NEON tyouuc/p Krouwels Kikvorsman haalt „drenkeling uit te water geraakte auto Overdracht van 120 woningen van „St. Jozef" in Delftwijk Oostenrijks ambassadeur reikt in Zandvoort onderscheidingen uit Demonstratie in de Rietpol bij Spaarndam Pontificale avondmis voor zielerust van Paus Veertig jaar in dienst van gemeente Heemstede „De Oosthoek" hield ontspanningsavond PHILIPS AUTO-RADIO Twee ongelukken bij Westelijke Randweg Examens Géén bezwaar van G.S. Binnenkort aanbesteding van verkeershuis Verkeersongelukken bij oversteken van de weg Burgerlijke stand van Haarlem m Scheepvaart UIT STAD EN STREEK j\j A A fsL) A G 13 OKI'OBER 195 8 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAAKLEMSCHE COURANT Zaterdagmiddag om kwart voor vier is door nog onbekende oorzaak een personen auto in de Rietpol in Spaarndam te wa ter geraakt. De wagen verdween bijna on middellijk in de diepte. Een kikvorsman, die toevallig in de buurt aan het oefenen u-as, begaf zich ijlings naar de plaats des onhèils. Na minuten van bijna ondraaglijke spanning slaagde hij erin het portier van de auto onder water te openen en de enige inzittende, een Haarlemse jongedame, uit haar benarde positie te bevrijden. Het slachtoffer was reeds buiten bewustzijn maar na het toepassen van kunstmatige ademhaling konden de levensgeesten weer «orden opgewekt. De vry ernstig bescha digde auto werd later met behulp van een kraanwagen boven water gebracht". Zo zou het krantenbericht kunnen lui den over de gebeurtenis, die zich zaterdag middag nabij de scheepswerf „De Rietpo!" in Spaarndam afspeelde. Gelukkig was het allemaal niet zo ernstig als het op het eer ste gezicht leek. Het betrof hier namelijk een reddingsdemonstratie van kikvorsman jan Vos uit Haarlem. De gebroeders Vos 'hebben de laaste tijd als kikvorsmannen bekendheid gekregen door hun demonstra ties in het Sportfondsenbad en hun recente optreden bij het afzoeken van het Spaarne naar de twee vermiste Haarlemse broer tjes. Wegens het ontbreken van goede pakken, die voor een lang verblijf in het koude buitenwater nodig waren, leverde hun speurtocht naar de beide knaapjes he laas geen succes op. Het „slachtoffer" van het Spaarndamse drama bleek een in een zomerse blauwe japon gestoken etalagepop. Verder werd de auto een vehikel dat uit zijn laat ste rust op een autokerkhof was gewekt met vereende krachten van de wal in het water geduwd, omdat de motor op het allerlaatste moment weigerde aan de de monstratie medewerking te verlenen. Maar overigens benaderde het in scène gezette inaeluk op bedrieglijke wijze de werkelijk heid. Politionele belangstelling Een en ander trok uiteraard veel bekijks. Ondermeer toonden verscheidene officie ren van het Haarlemse politiecorps hun Belangstelling. Het publiek op de kant volgde met intense aandacht het SDecta- culaire reddingswerk. Er steeg zelfs een hoeraatje op toen de kikvorsman na mi nuten, die uren schenen te duren en waar in'de uit de donkere diepte opstij gende luchtbellen de enige tekenen waren dat er zich vele meters onder de water spiegel iets afspeelde, met triomfantelijk gebaar het blondgelokte hoofd van hel "slachtoffer" boven water bracht. De demonstratie van de „Onderwaterin spectie Gebr. Vos", zoals op het reddings materiaal stond te lezen, had ten doel de mogelijkheden te tonen, die het inschake len van kikvorsmannen hij reddingen speur- en bergingswerk onder water biedt Een van de belangrijkste voordelen is wel dat de „kikvors-uitrusting" in verhouding tot het traditionele duikerspak vele malen lichter is waardoor men onder water aan zienlijk vrijer in zijn bewegingen is. Ook kan de kikvorsman door zijn ademhalings- apparatuür, dat men met de kieuwen van een vis zou kunnen vergelijken, zelfstandig én onafhankelijk van de buitenwereld op grote diepten soms wel tot zestig meter onder het wateroppervlak zijn werk doen. Een volkomen waterdicht en warm- te-isolerend pak, een schijnwerper, een Advertentie Voor Uw •„verre" bloemengroet FLEUROP De bisschop van Haarlem, mgr. J. P. •tuibers, zal donderdagavond om acht uur ■n de kathedrale Basiliek St. Bavo aan de Leidsevaart in Haarlem een pontificale avondmis celebreren voor de zielerust van Paus Pius XII. Dinsdag zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer W. Eenhof in dienst trad bij het toenmalig gemeentelijk gasbedrijf in Heemstede en wel als ovenhersteller. Poen de gasfabriek direct na de oorlog werd stilgelegd, kreeg de jubilaris werk zaamheden in de buitendienst, namelijk be verzorging van de openbare verlichting die toen nog voor een zeer groot deel uit Saslantaarns bestond. De laatste jaren is bij als voorwerker in de binnendienst werkzaam. Da jubilaris en zijn echtgenote zullen 's morgens op het raadhuis door de burge meester worden ontvangen. De gehele dag zal de jubilaris in zijn woning, Eikenlaan 23 in Heemstede, aanwezig zijn om allen ie ontvangen die hem hun gelukwensen willen aanbieden. De Overijselse Gelderse Drentse Vereni- 'in§ „De Oosthoek" heeft zaterdagavond n „Dreefzicht" in Haarlem een ontspan ningsavond gehouden. De voorzitter G. J. Komduur heette pnder andere de nieuwe leden welkom en ■erdacht voorts de leden, die de afgelopen mmer de vereniging door overlijden ont gallen waren. Verder kondigde hij aan, 'at „De Oosthoek" op 14 juni van het vol gend jaar een bustocht naar Gaasterland nl ondernemen. Staande zongen de vele °anwezigen hierna het Twentse volkslied. Het programma werd verder verzorgd mor het cabaretgezelschap „Adamson", bat de revue ,.Ahoi passagieren" voor net "oetlicht bracht. Bovendien was er een oterïj om mooie prijzen en hal na onder miding van de heer Westdijk. onderwatertelefoon en andere hulpmidde len completeren de uitrusting van de kik vorsman. Amphibisch wezen Onnodig te zeggen dat scherpe voor zorgsmaatregelen genomen worden alvo rens de kikvorsman als een vreemdsoortig amphibisch wezen het natte element kiest. Bijgestaan door twee assistenten steekt hij zich zorgvuldig in de attributen die straks voor hem een kwestie van leven of «iood kunnen betekenen. Na een laatste inspectie van de uitrusting klinkt een scherp fluit signaal. De kikvorsman klimt langs een ladder het water in en even later zijn slechts zijn „snorkel" en de helgele lucht- cylinders boven water te zien. Nog een ogenblik en dan zijn ook deze verdwenen en zijn het alleen de opstijgende lucht bellen die de tocht van de „visman" onder water aangeven. Na de demonstratie met de te water ge raakte auto werd een pistool enige tien tallen meters van de kant in het water geworpen. Het vinden van dit „corpus delicti" had echter nogal wat voeten in de aarde vermoedelijk omdat het voorwerp te diep in het slib van de rivierbodem was weggezakt. Alvorens zijn speurtocht onder water te beginnen laat de kikvorsman voor hel laatst zijn cilinders met gecom primeerde lucht controleren. Advertentie Inbouw en reparaties KONINGINNEWEG 6 - TUINLAANTJE 18 TEL. 14024 Op de Leidsevaart te Haarlem bij de Westelijke Randweg zijn in de afgelopen dagen twee ongelukken gebeurd, waarbij een bromfietsster en een motorrijder ge wond zijn en naar een ziekenhuis moesten worden overgebracht. Zaterdagmiddag reed een eenendertig- jarige luchtmachtofficier op de randweg op zijn motor en op de Leidsevaart reed een autobus van de N.Z.H. Een aanrij ding ontstond, waardoor de motorrijder viel en een hersenschudding opliep. Hij is naar de Mariastichting overgebracht. Het tweede ongeluk gebeurde vanmor gen om kwart over acht. In noordelijke richting reden een vrachtauto en een twin tigjarig meisje uit Aerdenhout op een bromfiets. De politie vermoedt dat de be stuurder van de vrachtauto de bromfiets gesneden heeft, alvorens hij de Westelijke Randweg in de richting van de Wagenweg ging. Het meisje raakte gewond. Daar vier wielrijders in de omgeving gezien zijn verzoekt de politie deze en andere getui gen zich met haar in verbinding te stellen. Zondagmiddag heeft in het bijzijn van yertegenwoordigers van gemeentelijke diensten, zusterverenigingen, bewoners en vele andere genodigden de overdracht plaats gehad van het nieuwe complex van 120 woningen van de r.-k. Coöperatieve Bouwvereniging „St. Jozef" aan de Delft- laan en P. C. Boutensstraat in Haarlem- Noord. Tevoren verrichtte pastoor A. van Rij", geassisteerd door de kapelaans J. Willems, C. Verberne, C. Vriesenkoop en J. van Resteren, de inzegening. Deze honderdtwintig huizen zijn verdeeld in tachtig flatwoningen de eerste door deze woningbouwvereniging gesticht in vijf blokken van zestien drie- of vierkamer- woningen in vierlagenbouw, alsmede veer tig zogenaamde portiekwoningen in twee- lagenbouw, waarvan de onderste drie of vier en de bovenste vijf kamers bevatten. Na zijn welkomstwoord memoreerde de voorzitter van „St. Jozef", de heer P Prins, het verloop van de bouw, die grotendeels een lijdensweg is geweest. Hij dankte allen, die aan de bouw hebben meegewerkt, on der wie de architect, de heer B. J. J. M. Stevens, de aannemer, de heer P. Bot en de opzichter, de heer Leurs. Deze woningen kunnen de toets der critiek doorstaan en het verheugde spreker vooral, dat zij zijn gereedgekomen voor de prijs, waarvoor zij zijn aangenomen. De voorzitter hoopte ver der, dat ook de aanleg van de tuinen zo spoedig mogelijk ter hand genomen zou worden en hij zei het op prijs te zullen stellen, als dit geschiedt in nauw overleg met de architect. Weliswaar had „St .Jozef" slechts 36 van de 120 bewoners mogen aanwijzen, doch hij roemde de samenwerking met. het ge meentelijke bureau van huisvesting, dat had meegewerkt aan de selectie van de overige bewoners. Voor de nieuwe bewoners vertolkte de heer P. Hulsebosch de gevoelens van vreugde en dankbaarheid en bood het be stuur van „St. Jozef" een elektrische klok en een kapstok aan voor de kantoerruimte van de bouwvereniging in het nieuwe com plex. De heer Prins zei in zijn dankwoord, dat deze geschenken een verrassing waren voor het bestuur en hoopte, dat dit gebaar zou bijdragen tot versteviging van de band tussen bestuur en bewoners. De heer Th. C. van Beek, directeur van het gemeentelijk bureau van huisvesting, wenste het bestuur geluk en dankte voor de prettige samenwerking bij de verdeling van de woningen. De voorzitter van de r.-k. woningbouw vereniging St. Bavo-Noord, de heer J. Veld man, sprak tevens voor de Federatie van Woningbouwverenigingen voor Haarlem en omstreken. Hij wekte op tot grote waak zaamheid en voorzichtigheid op het gebied van de woningbouw, opdat men niet de kant zal uitgaan van de „uitgeklede" wo- Delft. Prop. ex. civiel ingenieur: J. C. Meijer. Heemstede: kand. ex. werktuigkundig ingenieur: T. L. Mulder, Haarlem. Amsterdam. (Gem. Un.) Geslaagd voor het doctoraal examen geneeskunde: H. Th. A. M. Heslenfeld, Naarden, C. van der Molen, IJmui- den, J. R. van Haeringen, Heemstede. B. J. M. Heems, Haarlem, A. J. M. Donker, Halfweg. G. J. M. Gerrits. Zandvoort, J. Drukker, Sant poort, F. Boerrigter, H. Brummelkamp, M. A. .T. Homme, J. P. Murphy, P. van Lookeren Cam pagne, mej. A. M. Th. Garmann. J. D. Busé, V. P. Eijsvogel, mej. A. C. M. Sikking, C. J. Bense, allen te Amsterdam. Leiden. Geslaagd voor kand. ex. genees kunde II: E. H. Nauta te Haarlem: voor hel doet. ex. Nederlands recht: J. W. D. van Olden- borgh te Overveen. ning als oplossing van het probleem van de hoge huren. Het moest de voorzitter van „St. Jozef" in zijn antwoord op dezèToespraak'van'hét hart, dat hij huurverhoging niet beschouw de als het middel om de oude en nieuwe huurprijzen t.e nivelleren. Verder betreur de hij het, dat de woningbouwverenigingen thans veel meer een verlengstuk van de overheid zijn. Slechts de nood van de be volking op het gebied van de woningbouw is de drijfveer om door te zetten, aldus spreker. Vervolgens boden nog hun gelukwensen aan de architect, de heer Stevens, die het werk van opzichter Leurs roemde en ook de aannemer, onderaannemers, en werklie den dankte, de aannemer, de heer Bot en voorts de heer A. Rood voor de r -k. wo ningbouwvereniging St. Bavo-oost, alsmede de heer C. Orlemans, van de gemeentelijke dienst voor de volkshuisvesting. Gedeputeerde Staten van Noordholland hebben geen bezwaar gemaakt tegen het besluit van de Haarlemse gemeenteraad van 16 juli van dit jaar, waarbij een kre diet van 151.000 beschikbaar werd ge steld voor de bouw en inrichting van een nieuw kantoor, annex verkeershuis voor de V.V.V.-stichting „Haarlems Bloei" op het Stationsplein. Dit betekent dat de laatste belemmeringen voor de tot standkoming van het verkeershuis uit de weg zijn geruimd. De dienst van Openba re Werken legt op het ogenblik de laatste hand aan het bestek, zodat de aanbeste ding binnenkort te verwachten is. Voordat, de verklaring van „geen be zwaar" was gegeven, waren inlichtingen ingewonnen omtrent de middelen, welke de stichting dacht te verkrijgen in de vorm van verhoogde bijdragen en derge lijke uit de particuliere sector. Het transformatorhuisje op het terrein moet verplaatst worden. Reeds lang be staat het plan om het in het stationsgebouw onder te brengen. Daar een definitieve op lossing nog niet kan worden verwezen lijkt zal het G.E.B. een noodoplossing tot stand brengen. Zaterdagmiddag om kwart voor een stak een twaalfjarig meisje de Herculesstraat in Haarlem-Noord, achter een stilstaande auto om, over en het merkte te laat dat een motorcarrier naderde. Het meisje werd aangereden en is met een hersen schudding naar het Sint Elisabeths Gast huis vervoerd. Op de ventweg van de Delftlaan nabij de Zaanenlaan is zaterdagmiddag om vier uur een tachtigjarige dame uit Amsterdam bij het oversteken van de weg door een bromfietser aangereden. Zij en de be stuurder vielen. De dame is met een her senschudding en hoofdwonden naar het Sint Elisabeths Gasthuis vervoerd en daarna naar het Wilhelmina Gasthuis te Amster dam overgebracht. De bromfietser bleef ongedeerd. HAARLEM, 11 oktober 1958. BEVALLEN van een zoon: 9 okt.: P. J. Slenders-van der Klis; G. A. van Heins- bergen-Seggelink; H. T. M. van Meurs- Cliteur; E. Dijkstra-van der Sluis; 10 okt.: M. A. T. van der Voort-Koldenhof; L. J. Stoop-Schuijt; J. M. M. Hartman-Dreijer; 11 okt.: C. E. Wensing-van der Reep. BEVALLEN van een dochter: 9 okt.: P. Tjepkema-van Genderen; 10 okt.: M. E. Boot-Misero; S. Molenaar-Robinson; 11 okt.: J. Hofstra-Veldhuizen. ONDERTROUWD: 11 okt.: J. Spaan en H. J. van Straaten; G. P. R. Kappers en A. M. Grol. GEHUWD: 10 okt.: C. Ket en H. P. Be- rendsen; R. H. van Geijlswijk en G. H. de Graaf; H. A. Offerman en G. W. Oltmans; 11 okt.: J. Been en E. B. Philippo; H. Her bert en G. J. v. d. Linde: J. D. Viehoff en jkvr. C. M. C. J. W. Reigersman; F. J. Vreeburg en E. A. EÏsthout: J. B. Schouten en A. M. A. Beilschmidt. OVERLEDEN: 8 okt.: C. A. J. van der Wolff. 44 j„ Kamperlaan; 9 okt.: P. G. Bar- ten, 68 j., Crayenesterlaan: E. van den Berg-Hufken's, 69 j„ Voorhelmstraat; J. J van Bakel, 80 j., Hagestraat; J. van den Bos-van Dijk, 92 j., de Ruijterweg; H. Horst-Kamphuis, 83 j., Zaanenstraat; W. A. de Bruin-Post. 77 j., Dr. Leydsstraat: 10 okt.: J. M. van Eijk-van Deursen, 75 j., Spoorwegstraat. Advertentie ifeiiiSiSÉ::--" Naar Tokio. De minister van Verkeer en Waterstaat ad interim, ir. H. B. J. Witte, zal deelnemen aan de officiële openings- vlucht van de K.L.M. over de noordpool van Schiphol naar Anchorage op Alaska en vandaar naar Tokio. Aanvankelijk zou minister Algera deze vlucht meemaken. De ambassadeur van Oostenrijk, dr. G. Afuhs, heeft vandaag in gezelschap van zijn echtgenote en de consul-generaal van Oostenrijk, de heer J. C. van Marken, een bezoek aan Zandvoort gebracht en daar vijf onderscheidingen uitgereikt. Nadat de ambassadeur 's morgens in de slemmig met rode en witte dahlia's versierde raad zaal was ontvangen, heeft hij na een lunch in hotel Bouwes met het gemeentebestuur de wederopbouw van de badplaats bezich tigd. Om elf uur vanmorgen heeft de bur gemeester, mr. H. M. van Fenema, de gasten welkom geheten. Mr. Van Fenema zei het bezoek van de ambassadeur zeer op prijs te stellen. Hij gaf een historisch overzicht van de ont wikkeling van Zandvoort van vissersdorp tot moderne badplaats. Het herstel van de wederopbouw heeft tien jaren gevergd, aldus de burgemeester, thans kunnen wij gaan werken aan de uitbreiding van de recreatiemogelijkheden. „De zee is onze nimmer opdrogende bron van recreatie". De burgemeester zei voorts dat de Oosten rijkers tot de geziene gasten in de bad plaats behoren. Dr. Afuhs dankte voor de charmante ontvangst. Hij deelde mee dat de Oosten rijkse bondspresident heeft besloten vijf De vijf onderscheidenen naast elkaar, terwijl de Oostenrijkse ambassadeur, dr. G. Afuhs (geheel links) de burge meester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema. gelukwenst. Naast de burge meester v.l.n.r.: mr. Reyinga. notaris Willemse, dr. Plaschke en de heer V reman. inwoners van Zandvoort te decoreren we gens bijzondere verdiensten voor Oosten rijk. Bijzonder dankbaar toonde hij zich voor de hulp, die in de oorlogsjaren aan Oostenrijkers is verleend. Vervolgens reikte de ambassadeur de on derscheidingen uit. Mr. H. M. van Fenema ontving het ereteken in goud van de repu bliek Oostenrijk. Dit ereteken in zilver werd uitgereikt aan de Amsterdamse nota ris H. Willemse; mr. Ph. L. J. Reyinga, oud commissaris van politie in Zandvoort en thans advocaat en procureur in Hilversum en aan dr. A. E. J. Th. Plaschke. De orde van verdienste in goud werd verleend aan de oud-korpschef van politie in Zandvoort, de heer G. J. W. Vreman. De burgemeester dankte voor de onder scheidingen en verzocht de ambassadeur de dank aan de bondspresident over te bren gen. Advertentie KONINGINNEWEG 6 bij de Raambrug PUZZELRIT De motorclub „Zandvoort" houdt op zondag 19 oktober een puzzelrit voor auto's en motoren. Het parcours heeft een lengte van circa zeventig km over uitsluitend goed berijdbare wegen. De gemiddelde snelheid bedraagt 36 km per uur. Aagtekcrk. 12 640 m. n.w. Walvisbaai n. Kaapst. Aalsdijk, 13 te Tripolis. Abbekcrk, 12 te Port Swettenham. Abida, pass. 12 Burlings n. Berre. Adonis, 12 te Houston. Akkrumdijk, 11 v. Buenos Aires n. Paranagua. Albireo, 12 17 m. n. Strorriboli n. Port Said. Algenib, 12 450 m. n.w. Dakar n. Buenos Aires. Algol, 12 te Antwerpen. Alhena, 12 te Rotterdam. Alkmaar, 12 9 m. n. Diamantpunt n. Kaapstad. Almkerk, 12 te Shanghai. Alnati. 11 v. Montevideo n. Rio Grande do Sul. Alpherat, 12 250 m. o.z.o. Kapa Hatetras naar Fort of Spaiir. Ameland, 12 v. Algiers n. Aden. AmsteUand, 11 te Amsterdam. Amerskerk, 13 te Port Said. Amstelveen, 12 105 m. w.n.w. Kp. Finist. n. Leith. .'.ngolakust, 11 v. Lagos n. Abidjan. Annenkerk, 11 v. Tanga n. Mombasa. Averdijk, pass. 11 Bahamas n. Houston. Axeldijk, 12 te Rio de Janeiro. Attis, 12 te Curasao. Britsum. 11 8 m. z.z.o. Kp. Farewell n. Huil. Balong, 12 v. Penang n. Colombo. Bintang. 13 te Pt. Swettenham verw. v. S'pore. Borneo, 12 rede Hondagua. Bali, 11 v. Amsterdam n. Hamburg. Boskoop, 12 te Amsterdam. Bussum, 11 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Billiton, 13 te San Francisco. Banda, 13 te Penang. Bennekom, 12 te Pto. C'abello. Caltex Delft, pass. 12 Kp. Bon n. Rotterdam Calt. Rotterdam, 12 45 m. z.z.w. Lissabon n. Pernis Camerounkust, 12 160 m. z.z.w. Oues. n. Le Havre. Caltex Arnhem, 12 v. Sidon n. Portland Maine. Callisto. 12 280 m. w.n.w. Ouessant n. U.S.A. Corilla, 12 400 m. o. Mombasa n. Lor. Marques. Colyt.to, 12 te Batonrouge. Caltex The Hague. 12 et Bahrein. Clavella, 12 te Rotterdam. Calamares, 13 te Wilmington. Caltex Pernis. 12 te Port Said. Carrillo, 13 te Havana. Cinulia. 13 te Curasao. Duivendrecht, 12 270 m. z.o. Malta n. Rotterdam Esso Nederland, pass. 12 Mashira n. Suez. Eos, 12 te Amsterdam. Kernland, 11 te Santos. Etrema, 14 te Istanbul verwacht. Etrema, 12 51 m. z. Athene n. Istanbul. Delfland. 12 te Amsterdam. Friesland SSM. 12 te Newcastle on Tyne. Friesland KRL, 12 te Victoria verw. v. Chemainus. Garoet, 13 te Penang. Giessenkerk, pass. 12 Singapore n. Aden. Ganymedes. 12 v. Cristobal n. Puerto Limon. Gooiland, 11 te Amsterdam. Guineekust, 13 te Antwerpen. Hispania, pass. 12 Ouesant n. Rotterdam. Hathor, 11 te Amsterdam. Hoogkerk, pass. 12 Gibraltar n. Antwrepen. Hera, 12 v. Amsterdam n. Antwerpen. Joseph Frering, 11 v. Monrovia n. IJmuiden. Jagersfontein, 12 te Amsterdam. Jagersfontein, 12 v. Antwerpen n. Amsterdam. Kylix, 12 te Trinidad. Kelletia. 13 v. Rotterdam n. Thameshaven. Kieldrecht, 12 te Rotterdam. Kopionella, 11 200 m. w.n.w. Flores n. Avonmouth Kaap Hoorn, 12 v. Dublin n. Liverpool. Kabylia, 12 ie Eastham. Karimun, 12 v. Mobile n. Baltimore. Kreeft. 13 te Rotterdam. Keizerswaard, 12 v. Cardon n. Groton (Conn.). Khasiella, 12 v. Yorktown n. Santiago de Cuba. Kosicia, 12 600 m. n.o. Barbados n. Landsend. Kinderdijk, 12 v. Antwerpen n. New York. Koratia, 13 te Curasao. Larenberg. 13 v. Dakar n. Kaapstad. Laurenskerk, 12 215 m. o. Gibralt, n. Rotterdam Loenerkerk, 12 87 m. z.w. Karachi n. Karachi. Lelykerk, 13 v. Suez n. Bahrein. Limburg, 13 te Ummsaid. Langkoeas, 12 te Rotterdam. Lemaire, 12 v. Penang n. Colombo. Maas, 12 v. Tunis n. Alexandrië. Munttoren, 12 180 m. z.o. Port Sudan n. Suez. Malea, 13 v. Onslow n. Pladju. Meerkerk, 11 v. Port Sudan n. Suez. Maasdam, 12 te Rotterdam. Maureen, 11 v. Rotterdam n. Hamburg. Maaslloyd, 12 te Balboa verwacht v. Manilla Maaslloyd, 12 te Balboa. Mapia, pass. 12 Gibraltar n. Port Said. Noordwijk. 13 le Emden. Oberon. 13 te Baltimore. Oran.iestad, 12 v. Paramaribo n. Trinidad. Oberon, 13 te Baltimore verw. v. Jacksonville. Overijsel, 12 te Djeddah. Papendrecht, 13 te Novorossisk. Pr. Joh. Will. Friso, 12 v. Pto. Bariros n. Houston. Nanusa. 12 te Semarang verwacht v. Surabaja. Nestor, 12 te Georgetown. Moordam, 11 v. New York n. Rotterdam. Oranje Nassau, 11 v. La Guaira n. Curasao. Orion, 12 te Alexandrië. Ossendrecht, 11 te Antwerpen. Ouwerkerk, 12 te Bangkok. Parkhaven, 12 v. Bremen n. Antwerpen. Prins Casimir. 12 te Toronto. Prins Frederik Willem, 12 v. R'dam n. Montreal. Pieter S, 13 te Rotterdam. Prins der Nederlanden, 12 te Amsterdam. Prins Frederik Hendrik. 11 te Sarnia. Perna, 12 220 m. n.n.o. Miri n. Ilo Ilo. Koebiah. 12 v. Singapore n. Port Swettenham. Rijnkerk, 12 v. Marseille n. Antwerpen. Rotti, 12 te Berbera v. Djeddah. Riouw, 11 v. Jacksonville n. Houston. Roepat. 11 te Antwerpen. Ridderkerk, 11 te Rotterdam. Sliedrecht, 12 v. Kaapstad n. Mena Al Ahmadi. Stentor, 13 te Galveston. Salatiga, 12 v. Cochin n. Aden. Saloum. 12 te Rouaan. Schiëdijk. 12 te Boston M. Senegalkust, 12 v. Takoradi n. Freetown. Stad Rotterdam, pass. 12 Gibraltar n. Rotterdam. Nieuws in het kort Spreekuren. De wethouder van on derwijs te Haarlem, de heer D. J. A. Geluk, zal deze week op woensdag van halftwaalf tot halfeen spreekuur houden en de wet houder van volkshuisvesting, de heer J. A. Schippers, is deze week verhinderd spreekuur te houden. Spreekuur. De burgemeester van Hillegom zal zijn spreekuur op zaterdag 18 oktober van negen tot tien uur houden. Zijn spreekuur van dinsdag 21 oktober is verplaatst naar woensdag 22 oktober van zes tot zeven uur. Draagbare radio verdwenen. Uit een etalage aan de Kruisweg te Haarlem is een draagbaar radiotoestel verdwenen. Dit werd ontdekt nadat zondagmiddag enkele jongens aan de politie hadden meegedeeld, dat het slot verbroken was bij een etalage ruit. Sportongeval. Tijdens de zaterdag middag op het sportveld aan de Bergweg in Bloemendaal gehouden voetbalwedstrijd NDSMKennemerland, is een dertigjarige voetballer uit Amsterdam afkomstig tegen een andere speler opgelopen, waarbij het kapsel van zijn knie scheurde. Hij moest naar het Marinehospitaal in Overveen worden overgebracht. P.E.N.-jubilaris. Op donderdag 16 ok tober zal het veertig jaar geleden zijn, dat de heer J. Timmer, wonende Van Dalen- laan 87 in Santpoort, in dienst trad bij het PEN in Bloemendaal. De heer Timmer, als technisch opzichter-A werkzaam op de af deling Meters, zal op die dag door de direc tie worden ontvangen. Inbreker aangehouden. Vrijdagmid dag is door de Bloemendaalse politie een 32-jarige man aangehouden, die na in het politiebureau te zijn ingesloten bekend heeft in Bloemendaal twee inbraken te hebben gepleegd. Ook in nog vijf andere gemeenten schijnt hij inbraken gepleegd te hebben. De man was ontvlucht uit het psychopaten-asiel Avereest en is zaterdag middag op transport gesteld naar Harder wijk. Avond voor bejaarden. De afdeling Haarlem van de Algemene Bond van ouden van dagen houdt maandag 20 ok tober een propaganda-avond in het Haar lemse concertgebouw, waar het lid van het hoofdbestuur de heer F. Rippen het woord zal voeren. Aan de avond zal ver der medewerking worden verleend door de muziekvereniging „Crescendo" uit Ou derkerk aan de Amstel en de Hooibouw- boeren en -boerinnen in een nonstop-pro gramma. De bijeenkomst begint om half acht. Straat Mozambique, 12 te Santos. Sarangan, 12 145 m. z.z.w. Mogadiscio n. Djibouti. Sarpedon, 12 200 in. n.w. Finisterre n. C. Trujillo Str. Cook, 12 525 m. z.o. Mauritius n. Fremantle. Schiëdijk, 12 te Boston verwacht v. New York. Silindoeng, 12 te Sandakan. Stad Alkmaar. 12 v. Brunsbüttel n. Amsterdam. Stad Arnhem, 12 60 m. n.o. Bornholm n. R'dam. Stad Haarlem. 12 70 m. z.w. Oporto n. Melella. Stad Leiden, 12 120 m. w. L'end n. G. v. Mexico. Scherpendrecht. 11 v. Sete n. Casablanca. Stad Amsterdam, 11 v. Freetown n. Amsterdam. Stad Gouda. 12 790 m. o.n.o. Bermuda n. H. Roads. Stad Schiedam, 13 te Amsterdam verwacht. Stad Vlaardingen, 12 270 m. z.z.w. Las Palmas naar Emden. Ssrcena, 12 v. Pladju n. Bukom. Stanvac Benacat. 12 v. Buatan n. Sungeigerong. Tjimenteng, 13 te Saigon verw. v. Balikpapan. Tjipondok, 12 v. Belawan n. Tandjong Priok. Triton, 12 te Bremerhaven verw. v. IJmuiden. Tahama. pass. 12 Massawah, n. Mena Al Ahmadi Tibia, 12 v. Abadan n. Port Elisabeth. Tomocyclus, 13 te Djibouti. Taria, 13 te Madras. Tawali, 14 v. Calcutta te Chalna verwacht. Tegelberg, 12 v. Yokohama n. Nagoya. Teucer. 13 te New Orleans. Tabinta. 12 te Singapore. Tarakan. 11 v. "Le Havre n. Galveston. Tnemis, 12 v. Amsterdam n. Antwerpen. Triton, 11 v. Amsterdam n. Bremerhaven. Tanio. 11 v. Rotterdam n. Santos. Tomori, 12 te Rotterdam. Utrecht, pass. 12 K. Finisterre, 15 Ie R'dam verw. Van der Hagen, 12 v. Abidjan n. Takoradi. Westertoren. pass. 12 Curasao n. Buenos Aires. Wonorato, 13 te Seattle. Waal, 11 v. Amsterdam n. Middellandse Zee. Westland. 12 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Westerdam, 11 v. Rotterdam n. New York. W. Alton Jones. 12 v. Mena n. Philadelphia. Witmarsum, 12 530 m. w.z.w. Ouessant n. A'dam. Woltersum, 12 300 m. n.o. Azoren n. Houston. Zuiderkruis, 11 v. Rotterdam n. Amsterdam. Zaankerk, 12 145 m. z.o. Messina n. Genua. Zuiderkruis, 11 te Amsterdam. Zaankerk, 14 te Genua verwacht. SLEEPVAART Friesland, 11 200 m. n.o. Okinawa n. Saigon. Loire, 12 60 m. z.o. Kp. Palmas n. Walvisbaai. Maas, 11 te Rotterdam. Noardholland, 11 260 m. z.o. Ceylon n. Port Said. Noordzee, 11 v. Lissabon n. Genua. Oceaan, 12 880 m. w. St. Vincent n. Port Said. Rode Zee, 12 90 m. w. Freetown n. Walvisbaai. Titan, 12 70 m. z.w. Ciudad Trujillo n. Karipito. Tyne, 12 te Gibraltar. Barentsz Zee, 10 40 m. z.o. Plymouth n. Glasgow. Friesland, 10 420 m. z.w. Yokohama n. Saigon. Gele Zee, 10 v. Vlissingen te Rotterdam. Humber, 11 te Southampton. Tasmanzee, 10 190 m. w. Minicoy n. Calcutta. Schelde. 10 te Rotterdam. Witte Zee, 8 v. Burutu n. Rotterdam. Witte Zee. 8 v. Burutu n. tLeBoeiajRl- kinkBelfa

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5