SANOSTOL Amsterdamse Beurs DE BEURS van gisteren Kleine Zaken-annonces Staatssecretaris Höppener sprak met bestuur van vereniging van t.v.-kijkers Wilde staking bij BOAC ten einde Professor Galeazzi-Lisi met griep te bed Resolutie over apartheid in de UNO aangenomen Nieuwe junta in Thailand stevig in het zadel ZO A V O •verplichtingen zullen nageleefd worden Subandrio gaat met Dulles praten „Waarschuwing" van Subandrio Hongaarse bisschop Endrey heeft ontslag gekregen De Gaulle 1 november weer naar Algerije Algerijns comité zal geen kandidaten stellen Kroesjtsjev stelt een fonds uit ontwapening voor J'oor internationale hulp aan zwakke gebieden Het Abbey-theater in Dublin wordt herbouwd r ioo,3< Scheepvaart Vervolg van pagina 8 \V E N SDAG 2 2 OKTOBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPKLGl 1 I E HAAKLEMSCHE COURAN'l Hedenmorgen is te Amsterdam de vei ling begonnen van de collectie Reg- nault. Het is de grootste veiling in ons land van moderne kunst, die sedert dertig jaren is gehouden. De verzame ling (enkele miljoenen) is afkomstig van de op 13 juni 1954 overleden indu strieel en kunstverzamelaar Regnault. In een zijzaal van gebouw Arti et Amicitia staan 6 televisietoestellen, waarmee de veiling wordt weergege ven. Ook in deze zijzaal kan men bieden. In een audiëntie van ruim een uur, die door mr. R. G. A. Höppener, staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen gehouden werd en waarbij tevens aan wezig waren de heren mr- H. J. Schöl- vinck, waarnemend regeringscommissaris voor het radiowezen en mr. A. W. Schade van Westrum, hoofd van de afdeling radio, televisie en pers van het ministerie van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen, heeft een delegatie uit het bestuur van de Algemene Nederlandse Vereniging van Televisiekijkers, bestaande uit de heren J. H. A. Hardeman, voorzitter, Louis Foppen, secretaris, en mr. W. M. J. Russell, mede deling gedaan van de oprichting van de vereniging en het verschijnen van een maandblad. In een gesprek werden met de staatssecretaris en de waarnemende rege ringscommissaris voor het radiowezen voorts een aantal actuele televisieonder- werpen besproken. LONDEN (UPI) De wilde staking van de 4600 man personeel van de Engelse luchtvaartmaatschappij B.O.A.C. is dins dag geëindigd. Het conflict heeft elf dagen geduurd. De directie van de B.O.A.C. heeft goede hoop dat de dagelijkse dienst niet „Cornet" straalvliegtuigen op de V.S. nu toch volgens plan op 14 november kan beginnen. De staking zou dinsdagmiddag om vier uur officieel afgelopen zijn, maar pas met het ingaan van de nachtdienst waren alle diensten op London Airport weer geheel bezet De B.O.A.C. verwacht, binnen en kele dagen weer geheel volgens de dienst regeling te kunnen vliegen. De staking liep dood toen gepoogd werd, ook het personeel van de B.E.A., de Euro pese zustermaatschappij van de B.O.A.C. erin te betrekken. De vakbondsleden bij de B.E.A. wezen het stakingsvoorstel ech ter af. Daarop brachten de vakbondslei ders in een vergadering van het B.O.A.C.- personeel de vraag „staken of werken" in stemming. Vrijwel eenstemmig werd toen besloten, het werk te hervatten. ROME (AFP) Professor Galeazzi-Li si voormalig lijfarts van wijlen Paus Pius XII ligt met griep te bed, zo heeft zijn secretaris meegedeeld. De „Giornale d'ïtalia" heeft een brief gepubliceerd van een nicht van wijlen Paus Pius IX. waar in zij schrijft dat haar neef, wijlen pro fessor Aminta Milani, lijfarts van Paus Pius IX, kort na het overlijden van deze Paus het verzoek van een buitenlands persbureau ontving om een gedetailleerd verslag te verstrekken over de ziekte, waaraan Pius IX was gestorven. Het ver zoek was vergezeld van een blanco cheque. Professor Milani ging echter niet op dit aanbod in omdat hij inwilliging van het verzoek onverenigbaar achtte met de waardigheid van een medicus. Men heeft vernomen dat er na het over lijden van Paus Pius XII verschillende voorwerpen, waaronder een armstoel en zelfs altaarkleden uit de privé-kapel van de Paus te Castelgandolfo ontvreemd zijn. (UPI) Van de 54 kardinalen der rooms katholieke kerk zijn er nu 51 in Rome. Vóór de opening van het conclave wordt alleen nog de Chinese kardinaal Tien ken- sin, die in een Westduits ziekenhuis her stelt van een auto-ongeluk, verwacht. Kar dinaal Stepinatsj van Joegoslavië heeft la ten weten, dat hij niet aan het conclave deelneemt, Kardinaal Mindszenty van Hongarije heeft niet geantwoord op de uit nodiging. NEW YORK, (Reuter) De tweede po litieke commissie van de UNO-Assemblee heeft een door 32 landen ingediende reso lutie aangenomen, waarin er bij alle lan den op wordt aangedrongen hun verplich tingen krachtens het Handvest tot bevor dering van de mensenrechten na te ko men. De resolutie werd aangenomen met 68 stemmen tegen vijf bij vier onthoudin gen, waaronder Nederland. In de resolutie wordt er in het bijzonder spijt en bezorgdheid over uit gesproken, dat Zuid-Afrika in 't verleden niet op der gelijke oproepen heeft gereageerd. Bij een afzonderlijke stemming over dit ge deelte was de uitslag 67 voor, vijf tegen en vijf onthoudingen, waaronder Nederland. Japan, Ierland, Perzië, Argentinië en Venezuela hebben in de beheerschapscom- missie van de UNO-Assemblee een resolu tie ingediend, waarin wordt gezegd dat de Assemblee alle voorstellen tot oplossing van het probleem van Zuidwest-Afrika door deling of inlijving van het gebied bij Zuid-Afrika verwerpt. BANGKOK (UPI) De militaire junta van veldmaarschalk Sarit Thanarat zit, veertig uur nadat zij de macht in Thai- land aan zich trok. thans stevig in het za del. Op belangrijke kruispunten en bij re geringsgebouwen in Bangkok staan nog maar de spanning heeft zich reeds ontla den. De censuur in de kranten schijnt af geschaft. Die op perstelegrammen is ook opgeheven. Het zakenleven ondervindt geen invloed van de machtsovername en er hebben zich geen abnormale prijsver- anderingen voorgedaan. Wel worden nog steeds arrestaties ver richt. Tot dusver zijn 42 links-georiënteer de journalisten, vakbondfunktionarissen en Chinese zakenlieden geai'resteerd. Het Thailandse „revolutionaire comité" heeft dinsdag via radio-Bangkok een be kendmaking doen omroepen, waarin ge zegd werd, dat de staatsgreep noodzake lijk was „in het belang van het land, de godsdienst en het koningsschap en ter ver zekering van de naleving van door Thai land gesloten overeenkomsten, waaronder het lidmaatschap van de Zuid-Oost-Azia tische Verdragsorganisatie (ZOAVO)". Krantenbureaus gesloten (Reuter) In Bangkok zijn elf kranten bureaus door de overheid gesloten „ten einde orde en rust te handhaven". De meeste getroffen bladen zijn links-geori- enteerd. Er is een dertigtal arrestaties ver richt. De betrokkenen zouden de wet tegen het communisme hebben overtreden. DJAKARTA (ANP) De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken. dr. Su bandrio, heeft vandaag de Amerikaanse ambassadeur in Djakarta, Howard P. Jo nes, bij zich ontboden en met hem kwes ties betreffende het geschil met Nederland over Nederlands Nieuw-Guinea besproken. Gisteren had Subandrio naar aanleiding van de Australisch-Nederlandse bespre kingen in Canberra de hoop uitgesproken, dat de Verenigde Staten „actieve stappen" zouden ondernemen om een oplosing voor dit geschil te vinden. Vandaag verklaarde Subandrio begin volgende maand een bespreking te zullen hebben met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles. De Indonesi sche minister zal de Verenigde Staten aandoen op zijn reis naar Seattle, waar hij een conferentie van het Colombo-plan zal bijwonen. Voorts heeft Subandrio een onderhoud gehad met de nieuwe Russische ambassa deur voor Indonesië. Boris Wolkow, naar aanleiding van de door de Russische minis ter van Buitenlandse Zaken. Gromyko, uitgesproken wens voor een ontmoeting met zijn Indonesische ambtgenoot. Minis ter Subandrio zei na afloop van de confe rentie in Seattle mogelijk naar Moskou te zullen reizen. Op zijn terugreis uit de Verenigde Sta ten zal hij ook nog Londen bezoeken voor besprekingen met dc Britse regering. De conferentie te Canberra DJAKARTA (Reuter) - De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken. dr. Su bandrio, heeft een waarschuwing gericht tot Australië en Nederland om bij hun thans te Canberra aan de gang zijnd over leg geen voorbereidingen te treffen voor een militaire overeenkomst met betrek king tot Nieuw Guinea. „Men moet", al dus Subrandio, „in dat geval niet licht vaardig heenstappen over de mogelijk heid van een gewapend conflict". Hij her haalde dat Indonesië aanspraken doet gel den op het gebied van Nederlands Nieuw Guinea. „Indonesië", zei hij verder, „kan tegenover de Australisch-Nederlandse be sprekingen niet onverschillig staan en kan zich geen negatieve houding veroorloven tegenover „provocerende daden op mili tair terrein van de andere kant". Suban drio sprak de hoop uit, dat de Verenigde Staten een meer actieve politiek zullen gaan voeren voor de oplossing van het vraagstuk-Nieuw Guinea, daar dit in hun belang is in verband met het handhaven van de vrede in dit deel van de wereld. BOEDAPEST (Reuter) De Hongaarse presidentiële raad heeft zijn goedkeuring gehecht aan het ontslag van bisschop Mi- haly Endrey als apostolisch gedelegeer de van Esztergom, de vroegere zetel van kardinaal Mindszenty, aldus is officieel te Boedapest bekendgemaakt. Onlangs heb ben regeringswoordvoerders berichten te gengesproken volgens welke de bisschop een bepaald dorp in het bisdom niet mocht verlaten. Endrey heeft in rooms-katholie- ke kringen de naam een van de actiefste leden van het episcopaat te zijn. (UPI) Premier De Gaulle is voorne mens cp 1 november een bezoek aan Alge rije te brengen, op de vierde verjaardag van de Algerijnse opstand, aldus verluidt in Parijs. In politieke kringen meent. men. dat De Gaulle wil controleren, of zijn in structies ter zake van een onbelemmerde verkiezingscampagne worden opgevolgd. ALGIERS (Reuter) Op een vergade ring van leden van Algerijnse comités van openbaar welzijn te Algiers is besloten sta tuten op te stellen voor een vereniging on der de naam „Organisatie der Comités voor openbaar welzijn". Het Comité van open baar welzijn voor Algerije en de Sahara zal bij de verkiezingen op 30 november geen kandidaten stellen. Een woordvoerder van het Comité heeft meegedeeld, dat de leden op de kandidaten van andere partijen kunnen stemmen. Volgende verkiezingen PARIJS (Reut.er/AFP) De Franse re gering heeft besloten, dat op 26 april 1959 verkiezingen voor een nieuwe Senaat zul len worden gehouden. Voor 8 en 15 maart 1959 zijn gemeenteraadsverkiezingen in Frankrijk en Algerije vastgesteld. De nieuwe Senaat zal ruim 300 leden tellen: 255 voor Frankrijk, 31 voor Algerije (van wie 22 mohammedanen), 2 voor de Sahara, 6 voor de overzeese departementen Marti nique, Guadeloupe, Frans Guiana en Reu nion, en 7 als vertegenwoordigers van de Fransen in het buitenland. Deze cijfers zijn voorlopig, in afwachting van de vorm van associatie die de half-onafhankelijke over zeese gebieden met Frankrijk zullen aan gaan. De Senaat van de Franse gemeenschap die zal bestaan uit leden van de Nationale Vergadering, de Senaat en de wetgevende vergaderingen in de overzeese gebieden zal 300 leden tellen. Deze senaat zal het opperste orgaan van de Franse wetgeven de macht zijn en alle Franse gebieden, wat ook hun vorm van associatie met Frank rijk is, vertegenwoordigen. Van deze se natoren zullen 185 Frankrijk. Algerije en de departementen overzee vertegenwoordigen, West-Afrika zal 60 senatoren hebben, Equatoriaal Afrika en Madagascar elk 20. Kleinere gebieden zullen door één senator zijn vertegenwoordigd. Deze Senaat zal tweemaal per jaar ver gaderen over economische, financiële en douane-kwesties. Voorts komt er een uitvoerende raad, bestaande uit de president van de repu bliek en de premiers van de staten der ge meenschap en een hof van arbitrage met zeven rechters, gekozen door de president. MOSKOU. (Reuter) Premier Kroesjt sjev van de Sovjet-Unie heeft tijdens een receptie te Moskou ter ere van de minister van Defensie van de Verenigde Arabische Republiek, maarschalk Abdel Hakim Amer. voorgesteld, dat de economisch minder ontwikkelde landen zullen worden gehol pen door middel van een internationaal fonds, gevormd door de gelden die vrij komen door inkrimping der strijdkrachten en beperking van de militaire begrotingen. Hij wees andere suggesties voor gemeen schappelijke hulp van het Westen en de Sovjet-Unie aan minder ontwikkelde lan den van de hand en zei. dat zijn land be reid is op dit terrein met het Westen te concurreren. De wolf en het schaap kun nen niet samen leven, omdat de wolf tan den heeft om het schaap op te eten en niet om het te helpen, aldus Kroesjtsjev, CAIRO. (AFP) Maarschalk Amer zou geantwoord hebben dat de V.A.R. weet dat de imperialistische landen de Arabische volken willen overheersen door middel van geweld of economische druk. Amer ver klaarde volgens radio Cairo, overtuigd te zijn van de oprechtheid van het Russische verlangen. Hij dankte de Sovjet-Unie voor haar steun aan de nationale bevrijdings bewegingen in de Arabische landen. Vol gens Amer heeft het imperialisme Israel geschapen als een basis voor agressie en constante bedreiging voor de vrede in het Nabije Oosten. DUBLIN. (UPI) Het wereldberoemde „Abbey theater" van Dublin, dat jaren ge leden door brand werd vernield, zal op de zelfde plek. waar het gestaan heeft, weer opnieuw worden gebouwd als het meest moderne theater van Europa, aldus heb ben de theaterdirecteuren van dit nieuwe „Abbey theater" dinsdag meegedeeld. De directeuren hebben bekendgemaakt, dat de Ierse regering geld ter beschikking zal stellen om het theater weer op te bou wen. De plannen tot herbouw zullen nog een jaar in beslag nemen en dan is er nog een jaar nodig voor de uitvoering van dit kleine „paleisje". Slotkoers Hed gisteren 13.45 3-314%) Nederl. '47 91% 91% 3% Nedl. 1962/64 94'/is 94 Woningbouw 5% 109'/2 109'/ï Pr. A'dam "56 1 85 Pr. A'dam '56 II. 94 H Pr. A'dam '56 III 94 Pr. R'dam '52 I.. 93% Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam 57 104% A.K.U 227 228% Calvé Delft 339 340 Van Gelder Zonen 186/4 187 K. N. Hoogovens. 332 332 Nederl. Ford 188% 188 N. Kabelfabriek 288 288 gew.Philips Gloeil. 362 369 Pref.PhilipsGloeil. 170k« Unilever 424 426 Wilton Fyenoord 197 197 Werf Gusto 160 160 Dordtsche Petrol. 784 795 Kon. Petroleum.. f 139,- f 191,4 Billiton 173 173 A'dam Rubber. 69% 10% K.L.M Holl. Amer. Lijn 148!4 149 K.N.S.M 1 57'/E 159 N. Scheepv. Unie 129 128% v. Nievelt Goudr. 132% 132 Phs. v. Ommeren 241% 24734 H.V.A 117% 116% Delimaatschappij f 128,80 f 129. Amsterd. Bank 243 V2 243 Nat. Handelsbank 94 J4 94% Ned. Handel Mij 182J4 Rotterd. Bank 200 200 Twentsche Bank. 180 !4 Anaconda Copper 62% 61% Bethlehem Steel. 52% 52 U.S. Steel 83 83 General Motors. 49% 49% Shell Union 81% 82'/s Tidewater 25% 25% AMSTERDAM Bij een kalme handel vielen de koersen voor de internationale waarden niet alleen mee, ze waren zelf bemoedigend. De vorige dag was het Damrak, op een te verwach ten lage Wallstreet, vooruitgelopen in ver band met de intrekking van het bestand door de communistische Chinezen en het hervatten van de beschieting van Qüemoy. De Amerikanen hebben zich hiervan, blij kens de slotkoersen, niet veel aangetrok ken en van een flauwe tendentie aldaar was allerminst sprake. Deze meevaller was voor het Damrak het teken om niet door te gaan met verkopen. De Europese arbi trage kon weinig uitrichten, omdat men er in die kringen de voorkeur aan gaf even wat geduld te hebben. De activiteit ging thans dan ook hoofdzakelijk uit van het publiek. Over het algemeen genomen was de handel van geringe betekenis. Voor aandelen Kon. Olie was men maandag wat te pessimstisch geweest bij een notering die 2 onder pariteit New York lag. Thans werd voor de stukken bij de opening 188,50 betaald tegen een vorige slotkoers ad f 190. Pariteit Ameri ka beliep 188. In het verdere beursver- loop liepen olies op lot 188,80. Voor Philips was middenkoersaanbod aan de markt maar de arbitarge nam deze stukken op voor Zwitserse en Newyorkse rekening. Op 362 lag de prijs voor deze aandelen 2 punten boven die van de vorige dag. Opvallend vast in de markt lagen aandelen Unilever die door middenkoers- vraag op 424Va openden. Dit leek wat te hoog gegrepen waarop een reactie volgde tot 423. De koerswinst bedroeg 4 punten. AKU ontmoette goede vraag en verbeterde ruim 2 punten. KLM was verlaten en ver loor ongeveer een halve gulden ingevol ge de koers in Wallstreet. Op de scheepvaartenmarkt wil de affaire niet erg loskomen. De tendentie in deze afdeling was ongeanimeerd. De koersver anderingen, vergeleken bij de slotkoersen van de vorige dag, waren vrijwel van geen betekenis. Alleen KPM was bijna 2 punten lager. Cultures waren wederom hoger voor Deli op 128.80 128). De publikatie over de 23.000 pakken Detitabak, oogst 1958, be tekent voor de directie van de Deli-Maat- schappij tot op heden alleen maar een vraagteken. HVA was plus een en Am sterdam Rubber fractioneel hoger. Staats fondsen kalm. Aandelen Hagemeyer en Co's Handel Maatschappij werden op ongeveer 200 ver nomen tegen een laatst, gedane koers van 18.9. Een en ancler als gevolg van de her- kapitalisatiebonus van 25 percent in aan delen plus 6 1/4 percent in contanten. Voor het eerst werden verhandeld claims n.v. Nationaal Bezit van Aandelen Vereenigde Glasfabrieken in verband met de uitgifte van 1 miljoen gewone aandelen a 105 met claimrecht. De claimprijs werd vernomen op 80 bieden, overeenkomend met een koers van 169 percent voor de nieuwe aandelen. De theoretische waarde bedroeg 67,50 voor de claims overeenkomend met de prijs van 159 voor de nieuwe aandelen. Aandelen Leidsche Wolspinnerij werden op 160 a 165 geadviseeerd (171 3/4) op de dividendverlaging. Prolongatie 3/2 percent. (ANP). NEW YORK De oliewaarden hadden gisteren een van die zeldzaam geworden willige buien. De merkt was overigens vrij onregelmatig. De vraag naar de olies ontstond in het laatste half uur en de gehele beurs werd er door geactiveerd, waardoor de koersen boven hun laagste dagwaarden kwamen. Zowel de nationale als internationale oliefondsen boekten winsten, die in enkele gevallen meer dan 2 dollar bedroegen. Kerr McGee leidde de nationale waarden met een stij ging van meer dan 2 dollar; Standard Oil of California, Royal Dutch en Texas Co. waren willig in de internationale sector. Socony Mobil moest terrein prijsgeven op een onverantwoord dividendvoorstel zon der extra-uitkeringen. De auto- en staal- waarden kregen steun. Enkele spoorweg fondsen stegen; Kansas City Southern bij voorbeeld sloot een dollar hoger. Het industriegemiddelde kwam van 544,19 op 543,72; dat voor openbare nuts bedrijven van 82,83 op 82,41 en dat voor spoorwegen van 146,46 op 146.02. Van de 1211 verhandelde fondsen sloten er 437 ho ger en 548 lager. De aandelenomzet daalde van 4.560.000 tot 4.010.000. (UPI). Asgt.edijk, 21 480 m. n.n.w. Perim Isl. n. Aden. Aagtekerk, 21 te Port Elisabeth. Aalsdijk, 21 v. Djcddah n. Port Sudan. Aardijk, pass. 21 Bermuda eil. n. Antwerpen. Adonis. 22 te Maracaibo. Aegis, 21 v. Pto. Cabello n. Maracaibo. Agamemnon, 22 te Curacao. Akkrumdijk. 22 v. Santos n. Angra Dos Reis. Albireo. 21 100 m. z.o. Pt. Sudan n. Aden. Algol, 21 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alliena, 21 te Bremen verwacht. Alkes. 21 te Colombo verwacht. Alkmaar. 21 260 m. z.w. Reunion n. Kaapstad. Alphacca, 21 te New York verwacht. Alpherat. 21 300 m. n.n.o. Fortaleza n. Rio de Jan. Aludra, 21 v. Hamburg n. Rotterdam. Alwaki, 21 220 m. z.o. Djeddah n. Aden. Amerskerk, 22 te Marseille. Ampenan, 21 80 Om. /..o. Suez n. Suez. Amstelkroon, pass. 21 Thursday Isl. n. U.K. Amstelmeer, 21 190 m. z. Guardafui n. Londen. Arendskerk, 21 te Antwerpen verw. v Vlissingon. Arkeldijk. 21 te Boston. Artemis, 21 v. Cartagena n. Barranquilla. Asterope. 21 te Amsterdam. Attis, 21 te Barahona. Baarn. 21 te Hamburg. Balticbörg, 21 v. Amsterdam n. Domsjö. Bantam. 21 140 m. n. Kreta n. Port Said. Bengkalis. 21 40 m. w. Mallorca n. Amsterdam. Bennekom. 21 v. Maracaibo n. Bachaquero. Bin tang, 21 v. Colombo n. Djibouti. Bloemfontein. 21 te Needies verwacht. Bussum, 21 85 m. z. Kreta n. Rastanura. Breda, pass. 21 Flores n. Bremen. Camerounkust. 21 te Amsterdam verw. v- R'dam. Csllisto. 23 te Norfolk verwacht. Caltex Rotterdam, pass. 21 Gibraltar n. Sidon. Casamance. 21 285 m. z.w. St. Vincent n. Rouen. Charis, 20 580 m.e n.n.w. Mona Pass. n. La Guaira. Cinulia, 20 1250 m. z.w. Azoren n. Pernis. Concepcion, 20 130 m. w. Lissabon n. Antwerpen. Corilla, 21 v. Lorenco Marques n. Abadan. Cradle of Liberty, 26 te Port Said verwacht. Crania. 20 330 m. z.w. Flores n. Curasao. Clavella, 21 te Bodo verwacht. De Eerens. 21 v. Bandar Abbas n. Lingeh. Delft., 21 v. La Guaira n. Guanta. Diemerdijk, 22 v. Kingston n. Southampton. Dorestad. 20 1410 m. w. S. Francisco n. Anacortes. Doris, 22 te Baltimore. Duivendrecht. 22 te Rotterdam. Eemdijk, 21 Ie Antwerpen verw. v. Le Havre. Elizabeth B, 2 1720 m. z.w. Landsend n. Londen. Ena, 21 te Maceio v. Recife. Eos. 21 150 m. n.n.o. Finisterre n. Algiers. Esso Nederland, 21 v. Port Said n. Fawley. Friesland SSM. 21 te Stettin. Gaasterkerk. 21 100 m. z. Kreta n. Port Said. Ganymedes. 21 450 m. n.o. Pto. Rico n. A'dam. Giessenkerk, 21 v. Aden n. Port Said. Gordias, 21 te Grenada. Gooiland. 21 te Hamburg. Graveland. 22 te Ilheos. Grootekerk. 21 v. Lorenco Marques n. Beira. Halhor. 21 dw. Finisterre n. Algiers. Hera, 21 220 m. n.w. Finisterre n. San Juan. Hermes, 21 te Hamburg v. Bremen. Hilversum. 20 v. Port. Said n. Philadelphia. Hydra. 19 v. Belize n. Barranquilla. Jos. Frerlng, 21 180 m. z.w. Ouessant n. IJmuiden. Japara KRL. 20 v. New Orleans n. Newport News. Jason. 20 170 m. z.z.o. N. Orleans n. New Orleans. Jagersfontein, 21 190 m. o.n.o. Madeira n. L. Palm. Kinderdijk. 21 te New York. Kylix, 22 te Las Palmas. Karimata, 22 te Houston. Kreeft. 22 te Wabana. Kalydon, 22 te Rotterdam verwacht v. Oslo. Kara. 21 220 m. n.n.o. Zanzibar n. Mena. ICalinga, 22 te Curacao verw. v. Buenos Aires. Kenia, 21 30 m. n.w. Dakar n, Rotterdam. Karimata, pass. 20 Key West n. Houston. Katelysia, 21 te Le Havre verwacht v. Curacao. Kosicia. 21 te Habmle verwacht. Kabylia, 21 1020 m. n.o. Martinique n. S. Lorenzo. Korovina, 21 350 m. n.o. Mogadiscio n. Mombasa. Korenia, 21 in Kielkanaal n. Holtenau. Limburg. 21 v. Kuwait n. Abadan. Loenerkerk, 22 te Bombay. Laurenskerk. 21 v. Rotterdam n. Stettin. Loppersum. 21 te New Orleans v. Brownsville. Lelykerk, 22 te Abadan verwacht. Loenerkerk, 21 260 m. n.w. Bombay n. Bombay. Leuvekerk, 21 te Bahrein. Laertes, 21 220 m. n.o. Okinawa n. Hongkong. Laarderkerk. 21 380 m. n.n.o. Sokotra n. Suez. Mapia, 21 v. Suez n. Singapore. Maas. 22 te Beyrouth. Maron. 21 te New York v. Philadelphia. Marnelloyd, 22 te Bahrein. Medon. 21 v. Philadelphia n. New York. Mississippilloyd, pass. 21 Azoren n. Iskenderun. Montferland. 21 v. Santos n. Bahia. Mentor. 20 v. Trinidad n. Paramaribo. Moordrecht, 21 te Bandar Mashur. Mylady, 21 v. Dakar n. Tabou. Meerkerk, 21 80 m. n.w. Algiers n. Antwerpen. Meliskerk, 21 75 m. z.w. Kp. Finisterer n. Antw. Maureen. 21 750 m. w. Landsend n. Key West. Molenkerk, 21 te Mozambique v. Nacala. Munttoren, 21 50 m. w. Gibraltar n. Heysham. Nieuw Amsterdam. 21 te St. Thomas n. N. York. Nijkerk. 21 terug te Rotterdam v. proeftocht. Naess Comandcr, 21 90 m. n.n.w. Alexandrië n. Fawley. Nias, 22 te Norfolk. Ondina, 21 te Pulu Sambu verwacht v. Miri. Ommenkerk, 21 650 m. n. St. Helena n. Kaapstad. Oranje. 21 90 m. n.w. Straat Messina n. Genua. Ossendrecht, 21 500 m. z.o. Kp. Race n. Norfolk. Oldekerk, 21 v. Hsingkang n. Nagoya. Ootmarsum. 21 te Jacksonville v. Mobile. Oostkerk, 21 v. Amsterdam n. Bremen. Osiris. 22 te La Guaira. Overijsel. 22 te Genua. Perna. 22 te Balikpapan verwacht. Prins Willem George Frederik, 21 te R'dam verw. Poelau Laut, pass. 21 Dondrahead n. Belawan. Polyphemus, 22 te Albany. Pr. Willem v. Oranje, 21 257 m. w.n.w. Landsend naar Antwerpen. P. G. Thulin. 21 v. Cristobal n. Philadelphia. Poseidon, 22 te Port of Spain. Pr. Frederik Willem. 21 v. Montreal n. Glasgow. Prins Johan Willem Friso. 22 te New Orleans. Prins Willem III, 22 te Rotterdam. Provenierssingel. 21 te Rotterdam. Prins Willem II. 21 v. Londen n. Rotterdam. Roggeveen. 21 v. New Plymouth n. Melbourne. Rondo, 20 610 m. w. St. Helena n. Kaapstad. Rijndam. 21 v. Cobb n. Southampton. Rempang. pass. 21 Sabang n. Singapore. Roepat. 21 v. Londen n. Amsterdam. Raki. 21 te Beyrouth verw. v. Iskenderun. Rotti. 21 130 in. w. Minicoy n. Belawan. Ridderkerk, pass. 21 Barcelona n. Marseille. Schie, pass. 21 Istanbul n. Gibraltar. Saloum. 21 dw. Kp. Blanco n. Dakar. Straat Lombok, 21 110 m. z.o. Kp. Leeuwin naar Mauritius. Stad Leiden, 21 400 m. z.o. B'muda n. G. v. Mexico Salatiga. 20 v. Djeddah n. Suez. Straat Banka, 22 te Fremantle. Sumatra. 21 v. Antwerpen n. Hamburg. Soestdijk, 21 te Boston verwacht. Solon, 20 v. Baltimore n. Philadelphia. Slamat. 21 850 m. w. Kp. Race n. Fremantle. Sommelsdijk, 21 te Bremen. Stad Haarlem. 23 te IJmuiden verwacht. Schiedijk. 22 te Philadelphia. Statendam. 21 v. Rotterdam n. New York. Sloterdijk, 21 170 m. w. Scillys n. New York. Statue of Liberty, 20 800 m. vv. Azoreii n. P. Said Stad Haarlem. 21 40 m. n.o. Brest n. IJmuiden. Stad Schiedam, 21 50 m. w. Gibraltar n. Bona. Stad Vlaard.. 21 50 m. w.z.w. Casquets n. Einden Slanvac Pendopo. 21 v. S'gerong, 24 te Penang Senegalkust. 21 210 m. n.o. Madeira n. Duinkerken Stad Arnhem, pass. 21 Oland n. Lulea. Sorangan, 21 v. Port Said n. Malaga. Saidja. 21 v. Pulubukom n. Pladju. Sarangan. 2) v. Port Said n. Malaga. Schelpwijk, 21 300 m. z.z.o. Suez n. Gibraltar. Stanvac Djirak, 21 v. Sungeigerong n. Buatan. v. Spilbergen, 21 170 m. n.o. Sir. Luzon n. H'kone Thelidomus, 21 te Fao. Taria, 22 te Calcutta. Tclamon, 21 v. Curacao n. Georgetown. Tiberius. 21 v. Georgetown n. Ciudad Bolivar. Tahama, 21 88 m. w. Straat Ormoesz n. Kaapstfld Tero. 21 180 m. z.z.w. Madeira n. Antwerpen. Themis. 21 450 m. n.o. Azoren n. Bridgton. Titus. 21 te Amsterdam n. West-Indië. Tjimenteng. 21 v. Hongkong n. Shanghai. Tjibodas, 21 110 m. n.o. n.p. Formosa n. H'kons Tiitjalengka. 22 te Hongkong verw. v. Singapore 'J'.iibodak 21 v. Surabaja n. Makassar. Tomori, 21 55 m. w.z.w. Oporto n. Savona. Trajanus. 21 105 m. n. Azoren n. Amsterdam, Utrecht, 21 v. Rotterdam n. Hamburg. Van der Hagen, 21 130 in. n.n.w. Walvisbaai. Van Noort. 21 320 m. n.o. Brisbane n. Auckland Vasum. 21 v. Quebec n, Curacao. Waibalong. 21 in haven Basrah. Alton Jones, 21 300 m. n.o. Lour. Marques n. Philadelphia. Westland. 20 70 m. z. Kp. Verd. eil. n. B. Aires. Witmarsum, 21 v. Amsterdam n. Bremen. Waterman, pass. 21 Cherbourg n. Las Palmas. Weltevreden. 21 te Genua v. Port Said. M oltersum, pass. 21 Key West n. Houston. Zcnnewijk. pass. 21 noordp. Ierland n. Montreal. Zeeland. 22 te Songhkla. Zonnekerk, 21 v. Zanzibar n. Tanga. Zuidcrkerk, 21 680 m. z. Minicoy n. Aden. SLEEPVAART Friesland, 22 35 m. n.w. Kp. Bogador n. Saigon. Gele zee, 20 te Rotterdam. Humber, 20 60 m. z. Lissabon n. Genua. Loire. 22 n. Walvisbaai. Noordholland. 22 25 m. z.o. Minicoy n. Pt. Said. Noordzee. 20 dw. Barcelona n. Genua. Oceaan. 22 440 m. w. Teneriffe n. Port Said. Rode Zee. 22 100 in. z. eil. St. Thomas n. Walvisb. Thames. 22 v. Port Said n. Napels. Tyne, 22 Finisterre gepass. n. Genua. Witte Zee, 17 v. Dakar n. Rotterdam. KLEINE VAART Alcetas. 21 240 m. w. Kreta n. Tel Aviv. Atlas. 21 170 m. n.n.o. Kp. Villano n. Rotterdam. Bab T, 20 10 m. n. Vasbrabanken n. Baria. Bloemgracht. 21 te Amsterdam. Draco. 21 v. Hamburg n. Amsterdam. Elsa. 19 Kiel gepass. n. Oxelosund. Flevo, 19 te Aalborg n. Aarhus. Heerengracht. 21 dw. Ameland n. Amsterdam. Joost, 20 v. Domsjö te Zaandam. Kaap Falga. 16 Kiel gepass. n. Karskaer. Kaap St. Vincent, 18 v. Karskaer te Stocka. Lucas Bols II. pass. 21 Vlissingen n. Antwerpen. Manto. 20 te Malaga n. Se villa. Marianne, 20 v. Amsterdam n. Gothenburg. Midas. 20 45 m. z.w. Ouesant n. Lissabon. Net.ta, 20 dw. Avita Vecchia n. Genua. Pavo. 20 v. Gefle te Zaandam. Plato, 21 25 m. o. Bornholm n. Gdynia. Ponza. 17 Kiel gepass. n. Sundsvall. Strabo. 20 10 m. n.o. Ouesant n. Casablanca. Tillv. 17 Kiel gepass. n. Karskaer. Twee Gebroeders. 20 160 m. z.w. Genua n. Genua. Westerdok. 21 20 m. w.z.w. N.hind. n. Casablanca. Belangrijk is alleen maar de vraag: welk gedeelte hiervan wordt door het lichaam opgenomen en is dus actief voor een verhoogde weerstand en gezondheid van Uw kind. SANOSTOL, het heerlijk smakende levertraanproduct, bevat maximaal-actieve vitaminen - A, B, C en D - stabiel en uiterst fijn geëmulgeerd, zodat zij volledig door het lichaam kunnen worden opgenomen. Neem geen risico: geef Uw kind maximaal actieve vita minen. Geef het SANOSTOL - v:n September tot Mei. Elke dag Sanostol is bereid uit een concentraat van heilbot- en kabeljauwlevertraan (vitamine Aen D3),geconcentreerd sinaasappelsap (vitamineC), moutextract (vitamine B-complex) en suiker. N.Y. KONINKLIJKE PHAKMACEUTISCHE FABRIEKEN V/H BROCADES-STHEEMAN PHARMACIA, AMSTERDAM-MEPPH. Te koop gevraagd GEERTS KOOPT ALLES!!!: Inboedels, meubilair, antiekt meubelen, oud porselein ouo kristal, goud, zilver en gou den munten tegen dagkoers Taxatie. Tel. 15602—14672. Ged. Oude Gracht 34, nabij Postkantoor 1SROEKMAN KOOPT EN VERKOOPT!!! alle soorten meubilair, tapijten, antiek, werk, kristal, porselein enz. enz. Lakenstr. 26 hoek Doel- straat. tel. 10794. KRANTEN 5 ct., dr. 4 ct. cart. 3 ct. lompen 25 ct. Ver der de hoogste waarde voor uw oude metalen. L. v. Meel, Rippei'dastraat 11 A, tel. 20002 na 6 uur 20785. WIJ KOPEN BOEKEN tegen aantrekkelijke prijzen. Ro mans. Kunst. Encyclopedieën, Pocketbooks enz. - Boekh Eureka, Kruisweg hoek Stationsplein. Tel. 21677 Diversen SNELSTOMERIJ RAPID, Spaarnwouderstraat 114. Colbert- costuum 2.75, Mantel 2.75, Japon (eenv.), Rok 1.25, Pan talon 1.25. Truien en jumpers 0.90. VERHUUR z. CHAUFFEUR Morris 1958 f 7.50 p. dag en f 0.075 p. km. Garage du Rieu, Haarlem. Voor twee jonge katjes, ge wend aan Felix, GOED TE HUIS GEZOCHT. Tuinstr. 2 rood. PERM. AAN HUIS, stroom loos, f 8.50, ook gedroogd. Gedipl. kapster. Br. no. 9295 U. B. C.? U. B. C.? SCHOORSTEEN ELEKTR VEGEN? Tel. 17679. Na 6 u.l 20545, Zijlvest 21. BONTWERKSTER repareert en moderniseert uw bont- werk. Mevr. Huyboom, Ver- spronckweg 20. Tel. 14635. 6.— PER DAG en 6 ct. p. km. Opeis en V.W.'s. Atlas Autoverhuur, Ostadestraat 7 tel. 20314. Voor H.-N. tel. no. 55946. OPEL EN VAUXHALL VIC- TOR, verhuur z. chauffeur. '56 f 7 per dag en 7 cent per km; '57 f 8 p. dag en 8 ct. p. km; '58 f 9 p. dag en 9 ct. p. km., met radio en verwar ming. A. de Boer, Nw Kerks- plein 4. Tel 16655. „DE CONCURRENT" V.W.'s f 15 p. d. 200 km. vrij. Ged. Raamgracht 65 a, (Wilsons- plein) tel. 14335. SCHILDERWERK gevraagd. Binnen- of buitenwerk. Win- terprijs zeer voordelig. Brie ven no. 9294.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4