„Ouders dienen hun kinderen vroeg alle verkeersregels bij te brengen" Gillette Haarlem koopt voor dertien mille werken uit collectie-Regnault J. Eggink sprak over het werk van het UNO-kindernoodfonds HOOGTEZON KROUWELS Hoofdinspecteur Brauckmann hfiouuch 5 Straatschenderij Matroos uit Heemstede veroordeeld NAPOLITAINS Melk of puur Zwaar gevulde doos: f 3.— Los: f 1.- per 100 gram. Studenten Gildt wat ik er van vind? water, zeep" en Voordracht voor benoeming rector Coornhertlyceum Vijfjarig jongetje viel in de Brouwersvaart Driejarig jongetje ernstig gewond bij aanrijding G. Jaarsma viert jubileum bij Joh. Enschedé en Zonen Haarlemmer viel in sloot langs de Schipholweg UIT STAD EN STREEK H^i DAG VAN DE VERENIGDE NATIES Gedeeltelijke restauratie gebouw Leger des Heils Aanvullende kredieten gevraagd voor woningbouw Aankoop pand voor garage van brandweer Grotere subsidie voor kinderbewaarplaatsen Rector van Lorentzlyceum gaat met pensioen Zwemfeest Keetelaarschool KLEUREN, Burgerlijke stand van Haarlem VRIJDAG 24 OKTOBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Op de donderdagavond in het schoolge- de juiste mentaliteit hebben, die van „heer bouw gehouden ouderavond van de Flora- school in Haarlem werden de gewone jaar lijkse zaken behandeld. Het belangrijkste pUnt van de agenda bestond uit het af scheid van de penningmeesteresse me- vrouw Berdenis van Berlekom en de se cretaresse mevrouw IJske. Als nieuwe le den werden, bij gebrek aan tegenkandida- ten bij acclamatie gekozen de dames P. y M. Borgerding-Voet en E. M. Schel- lens-Venema. De meeste bezoekers zijn echter ongetwijfeld niet gekomen om hun stem uit. te brengen als wel om de heer j B. Brauckmann, hoofdinspecteur van politie te Haarlem te horen vertellen over junderen en het verkeer". Zij zijn niet teleurgesteld. Op een rustige, zakelijke en heldere wijze kregen zij een overzichtelijk betoog dat niet zo zeer „nieuws" inhield als wel bekende feiten op een zinvolle ma nier rangschikte en samenvatte. De heer Brauckmann begon met op te merken dat het begrijpelijk was, dat juist de ouders van de kinderen op de Flora- school immers gelegen tussen Dreef en Wagenweg extra belangstelling voor dit onderwerp koesteren. Hij waarschuwde er tegen het verkeer te veel als een on plezierig verschijnsel te beschouwen. Zon der verkeer geen welvaart en geen werke lijke vrijheid. Het onpleizierige zit in de wanverhouding tussen de snelle groei van het. verkeer en de achtergebleven aanpas sing van het apparaat (de weg) en zijn gebruiker. We moeten dan ook niet stre ven naar aanpassing van het verkeer aan het kind, maar omgekeerd van het kind aan het verkeer, aldus spreker. We be schermen onze kinderen het best niet, door ze zoveel mogelijk aan het verkeer te onttrekken, maar door ze van jongsaf aan te leren en voor te doen hoe ze zich hebben te gedragen. Het behoort tot de taak van de ouders om de kinderen al voor hun zesde iaar wat ele mentaire regels bij te brengen: Speel niet -r de rijweg; steek recht over; kijk eerst links en dan rechts, schiet niet vanach ter een stilstaande auto te voorschijn en er op te letten dat ze niet alleen de regels kennen, maar ze ook toepassen en dat niet als het zo toevallig eens uitkomt, maar als een ingestampte gewoonte. Het belangrijkste van alles is achter dat ze Advertent FOTOKOPIEËN - Nieuwste procédé Lichtdrukkerij de Rooij, Schagchelstr. 14 Een 31-jarige Haarlemmer wandelde op maart met zijn veertien maanden oude roontje door de Olycanstraat. Er lag wat meeuw. En wat doe je dan als rechtscha- jen vader? Je gaat met je zoon, op wie je leer trots bent, als een jongen in de sneeuw ipelen. Dat deed de man ook. Hij ravotte rat en gooide nu en dan sneeuw naar de ,oon. Plotseling werden vader en zoon in hun spel gestoord. Gerinkel van scherven gaven het spel een onprettig einde. In het vuur van het spel had de man een ruit in gegooid. Met de bewoner had hij een min nelijke schikking ^willen treffen, maar doordat er niet spoedig een schilder kwam opdagen om een nieuwe ruit in te zetten, was de bewoner naar de politie gestapt. Hier zei men onmiddellijk: „Oh, weer zo'n geval van straatschenderij". De zich van geen kwaad bewuste Haar lemmer moest voor de kantonrechter ver schijnen. Deze veroordeelde de man bij verstek tot 25.- boete of vijf dagen hech- :enis. De man was het daarmee niet eens geweest, was in hoger beroep gegaan en stond derhalve donderdagmiddag voor de Haarlemse rechtbank. „Kijk edelachtbare, ik ben in hoger be roep gegaan, omdat ik me van geen kwaad bewust ben. Ik gooide zo maar een handje •neeuw naar mijn zoontje. Dat is toch geen straatschenderij? Ik had willen schik ken. „Die ruit zal natuurlijk niet gebroken rijn van een klein handje sneeuw. Dat kan niet. Er gebeuren geen wonderen meer. Ze vertellen me hier de hele dag al alle mo gelijke onzin", verzuchtte de president van ie rechtbank, mr. H. J. Ferwerda, toen hij het verhaal van de man had beluisterd. „Edelachtbare, ik heb die ruit al moe ren betalen. Dan nog die boete. Dat wordt een duur spelletje". Opeens kreeg de zaak een wending door at werd meegedeeld, dat de zaak niet voor oger beroep in aanmerking kwam. Want oor vergrijpen, waarvoor een maximum traf van vijftig gulden geldt, is geen ho ger beroep, slechts cassatie bij de Hoge Raad, mogelijk. Met deze mededeling was de verdachte niet tevreden gesteld. „Ik had van de kan tonrechter een stuk gekregen, waarop ik erzet tegen zijn uitspraak kon aanteke nen. U kunt toch niet zeggen dat ik straat schenderij heb gepleegd? Als je nou met grote kerels iets vernielt. Dat 's wat an- ers. Maar ik was met mijn zoontje wat 'an het spelen. Het ventje kan ampertjes lopen. „Maar u kunt niet in hoger beroep. „Hoort u eens, ik kon niet naar de kan tonrechter. Toen de zaak werd behandeld was ik ziek". Dc niets van juridische kwesties begrij pende vader verliet tenslotte maar de rechtszaal, nadat de president hem had meegedeeld dat de rechtbank op 6 novem- uitspraak zal doen. „Als ik nou weer naar de kantonrechter ga, zal dat dan misschien nog helpen... Straatschende rij... Die ruit heb ik betaald, maar dan oog die boete..." overwoog de man, ter wijl hij aanstalten maakte bij de kanton- echter zijn vaderlijk spel te gaan verde digen. De rechtbank te Rotterdam heeft een '-jarige matroos, wonende te Heemste de. wegens poging tot zware mishande- 'ng veroordeeld tot acht maanden gevan genisstraf, waarvan drie maanden voor waardelijk. Op 21 juli was hij beschonken terugge keerd aan boord van een Nederlandse kustvaarder, die in Hamburg lag. Hij is oen met een geopend knipmes naar de uit van de stuurman gelopen en heeft na 'en korte woordenwisseling gepoogd deze in de keel te steken. De stuurman liep ■echts een onbeduidende verwonding op. in het verkeer". De statistieken wijzen uit dat kinderen (en oude mensen) kwetsbaarder zijn dan de overige leeftijdsgroepen, maar met een doelbewuste en consequente voorberei ding als verkeersdeelnemer is heel wat te bereiken. Het per 1 januari 1959 verplicht gestel de verkeersonderwijs vormt weer een flinke stap in die goede richting. Het voor komt het op het laatste ogenblik klaar sto men voor het verkeersexamen, dat als climax van een systematische cursus van groter belang wordt. Naast de ouders en de onderwijzers heeft ook de politie haar aandeel in de taak vanhet verkeersklaar maken al komt de uitvoering door gebrek aan tijd en mensen wel eens in het gedrang. Al leen al het afnemen van het verkeersexa men in een stad als Haarlem eist geduren de drie weken per jaar zo'n zes a zeven man. Maar tot besluit hamerde spreker nog maals op het feit dat het hebben van de juiste mentaliteit belangrijker is dan de kennis van alle regels en wetten, dat er zin moet zijn voor samenwerking en soe pelheid. De aandacht waarmee geluisterd was bleek duidelijk uit het grote aantal vragen dat na de pauze werd gesteld, waardoor een levendig gesprek ontstond, dat echter geen principiële zaken aanroerde. Advertentie Onlangs had op de sociëteit, Kenaustraat in Haarlem de jaarlijkse „raedtswisseling" van het Haerlems Studenten Gildt plaats. De raedt is voor het jaar 1958-1859 als volgt samengesteld: G. A. Vedder, meester- deken; E. C. Cashoek, geheymschrijver; A. v. Dantzich, schatbewaerder; R. ten Broeke, grootzeghelbewaerder; H. E. Wijn berg. breuckmeester. De geheymschrijverij is thans gevestigd: Eerste.Theemsstraat 19, Haarlem. Advertentie PHILIPS AUTO-RADIO Inbouw en reparaties KONINGINNEWEG 6 - TUINLAANTJE 18 TEL. 14024 Advertentie Voor alles moet een man weten hoe het hoort en hij moet schoon, fit en fris zijn en er goed verzorgd uitzien, 's avonds nog net zo als 's morgens. Ik bedoel een man die zich scheert met Zo'n man ziet er niet alleen schoon en fris uit, hij voelt zich ook schoon en fris. Gebruik morgen ook een Blauw Gillette mesje. Haal meteen een pakje. 5 stuks 75 cent Gillette: scheertrème is het beste! De gemeente Haarlem heeft donderdag voor dertienduizend gulden enige werken uit de collectie Regnault aangekocht na melijk „De Meent", een landelijk tafereel tje van Herman Kruyder, „Naakt op ca napé" van Jan Sluyters, een stilleven (aquarel) van Piet Wiegman en een bos gezicht van Matthieu Wiegman. Deze wer ken zullen binnenkort in Haarlem geëxpo seerd worden hoogst waarschijnlijk in Het Huis van Looy aan de Kleine Hout weg. Inmiddels hebben de Gedeputeerde Sta ten van Noordholland het raadsbesluit van de gemeente Amsterdam tot beschikbaar stellen van een bedrag van twee miljoen voor de aankoop van werken uit de col lectie-Regnault goedgekeurd. In totaal heeft de collectie-Regnault 3,3 miljoen gulden opgebracht. Dit is ongeveer vier ton meer dan de taxatie van de vei lingmeester. de heer P. Brandt, die zich na afloop van de veiling zeer tevreden toonde over dit resultaat. Donderdagmiddag is, eveneens onder grote belangstelling doch nu meer van Nederlandse zijde, levendig geboden op de werken van de moderne Nederlandse meesters. De bekende „koffiepiksters" van Isaac Israels kwam na een snelle bieding 'met duizend gulden tegelijk tenslotte voor 24.500 gulden in het bezit van een Amster damse verzamelaar. De andere Israels gin gen van-de hand voor respectievelijk 2300 3300 en 5000 gulden. Ook op de werken van Herman Kruy der is levendig geboden, diens „Melkster" bracht 13.000 gulden op, zijn „Boerderij in Blaricum" werd voor 9000 gulden eigen dom van het. Van Abbe-museum in Eind hoven. „Het winterlandschap in Blaricum" kocht jhr. W. J. H. B. Sandberg. directeur van de Amsterdamse museums, voor het Stedelijk Museum. Kruyders „Genisse" en diens „Limburgs landschap" brachten res pectievelijk 20.000 en 7500 gulden op- Van de zes werken van Jan Sluyters bracht het „Liggend naakt met de collier" een bedrag van eenenvijftigduizend gulden op. De algemene indruk was, ook tijdens de veiling van de Nederlandse werken, dat de Nederlandse gegadigden nauwelijks aan bod kwamen tegen de buitenlandse, die kennelijk meer geld beschikbaar hadden. Donderdagmiddag werd ook in de „tele- visiezaal'' levendig door particulieren ge boden. Binnenkort zal het tweede deel van de collectie-Regnault in veiling komen. Het is een verzameling tekeningen, boekwer ken. grofieken en tenslotte de kunstbiblio theek van de grote verzamelaar. Advertentie Een échte OXFORD jas herkent U aan dit etiket Na overleg met het college van curato ren van de gemeentelijke gymnasia en lycea bevelen B. en W. van Haarlem ter benoeming van een rector van het Coorn hertlyceum aan: 1. de heer R. Kofman en 2. de heer H. Radstake, beiden te Haar lem. De benoeming zal ingaan per 1 no vember 1958. Donderdagmiddag om tien minuten over vijf is de vijfjarige Steffen Grit uit de Bil- derdijkstraat 33 in Haarlem in het water van de Brouwersvaart gevallen. Een 61- jarige voorbijganger sprong het drenke- lingetje na en slaagde erin hem op het droge te brengen. De jongen werd daarna naar het Grote Gasthuis vervoerd. Op de Delftlaan in Haarlem, nabij de Orionweg, is donderdagmorgen om streeks elf uur de driejarige Titus Spie- rings uit de Carpentierlaan 25 aangere den door een auto en ernstig gewond. Het jongetje wachtte op de vluchtheuvel, die gelegen is in het midden van de Delftlaan, totdat de weg vrij zou zijn. Op dat moment naderde er een personenauto waarvan de bestuurder vaart verminderde toen hij het kind zag staan. Titus maakte echter geen aanstalten om over te steken en de automobilist gaf daarom weer wat meer gas. Juist op dat moment stapte het kind toch de rijbaan op. De autobestuurder remde nog uit alle macht, maar hij kon een aanrijding toch niet voorkomen. De jongen werd aangereden en moest met een zware hersenschudding naar de Deo vervoerd worden. De auto kreeg een flinke deuk terwijl voorts de grille beschadigd werd. De heer G. Jaarsma, onderchef van de offsetdrukkerij van Joh. Enschedé en zo nen in Haarlem, is vanmorgen door direc tie en personeel gehuldigd ter gelegenheid van de viering van zijn zilveren jubileum. Voor de directie dankte de heer J. R. Gunning de jubilaris, die vergezeld was van zijn echtgenote en zoon, voor de steun die hij in de afgelopen vijfentwintig jaar door zijn vakkennis voor het bedrijf heeft betekend. De heer Gunning bood na zijn waarde rende woorden verscheidene cadeaus, waaronder een encyclopedie, aan. Verder wensten de heer Jaarsma geluk de heer W. Claudius voor de jubileum commissie, de chef van de jubilaris, de heer G. Schuurman, de bedrijfsleider van de bankbiljettendrukkerij, de heer G. Damsteek en diens collega van de offset drukkerij a. Verscheidene geschenken en bloemstuk ken waren even zovele stoffelijke blijken van waardering. Vanavond houdt de heer Jaarsma een intieme ontvangst voor collega's, familie, vrienden en kennissen. Een 66-jarige Haarlemmer, die op de Schipholweg in Haarlem een bakfiets be stuurde welke door een 67-jarige voeger met een motor werd getrokken raakte don derdagmorgen de macht over zijn stuur kwijt en viel met zijn hoofd naar bene den tot zijn middel in een sloot. Een pas serende automobilist trok de drenkeling uit de modder. De Haarlemmer moest in het Grote Gasthuis worden opgenomen. Nieuws in het kort „Dreefzicht". B. en W. van Haarlem stellen de raad voor de exploitatie van het gebouw „Dreefzicht" onder dezelfde voorwaarden als thans gelden in handen te geven van mevrouw E. Wempe-Ver- steeg en de heer M. C. van der Valk. Ambtsgewaad. Zaterdagmorgen zal de ambtenaar van de burgerlijke stand op het gemeentehuis van Hillegom voor het eerst een huwelijk in officieel ambtsge waad voltrekken. Doorvaartrechten. Eén der twee be langhebbenden bij de doorvaartrechten van het water bij het terreip van de voor malige Holland Nautic aan de Spaam- damseweg is bereid deze rechten voor 5.000 aan de gemeente Haarlem over te dragen. B. en W. stellen de raad voor deze doorvaartrechten over te nemen, aangezien de verkrijging ervan van groot belang is voor het afbreken van de oude klapbrug in de Spaarndamseweg. Hersenschudding. Een 57-jarige kel ner is donderdagavond om kwart over negen door onverklaarbare redenen op de brug van de Brouwersvaart in Haarlem met zijn bromfiets gevallen en ernstig ge wond. Hij moest met een hersenschudding en hoofdwonden naar het Grote Gasthuis vervoerd worden. Wijdingsdienst. Onder auspiciën van de Commissie voor wijdingsdiensten van het N.P.G. en de N.P.V. zal op zondag middag 26 oktober een wijdingsdienst in de Bakenesserkerk in Haarlem gehouden worden, die om half vijf precies zal aan vangen en die geleid zal worden door oubaas J. J. Buitendijk uit Den Haag. De dienst zal toegankelijk zijn voor leden van het Nederlandse Padvindsters Gilde en van de Vereniging de Nederlandse Pad vinders. Advertentie Per literfles f 6,95 De dag van de Verenigde Naties is don derdag in Haarlem gevierd met een bij eenkomst in restaurant Brinkmann, die onder auspiciën stond van het Centrum voor Internationale Lezingen, een organi satie, waarbij niet minder dan zeventien verschillende Haarlemse verenigingen zijn aangesloten. Na een kort woord van inlei ding door de Haarlemse wethouder van Onderwijs, de heer D. J. A. Geluk, zette de secretaris van het Nederlandse comité U.N.I.C.E.F., de heer J. Eggink, in ecu bezielend betoog de doelstellingen van de ze internationale organisatie voor hulp aan kinderen, één der vele suborganisaties van de UNO uiteen. De U.N.I.C.E.F., waarvan de volledi ge naam luidt: „United Nations Inter national Children Emergency Fund", is op gericht op 11 december 1946 met het doel behoeftige kinderen uit de door de oorlog getroffen landen bij te staan. Langzamer hand is dit lichaam uitgegroeid tot een strijdorganisatie, die vecht voor het wel zijn van de kinderen en hun moeders. De heer Eggink noemde het jammer, dat zo vele UNO-organisaties zo weinig in de pu blieke belangstelling staan, terwijl toch naar zijn mening juist door die organisa ties de kans om oorlogen uit te bannen groter wordt. In 1950 werd bij het werk van de U.N.I.C.E.F. de nadruk meer ge legd op programma's op langere termijn. Aan de hand van vele voorbeelden schet ste de heer Eggink de grote nood, die er in de wereld heerst, vooral op het gebied van de volksgezondheid. In vele landen zijn de ellendige toestanden min of meer permanent. Twee van de drie kinderen, die geboren worden zijn slachtoffer van honger en ziekte. Ruim 600 miljoen kinde ren krijgen niet, waaraan zij behoefte heb ben. De meer gelukkige landen van het westen moeten met de nodige naastenlief de aandacht voor deze problemen hebben. De minder ontwikkelde gebieden lijden het meest door onwetendheid, bijgeloof en ingewortelde archaïsche gewoonten. De heer Eggink noemde de korte levensduur in deze landen uitermate schadelijk voor de welvaart, omdat de vele zieke mensen niet kunnen werken en toch moeten eten Daarom moeten in de eerste plaats ziekte, ondervoeding en onwetendheid worden be streden, waarbij begonnen moet wor den bij de aanstaande moeders. De U.N.I.C.E.F. helpt alleen landen, die erom vragen en dan nog alleen voor nationale plannen op langere termijn. Het geholpen land moet voor tenminste hetzelfde be drag als de U.N.I.C.E.F.-hulp in de kos ten bijdragen. Op deze wijze worden voed sel, geneesmiddelen, maar vooral opleidin gen betaald. De opleidingen zijn nodig, om de plaatselijke bevolking van de moderne hygiënische en medische mogelijkheden op de hoogte te stellen, zodat in de toe komst de mensen zichzelf voor een belang rijk deel kunnen helpen. Behalve de be strijding van ziekten wordt ook aandacht gewijd aan de verbetering van de voeding. Soms groeit zo'n aanvankelijk bescheiden hulpprogramma uit tot een algemeen ge zondheidsproject. Wat de financiering be treft is de U.N.I.C.E.F. afhankelijk van de steun v n verscheidene regeringen, maar ook van particulieren. Het zegenrij ke werk van deze wereldorganisatie is al leen mogelijk door medewerking van de gehele wereldbevolking. De heer Eggink deed aan het einde van zijn betoog een klemmend beroep op de aanwezigen om zich solidair te tonen en mee te helpen het werk onder dc kinderen in de minder ont wikkelde gebieden mogelijk te maken. De U.N.I.C.E.F. geeft hiertoe onder meer kaarten met nieuwjaarswensen uit, die verspreid worden via scholen en jeugd- Advertentie organisaties en die in Haarlem ook ver krijgbaar zijn bij „De Muurbloem", Le pelstraat 5. Na de pauze werd de film „Drie van on ze kinderen" vertoond, die een goed beeld gaf van het werk van de U.N.I.C.E.F. in verscheidene delen van de wereld. Advertentie HUUR rrC.VUR.XOOP KoninEinnewee 6 Telefoon 14024 Ten behoeve van de gedeeltelijke res tauratie van het perceel Spaarne 106 in Haarlem dat toebehoort aan het Leger des Heils. is een bedrag nodig van f 7000 De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft zich bereid verklaard in deze kosten voor f 2000 bij te dragen. B en W. van Haarlem stellen de raad voor in de restauratie bij te dra gen voor 20 percent van de kosten tot een maximum van f 1400. B. en W. van Haarlem vragen de raad een aanvullend krediet van 12 250 voor de aanleg van een centraal antennesysteem voor 110 woningen van de r.-k. woning bouwvereniging St. Bavo (noord) in Delft- wijk. Tevens vragen B. en W. een aanvullend krediet van 1600 voor het inrichten van badruimten in tien woningen nabij de Jan Haringstraat, van de woningbouwvereni ging „Huis ter Cleeff". Eveneens ten be hoeve van door deze woningbouwvereni ging geëxploiteerde woningen worden aan vullende kredieten van ƒ4.448.80 en f517,20 gevraagd voor voorzieningen tot de achter doorgangen en toegangen tot schuurtjes bij het complex van 83 woningen aan de Pla- netenlaan. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor het perceel Gravinnesteeg 8'8 rood aan te kopen voor een bedrag van f 15.000 Deze aankoop is volgens B. en W. nodig om het stallingprobleem van de brandweer tot. een bevredigende oplossing te brengen. Voor de aanleg van een garage is het no dig, dat enige aan de brandweerkazerne grenzende pei-cel en worden aangekocht Het college is zich ervan bewust, dat de gevraagde prijs de werkelijke waarde van het gebouw enigermate overtreft, maar meent toch het pand te moeten aankopen B. en W. van Haarlem stellen de raad voor aan de Stichting Kinderbewaarplaat sen Haarlem voor de jaren 1957 en 1958 een extra-subsidie van f 4600 toe te ken nen ten behoeve van de algemene loons verhogingen voor haar personeel. Binnen kort zal een voorstel worden gedaan een verhoogde subsidie voor 1959 toe te ken nen. Deze subsidieverhoging zal alleen gelden voor de verzorging van kinderen, waarvoor een sociale indicatie nodig is, die voor de gemeente aanvaardbaar moet zijn. Overwogen wordt de subsidie voor die gevallen te verhogen van 1.30 per kind per dag tot 2.20. Bij B. en W. van Haarlem is het verzoek binnengekomen van de rector van het Lo rentzlyceum, de heer dr. J. Thie, om ont slag uit zijn betrekking wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd. Dr. Thie, die op 8 april 1894 werd ge boren was van 1 september 1919 tot 1 sep tember 1920 leraar aan een bijzondere h.b.s. te Hoogezand en van 1 november 1920 tot 1 september 1921 was hij verbon den aan het gemeentelijk lyceum te En schede. Vervolgens was hij van 1 septem ber 1921 af, gedurende ongeveer zeven jaar leraar aan de tweede h.b.s.-b in Haar lem. Daarna werd dr. Thie directeur van de rijks h.b.s. té Hoorn, waar hij drie jaar bleef tot ziin benoeming volgde tot leraar aan het Vossius gymnasium te Amster dam. Op 29 juli 1937 werd hij door de r^rlemse gemeenteraad benoemd tot dnc^-teur van de tweede h.b.s.-b te Haar lem, waarbij hij de heer dr. J. J. van den Hoek opvolgde. Met medewerking van zwemclub Haar lem heeft de Keetelaarschool een ge slaagd zwemfeest gehouden in Stoop's bad in Overveen. De meisjes van de kunst- zwemgroep wisselden het programma af met demonstraties onder leiding van me vrouw A. Hölsken-Neve welke een dank baar onthaal vonden bij de talrijke aan wezigen. De heren Schaten en Denneboom zorgden voor een komische noot in het programma en oogstten met hun sprongen en capriolen van de hoge plank veel suc ces. Een estafette 8 X 25 meter zwemslag naar keuze in klasseverband sloot het wedstrijdprogramma af. Advertentie welke harmoniëren collectie in onze nieuwe PUILOVERS VESTEN SHAWLS HANDSCHOENEN HOEDEN ANEGANG 17 HAARLEM OVERHEMDEN NAAR MAAT BEVALLEN van een zoon 19 oktober: J G. Kreeft-Rozenhart; 21 oktober: J. No- tehoom-Jarings; H. A. Ouwens-Kardol; G- W. S. M. Noya-Visser; M. Datema-Hoog- karner; A. Loogman-Donker: J. M. M. Ka- terberg-Leuven; J. van Goor-Onder de Linden; W. M. Tesselaar-Tuijn; 23 oktober: J. H. Brocken-Korthouwer: BEVALLEN van een dochter: 21 ok tober: A. H. P. Teillers-Smit; 22 oktober: M- I-I. Glas-van den Berg: C. C. S. van Eerden-Sweekhorst; R. J. Bontekoe-van der Veldt. ONDERTROUWD: 23 oktober: W. El frink en M J. G. Staring; T. M. Jansen en M. C. van Vliet. GEHUWD: 23 oktober: L. J. van dei- Voort en W. C. M. Selhorst; P. C. Kroone en P. Verboom; P. van Bakel en W. M. Put; A. W. Koks en M. A. A. Broekhuizen; H. van der Zalm en C. Boogaart; A. Brand en A. M. van Bilderbeek; A- H. Groot Huize en C. C. van der Spek. OVERLEDEN: 20 oktober: S. G. Hoek stra, 49 j„ Seringenstraat; D. J. E. van de Pol-Vasen, 72 j„ Gen. de Wetstraat; G. F. Leunissen, 59 j., Spaarnrijkstraat; G. van de Klashorst, 84 j„ Kamperlaan; C- W. Vijfhuizen-van Vliet, 36 j„ Gasthuisves'c; M. C. Vermeulen-Vermeulen. 83 j„ Kleine Houtweg: N. Eijkel. 80 j„ Planetenplein; L. Vroom, 86 j.. Jansstraat; 23 oktober: W. J. Reijnders, 66 j„ O --rstraat:

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5