Golden Fiction Federatie van mensenrechten ijvert voor 37 verstekelingen <zBrieven aan de redactie ^Praatótoel Onder ons gezegd... toch maar liever... Ook Noorwegen verwerpt Frans idee voor NAVO-triumviraat 0/2 de Aambeien? Voorbereidend werk voor Assoean-dam Een scène uit „Operatie Amsterdam HEMOTABS DINSDAG 28 OKTOBER 1958 3 Kraitcomplot" UNO-opperbevel wijst eis van de Noord-Koreanen af Kremlin wil niet over de Duitse hereniging spreken Zo zacht - zo zuiver! Ook Zweedse organisatie trekt zich hun lot aan Schrijver Theodor Kröger overleden Lijdt niet langer Volgens Le Monde liet Bonn het plan uitlekken Keizer Haile Selassi uit zijn ontstemming Quemoy werd vandaag - even datum - niet beschoten Garnizoen blijft op peil zo lang beschieting duurt neem .dit tabletje Koch houdt onschuld vol en beticht Himmler en de SS fllit öf foFrlpÖFii Mjh 99 Wat na de toekenning van de Nobelprijs 1958 voor letterkunde aan Box-is Pasternak verwacht mocht worden, is inderdaad, zij het na blijkbaar langdurig overleg, ge- beui-d: de thans bekroonde is uit de Bond van Russische schrijvers gestoten, waarbij hem tevens de titel van Sovjet-auteur werd ontnomen. Het merkwaardige is hier bij, dat de felle reacties van afkeer pas vier jaar na het gei-eedkomen van de ro man „Dr. Sjivago" zijn uilgebroken. Wel iswaar mocht het boek in Rusland niet verschijnen, maar iedereen met bevoegd heid tot oordelen wist van het bestaan en kende de blijkbaar ongewenste inhoud, hetzij door inzage van het manuscript, het zij door lezing van de in Italië gepubli- ceerde editie. Niettemin bleef men Paster nak eren als een pai-adefiguur van de Sovjetrussische litteratuur, voornamelijk als een groot dichter uit de dertiger jaren. Het is dus vooral het feit, dat door de toekenning van de Nobelprijs de gehele wereld opmerkzaam wordt gemaakt op deze critische kroniek van een onverbeter lijke individualist, dat de Russische irrita tie teweeg heeft gebracht. Boris Leonov, een commentator van Radio Moskou, heeft voor de microfoon onder meer gezegd: „Al- fi-ed Nobel vond het dynamiet uit en maakte zijn fortuin door explosiemiddelen te fabriceren. Heeft de herinnering aan deze feiten de jury voor de litteraire prijs, die zijn naam draagt, tot de keuze van dit jaar gebracht?" Leonov wees er verdlr op, dat Tolstoj, Tsjechov en Gorki in het ver leden zijn gepasseerd, maar dat men in 1933 wèl de fel anti-communistische emi grant Iwan Boenin de hoge onderschei ding heeft toegedacht. Thans, zo vervolgde hij, heeft men een schrijver bekroond die als een emigrant in de Sovjet-Unie woont. Als een „kruitcomplot" beschouwde hij deze „aanval op het socialisme". Van een andere Russische woordvoerder uit letterkundige kringen is de uitspraak: „Zelfs als men deze bekroning zo gunstig mogelijk bekijkt, kan ze alleen maar als opzettelijk provocerend worden beschouwd. Het is niet onmogelijk, dat de jui-y de wil van Nobel het toekennen van de prijs aan de beste litteraire werken met een idealistisch karakter op haar eigen wijze uitlegt. Te oordelen naar sommige be slissingen zou het woord Idealistisch dan stellig niet het progressieve inhouden, doch wel vaak een anti-communistische instel ling". Nu hebben daartegenover zowel de voor-zitter als de secretaris van de Zweedse Academie bij voorbaat nadrukkelijk ver klaard dat politieke overwegingen geen rol bij de bekroning hebben gespeeld en dat deze louter op artistieke gronden zou zijn gebaseerd. Er is geen reden om aan de goede trouw te twijfelen. Meer zin heeft herhaling van de reeds zo dikwijls ge stelde vraag of dit college, dat zich welis waar laat vooi-lichten en op voordrachten afgaat, voldoende bevoegdheid heeft om het terrein der wereldlitteratuur te over zien. Had men daaromtrent grotere zeker heid, dan zouden bijgedachten minder kansen hebben. Een andere kwestie is: wat kan de be doeling zijn van deze toch wel rijkelijk late Russische maatregel? Er dringen zich twee veronderstellingen op. Het kan een soort dekking in de rug zijn voor het geval Pas ternak, gesteld dat hij naar Stockholm zou kunnen gaan om de prijs in ontvangst te nemen, niet naar zijn vadei'land terug keert. Maar waarschijnlijker lijkt de over weging, dat men zich door dit gebaar dui delijk heeft willen distanciëren; dat men in de bekroonde auteur geen vertegen woordiger van de Sovjetrussische belletrie wil zien en laten huldigen. WASHINGTON. (Reuter) In ant woord op een Noordkoreaanse bekendma king dat de laatste communistisch-Chine- se strijdkrachten, die tegen de UNO-troe- pen hebben gevochten, uit Noord-Korea zijn teruggetrokken, heeft het Amerikaan se departement van Buitenlandse Zaken bekendgemaakt dat de westelijke landen die in Korea vochten, bereid zijn het res tant van hun troepen terug te trekken zo dra de voorwaarden voor een blijvende oplossing van het Koreaanse vraagstuk zijn vexwuld. Washington doet een beroep op communistisch China het beginsel van vi-ije verkiezingen onder UNO toezicht te aanvaax-den als eerlijke basis voor een po litieke oplossing in Korea. Op een zitting van de militaire bestands commissie in de veiligheidszone, verklaar de de Noordkoreaanse delegatieleider dat nu de Chinese vrijwilligers vertrokken zijn, het UNO commando geen enkel voor wendsel meer heeft om zijn vertrek uit Zuid-Korea nog uit te stellen. Hij vex*- langde dat alle buitenlandse troepen die niet onder dit commando ressorteren, met inbegrip van de Amerikaanse strijd krachten, onmiddellijk zouden vertrek ken. BONN (AFP) Dr. Hans Kx*oll, ambas sadeur van West-Duitsland te Moskou, 'leeft de Westduitse minister van Buiten landse Zaken Von Brentano verslag uit gebracht van het onderhoud, dat hij on langs te Moskou heeft gehad met de Rus sische minister van Buitenlandse Zaken Gromyko over de kwestie-Duitsland. Vol gens de ambassadeur heeft Gromyko te kennen gegeven, dat de Sovjet-Unie niet bereid is met de bondsrepubliek over de hereniging van Duitsland te praten. Advertentie Een gulden genieting voor 95 cent PARIJS De Internationale Federatie van Mensenrechten, een organisatie, die zichzelf noemt „een niet-gouvernemente- le organisatie, geaccrediteerd bij de UNO", deelt mede, dat zij door bemidde ling van de Nederlandse ambassadeur in Frankrijk een dringend vertoog heeft ge richt tot de Nedexiandse regering. Hierin verzoekt zij, terug te komen op de beslis sing tot terugzending naar Indonesië van wat zij aanduidt als „37 Indonesische poli tieke vluchtelingen". De federatie acht de beslissing van de Nederlandse regering in strijd met arti kel 14 van de verklaring over de mensen rechten, die Nedexiand mede heeft onder tekend en waarin het recht van iedere per soon wordt erkend „om asiel te verzoe ken en te profiteren van asiel in andere landen (dan het zijne)". De beslissing van de Nederlandse regering- wordt door de federatie evenmin in ovei-eenstemming ge acht met het internationale gebruik, dat de uitlevering verbiedt van politieke vluch telingen aan de autoriteiten voor wie zij moesten vluchten teneinde hun vrijheid en, in de meeste gevallen, hun leven vei lig te stellen. De federatie deelt verder mede, over de ze zaak contact te hebben gezocht met de Australische ambassadeur te Parijs ten einde gedaan te kx-ijgen, dat de 37 betrok kenen te Melbourne de „Johan van Ol- denbarneveldt" zullen kunnen verlaten en in Australië zullen kunnen blijven in af wachting dat hun recht op asiel zal wor den erkend, hetzij in Nedex-land, hetzij el ders. Tenslotte wordt de hoop uitgesproken, dat door de waakzaamheid van de open bare mening in Nederland, de zaak der 37 vluchtelingen spoedig zal kunnen wor den geregeld in overeenstemming met het recht en de menselijkheid. STOCKHOLM (UPI) Op verzoek van een Nederlandse advocate heeft de Zweed- „Inter-Europese Missie" op zich geno men te trachten de 37 naar Indonesië te- ruggestuurde verstekelingen in Zweden onder te bx-engen. De Nederlandse advo cate is een vriendin van een der leden van de Zweedse organisatie. „We onderzoeken alleen, welke de mo gelijkheden zijn om de vluchtelingen naar DAVOS (DPA) Naar pas thans bekend is geworden, is de vooral door zijn eerste roman „Het vergeten dorp" beroemd ge worden schrijver Theodor Kröger vorige week vx-ijdag te Klosters-Platz bij Davos overleden. Hij was eenenzestig jaar. Kröger, die in 1897 te St. Petex'sburg wex-d geboren, was gedurende de eerste wereldoorlog in Siberië geïntex-neerd. Tus sen de twee wereldoorlogen woonde hij in Duitsland. In 1945 ging hij naar Zwitser land om van tuberculose te genezen. Advertentie door rheumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen. Neemt Togal, dat verdrijft in al die gevallen snel en afdoende de pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Zuivert de nieren, is o ns c h a d e 1 ij k voor hart en maag. Bij apotheek en drogist ƒ0.95, ƒ2.40 en ƒ8.88. Zweden te brengen en hen zich hier te doen vestigen, zei mevrouw E. Svaerd, een woordvoerster van de missie. „Wij zijn begonnen besprekingen te voeren met de regeringsinstanties, die al le aanvragen om een asiel in Zweden be handelen en het is onmogelijk de uitslag van deze besprekingen te voorspellen", aldus mevr. Svaerd, „met de toeneming van de werkloosheid in Zweden zal het moeilijker kunnen zijn dan vx-oeger, om vluchtelingen hier asiel te verlenen". Mevr. Svaerd zeide, dat zij niet weet waarom de Nederlandse regering gewei gerd heeft de 37 verstekelingen op te ne men en waar zij thans zijn. „We weten op het ogenblik zeer weinig van de zaak af, maar we hebben meer inlichtingen uit Ne derland gevraagd", zo voegde zij eraan toe. Het bestuur van het Christelijk Sociaal Verbond „Patrimonium" heeft een tele- gx-am aan de minister van Justitie gezon den, waarin wordt verzocht „de uiterste barmhartigheid te betrachten ten aanzien van de toelating der 37 vex-stekelingen in ons vrije Nederland". Verkort weergegeven) Opvoeding. Uw commentaar onder het hoofd „Verrukking" op het lyrische verslag in de Volkskx-ant van vrijdag j.l. is 'mij" uit het hart gegrepen. Ook ik heb gewalgd van dit stukje propaganda voor de „frischer fröhlicher Krieg" in dit katholieke dus cnristelijke dagblad. Er ontbrak blijkbaar nog maar één ding aan de oefening; men had verzuimd het „doel" door mensen te laten bezetten, die dan aan flarden geschoten werden. Op deze wijze zou de superioriteit van onze „chris- telijk-humanistische" cultuur weex-galoos zijn gedemonstx-eex-d. Als troost voor de kindex-en die het feest niet hebben mogen meemaken kunnen wij vast beginnen hen in de wax-enhuizen te laten watertanden van al het moois dat er op oox-logsgebied voor onze jeugd door Sint Nicolaas zal worden ingeslagen. Ook allemaal net echt! En als hun opvoeding voltooid is mogen ze misschien mee doen dan mogelijk „hele maal echt". H. v. d. EIJNDE OSLO, (Reuter) De Noorse minister van Buitenlandse Zaken, Lange, heeft in het parlement te Oslo verklaard, dat Noor wegen het gemelde voorstel van premier De Gaulle voor een „politiek directoraat" in de Noordatlantische Verdragsorganisa tie niet kan aanvaarden. Hij zei, dat alle leden van de NAVO hun mening moeten kunnen weergeven in elk politiek advise rend orgaan. De Gaulle zou aan president Eisenhower en premier Macmillan bood schappen hebben gezonden waarin hij zich zou hebben uitgesproken voor in stelling van een driemogendhedendirecto- raat van de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en Frankrijk buiten de NAVO. BONN, (UPI) In regeringskringen te Bonn overheerst de ïuening dat het Fran se plan geen kans heeft op slagen, omdat vrijwel zeker is dat vrijwel alle NAVO-lan- den zich ertegen zullen verzetten. Volgens de Westduitse regeringswoordvoerder zal De Gaulle's plan tijdens de eerstkomende ministersconferentie van de NAVO besproken worden. In Bonn bestudeert men het reeds sinds december vorig jaar zij het dat het in zijn huidige vorm nieuw is, maar toch weinig afwijkt van vroegere suggesties. PARIJS (Reuter) Volgens het onaf hankelijke Parijse blad Le Monde zou de Westduitse regering het nieuws uit De Gaulle's brieven hebben laten doorlekken om het voorstel te torpederen. Deze brieven waren een rechtstreeks uitvloeisel van Washingtons nalaten om Parijs voor de landing in Libanon en de bemoeiing met Quemoy te raadplegen. Vooral over de Amex-ikaanse vex-wikke- ling in de laatste kwestie was De Gaulle bezorgd omdat hij vreesde dat Frankrijk in een conflict betrokken zou x-aken, aan de veroorzaking waarvan het part noch deel had. Nog steeds volgens Le Monde critiseerde De Gaulle het leiderschap-in- feite van Washington en Londen binnen de NAVO en vroeg hij een algehele reorga nisatie van de NAVO teneinde een drie hoofdig orgaan van Frankrijk, Groot-Brit- tannië en de Verenigde Staten in staat te stellen standpunten uit te wisselen over alle westelijke politieke vraagstukken, zo wel binnen als buiten het NAVO-gebied. De brieven waren ook gezonden aan se cretaris-generaal Spaak, de Westduitse en Italiaanse regering. Het Britse afwijzen de antwoord aan De Gaulle verschilde niet veel van de Italiaanse reactie, aldus het blad. PARIJS (UPI) Generaal De Gaulle heeft gisteren een ontmoeting gehad met de opper-bevelhebber van de NAVO in Europa, generaal Norstad en met hoge Franse en Amerikaanse militaire autori teiten in het „Hotel Matignon". CAIRO (UPI) De president van de V.A.R., Gamal Abdel Nasser, heeft de autoriteit voor de grote Assoean-dam ge machtigd, om twee miljoen pond uit te ge ven aan voorbereidend werk voor de dam. Deze uitgave is al opgenomen in de be groting van de Verenigde Arabische Re publiek voor 1958/59. Onder het voorberei dende werk valt de aanleg van spoorwe gen, gewone wegen, de aantrekking van personeel en de bouw van woningen. Het dagblad „Al Ahram" heeft intussen bericht, dat het hele project van de dam in totaal 420 miljoen pond zal kosten, daar mee aangevende, dat de dam aangelegd zal worden, zoals oorspronkelijk in het voornemen lag en niet op kleinere schaal. Onder de totale kosten zijn ook 123 mil joen pond in buitenlandse valuta begre pen, nodig voor de aankoop van materiaal in het buitenland. De Russische lening dekt een gedeelte daarvan. „Al Ahram" gaf niet aan, hoe de rest bij elkaar zal wor den gebracht. De Verenigde Arabische Republiek zal de Russische lening van ruim 400 miljoen roe bel, waarmee de bouw van de Assoean- dam gedeeltelijk wordt gefinancierd, te rugbetalen over een periode van twaalf ja ren, tegen een rente van 2,5 percent zon der verdere verplichtingen. LONDEN (AFP) In een gesprek met een corx-espondent van de „Daily Ex press" heeft keizer Haile Salassi van Ethiopië uiting gegeven aan zijn ongerust heid en ontevredenheid over de Russische lening van 400 miljoen roebel aan Nasser voor de bouw van een stuwdam bij As- soean. „Men moet niet vergeten", zei hij, „dat de bronnen van de Blauwe Nijl, waar uit 80 percent van het Nijlwater vloeit, zich in Ethiopië bevinden. Wij hebben ook onze plannen voor de bouw van stuwdam men en het gebruik van het Nijlwater voor bevloeiing en opwekking van elektri citeit". Het blad schrijft, dat de keizer een gro te afkeer van kolonel Nasser heeft. Hij zou hebben afgezien van een bezoek aan de wereldtentoonstelling in Brussel omdat hij dan over Egyptisch gebied zou moeten rei zen. Wat Somaliland betreft zei de keizer, dat hij aan geen enkele buitenlandse mo gendheid zou toestaan daar politieke in vloed uit te oefenen. TAIPEH (UPI) De communistische Chinese kustbatterijen hebben vanoch tend geen schot gelost op de Quemoy- eilanden. Het is vandaag de tweede „even"-datum, sedert de communisten za terdag bekend hadden gemaakt dat op die dagen hun geschut zou zwijgen. Op de eerste even-datum, zondag, hebben zij wel gevuurd, maar niet de stranden of vliegvelden geraakt. Peking had daar vei ligheid beloofd. Volgens het nationalisti sche Chinese ministerie van Defensie leg gen communistisch Chinese militairen te genover Matsoe en Quemoy fortificaties aan. Sedert de hervatting van de beschieting van Quemoy zijn negentien burgex's op het eiland gedood en 31 gewond, van wie elf zwaar. Er zijn 333 huizen volledig én 156 gedeeltelijk verwoest. Vuurkracht TAIPEH (UPI) De ambassadeur van nationalistisch China in Washington, dr. Jeh, heeft te Taipeh, voor zijn terugkeer naar Washington, verklaard dat zijn re gering niet aan vermindering van de troe- pensterkte op de eilanden voor de kust van het vasteland kan denken, zolang de ze eilanden beschoten worden. Hij ver klaarde dat, zolang het bombardement duurt, vei-groting van de vuurkracht op de eilanden van het eerste belang is. Hij gaf toe dat vuurkracht een andere factor is dan mankracht. (Reuter) Volgens Jeh is met de Vex-- enigde Staten ovei-eengekomen dat natio nalistisch China niet zijn toevlucht tot ge weld zal nemen als voornaamste middel tot herovering van het vasteland. De am bassadeur voegde hieraan toe dat zijn re gering de politieke oorlogvoering zal ver- scherpen om de Chinezen van het vaste land te winnen. Opstand? (UPI) Volgens het nationalistisch Chinese centrale persbureau heeft de re gering van Peking begin oktober in cen- traal China een opstand neergeslagen, waarbij ruim vijfduizend boeren en mili tiemannen betrokken waren. De opstand zou gex-icht zijn geweest tegen het invoe ren van communes. Aan beide kanten zou den zware verliezen geleden zijn. Het is 99 Een scène uit de film „Operatie Am sterdam" waaraan thans in de Arthur Rank-Studio's in Engeland de laatste hand wordt gelegd. Een groot deel van de opnamen werd deze zomer in in Nederland wordt gepubliceerd. IJmuiden, Amsterdam en in de polder boven Alkmaar gemaakt. Men ziet hier een beeld uit de film: Nederlanders op de vlucht voor het oorlogsgeweld. Het is de eerste foto, die van deze film Van ivijzen en reizen De beroemde Wijsgeer Kant, (geen fami lie van de nog beroemder Lady Kant) is zo las ik nooit in zijn leven buiten Koningsbergen, waar hij geboren en ge storven is, geweest. Toch was hij een wij zer man dan 99,99 procent van zijn tijd genoten en, indien ik mij niet vergis (en dat doe ik nooit) dan 99,99 procent van de wereldbevolking anno 1958 Nu wil ik daar niet mee zeggen dat u nooit de stad uit moet gaan om wijs te worden. Ik geloof dat u van een dergelijk negativisme niet wijzer zult wordenU kunt het er gerust op wagen eens een dag je naar Schoonhoven, lerseke of Winters wijk le gaan, zonder dat dit u minder on wijs zal maken. Ik wil evenmin zeggen dat als Kant wèl eens een uitstapje naar Hat- tem of Maastricht had gemaakt, hij daar door minder wijs zou zijn. Ik ken mensen op Terschelling die hun huwelijksreis naar Harlingen hebben ge maakt en overigens nooit van hun eiland af zijn gewweest, en toch notoire domoren zijn, die geen woord van hogere wiskunde, atoomsplitsing en relativiteitsleer begrij pen. En zélf heb ik zo nogal wat gereisd. Ik bedoel alleen te zeggen dat de wijs heid niet per se van buiten behoeft te komen en dat al die plaatjes op uw bum per en op de achterruit van uw auto niet de geringste indruk op mij maken. Zo'n Kant. moet overigens wel een rus tig leven hebben gehad. Nooit haast om naar Oudewater te komen, geen koffers pakken, niet dat zenuwengedoe met de douane en marechaussee, die verstolen in een geheimzinnig boek bladeren om te zien of u er wel uit mag, geen gedoe met aller lei rare talen ais Frans, Engels of Italiaans en nooit naar congressen met zware akte tassen en andermans geld in de borstzak. Hij stond op tijd op. Ging op tijd naar bed. Eens een stro.atje om in Koningsbergen. En verder maar rustig zitten filosoferen op zijn kamer in Koningsbergen. Het hoefde allemaal niet in die tijd. U moei u eens goed voorstellen hoe dat toen was: niet alleen op het gebied van reizen, maar je hoefde niet naar recepties, je hoefde niet naar de bioscoop, en je hoef de niet te luisteren naar radio, je hoefde niet ie kijken naar de téevée, je hoefde niet naar de voetballerij, je hoefde niet naar Majorca - er was zóveel dat je niet hoefde, dat je tijd voor je zelf overhield. Ik vraag mij erf hoe het komt dat de mensen in die tijd zich niet dood-verveel- den. Maar clu.t vragen ze zich over twee honderd jaar ook af van ons. In dit stukje schuilt geen les voor u. Het is alleen maar een constatering. U moet er vooral niet uit concluderen dat ik u de raad geef niet naar Putten of Alphen aan de Rijn te gaan, wanneer u daar zin in hebt. En voor mij behoeft u die receptie woensdag niet voorbij te laten gaan. Elias Advertentie en U stilt de pijn* Hemotabs, een nieuw middel in tablet- vorm. Geen zalf of zetpillen nodig. Hemotabs doen de zwellingen slinken en bevorderen genezing. Voor 'n volko men herstel van aambeien en lange vrijwaring van pijn: 'n Complete kuur 1.47 Bij Apothekers en Drogisten. WARSCPIAU (AFP) De vroegere Duitse Gauleiter Erich Koch, die ervan beschuldigd wordt dat hij in de oorlog vijf miljoen mensen in de Oekraine en Polen heeft laten uitroeien, heeft opnieuw ver klaard, dat hij onschuldig is. Koch, die op op het ogenblik in Warschau terechtstaat,, zei ervan overtuigd te zijn dat het hof hem zou vrij spreken. (Reuter) Koch verklaarde dat Himmler en diens S.S. schuldig zijn aan de misdaden waarvan hij beschuldigd wordt. Ik heb me altijd tegen Hitiers excessen verzet, zo zei hij. Toen hij gemerkt had dat Joden uit Polen werden 'weggevoerd, had hij bijvoor beeld bevel gegeven extra-treinen in te schakelen bij het vervoer, „zodat zij ten minste wat geriefelijker" konden reizen. UPI) Koch verwacht van het hof een aanbeveling te zullen ontvangen, als beloning voor hetgeen hij gedaan heeft om de Poolse bevolking te beschermen tegen de gevolgen van bezetting door de nazi's. Hij beweert dat hij zich de woede van Goering op de hals haalde door te wei geren het district Bialystok te ontvolken en de Reichsmarschall een jachtgebied te verschaffen. Koch vertelde dat hij ge tracht had gi-ote landerijen in kleinere stukken te verdelen om zo de Poolse boe ren, op socialistische grondslagen, betei-e kansen te geven. Uit de Opregte Woehsdagsche Haarlemsche Courant van 27 October 1858 Aan de Times wordt uit Valentia gemeld, dat men met den atlan- tischen telegraaf verstaan bare woorden van New Foundland heeft bekomen, tengevolge van het aan brengen in Amerika van een galvanische batterij van buitengewone kracht. De brief van den secretaris der compagnie, in welke deze bijzonderheid wordt medege deeld, houdt verder in, dat deze omstandig heid, ofschoon bemoedigend, niet kan wor den aangemerkt als afdoende voor de toe komst, vermits het blijkt, dat de kabel een zeer belangrijk gebrek heeft, en het niet genoegzaam bewezen kan worden geacht, dat dit gebrek zal kunnen worden ver holpen, en zeker niet dan door geweldige en voor het einde van den kabel op de Britsche kust gevaarlijke middelen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3