PRÉNATAL Auto verhuur VW's en Opeis MEISJES Beroep tegen beschikkingen van de overheid aanstaande moeders DE BEURS van gisteren rieven aan de redactie Amsterdamse Beurs hulp in de huishouding VROOM DREESMANN DINSDAG 11 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHË COURANT Ontwerp voor nieuwe regeling ingediend OEES-werkgevers te Parijs in conferentie KLM-gezagvoerder kreeg vreemde SOS-seinen Handel speculeerde op een toenemende vraag naar koelhuisboter Kustvaarder was onjuist beladen Kapitein mag een maand niet varen Eredoctores van Nijmegen Volgende maanreis per Jnpiter-raket Britten ontslaan op Cyprus 4000 Griekse Cyprioten Scheepvaart LEES^PECIALIST LOMPEN f 0.27 p. kg TIJDSCHRIFTEN f 4,- p. 100 kg (f 14.75) (o.a. f 29.75 en f39.75) CATALOGUS/ APOTHEKERS ASSISTENTE Loop eens rond ia onze Chocolaterie" afdeling. Kies op Uw gemak uit die over» daad van heerl0k- heden. Bij de Tweede Kamer is ingediend het wetsontwerp „voorziening bij de Kroon tegen administratieve beschikkingen". In de toelichting wordt onder meer gezegd dat de toeneming van het overheidsingrij pen op verschillende terreinen van het maatschappelijk leven heeft geleid tot een enorme aanwas van administratiefrechte lijke bepalingen en tot het toekennen van grote bevoegdheden aan de administratie. De invoering van een algemeen stelsel van administratieve rechtspraak is vaak be pleit, omdat het door velen wordt be schouwd als een sluitstuk van de rechts staat. De regering heeft het oor geleend aan deze aandrang. De hernieuwde over weging van' dit oude en moeilijke vraagstuk heeft zij kort na de bevrijding opgedra gen aan de Commissie-De Monchy, die in december 1946 is ingesteld en die in april 1950 haar verslag publiceerde. In het voetspoor van de commissie-De Monchy wordt in het thans ingediende wetsontwerp voorgesteld in beginsel beroep open te stellen tegen die besluiten van or ganen van de centrale overheid, welke be staan in toepassing van algemeen verbin dende regelen op concrete gevallen. Als beroepsorgaan wordt aangewezen de Kroon en de afdeling voor de geschillen van be stuur van de Raad van State. Voorgesteld wordt een algemeen beroep open te stellen tegen die bestuurshandelin gen, waarbij algemeen bindende regelen worden toegepast op concrete gevallen. Overheidsbesluiten van deze aard worden als beschikkingen aangeduid. Uit de beperkig van het administra tief beroep tot beschikkingen in de zin van het ontwerp volgt, dat tegen algemeen bin dende regelen geen voorziening op grond van de voorgestelde regeling zal kunnen worden gevraagd. De tweede categorie van overheidshan delingen, waarvoor het thans voorgestelde wetsontwerp geen voorziening opent, zijn die daden van de overheid, die noch als daden van wetgeving, noch als beschikkin gen in de zin van het ontwerp kunnen worden beschouwd. Ook deze daden kun nen uiteraard onrechtmatig zijn. Deze da den kunnen door de burgerlijke rechter op hun rechtmatigheid worden getoetst. In het Amsterdam Na een kalme opening groeide de be langstelling in het verdere beursverloop sterk aan en werd er tegen het einde van de beurs, met flinke koersfluctuaties, druk gehandeld in de scheepvaartwaarden. De beurs was van mening dat nu eindelijk de ze waarden, die lange tijd bij de overige koersstijgingen van internationale waar den en andere waren ten achter gebleven, de belangstelling van het publiek hadden getrokken. Aandelen Van Nievelt Goudri- aan stegen na een opening op 142 tot 152, tegenover een slotkoers van 135 van vrij dag. Scheepvaart Unies liepen op van 145 tot 151 en verbeterden ongeveer 10 pun ten. KPM avanceerde van 133 tot 142, te: gen 134V2 de vorige slotprijs. Holland- Amerikalijn op 170, 8 punten hoger. De overige waarden in deze sector konden koerswinsten van 3 tot 6 punten boeken. Op de allerhoogste prijzen van de dag volgde een reactie van 1 tot 2 punten. Van de internationale waarden trok Unilever de meeste aandacht. Op 470 verbeterden deze aandelen ongeveer 6 punten. Er gingen ter beurze geruchten dat deze aandelen binnen niet al te lange tijd op de Duitse beurzen zullen worden geïntroduceerd. Daarnaast bestaat er als nog een zeer goede kans op een bonusuit kering. Wil de maatschappij echter deze uitkering doen plaatsvinden op basis van de Herkapitalisatiewet, met het lage be lastingtarief van 20 percent, dan dient dit te gebeuren vóór 1 januari 1959, aldus de beurs. Een bonus zou voor de Duitse aan deelhouders een zeer welkome verrassing betekenen. Voor rekening van die zijde werden de margarineaandelen dan ook op het Damrak uit de markt genomen. In de Philipshoek was het kalm en de winst bedroeg ongeveer 2 punten. AKU kon zich heel moeilijk handhaven. Kon. Olie was ingevolge Wall Street 1.70 be neden vrijdag. Aandelen K.L.M. lagen zeer vast, ongeveer 3 hoger in de markt. De aandelen kwamen een dollar hoger uit Amerika. Veel belangstelling bestond er bij de opening in de cultuursector voor aandelen Senembah, in verband met de publikaties over een strijd die deze maatschappij voert met de Bank Indonesia over het eigendomsrecht van 6263 in Nederland lig gende pakken tahak. De koers van de aan delen steeg van IO8V2 tot 109)4 en lag slechts een halve punt boven vrijdag. De mededelingen uit de buitengewone alge mene vergadering van deze maatschappij hadden geen invloed op de koersvorming van de aandelen. Amsterdam Rubber no teerde 71 ex 25 percent afstempeling. Om gerekend op de nieuwe basis kwam in de koers, vergeleken bij die van vrijdag, niet veel verandering. H.V.A. vast, plus 4 op 129. Certificaten Deli vrijwel onveranderd. Staatsfondsen prijshoudend zonder meer. De inschrijving was open op 250 miljoen obligaties 4V2 percent Nederland. Volgens ingewonnen informaties" bestond voor de inschrijving grote belangstelling. Prolon gatie 3V2 (ANP). NEW YORK American Telephone and Telegraph steeg in totale aandelenwaarde meer dan een kwart miljoen dollar en bereikte een nieuw hoogtepunt sinds 1946 in een willige, vrij actieve markt. Het onbevestigde gerucht deed de ronde dat American Telephone and Telegraph het grootste Amerikaanse zakenconcern binnen afzienbare tijd zijn dividend van 9 dollar sinds 1922 uitgekeerd zal verhogen. Zenith Radio steeg 8 dollar op het gerucht dat wederom tot aandelensplitsing zal worden overge gaan. De belangrijkste fondsen volgden American Telephone met stijgingen van 1 tot meer dan 2 dollar. De staalwaarden waren willig, geleid door U.S. Steel. Du Pont voerde de Chemiefondsen aan. Kerr Mc. Gee steeg bijna 4 dollar in de olies. Magma steeg meer dan 2 dollar in de ko persector en Ford meer dan een dollar in de auto's. De aandelen omzet steeg van 3.700.000 tot 3.730.000. Het industriegemid delde kwam van 554.26 op 557.72; dat voor Spoorwegen van 151.80. op 152.71 en dat voor openbare nutsbedrijven van 84.05 op 4 70. Van de 1230 verhandelde fondsen slo ten er 682 hoger en 342 lager. (UP). wetsontwerp wordt voorgesteld deze be voegdheid van de gewone rechter ten aan zien van deze categorie van overheids handelingen te handhaven. Wil de voorgestelde procedure de bur ger inderdaad een zo doeltreffend moge lijke beschreming tegen ongerechtvaardigd overheidsoptreden bieden, dan zal deze zijn recht moeten kunnen vinden op eenvou dige, snelle en niet kostbare wijze. In dit opzicht is de rechtsgang bij de burger lijke rechter, die met zijn drie instanties gecompliceerd, veelal langdurig en kost baar is, niet in alle opzichten bevredigend. De thans voorgestelde procedure is opzet telijk zo eenvoudig mogelijk gehouden en brengt voor de justitiabelen slechts geringe kosten mee. De Vrijhandelszone De vertegenwoordigers van werkge vers-organisaties en industriële federaties uit Engeland, Noorwegen, Zweden, Dene marken, Oostenrijk en Zwitserland, die te Parijs bijeenkwamen voor niet-officiële besprekingen over vraagstukken welke verband houden met de geringe voortgang inzake de onderhandelingen voor een Vrij handelszone, hebben in een communi qué nog eens verklaard „dat zij zeer gaar ne een Europese Vrijhandelszone tot stand zouden zien komen en dat zij wensen, dat al het mogelijke gedaan zal worden om dit te bereiken." In het communiqué wordt verder mede gedeeld, dat zij bereid zouden zijn om, ten einde de onderhandelingen over de Vrij handelszone meer tijd te laten voor een korte extra periode enkele der moeilijkhe den, die door de gemeenschappelijke markt veroorzaakt worden, te aanvaar den, „aannemende, dat het afbreken van niet-discriminerende wijze zal geschie den". Om die reden, „wordt er in dit sta dium van afgezien voorstellen te doen voor maatregelen, die noodzakelijk zouden blij ken, in geval van een mislukking der be sprekingen over de Vrijhandelszone". SINGAPORE (UPI) De gezagvoerder van een K.L.M.-vliegtuig, H. Schultz, heeft de afgelopen nacht een mysterieus S.O.S. ontvangen van de Liberiaanse tanker Chloe (15.749 ton). .Gezagvoerder Schultz zei, dat de bood schap luidde: S.O.S. ELJW (roepletters van de Chloe) Kapitein en eerste officier ver moord. Zend onmiddellijk hulp bemanning te redden stop radio-officier verdedigt zijn leven stop trachten door mijn deur te breken en binnen te komen om mij te doden". De radioboodschap bevatte ook het ver zoek vliegtuigen te zenden en de telegra fist hulp te bieden. Als positie van het schip werd opgegeven 4.44 noord, 79.48 oost ergens ten zuiden van Ceylon. In Colombo werd later d' r de scheeps agent bekendgemaakt dat alles wel is. aan boord en dat de boodschappen gestuurd zijn door een zieke radiotelegrafist, die zichzelf had opgesloten. Later werd hij overweldigd door scheepsofficieren, die de deur van de radiohut hadden ingetrapt. Verkort weergegeven) Salarissen. Nu de leraren volgens een bericht in de courant van 10 dezer de eis hebben gesteld dat onverwijld aan de leraren een met die der hogere ambtenaren overeenstemmende salaris-verhoging wordt gegeven", zouden misschien de hogere ambtenaren de eis kunnen stellen, dat hun onverwijld een vakantie van tenminste 10 weken per jaar. met behoud van salaris zoals het bij de leraren het geval is, wordt gegeven. Misschien willen de hogere amb tenaren in de toekomst ook niet langer in hun betrekking werken dan 26 - 29 uren per week. Ze houden dan. evenals de leraren, genoeg vrije tijd over, om betaal de bijlessen en avond-cursussen te geven en kunnen dan hun salaris op deze manier nog hoger opvoeren. Wie heeft hier te kla gen, de ambtenaren of de leraren? EEN ABONNÉ 3-3H°/o Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 Woningbouw 6°/o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II Pr R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N Hoogo/ens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloc '1 Unilever Wilton Fvmoord Werf Gusto Dordtsche etrol. Kon. Petroleum Rilliton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 90)4 93% 108% 84% 94% 94% 95 106 256 366 195 350 182 291 386 K 180 469'/! 215 1571/2 781 f 187. 183 701/Ï f 104.90 168 K 168!/2 151 151 270 130)4 f 131.60 248U2 120 187 2081 187 59)4 51X 87 H 50% 82 Va 23,s/i« Voorbeurs koersen 90)4 93% 256 366 196 350 184 292 392 4721/2 217 1571/2 778 f 156.60 186 70 f 105.50 I691/2 168 153 151 273 136 131.50 248 121 2081/2 60)4 5IV2 88)4 50 X 92)4 231/2 Minister antwoordt Kamerlid Op vragen van het lid der Tweede Kamer de heer Egas (P.v.d.A.) over speculatieve voorraadvorming van koelhuisboter, heeft de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening geantwoord, dat inder daad in de afgelopen weken een specula tieve voorraadvorming heeft plaatsgehad met. van het voedselvoorzienings-in- en verkoopbureau betrokken hoeveelheden koelhuisboter. De gelegenheid hiertoe is ontstaan door een onverwacht, optreden van een zekere schaarste aan verse boter, waardoor de prijzen sterk zijn opgelopen. Het verband tussen de prijzen van verse boter en koelhuisboter en het feit., dat de handel acht weken de tijd werd gegeven aangekochte partijen koelhuisboter om te pakken in „kleinverpakking", heeft ertoe geleid, dat de handel, speculerend op een toenemende vraag naar koelhuisboter en een mogelijk verdere stijging der prijzen, grotere voorraden heeft gevormd dan nodig waren voor de directe voorziening in de binnenlandse behoefte. Volgens de minister heeft deze gang van zaken geen nadelige invloed gehad op de kwaliteit van de koelhuisboter, die de consument wordt aangeboden. Door deze handelwijze is slechts een verschuiving ontstaan van de in de koelhuizen opgeslagen voorraden van hef Inkoopbureau naar die van de handel. Het. is echter niet uitgesloten, dat. een vermindering van de kwaliteit der aan de consument aangeboden koelhuisboter kan ontstaan, als deze na het ompakken niet op de juiste wijze wordt behandeld. Dat wel eens aanmerkingen worden ge maakt op de kwaliteit van de aangeboden koelhuisboter is doorgaans te wijten aan de wijze en de duur van opslag, nadat de boter is omgepakt. Deze boter dient na het ontdooien en ompakken zo snel mogelijk de consument, te bereiken. Bij een juiste distri butie en een zorgvuldige behandeling kan de kwaliteit volledig behouden blijven. De minister wijst, erop dat indien koelhuis boter een afwijkende kwaliteit blijkt, te vertonen, door middel van de aanduiding op de verpakking steeds de herkomst kan worden nagegaan. Er zijn verschillende maatregelen getrof fen ter beperking van de mogelijkheden tot het aanhouden van voorraden op specula tieve gronden. Uiteraard kan in een op lopende markt niet elke speculatie worden voorkomen. De minister is echter van oor deel, dat de genomen maatregelen vol doende zijn. De Raad voor de Scheepvaart heeft de 49-jarige kapitein U. B. uit Delfzijl we gens het onzeewaardig beladen van zijn schip, de „Anna Elisabeth", gestraft door hem de bevoegheid om als kapitein op zee schepen te varen voor de tijd van een mggncl .te .ontnemen. Het rn.s^ .^Anna Eli sabeth". een Nederlands schip, toebeho rende aan de n. v. Scheepvaartmaatschap-, pij „Bonaventura" te Amsterdam, arrf- veerde op 11 juni van dit jaar te Tunadal, Daar werd het beladen met gezaagd hout, bestemd voor Sharpness. Op weg daar heen kreeg het. schip slagzij over stuur boord. Men voer terug naar Sundvall, waar een deel van de deklading werd ge lost. De raad is van mening, dat de kapitein met zijn met hout beladen schip is vertrok ken zonder dat een dubbele bodemtank leeg was. De voorschriften eisen dat een of meer van deze tanks bij vertrek leeg zijn, opdat deze gevuld kunnen worden indien dit ter compensatie van verbruikte brandstof en proviand of door gewichtstoe neming van de deklast door overkomend water nodig mocht blijken. De „Anna Eli sabeth" voldeed daardoor niet aan de eisen van zeewaardigheid en veiligheid, zodat ernstig gevaar ontstond voor schip en bemanning. De kapitein heeft blijk ge geven onvoldoende voor zijn taak bere kend te zijd, aldus de mening van de Raad voor de Scheepvaart. De viering van het zevende lustrum der r.k. universiteit te Nijmegen is besloten met een plechtige senaatszitting, waarin drie eredoctoraten werden verleend. De rector-magnificus, prof. dr. G. W. Groeneveld, sprak in zijn diesrede over arbeid en kapitaal in een technische tijd. Hij deelde daarna mede, dat de senaat besloten had het eredoctoraat uit te rei ken aan pater Maximilianus (P. J. van Dun) voor de letterkundige faculteit, aan prof. R. M. J. Savatier van Poitiers voor de rechtswetenschappen en aan dr. A. Den gel uit Philadelphia voor de faculteit der geneeskunde. Dr. Maximilianus dankte mede namens dr. Dengel en prof. Savatier de senaat en de faculteiten voor de onderscheidingen. SAN ANTONIO, TEXAS (UPI) Dr. Hugh L- Dryden, plaatsvervangend chef van het Amerikaans bureau voor lucht en ruimtevaart (N.A.S.A.) heeft onthuld dat de Amerikaanse luchtmacht nog twee maal een kans zal krijgen een satelliet in een baan om de maan te brengen. Maar voor de luchtmacht weer een Thor-Able raket mag lanceren zij heeft er reeds drie afgevuurd zal het leger een poging doen een maansatelliet te lanceren. Waar schijnlijk zal die poging op 4 december gedaan worden. Het leger zal een gewijzigde Jupiter ge bruiken, met extra trappen. Dr. James A. van Allen, die de leiding had over het stralingsinsti-umentarium van alle Ameri kaanse aardsatellieten, vertelde dat er aan de polen van de aarde een „ontsnappings schacht" is door de pas ontdekte dode lijke stralingsgordel om de aarde. Naar zijn mening kan de mens deze openingen gebruiken als stralingsvrije corridor voor de ruimtevaart. NICOSIA (UPI) De Britse autori teiten hebben vierduizend Cypriotische werknemers ontslagen ter bestrijding van het terrorisme tegenover Britse onder danen. Onder de ontslagenen zijn er drie duizend die werkten voor de R.A.F. en on geveer duizend die werkten bij de N.A.A.F.I. als kelners, kantine- en kan toorpersoneel werkzaam. Zij zullen ver vangen worden door luchtmachtsoldaten, van wie het eerste contingent, reeds is in gescheept. Het ministerie van Luchtvaart verklaarde in Londen dat geen der ont slagen Cyprioten verantwoordelijke func ties bekleedde. Algemeen wordt aange nomen dat de maatregel het antwoord van de R.A.F. is op de bomaanslag in een R.A.F.-kantine, waarbij zaterdagavond twee doden en talrijke gewonden vielen. Inmiddels hebben ruim honderd Britse burgers gebruik gemaakt van d- gelegen heid zich te wapenen met. pistolen. Zij werden door onderofficieren geïnstrueerd op de schietbaan. Een gemaskerde man drong maandag avond een woning in een dorp nabij Ni cosia binnen tijdens een bruiloft en schoot een 55-jarige gast dood. Aegtedijkr 10 v. Dar Es Salaam n. Zanzibar. Aalsdijk, 10 f.e Kohsichang. Abbekerk, 16 te Rotterdam verwacht. Alioth, 10 te Antwerpen. Almkerk, 11 te Manilla. Alphacca, 10 te Santos. Ameland. 10 300 m. w.z.w. Bombap n Mena. Amstelkroon, 10 360 m. z.o. Kp. Guardafui naar Engeland. Amstelland. 10 te Amsterdam. Amstelstad, 10 35 m. o. Gibraltar n Port Said Amstelveen. 10 v. Amsterdam n. Montreal. Amyntas, 10 te Amsterdam n. Rotterdam. Angolakust, 10 te Antwerpen. Annenkerk, 0 v. Marseille n. Barcelona Antonia. 10 70 m. z.w. Singapore n. Penang Arendskerk. 10 te Djibouti. Argos. 10 5 m. n.n.w. Ouessant n. Antwerpen. Astrid Naess, 10 te Aruba verw. v. Norfolk. Attis, 10 v. Amsterdam n. Bremen. Bali. 9 v. Amsterdam n. Port Said. Banggai, 10 1500 m. n.w. Hawaii n. SSn Francisco Bantam. 10 v. Singapore n. Labuan. Baud. 10 340 m. z. Saigon n. Hongkong. Rengkalis, 3 te Amsterdam. Bloemfontein, 11 te Amsterdam. Bonita. 10 te New York v. Guayaquil. Breda, 11 te Amsterdam Britsum, 9 25 m. o.n.o. Dover n. Hongkong. Callisto. 10 te Belfast verwacht. Caltex Arnhem, 10 dw. Bone n. Sidon. Caltex Eindhoven. 10 165 m. z.o. Little Quoin naar Rastanura. Caltex Leiden, 9 dw. Bizerta n Avonmöuth. WOENSDAG GEHAKTDAG 1 pond Gehakt 98 ct. pond Vet 25 ct. ï4 pond Rookworst (stukje! 69 ct. Kruisstraat 20 naast Automatiek AiyjewT-wir r>!T Rl AD Fa. W. F. Claus Tel. 11436 - 16406 Bakenessergracht 45—53 HAARLEM In onze ongeëven aarde collectie maternity-kleding uit Frankrijk, (PRéNATAL. Parijs), Zwitserland en Nederland vindt ■ie jacks o.a. tinneroy •ie rokken ■ie pantalons Jasjes tweedelige ensembles korsetten ie beha's onderjurken Hf vGaaar 2Só PBG. 'N NL EUGEN BLIES VOOR Of aoNsrooHoe MOEDER /r blies voor l) OEBGBV PMSTERDQM ®<5 HOOETSTRGBTB2R4 GRONINGEN STOEL OGOB/EGSTGGGT S2 f 6 p. d en 6 ct. p. xm In Bloemendaal wordt gevr. vanaf 1 januari of eerder, in gezin met 3 schoolg. kinde ren een vertrouwde goed kunn. koken. Moderne keukeninrichting, oliestook. Hulp van werkster. Eigen zit- slaapk. Br. onder no. 3000 aan Boekhandel De Wit te Bloemendaal. Gevraagd voor direct of later voor hele dagen. Frans Hals Apotheek, Fr. Halsplein 1. Haarlem. Camerounkust, 10 90 m. n.o. Finisterre n. Dakar Camitia, 10 260 m. n.w. Aden n. Bombay. Casamance, 10 120 m. n.w. Lissabon n. Dakar. Castor, 9 360 m. o. Fayal n. Port of Spain. Celebes, 10 v. Bilbao n. Le Havre. Colytto, 10 v. Gothenburg n. Le Havre. Congokust, 10 dw. Lissabon n. Rotterdam. Corilla, 10 150 m. o.n.o. Bahrein n. Madras. Cradle of Liberty, 10 280 m. o. Mogadiscio naar Philadelphia. Delfland, 11 te Buenos Aires. Dongedijk, 9 v. San Francisco n. Victoria. Dorestad. 10 te Ana Cortes verwacht. Duivendrecht. 11 te Dakar. Eos, 10 te Derindji v. Thessaloniki. Esso Nederl., 10 180 m. n.n.w. Benghazi n. P. Said. Etrema, 10 11 m. z.o. Stromboli n. Berre. Friesland SSM, 10 te Vlaardingen. Gaasterkerk, 9 te Singapore. Gaasterland, 9 te Amsterdam. Ganymedes, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Garoet, 10 75 m. z.w. Kreta n. Genua. Giessenkerk, 10 v. Amsterdam n. Hamburg. Graveland. 10 te Amsterdam. Groote Beer, 10 580 m. n.n.o. St.. Helena n. Kaapst. Guineekust. 3 v. Takoradi n. Accra. Hathor, 10 50 m. z.o. Athene n. Chalkis. Hector. 8 te Amsterdam. Hecuba, 10 t.e Antwerpen. Heelsum, 8 v. Amsterdam n. Bremen. Heemskerk. 10 400 m. n.w. Tasmanië n. Aden. Helicon, 9 450 m. n.n.o. Guadeloupe n. Curacao. Hera, 9 100 m. n.n.o. Cristobal n. Pto. Limon. Hermes, 10 640 m. n.o, Flores n. Rio Haina. Hoogkerk, 11 te Marseille. Houtman, 10 60 m. z.w. Kp. Nelson n. Auckland. Ivoorkust. 10 270 m. z.w. St. Vincent, n. Conakry. Japara KRL, 10 300 m. z.w. Livorno n. Livorno. Jason, 10 te Curacao. Johannes Frans, 10 v. Philadelphia n. Panama. Johan van Oldenbarnev., 10 110 m. n. Brisbane naar Surabaja. Kalydon, 12 te Rotterdam verwacht. Kara. 10 120 m. n.w. Alexandrië n. Gibraltar. Karimata, 11 te New York. Karsik. 10 780 m. n.n.o. Amsterdam eiland naar Fremantle. Kellia, 10 te Shèllhaven. Kenia. 10 v. Lulea n. Rotterdam. Khasiella. 10 te Aruba. Kieldrecht, pass. 9 Gibraltar n. Marseille. Koningswaard, 7 te Thameshav. n. Killingholme. Korenia. 10 v. Rotterdam n. Holtenau. Korovina. 9 v. Colombo n. Yokkaichi. Kosicia, 11 te Curacao. Kreeft, 1 lv. Monrovia n. Rotterdam. Kylix, 10 te Cornerbrook verw. v. Willemstad. I.aarderkerk. 10 v. Bremen n. Hamburg. Langkoeas. 10 260 m. w. Sabang n. Belawan. Laurenskerk, 10 te Rotterdam. Leersum, 10 210 m. o.n.o. Fayal n. Charleston. Limburg. 10 60 m. w. Labuan n. Dumaguette. Loenerkerk, 10 v. Cochin n. Aleppey. Lombok, 11 te Tacoma verwacht v. Longvieuw. Maas, 10 270 m. z.z.w. Ouessant n. Antwerpen. Maasdam. 10 v. R'dam. 11 te Le Havre n. N. York. Maaslloyd, 11 te Savannah. Malea, 11 te Madras verwacht. Mapia, 11 te Singapore verwacht v. Suez. Memnon, 10 v. Antwerpen n. Amsterdam. Mentor, 8 330 m. z. Baltimore n. Baltimore. Mississippilloyd, pass. 11 Str. Ormoesz n. Bahrein. Montferland, 9 te Amsterdam. Moordrecht, 10 100 m. z.w. Kp. Finisterre naar Isle of Grain. Munttoren, 10 30 m. o. Perim n. Mena. Musilloyd, 10 380 m. o. Guardafui n. Aden. Naess Tiger, pass. 10 Aden n. Mena Al Ahmadi. Nanusa, pass. 10 Kp. Guardafui n. Djibouti. Nestor. 10 te Genua verwacht v. Cd. Trujillo. Nias, 10 te Rotterdam. Nieuw Amsterdam, 11 te Havana. Noordam, 10 te New York verwacht.. Notos. 9 120 m. z.z.w. Ouesant n. Algiers. Nijkerk, 8 v. Rotterdam te Amsterdam. Oberon, 10 te Baltimore verwacht. Ondina, 10 v. Balikpapan n. Singapore. Oostkerk. 11 te Kaapstad. Oótmarsum, 10 te Amsterdam. Oranje. 10 te Genua. Oranje Nasau. 9 te Amsterdam. Ossendrecht. 8 v. Rotterdam n. Baltimore. Papendrecht. 10 30 m. z.w. Ouess. n. Novorossisk. Peperkust. 9 te Amsterdam. Poseidon. 10 50 m. o. Caymanbrac n. Maracaibo. Prins der Nederlanden. 10 v. Curacao n. Aruba. Prins Willem V. 10 v. Antwerpen n. Hamburg. Purmerend, 11 te Berre. Raki. 11 te Ummsaid. Reynicrs. 10 160 m. z.w. Hongkong n. Hongkong Ridderkerk, 10 rede Colombd. Riouw, 8 te New York. Rita, 11 te Penang. Roebiah, 10 v. Barcelona n. Amsterdam. Roggeveen, 10 500 m. n. Amsterlam n. Durban. Riindam, 10 v. New York n. Cobh. Rijnkerk, 10 150 m. n.n.o. Finisterre n. L. Palm*». Sabang, 10 140 m. n.w. Singapore n. Singapore. Saidja, 11 te Singapore verwacht. Saloum, 9 te Bordeaux. Schelpwijk, 10 20 m. n.w. Bornholm n. Rotterdam. Schie, 8 v. Amsterdam n. Levant. Schiedijk, 11 te Bremen. Sibajak, pass. 9 Kp. Vincent n. Rotterdam. Sloterdijk, 10 te Newportnews. Soestdijk, 10 te Antwerpen. Stad Alkmaar, 10 te New Orleans verwacht. Slad Arnhem, 10 70 m. w. Bornholm n. Antw. Stad Leiden, 10 v. New Orleans n. Landsend. Stad Schiedam. 10 45 m. z.w. Finisterre n. Melilla. Stad Vlaardingen, 10 v. Rotterdam n. Narvik. Stanvac Djirak, 10 v. Bangkok n. Buatan. Stan vac Lirik, 10 v. Bangkok n. Sungeigerong. Stanvac Pendopo, 10 v. Sungeigerong n. Bangkok. Steven, 10 150 m. o. Horta n. Napels. Straat Banka. 10 v. Penang n. Bombay. Straat Madura, 7 v. Sydney. 9 et Melbourne. Straat. Magelaen, II v. Rotterdam op proeftocht. Straat Soenda, 10 t.e Santos v. Buenos Aires. Straat Torres, 10 150 m. z.o. Cairns n. Brisbane. Sumatra, 11 v. Port Said n. Djibouti. Tabinta, 10 100 m. w.z.w. Colombo n. Aden. Tappanzee, 10 te Basrah v. Kuwait. Tawali, 10 10 m. n.w, ell. Perim n. Port Said, Tegelberg, 10 140 m. z.w. Sabang n. Mauritius. Telamon, 9 v. Pta. Delgada n. Amsterdam. Teucer, 10 370 m. w. Gibraltar n. Tripolis. Texel, 10 te Mombasa verwacht. Themis. 9 v. Georgetown n. Nlckerle. Theobaldlus, 10 100 m. n.o. Kuria Muria ell. naar Bandarmashur. Tiberius, 8 v. Punta Delgada n. Emden. Tibia, 10 v. Kaapstad n. Curacao. Tjikampek. 10 v. Kobe n. Yokohama. Tjiluwah, 11 te Hongkong verw. v. Singapore. Tjipanas. 10 50 m. n.o. Kp. Padaran n. Hongkong. Tomori, 11 te Aden verwacht. Triton, 10 te Pampata verwacht. Van Linschoten, 10 v. Tanga n. Zanzibar. Van Neck, 10 120 m.' n.n.w. Surabaja n. Suva. Van Waerwijck, pass. 10 Formosa n. Hongkong. Vasum, 10 550 m. w.n.w. Lissabon n. Eastham. Vivipara, 10 50 m. o.n.o. Tunis n. Mena. Waibalong, 10 rede Hodeida. Waterman, 10 v. Walvisbaai n. Las Palmas. Westertoren, pass. 10 Trinidad n. Curacao. Willemstad, 10 te Port of Spain verwacht. Wolfgang Russ. 10 v. Lagos n. Takoradi. Wonosari, 10 v. Port. Sudan n. Aden. Zaankerk, 10 te Antwerpen verw. v. Bremen. t Zaanland, 10 te Las Palmas. Zeeland. 10 v. Singapore n Belawan. Zonnekerk, 10 190 m. o.z.o. St.r. Messina n. Genua. Zuiderkerk, pass. 10 Gibraltar n. Duinkerken. SLEEPVAART Argus, 9 te Maassluis. Barentsz Zee. 11 v. Maassluis te Goole. Blankenburg, 11 te Rotterdam. Clyde, 9 te Maassluis. Friesland, 9 te Saigon. Noordholland. 11 te Suez verwacht. Noordzee, 8 te Genua. Oostzee, 8 v. Houston n. Rio de Janeiro. Poolzee. 8 530 m. n.o. St. Maarten n. Vlissingen. Thames. 11 te Maassluis. Witte Zee, 9 te Maassluis. Zeeland, 9 100 m. o. Key West n. Khorramshar. KLEINE VAART Appingedam. 10 Guernsey gepass. n. Lissabon. Alcetas. 9 30 m. w. Galitas n. Hamburg. Boreas 10 15 m. w. Royal Sovereign n. Amsterdam. Brouwersgracht, 10 te Amsterdam. Draco, 9 te Cadiz n. Opoi'to. Eljo, .9 40 m. z. Tuskar n. Runcorn. Flevo, 9 te Amsterdam n. Korsor. Heerengracht. 11 te Amsterdam. Ilias. 9 te Amsterdam n. Rotterdam Kaap Falga. 8 Kiel gepass. n. Ostrand. Kp. St, Vincent, 7 v. Karlshamn te Valdemarsvik. Leliegracht, 9 te Amsterdam. Manto, 10 te Amsterdam n. Rotterdam. Midas. 10 50 m. n.o. Ouessant n. Antwerpen. Plato, 8 te Barcelona n. San Feliu. Strabo, 8 v. Genua n. Lissabon. Westerdok. 9 140 m. z.z.w. Ouessant n. Rotterdam. Wk lllfess MENAGERIE van zuivere chocolade 100 gram 55 SPECULAAS de allerfijnste kwaliteit 250 gram 59 ROOMBORSTPLAAT in diverse smaken 200 gram <£5 FONDANT BORSTPLAAT in diverse smaken 200 gram 45 MARION BONBONS met fijne vullingen 200 gram 90 ENGELSE CARAMELS de originele zachte caramels 200 gram 49 SPECULAASBROKKEN met veel amandelen per sfuk 45 MARSEPAIN uit eigen bakkerij marsepain aardappeltjes 100 gram 50 marsepain mozaïek 100 gram 55 RUMBONEN onze bekende kwaliteit 150 gram 55 HIN, FABRIKANTEN VAN ATELIERS VOOR DE SORTERING EN DE MAKE-UP VAN NYLONKOUSEN vragen NYLONS ateliers: gezellig loon: goed werk: prettig Meld je op de Personeels-afdeling, Zijlweg 158 Haarlem

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4