f 200.- f 2SO.- f 350.- f 400.- Keldercollege in de kunst van het wijnproeven gerout. kettelaarsters en leerlingen Bont-schatgravers gezocht! f ISO.- 300.- Spuwen niet verboden Frans beheer over Togoland tot 1960 Amsterdamse Beurs DE BEURS van gisteren Uitsluitend geluksprijzen! HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Griffier vrijgesproken van lelediging in krante-artikel Cairo levert Eisele niet aan aan West-Duitsland uit Misdaad verjaard geacht Na 17 glazen bier achter het autostuur Vriend van bestuurder kwam hij hotsing om het leven LAATSTE NIEUWS Haal de 37 verstekelingen terug voor het te laat is Frans schip bij Petten in moeilijkheden Staking in Algerije „uitgesteld" Scheepvaart POSTAFDELING EEN MANNELIJKE KRACHT Afgeronde serieprijzen. s otl,g totale- consumptie van het edele druivennat is toch ver beneden ons cultu- eel welvaartspeil. Althans volgens de heer U ,\i, J. Boelen, firmant van de oudste Nederlandse wijnkoperij, die vandaag haar 'jlS-jarig bestaan viert. Ter ere van dit jubileum heeft de firma jacobus Boelen gisteren in haar kelders het Oude Dok te Amsterdam de pers cntvangen voor een college in de wijn- etenschappen. „Wijn is iets levends", al- jus de heer H. M. J. Boelen, „zij heeft in rele opzichten haast menselijke eigen schappen. Wijn is een produkt cfat in zijn Sugd uiterst grillig is, maar dat met het Suder worden steeds verbetert. Wil zij tot rolle ontplooiing van haar karakter en ,jar „persoonlijkheid" komen, dan moet e, net als de mens, vanaf haar geboorte -et de tederste zorgen omringd worden. •n zoals ieder kind, zelfs uit een gezin, 'teer anders is dan alle anderen, zo gaat et ook met de wijn. Geen oogst immers eeft precies dezelfde eigenschappen als i>vorige, en elke jaargang stelt aan „op- voerders" en verzorgers haar eigen eisen. ;andaar dat wijnkopen zo'n moeilijk vak c; de inkoper moet over een grote zeker- eid beschikken om die wijnen te kiezen, ;e na jaren van lagering een volmaakte Des zullen opleveren". Proeven en spuwen liet proeven van wijn neemt hierbij een eer grote plaats in. Het bestaat uit een icuring op kleur, geur en smaak. De ken ter doet dat als volgt. Eerst houdt hij zijn das voor een brandende kaars om de kleur an de wijn te beoordelen. Daarna snuift ij met toegeknepen ogen de geur van de rijn op en tenslotte neemt hij een klein (eugje, dat hij omstandig langs tong en erhemelte laat circuleren, om het vervol- :ens met een sierlijk boogje in een gereed- :aande trog met zaagsel te deponeren. Doorslikken van dit teugje zou volgens de recode der wijnkopers, zo ongeveer gel ij k- !aan met heiligschennis en bovendien on verstandig zijn. Want wie achter elkaar ;ea, twintig soorten wijn moet keuren, die :oet zorg dragen voor een „schone" mond a een maagdelijk keelgat, aldus de heer celen. „Doorslikken van al die teugjes DONDERDAG 16 OKTOBER 1958 99 99 Wijn is de bloem in het knoopsgat der heschaving'', heeft fijnproever-levens- „stenaar Werumeus Buning eens gezegd, ils dat waar is, dan zijn wij een hoogst theschaafd, of althans een weinig „bloem- :.'jk" v0lk. Want in Nederland werd (in JL) per hoofd der bevolking slechts derhalve liter toijn gedronken, tegen hiinfl zeven liter in België en Duitsland. .Lig liter in Luxemburg en 110 liter iv '"rankrijk. En al zijn wij de laatste acht j0 wat meer „uhne-minded" geworden, Het gerechtshof te Arnhem heeft de 1-jarige substituut-officier van het ge- echtshof te Amsterdam, mr. J. G. Reijers, Tijgesproken. Hem was ten laste gelegd at hij zich beledigend had uitgelaten over et openbare gezag in een artikel in een andelijk ochtendblad. Naar aanleiding ■an een huiszoeking door de Haagse poli- ie in 1954 bij een journalist had hij het olitiële optreden als „willekeur, derhal ve Gestapo-methoden" gekenschetst, het- ieen volgens de aanklacht een belediging oor een onderdeel van de Haagse politie sas. Het gerechtshof achtte, evenais de rechtbank in zijn arrest deze uitlating van mr. Reijers naar de wet niet opzettelijk iwetsend en sprak de griffier van dit ten «te gelegde vrij. Ten tweede had mr. leijers ten opzichte van een procureur- Seneraal (naar aanleiding van de zaak- najoor K.) geschreven dat diens normbe- ef en hoger verantwoordelijkheidsgevoel oor vijf jaar bezetting gestoord zou zijn. tok deze uitlating achtte het hof niet be zigend, omdat niet wettig en overtuigend «wezen is, dat hiermede de procureur- -eneraal van het Haagse gerechtshof, mr. D J. van Gilse, werd bedoeld. De rechtbank had op 1 juli mr. Reijers 50.- boete of 10 dagen hechtenis opge ld. Zij achtte de eerste uitlating niet, tweede uitlating echter wel naar wet- Zjke zin beledigend. De procureur-gene- 'aal had, evenals de officier van Justitie, «ide zinsneden kwetsend geacht en 100.- "oete of dertig dagen hechtenis gevorderd. Wan onze correspondent in Bonn ^De regering van de Verenigde Arabische '«publiek heeft, de Westduitse ambassa - «Ur te Cairo medegedeeld dat. de voor malige concentratiekamparts en moorde «ar yan vele honderden nazi-slachtoffers T Eisele niet zal worden uitgeleverd. Volgens Egyptisch recht is Eisele's mis ,aad uit 1941 reeds verjaard. In Egypte voornaamste land van de Verenigd' Arabische Republiek, is de verjarings- «riode tien jaar, maar volgens West- Oiuts recht is er geen sprake van verja- ;'n" er> kan dr. Eisele nog altijd voor zijn «Wielingen uit de oorlogstijd voor hel Zrecht worden gebracht. Dr. Eisele. die in Buchenwald en andere [°pcentratiekampen vele gevangenen mei •niceties heeft vermoord, was na de oor- door een Amerikaanse rechtbank ter oid veroordeeld, doch dankzij een mach te voorspraak in de Verenigde Staten begenadigd. Hij bezat reeds enige jaren Ti bloeiende praktijk in München voor- 'a' het proces-Sommer hem weer in de '^baarheid bracht. Dij een onderzoek bleek dat hij een oude Wme behandeld heeft, die spoedig daarop 3 overleden, waarbij zij haar huis aan Jsele bleek te hebben vermaakt. Indien ^onn dr. Eisele in handen had willen krij- •bi, dan zou de verdenking van moord op Ve oude dame een beter argument zijn Zweest, maar kennelijk gold het West- "'tse verzoek om uitlevering aan Cairo "kon de misdaden in concentratiekampen, -on week geleden werd uit München "«meld dal Eisele's gezin binnenkort naar Egypte zal vertrekken. Voorts werd ge- Vd dat Eisele hoofd van een ziekenhuis n een land in het Nabije Oosten zou zijn Zworden. zou onze smaak- en reukzenuwen zo ver moeien, dat er van een eerlijke keuring niets terecht zou komen en dus spuwen we ieder proefje weer uit. Daar zit niets on welvoeglijks in, mits men dit ritueel ele gant en geluidloos leert volbrengen. Vak kundig spuwen is dan ook een kunst, die men zich slechts door ervaring eigen kan maken." Wijn drinkt men ook maar niet zo uit een willekeurig glas, aldus onze leermees ter. De „stille" (niet-mousserende) wijnen nuttigt men bij voorkeur uit een tulpvor- mige bokaal zoals ons Nederlandse gilde- glas; champagne daarentegen uit een iets wijder uitlopend glas, dat de „mousse" tot zijn recht laat komen, zonder uw reuk orgaan te overprikkelen. En lieden, die cog nac plegen te drinken uit de bekende bol- buikige ballonglazen, zijn eigenlijk ook in overtreding: cognac wil genoten worden in een lang, smal en hoog glas, dat het bou quet alle recht doet wedervaren. Na dit keldercollege maakten de gasten een rondgang langs de geïmproviseerde tafels, waarop een keurcollectie Bordeaux, Op deze manier, zo demonstreert de heer Boelen hier, spuwt men elegant, deskundig en naar aloude wijnkopers zede een teugje Liebfraumilch uit. Bourgognes, Beaujolais en Elzassische wij nen ter „beproeving" stond uitgestald. IJverig werd er geroken, geproefd en ge spuwd bij het romantische licht van flak kerende kaarsen, terwijl diverse prominen te wijnbouwers uit Frankrijk en Spanje, leveranciers van de firma Boelen, de jour nalisten van advies en voorlichting dien den. Een kleine teleurstelling was, dat de graaf en de gravin Bertrand de Vogüé, eigenaars van de beroemde champagne firma Veuve CliquotPonsardin uit Reims, wegens ziekte verstek hadden laten gaan, maar hun afwezigheid werd ruimschoots gecompenseerd door Don Manuel Fernan dez de Bobadilla uit Jerez, oudste firmant van het sherry-„huis" Bobadilla, die ons in een Frans met veel rollende r's uitvoe rig inlichtte over het wijnbouwers-wel en wee in deze moeilijke, stijlloze tijden. Gistermorgen heeft de jubilerende Am sterdamse wijnkopersfirma haar buiten landse gasten een rondvlucht boven Neder land aangeboden, 's Avonds was er een banket in de Ridderzaal van het Muider- slot met luitspel en Franse en oud-Neder landse liederen. Een jubileumviering, deze wijn- en levenskunstenaars waardig! Tegen een 19-jarige jongen uit Heer- hugowaard heeft de officier van Justitie bij de rechtbank te Maastricht een jaar en acht maanden gevangenisstraf en vijf jaar intrekking van het rijbewijs geëist wegens het veroorzaken van dood door schuld. De jongen was met een vriend met de auto van zijn vader naar Zuid-Limburg gegaan. Daar heeft hij op 25 augustus te Meerssen kermis gevierd en in enkele uren zeven tien glazen bier gedronken. Niettemin reed hij met zijn vriend in de auto weg. Het gevolg was, dat hij al direct een botsing met een andere auto veroorzaakte, maar doorreed en op de weg van Meerssen naar Nuth een bermpaal ramde. Even latei- botste hij in een bocht tegen een boom. Zijn vriend werd zo zwaar gewond, dat hij ter plaatse overleed. De rechtbank zal op 29 oktober uitspraak doen. NEW YORK (UPI) In de Beheer- schapsraad van de UNO heeft de Franse afgevaardigde Jacques Koscziusko-Morizet verklaard, dat Togoland gereed is voor onafhankelijkheid. „Vrede, binnenlandse veiligheid, een goed bestuur en eerlijke rechtspraak zijn verzekerd, evenals de wettelijke vrijheden. Het onderwijs is ontwikkeld, economische en sociale vooruitgang worden gestimu leerd en democratische instellingen zijn stevig gevestigd". Frankrijk wenst het beheer over Togo land in 1960 te beëindigen. „Het is thans aan de UNO, de andere partij in de Be- heerschapsovereenkomst, het geboortecer tificaat van een nieuwe natie te tekenen", aldus de Franse afgevaardigde. In mei 1956 werd in het aangrenzende Brits Togoland een referendum gehouden bij welke gelegenheid de meerderheid der bevolking zich uitsprak ten gunste van vereniging van haar land met Ghana (op het kaartje nog aangeduid als Goudkust). De UNO hechtte aan deze voorgenomen vereniging haar goedkeuring en de Britse regering verleende op 6 maart 1956 aan Ghana onafhankelijkheid. Door de vereni ging met Ghana werd Brits Togoland dus mede onafhankelijk. De „autonome repu bliek Togo" werd in februari 1958 al uit geroepen, maar Frankrijk heeft de lands verdediging. zowel als het bestuur der buitenlandse betrekkingen en het beheer der financiën nog in handen. Dringend beroep op minister: Kamerlid Ten Broecke Hoekstra: Besluit tot terugzending is onaanvaardbaar (Van onze Kamerverslaggever) In de Tweede Kamer beeft vanmid dag mej. mr. J. D. Th. ten Broecke Hoekstra (VVD) aan het slot van haar interpellatie over de naar Indonesië teruggezonden 37 verstekelingen, een motie ingediend, waarin de regering wordt uitgenodigd, het nodige te ver richten om de verstekelingen in de gelegenheid te stellen naar Nederland terug te keren vóór de aankomst van de „Johan van Oldenbernevelt" in een Indonesische haven. Mej. Ten Broecke Hoekstra betoogde, dat het rechtsgevoel van velen onbe vredigd en zelfs gekrenkt is door de terugzending van de 37 verstekelingen naar Indonesië. „De gedachte dat deze terugzending onmenselijk is, heeft mij niet losgelaten", aldus de interpellante. „Mijn geweten noopte mij om eerlijk in het openbaar voor mijn overtuiging uit te komen en alles te proberen om de minister van Justitie te bewegen, zijn besluit tot terugzending alsnog on gedaan te maken. Binnen enkele dagen zal dat niet meer mogelijk zijn". „In het Nederlandse volk is een diep gevoel geworteld dat aan al degenen, die een beroep doen op gastvrijheid in ons land, altijd onderdak is verleend. De mi nister heeft tot terugzending besloten om dat zij, indien zij langs wettelijke weg om toelating hadden verzocht, niet in Neder land zouden zijn toegelaten en omdat er onvoldoende aanknopingspunten bleken te zijn om hun verblijf in Nederland toe te staan. Voorts heeft de minister overwogen dat de toelating ongerechtvaardigde ver wachtingen zou wekken in Indonesië, en niet zonder invloed zou blijven op de be slissingen over alle hangende en nog te verwachten verzoeken om toelating van niet-Nederlanders uit Indonesië." „On-Nederlands" „Maar", vroeg mej. Ten Broecké' Hoek stra, „wat is het gevolg van terugzending? Zij komen terug in een land, waar rechts verkrachting aan de orde van de dag is, zodat geen enkel risico genomen had mo gen worden ten aanzien van de zekerheid dat deze verstekelingen geen gevaar voor leven of vrijheid te duchten hebben. Deze volstrekte zekerheid heeft de minister niet gegeven. Dat is onverantwoordelijk en on aanvaardbaar." Het is onaanvaardbaar, betoogde de interpellante, omdat het een besluit is dat volkomen in strijd is met ons menselijk gevoel en niet in overeenstemming met de rechten van de mens. Al zouden er ern stige, bezwaren tegen één of meer van de 37 bestaan, dan nog is terugzending on verantwoordelijk. Deze terugzending zal er zeker niet toe bijdragen dat Nederland zijn goede naam op het gebied van een menselijke houding tegenover vluchte lingen behoudt. Het is kort gezegd een on-Nederlandse daad. Hetzelfde land. dat nog kort geleden een groot aantal Hon garen asiel heeft verleend, zendt nu 37 ex-landgenoten terug. Slotkoers Heden gisteren 13.45 ui 5-3%% Nederl. '47 92 91l5/w 3% Nedl. 1962/64 93'*/is 94 Woningbouw 3% 109H 1097/ie Pr. A'dam '56 I.. 84 A Pr. A'dam '56 II. 94 Pr. A'dam '56 III 94% °r. R'dam '52 I.. 96 Pr. R'dam '52 II.. 95% Pr. R'dam '57... 105 YK.U 225% 223 Kalvé Delft 337 335 Van Gelder Zonen 185 184 K. N. Hoogovens. 335 333 lederl. ^ord 18' 184 Kabel fabriek. 294 292 •ew.Philips Gloeil 358% 352 Dref.PhilipsGloeil. 172% 'Inilever 423 416 "1 top Fvenoord 197 A 197 Werf Gusto 159% 160 riordtsche °etrol. 784'/j 760 Kon. Petroleum 189,40 f 184,10 rilliton 179% 179 Vdam Rubber 69% 69% K.L.M f 101,50 r ioo,50 I Amer. Lijn.. 150% 149 N S.M 153% 153% M Scheepv. Unie 129 128 v. Nievelt Goudr 132% 131 Phs. v. Ommeren 248% 248 H.V.A 117% 116 Mimaatschappij f 125, f 125,— Vmsterd. Bank.. 239% 239% •t Handelsbank 96% 96 Med. Handel iVIij 180 'otterd. Bank 199% 199VJ "wentsche Bank. 181 \naeonda Copper 61% 59% Pethlehem Steel. 52% 51 U.S. Steel 827% 81 General Motors.. 48% 48 ihell Union 817% 80 J "water 26% 25% Op de kust ter hoogte van Petten dreigt het Franse vrachtschip „Briangon" te stranden. Het schip seinde om 13.00 uur dat het nog slechts drie mijl uit de wal was. De kapitein van de 7176 ton metende „Briancon" heeft de assistentie geaccep teerd van de sleepboten „Hector" en „Cy cloop" van het IJmuidense bureau Wijs muller. De „Cycloop" was reeds onderweg naar de „Gudrun" maar is thans van koers veranderd. De sleepboot „Simson" blijft echter koers zetten naar de „Gudrun". ALGIERS (Reuter) Het Comité voor Openbaar Welzijn voor geheel Algerije en de Sahara heeft heden besloten de staking die vanmiddag zou moeten beginnen, voor onbepaalde tijd „uit te stellen", aldus een te Algiers uitgegeven bekendmaking. Het besluit van het comité werd mee gedeeld na een bezoek van een afvaardi ging aan generaal Salan, de militaire com mandant van Algerije. (AFP) Het besluit werd genomen met dertien tegen tien stemmen. AMSTERDAM Aandelen Kon. Olie noteerden wederom ïoger. Op 188,70 lag de prijs voor deze aandelen twee gulden boven de slotkoers van dinsdag en ongeveer gelijk aan de oariteit New York. De handel was :ets geringer dan de vorige dag omdat de arbi trage op de Europese beurzen vrijwel geen kant uit kon. Toch werd voor Newyoricse zijde een enkel stuk uit de markt ge nomen. Gezien het marktbeeld van Wall- street van dinsdag en de reeds aanwezig zijnde vaste koersen voor de internatio nale waarden op het Damrak, heerste er op het Damrak een vaste tendentie. De berichten uit Amerika blijven voor de aan delenmarkt in het algemeen zeer gunstig. Deskundigen van de Amerikaanse "ege- ring verwachten, dat de produktie van goederen aldaar tegen het einde van net jaar het hoogste peil in de geschiedenis zal bereiken. Toch bleef men in Amster dam wat gereserveerd en gaf er de voor keur aan, de posities te consolideren en de kat uit de boom te kijken. In dit licht be zien waren aandelen Unilever op 424 (423) aan de vaste kant. Deze aandelen stegen de laatste twee dagen reeds zestien pun ten. Gezien de gehele marktconstellatie lagen aandelen Philips op 358'/2 (onv.) vrij vast in de markt. Zonder de steun van Amerika was de vraag voor deze aandelen voldoende om aan het aanbod uit Parijs en Londen, het hoofd te kunnen bieden. \KU werd uit de markt genomen op de gepubliceerde derde kwartaalcijfers en monteerde anderhalve punt. De vorige dag bereikten deze aandelen een koers winst van vier punten. KLM was een paar iubbeltjes hoger De scheepvaartmarkt trok weinig be langstelling en had licht afbrokkelende koersen. Certificaten Deli blijven de aan dacht op zich vestigen. De berichten over belangen van deze maatschappij in Para guay ter beurze gunstig opgevat. De koers winst van de certificaten beliep ongeveer zeventig cent. HVA noteerde plus een en Amsterdam Rubber was fractioneel lager. Staatsfondsen waren lui. De laatste verhandeldag van claims L. van der Grinten bracht een taxatieprijs voor de claims van 510, uitkomende op 350 percent voor de nieuwe gewone aan delen van de emissie groot 560.000. waar voor de inschrijving woensdag plaats had. Dit betekent dat de binnenkort te ver wachten introductie ter beurze van leze landelen als een groot succes kan worden beschouwd. Prolongatie 3% percent. (ANP) NEW YORK Het koersverloop was dalend en de meeste fondsen sloten op hun laagste dag waarden Verliezen van meer dan 2 dollar 'aren talrijk. Bij de toenemende omzet raakten de tikkers ongeveer 5 minuten achter. In het laatste halfuur was de ach terstand het grootst maar toch veel ge ringer dan die van de vorige dag. De beurs begon niet onvast; Du Pont bijvoorbeeld steeg 2 dollar. Maar op laagste dagwaarde was het fonds later vier dollar aager. Staal- en metaalfondsen moesten eveneens grond prijsgeven. De autowaarden ver flauwden slechts gering na vast te zijn begonnen. De olies deelden echter geheel in de dalende tendentie. De elektrische waarden brachten het ér beter af en ook enkele individuele fondsen konden een lichte stijging doen noteren. Vlak voor beurseinde hadden de tikkers hun achter stand weer ingehaald. De meeste spoor wegfondsen boekten verliezen; enkele echter sloten met winst. De openbare nutsbedrijven waren verdeeld maar in evenwicht. Enorme bedragen waren be schikbaar om fondsen tegen lagere prijzen te kopen, maar zelfs zo'n steun bleek on voldoende om daling te voorkomen. Het gehele beursverloop was zeer ordelijk. Het industriegemiddelde kwam van 541,72 op 536.17; dat .voor spoorwegen van 145.04 op 142,78 en dat voor openbare nuts bedrijven van 82,28 op 82,12. De omzet daalde van 5.110.000 tot 4.810.000 aandelen. Van de 1236 verhandelde fondsen sloten "i" 242 hoger en 303 lager. (UPI) Kousenatelier vraagt Voor gerout. krachten ook als thuiswerk (waarbij de machine in bruikleen wordt verstrekt) mogelijk. Brieven onder no. 9252, aan het bureau van dit blad. Aagtedijk, 15 200 m. n.w. Stromboli n. Port Said. Aagtekerk, 16 te Kaapstad. Aalsdiik, 16 te Alexandrië. Aardijk, 15 v. New Orleans n. Havana. Acila, 15 v. Curagao n. Oran. Agamemnon. 15 te New York verw. v. Baltimore. Albireo, 15 te Port Said. Alblasserdijk, 16 te Rotterdam verwacht. Algenib, 15 te Dakar verwacht v. Las Palmas. Alpherat, 15 35 m. z.z.w. Saba n. Trinidad. Aludra, 15 dw. Spiekeroog n. Bremen. Alwaki, 15 4 m. z..o. Kp. Spartevento. Ameland, 15 200 m. n.n.o. Benghazi n. Aden. Amerskerk. 15 130 m. z.o. Str. Messina n. Genua. Ampenan, 15 v. Abadan n. Suez. Amstelpark, 15 470 m. w. Valencia n. Montreal. Amstelmeer, 15 v. Mauritius n. United Kingdom. Amstelveen, pass. 15 Dover n. Leith. Andijk, 14 v. Havana n. Vera Cruz. Arendsdijk 15 te Rotterdam. Argos, 15 te Tel Aviv verwacht. Arnedijk, 17 te Le Havre verwacht. Asmidiske, 15 teNorfolk v. Rotterdam. Attis, 15 te Port Au Prince verwacht. Bali, pass. 15 Kielerkanaal n. Gdingen. Balong. 15 te Colombo. Bantam, 15 15 m. w. Ouessant n. Port. Said. Batu, 15 270 m. o. Ceylon n. Port Swettenham. Bawean, 15 te Amsterdam. Bengkalis. 16 te Napels verwacht v. Port Said. Rennekom, 15 te Maracaibo. Beninkust, 16 te Matadi verwacht. Blitar, 15 v. Rotterdam n. Hamourg. Borneo. 15 v. Siain n. Masbate. Breda. 14 v. Port of Spain n. Europa. Britsum. 15 480 m. z.o. Kp. Farewell n. Huil. Caltex Delft. pass. 15 St. Vincent n. Rotterdam. Oaltex Leiden, 14 250 m. o. Bahrein n. Bahrein. Caltex Rotterdam 15 te Rotterdam. Camerounkust 16 te Amsterdam. Cartago, 15 te Cristobal v. Baltimore. Celebes. 15 v. Colombo n. Djibouti. Ceronia, 16 v. Akaba n. Abadan. Cinulia, 15 v. Curagao n. Rotterdam. Clavella. 15 v. Pernis n. Alisund. Concepcion, 15 330 m. n.w. Dakar n. Las Palmas. Congokust. 15 rede Winneba. C'oriila, 15 30 m. z.o. Mozambique n. L. Marques. Cradle of Liberty, 21 te Port Said verwacht. Crania, 15 v. Liverpool n. Curagao. Daphnis, 15 v. Pampatar n. Carupano. De Eerens, 16 te Ummsaid. Dordrecht. 24 te Trinidad verwacht. Dorestad, 15 550 m. w. Midway n. Anaeortes. Diemerdi.ik. 15 te Cristobal v. los Angeles. Drente. 15 te Genua. Duivendrecht. 22 te Vlaardingen verwacht. Eos. 15 v. Amsterdam n. Rotterdam. Gaasterkerk, 15 30 m. n. Malorca n. Genua. Giessetikerk. pass 15 Ceylon n. Aden. Gordias. 15 v. P.t a Pitre n. Fort de France. Graveland. 15 v. Paranagua n. Santos Guineekust, 14 v. Antwerpen n. Amsterdam. Hathor. 15 v. Amsterdam n. Rotterdam. Hector, 15 te Izmir. Helder, 15 v. Port Au Prince n. Santiago de Cuba. Helena. 15 v. Champerico n. Acajutla. Hera, 15 v. Rotterdam n. Amsterdam. Hermes, 15 op Elbe n. Hamburg. Hersilia, 15 te Antwerpen. Hilversum. 14 120 m. o. Aden n. Philadelphia. Holendrecht. 16 te Rotterdam verwacht. Hoogkerk pass. 15 Ouessant n. Antwerpen. Hydra. 15 te Pto. Barrios n. Belize. Isis, 16 te Mobile v. Caracol. Ivoorkust. 16 v. Le Havre n. Antwerpen. Jason, 13 t.a. Tunas Dezaza n. Cuba. Joseph Frering. 300 m. n. Dakar n. IJmuiden. Jupiter, 15 te Rotterdam. Kabvlia, 15 75 m. w. Landsend n. Curacao. Kstelysia. 15 600 m. z.w. Azorcn n. Le Havre. Kerkedijk, 15 860 m. w. Scillys n. Antwerpen. Khasiella. 15 te Santiago de Cuba n. Yorktown. Kieldrecht, verin. 15 v. Rotterdam n. Hamburg. Kinderdijk. 15 630 m. w. Scillys n. New York. Koningsw., 14 250 m. n.w. Flores n. Thameshaven Kopionella. 15 te Avonmouth verwacht. Koratia, 15 te Bachaquero verwacht. Korenia, 15 v. Kopenhagen n. Rotterdam. Korovina. 15 v. Abadan n. Mombasa. Kosicia, 15 600 m. z.w. Sancta Maria n. Landsend Krebsia, 16 te Bangkok. Kreeft, 15 6 m. z. Startpoint n. Wabana. Kylix 22 te Las Palmas verwacht. Laertes. 15 te Shimize verwacht. Larenberg, 15 280 m. n.w. Monrovia n. Kaapstad Laurenskerk, 15 30 m. n.o. Finisterre n. R'dam. Lawak. 16 te Beira. Lekhaven, 15 v. Santos n. Buenos Aires. Ltlykerk. 15 130 m. n.n.o. Massawah n. Bahrein I.euvekerk, 15 te Abadan. Liberty Bell. 16 te Mena AI Ahmadi verwacht. Loosdrecht. 18 te Marseille verwacht. Lutterkerk, 15 v. Breftien n. Amsterdam. Maasdam. 15 v. Rotterdam n. New York. Maaslloyd. 15 v. Balboa n. New Orleans. Macoma. 16 te Townsville verwacht. Maetsuyeker, pass. 15 Str. Soenda n. Singapore. Malea, 15 300 m. z.o. Christmas eil. n. Pladju Mapia, 15 05 m. z. Sardinië n. Port Said. vMaureen, verin. 15 v. Hamburg n. Key West. Meliskerk, 15 225 m. w.n.w. Alexandrië n. Antw. Mentor. 14 830 m. n.o. Barbados n. Barbados. Merwelloyd, 16 te Calcutta. Mississippilloyd, 15 v. New York n. Philadelphia. Modjokerto, is v. Semarang n. Pladju. Montferland. 15 v. Buenos Aires n. Montevideo. Moordrecht 19 te Mena Al Ahmadi verwacht. Muiderkerk, 15 te Kaapstad verwacht. Munttoren. 15 v. Port Said n. Gibraltar. Musillo.vd, 16 te Singapore. Mijdrecht 29 te Mena Al Ahmadi verwacht. Mylady, 15 200 m. w.z.w. St. Vincent n. Dakar, Naess Lion, 15 te Hamburg verw. v. Amuaybay, Nestor, 15 v. Wageningen n. Curagao. Noordam, 15 540 m. n.o. Kp. Race n. Rotterdam. Notos. pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Nias, 15 te New York verwacht v. Rotterdam. Nieuw Amsterdam. 15 te New York v. South.ton. Noordwijk, 15 te Hamburg v. Emden. Ommenkerk, 15 v. Las Palmas n. Kaapstad. Oridina. 15 160 m. n.n.o. Straat Balabak n. Mirl. Ootmarsum. 15 v. New Orleans n. Mobile. Oranje. 15 v. Aden n. Suez. Osiris. 15 te New Orleans verwacht. Gssendrecht, 25 te Norfolk verw. v. Antwerpen. Overijsel. 15 v. Djeddah n. Port Said. Papendrecbt. 25 te Wismar verwacht. Pendrecht, 16 te Rotterdam verwacht. Peperkust, 14 v Luanda n. Pointe Noire. Pieter S, 15 v. Rotterdam n. Swansea. Poelau Laut, 15 v. Aden n. Belawan. Prins der Nederlanden, 15 te Hamburg. Prins Frederik Willem. 15 90 m. z.w. Valentia n. Montreal. Prins Willem van Oranje, 15 v. Quebec n. Antw. Prins Willem II. 16 te Le Havre verwacht. Provenierssingel, 15 610 m. w.z.w. Ushant naar Zeebrugge. Raki, 15 te Izmir v. Piraeus. Ridderkerk, 15 v. Rotterdam n. Calcutta. Rijnkerk. 16 140 m. n.n.o. Finisterre n. Antwerp. RÓepat, 15 te Londen. Rondo, 14 430 m. n.o. Amazone n. Kaapstad. Saloum, pass. 15 Guernsey n. Dakar. Sanana. 15 v. Rangoon n. Penang. z Sarangan, 15 90 m. z.o. Aden n. Djibouti. Sarpedon, 15 200 m. z.w. Azoren n. Cd. Trujillo. Schelpwijk, 15 35 m. n.n.w. R. Al Hadd n. Gibralt, Scherpendrecht, 17 te Teneriffe verwacht. Schie, 15 te Odessa verwacht v, Constantza. Schiedijk, 15 v Boston n. Philadelphia. Senegalkust 15 te Freetown verw. v. Takoradi. Sibajak, 16 te Tandjong Priok. Sirrah. 15 300 m. z.o. Malta n. Heysham. Sliedrecht, 15 120 m. o.z.o. Durban n. Mena. Soestdijk, 14 500 m. o.z.o. Nantucket n. N. York. Solon. 14 600 m. z.w. Flores n. Lissabon. Sommelsdijk. 15 v. Antwerpen n. Rotterdam. Stad Gouda, 16 te Hampton Roads verwacht. Stad Haarlem. 15 v. Melilla n. IJmuiden. Slad Leiden. 15 320 m. n.o. Fayal n. G. v. Mexico. Stad Rotterdam, 15 100 m. n. K. Finist. n. R'dam. Stad Schiedam, verm. 15 v. Amsterdam n. Bona. Stad Vlaardingen. 15 130 m. o. Madeira n. Emden. Stanvac Talangakar, 18 te Saigon v. S'geigerong. Statue of Liberty, verm. 18 v. Newport News n. Mena Al Ahmadi. Stentor, 15 v. Georgetown n. Wageningen. Steven. 15 le Montreal verwacht. Steenwijk. 15 280 m. n.n.w. Flores n. Holland, Straat Bali. 12 te Yokohama. Straat. Cook, 15 600 m. n.n.o. Amsterdam eiland naar Fremantle. Str. Johore, 15 450 m. n.w. Str. Torres n. Brisbane. Straat Lombok, 15 le Adelaide verwacht. Straat Malakka, 16 te Penang v. Mauritius. Sumatra, 15 te Tilbury. TaliSse, 16 v. Labuan n. Jesselton. Telamon, 14 200 m. n.w. Jamaica n. Jamaica. Tjiwangi, 16 te Surabaja verwacht v. Makassar. Tomocyclus, 15 100 m. n.o. Port Sudan n. R'dam. Trajanus. 14 860 m. n.o. Barbados n. Amsterdam. Van Neck, 15 v. Hongkong n. Singapore. Vivipara, 19 te Curagao verwacht. Waal. pass. 16 Kp. St. Vincent n. Alexandrië. W. Alt. Jones, 15 230 m. n.o. Socotra n. Ph.delphia. Weltevreden. 15 te Suez. Wieldrecht, 16 te Pta. Cardon verwacht. Willemstad. 15 te Madeira. Woensdrecht. 25 te Rotterdam verwacht.. Wolfgang Russ, 15 v. Conacrv n. Freetown. Zaanland. 15 70 m. z.w. Madeira n. Amsterdam. Zwijndreeht, 15 440 m. o. Bermuda n. N. Orleans. Zuiderkerk, 15 460 m. n.w. Kp. Leeuwin n. Aden. Witmarsum, 15 te Amsterdam. Woltersum, 15 1200 m. o. Bermuda n. Houston. SLEEPVAART Barentsz Zee, 14 te Maassluis. Blankenburg. 16 v. Dover n. „Gudrun". Friesland. 13 70 m. o. Okinawa n Saigon. Heiland. 16 n. „Gudrun". Hum,ber 16 v. Southampton n. Genua. Loire. 16 500 m. z.o. Kp. Palmas n. Walvisbaai. Noordholland, 13 170 m. o. Ceylon n. Port Said. Oceaan 16 660 m. n.w. St. Vincent n. Port Said. Oostzee, 9 te Havana. Poolzee, 8 te Curagao. Rode Zee 16 v. Kp. Palmas n. Walvisbaai. Schelde. 16 n. „Gudrun". Simson. 16 n. „Gudrun". Thames. 14 60 m. z.w. Djeddah n. Napels. Titan, 16 250 m. n.w. Trinidad n. Caripito. Tyne, 16 v. Gibraltar n. Rotterdam. Zeeland 10 v. Cherbourg n. New Orleans. Industrieel bedrijf te Haarlem zoekt voor zijn bij voorkeur gepens. ambtenaar P.T.T. Brieven met opg. leeftijd en referenties ond. No- 4134. Wensing's adv. Bur., Tempeliersstraat 32, Haarlem Adverteert in dit blad De afgebeelde mantel is een van de mooiste, lange Persianer Pattes mantels inNedcrland-nu bijBBB voor f 400.-1 Elegant, ruimvallend model, mo dieuze kraag en man chetten, fijne Persianer krui Kom rustig uitzoeken, niemand stoort U en de prijzen zijn bekend. Gemakkelijke betaling reeds vanaf 3.- per week. N.V BONTHANDEL Serie 1 Serie 2 of 1 x 25,75 on of 1 x f 33,96 en 12 mnd. f 12.-. 12 mnd. f 16.- Serie 3 Serie 4 of 1 x f 44,81 en of 1 x f 53,05 en 12 mnd. f 19,75 12 mnd. 6 f 22,75 Serie 5 Serie 6 of 1 x f 61,29 en of 1 x f 69,53 en 12 mnd. f 27,75 12 mnd. f 31,75 Amsterdam - Kinkerstraat 123 - tel. 122344 Haarlem - Anegang 32 - tel. 13541 Den Haag - Hobbemastraat 254 - tel. 333200 Rotterdam - Burg. Meineszlaan 89 b (bij Heemraadssingef) - tel. 39118 Onze nieuwe, speciaal opgeleide verkoopsters zullen u gaarne vrij blijvend advies verstrekken.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9