3egroting Heemstede sluitend gemaakt door aanspreken van saldi-reserves Magistrale vertolking van vergeten meesterwerk Streven naar bezuinigingen mag het verzorgingspeil niet aantasten UJoJ/a'na If"" TELEVISIE KAASENBROOÖ Schoolconcert te Bloemendaal DE BEURS van gisteren l6p\ Amsterdamse Beurs REIWOL Pasgerooide irisbollen werden verduisterd „THEODORA" VAN HANDEL Hond stal £ebakies uit winkel in Leidsestraat Voorzieningen aan gebouw „Het Baken" Onderwijskwestie in de Haarlemse raad K. Gorter op voordracht benoeming van rector aan Lourens Costerlyceum Damclub Hillegom verloor van Santpoort Kolendamp verstoorde feestvreugde GRATIS STOFZUIGER Scheepvaart VRIJDAG 24 OKTOBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT B. en W. VAN HEEMSTEDE hebben de gemeenteraad de conceptbegroting voor 1959 aangeboden. Deze is sluitend gemaakt door een bedrag van 397.000 te putten uit de saldi-reserves. In vergelijking tot vorig jaar is het nadelig saldo weer aanmerkelijk gestegen. In hun toelichting op de begroting zeggen B. en W. at zij zoveel mogelijk naar verantwoorde bezuinigingen hebben gestreefd, zon- |er evenwel het verzorgingspeil van de gemeente aan te tasten. Overigens achten en W. de stijging van het tekort alleszins te verklaren. De uitgaven van de gemeente ondergaan se Dreef, verzwaring van het hoogspan- Kn geleidelijke stijging, waartegenover ■èn onvoldoende compensatie van de in komsten staat. Alleen bijvoorbeeld de sa krisverhoging voor het gemeentepersoneel, ■:eper 1 april van dit jaar werd ingevoerd, stekende een extra-uitgave van 51.000 Kr jaar. Hiertegenover staat een ver hoging van de algemene uitkering uit het gemeentefonds van slechts 11.000. Voor ie vergroting van haar inkomsten is de ge beente aangewezen op de uitkeringen uit jet. gemeentefonds en rechtstreekse bij dragen uit 's rijks kas. Er bestaan slechts beperkte mogelijkheden om de inkomsten it eigen heffingen op te voeren. De stijging van de uitgaven wordt door je volgende cijfers duidelijk tot uitdruk king gebracht. In 1956 bedroegen de uit gaven per inwoner 165,30. In 1958 was jit bedrag gestegen tot 206,16. Voor vol lend jaar worden de gemeentelijke uit- javen geraamd op 214,83 per inwoner. De begroting wordt mede in ongunstige n beïnvloed door de hogere rentelast van geldleningen, in het bijzonder de wo- ngbouwleningen. De post rentelast van :e vaste leningen werd 65.000 hoger ge kamd dan voor 1958. Over de financiële verhouding met het -ik heerst nog volledige onzekerheid. B. W. hebben de hoop dat de nieuwe fi nanciële verhouding rijk-gemeenten, die p haar vroegst op 1 januari 1960 zal kun- ;>n worden ingevoerd, het opstellen van ;=n sluitende begroting mogelijk maakt, j-ezien de stand van de saldi-reserves is t dringend noodzakelijk. Eind volgend ar zullen de reserves namelijk minstens :;ecn bedrag van f 270.000 zijn geslonken. Na het in werking treden van de door commissie-Oud voorgestelde nieuwe fi- •anciële regeling zal dit bedrag nodig zijn de kortingen op te vangen, die de eer edrie jaren op de hogere uitkeringen uit et gemeentefonds zullen worden toege- ist. Op gunstiger uitkomsten in vorige enstjaren mag niet worden gerekend, er wijl de begroting voor 1956 evenals de earaan voorafgaande jaren aanvankelijk ïitend was. vertoonde de rekening over •56 uiteindelijk een nadelig saldo van bij- 88.000. Over 1957 wordt een nadelig eldo van ongeveer f 275.000 verwacht; in begroting was dit geraamd op 228.750 -ze cijfers tonen duidelijk aan hoezeer te verwachten hogere uitkeringen uit :t gemeentefonds de gemeente van pas Hen komen. 8. en W. wijzen erop, dat een belangrijk •1 van de politiekosten, ruim f 38.000 ten Ie van de gemeente zullen blijven. Plei- oven voor een buitengewone bijdrage compensatie van de politiekosten heb- «i niet tot resultaat geleid. Aan inkom en en uitgaven vertoont de begroting een ndbedrag van ruim 5.5 miljoen. B. en W. hopen de gemeenteraad vol enti jaar voorstellen te doen betreffende en verdere vervanging van de gasverlich- Z door elektrische verlichting, verbete ns van de verlichting aan de Heemsteed- Advertentie Gratis patronen en onderriem TEMPELIERSSTRAAT 68 Haarlemse rechtbank Een 21-jarige bloemistarbeider uit Hil- liom en een 22-jarige bloemistarbeider Dp Zilk hebben zich donderdagmiddag *or de Haarlemse rechtbank te verant- 'orden gehad wegens verduistering van isbollen ten nadele van een kweker in illegom. Tegen be»'de jongemannen eis- de officier van Justitie, mr. G. W. F. n der Valk Bonman, een gevangenfs- hf van zeven maanden, waarvan drie 'rwaardelijk, met een proeftijd van drie lar. 3e twee arbeiders hadden in augustus het oien van een partij bollen aangenomen, ■•middellijk na dat de bollen waren ge- oid, hebben zij volgens hun verklarin- vijftien a zestien zakken irissen Ogenomen en voor tien gulden per zak rkocht. Een 52-jarige Hillegomse bloe ^arbeider had zich wegens heling te rantwoorden. De man heeft toegegeven fel zakken irissen van de jongeman- h te hebben gekocht. Öe officier van Just'tie zei dat de jon- "lannen het vertrouwen van hun werk- ''er hadden misbruikt. Een gevoelige 'afmoet hun diudelijk maken dat zij zich aan andersmans goed mogen vergrij- Tegen de arbeider die d° irissen had aaald eiste de officier dezelfde straf als fan de jongemannen. Hij achtte de 52- "ge man, die reeds enkele malen met rechter in aanraking is geweest, moreel isprakelijk voor de verduistering. 3e raadslieden mr. J. G. Bettink, mr. c R. M. van Cranenburgh en mr. O. F. Oberman bepleitten een lichtere straf. rfn 38-jarige Amsterdammer zou op 14 'k-mber uit een Duitse auto, die in Zand- ®rt stond geparkeerd, een belichtings- 'ier hebben weggenomen. De man, die acht maal is veroordeeld, had dit feit rgoeiiijkt met de opmerking: „Het was a'' een belichtingsmeter. En trouwens, was een Duitse auto". De officier re ide nem het feit ernstig aan en eiste maanden met aftrek. Mr. J. Janso- vroeg een psychiatrisch rapport over •lachte te doen uitbrengen. 'itspraak in deze zaken op 6 november. ningsnet en vervanging van elektriciteits meters. Het bouwrijp maken van terreinen ten westen van de Herenweg zal aanzien lijke bedragen vergen. Pro memorie zijn werken vermeld, waar van in het geheel niet zeker is, of zij reeds in het begrotingsjaar ten uitvoer zullen worden gebracht. De financiële mogelijk heden zijn onder meer bepalend voor de uitvoering. Op deze staat van werken komen voor: mechanisatie van het bevol kingsregister, de uitbreiding van het raad huis. de bouw van een politiebureau en de aanleg van nieuwe zwemvijvers. Voorts: verbetering van het wegdek aan de Dreef tussen Julianaplein en P. Aertszlaan, ver betering van een gedeelte van de Valken burgerlaan. Glipperweg en rondweg om de Glip, alsmede verbetering van het wegdek van de Leidsevaartweg tussen Amsterdam se Waterleiding en de grens van Benne- broek. Verder ligt in het in de bedoeling in de nabije toekomst de Zandvoortselaan te verbeteren. Op het programma staan de uitbreiding van het gebouw van Openbare Werken en de brandweerkazerne, de uitbreiding van het verversingshuis in „Groenendaal" en de bouw van een staantribune op de sport parken. Mogelijk zal worden overgegaan tot het bouwrijp maken van terreinen ten zuiden van „Ipenrode". Als voor volgend jaar volgens dezelfde richtlijnen bouwvolume zal worden toege kend als voor het lopende jaar, betekent dit, dat in 1959 geen wezenlijke bijdrage tot opheffing van het woningtekort kan wor den verwacht. Dit jaar werd slechts bouw volume voor 54 woningwetwoningen ont vangen. De bouw van dertig premiewonin gen, waarvoor in juni een krediet werd uitgetrokken, heeft nog geen goedkeuring ontvangen. De perspectieven zijn dus niet zeer gun stig. Als voor de bouw van premiewonin gen medewerking van het ministerie wordt verkregen, kan de verdere bouw van premiewoningen worden overwogen. Voor de financiering daarvan zou het restant van het aan de gemeente ten goede ge komen deel van de opbrengst der rente- spaarbrieflening ten goede kunnen komen. Voor het onderwijs zijn hogere bedra gen vermeld. Voor het gewoon lager on derwijs zijn de kosten per leerling ge raamd op 54,45 (1958: 50,10), voor het uitgebreid iager onderwijs op 68,38 (1958: f 69.47). Bij de ramingen van de bedragen voor het middelbaar onderwijs wordt rekening gehouden met een toeneming van het aantal Heemsteedse leerlingen op de Haarlemse scholen. De winsten van het gas-, het water- en het elektriciteitsbedrijf zijn geraamd op f 254.569,De geraamde winst is hoger dan die van 1958. De resultaten van de bedrijven worden gunstig beïnvloed door een daling van de kolenprijs. Subsidies Bij de concept-begroting is een uitvoe rige lijst van de subsidies gevoegd. Over het algemeen zijn deze gelijk aan de sub sidies in het lopende jaar. Vooral met de steun aan organisaties op het gebied van de volksgezondheid zijn grotere bedragen gemoeid. Ook voor culturele en charita tieve verenigingen, alsmede voor sport- en jeugdorganisaties zijn subsidies geraamd. De Christelijke Oratoriumvereniging te Haarlem heeft donderdagavond op waar dige wijze het Handel-seizoen met de uit voering van het vrijwel vergeten orato rium „Theodora" ingeluid. Deze keuze van dirigent George Robert was een schot vlak in de roos. Wij dachten dat wij Handel kenden, maar ter bevestiging van zijn wer kelijke grootheid, die tevens ook een ver rassende verscheidenheid in het idioom der barokmuziek betekent, ontbrak nog dit su blieme werk, dat de volheid van zijn genie verraadt. Ik zou slechts in herhaling tre den, wanneer ik de inhoud en de geschie denis van dit christelijke oratorium hier nog eens ging uiteenzetten, nadat ik er een vrij uitvoerig artik,el aan wijdde in ons blad vari verleden zaterdag. Doch toen had ik het werk. gebogende partituur, slechts innerlijk gehoord en dat is voor een stuk barokmuziek, dat rekent op het her scheppende vermogen van het uitvoerende apparaat, alt';d nog betrekkelijk. De ver rassingen zitten dikwijls daar waar men ze niet zou verwachten, namelijk in de on geschreven noten van het continuo, de stu wende partij die vult en kleurt en levenl maakt. Maar nu wij „Theodora" gehnnrd hebben, zoals het gegeven dient te worden kunnen wij met overtuiging zeggen, dat het werk nog mooier is dan wij ver moedden. Het zij toegegeven dat de uitvoering niet geheel zonder vlekjes was. maar laten wij niet zo kleingeestig zijn om een hartver warmende en grandioze indruk te bederven met deze te gaan opsommen. Liever geven wij uiting aan onze bewondering voor de resultaten, die George Robert met koor. solisten, orkest en continuo heeft weten te bereiken, want die waren waarlijk niet gering. Momenten van hoogspanning, die het genie als het ware voelbaar maken en de toehoorder koude rillingen kunnen be zorgen. waren talrijk, dank zij de toege wijde samenwerking van de zangsolisten Dora Lindeman, Aafje Heynis, Annie Her mes, Leo Larsen, Wim van Gerven en Ca- rel Willink, het koor der Christelijke Ora toriumvereniging, de claveciniste Bets Ne- derkoorn, de organist Albert de Klerk en het Noordhollands Philharmonisch Orkest allen reag°re id op een overtuigende leiding. En laten wij daarbij ook niet ver geten wat het betekent een dergelijk werk te kunnen realiseren, wanneer men be- Advertrntie Het adret ir en blijft GROTE HOUTSTR. 131 en SMEDESTR. 7 Keuze uit-wereldmerken Bij de Haarlemse politie is een eis t.ot schadevergoeding binnengekomen van een banketbakkei uit de Leidsestraat in Haarlem, die zich erover beklaagde, dat een hond dagelijks uit zijn winkel gebak jes stal. Uit het onderzoek bleek, dat de hond een langharige grijsgekleurde reu het eigendom was van een 34-jarige monteur, die eveneens in de Leidsestraat woont. Het gemeentelijke gebouw aan de Ba- kenessergracht 10 te Haarlem, dat onder de naam „Het Baken" in gebruik is bij de Arbeidersjeugdcentrale, behoeft dringend verbetering. B. en W. vragen de raad een krediet van 6.600 voor het traffen van verscheidene "oorzieningen, zoals schilde ren, aanbrengen van nieuwe bekledingen voor wanden en deuren, het maken van nieuwe plafonds en een nieuwe schoor steenaansluiting en het verbeteren van wasgelegenheid en toiletten. schikken kan over een orgel als dat van Cavailk Coll van de Haarlemse Concert zaal, dat deze avond zijn frappante kwali teiten ruimschoots mocht demonstreren. Wij hebben dus op magistrale wijze een meester erk horen vertolken. En velen zullen zich met ons afvragen hoe het mo gelijk is geweest, dat een zo rijke compo sitie in de loop van ruim twee eeuwen een zo geringe belangstelling gevonden heeft, dat het zo goed als in het vergeetboek terecht kwam. Och. een componist kan wel eens zijn eigen concurrent zijn, vooral als hij. zoals Handel, zoveel geschreven heeft en bovendien zijn naam met een „Messias" gevestigd heeft. Is de Bach van de „Mattheuspassie" ook niet de concurrent van de Bach der „Johannespassie" geble ven? Maar bovendien is het zo goed als. zeker, dat de tijdgenoten van de componist hun gevierde Handel niet voor honderd percent in ..Theodora" herkenden, omdat hij in dit oud-christelijke martelaarsdrama dieper peilde en meer gewaagde effecten te pas bracht dan men van hem gewend was. En dc volgende generaties zaten met het feit dat ze vervreemd waren van een uitvoeringsnraktijk. die de waarde van een werk als ..Theodora" in hoogste instantie bepaalt We zijn nu gelukkig zover, dat dit bezwaar niet meer geldt en wij danken er de ontdekking aan van een meester stuk Dank zij de durvende daad van G -o'-ge Robert met zijn C.O.V. Het succes dat zi.i er mee verwierven, moge tot navolging inspireren. Jos. de Klerk Advertentie SJ G NLA A t Té.chnifch speelgoed B A |.T E UOI S S T AT 6 M A A R L E M Het gemeentebestuur van Bloemendaal heeft, voor dit seizoen enkele pedagogische concerten voor de leerlingen van openbare en van bijzondere scholen georganiseerd. Het. is een experiment, waarvan men het resultaat met belangstelling tegemoet kan zien. Het geven van instructieve concerten aan de schooljeugd is geen eenvoudige aangelegenheid en niettegenstaande de ervaring van jaren, die men in enkele muziekcentra van ons land met deze con certen al heeft kunnen opdoen, lopen nog steeds de meningen van pedagogen uiteen over de vorm, waarin deze concerten het doeltreffendst gegeven kunnen worden. Mij lijkt een intieme beslotenheid voor leugdconcerten en dan met een beperkt auditorium het meest gewenst. Daarom geloof ik dat voor de schoolconcerten, zo als men die te Bloemendaal wil geven, een belangrijke waarborg voor het slagen daarvan aanwezig is. Het eerste concert, dat donderdagmid dag werd gegeven, werd namelijk in de sfeer der beslotenheid gehouden en slechts een beperkt aantal jongens en meisjes van de Bioemendaalse scholen be zocht het concert, dat tweemaal in het jeugdhuis aan de Donkerelaan werd ge geven. Een strijkkwartet, gevormd door de violisten Sander Hesselink en George Lindeman, de altviolist Folly van der Kooy en de violoncellist Wim Mertens, vertolkte muziek van Antonie Vivaldi, Johann Sebastian Bach en van zijn zoon Carl Philipp Emanuel Bach, waarover Sander Hesselink beknopt wat vertelde. Het zou de moeite waard zijn eens een onderzoek in stellen naar de bevindingen van de Bioemendaalse jongens en meisjes, naar hun appreciatie van de muziek en naar hun indrukken van de uitvoeringen. Met het oog op de zin van de schoolcon certen en op het bestendigen daarvan ~ou dit onderzoek niet zonder betekenis zijn. En in elk geval moet men verheugd zijn over het loffelijk initiatief van het Bioe mendaalse gemeentebestuur, dat de school jeugd in contact zal kunnen brengen met een van de belangrijkste kunstuitingen van de mensheid. P. Zwaanswijk Advertentie KRAANTJE-LEK - OVERVEEN JAGHTHUIS ANNO 1542 Tel. 13685 Jachtseizoen 19S8 is geopend. Gedurende deze periode reserveren we gaarne uw tafel in ons specifieke wildrestaurant. Thans met buslijn 9 uit beide richtingen bereikbaar B. en W. van Haarlem verzoeken de raad een bedrag van 8.125 ter beschikking te stellen voor de verstrekking van gelden ten behoeve van de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen met het oog op de voorlopige huisvesting van klassen van de nieuw te bouwen bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs op een terrein aan de Ri chard Holkade in Haarlem. Voorts vragen B. en W. 1.940 voor het aanschaffen van boeken ten behoeve van de school aan het Roerdompplein 19 met het oog op de invoering van een nieuwe methode voor de vakken Nederlandse taal en rekenen. Verder zullen er bedragen van 700 en 600 nodig zijn voor de vervanging van de piano's in de Minister Van der Leeuw- school en de prof. dr. Gunningschool. Voor de aanschaffing van boeken en leermid delen voor de Jan Gijzenschool dient ver der een bedrag van 685 uitgetrokken te worden. Het bestuur van de school in de Velserstraat 17 vraagt vervolgens f 362 voor het aanschaffen van boeken wegens uitbreiding van het aantal leerlingen. Voorts vragen B. en W. de raad om de heer G. Sipkes als onderwijzer aan de Theo Thijssenschool te benoemen. Benoemingen B. en W. verzoeken verder om tot tijde lijk leraar in de handenarbeid aan het Coornhertlyceum te benoemen met ingang van 26 september 1958 de heer C. P. de Jonge en met. ingang van 1 september 1958 de heer L. Tollenaar, beiden te Haarlem Aan het Karei van Manderlyceum worden verder benoemd tot tijdelijk lerares in de biologie mevrouw ir. Ch. van der Waals- Koenigs te Heemstede; tot tijdelijk lerares in de Franse taal mevrouw M. A. Losecoot Vermeer-Veegens te Heemstede en tot tijdelijk lerares in de muziek mejuffrouw A. H. Michielsen te Bloemendaal. Op de voordracht ter benoeming van een onderwijzer aan de Dr. Huetschoo' staat de heer J. Helleman en op de voor dracht ter benoeming van een onderwijze res aan dezelfde school staat als eerste me juffrouw B. C. Kui.iper te I.Tmuiden en als- tweede mejuffrouw F H T. van Wijk te Den Haag. Tenslotte luidt de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de Chr. Huveensschool als volgt: 1. mejuf frouw G. E. Eckstein te Haarlem; 2. mejuf frouw A. H. Donker te Haarlem en 3 mejuffrouw H. A. Keersen te Aalsmeer fKêr t AMSTERDAM De meeste belangstelling ter beurze ging uit naar de aandelen Unilever en AKU Beide fondsen, aldus de beurs zijn bij de koersstijging van de laatste dagen bij de overige internationale waarden ten achter gebleven. Publiek en beroepshandel wa in beide fondsen actief en namen de stuk ken uit de markt. Het gevolg hiervan was. dat deze vraag het aanbod verre overtrof, waardo de koers aanmerkelijk hoger kwam te liggen vergeleken bij de vorige slotprijs. De opening voor Unilever kwam op 430 en steeg daarna, op aanhoudende vraag, tot 433. De vorige slotkoers was 425 AKU werd bij de opening op 232 verhan deld en liep in het verdere beursverloop tot 235'/» op. De koerswinst voor de kunst zijdeaandelen vergeleken bij woensdag be droeg bijna 6 punten. Aandelen Philips, die de vorige dag een forse koersstijging ondergingen, bleven bi) de opening thans op 371>/2 goed prijshou dend maar trokken aan tot 373. De 5 per cent converteerbare obligaties Philips kon den zich gemakkenlijk op de vorige slot prijs handhaven en noteerden 163'/». Hel buitenland is voor het ogenblik blijkbaar verzadigd en bleef uit de elektronenmarkl Hierdoor .varen de omzetten voor Philips- papieren belangrijk geringer dan de vo rige dag. De oliewaarden konden zich niet los maken van de weifelende houding in Wall- street van de laatste dagen. In overeen stemmine met de slrlkoers in New York waren aandelen Kon. Olie in Amsterdam op f 189.70 bijna twee gulden lager en hieven iets onder pariteit New York. De handel in deze hoek was minimaal niet tegenstaande Neww York op lagere prijzen belangstelling voor de olieaandelen had. De handel in scheepvaartwaarden was iets levendiger dan de voorafgaande dager het geval is geweest.. Hiervan profiteerden aandelen Scheepvaartunie met een koers winst van ongeveer 2 punten. De overige waarden in deze sector waren goed prijs houdend tot een punt hoger Aan de hausse in certificaten Deli is een einde gekomen Bij kalme handel werd hier ongeveer een gulden verlies geboekt. De overige hoofd fondsen op de cultuurmarkt ondergingen geen noemenswaardige veranderingen Staatsfondsen waren door elkaar genomen prijshoudend. De emissies, zij het kleine, blijven de landacht van de beurs vragen Binnen kort komt. Sikkens' Lak met een aandelen emissie met claimrecht- De aandelen wer den op ongeveer 530 vernomen tegen een laatst gedane koers van 516. Aandelen Heineken's Bierbrouwerij werden op 445 bieden geadviseerd in verband met on der andere de herkapitalisatiebonus. De vorige notering van deze aandelen was 391. Claims Vereenigde Glas werden iets lager op 90 vernomen. Rentespaarbrie- ven bleven op 113 onberoerd door de aan staande nieuwe uitgifte tot een bedrag van ongeveer J 50 miljoen. Aandelen Leidse Wol werden 4 punten hoger op 167 gead viseerd De claims n.v Ingenieurc-Rureai' voor Bouwnijverheid, in verband met de aandelenemissie groot 825 000 werden op 300 belangrijk boven de theoretische waarde geadviseerd Prolongatie 3'/s per cent. (ANP). NEW YORK De beurs leefde enigszins op door eer? Jijging in de spoorwegwaarden en enkele flinke winsten bij verscheidene geselec teerde fondsen. De aandelenomzet nam Aangezien dc heer A. A. Lucieër te Enk huizen zijn benoeming tot rector van het Lourens Costerlyceum niet heeft aan vaard, stellen B. en W. van Haarlem dc raad voor het besluit tot zi.jn benoeming van 2 juli 1958 in te trekken. B. en W. hebben overwogen of er een nieuwe op roep van sollicitanten voor deze functie ge plaatst zou moeten worden. Na ampele overweging zijn B. en W. evenwel tot dc conclusie gekomen, dat zulks onder de hui dige omstandigheden weinig effect zou sor teren. Op grond daarvan hevelen B. en W. de raad thans ter benoeming van een rec tor van genoemd lyceum aan de heer K. Gorter, directeur van de h.b.s.-b met vijf jarige cursus. Bij het besluit van 2 juli 1958 heeft de raad onder meer bepaald, dat van het cursusjaar 1958-1959 af geen eerste klas sen aan het Lourens Costerlyceum zullen worden verbonden, zodat deze over vier jaren zal hebben opgehouden te bestaan. Door de benoeming van de heer Gorter tot rector van genoemd lyceum komt een belangrijk deel van de redenen, welke tot het besluit van 2 juli hebben geleid, aldus B. en W. te vervallen. Het verdient daar om naar de mening van B. en W. thans aanbeveling de h.b.s.-b met vijfjarige cur sus op te heffen en deze op te nemen in het Lourens Costerlyceum. Hiermee wordt tevens tegemoetgekomen aan de van verschillende zijden geopper de bezwaren tegen het bestaan van een uitstervende school, voor welke bezwaren B. en W. begrip hebben. Daarom stellen B. en W. na overleg met de commissie van bijstand van onderwijszaken de ge meenteraad voor te besluiten tot opheffing van de h.b.s.-b en tot het opnemen van de klassen van deze school in het Lourens Costerlyceum. Tevens verzoeken B. en W. de raad aan de docenten eervol ontslag te verlenen we gens opheffing van hun betrekking. In een volgend voorstel aan de raad stellen B. en W. echter voor de heer M. Boll, de heer G. Comello, mejuffrouw C. N. H. de Jong, de heer J. D. de Jong, de heer C. G. Jonkergouw, de heer K. K. Robertus, de heer dr. ir. M. J. van Tussenbroek, de heer ir. J. van Wamel, de heer J. H. Wes terhof, de heer G. Wijling, de heer R Bloem, mevrouw J. W. Gerhards, de heer dr. J. R. H. de Smidt, de heer P. L. Val- ter, de heer H. G. S. Snijder, de heer H. Hovius en de heer J. Henstra als leer krachten te benoemen aan het nieuwe ly ceum. Hoewel de Damclub Hillegom de beste papieren had, heeft zij de wedstrijd tegen Santpoort met 11-9 verloren. Om halftwaalf was de stand nog 8-8 en had Hillegom de winst voor het grijpen. Waarschijnlijk door de spanning en het grote aantal varianten raakten de beide Hillegom-spelers de draad kwijt en be haalden ook, tot grote teleurselling van de toekijkende plaatsgenoten, slechts één punt. Met de geboorte van Petra Ellen, doch ter van het echtpaar CombeeJongenotter, was het inwonertal van Bergsenhoek op 4000 gekomen. Overgelukkig was vader Combee met het spaarbankboekje van het uemeentebestuur thuisgekomen. Daags na de feestelijke gebeurtenis heerste er in het huis aan de Rottekade droefenis. Des mor gens werden namelijk vader, moeder en de baby bedwelmd door kolendamp aange troffen Petra was spoedig weer bij, maar het echtpaar was er heel wat slechter aan toe. In bewusteloze toestand is het naar een ziekenhuis te Rotterdam gebracht. Ook de baby is daarheen vervoerd. weer toe. Er lag vrij veel nieuws ten grondslag aan de stijging: enkele goede dividenden, bedrijfsinkomsten. statistieken en de verwachting dat de agrarische win sten belangrijk hoger zullen zijn De tabaksgroep was willig In de industriële sector waren de chemie-, metaal- er? auto- groepen flauw. De spoorwegsector en die van openbare nutsbedrijven waren vaster Op enkele fondsen na sloot de beurs be neden hoogste dagwaarde. Het 'ndustriesemiddelde kwam van 542,31 op 540.72: dat voor spoorwegen van 145.59 op 147.02 en dat voor openbare nutsbedrij ven van 82.07 op 82.28. Van de 1201 ver handelde fondsen sloten er 474 hoger en 497 lager. De aandelenomzet steeg van 3.500.000 tot 3.610 000 OJPI) Slotkoers Hec gisteren 13.45 3-3 l4"/n Nederl 47 91'/? 91H 3 °/n Nedl. 1962 64 94'4 94 Woningbouw 1 'r 168% Pr. A'dam '56 1 85 Pr. A'dam '56 tl. 94^ Pr. A'dam '56 '11 94% Pr. R'dam 52 I 94,8/,« Pr. R'dam '52 II. Pr R'dam 57.... 104%! A.K.U 235% 237 Calvé Delft 31? 345 Van Gelder Zonen 185 184 K N Hoogovens 335 335 Nederl. Ford 184 184 N Kabelfabri^k 292 292 gew.Philips Gloeil 373 375 Pref.Phi'ipsGloetl 173 'nilever 433 Vz 437 Wilton Fvenoord 196% 197 Werf Gusto 159% 159% Oordtsche Petrol 784% 775 Kon. Petroleum 190 188,10 Billiton 173 173 Vdam Rubber. 74% 73% K.L.M 100 100 Holl. Amer. Lijn 150 150 K N.S.M 161% 162 N Scheepv Unie 130% 131 v Nievelt Goudr 132 132 'hs v Ommeren 248% 249% d V.A 116% 115% ■Himaatschappi.i 127 125,50 \msterd. Rank 249% 248 Nat. Handelsbank 94 94% Ned. Handel Mij 185% 185% Rotterd. Bank 204% 205 Twentsche Bank. 18" Anaconda Copper 61% 60 Bethlehem Steel.. 51H 51 U.S. Steel 83% 83 Va General Motors. 49'% 48% 81% 83 25% 25 H Advertentie in bruikleen bij reparatie GR. HOUTSTRAAT Tel. 16693 132 Alblasserdijk, pass. 23 Ouessant n. Lissabon Amstelmeer, 23 50 m. o. Periin n. U.K. Aagtedijk, 23 te Aden verwacht, v. Suez. Ampenan. 24 in Suezkanaal n. Port Said. Asterope 23 v. Amsterdam n. Hampton Roads Aegis. 23 te Curagao verwacht v. Pto. Cabello Akkrumdijk, 23 te Rio de Jan. v. Angradosreis Aldabi, 23 te Santos v. Rio de Janeiro. Attis, 23 te San Juan verwacht. Abida, 25 te Moni verwacht. Alhena, 23 te Hamburg verwacht. Amstelstad, 23 te Amsterdam verwacht. Amstelbrug, 23 nog steeds te Bahrein. Annenkerk. 23 t.e Aden v. Mombasa. Amstellaan, 23 50 nr. z.o. Wight n. St. Lawri Amerskerk, pass. 23 Majorca n. Antwerpen. Aalsdijk 24 te Djibouti. Abbekerk, 24 te Aden. Albireo, 23 v. Aden n. Karachi. Ameland, pass. 23 Guardafui n. Singapore Axgos, 22 v. Sudabay, 24 te Cavalla. Arkeldijk, 23 te New York. Aagtekerk. 24 te East-London. Alnati, 23 te Bahia. Andijk. 24 te Tampico. Alwaki, 23 v. Aden n. Colombo. Amstelkroon, 23 228 m. n.w. Pt. Darwin n. U K Banggai, 23 v. Singapore n. Manilla. Bloemfontein, 23 te Amsterdam. Bengkalis, 23 25 m. n.n.w. Lissabon n. A'dam Breda, 22 270 m. n.o. Fayal n. Bremen. Castor, 23 v. Amsterdam n. West-Indië. Baarn, 23 te Amsterdam. Bussum, 24 v. Suez n. Rastanura. Banda, 23 v. Manilla n. Balboa. Calisto, 23 te Norfolk verwacht. Caltex Pernis. 23 te Bahrein verwacht. Cradle of Liberty, pass. 22 Europapoint n. P Saia Crania, 22 990 m. z.w. Flores n. Curacao. Carillo, 23 v. New Orleans n. Havana. Camitia. 1/11 te Algiers verwacht n. Calcutta. Ceronia, 27 te Abadan verwacht. Cinulia, 30 te Rotterdam verwacht. Corilla, 6/11 te Abadan verwacht. Calt. Nederl.. 23 320 m. z.z.o. Karachi n. Karachi. Cistula. 22 v. Bangkok n. Pladju. Caltex The Hague. 23 v. Bahrein n. Rastanurla. Carrillo, 24 te Havana. Caltex Rotterd., 23 25 m. w.n.w. Bizerta n. Sidon. Casamance, 23 65 m. z.z.w. Finisterre n. Rouen. Charis. 23 te La Guaira. Drente, 24 te Djeddah verwacht. Daphnis. 25 v. Kingston te Turks eil. verwacht. Dordrecht, 23 te Trinidad v. Rio de Janeiro. De Eerens, 23 v. Dubai n. Ummsaid. Elizabeth B. 23 300 m. z.w. Landsend n. Londen. Etrema. 26 te Berre verwacht. Eemdijk. 23 te Rotterdam verwacht. Eenhoorn. 23 v. Kalamata n. Rotterdam. Eemdijk, 23 te Rotterdam. Farmsum, 23 20 111. z.w. Beachyhead n. Houston. Friesland KRL. 23 te Port Tasis. Gaasterland, 25 voor IJ muiden verwacht. Gaasterkerk, 23 in Suezkanaal n. Penang. Grootekerk. 23 te Beira v. Lour. Marqués. Gooiland, 23 te Amsterdam. G'iessenkerk, 23 180 m. n. Port Sudan n. Pt. Said. Gooiland. 24 v. Hamburg te Amsterdam. Garoet. 23 v. Port Swettenham n. Aden. Gordias, 24 te Fort de France. Hector, 23 te Algiers. Hermes. 24 te Gothenburg. Helicon, 22 v. Bremen n. Antwerpen. Hydra. 23 te Barranquilla verwacht. Hoogkerk. 23 v. Amsterdam n. Hamburg Hathor. 23 90 m. o. Gibraltar n. Algiers. Hera, 23 200 m. n.o. Azpren n. San Juan. Ivoorkust. 23 te Hamburg verwacht. Jagersfontein, 23 70 m. n.w Kp. Blanco n. K'stad. Johan van Oldenbarnevelt., 23 370 m. z.w. Cocós eilanden n. Fremantle. Japara KRL, 24 te Newport News. Kara, 23 370 m. z.w. Socotra n. Mena. Kenia, 23 90 m. z.w. Las Palmas n. Rotterdam. Kenn.land. 23 275 m. w.n.w. Kp. Blanco n. Bahia Khasiella. 23 v. Santiago de Cuba n. Curacao. Koratia, 25 te New York verwacht. Karsik, 23 te Tanga. Korovina. 24 te Mombasa. Krebsia, 23 150 m. w. Penang n. Curacao. Kylix, 23 v. Las Palmas n. Curacao. Kabylia 26 te San Lorenzo verwacht. Katelysia. verm. 24 v- Rouen n Curacao. Kellia, 23 te Curacao verwacht. Hosicia, verm. 24 v. Isle of Grain n. Thameshaven 'Lryptos. 23 te Curacao. Korenia, 23 te Limhamn v. Rotterdam. Kasimbar. 23 te Fak Fak verwacht. 1 sarderkerk, 23 6 m. z. Aden n. Suez. Laertes. 24 te Hongkong verwacht v. Kobe. Loosdrecht 23 60 m. z.w. Rome n. Port Said Leersum, 23 v. Amsterdam n. Bremen. Leto, 24 te Rotterdam. Limburg. 23 te Abadan v. Kuwait. Lemsterkerk. 23 te Bahrein. Lindekerk, 23 300 m. n.w. Str. Ormoesz n. Suez. Larenberg. 23 420 m. o.n.o. St. Helena n. K'stad- Laurenskerk. 23 16 m. n. Warnemünde n. Stettin. La wak, 24 te Mombasa. Limburg. 23 v. Abadan n. Bombay. Llssekerk, 24 te Mombasa Munttoren. 23 175 m. z.w. Ushant n. Heysham. Maron. 23 v. New York n. Curacao. Meliskerk, 23 te Antwerpen Montferland, 24 te Bahia. Maashaven. 23 95 m. z.z.w. Finisterre n. Antw. Mapia, 23 200 m. n.w. Djeddah n. Singapore. Maureen, 23 660 m. o. Kp. Race n. Key West. Meerkerk, pass. 23 Berlengas n. Antwerpen. Mississippilloyd. 23 100 m. z.w. St. Vincent na»' Iskenderun. Molenkerk, 23 rede Beira verwacht. Maas. 23 t.e Lattakia verwacht. Maasdam, 23 te Halifax verwacht. Maaslloyd, 24 te Vera Cruz verwacht. Macoma, 28 te Pladju verwacht. Mi'tra, 5/11 te Shellhaven verwacht. Moordrecht, 2/11 te Suez verwacht v. B. Mashui Maaskerk, pass. 23 Palma (Ma.iorca) n Antw. Nestor, 24 te Baltimore. N ij kerk, 23 v. proeftocht te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 23 te La Guaira verwacht. Ondina. 23 v. Pulu Sambu v Miri. Ouwerkerk. 22 v. Hongkong n Shanghai. Ovula, 23 te Singapore. Poseidon. 24 te Carupano. Parkhaven. 23 v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Peperkust, 23 v. Abidjan n. Civercess. Pygmalion. 22 570 m. 570 m. n.o. Tr'dad n. Trinidad. Prins Willem van Oranje, 23 te Antw. v. Quebec. Rotti, 23 100 m o. Ceylon n. Belawan. Ridderkerk. 23 v. Marseille n. Genua. Rijnkerk, 23 te Bremen. Ridderkerk. 23 v. Marseille n Genua. Rita. 26 te Pladju verwacht v. Penang. Rondo. 22 380 m. w.z.w. St. Helena n. Kaapstad. Radja, 23 te Mena Al Ahmadi. Sarangan. 23 170 m. z.o. Malta n. Malaga. Stad Amsterdam, 25 te Amsterdam verwacht Sommelsdiik. 23 te Rotterdam. Sibajak. pass. 23 Minicoy n. Aden. Stad Rotterdam, pass. 23 Wight n. Pepel. Stad Schiedam, pass. 23 Algiers n. Bona. Stad Vlaardingen. 23 te Emden. Straat Torres, 23 v. Colombo n. Penang. Scherpendrecht, 23 35 m. w. Dakar n. Accra. Senegalkust. 23 100 m. z.z.w. Finist. n. Duinkerken Soestdijk, 23 v Boston n. Philadelphia. Stat. of Lib., 23 600 m. w.n.w. St Vine. n. P. Said Steenwijk, 23 17 m. w.n.w. Casgquets n. Norfolk. Straat Cook. 23 100 m. o. Albany n. Adelaide. Sloterdijk, 23 700 m. n. Azoren n. New York. Stentor, 24 te Port of Spain verw. v. Pto. Ordaz. Saroena, 23 te Pladju. Schie, 23 260 m. o. Malta n. Ceuta. Salatiga ,24 te Port Said. Silindoeng, 23 v. Bangkok n. Singapore. Straat Soenda, 24 te Rio de Janeiro. Seven Seas. 25 te Southampton verwacht, Sommelsdiik. 23 te Rotterdam verwacht. Stad Alkmaar, pass Beachyhead n. G. v. Mexi Straat Johore. 24 te Sydney. Tawali. 23 60 m. zzo Madras n. Tuticorin. Tero, 23 200 m w. Lissabon n. Antwerpen. Tlha. 23 te Riemen verwacht v Hamburg. Tjipondok. 23 v Makassar n. Probohngo. Trajanus, 23 470 m. n.o. Azoren n Amsterdam heobaldius. 23 v. Rolterri. n. mena Al Ahn Tibia, 2/11 te Port Elisabeth verwacht. Tomori. pass. 23 Gibraltar n. Savona Tappanzee, 23 t.a. Bandar Shapur. rhelidomus, 23 v. Fao n. Singapore, romocyclus. pass 23 Algiers n Rotterdam. Telamon, 24 te Georgetown. Tahama, 23 380 m. n.n.o. Sokotra n. Kaapstad Vasum, 23 500 m. o. New York n. Curagao. Vivipara, 22 v. Pta. Cardon n. Rotterdam. Van Noort, 25 te Auckland verwacht. W. Alt. Jones, pass. 23 Pt. Elisabeth n. Ph.delphia. Waterman, 23 145 m. w.z.w. Lissab. n. L. Palmas. Willemstad. 24 te Guadeloupe verw. v. Madeira. Wonosari. 23 300 m. o.z.o. K. Race n. Alexandrië. Westland. 22 200 m. n o St. Paulsrock n. B Aires. Weltevreden 23 te Barcelona Wonosobo. 22 v. Singapore n Karachi. Wieldrecht, 23 te Providence Woltersum, 23 te Houston verw. v- Antwerpen. t.Tssel, 24 v. Rotterdam n Alexandrië. 7uiderkerk. 23 820 m. z o Guardafui n. Aden. Zonnekerk, 23 v. Tanga n. Mombasa. Zaankerk, 23 80 m. z.z.w. Finisterre n Antwerper Zeeland. 24 te Saigon verwacht. Zuiderkruis. 23 Algiers gepass. n. Port Said. SLEEPVAARt Barentsz Zee. 22 v. Maassluis n. Portsmouth. Blankenburg, 22 v. Portsmouth n. Maassluis. Gele Zee. 24 v. Maassluis n. Portsmouth. Humber, 24 48 m. n.o. Gibraltar n Southampton Loire. 22 46 m. n w. Walvishaai n Walvisbaai. Noordzee. 24 te Barcelona Tasmanzee, 22 420 m. z.w. Calcutta >1 raioi,ti.a.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7