelenkapitaal. De O.B. M. verkeert in volstrekt geen andere po sitie dan welke andere maatschappij in Indonesië ook, die wèl terugbetaalt op het aandelenkapitaal. Het bestuur heeft'ver scheidene projecten in studie, maar deze worden niet uitgevoerd en kosten veel geld. De voorzitter antwoordde hierop onder meer dat de aandeelhouders er van ver zekerd kunnen zijn dat met hun wensen terdege rekening wordt gehouden. De n.v. is bepaald nog niet in het stadium van een roaylty maatschappij. Zij heeft belangen op Celebes en beschikt over vele gegevens, die een belangrijke „asset" vormen. Het is zeker niet in het belang van aandeelhou ders thans van de vennootschap een royalty maatschappij te maken. Aandeelhouders kunnen er verzekerd van zijn dat het be stuur niet lichtvaardig met nieuwe pro jecten zal komen. De beheerskosten laten niet veel marge meer toe. Voor de sluime rende projecten moeten nu eenmaal kosten gemaakt worden. STRAATSBURG (UPI) De politieke commissie van de Europese Raadgevende Vergadering is voorstander van een mi nistersconferentie der vijftien aange'sloten landen ter bespreking van de crisis in de Straat van Formosa. De ministers zouden dan tevens: 1. De ontwikkeling der Arabische vol keren naar eenheid en politieke en socia le emancipatie formeel als gewettigd moe ten erkennen. 2. De IJslandse visserijkwestie opnieuw ter sprake moeten brengen. 3. De kwestie-Cyprus moeten bestude ren. Dit voorstel was als ontwerp-resolu- tie vervat in het rapport over de buiten landse politiek, dat de vergadering werd aangeboden. De herfstzitting van de Raad van Euro pa begon met een debat over „coördina tie van de buitenlandse politiek". De och tendzitting was verdaagd wegens het over lijden van paus Pius XII. Voorzitter De- housse begon de middagzitting met het voorlezen van een resolutie, waarin de executie van de Hongaarse oud-premier Imre Nagy en diens medestanders ver oordeeld werd. De vergadering nam een minuut stilte in acht ter ere van de Hon gaarse vrijheidsstrijders. (ANP) De Nederlander Goedhart (so cialist) verklaarde met betrekking tot Quemoy, dat het verbijsterend is te be merken, dat bij velen de geest van Mün- chen is herleefd. De eilanden Quemoy en Matsoe zijn op zich niet belangrijk, zo be toogde hij, doch indien zij onder artillerie vuur worden vrijgegeven, dan kunnen wij er zeker van zijn dat Formosa, Hongkong, Zuid-Korea, Thailand, Malakka en Indo nesië spoedig ook aan het communisme verloren zullen gaan. Het feit dat de Ver enigde Staten een onwrikbaar standpunt innemen is van het grootste belang voor de vrije wereld. De heer Goedhart is van oordeel, dat president Eisenhower gelijk heeft, wanneer hij verklaart, dat vastbe slotenheid in deze kwestie profijtelijker is dan zwakheid. De heer Goedhart zei het te betreuren dat er in de ontwerpaanbeveling niet ge sproken wordt over Israel. Een van de doelen van Nasser, zo meent hij, is de ver nietiging van Israel en dit land moet be schermd worden door het Westen. Inzake Cyprus betoogde de heer Goed hart. dat de Cyprioten geen achterlijk volk zijn en volkomen in staat zijn zichzelf te regeren. Daarom komt het hem wenselijk ••oor, dat Lorden in overweging neemt oen -at soepeler houding aan te nemen. „De regering heeft besloten tot terug zending naar Indonesië van 37 van de 143 hier te lande aangekomen verstekelingen, omdat deze niet in Nederland zouden zijn toegelaten, indien zij langs legale weg daar om hadden verzocht en omdat er overigens wegens de reden van hun vertrek uit In donesië, hun familiebindingen in Indonesië en hier te lande, hun opleiding, hun ver leden, hun algemene instelling onvol doende aanknopingspunten waren om hen verblyf in Nederland toe te staan. Onder die omstandigheden zou hun toelating on gerechtvaardigde verwachtingen wekken in Indonesië en niet zonder invloed zijn geweest op de beslissing op andere ver zoeken om toelating van niet-Ncderlandcrs uit Indonesië. Dit heeft de minister van Justitie ge antwoord op vragen van de Tweede- Kamerleden mej. mr. Ten Broecke Hoek stra (V.V.D.) en mr. Berkhouwer (V.V.D.) over de recente terugzending van 37 ver stekelingen. De minister verklaart verder, dat eerder naar Indonesië teruggezonden versteke lingen daar geen leed is geschied. Er is geen aanwijzing dat de teruggezondenen gevaar voor leven of vrijheid te duchten hebben, of dat zij in Indonesië niet zullen worden toegelaten. Geen van de terugge zonden verstekelingen kwam in aanmer king voor het verlenen van politiek asiel, hoe ruim ook genomen. Aan alle versteke lingen is de vraag gesteld om welke rede nen zij Indonesië hebben verlaten. Daarbij is in geen enkel geval gebleken, dat zij tot de aanhangers van de Zuid-Molukse Republiek (R.M.S.) of van de Indonesische verzetsbeweging (Permesa) gerekend wens ten te worden. In de avond van 28 september is aan de betrokkenen medegedeeld, dat zij naar Indonesië zouden worden teruggezonden. Ongeveer vier uur later zijn de versteke lingen naar het schip vertrokken met auto bussen van de justitiële autodienst. De berichten, waarin sprake was van een hon- gestaking onder verstekelingen- op „De kruisberg", zijn geheel uit de lucht ge grepen. Rede van minister Hofstra De gemeenschappelijke jaarvergadering van de instellingen van Bretton Woods is vrijdag gesloten, nadat nog besloten was, dat Peru voorzitters zal benoemen voor de raad van gouverneurs van het Internatio nale Monetaire Fonds en voor de Wereld bank voor het komende jaar. Deze posten worden thans bezet door Belgen. De vol gende jaarvergadering zal te Washington worden gehouden. De sprekers in de slot zitting juichten hel besluit tot verhoging van de middelen der beide instellingen toe. Minister Hofstra heeft in de jaarverga dering van de Wereldbank te New Delhi verklaard, dat Nederland de Amerikaan se resolutie inzake verhoging van het ka pitaal van de bank steunt, maar wenst, dat deze verhoging beperkt blijft tot het onge- storte gedeelte van het kapitaal. Minister Hofstra sprak voorts de wens uit, dat de uitvoerende raad van de Wereldbank ten aanzien van bepaalde gevallen de relatieve hoogte van de kapitaaldeeinemingen van individuele landen opnieuw in overweging neemt. De huidige kapitaaldeelnemingen zijn namelijk over het algemeen gebaseerd op dezelfde factoren, die doorslaggevend zijn geweest bij de bepaling van de kapi taaldeelnemingen in het Internationale Monetaire Fonds. Dit betekent, dat bij het bepalen van de hoogte der deelnemingen het volume van de buitenlandse handel zwaarder heeft gewogen dan bijvoorbeeld het nationale inkomen. De vice-voorzitter van de commissie van de Europese Gemeenschappelijke Markt, dc Nederlander S. L. Mansholt, heeft op een studiebijeenkomst van het Internatio nale Pers Instituut een lezing gehouden, waarin hij onder meer verklaarde dat enige specialisatie in de agrarische be drijfsvoering van de Euromarkt onver mijdelijk is. De studiebijeenkomst van vijf dagen, waaraan 57 journalisten uit veertien lan den deelnamen, werd vrijdag besloten met een discussie over economische en poli tieke problemen. Dr. Mansholt sprak over de landbouwkundige problemen in de Ge meenschappelijke Markt. Na een uiteen zetting te hebben gegeven van de huidige agrarische situatie in de zes landen van „Klein Europa", verklaarde hij, dat het onmogelijk is om de landbouw af te schei den van de algemene economie. Hij is verder de mening toegedaan dat indus trialisatie in bepaalde gebieden een bij drage zou kunnen vormen voor de oplos sing van bepaalde problemen van agra rische overbevolking. Verklaring te New Delhi Minister H. J. Hofstra heeft donderdag in de bijeenkomst van de Wereldbank medegedeeld, dat Nederland voornemens is binnen enkele jaren het gehele bedrag van het verplichte aandeel van 18 percent in eigen valuta, van de Nederlandse bij drage in het kapitaal van de bank, ter be schikking van de bank te stellen in trans- ferabele guldens. Het Amerikaanse plan tot oprichting van een Internationale Vereniging voor Ontwikkeling, als dochterinstelling van de Wereldbank, is niet in de zittingen be handeld, maar kwam toch zeer veel in de wandelgangen ter sprake. Dit voorstel is vooral van belang voor de in economisch opzicht minder ontwikkelde landen, die langlopende leningen tegen lage rente zou den kunnen sluiten, welke in eigen valuta zouden kunnen worden afgelost en naar eigen believen gebruikt zouden kunnen worden. De bijeenkomst stelde de Amerikaanse delegatie in staat het standpunt van de Amerikaanse regering te bevestigen van handhaving van de goudprijs op een pari teit van 35 dollar per ounce. Belasting ontdoken- De rechtbank te Rotterdam heeft een 49-jarige aannemer uit Rhoon veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en een 48-jarige uitvoer der uit Rotterdam tot twee maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk en ƒ300. boete. Van 1952 af hadden zij hun belas tingbiljetten te laag ingevuld, waardoor de fiscus voor ruim 20.000,werd be nadeeld. AMSTERDAM De internationale waarden lagen vrij vast in de markt. De vraag overtrof het geringe aanbod, waarvan een koersstijging het gevolg was. Er moet echter direct aan toegevoegd worden, dat de omzetten niet groot waren, al leek er in .verscheidene hoeken meer om te gaan dan de laatste dagen het geval is geweest. Voor aandelen Kon. Olie bestond er enige belangstelling van Amerikaanse zijde, waardoor de aan delen om de 180 cirkelden. De winst be droeg derhalve een paar dubbeltjes ver geleken bij de slotkoers van de vorige dag. In verband met de op 1 november te hou den Arabische olieconferentie in Cairo blijft men op de Europese beui'zen een ge reserveerde houding aannemen en wordt er slechts mondjesmaat tot het opzetten van posities in de olieaandelen overge gaan. Voor de Philipsaandelen toonde Amerika eveneens de nodige aandacht en aangezien, verreweg de meeste aankoop- limit.es voor deze aandelen op of boven de 350 percent liggen konden de gloeilampen papieren, op slechts geringe vraag, aan trekken tot 348V2 tegen 344V2 de vorige dag. In Unilever ging de belangstelling uil van publieke zijde. Op 409 lagen de aan delen 2 punten hoger. AKU haalde het gehele verlies van de vorige dag van 2 punten in bij een kalme handel. KLM werd een gulden lager vernomen op 100,50. Scheepvaarten konden zich, ge zien het algemene beursbeeld. goed hand haven. De handel was hier echter mini maal. De hausse in de cultuursector voor de aandelen Amsterdam Rubber is slechts van zeer korte duur geweest. Het fonds lag ruim een punt lager. HVA was frac- tioneel hoger, terwijl Certificaten Deli prijshoudend bleven. De handel voor de hoofdfondsen in de Indonesische waarden is, vergeleken bij die in het begin van de week, sterk teruggelopen. De staatsobli gaties noteerden, zowel voor het lang lopende- als de kortlopende sector een vaste tendentie, zonder dat hiervoor spe ciale redenen aanwezig waren. Het ver schil in vraag en aanbod werd in deze hoek, door de koersvorming, duidelijk ge demonstreerd. Gisteren werden voor het laatst de claims verhandeld, in verband met de inschrijving op de aandelen emissie van het Zuid-Afrikaansch-Han- delshuis. De prijs van de claims werd op 68 vernomen, tegenover een theoretische waarde ad 37,50. Hierdoor wordt ver klaard dat de emissie als bijzonder ge slaagd kan worden beschouwd. De eerste verhandeldag van claims Simon de Wit n.v. in verband met de uitgifte van 1.024.000 nominaal nieuwe aandelen, bracht de adviesprijs van de claims op 155 a 160 tegenover een theoretische waarde van ongeveer 148,50. Claims L. van der Grinten werden 10 hoger op 470 vernomen. Aandelen Aniem ver anderden niet veel en werden op onge veer 36 a 37 geadviseerd. De gunstige perspectieven van'de maatschappij, dié in de algemene jaarvergadering door de di rectie werden uitgesproken, waren nog niet voldoende bekend, om op de koers van de aandelen van deze maatschappij van invloed te kunnen zijn. Dit was even eens het geval met de aandelen Borsumij, die op ongeveer 42 a 43 werden vernomen en waarvan het jaarverslag is verschenen. Prolongatie 3y2 percent. (ANP) NEW YORK Te rekenen naar de voornaamste samen gestelde gemiddelden zijn de noteringen op de Newyorkse effectenbeurs vrijdag tot een nieuw ongeëvenaard hoogtepunt ge stegen. Onder de grootste omzet van het jaar er werden 4.610.000 aandelen ver handeld kwamen er een vrij groot aan tal koersstijgingen voor van meest onge veer 2 punten. Enkele gunstige berichten, met name, die welke van invloed waren op de metaalaandelen, gaven aanleiding tot de omvangrijke handel. U.S. Steel en Youngstown stegen elk meer dan 2 dollar; Magma steeg meer dan 2 dollar in de kopergroep en International Nickel eveneens in de metaalgroep. Alu- miniumfondsen stegen dooreen een dollar. De olies kregen steun; winsten van meer dan een dollar waren talrijk. Elektronische fondsen profiteerden van de verwachting dat de defensiezaken uitgebreid zullen worden. Het industriegemiddelde kwam van 539,61 op 543,36; dat voor openbare nutsbedrijven kwam van 81,75 op 82,18 en dat voor spoorwegen van 147,16 op 147,36. Van de 1220 verhandelde fondsen sloten er 654 hoger en 339 lager. (UPI) Slotkoers Ochtend vrijdag koersen 3-354% Nederl. '47 923/i8 3% Nedl. 1962/64 947/i8 Woningbouw 3% 109% Pr. A'dam '56 I.. 84% Pr. A'dam '56 II 94 Pr. A'dam '56 III 9454 Pr. R'dam '52 I.. 95 Pr. R'dam '52 II. 9354 Pr. R'dam '57 104 A.K.U 218% 220 Calvé Delft 325 Van Gelder Zonen 185% K. N. Hoogovens. 324 Nederl. Ford 189 N. Kabelfabriek. 293 gew.Philips Gloeil. 348% 351 Pref.PhilipsGloeil 170 Unilever 408% 412 Wilton Fyenoord 196 Werf Gusto 152 Dordtsche Petrol. 745 Kon. Petroleum 180,10 f 183,30 Billiton 173% A'dam Rubber. 70 K.L.M 100,30 Holl. Amer. Lijn. 147% K.N.S.M 151% N. Scheepv. Unie 128% v. Nievelt Goudr. 130%- Phs. v. Ommeren 242% H.V.A 112% Delimaatschappij f 123,40 Amsterd. Bank.. 239% Nat. Handelsbank 92% Ned. Handel Mij. 188 Rotterd. Bank 199% Twentsche Bank. 179 Anaconda Copper 60% Bethlehem Steel.. 49 U.S. Steel 34% leneral Motors.. 48% Shell Union 82% Tidewater 25% Aagtedijk. 10 v. Marseille n. Genua. Aaïsdijk, pass. 10 Kp. St. Vincent n. Tripolis. Aardijk, 11 te New Orleans. Abida, pass. 10 Wight n. Berre. Albireo, 11 v. Genua n. Port. Said. Alaabi. 19 te Rio dc Janeiro, 21 te Santos verw. Algenib, 10 te Las Palmas. Alhcna, 10 te Antwerpen. Almdijk. 10 170 m. n.w. Finisterre n. Havana. Alnati. 15 te Santos, 18 te Rio de Janeiro evrw. Alphard, 11 te Bahia Blanca. Alphèrat, 10 v. New York n. Port of Spain. Aludra, 10 dw. Wight n. Antwerpen. Alwaki, 11 te Genua. Ameland, 10 230 m. z.w. Gibraltar n. Algiers. Amstelbrug, pass. 10 Aden n. Dubai. Amstelland, pass. 10 Guernsey n. Amsterdam. Amstelpark, pass. 10 Scillys n. Montreal. Amstelstad, 10 v. Amsterdam n. Antwerpen. Annenkerk, 10 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Arendskerk, 10 te Hamburg v. Rotterdam. Argos, 10 te Piraeus verwacht. Ariadne, 10 75 m. w. Dardanellen n. Istanbul. Arkeldijk, pass. 10 Gibraltar n. Halifax. Attis, 10 v. Maracaibo n. Pta. Cardon? Batu, 10 140 m. z.o. Muscat n. Port Swettenham. Bonnekom. 10 te Guant. Bloemfontein, 10 540 m. z.o. Kaap Palmas naar Las Palmas. Boissevain, 11 te Port Elisabeth. Boschkei-k. 10 te Bremen v. Hamburg. Boskoop, 10 te Antwerpen v, Hambui'g. Britsum, 9 300 m. z.o. Resolution eil. n. Huil. Caltex Arnhem. 10 60 m. w. Kreta n. Sidon. Calt. Delft, 10 77 m. z.z.w. westp. Kreta n. R'dam. Calt. Rotterdam. 10 100 m. w. Algiers n. R'dam. Caltex The Hague, 10 50 m. o. Ras Al Hadd naar Bahrein. Camerounkust, 10 140 m. w. Kp. St. Vincent naar Le Havre. Carrillo. 10 v. New York n. Havana. Castor, 9 500 m. w.z.w. Ouessant n. Bremen. Charis, 10 te Norfolk verwacht. Congokust 10 ten anker rede Accra ,v Takoradi. De Eerens 10 te Basrah. Dinteldijk, 10 v. Vancouver n. Poi'tland. Drente, pass. 10 Kp. Finisterre n. Marseille. Eos, 10 te Bremen v. Hamburg. Fna, 10 57 m. n. Port of Spain n. Recife. Esso Amsterdam, 11 te Aruba. Friesland SSM, 11 v. Amsterdam n. Tyne. Gaasterkerk, 10 v. Rotterdam n. Yokohama. Gabonkust, 10 te IJmuiden verwacht. Giessenkerk, 10 690 m. n.n.o. Singapore n. Aden. Graveland, 10 te Hampton Roads n. Rio Grande. C-roote Beer 10 420 m. z.o. Kp. Race n. R'dam. Grootekerk, 11 te Durban. Hathor, 10 te Bremen v. Hambui'g. Helder, 10 v. Rio Haina n. San Juan. Helena, 10 te San Jose verwacht. Helicon, 9 80 m. z.w. Azoren n. Amsterdam. Hera. 10 te Amsterdam n. Antwerpen. Hermes, 11 te Amsterdam. Kolendrecht. 10 te Hamburg. Hoogkerk, 10 v. Marseille n. Antwerpen. Ilos. 10 v. Amsterdam n. Gothenburg. Isis, 10 te Miragoane verw. v. Port of Spain. Jagersfontein, verm. 17 v. A'dam n. Durban. Jason. 9 v. San Felix n. Tunas de Zaza (Cuba) Java. 10 v. Djibouti n. Belawan. Joh. v. Oldenbarnev.. 13 te Aden verw. n. Sydney. Jupiter. 10 v. Lissabon n. Antwerpen. Kalydon. 11 v. Turku n. Rotterdam. Karimata, 10 te New York verwacht. Kcllia, 10 v. Rotterdam n. Curaqao. Kermia, 11 te Singapore. Kieldrecht. 11 te Antwerpen. Kinderdijk, 10 v. Rotterdam n. Antwerpen. Koningswaard, 9 300 m. z.w. Bermuda naar Tha- meshaven. Korenia, 11 v. Rotterdam n. Fredericia. Korovina. 10 120 m. n.o. Ras Fartak n. Abadan. Kosicia, 10 v. Port Fortin n. Landsend. Kreeft, 10 420 m. w. Scillys n. Rotterdam. Laertes, 10 v. Otaru n. Yokohama. Larenberg, pass. 10 Kp. Blanco n. Dakar. Larenskerk, pass. .10 Kp. Bon n. Rotterdam. Lekhaven, 10 te Santos verwacht. Lelykerk. 11 te Port Said. Loenerkerk 10 90 m. o. Kuria Muria eil. Loosdrecht, 10 v. Londen n. Marseille. Maas. pass. 10 Algiers n. Tunis. Maasdam. 10 te Southampton. Maaskerk. 10 v. Aden n. Assab. Macoma 10 420 m. n.n.w. Brisbane n. Brisbane. Maetsu.vcker. 10 v. Fremantle n. Singapore. Mapia. 10 te Casablanca. Mariekerk, 10 v. Duinkerken n. Antwerpen. Maron, 10 te Miragoane verwacht, v. Curasao, Malaram, 11 v. Singapore n. Belawan. Maureen, 10 te Rotterdam. Merwede, 11 te Rotterdam. Mississippillovd, 10 te New York. Mitra, 11 te Belem. Muntoren. 10 260 m. o.n.o. Aden n. Suez Musilloyd, 10 v. Bangkok n. Tandjong Mant. Moordam. 20 v. New York te Rotterdam evrw. Nctos. 9 35 m. w.n.w. Kp. St. Vincent n. Antw. Nw. Amsterdam. 10 540 m. w. Scillys n. N. York. Obefon. 10 te Jacksonville. Oostkerk. 10 v. Bremen n. Hamburg. Oranje. 10 v. Colombo n. Aden. Oranjefontein. 15 te Durban verw. v., A'dam. Oranje Nassau. 17 v. A'dam te Pto. Limon verw. Oranjestad. 24 te Madeira verw. n. Amsterdam Orion; 10-140 m. z.w.-westp. Kreta n. Alexandrië. Ossendrecht. 10 25 m. o. Startpoint n. Antwerpen. Overijsel. 10 v. Djibouti n. D.ieddah. Ovula, 10 v. Pladju, 11 te Singapore. Parkhaven, 10 te Bremen v. Hamburg. Peperkust, 9 v. Lobito n. Novo Redondo. Ferna. pass. 10 Natuna eil. n. Ilo Ilo. P G. Thulin. 10 te Guayacan verwacht. Picter S. 10 te Swansea. Polydorus, 10 v. London n, Bremen. Polyphemus, 11 te New York. Prins Casimir, 10 te Detroit verwacht. Prins der Nederlanden. 11 te Plymouth. Prins Willem III. 10 te Rouen. Provenierssingel. 9 425 m. n.n.o. Bermuda naar Zeebrugge. Purmerend, 10 te Hamble v. Stanaki. Pygmalion. 9 70 m. z.z.w. Plymouth n. Trinidad. Rijndam, 10 v. Havana n. New York. Rondo. 10 v. Aruba n. Kaapstad. Sarpedon. 10 20 m. z.w. Dungeness n. C. Truiillo. Scheipwijk. 11 te Bandarmashur verwacht. Schouten, 10 210 m. z.w. Reunion n. Kaapstad. Seven Seas. 15 te Quebec verw. n. Montreal. Siaoe. 10 te Singapore verwacht. Sigli. 10 te Brisbane. Silindoeng. pass. 10 eil. Morotai n. Sandakan. Sirrah, 11 te Suez. Slamat, 10 v. Aden n. Fremantle. Solon, 9 v. San Juan n. Antwerpen. Stad Alkmaar, pass. 11 Bornholm n. Amsterdam. Stad Arnhem, 10 60 m. o.n.o. Hemosand n. R'dam. Stad Haarlem, pass. 10 Ouesant n. Melilla Stad Schiedam. 13 te Amsterdam verwacht. naar Amsterdam. Stad Vlaardineen, 10 150 m. n. Dakar n. Emden. Statendam. 10 v. New York n. Southampton. Stentor. 10 v. Oranjestad n. Port of Spain. Steven. 10 600 m. w.z.w. Kp. Race n. Montreal Straat Bali. 10 v. Osaka n. Nagoya. Straat Johore. 10 v. Tandjong Priok n Brisbane. St i aat Lombok, 10 v. Hobart n. Melbourne. Tabinta, '0 v. Tandjong Mani n. Singapore. Talisse. 10 te Singapore verwacht. Tapanzee, 10 ten anker rede Bombay. Teiresias, pass. II Sabang n. Penang. Tiba. II te Rotterdam. Tiberius. 9 900 m. z.w. Horta n. Paramraibo Tibia. 10 te Abadan verwacht. Tjibodas, 10 260 m. o. Shanghai n. Shanghai. Tjitjalengka. 11 te Penang. Tjikampek, 10 te Tandjong Priok v. Hongkong. Tiimenteng, 10 90 m. z.o. Str. Balabak n -Saigorf Tomocyclus, 10 137 m. z.o. K. Guardafui n. R'dam. xomori, 10 te Antwerpen. Trajanus. 9 v. Trinidad n. Amsterdam Utrecht., 10 dw. Cartagena n. Rotterdam. Van Neck, 10 dw. Formosa n. Hongkong. Vasum, 10 100 m. o.n.o. Azoren n. Montreal. Vlist, 10 420 m. n.o. Flores n. Hampton R.oads. Waal. 10 te Amsterdam n. Alexandrië. v. Waerwijck 10 180 m. n.w. Manilla n. Hongkong. W. Alton Jones. 11 te Mena Al Ahmadi. Waterman, verm. 20 v. Amsterdam n Kaapstad. Wcsterdam, verm. 11 v. R'dam. 20 te N. York verw. Westertoren. 10 v. Lorenzo n. Cardon. Willemstad. 10 v. Amsterdam n. Paramaribo. Wonogiri, 10 90 m. n.w. Groot Natuesa eil. naar Manilla. Wonosari, II te New York. IJsséJs 10 500 m. z.o. Fayal n. Hamburg. Faankerk. 10 v. Port Said n. Genua. Zeeland, 10 v. Bangkok n. Kohsichang. Z.uiderkerk, 11 v. Adelaide n. Aden. Zuiderkruis, 11 te Rotterdam. Zwijndrecht. 10 320 m. o.z.o. Fayal n. G. v. Mexico. SLEEPVAART Hector. 9 v. Rotterdam n. zee. Ilumber, 9 v. Maassluis n. Genua. Loire. 9 120 m. z.w. Freetown n. Walvisbaai. Oceaan. 9 74 m. n.o. Paramaribo n. Port Said. Rode Zee. 9 v. Dakar n. Walvisbaai. Schelde. 10 te Rotterdam. Thames. 10 v. Aden n. Napels. Titan, 9 60 m. z. Santiago de Cuba n. Caripito. KLEINE VAART Ilias. 9 v. Rotterdam n. Tanger. Insp. Mellema. 10 te Hanstholm n. Borgestad. Joost. 9 v. Karskaer n. Kopmanholmen Kaap Falga, 9 Brunsbüttel gepass. nè A'dam. Lucas Bols II. 10 25 m. w. Hoburg n. Amsterdam Marianne, 9 v. Rouaan n. Parijs. Nero, 9 v. Amsterdam n. Hamburg. Phidias, 9 te Rotterdam n. Amsterdam. Plato, 9 v. Bilbao n. Amsterdam. Ponza, 10 50 m. n.o. Pitboei n. Zaandam. Tilly, 10 50 m. n. Er v. Gruvon n. Zaandam. Twee Gebroeders, 9 v. Aotterdanx n. Lissabon. Westerdok, 9 te Aarhus n. Amsterdam. Gepakt. Op 26 juli drong zich in een groot kledingmagazijn in Den Haag een jongeman met een beleefd „pardon" tus sen de inpaktafels door naar de kassa, griste een pakje bankbiljetten 4500) weg en was al buiten voordat het perso neel van zijn verbazing was bekomen. Hij is nu gepakt en blijkt een 18-jarige winkel bediende te zijn, die ook nog enige inbra ken heeft gepleegd. AFD. HAARLEM - Sekr. Voorduinstraat 47rd - Tel. 55643 Huwelijksschool Aanvang 6 januari 1959 in Gebouw Cultura, Dansstraat. Inlichtingen en opgave aan het Dr. Jan Rutgershuis, Middenweg 143, maandag- en vrijdagavond 79 uur, tel. 57360 Nederl. Engels Binnenkort aanvang nieuwe cursussen Aanvang wekelijks Inl. en inschr. dag. 10-12, 7-9 u. (beh. zat.) IWilhelminastraat 47 Haarlem. Tel. 18441 I SASSENH-EIM Leeg te koop: huis m. tuin, 3 kam., badk., Bruynzeel- keuken. Uitz. op hoofdweg, f 17.000. Bevr. Mak.kant. J. W. G. DROSTE. G. O. Gr. 67. Haarlem, tel. 10398. DRIEHUIS te koop. Direct te aanvaarden. Vrije vestiging. f 30.000. Brieven nummer 9199. TE KOOP: SIGARENZAAK. Goede bijverdienste .en ■mooie woning mej rnil. Kleine woning geen be swaar. Dipl. "en contanten vereist. Br. no. 9202. DELTAPLAN TE KOOP vrij liggend groot oud Herenhuis 10 grote kamers, 2 keukens, 2 w.c.'s enz., geschikt voor alle doeleinden. 4 kilometer van zee en duin. Grootste helft leeg. Andere helft na overleg. Te aanvaarden met 2000 rampenschadever goeding aflopend 1959. ha grond. Koopsom 25000. Tevens daarachter 2 grote verwoeste schuren met grond. Terrein zeer voorde lig afzonderlijk te koop van herverkaveling. Gelegen on der Renesse (Schouwen). Te bevragen mevr. C. v. Weele v. d. Panne. Koe- diefslaan 56. Heemstede. HEEMSTEDE. Te huur aangeboden: gestoff. gedeelte 4 kamers, vrije keuken, bad kamer, c.v. en garage. Tel. 38707 of Brieven no. 9208. Wie kwaliteit weet te waarderen zal zeker begeren! H. STAM. Tel. 14214. voor verhüuir van modern glaswerk, serviesgoed, cou vertartikelen ZIJLSTRAAT 24—30 Ziet U als een berg tegen de administratieve romp slomp op? Of hebt. U er geen tijd voor? Erger Uzelf en anderen dan niet langer, want Mr. Cornelisstraat 52rd. te Haarlem verzorgt Uw boek houding, calculaties en ver dere administraties op vak kundige wijze en tegen bil lijke honorering. Strikte ge heimhouding gegarandeerd. De eerste maand GRATIS b. w. v. proef. Prima refe renties. In. of extern. Kindermeisje zaterdagmorgens van 9-1 u. Aanmelden bij Groenveld's Slagerij Rijksstraatweg 86 A, tel. 56908. Voor routen id teietonioi-i opgegeven advertenties bnn nen wy geen verantwoorde lykheid aanvaarden De Aflnn nl.vlra In 'n Gezonde goede haarverzorging I Advies bij aankoop van preparaten verschaft u Schoonheidsspecialiste. Haarkundige, Manicure en Pedicure. EMMASTRAAT 18 - TELEF. 21826 - Buslijnen 3 en 80 voor werkzaamheden aan schoon wasgoed en een Gehuwden komen ook in aanmerking. Eventueel voor gedeelte van de dag. Wij bieden hoog loon en gunstige premieregeling. WASSERIJ N.V. PEEPERKORN Blekersvaartweg 43 - Heemstede GEVRAAGD Ook in enige andere afdelingen kunnen nog meisjes geplaatst worden. N.V. HAAK WASVERZORGERS, Mr. CORNELISSTRAAT 33, naast Ambachtsschool MERCK SHARP DOHME NEDERLAND N.V. Nijverheidsweg 60 - Postbus 581 - Haarlem zoekt voor haar Propaganda-afdeling Vereisten: 1. administratief onderlegd 2. ervaring op gebied drukwerk-verzorging 3. in staat eenvoudige Engelse correspondentie te voeren moet zelfstandig kunnen werken - eigen initiatief bij voorkeur middelbare schoolopleiding. - ■Schriftelijke sollicitaties met volledige inlichtingen •aaia bovengenoemd adres. 4. 5.: Ingenieursbureau zoekt tegen goed salaris met ruime tekenkamer-ervaring op de ge bieden chemische installatiebouw en staal- konstrukties. Leeftijd tot 40 jaar. Sollicitatiesbrieven onder no. 9205 bureau v. d. blad CONFECTIEATELIER ECOBE vraagt voor het passen van mantels en andere lichte bezigheden. Aanmelden 9—5 uur Ged. Oude Gracht 56, Haarlem. m VROOM DREESMANN vraagt 1517 jaar, om, na een korte lnwerkperiode. voornamelijk de interne en externe post en foto-afdrukinstallaties te behandelen. Persoonlijke aanmelding dagelijks van 3—5 uur. afd. Personeelszaken. Gierstraat 5. ACCOUNTANTSKANTOOR A. J. HENDRIKS (Leden N.I.V.A.) vraagt voor direct of later en Br. met uitv. inl. Stolbergstraat 1, Haarlem. Rijnlandsche Betonbouw Maatschappij n.v. PRINS HENDRIKKADE 20-21 - AMSTERDAM vraagt voor haar woningbouw-objecten in het Over- toomse Veld (uitvoering 5-jarencontract) Aanmelden bij de hoofduitvoerdersketen, gelegen in het Overtoomse Veld te Amsterdam, respectievelijk aan de Derkinderenstraat en de Verlengde Postjesweg. Eventuele reiskosten voor sollicitatie worden vergoed.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6