Horen en zien r Gevangene ontsnapt Wereldfederatie van oud-strijders houdt conferentie in Den Haag MADOEF EN MIRZA Agenda voor Haarlem BELTON CO Coördinatie van de internationale hulp aan oorlogsslachtoffers 4 radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Show en beheersing, De radio geeft woensdag T elevisieprogr anima Tien mil joen tekort op Utrechts begroting Ring via vissemaag bij eigenaar terug Baby op het nippertje uit brandend huis gered Als ziekenfondscoupon vervalt kan de premie lager worden Amsterdamse agent werd ernstig mishandeld Dader krijgt vier maanden gevangenisstraf Kerkelijk Nieuws Merkwaardige huwelijks dag voor Amsterdams bruidspaar Proef die zelf! Van Nelle's nieuwe Assam Thee §j VAN NELLE'S ASSAM THEE (UIT HET ENGELS VERTAALD) DOOR Oud bekeraardewerk Brandend Maagzuur na iedere maaltijd? L> i jj A G 18 N O V E M B E R 19 5 8 -- ^:Vi ii Er mag geen reclame gemaakt worden voor de televisie. Maar de Perry Como Show is een negatieve reclame, die onze voldoening over ons Nederlanderschap doet stijgen. Telkens als wij deze show hebben gezien, voelen we onze vader landsliefde opborrelen en zouden we zelfs alle Hilversumse televisiesecties aan het hart kunnen drukken. In dit licht moet u ook ons enthousiasme plaatsen over Meri diaan, want die rubriek volgde gisteravond op Perry Como. In drie korte programmaatjes werd op voortreffelijke en frisse wijze de haartooi van de vrouw door alle tijden, het ont staan van nieuwe woorden door de ont wikkeling der techniek en het mooi vor men van gebruiksvoorwerpen vluchtig aan geduid. Gastheer Dick de Vilder probeer de geen „grote greep" en hij behandelde de thema's zelfs nauwelijks systematisch, maar door het korte aanduiden kregen de kijkers toch een juist beeld van de aard van het getoonde. Het was een in de be perking beheerst programma, dat met een korte herdenking van de dichter Weru- meus Buning was begonnen. Na het op treden van Duke Ellington en zijn orkest (telerecording van een concert op 2 novem ber) konden de kijkers naar dit AVRO- programma nog even kennismaken met de nieuwe Nederlandse sportauto, de Citeria. Beeldschermer Advertentie Van Nelle bestellen HILVERSUM I. 402 M. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde nuiz. 9.00 Voor, de zieken. 9.30 Gram. 9.35 Water standen. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.10 De zee roept, hoorspel. 12.10 Gram. 12.33 Musette-muziek. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muz. 13.40 La vida breve, opera (gr.). 15.00 Jeugdork. 15.45 Gram. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Spectrum van het Chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.00 Leger des Heilskwartier. 18.15 Boekbespr. 18.30 R.V.U.: Zwarte mensen langs de witte Nijl (Sudan), door mevr. mr. L. Eversdijk Smulders. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Koorzang. 19.30 Radiokrant, 19.55 Op de man af. 20.00 Radio- philh.orkest en solist. 21.00 Wijsgerige stromingen, caus. 21.20 Mannenkwart. en sol. 21.50 Gram. 21.55 Vrij als de lucht, klankb. 22.15 Mil. kapel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Politiekapel. 12.30 Land- en tuinbonwmeded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Orgel en zang. 13.00 Nieuws en tentoonstellingsagenda. 13.20 Dansmuz. 13.50 Medische kroniek. 14.00 Jeugdconcert. 14.4& Gram. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 De kat van de stoel. 17.50 Regeringsuitz.: Emigratierubriek: Het emigratiepraatje van H. A. v. Luyk. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Hammondorgelspel. 18.40 Act. 18.50 Mannenkoor. 19.00 Voor de kleuters. 19.10 Tekort gedaan of tekortgeschoten?, caus. 19.25 VARA- Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Derde jaar Openbaar Kunstbezit, causerie. 20.10 Comm. 20.20 Dit is uw leven. 21.15 Promenade-crk., koor en sol. 22.20 Voor de jeugd. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.15 Gram. 23.25 Lichte muziek. 23.5024.00 Soc. Nieuws in Esperanto. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.30 Ork.- concert. 17.00 Nieuws. 17.10 Zang en piano. 17.50 Boekbespr. 18.00 Pianorecital. 18.10 Lekenmoraal en filosofie. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Ork.conc. 20.00 Hoorsp. 21.15 Ork.conc. 22.00 Nieuws. 22.15 Causerie voor ouders. 22.25 Orgel recital. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR WOENSDAG NTS: 13.5515.45 Eurovisie: Interland voetbal- wedstr. Duitsland—Oostenrijk. NCRV: 17.0017.30 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Weekjourn. VARA: 20.30 Documentaire. 21.00 Terugkeer TV-spel. Advertentie Van Nelle bestellen De Utrechtse gemeentebegroting sluit met een nadelig verschil van 10.414.811.- ten dele doordat de exploitatieuitkomsten van het gas-elektriciteits-en vervoersbe drijf ongunstiger moesten worden ge raamd. B. en W. van Utrecht nemen aan, dat deze bedrijven na een tariefsverho ging een stijging van inkomsten van rond 1.580.000.- zullen opleveren. Het dan nog resterend tekort bedraagt 8.834.811,-, hetgeen ongeveer 170.000.- meer is dan dat waarmede de begroting voor 1958 sloot. B. en W. menen dat ter overbrugging van het tekort een beroep moet worden ge daan op de middelen van het Gemeente fonds. Zij merken op dat het tekort in Utrecht 35,09 per inwoner bedraagt, dat in Den Haag 52,95 per inwoner en in Haarlem 40,31 per inwoner. De gouden zegelring, die de 54-jarige heer G. Helbers uit Zwolle vorige maand aantrof in een baars, die hij had gevangen in het Zwartewater te Hasselt, is bij de eigenaar terug. De ring bleek het eigen dom te zijn van de 34-jarige aannemer W. Schutte te Zwolle, die enige tijd geleden het Zwartewater heeft zitten vissen op on geveer 600 meter van de plaats waar de heer Helbers de baars ving. In een zijzak van zijn jas zat de zegel ring, die hij niet droeg omdat hij te groot was. In dezelfde zak zat ook een doek, waarmede hij van tijd tot tijd zijn handen afveegde. De ring moet met de doek uit de zak gekomen zijn en in het water gevallen. Terwi,jl de mens gedurende een gewapend conflict door internationale overeenkom sten wordt beschermd en bepaalde onver vreemdbare grondrechten bezit, valt deze bescherming na de strijd weg. Het lijden van de oorlogsslachtoffers duurt echter voort. Een van de doeleinden van de thans in Den Haag geopende conferentie van de Wereldveteranenfederatie is, alle midde len van vroegere geallieerden en vroege re vijanden samen te voegen teneinde zo volledig mogelijk de gevolgen van de oor log voor deze mensen uit te wissen. Dit verklaarde de heer Curtis Campaigne, se cretaris-generaal van de Wereldvetera nenfederatie in de Ridderzaal, toen daar de internationale conferentie inzake de wetgeving betreffende oorlogsveteranen en -slachtoffers werd geopend. De W.V.F. is pas acht jaar oud maar verenigt reeds meer dan twintig miljoen veteranen van 36 landen en van alle we relddelen. De W.V.F. is geen strikte belangenorga nisatie. Het programma is er op gericht de gehele wereld tot voordeel te strekken. Het doel is vroegere soldaten en oorlogs leiders te maken tot. de „avant-garde" van economische vooruitgang en sociale ver beteringen en hen op deze wijze actief aan de totstandkoming van een ware vrede te laten medewerken. Voor de hulp aan oor logsslachtoffers, er zijn er 15 miljoen, na gelaten betrekkingen inbegrepen, is een gecoördineerde inspanning nodig, zoals dat ook gebeurt als het gaat om de her bouw van huizen, wegen en van bruggen. Het is de bedoeling dat deze conferentie voor een dergelijke samenwerking de grondslag zal leggen. Aan de conferentie nemen tachtig ge delegeerden uit veertien landen in en bui ten Europa deel. Na een welkomstwoord door de president van de W.V.F., onze landgenoot mr. W. Ch. J. M. van Lanschot, heeft namens de Nederlandse regering de staatssecretaris van Marine, vice-admi- raal H. C. W. Moorman, gesproken. Hij zei onder meer dat de Nederlandse rege ring zich steeds het lot van hen, die in de wereldoorlogen hebben gevochten en die in vele gevallen aan de gevolgen daarvan voor de rest van hun leven zullen lijden, zeer heeft aangetrokken. In de komende dagen de conferentie duurt tot 26 november zullen spreken de Franse minister van oudstrijders-aan- Advertentie Van Nelle bestellen I Door het in brand raken van een fles propaangas is in Delden een hevige brand ontstaan, die de boven verdieping ..va,n, een, Woning aan de "Molenstraat - geheel ver nielde. Het huis. dat: nog ni,et; geheel gereed was, was zaterdag door het gezin R. betrokken. Monteurs van een tegen over gelegen garage wisten met behulp van ladders de brandende bovenverdie ping binnen te dringen en de dertien maanden oude baby op het nippertje te redden. Het kind had reeds ernstige brandwonden opgelopen. Een der redders moest zich met een koe ne sprong boven van de ladder in veilig heid stellen, toen men de brandende gas fles naar buiten wierp, waardoor een me tershoge steekvlam naar boven schoot. De gasfles werd op de bovenverdieping gebruikt door een 19-jarige schilder, die eveneens brandwonden opliep. De bewoner van het nieuwe huis was reeds tegen brandschade verzekerd. Fabrieksbrand In Halsteren heeft brand gewoed in de suikerwerkfabrieken van de firma Ligt- hart. DE fabriekshal van dertig bij tien meter is zo goed als geheel uitbe- brand. De brandweer wist de kantoorgebouwen en het nieuwe gedeelte van de fabriek te behouden. De oorzaak van de brand is on bekend. De schade beloopt ongeveer twee honderdduizend gulden. gelegenheden, E. Michelet, de Duitse bondsminister voor Arbeid en Sociale Aan gelegenheden, Theodor Blank, het hoofd van het Amerikaanse departement voor oudstrijders-aangelegenheden, Summer G. Whittier, en het lid van de Joegoslavi sche federale raad, Velimer Stojnic. Aan de conferentie nemen voorts vertegenwoor digers van de Raad van Europa, het Inter nationale Rode Kruis, de Internationale Ar beidsorganisatie en de Westeuropese Unie deel. Vele landen buiten Europa hebben waarnemers gestuurd, o.a. Birma, Cana da en Pakistan. Wanneer de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid zijn goedkeuring hecht aan een inmiddels door de Zieken fondsraad genomen besluit, zal met ingang van 1 januari de ziekenfondscou pon verdwijnen. De premie voor de ver plichte verzekering wordt dan op gelijke wijze als bij de andere sociale verzeke ringswetten geïnd. Aan de verzekerden zal in plaats van de ziekenfondscoupon door de werkge ver een bewijs van verzekeringsplicht worden afgegeven. Vrijstelling kan wor den verstrekt aan alle werkgevers, die vijftig of meer personeelsleden in dienst hebben. Zij verplichten zich dan om bij de indiensttreding van een werknemer daar van mededeling te doen aan het zieken fonds, waarbij de betrokkene is aangeslo ten. Indien een werknemer wordt ontsla gen, moet de werkgever hem afmelden bij het ziekenfonds. De Ziekenfondsraad heeft zich ook bezig gehouden met een mogelijke verlaging in 1959 van de premie voor de verplichte zie kenfondsverzekering. Aanleiding hiertoe was dat door de wijziging van de coupon regeling voor de ziekenfondsverzeke ring de kosten voor inning zullen dalen. In de raad kon voor een advies tot verlaging van de premie echter niet de vereiste tweederde meerderheid worden bereikt. Binnenkort zal de Sociaal-Economische Raad zich met deze zaak bezig houden. Wanneer de S.E.R. wèl tot een advies tot verlaging komt zal de premie, naar men verwacht, voor 1959 op 4,5 percent worden vastgesteld. Nader vernemen wij nog, dat de Zieken fondsraad aanvankelijk geadviseerd heeft de ziekenfondspremie voor 1959 vast te stellen op 4,7 percent, een advies, dat in tern ook door de S.E.R. was overgenomen. Men kon in de ziekenfondsraad echter niet de vereiste tweederde meerderheid berei ken om de aanvankelijk geadviseerde pre mie van 4,7 percent te verlagen tot 4,5 per cent- Naar wij voorts vernemen, heeft de S.E.R. reeds geadviseerd, de premie wèl op 4.5 percent te brengen. Advertentie Van Nelle bestellen „De Amsterdamse politie heeft het in de volksbuurten dikwijls heel moeilijk", zei gisteren de politierechter te Amster dam. „Ook al weet het publiek helemaal niet waarvoor iemand wordt gearresteerd, toch trekt het voor zo'n arrestant partij. Als dan bij een hevige straatrel een agent tegen een grote overmacht het onderspit delft, op de grond wordt gegooid en dan tegen zijn hoofd wordt getrapt, waardoor zijn jukbeen breekt en hij een hersen schudding oploopt., dan acht ik het dringend nodig, dat de politie weet, dat er rechters in Nederland zijn, die achter hen staan". Daarna legde hij een 23-jarige loon- slachter uit Amsterdam vier maanden ge vangenisstraf op, hoewel er slechts twee maanden tegen hem waren geëist. Op zaterdagavond 12 april kreeg de loon- slachter in een cafetaria aan de Maurits- kade in Amsterdam-oost in een dronken bui ruzie met een kelner. Twee agenten van de radio-autodienst wilden de loon- slachter arresteren. Er ging net een bios coop uit en de rel trok de belangstelling van een steeds groeiende menigte. Een 23-jarige politoerder en een 27-jarige dak dekker riepen „Jongens, we zullen hem bevrijden. Met zijn allen er boven op, de stenen uit de grond" De situatie werd voor de agenten heel moeilijk. Een van de twee loste tenslotte enkele waar schuwingsschoten in de lfccht, de ander kreeg op de grond liggend een harde trap van de loonslachter. Hij moest vijf weken het bed houden. Er moesten nog een aantal agenten aan te pas komen om de menigte tot rede te brengen. De getrapte agent verklaarde voor de politierechter: „Twee of drie man kan ik wel aan, maar twintig man tegelijk niet. Wij hadden wel naar de wapens kunnen grijpen en iemand kunnen aanschieten uit zelfverweer, maar dat wilden wij niet doen om het prestige van de Amsterdam se politie hoog te houden. Maar wij hadden alle reden om te schieten." De officier van Justitie noemde het een laffe streek met zijn allen twee agenten te lijf te gaan. Hij eiste tegen de loonslach ter twee en tegen de beide andere verdach ten drie maanden gevangenisstraf. De raadsman van de loonslachter, mr. M. H. Huygens uit Den Haag, noemde de laatste twee verdachten de hoofdschuldi gen. „Hadden zij zich niet met de arresta tie bemoeid, dan was alles met een sisser afgelopen", zei hij. De politierechter achtte echter de loon slachter de hoofdverdachte, aangezien de ze de op de grond liggende agent zwaar lichamelijk letsel heeft toegebracht. „Als de agent niet zo'n sterke schedel had ge had, zou hij misschien zijn doodgeschopt", zei hij. Hij legde de loonslachter A. vier, de dakdekker twee en de politoerder drie maanden op. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Benschop (toez.) G. J. Jansen te Daarle. Bedankt voor Ameide en Tienhoven D. van den Berg te Oud-Alblas. Gereï. Kerken Beroepen te Veenwoudsterwal A. Schip-, per te Colijnsplaat. - te Georgetown, (On tario, Canada) D. C. Los te Ferwerd. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Maassluis F. Bakker te Hui zen (N.-H.) en J. C. van Ravenswaaij te Scheveningen, van wie eerstgenoemde is beroepen. Bedankt voor Rozenburg A. H. Schip pers te Hillegom. Eén van de jongens droeg een prachtige tulband., waarop een grote edelsteen flon kerde. En toen Madoef goed keek, begreep hij, dat dit de zoon van de Khalief moest zijn.! En dat. was ook zo, Izmur, zo heette deze knaap, vertelde, dat Shamin hem, iets te drinken had, gegeven, waarop hij plotseling was gekrompen en in een muis veranderd. Daarna had de tovenaar hem. meegenomen en in een fles gevangen gehouden. Opeens schrok Madoef en legde zijn vinger op de lippen. Hij hoorde stappen naderen! 98—99 De huwelijksdag van het jonge Amster damse bruidspaar De Lange-Calbo is wel zeer ongewoon geweest. Dit echtpaar, waarvan de bruidegom medisch student is, was door een gelukkig toeval in aan merking gekomen voor een gratis huwe lijksreis naar de Noorditaliaanse stad Trento. In januari 1954 had Artis, na ken nismaking van een bericht uit Trento over een wijfjeszwaan, die om het verlies van haar echtgenoot treurde, een mannetjes zwaan naar deze stad gezonden. Uit dank baarheid voor deze daad schonk het ge meentebestuur van Trento onlangs een steenarend aan Artis. De V.V.V. van Tren to bood daarenboven een reis naar haar stad aan voor het bruidspaar dat op de dag. waarop de arend uit quarantaine zou worden ontslagen, als eerste in het huwe lijk zou treden. Gisteren, na de plechtig heid in het stadhuis, werd in het Artisres- taurant het uitverkoren bruidspaar met de familieleden opgewacht door de directeur van Artis, dr. F. F. Jacobi, en een verte genwoordigster van het Italiaanse ver keersbureau. die de in een feestelijke ver pakking gestoken reisbiljetten, wat folders van de omgeving van Trento en enige ver snaperingen voor onderweg aanbood. Mid den in het restaurant stond de steenarend, die op deze dag uit zijn isolement werd verlost. Daarna kwamen vertegenwoordigers van de Artisbevolking gelukwensen aan bieden. Als eerste kwam een neusbeertje, aan een halsband door een oppasser in toom gehouden, de zaal binnen. Als afge vaardigde van de roofdieren de pan ters en tijgers waren verhinderd liet het zich enige malen door de bruid aaien. Op het beertje volgde een wolaapje na mens alle Artis-apen, een slang namens het kruipend en zwemmend gedierte en een' fiamstérfjé als vertegenwoordiger van de knaagdieren, Ook Gerrit de Kraai be hoorde tot dé groep.'Een groet namens al le vogels kon er echter niet meer af want Gerrit had buiten al enige keren goeden dag gezegd. Een olifant maakte buiten zijn opwachting en sloot hiermee de rij. Bruid en bruidegom hadden veel ple zier in de vertoning. Vandaag zijn zij naar het zonnige zuiden vertrokken. In Trento wacht hen een grootse ontvangst. Advertentie Héérlijk: een echte Engelse melange, (j door Van Nelle samengesteld uit alleen de allerfijnste theesoorten. Héérlijk: Van Nelle's nieuwe Assam Thee - geniet er van met volle teugen! .ENGELSE MELANGE 90 ct per 100 gr. 18. Advertentie Van Nelle bestellen 1 „O. dus het is alleen je theorie. Heus, Burmann, ik kan je daarin niet volgen. Twéé dokters hebben verklaard, dat het meisje een natuurlijke dood is ge storven. Ik geloof, dat je theorie over dat vergif tè ver gaat. De rest van je verhaal lijkt me goed, be treffende die ontsnapping bedoel ik. Laten we daar mee doorgaan. Je bent dus van mening, dat Pacock en juffrouw Goulby erop wachtten tot Moss zich in de pensiontuin zou vertonen?" „Inderdaad. Moss ontsnapte uit de gevangenis, be gaf zich naar de tuin van het pension, kreeg daar voedsel en andere kleren en afgesproken werd, dat hij zich ergens schuil zou houden. De volgende mor gen komt Pacock met het verhaal, dat hij plotseling vertrekken moet en juffrouw Goulby biedt aan hem naar het station in Torquay te rijden. Zij gaan ech ter niet daarheen, maar naar de afgesproken plaats, waar ze Moss zullen treffen. Dan is het slechts een werk van enkele minuten. Pacock verwijdert zijn valse baard en ontdoet zich van zijn kleren en Moss doet een en ander aan. Pacock kleedt zich in Moss' kleren, die hem veel te groot zijn en er verkreukeld en vuil uitzien van de nacht buiten. Maar dat heeft juist het goede effect! Bovendien had hij zich die morgen niet geschoren om zijn uiterlijk nog meer in overeenstem ming te brengen met dat van een ontsnapte gevange ne. Hierna gaat Pacock op pad en laat zich heel ge willig oppikken en naar de gevangenis brengen. In tussen blijft Moss die er thans uitziet als Pacock in gezelschap van juffrouw Goulby en na enige tijd merken ze, dat de patrouilles, die de omgeving afzoe ken worden teruggetrokken. Dan is de weg dus vrij en kunnen ze ongehinderd naar Torquay rijden of waar elders heen, en Moss kan veilig per trein ver der reizen". Cheviot hield even op. „Het is een mooie opzet voor een ontvluchting", vervolgde hij. „Als het allemaal volgens plan ver loopt, is er voor niemand een risico. Pacock kan pro testeren in de gevangenis, dat hij niet Joe Moss is, maar Bill Brown, en eerder of later moét het uitko men, dat ze inderdaad de verkeerde te pakken heb ben. Dan kan ook hij ongehinderd vertrekken". „Was het puur toeval, dat hij in onze auto terecht 1 kwam?" vroeg ik. „Dat was een lelijke tegenvaller voor hem", zei Cheviot. „Zijn hart moet even stilgestaan hebben, toen hij zag, dat wij het waren, die hij aanhield, Maar er be stond eigenlijk niet veel kans, dat we hem zouden her kennen. We hadden immers geen enkel vermoeden in die richting en bovendien zag hij er zonder baard vol komen anders uit. Het enige gevaar was zijn stem..." „Ik denk, dat die charmante slome stem behoorde bij zijn vermomming als de artiest Pacock", zei ik. „Die manier van spreken had in de verste verte niets gemeen met het ordinaire Cockney-accent van Bill Brown". Opeens voelde ik weer allerlei twijfel in mij boven komen. „Maar dit is allemaal theorie, Cheviot", riep ik uit. „Misschien is het wel even onzinnig als je theorie over dat vergif. En het hangt allemaal samen met je idee, dat juffrouw Goulby een misdadigster is, het geen ik weiger te geloven". Shanks kwam tussenbeide. „Het is inderdaad theo rie, voor zover het juffrouw Goulby betreft. Of liever gezegd, we hebben geen enkel bewijs tegen haar, tot dusverre. Maar wat Pacock betreft, is het nauwelijks meer theorie alléén te noemen. We weten in elk geval dat Bill Brown één van de mannen was, die drie dagen geleden in het pension logeerden. Het kan dus de dokter, meneer Lamartine of Pacock zijn. Tenzij u één van de twee anderen waarschijnlijker vindt.." Ditkeer waren Cheviot en ik het echter volkomen eens. Meneer Lamartine kon onmogelijk zijn gebrek aan kin door een valse baaard gemaskeerd hebben en dr. Session was zeker tweemaal zo groot als Bill Brown.. „Een volgende stap zal zijn", vervolgde Shanks, „juffrouw Goulby te vragen naar haar belevenissen op die bewuste middag". Er kwam een vreemde glans in Cheviot's ogen. Ik vermoedde, dat hij juffrouw Goulby als zijn speciale prooi beschouwde. Inspecteur Shanks zag het ook en glimlachte. „Voel je ervoor open kaart met haar te spelen, Bur mann, en haar aan de tand te voelen?" Mijn echtgenoot keek in mijn richting. Hij is soms heel goedig en gedwee. „Ik ben met vakantie begrijp je", zei hij aarzelend, „maar.." „Nee, Cheviot", riep ik uit, „zo iets moet je echt niet doen!" Het was niet alléén omdat het onze vakantie zou ver knoeien die scheen toch al in de war gestuurd te zijn het was omdat. Vrouwen zijn onlogische wezens, nietwaar? Eerst had ik juffrouw Goulby tegenover Cheviot verdedigd, maar nu opeens was ik bang, dat ze er achter zou ko men, wié hij wasStel, dat ze werkelijk een mis dadige aanleg had en dat ze werkelijk iets zou onder nemen tégen Cheviot! We woonden onder één dak wat de zaak vergemakkelijkte en ik moest opeens aan de arme Jenny denken, die had liggen krimpen van de pijn en enkele uren later was gestorven. Ik voelde me opeens vol angstige twijfel. Cheviot zei echter: „Ik ben ervan overtuigd, dat in specteur Shanks alles omtrent juffrouw Goulby te we ten kan komen. Onze vakantie zal er niet door bedor ven behoeven te worden". „Goed, afgesproken, ik zal haar dus voor mijn reke ning nemen", zei Shanks. Maai- ik zag dat hij mijn echtgenoot een knipoogje gaf. Die politiemensen zijn nu eenmaal onverbeterlijk. Hij beschouwde mij kennelijk als een lastpost. Die avond zaten we allen in de conversatiekamer. Cheviot en ik zaten in een hoek en voerden niets bij zonders uit. Juffrouw Higgins en meneer Lamartine zaten in de hoek tegenover ons, en deden ook niets bijzonders. We waren twee stellen, die het prettig vonden stilletjes in eikaars gezelschap te zitten. Dr. Session en juffrouw Goulby voelden zich niet helemaal op hun gemak, omdat er voor hen niemand was om stilletjes gelukkig mee te zijn. Natuurlijk hadden ze el kaar aangenaam bezig kunnen houden, maar om de een of andere reden scheen dit tweetal niet speciaal op eikaars gezelschap gesteld te zijn. Men zweeg. De gebruikelijke onderwerpen van gesprek schenen uitge put te zijn. Opeens kwam mevrouw Rattan de kamer binnen. „Juffrouw Goulby", zei ze, „er is bezoek voor u". Juffrouw Goulby keek haar verschrikt aan. „Voor mij?" riep ze uit. „Ik ken hier geen sterveling". (Wordt vervolgd) Voor de eerste keer zal een zo volledig mogelijk overzicht van het in ons land ge vonden bekermateriaal bijeen zijn op de in Arnhem in het Gemeentemuseum te houden tentoonstelling, die gewijd is aan „de jonge steentijd". De door de Gelderse Archeologische Stichting voorbereide tentoonstelling wordt op 13 december ge- opend door mr. F. P. Th. Röhling, chef van de afdeling oudheidkunde en natuurbe scherming van het ministerie van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen. Advertentie Of angst bij voorbaat bij iedere hap eten? Rennies nemen - enaltijd zorgen dat ge ze bij de hand hebt. Een of twee Rennies - gewoon laten smelten op de tong - neu traliseren al het overtollig maagzuur dat uw pijnen veroorzaakt. En zo wordt uw zuur- brand geblust in een paar tellen. Heerlijk middel die Rennies - en ze smaken noe lekker ook. DINSDAG 18 NOVEMBER Stadsschouwburg: Het Nederlands Bal let, 20 uur. Concertgebouw: Volksuniversiteit: In leiding tot het concert van het Radio Philh. Orkest door Paul Chr. van Wetering, 19,30 uur; Concert Radio Philh. Orkest, 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie van aquarellen van Bob Buys, tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „Razzia in de onder wereld", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Fram Halstheater: „Wet is wet", 14 jaar, 20 uur. Lido Theater: „Mijn beste vijand", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Huwelijksreis op wielen", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „De rode schoentjes", alle leeftijden, 20.15 uur. Rem brandt Theater: „Fanfare", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De klauw", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Vrouw met drie levens", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: „Een kus voor je sterft", 18 jaar, 20 uur. DIVERSEN Frans Halsmuseum: Volksuniversiteit: Filmavond „Tempi Nostri", 20 uur. Brinkmann: Vrije Gemeente: Lezing van dr. H. Jansen over „Levende religie", 20 uur. Brinkmann: Kon. Ned. Natuurhist. Ver.: Causerie van de heer M. Scharringa over „Weer en klimaat", 20 uur. Aula Lourens Costerlyceum: Discoclub Haarlem: Disco-avond, 19.45 uur. „In 't Goede Uur": Grammofoonplaten- concert van werk van Corelli, 21 tot 22 uur, Wijkgebouw Leidsestraat: Bazaar, ope ning om 19 uur. Cultura: Ned. Ver. v. Sexuele Herv.: Lezing mevrouw T. Blankenstijn-Biersma over „Jong zijn is niet gemakkelijk", 20 uur. WOENSDAG 19 NOVEMBER Concertgebouw: Haarlemse Christelijke Besturenbond: Forumavond. 20 uur. Minerva Theater: Toneelgezelschap Jo- han Kaart met „Potasch en Perlemoer in textiel", 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1: Expositie van aquarellen van Bob Buys. 10 tot 22 uur. Huis Van Looy (Kampei-laan): Expositie van aanwinsten uit de colIectie-Regnault, alsmede tekeningen en aquarellen uit ge meentelijk bezit, 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur. „De Waag" (Spaarne 29): Kunst zij Ons Doel: Expositie van schilderijen en schet sen van Peter van den Braken, 11 tot 16 uur. FILMS Cinema Palace: „Razzia in de onder wereld", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Wet is wet", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Mijn beste vijand", alie leeftijden, 14. 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Huwelijksreis op wielen", alie leeftijden, 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „De rode schoen tjes". alle leeftijden, 20.15 uur. Rembrand! Theater: „Fanfare", alle leeftijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De klauw", 18 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Stu dio Theater: „Vrouw met drie levens", 18 jaar, 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: „Een kus voor je sterft", 18 jaar, 20 uur. DIVERSEN Frans Halsmuseum: Voordracht van de heer J. J. Vriend over „De taal der mo derne architectuur", 20 uur. Gebouw Sint Bavo: Ji ;drally: Johan Frinsel soreekt over „Helpers weg, laatste ronde", 20 uur. Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104: Her vormde Vrouwendienst: Driegesprek over „Gezinszorg-gerepatrieerdenzorg", 20 uur. Advertentie Van Nelle bestellen l

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4