Uitgaan in Haarlem Tweede Kamer wenst op tal van vragen antwoord Victoria FAC IT VAN NIEl Nieuwe wet, die het kartelbesluit vervangt, in werking getreden RYNBENDE'S Huwelijksdatum twistpunt bij de toewijzing van woonruimte Een pittige 'jonge' jonge 15 toneel afacit - BON FHA2 bukman St SARTORIUS N-V- Lezen en laten lezen muziek amateurtoneel volksuniversiteit diversen tentoonstellingen AMBONEZEN NAAR NIEUW GUINEA St. Thomas breekt met de A.S.V.A. Omega horloges Expositie van werken van Jan Steen in Mauritshuis ovenvers Altijd even lekker! H T i s s o t horlog e s Omega en Tlssot Beiaardier Toon van Balkom overleden Musicus Bouwmeester in Amsterdam gehuldigd ECONOMISCHE MEDEDINGING VRIJDAG 14 november 1958 Zaterdag 15 november. Stadsschouwburg 20 uur: De toneelgroep „Ensemble" geeft een voorstelling van „Melinda", toneel spel van Patrick Joudry. Elise Hoomans voert de regie en in het spel werken mee Rie Gilhuys, Marijke Bakker. Lies de Wind, Ton Kuyl, Lucas Wensing en an deren. Zondag 16 november. Stadsschouwburg 20 uur: De toneelgroep „Ensemble" geeft een tweede voorstelling van „Melinda" (zie nadere gegevens onder zaterdag). Dinsdag 18 november. Stadsschouwburg 20 uur: „Het Nederlands Ballet" ver zorgt een uitvoering met de Amerikaan se Constance Garfield als gast. Het pro gramma vermeldt: Concerto Barocco van Bach/Balanchine, Disgenoten van Bar- tök/Van Dantzig, Pas de Quatre van Pugni/Dolin en Cadettenbal van Strauss/ Lichine. Woensdag 19 november, Minerva theater 20.15 uur: Het gezelschap Johan Kaart geeft een voorstelling van „Potasch en Perlemoerin textiel", waarin onder meer optreden Johan Kaart en Joh. Bos kamp. Donderdag 20 november, Stadsschouwburg '20 uur: De voordrachtkunstenares Char lotte Kohier draagt voor „Pension Rustig". Vrijdag 21 november, Stadsschouwburg 14 uur: Voor de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen geeft de toneelgroep Theater een voorstelling van „Een moordverhaal", blijspel, onder regie van Cruys Voorbergh en met medewerking van Peronne Ho- sang, Cruys Voorbergh en Johan Walhain. Advertentie Elke seconde kost geld en een snel becijferde offerte kan een order bete kenen. Hier betaalt de Facit ïichzelf met de vele soorten berekeningen, die in een mi nuut gemaakt kunnen wor den. Hier is de Facit zijn gewicht in goud waard. Tijd is geld, altijd. Ook met spoed gemaakte berekenin gen moeten juist zijn, altijd. Daarom rekent de wereld op Facit. AU.round rekenmothlnes voor alle kontoren Op dit moment zijn meet dan 400.000 Facit rekenmachines in ge bruik op kantoren in 102 landen. Dit vol-automatische Facit-model is de gemakkelijkste all-round reken machine ter wereld. Deze machine kiest altijd de kortste rekenweg, spaart tijd bij vermenigvuldigingen - tot 40° o' Als iedere minuut, iedere seconde van belang is: Nieuw telmachine /ArjA snel geruisfoos - modern Zrnd mij vrijblijvend volledige gegevens Woonplaats:- Zenden aan: WlTTE DE WITHSTR. 16 - ROTTERDAM De lijst van door de Haarlemse stadsbibliotheek aangeschafte boeken luidt: Romans: Arnau. Pigskin maat 7; Baron, De gouden prinses; Dam ions, Romance in het oude Parijs; Gcrlach, Tussen Don en Wolga; Vestdijk. De arme Heinrich; Leip, Die Sonnenflöte; Dic kens. Man overboord; Hayes, Bon Voyage; Giono, Angelo; Simenon, Maigrel chez le ministre; Mel ville, Taipi; Pavese, La Bella estate. Ontwikkelingslectuur: Eysenck, Gebruik en mis bruik van de psychologie; Constantijn van Beie ren, Pius XII, bewaker van de vrede; Verslag emigratie 1957; van den Bergh, Verzamelde staats rechterlijke opstellen, ld. 1; van den Bergh. Du bieuze liefde in de omgang met het kind; Ernst en de Vries, W. P.-atlas van het heelal; De wereld der dieren, dl. 2, Reptielen; Deieh, Nieuwe ont dekkingen in de geneeskunde; Blötc-Obbes, Pa- Pier en karton; Feenstra, Radio voor iedereen; Arss, De moderne schoenmakerij, dl. 1; Peppink, Leven en welzijn van u en uw auto; Kiaulehn, Lesebuch fÜr Lachler; van Leeuwen en Stemvers, Meesterwerken der Nederlandse letterkunde; de Jong, Beknopte geschiedenis der Portugese let terkunde; Wentinck, De moderne beeldhouwkunst in Europa; Bos, Muziekwijzer, V, Klinkend ge loof; Martienszen-Lohmann, Der wissende San ger; Boelaars. Papoea's aan de Mappi; Brinton, Christopher en Wolff, Erfenis der eeuwen, dl. 3. van Bismarck tot heden: Montgomery, Memoires; )_an Duinen, De geschiedenis van de heerlijkheid Berkenrode; Jaarboek van het Centraal Bureau voor Genealogie, 1958. Zaterdag 15 november, Gem. Concertge bouw 20 uur: Het Pamplona-koor uit Spanje geeft een concert van oude en moderne, populaire en folkloristische muziek uit Spanje, oncler andere van Manuel de Falla, Teobald Power, Eduar- do Grau, Padre Donosti en Anonymi. Zaterdag 15 november, Toonkunstschool 20 uur: Tijdens een bijeenkomst voor ge nodigden zal dè gerestaureerde grote zaal van de Muziekschool van Toonkunst aan de Nieuwe Gracht in gebruik worden genomen. Zaterdag 15 november, „De Beurs" te Hoofddorp 19.45 uur: Het Hoofddorps mannenkoor „Zang en Vriendschap" geeft een concert met medewerking van het kinderkoor „Inter Nos" te Haarlem. Zondag 16 november, Frans Halsmuseum 15 uur: Grammofoonplatenconccrt, sa mengesteld en toegelicht door Jacques Moolenijzer; het programma luidt: ouver ture „II signor Bruschino" van Rossini; vioolconcert van Max Bruch (solist Da vid Oistrach); tweede symfonie van Joh. Brahms. Maandag 17 november, Remonstrantse kerk 20 uur: „Die Haerlemsche Musyckcamer" geeft een kamermuziekavond (donateurs- concert met werken van Purcell, Tele- mann, Vivaldi en J. S. Bach (onaer an dere vioolconcerten); de leiding berust bij de heer André Kaart en solist is Lien Beijers. Maandag 17 november, Gem. Concertge bouw (tuinzaal) 20 uur: Hendrica Hoek stra (cello) en Miep van Luin (piano) zullen werken ten gehore brengen van Beethoven, Brahms en Debussy. Dinsdag 18 november. Gem. Concertge bouw 20.15 uur: Tijdens het derde con cert in de D-serie van het Noordhollands Philharmonisch Orkest zal het Radio Filharmonisch Orkest onder leiding van Bernard Haitink met medewerking van de Weense pianiste Ingrid Habler het pianoconcert K.V. 453 van Mozart ten gehore brengen; voorts vermeldt het pro gramma de ouverture „De Toverfluit" van Mozart en de eerste symfonie van Mahler. Donderdag 20 november, Gcm. Concertge bouw 20.15 uur: Onder leiding van Al- bert de Klerk zal het Koor Katholiek Haarlem ten gehore brengen Magnificat van J. S. Bach en Gloria van A. Vivaldi; solisten zijn Annette de la Bije, Roos Boelsma, Simon van de Geest, Hans van der Leeuw en Loek Nelissen. Zaterdag 15 november, wqkgebouw Ka- merlingh Onnesstraat 83, 20 uur: De to neelvereniging Haarlem Zuidwest zal een voorstelling geven van „De stier uit Californië", klucht. Maandag 17 november, Stadsschouwburg 20 uur: De r.-k. rederijkerskamer „Al- berdingk Thijm" opent het seizoen met het blijspel van Andrew Rosenthal „Een feestelijke dag". Woensdag 19 november. Stadsschouwburg 20 uur: tweede voorstelling van „Een feestelijke dag" door de r.-k. rederijkers kamer „Alberdingk Thijm". Vrijdag 21 november, Stadsschouwburg 20 uur: De toneelvereniging „Herman I-Ieij- ermans" geeft een voorstelling van „Zee man pas op". Maandag 17 november, Frans Halsmuseum, 20 uur: De hoboïst J. H. Moolenijzer spreekt over „Het orkest en zijn instru menten". Dinsdag 18 november, Frans Halsmuseum. 20 uur: Filmavond „Tempi Nostri" (Onze tijden). Dinsdag 18 november, Gcm. Concertge bouw, 19.30 uur: Paul Chr. van Weste ring geeft een inleiding tot het heden avond te geven concert van het Radio Philharmonisch Orkest. Woensdag 19 november, Frans Hals museum, 20 uur: J. J. Vriend begint de cursus „De taal der moderne architec tuur". Vrijdag 21 november, Minerva-theater, Heemstede: Schipper Mees Toxopeus spreekt over „Het reddingwezen langs de Nederlandse kust". GELOOF EN WETENSCHAP Vrijdag 21 november, Frans Halsmuseum, 20 uur: De heer E. de Kat houdt een voordracht met lichtbeelden over „Mo derne schilderkunst". Zondag 16 november. Concertgebouw, 14.30 uur: Het Leids Kindertoneel geeft een matinee voor kinderen van „Bulletje en Bonestaak". Zondag 16 november, gymnastiekzaal Bad huisstraat, 20 uur: Volksdansinstructie van Joodse dansen. Maandag 17 november, wijkgebouw Ged. Oudegracht 104, 20 uur: Voor de afde ling Haarlem-Centrum van de Neder lands Christen Vrouwenbond spreekt ds. G. van Duinen over „Levensdurf in onze tijd". Maandag 17 november, Brinkman Hout plein, 20 uur: Voor de Nederlandse Ge nealogische Vereniging spreekt mej. mr. W. M. Peletier uit Amsterdam over „Het ontstaan en de geschiedenis van het no tariaat". Dinsdag 18 november, restaurant Brink- mann, Grote Markt, 20 uur: Op een bij eenkomst van de Vrije Gemeente spreekt dr. H. Jansen over „Levende religie". Dinsdag 18 november, restaurant Brink man», 20 uur: In samenwerking met andere vereniging houdl. de afdeling Haarlem en omstreken van de Kon Ned. Natuurhistorische Vereniging een bijeenkomst, waarop de landbouwmeteo- roloog M. Scharringa zal spreken over „Weer en klimaat". Woensdag 19 november, Concertgebouw 20 uur: Forumavond van de Haarlemse Christelijke Besturenbond. Woensdag 19 november, Brinkman Hout plein, 20 uur: De voorzitter van de Christelijk Historische Unie, mr. H. K J. Beernink, zal voor de leden van de Christelijk Historische Unie, de C.H.- vrouwengroep en de C.H.-jongerengroep spreken over „Actuele problemen in de politiek". Donderdag 20 november, rest. Brinkmann 20 uur: Op een bijeenkomst van de af deling Haarlem van de Studievereni ging voor Physical Research spreekt dr. L. J. Elferink uit Den Haag over „Magische relaties tussen mens en dier Vrijdag 21 november, Remonstrantenhuls Wilhelminastraat 22, 20 uur: Voor de af deling Haarlem van de Alliance Fran- gaise zal de heer André George spreken over „Einstein, Oppenheimer, le savant devant le eens de conscience". Vrijdag 21 november. Concertgebouw 20 uur: Voor de Vereniging tot. bescherming van dieren spreekt dr. A. F. J. Portielje Advertentie over „De omgang met dieren, ook met de zeer gevaarlijke". FILMVOORSTELLINGEN Zaterdag 15 november, Lldo, 23.20 uur: Voorstelling van „De drift in het bloed", 18 jaar. Zondag 16 november. Lldo, 11 uur: Voor stelling van „In de schaduw van de Himalaja" en „Crin Blanc", alle leeft. Zondag 16 november, Rembrandt, 11 uur: „Het grote avontuur", alle leeftijden. Zondag 16 november, Studio, 11 uur: Kroningsfilm van de Paus, alle leeft. Woonhuis Jacobus van Looy (Kleine Hout weg 103): Geopend iedere donderdag van 10 -12.30 en 13 30—17 uur: zondag van 1417 u. Aanwinsten collectie Regnault en tekeningen uit gemeentelijk bezit, tot 14 december van 1012.30 en van 13.30 17 uur (zondags van 1417 uur). Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de zestiende eeuw tot heden Bernard Haitink leidt dinsdagavond in het Concertgebouw te Haarlem, een concert van het Radio Philharmonisch orkest. Onder meer de meesterwerken van Frans Hals Het museum is ge<>nend op werkdagen van 1015 uur en op zon- en feestdagen van 1417 uur. Te.vlermuscum: Tekeningen uit de Hol landse, Italiaanse en Franse school van de zestiende to' de twintigste eeuw Fos sielen. mineralen, natuurkundige instru menten. 10 17 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, 10—17 uur (zondagen 1316 uur). Cruquiusmuseum, historische machines, maquette van Nederland met waterstan den. 9—12.30, 13.30—16 uur. Kunstzaal „De Ark": tot 16 november: Ex positie van werk van J. J. Piers en J. C. Mets. Dagelijks geopend van 914 en 1922 uur. Zondags van 1422 uur. Vishal. De leden van „De Gioep houden een expositie, die tot 17 november dage lijks geopend is van 10—17 uur. Boven dien vrijdagavond van 2022 uur. Zon dags van 1417 uur. Vleeshal: Expositie „Delftse ceramiek in traditie, architectuur en experiment", tot 16 november, 1417 uur; vrijdagavond 20—22 uur. Galerie Espace: Expositie van werk van Imre Nagy tot 17 november, dagelijks geopend van 1117 uur. Kunstzaal „Ten Bruggen-Cate": Expositie van beeldhouwwerk en ceramiek van Trudy de Lange tot 17 november, dage lijks van 1115 uur geopend, des zon dags van 1417 uur. „In 't Goede Uur": Expositie van aquarel len van Bob Buys. Van 1 november tot 1 december. Dagelijks en ook zondags van 1022 uur geopend. De Waag, Genootschap „Kunst. Zij Ons Doel" houdt een tentoonstelling van wer ken van Peter van den Braber. dagelijks van 1116 uur; zondag van 1316 uur. Geopend tot 30 november. Het bestuur van de Amsterdamse Katho lieke Studentenvereniging „Sanctus Tho mas Aquinas" heeft een brief gericht tot de A.S.V.A., waarin het zegt „kennis genomen te hebben van het besluit, genomen in de A.S.V.A.-ledenraadsvergadering van 12 no vember 1958, tot handhaving van blijvende materiële en morele steun van de A.S.V.A. aan „Propria Cures". „Het verklaart zich akkoord met het standpunt, van die leden van de A.S.V.A.-ledenraad, die zich de „katholieke fractie" noemen en is van oor deel „dat de A.S.V.A. door ignoreren van genoemd principieel standpunt, haar positie als algemene studentenvereniging Amster dam. waaraan iedere student ongeacht zijn levensovertuiging zijn medewerking moet kunnen verlenen, heeft ondergraven en dat op deze principiële gronden het voor de katholieke studentenvereniging „Sanctus Thomas Aquinas" onmogelijk is geworden de A.S.V.A. als vertegenwoordigend voor alle Amsterdamse studenten te blijven er kennen." Het besfuur stelt, dat zijn vertrouwen in de A.S.V.A. door voorbijgaan aan dit prin cipiële standpunt zodanig is geschokt, dat het meent alle banden met de A.S.V.A. te moeten verbreken. Het bestuur betreurt dit ten zeerste en hoopt dat de civitas-gedachte zo al niet vanuit de A.S.V.A.-ledenraad, dan wel van uit andere universitaire gemeenschapsbe langen tot. nieuw leven gebracht zal wor den. Het bestuur is te allen tijde bereid hier zijn medewerking aan te verlenen. Advertentie in edelstaal. goud op staal en goud. Prijzen vanaf 170. De Tweede Kamer heeft gisteren een begin gemaakt met de behandeling van de begroting van Maatschappelijk Werk, waarbij vooral aandacht werd besteed aan de gerepatrieerden en de positie van de Ambonezen, wier aantal in ons land in 1951 ongeveer 12.500 bedroeg en thans 20.000. Van diverse kanten werden nadere in lichtingen gevraagd over het plan van de regering in 1959 enkele Ambonezen naar Nieuw-Guinea te zenden. Hoeveel ge zinnen zullen er heengaan? Wat voor werk zullen zij krijgen? Is er een onderzoek in gesteld naar de mogelijke of onmogelijke verhoudingen tussen de Ambonezen en de Papoea's? Is het een proef? Betekent dit een wijziging in het beleid ten aanzien van de Ambonezen? Het antwoord op deze vra gen zal minister mej. dr. Klompé volgen de week geven. De gerepatrieerden uit Indonesië heb ben een voorschot gekregen op de kosten van de overtocht. Voor een gezin met vijf kinderen betreft dat een bedrag van 6000 a 8000 gulden. Met klem werd er van alle kanten op aangedrongen objectieve normen op te stellen voor gehele of gedeel telijke kwijtschelding van de overtochts- schüld, want de terugbetaling is een rem j op de mogelijkheid zich aan te passen bij de omstandigheden in Nederland. De woonruimteverdeling was totnutoe gemeentelijk geregeld. In september heeft minister Klompé echter een be- j schikking uitgevaardigd, volgens welke alle gemeenten huwende mannen moeten inschrijven als gegadigde voor een wo-1 ning. Hierin zag de heer Kikkert! (C.H.U.) bevoorrechting van een bepaal- de bevolkingsgroep. Hij doelde op katho- lieken, die een burgerlijk huwelijk sluiten. dat voor hen toch geen waarde heeft, waarna zij pas voor de kerk trouwen als j de man een woning toegewezen heeft ge- kregen. Wie langer op de lijst staat, komt j allicht eerder in aanmerking, al blijven de gemeenten vrij in de toewijzing naar urgentie van de gevallen. Het is een kwes tie met vele kanten, maar de heer Kikkert achtte dermate onbillijkheid aanwezig, dat hij overwoog door middel van een mo tie een uitspraak van de Kamer te vragen om de bepaling ongedaan te maken of te wijzigen. Evenals vorig jaar verzette mevrouw P1 o e g-P 1 o e g (P.v.d.A.) zich weer te gen de dure gezinsoorden (twintigdui zend gulden per gezin per jaar). Zij drong er bij de minister op aan een plan op te stellen tot opheffing van de gezinsoor den in de loop van drie jaar. Met deze opvatting was ds. Fokkema (A.R.) het eens, maar zijn partijgenoot, de heer Smal lenb roek, vond de proef met de gezinsoorden volkomen ver antwoord. Er zijn in ons land 100.000 on maatschappelijke gezinnen en het is daar om voor de gemeenten van groot belang dat wordt «nderzocht hoe dergelijke ge zinnen in het goede spoor kunnen worden gebracht. De kosten moet men zien als stu diekosten. Men kan wel klagen dat 60 ambtenaren voor 60 gezinnen in verhou ding schromelijk veel is, maar die ambte naren moet 24 uur per dag gereed staan. Het gaat om de ervaring die het experi ment oplevert en die kosten moet men be schouwen in verhouding tot de veel hoge- Tegen Kerstmis zal in het Mauritshuis te 's Gravenhage een Jan Steententoonstelling worden geopend, welke ongeveer vijfen veertig van zijn beste werken zal omvatten. De laatste aan deze kunstenaar gewijde expositie werd in 1926 te Leiden gehouden. De tentoonstelling zal duren tot 16 februari 1959. re kosten, die 100.000 onmaatschappelijke gezinnen in ons land veroorzaken. De behandeling van de begrotingen der departementen geschiedt dit jaar zeer ver brokkeld. Volgende week dinsdag wordt eerst verder gegaan met de begroting van Justitie (derde week), waarna minister Zijlstra antwoordt op de beschouwingen over Economische Zaken. In de loop van de week zal minister Klompé dan haar be leid verdedigen. Ad nprfpritip Advertentie garandeert U de versheid White Label f 8.35 Jonge Schiedammer f 7.50 per literfles in doublé, edelstaal en goud. Prijzen vanaf 112. ook met datum en automatische opwinding. Gr.Houtstraat 86 - Haarlem - Tel. 10371 Speciaalzaak sinds 1883. In 's-Hertogenbosch is, 72 jaar oud, over leden de heer A. van Balkom, stads- beiaardier, algemeen als Toon van Bal kom bekend. Toon van Balkom, die in 1927 op de St. Rombout te Mechelen zijn mees terproef aflegde, genoot als beiaardier een reputatie, welke de landsgrenzen verre overschreed. In 1915 werd hij door de ge meenteraad van Brabants hoofdstad als stadsbeiaardier benoemd. Sedertdien heeft hij alom bekendheid verworven, ook in het buitenland, zowel als genodigde voor carillonconcerten als op beiaardconcour sen. Hij heeft de beiaarden bespeeld van Mechelen en Brussel, van Neville en Rouaan, Montpellier en Queenstown, Lon den, Croydon, Potsdam en nog vele an dere. Via de radio heeft men hem menig maal op de Bossche beiaard horen spelen, in het bijzonder op nationale feestdagen. Hij heeft vele beiaardwerken gecompo neerd en gearrangeerd. Tevens was hij een actief bestuurslid van de Klokkenspelver eniging. Donderdagavond, bij de voorstelling van „Zwei Herzen im Dreivierteltakt" door de Hoofdstad Operette in het Amsterdamse Centraal Theater is de heer L. J. Bouw meester, violist en saxofonist in het or kest van dit gezelschap,.gehuldigd: hij is, zoals wij reeds berichtten, veertig jaar werkzaam als beroepsmusicus. De jubila ris werd hartelijk toegesproken door di recteur Meyer Hamel en door een mede lid van het orkest. Onder luid applaus van de volle zaal worden hem vele bloemen en geschenken overhandigd. Burgemeesters. Benoemd zijn tot bur gemeester van Rheden mr. J. P. Drost, thans burgemeester van Borculo; tot bur gemeester van Waddinxveen de heer C. A. van der Hooft, thans burgemeester van Willemstad; en tot burgemeester van Bla- ricum mr. M. Tijdeman, thans burge meester van Westkapelle. Vandaag treedt de Wet Economische Mededinging, die op 28 juni 1956 tot stand kwam in werking. Dc nieuwe wet vervangt het Kartelbesluit en geeft de betrokken ministers een aantal bevoegdheden met betrekking tot mededingingsregelingen en machtsposities. Onder mededingingsrege lingen worden verstaan overeenkomsten of burgerlijke besluiten, waarbij de me dedinging wordt geregeld op het gebied van de produktie, de afzet, de prijzen en het „exclusief-verkeer", het uitsluitend le veren aan bepaalde afnemers of het uit sluitend betrekken van bepaalde leveran ciers. De werkingssfeer van de nieuwe wet is ten opzichte van de vroegere regelingen verruimd, daar zij niet alleen over han del en nijverheid maar ook over land- en tuinbouw, visserij en veeteelt, en over het verkeers-, bank- en verzekeringswezen uitstrekt. Op grond van de wet moe ten mededingingsregelingen binnen een maand na haar totstandkoming bij het mi nisterie van Economische Zaken worden aangemeld. Nieuw is de mogelijkheid, bij algemene maatregel van bestuur'tot on verbindend verklaring over te gaan van in mededin gingsregelingen opgenomen bepalingen met een bepaalde aard of strekking. Als zich een economische machtspositie voordoet, die een overwegende invloed op een markt voor goederen of diensten heeft, kan worden opgetreden door het openbaar maken van gegevens omtrent deze machts positie dan wel door het geven van bepaal de aanwijzingen. In de plaats van de tot dusverre be staande Commissie Bedrijfsregelingen zal nu de Commissie Economische Mededin ging optreden. De betrokken ministers zijn verplicht deze commissie, die is samenge steld uit 18 leden, te horen wanneer zij bepaalde maatregelen overwegen. Voorts is in de wet een regeling opgeno men inzake beroep tegen beslissingen, die getroffen zijn krachtens deze wet. Tegen een aantal met name in de wet genoemde beslissingen kan in beroep worden gegaan bij het College van Beroep voor het Be drijfsleven. Als voorbeelden van mededingingsrege len worden genoemd: regelingen met be trekking tot de afzet; prijsregelingen gen (regelingen met betrekking tot de afzet; prijsregelingen (minimumprijsvoor schriften en calculatieschema's), marktbe- schermingsregelingen (regelingen met be trekking tot. de klantenverdeling); regelin gen inzake melding, opzet en prijscorrectie bij aanbesteding; regelingen met betrekking tot de leverings- en betalingsvoorwaarden; regelingen betreffende het uitsluitend le veren aan bepaalde afnemers of het uit sluitend betrekken van bepaalde leveran ciers en regelingen met betrekking tot de centralisatie van in- of verkoop. Tot voorzittter van de Commissie Eco nomische Mededinging is benoemd prof. H. W. Lambers, hoogleraar aan de Econo mische Hogeschool te Rotterdam. De com missie bestaat uit achttien leden. Sigaren van de burgemeester. In het gemeentehuis te Voorhout is ingebroken. De inbreker brak alle kasten en bureaus open. ook in de burgemeesterskamer, waar hij een kistje sigaren meenam.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 15