Rookt u veel sigaretten Voorbereidingen tot oprichting van Nationale Sportfederatie zijn reeds zeer ver gevorderd Leen Jansen door zege op Schagen halfzwaargewichtkampioen Hoestende JJUCKLEYIj HVS en MHBS leiden zonder verlies in overgangsklasse Duinwijck-ploeg had niet de minste moeite met Breda Leiders in de afdeling in bereik van rivalen Schagen in elfde ronde knock out 11 Oprichtingsvergadering NSF op 24 januari 1959 kinderen? Gelukkig dat ^KINDER HOESTSIROOP ÉÉPp Wjelrenneif „De Tubanters" richtten dames-afdeling op Franse coureur Picard trekt zich terug Volledig programma voor semi-profs op tweede kerstdag en 28 december Beroepsvoetbalbond wil op 30 november beginnen met acht verenigingen Voorlopig militair team tegen jeugdploeg H. v. d. Veen kampioen vijfde klasse libre Tennis Australië weert Jack Kramer en zijn „circus" Volleybalprogramma £sso petroleum DE HAARDOUE De volleybalcompetitie De badmintoncovnpetitie Atletiek-kalender voor seizoen 1959 Trainer-pikeur T. tekent appel aan tegen schorsing DINSDAG 18 NOVEMBER 19 58 j„ een aan het begin van dit jaar gehouden buitengewone algemene vergadering beeft het N.O.C. in principe het rapport van de studiecommissie voor de reorganisatie goedgekeurd. Dit rapport houdt in dat het gereorganiseerde N.O.C., samengesteld uit dp vertegenwoordigers van de Olympische sportbonden, zich voortaan uitsluitend zal bezig houden met de zuiver Olympische taken (verbreiding van de Olympische ge jachte in Nederland, voorbereiding en deelneming aan de Olympische Spelen, en jrganiseren van deze Spelen wanneer deze aan een stad in Nederland worden toe wezen). Voorts concludeerde het rapport tot oprichting van een nationale sport federatie, waarin alle organisaties die in Nederland werkzaam zijn op het gebied ï3„ de lichamelijke opvoeding en de sport, dus o.m. ook de Ned. Chr. Sportunie, de yed Culturele Sportbond en de Ned. Katholieke Sportbond, kunnen worden opgeno men. Deze sportfederatie dient de sedert 1946 tot ontwikkeling gekomen nieuwe „prkzaamheden van het N.O.C. over te nemen, uitgebreid met nieuwe taken, welke de algemene belangen van de sport en van de lichamelijke opvoeding in Nederland nillcn dienen. De algemene vergadering gaf het be- ituur opdracht een werkgroep te formeren ter voorbereiding van een Nederlandse jport Federatie: een werkgroep waarin jok niet bij het NOC aangesloten organi ses zouden zijn vertegenwoordigd. Deze joorbereiding is thans zover gevorderd dat aan alle betrokken organisaties zijn jangeboden: j. Concepten van de statuten en het huishoudelijk reglement van de NSF; 2, Ontwerp-begrotingen van het NOC fn van de NSF over het jaar 1959 en van de Olympische uitzending naar Rome in 1960; 3. De agenda voor de buitengewone algemene vergadering van het NOC, tevens oprichtingsvergadering van de NSF. op 24 januari 1959 in Amsterdam. Aan deze algemene vergadering zal een informele bijeenkomst op 19 december, eveneens in Amsterdam, voorafgaan. Voor de algemene vergadering en de informele bijeenkomst zijn, behalve de bij net NOC aangesloten bonden, ook uitge nodigd de volgende organisaties: Ned. Chr. Sport Unie, Ned. Chr. Gymnastiek Ver bond, Chr. Korfbalbond, Verbond van Chr. Voetbalverenigingen, Chr. Verbond van Volleybalverenigingen, Ned. Chr. Atletiek Bond. Ned. Chr. Wandelsport bond, sectie Lichamelijke Opvoeding van. Chr. VHMO en PCOV. Ned. Culturele Sportbond, Ned. Kath. Sportbond. Ned. Kath. Gymnastiek Bond, Kath. Dames Korfbalbond, R.K. Ver. van Leerkrachten inde Lichamelijke Oefening ,.St. Thomas van Aquino", Ned. Jeugd Gemeenschap, Stichting Spel en Sport in het jeugdwerk, A'cd. Badminton Bond, Ned. Bond van Handboogschutters. Kon. Ned. Jagersver eniging. Ned. Jiu Jitsu en Judobond, Ned. .Amateur Judo Associatie, Kon. Ned. Bond voor Lich. Opv., Ned. Squashracket Bond, Xed. Waterski Bond en Kon. Ned. Toeris tenbond ANWB. Doelstellingen De wijze, waarop de NSF haar doel- itellingen wil bereiken, is vastgelegd, in .1.9 punten, waarvan de belangrijkste zijn: het in een verband brengen van alle in Nederland gevestigde organisaties, welke bij de sportbeoefening en de licha melijke opvoeding zijn betrokken; Het verkrijgen van steun en mede werking van, alsmede het bevorderen van overleg en samenwerking met de overheid: het aanmoedigen van de uitbreiding en verbetering van de accommodatie, zo wel ten behoeve van de sportbeoefening ais van de lichamelijke opvoeding; ander wetenschappelijk onderzoek op het - het bevorderen van de medisch en ander wetenschappelijk onderzoek op het gebied van de sportbeoefening en lichame lijke opvoeding, alsmede van de medische sportkeuring; het opstellen van een nationale sport kalender. Sa wenst elling b est u u r liet bestuur van de Nederlandse Sport Federatie zal worden samengesteld uit tenminste 15 personen, onder wie vertegen woordigers van het NOC, de Nederlandse Christelijke Sportunie, de Nederlandse Culturele Sportbond en de Nederlandse Katholieke Sportbond, terwijl voorts de verenigingen van leraren lichamelijke op voeding gezamenlijk ook recht hebben op één kwaliteitszetel, evenals de gespeciali seerde instellingen voor sport en spel uit het jeugdwerk. Advertentie ?V(- met vitamine l de hoest van Uw kleine onmiddellijk kan verlichten. Het beroemde CANADESE geneesmiddel tegen hoest en verkoudheid. Bij apothekers en drogisten HACO N V. - Maastricht Tijdens een in Hengelo gehouden be stuursvergadering van de wielervereni- Sing „De Tubanters" is een damesafde- 'ing opgericht, waarvoor zich reeds vijf dames hebben aangemeld. Naar aajalei- óing hiervan heeft de vereniging zich ge wend tot de KNWU, die zich, zoals bekend vóór het dameewielrennen heeft uitge sproken. Het aantal kwaliteitszetels kan door de algemene vergadering (met een meerder heid van tenminste 2/3 van het aantal uit gebrachte stemmen) worden verhoogd of verminderd. De bestuursleden worden benoemd, cq aangewezen voor de tijd van drie jaren en zijn herkiesbaar (jaarlijks treedt 1/3 van het aantal bestuursleden af). De begroting wordt jaarlijks ingediend. Iedere aangesloten organisatie heeft recht tot het uitbrengen van een aantal stemmen, dat bepaald wordt door het aan tal leden. Een bond met minder dan 25.000 leden heeft één stem, een bond met 25.000 100.000 leden twee stemmen en een bond met meer dan 100.000 leden drie stemmen. De dagelijkse werkzaamheden van de Nederlandse Sport Federatie zullen wor den verricht door een bureau, aan het hoofd waarvan een bezoldigde secretaris staat. Financiën Het zogenaamde „NOC-dubbeltje" zal in de toekomst dpor de "sportbonden worden afgedragen aan de Nederlandse Sport Federatie. Geschat wordt, dat dit een totaal-bedrag van 50.000 gulden zal op leveren. Voorts zullen inkomsten worden voor de NSF: contributies van niet-leden van het NOC, opbrengsten uit technische zaken, vaardigheidsproeven crl subsidies van het ministerie van O. K. en W. (totaal begroot op 64.000 gulden). Aan de uitgavenkant van de ontwerp begroting" komt behalve de personeels-, huisvestings-. bureau- en vergaderkosten ook een post van 100.000 gulden voor nieuwe taken. In de toelichting wordt ge zegd. dat het bestuur van de NSF niet mag volstaan met de voortzetting alleen van de taken, die door hel huidige bestuur van het NOC in de achterliggende jaren zijn aangevat. De NSF zal een aantal nieuwe taken ter hand moeten nemen en de KNVB heeft hiervoor financiële moge lijkheden geschapen door een subsidie van 100.000 gulden. De begroting sluit op een bedrag van 280.000 gulden. Begrotingen Het NOC heeft twee ontwerp-begrotin gen opgesteld, te weten één betreffende het secretariaat (met een negatief saldo van 21.000 gulden) en één betreffende de Olympische uitzending naar Rome in 1960 "(negatief saldo 307.000 j>Ülrlën). Het bestuur van het NOG heeft aan deze splitsing de voorkeur gegeven, omdat hier door de zogenaamde bureaukosten, duide lijk worden onderscheiden van de andere kosten, zoals trainingsgelden, uitzending en fondsenwerving. De inkomsten van het NOC uit contri buties en donaties zulen volgens schatting worden verminderd tot 5000 gulden. Ver dere inkomsten zijn opbrengst huis en in terest. Daartegenover staat een totale uit gavenpost van 35.000 gulden (personeel, huisvesting, reis- en vergaderkosten, bu reaukosten en onvoorzien). Op de begroting betreffende de Olym pische uitzending staat een subsidiebedrag van 100.000 gulden, te verstrekken door het ministerie van O. K. en W., opgeno men. Er bestaat evenwel op dit moment geen enkele zekerheid, dat het ministerie in het jaar van de Olympische Spelen een subsidie zal verstrekken, hoewel zo wordt in de toelichting gezegd dit wel zeer waarschijnlijk is. Het bestuur van het NOC hoopt, dat het totale tekort door bijzondere acties èn door een bijdrage van de KNVB geheel of gro tendeels zal kunnen worden gedekt, daar bij steunende op de ervaring uit voor gaande perioden. Geen gebruik zal worden gemaakt van de reserve-fondsen van het NOC. aangezien men daaruit in de jaren 1961 tot. en met 1963 het tekort op de huis houding wil dekken. De Franse coureur Franqois Picard, die momenteel herstellende is van de ern stige verwondingen, die hij verleden maand opliep bij een ongeluk in de Grote Prijs van Marokko, heeft maandag ver klaard, dat hij onherroepelijk heeft be sloten niet meer aan race-wedstrijden deel te nemen. „Ik ben nu tien jaar in wed strijden uitgekomen en het wordt mij dui delijk dat de snelheden die de „bolides" nu bereiken, de mogelijkheden van de menselijke reflexen hebben overschre den", aldus Picard. Advertentie Voetbal Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft besloten om op vrfjdag 26 de cember (tweede kerstdag) en zondag 28 de cember een volledig programma vast te stellen voor de eredivisie, de eerste divisie A en B en de tweede divisie A. Voor de tweede divisie B wordt op genoemde dagen een inhaalprogramma vastgesteld. De eerste ronde voor de wedstrijden om de Nederlandse Voetbalbeker tussen de semi-profelftallen en de amateur-elftallen zal worden gespeeld op donderdag 1 ja nuari, op nieuwjaarsdag dus. De Nederlandse Beroepsvoetbalbond wil op 30 november starten met de landelijke competitie, waaraan zouden deelnemen de clubs: Dynamo (Amsterdam), de Veenkolo niën (Veendam), Rotterdam. Leiden, Schie dam, Venlo, Bergen op Zoom en Den Haag. „De oorzaak van de oprichting van deze hond moet gezocht worden in het feit. dat de KNVB te weinig doet voor spclpcilver- betering èn wij willen nu de jongeren een betere kans geven", zo is ons van de zfjde van Veenkoloniën verzekerd. Momenteel is er nog een urgentie-com missie, maar straks wordt een bestuur ge kozen uit vertegenwoordigers van alle ver enigingen. Ten aanzien van invallersbepa lingen is opgemerkt, dat alleen de vervan ging van de doelman toegestaan is. In de Veenkoloniën zijn o.m. opgenomen: Zuide- rha (van Veendam), Born (van Leeuwar den), Timmermans (Xerxes), La.jos Tamas (uit Boedapest), Niewold (van Veendam), De Linde (van Rood-Geel uit Leeuwarden) tevens trainer en aanvoerder alsmede Klopping en Schreier (van FVV uit Fox- hol). Met enkele andere spelers worden nog onderhandelingen gevoerd. Het Nederlands militair elftal, dat ter voorbereiding op de eindronde van het toernooi om het intergeallieerd militair kampioenschap op woensdag 19 september in het Utrechtse stadion een oefenwedstrijd speelt tegen het Nederlands jeugdelftal, (18-20 jaar) is als volgt samengesteld: doel: Hogerman (Ajax); achter: Kraay (DOS) en Pesman (Zwar- temeer); midden: Renders (PSV), Slaats (Eind hoven) en Muller (Ajax); voor: Den Engelse (ADO). Kruiver (PSV). Janssen (Stormvogels), Groot (Stormvogels) en Moulijn (Feijenoord). Het Nederlands jeugdelftal (1618 jaar) is als volgt samengesteld: Doel: Van Pelt (Feijenoord): achter: De Groot (Hermes DVS) en De Jong (DWS); midden: Van Wijk (Volewijckers), Ter Horst (Enschedese Boys) en Borghuis (GVAV): voor: Niehaus (Go Aliead), Vfêeken (Haarlem), Theunis- sen (Vitesse). Marcus (HVC) en Van der Wey (Sittardia). Reserves zijn: Kik (Feijenoord). De Rui ter (Volewijckers), Looyen (Volewijckers). ,fs Voor kieskeurige rokers zijn sigaretten geen „gewoontedingen". U wenst een sigaret die altijd nieuw is en blijft. Om u te verkwikken als u dat nodig hebt - te ontspannen wanneer u daar tijd voor hebt. Om u 't rookgenoegen te schen ken dat telkens weer „nieuw" is. Dat doet Roxy nu al jaren voor miljoenen. Omdat de eigen Roxy-smaak niet kan ver velen. En omdat Roxy fluweelzacht is van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat Om u dit te bieden worden voor Roxy 21 edele, milde tabakken gebruikt. Ieder heeft zijn taak: hetzij in die eigen lichte Roxy-smaak, hetzij in het geurige aroma, de koele brand, het milde, zo zachte karakter. Koop een pakje Roxy. Rook met aandacht die licht geurige, perfect gestopte, fluweelzachte Roxy's. En u zegt ook: ,,'n Roxy? .Tagraag Biljarten Het biljartkampioenschap vijfde klasse libre van het gewest „Het Noord-Westen" van de KNBB is gewonnen door H. van der Veen. De eindstand werd: H. v. d. Veen 395 282 9 140 13 N. Vleerlaag 381 302 13 126 11 H. v. Bunschoten 358 278 9 128 10 G. de Vries 359 293 14 122 8 J. Beekman 317 255 10 124 6 C. Beetink 353 297 11 118 6 J. Hemmer 337 287 8 1.174 6 E. de Haan 356 304 8 1.171 6 C. A. Hommel 345 302 13 114 6 Het Australische publiek zal van de de monstratiewedstrijden van de leden van het „tenniscircus" van Jack Kramer ver stoken blijven. De Australische Tennis- bond heeft nl. besloten Jack Kramer en zijn groep te verbieden op officiële banen in Australië te spelen. Voor woensdagavond vermeldt het vol leybalprogramma het treffen tussen de kampioenspretendenten OVRA en HVS 2, waarin wij de kansen van de reserves iets hoger aanslaan. In het middelpunt van de belangstelling staat het duel tussen de lei ders van de tweede klasse B, het terug komend Velox en het gepromoveerde DSS. Een open strijd, die om acht uur aanvangt. Het programma luidt: Heren, eerste klasse: Santpoort 2PSCB (7 uur), Die Raeckse 2Eclecta (8 "uur), OVRAHVS 2 (9 uur); Tweede en derde klasse: OVRA 2Set up, Gios 2CIOS 3, De Blinkert 3—OSS 2, HVS 4—WIK 2, Velox—DSS en WIK 4—DSS 2. Dames, overgangsklasse: MHBSDe Kennemers (8 uur); Eerste klasse: HVS— Eclecta (7 uur), VeloxOSS (9 uur); Twee de en derde klasse: Gios 2Die Raeckse 3. PWN—OG 2, JBS—HVS 2, Gios 3—DSS 4. HBC 5—De Blinkert 5, Vesmia 3—DSS, Velox 2Santpoort en Spaarnestad HBC 4. Advertentie voor oliehaarden met het hoogste rendement zuinig - geen roef - meer #armte De volleybalovergangsklasse is voor meer dan een kwart afgewerkt, de afde lingscompetitie nadert het keerpunt, maar de voorlopige balans toont ons dat nog geen ploeg zich van de anderen heeft kunnen losmaken. Fier gaan de HVS'ers in de overgangsklasse aan de leiding, de voor sprong bedraagt nog maar twee punten, maar het geringe krachtsverschil tussen de teams in de grote middehhoot waartoe ook Die Raeckse behoort, zal Clay en zijn mannen spoedig op eenzame hoogte bren gen. Het debuterende HBC mist nog steeds het zelfvertrouwen om de opmars naar een betere positie in te zetten. De sterk ver jongde ploeg van Die Raeckse heeft reeds bewezen in dit milieu mee te kunnen ko men. Evenals HVS heeft ook MHBS in de damesovergangsklasse nog zonder enig verlies de leiding. De Haarlemse volley- balsters rekenden reeds af met hun rivalen maar zij zullen, om het kampioenschap te continueren, sterker moeten gaan spelen dan de laatste wedstrijden want TOG zal althans voorlopig een belangrijke concur rente blijken. In de afdelings eerste klasse heeft het jeugdige, technisch bekwame HBC onge slagen de leiding op de voet gevolgd dooi de kampioenen van vorig seizoen, de Blin- kert-dames. De strijd tussen beide ploegen zal fel en waarschijnlijk ook lang zijn waarbij wij niet uit het oog mogen verlie zen de invloed die de niet veel mindere middelgroep hier op uit kan oefenen. OSS Tijdens een boksgala in de Rivièrahal in Rotterdam heeft Leen Jansen het Ne derlands kampioenschap halfzwaarge- wicht op zijn naam gebracht door een knockout-zege in de elfde ronde op de ti telhouder Willy Schagen. Het gevecht stond niet op hoog peil, hetgeen zijn oorzaak vond in de nogal teleurstellende tegenstand van Schagen. De Amsterdammer dreef in hoofdzaak op zfjn routine en techniek, die soms nog voor treffelijk bleek. Dit had van Schagen's zij de meermalen goede counters en enkele directe stoten tot gevolg, maar zij misten de kracht om enige invloedrijke beteke nis te hebben tegen de atletische en steeds aanvallende Jansen, die bovendien men taal heter was ingesteld. Duinwjjck had zaterdag in het Krelage- huis in Haarlem niet de minste moeite met Breda. Alle partfjen werden in twee sets beslist en met 8—0 kregen de gasten die in de hoofdklasse niet thuis horen een lesje. Duinwijck 2 verloor van Smash met 5—3. De herensingles werden verloren maar de dames wonnen zodat op de stand 2—2 nog alles mogelijk bleek. Toen ook de gemengde dubbelspelen door Smash ge wonnen werden was de strijd uiteraard beslist want in het herendubbel kwamen de Duinwijckers evenmin tot succes. Duinwijck 3 won gedecideerd van EGBC, reeds na de enkelspelen leidde Duinwijck met 31 en na de gemengde dubbelspelen met 51. Eindresultaat 62. Duinwijck 4 klopte Excelsior met 52, Duinwijck 5 kreeg een lesje van MVO 2 (7—0) maar versloeg Vlego 2 met 5—2, Duinwijck'6 had geen moeite met Velsen 3 (7-0). De resultaten van Duinwijck—Breda waren: H.E.: G. de Bijl versl. C. de Ruiter 15-4, 15—2; E. Verploegh Chasse versl. M. v. Gooi 157. 152. D.E.: mevr. E. Robbe versl. mevr. J. de Ruiter 11 1, 111: mej. R. Smids versl. mej. E. v. d. Bilt 11—3, 12—tl. G.D.: mej. R. Smids en G. de Biil versl. mevr. J. de Ruiter en C. de Ruiter 15—10. 15—11; mevr. E. Robbe en E. Verploegh Chasse versl. mej. E. v. d. Bilt en M. v. Gooi 1:5—1, 15—7. II.D.: G. de Bijl en E. Verploegh Chasse versl. C. de Ruiter en M. v. Gooi 153, 17lfi. D.D.: mevr. E. Robbe en mej. R. Smids versl. mevr. C. de Ruiter en mej. E. v. d. Bilt 15—11, 15—6. De uitslagen van de voor de badmintoncompe- titie gespeelde wedstrijden (derde wedstrijdweek) luidden: Hoofdklasse: Duinwijck—Breda 80. PM Rijs- wijckSmash 1—7. Vedo—Nijmegen 52, Éerst.e klasse: HilversumPM Rijswijck 2 4—3, IdunaChandelle 08, SportiefSiod 7—1. Smash 2 Duinwijck 2 5—3. Afdeling 2: EGBC- Duinwijck 3 2 s. Arnhem— Vcnlo 3—5, Poona Beaufort 6—2, Rhenouwe— lieist 3—5. Het skiseizoen is onlangs begonnen. De bovenstaande foto werd gemaakt in de Beierse Alpen, waar een internationale wedstrijd werd. gehouden met 20 dames en 80 heren als deelnemers. Rond 2000 toeschouioers wronden de gebeurtenis bij. De Europese commissie van de Interna tionale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) heeft tijdens een vergadering in Barcelona, de internationale wedstrijdkalender voor het seizoen 1959 vastgesteld. De data van de wedstrijden, waarbij Ne derlandse teams betrokken zijn, luiden: 21 mei: NederlandItalië (dames). 28 juni Antwerpen: BelgiëNederland. 5 juli: Zuid NederlandBelgië B (heren). 5 juli Eindhoven: Nederland BZuid- België (dames). 25 juli: Lancashii-e: Groot Brittannië B— Nederland (heren). 2 augustus: NederlandZweden. 9 augustus Rijssel: Frankrijk—Nederland (dames). 26/27 augustus: ZwedenNederland (da mes en heren). 27 september: DuitslandNederland (dames). De grootste moeilijkheid voor de Rotter dammer was het lengteverschil. Hij had dit onmiddellijk doorzien en >/ocht z.ich tel kens opnieuw in en zo gevarieerd, door duiken onder de directe slagen van Scha gen of met verrassende uitvallen naar het gelaat, dat de lange Amsterdammer de af stand niet met succes handhaven kon. De „finishing touch" ontbrak echter bij Jan sen om de kampioen neer te krijgen. Bij deze doorbraken toonde de Amster dammer overigens een zichtbare angst voor de harde stoten op het lichaam en hij bezondigde zich dan ook vele malen aan afklemmen. Het was dezelfde angst, waardoor hij vele slagen op rug en in de nierstreek kreeg te incasseren. Met zeven van die tien voorafgaande ronden duide lijk op zijn naam en twee ronden gelijk, voerde Jansen het tempo op, zodat de ti tel hem vrijwel niet meer kon ontgaan, te meer daar Schagen's tegenstand steeds minder werd. Het einde in de elfde ronde kwam toch onverwacht en niet geheel bevredigend. Na een stoot in de maagstreek, draaide Schagen Jansen opnieuw de rug toe, waar op hij weer getroffen werd en neer ging. Schagen simuleerde een te lage stoot op de maag, maar voor de volle zaal en de jury bestond geen twijfel over de come- die, die de titelhouder hier trachtte op te voeren. Men kan zich alleen afvragen of hij opnieuw steun verwachtte van scheids rechter Knol, die Jansen in de vijfde ron de, geheel ten onrechte overigens, een openbare waarschuwing had gegeven. De Alkmaarse trainer-pikeur A. S. T., wiens publiek-trainers-rijvergunning door het bestuur van de stichting Nederlandse Draf- en Rensport tot 1 maart 1959 werd ingetrokken, omdat uit een onderzoek zou zijn gebleken dat hij bij de op 14 septem ber op Duindigt gehouden draverij zijn paard „Sir Parisien O" ongeoorloofde middelen (doping) zou hebben toege diend, heeft van deze uitspraak door mid del van zijn raadsman mr. dr. C. Berkhou wer in Alkmaar appel aangetekend bij de raad van appel van deze stichting. De heer T., die de beschuldiging van de hand wijst, beroept zich op een verklaring van de dierenarts F. W. van der Kreek, die het paard op 10 september een injectie te gen koliek met carbachol had toegediend, waarbij hij nog had overwogen of dit in verband met het deelnemen van het paard aan de draverij van 14 september wel ver antwoord was. Daarbij verklaarde de dierenarts Claay, die op 14 september het paard het speeksel heeft opgenomen, met stelligheid te vrezen, dat de reacties, welke beschreven zijn in een rapport van prof. dr. Seekles in Utrecht, die het speek sel van het paard had onderzocht, het ge volg waren van de koliekbehandeling, waarvan prof. dr. Seekles niet op de hoog te was. De reacties als door prof. dr. Seekles, ge vonden waren dezelfde als de reacties' die optreden na toediening van carbachol. Naar zijn mening is dit middel, dat een ge en Velox zullen een figurantenrol spelen. Een hevige strijd om de leiding woedt in de eerste klasse heren. Voordat men de eerste helft afsluit zullen nog enkele wed strijden tussen de leiders plaatsvinden met o.a. CIOSHVS 2 en SantpoortOVRA. Meer dan voorlopige beslissingen mag men niet verwachten. Moesten wij ons aan een prognose voor de onderste helft van deze klasse wagen dan zouden wij de huidige stand van zaken onveranderd laten. In de overgangsklasse luidt de stand: Dames Heren MHBS 6 12 HVS 6 12 TOG 7 12 Czaar Peter 6 10 AVC 6 8 Reactie '55 5 6 Madjoe 6 8 Madjoe 6 6 Molenwiek 7 8 Octopus 6 6 VCK 7 8 Die Raeckse 6 6 Flevo 6 6 SES 6 6 The Smash 7 6 The Smash 6 6 Catapult 7 4 HCSC 7 6 Octopus 7 4 TOG 5 4 SES 7 4 LOS 6 4 De Kennemers 7 0 HBC 6 0 Eerste klasse Dames Heren HBC 7 12 CIOS 7 12 De Blinkert 6 9 HVS 2 7 12 HVS 6 8 Santpoort 7 12 Eclecta 7 6 OVRA 7 11 Gios 6 5 Eclecta 7 8 OVRA 6 5 Die Raeckse 2 8 5 Die Raeckse 2 6 5 De Blinkert 7 4 Vesmia 6 5 OSS 7 3 OSS 4 3 PSCB 6 2 Velox 6 2 Santpoort 2 7 1 Dames In 2A dames bleef Set Up ongeslagen maar de leerlingen van de Rijkskweek school ondervinden felle concurrentie van OVRA 2. Vesmia 2 en Onze Gezellen. Naar onze mening zullen alleen de Gezellen de strijd met de volgelingen van de Heer Eerelman kunnen volhouden. Dat HBC over sterke speelsters beschikt blijkt ook uit de fraaie prestaties van de reserves in 2B. die nauwelijks concurrentie dulden. In 2A heren voeren WIK, Gios en PWM een heftige strijd om voor promotie naar de le klasse in aanmerking te komen. WIK en PWN ontmoeten nog outsider Rapiditas, dat mogelijk er voor zorgt dat men in ge sloten formatie aan de tweede helft be gint. In 2 B hebben DSS en Velox het re serve-team van OVRA van zich afgeschud en zullen onderling de strijd moeten be slechten. Dames Tweede klasse A Tweede klasse E OVRA 2 6 9 HBC 2 7 14 Set Up 6 9 Die Raeckse 3 6 8 Vesmia 2 6 8 AVC 2 6 7 Onze Gezellen 5 7 JBS 6 7 De Blinkert 2 6 7 Santpoort 6 7 sso 7 7 Gios 2 6 6 HBC 3 8 7 PWN 7 6 Eclecta 2 6 5 HVS 2 6 5 Die Raeckse 4 6 3 O. Gezellen 2 6 2 MHBS 2 6 0 Velox 2 6 0 Heren Tweede klasse A Tweede klasse B WIK 6 11 DSS 5 10 Gios 7 10 Velox 5 9 PWN 5 8 OVRA 2 7 9 OVRA 3 7 8 De Blinkert 2 6 7 Rapiditas 6 7 Set Up 5 5 HBC 2 5 5 Gios 2 6 5 CIOS 2 6 3 HVS 3 7 3 Altijd Welkom 6 2 PSVH 5 2 Eclecta 2 6 0 CIOS 3 6 0 In de derde klasse dames Is de jeugd sterk vertegenwoordigd met name in de toonaangevende ploegen van Vesmia 3 en het debuterende Vogelenzangse Topscore (3A) en Eclecta 3 en OSS 2 in 3B. Bij de heren heeft het reserveteam van de Heem- steedse politie het heft in handen maar zal in de tweede helft van de competitie ernstig rekening met CJMV en Spaarne stad moeten houden. In 3 B zal het jeug dige en goed spelende HBC 3 recht op de titel afstevenen. Dames Derde klasse A Derde klasse B Vesmia 3 6 11 Eclecta 3 5 10 Topscore 5 9 OSS 2 5 8 De Blinkert 3 6 7 WIK 5 7 Gios 3 6 7 OG 3 6 7 OVRA 3 6 6 Topscore 2 4 5 HBC 4 6 5 HBC 5 3 2 DSS 6 5 DSS 2 5 2 AVC 3 5 4 De Blinkert 4 5 1 Spaarnestad 6 4 De Blinkert 5 0 0 DSS 4 5 0 DSS 3 4 0 Heren Derde klasse A Derde klasse B HBC 3 5 10 Hepol 2 5 10 DSS 2 5 8 Spaarnestad 6 9 HVS 4 5 8 CJMV 5 6 De Blinkert 3 5 5 PWN 2 5 5 WIK 2 5 5 WIK 3 5 5 OSS 2 5 3 OVRA 4 5 1 WIK 4 5 1 Gios 3 5 0 Hepol 5 0 ruime tijd nodig heeft in zijn geheel het lichaam te verlaten, juist het tegenoverge stelde van een dopingsmiddel. Het uiter mate deskundige rapport van prof. dr. Seekles is naar de mening van de heer Claay zeer onjuist geïnterpreteerd door het hoofdbestuur van de Stichting Ned. Draf- en Rensport. De heer T. verzoekt de raad van appel het beroep mondeling te behandelen en de hem opgelegde intrek king van zijn publiek-trainers-rijvergun ning ongedaan te maken.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11