en zien TELEVISIE van den Berg BREIMACHINES Gevangene ontsnapt OLIFANT MADOEF EN MIRZA Agenda voor Haarlem BELTON CO aankondigingen en nabeschouwingen 13 ra&ió .'**téffetöhrite'\ Jong en dartel De radio geeft zaterdag T elevisie pro gramma Inbraak in automatiek Steunzendertjes mogelijk voor heruitzending buitenlandse televisie Landbouw sloot groot recreatiegebied bij Apeldoorn Ontstemming in de gemeenteraad Oud-doelman van Neder lands elftal stond terecht Directeur-generaal P.T.T.: Telefoneren is goedkoop in Nederland Morele herbewapening Internationale conferentie in Den Haag Examens Na ongeluk in Loosdrecht Vlieger nu ook door de rechter gestraft Directie Aviolanda Van Nelle's nieuwe Assam Thee VAN NELLE'S ASSAM THEE (UIT HET ENGELS VERTAALD) DOOR Uitgever van „zwarte lijst" veroordeeld VRIJDAG 21 NOVEMBER 195 8 Midden in het „Scherzo"-programma dat donderdagavond weer een smakelijke hoofdschotel van het t.v.-programma der N.C.R.V. vormde, las gastheer Jelle de Vries een anonieme brief voor, waarvan we niet weten of deze ook nog authentiek was en waarin geklaagd werd over een gebrek aan kansen voor jonge talenten. Het was juist op een punt in dit programma waarop wij ons realiseerden, dat deze omroep juist door een flinke scheut jong en dartei bloed in zijn aderen dit medium telkens weer heel aardig blijkt te kunnen aanpakken. De „Studio B" had een leer zame vogelvlucht langs manifestaties van beeldende kunst georganiseerd, onder meer 'een Zuidafrikaanse expositie in Arnhem en een Canadese in Utrecht, waarna nog een rondgang door de achttiende Focus- Salon met toelichting van Dick Boer werd ondernomen. Peter van Campen besprak de films „Het meisje van de Veenhoeve" naar een roman van Selma Lagerlöf, de Duitse film „Het gebeurde op klaarlichte dag" en een Russische versie van „Don Quichotte" van Cervantes, waarvan de vertoonde gedeelten al veel belangstelling inboezemden en met name het gevecht te gen windmolens op een zeer originele en boeiende manier werd geïnterpreteerd. Van Campen prees de objectiviteit en de menselijkheid, die de regisseur Koesinsjev in deze weergeving had weten te leggen. Het poëtische filmverhaal „Droom in de metro" van Marianne Oswald voldeed niet aan de verwachtingen, die de titel op wekte. Het had dunkt ons poëzie moeten blijven, zonder meer. Na een verrukkelijk liedje van Jelle de Vries over „Het bommetje Bas" kwam men met „Scherzo" al dadelijk in volle zee, waar de ramp met het Italiaanse schip Mafalda in 1927, waarbij het Nederlandse schip Alhena zich bijzonder onderscheidde in het reddingswerk, werd beschreven door mensen, die er nog aan hébben deel genomen. De opera's in miniatuur, die in dit programma aan historische vindin gen worden gewijd, slaagden de eerste ke ren beter dan nu de oorsprong van het rookgenot werd behandeld. Het had de starre nadrukkelijkheid van een reclame film. Het bijbehorende amateurfilmpje van Emile Brumsteede was vooral bepaald door een blijde geestdrift over de truca gemogelijkheden. En daarna hadden we weer minister Zijlstra op bezoek, die ons ook in het journaal al had toegesproken. Dit keer ging het echter niet over de vrij handelszone, maar over de karikaturen welke van hem zijn gemaakt een ne venverschijnsel van het ministerschap, waarvan deze bewindsman zeer gechar meerd bleek te zijn. Gezien zijn drukke werkzaamheden, waarvan de interviewer wel erg nadrukkelijk gewag maakte, is het maar goed, dat men voor karikaturen niet behoeft te poseren... Daarop laaide de humor hoog op in een parodie op afge zaagde zeemansliedjes en in de rubriek „Tele-disco-parade" van Dick van Bom mel, waarin men weer uitbundig kon lachen om de diverse staatslieden, die daarin uit hun verband werden gerukt. Beeldschermer Advertentie RADIO - GRAMMOFOONPLATEN No. 1 op televisie- en radiogebied ZIJLSTRAAT 87 - TELEFOON 11110 HILVERSUM I. 402 M. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Cram. 8,50 Voor de vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben ie zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.10 Lichte muz. 12.30 Land-en tuin- bouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de jeugd. 14,10 Metropole-ork. en solist. 11.45 Kro- nifek v. letteren en kunsten. 15.20 Zang en orgel. 15.40 Boekbespr. 15.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.20 Voor de jeugd. 17.00 Engelse les.les. 17.20 Lichte muz. 17.40 Idem. 18.00 Jour nalistiek weekoverz. 18.10 Strijkork. 18.30 Napo- litaanse liederen. 18.45 Van klanten en wanten weten, caus. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Licht baken, caus. 19.35 Kamerork. en solist. 20.30 Ja, met mij. 20.35 Gevar. progr. 21.55 De knipperbol, caus. 22.05 Amus.muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal. 23.00 K'ieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.2224.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20. Gram. 8.U0 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gym nastiek voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.45 Cabaret. 11.15 Buitenl. weekoverz. 11.30 Strijkkwart. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Reportage van het congres van de Alg. Ned. Agrarische Bc- drijfsbond. 12.42 Hawaiianmuz. 13.00 Nieuws. 13.1o Jazz. 13.40 Sportnieuws. 14.05 Voor de jeugd. 14.40 Harmonie-orkest. 15.05 Van de wieg tot liet graf, caus. 15.20 Radio-philharm.ork. 16.25 Boekenwijs heid. 16.45 Meisjeskoor. 17.00 Nieuwe gram. 17.30 Act. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muziek. 18.35 Muziekkiosk. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Machten en mensen, caus. 19.45 Deze week, caus. 19.50 Iets voor niets, causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Thuis best?, schets. 20.13 Ge varieerd progr. 21.30 Soc. comm. 21.45 Gram. 22.00 Dansmuz. 22.35 Opsporing verzocht. 23.15 Nieuws 23.30-24.00 Gram. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Ork.cone. 12.30 Weerber. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Radio almanak. 14.30 Radiojourn. 15.00 Accordeonspel. 15.15 Dansmuz. 15.45 Accordeonspel. 16.00 Gram. 10.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische zangen. 17.30 Gram. 18.00 Idem. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 10-30 Gram. 20.00 Gevar. progr. 20.45 Gram. 21.15 Amus.ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Verzoekprogramma. 23.00 Nieuws. 23.0524.00 Gram. VOOR ZATERDAG NTS: 13.50—14,20.Intocht van Sint Nicolaas in Amsterdam. KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz. AVRO: 20.20 Gevar. progr. 21.20 Filmprogr. 21.45 Quizprogr. Advertentie Van Nelle bestellen Advertentie voor mij een „olifantje" oude en jonge jenever N.V. DISTILLEERDERIJ VAN J. J. MELCHERS WZ. - SCHIEDAM Advertentie Van Nelle bestellen In de nacht van woensdag op donderdag is ingebroken in een automatiek aan de Dorpsstraat in Castricum. Bij de inbraak werd een ruit vernield. Het kasgeld en een aanzienlijke hoeveelheid versnape ringen verwisselden van bezitter. Daar de politie het vermoeden had dat men een deel van de gestolen goederen in de stationsvijver zou aantreffen, werd er geruime tijd gedregd. Hoewel de dactylo- scopische dienst uit Amsterdam en een speurhond van de politie van Bergen er ook aan te pas kwamen heeft men de dader(s) nog niet in de kraag kunnen vatten. Advertentie Van Neile bestellen In beginsel is heruitzending van buiten landse televisieprogramma's door middel van steunzendei'tjes technisch uitvoer baar. Het zal echter, gèzien de dichte be zetting van de thans voor televisie in ge bruik zijnde frequentiebanden, moeilijk zijn hiervoor in dit stadium golflengten te krijgen. Dit vraagstuk is overigens aan internationale regelingen onderworpen. Aldus heeft minister J. van Aartsen aan de Tweede Kamer meegedeeld bij de schriftelijke stukkenwisseling over de be groting van het P.T.T.-bedrijf. In zijn ant woord zegt de minister van Verkeer en Waterstaat verder, dat de' heruitzending bij de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen aanhangig is gemaakt, aangezien deze kwestie in eerste aanleg het algemene omroepbeleid raakt. Over leg met de Nozema komt pas aan de or de, indien in beginsel een beslissing tot toepassing wordt genomen. Draadtelevisie Proefnemingen hebben aangetoond dat het technisch mogelijk is, een of meer te levisieprogramma's door te geven op draadomroepnetten, die aan bepaalde eisen voldoen. De voorzieningen, die bij exploitatie nodig zijn voor ontvangcentra les en verdeelpunten en voor de aanpas sing van de daartoe geschikte draadom roepnetten, alsmede het onderhoud, zullen een tarief vergen, dat niet onbelangrijk hoger is dan het tegenwoordige draadom roeptarief. De gebruiker zal bovendien de beschikking moeten hebben over een tele visietoestel, dat op het draadtelevisienet zou worden aangesloten. Hij zou dit toe stel zelf moeten aanschaffen, want het ligt niet in de bedoeling, dat de P.T.T. deze toestellen beschikbaar gaat stellen. Ook dit heeft minister van Aartsen medege deeld aan de Tweede Kamer bij de schrif telijke voorbereiding van de behandeling van de P.T.T.-begroting. In de Apeldoornse gemeenteraad heb ben verscheidene leden er bezwaar tegen gemaakt dat ongeveer 600 hectaren re creatiegebied in de omgeving van Apel doorn op last van het ministerie van Land bouw voor toerisme zijn gesloten, omdat dit terrein als wildreservaat is aangewe zen. Er worden nu wildroosters geplaatst, waarvan de kosten 125.000.- bedragen. Bovendien worden drie jachtopzienerswo ningen gebouwd voor naar schatting 60.000.-. Maar het ergste is wel, aldus verscheidene raadsleden, dat op deze wijze opnieuw het toch al zo schaarse re creatiegebied wordt beperkt. Burgemeester mr. A. L. des Tombe was het hier volkomen mee eens. Het is alle maal geruisloos geschied zonder dat de mening van de gemeente werd gevraagd, zei hij. Ambtelijk zal weinig bereikt kun nen worden, maar wel zal het mogelijk zijn de Nederlandse publieke opinie te be- invloeden, zodat de Tweede Kamer min of meer onder druk gezet zal kunnen worden. De kantonrechte/ te Bergen op Zoom, heeft vanmorgen de Zierikzeese hotelhou der P. K. oud-doel verdediger van het Ne derlandse voetbalelftal, wegens verkeers delicten veroordeeld tot 200 boete en tot intrekking van de rijbevoegdheid voor zes maanden. Hem was ten laste gelegd, dat hij op de provinciale weg tussen Kruisland en Steenbergen, een voor hem rijdende auto op onverantwoordelijke wijze had „gesneden" en voorts dat hij daarna zijn auto op zodanige wijze had stilgezet dat de bestuurder van een hem achterop ko mende auto ernstig was gehinderd. De verdachte ontkende en zei dat hij door het verblindend licht van de andere auto was gehinderd. Hij had gestopt om de bestuur der daarop attent te maken. Getuigen ver klaarden echter anders en noemden het optreden van K. brutaal en onbeschoft. In Groningen is een nieuw gebouw voor het Telefoondistrict in gebruik genomen, waarin 680 personeelsleden werkzaam zul len zijn. De directeur-generaal der P.T.T. ir. J. D. H. van der Toorn, zei in een rede over de snelle groei van het telefoonver keer in de laatste tien jaren, dat wat de tarieven betreft Nederland in verhouding tot de omringende landen heel goedkoop is. De tarieven in Nederland behoren na melijk tot de. laagste in de wereld. Sinds de periode vóór de oorlog is het indexcijfer van het levensonderhoud gestegen tot 320. Het indexcijfer van de telefoon-abonne mentsprijs steeg tot 163, dat van de locale gesprekken tot 208 en dat van de interloca- le gesprekken tot 126. De abonnementsprijs in Nederland is f 75.- in de grote netten, in België is deze 77,-, in Frankrijk 115,-, in Duitsland 112,- en in Italië 243,- maar daar zijn te vens de locale gesprekken inbegrepen. In Nederland kost een locaal gesprek vier cent, in België twee francs (13 cent), in Duitsland 16 Pfennig (ongeveer 12 cent en in Frankrijk 20 francs (ongeveer 17 cent). Drie minuten interlocaal gesprek kosten in Nederland 62 cent, in België 66, in Frankrijk 1.- in Duitsland 1.80 en in Italië 1.25. De conclusie is, dat wij in Ne derland heel goedkoop kunnen telefone ren. Dit is beslist geen aankondiging voor een tariefsverhoging, zo besloot ir. Van der Toorn. Advertentie KNITTAX KUIPERS - KL. HOUTSTRAAT 112 TEL. 11142 - HAARLEM In het Kurhaus te Scheveningen wordt een internationale conferentie voor more le herbewapening gehouden, die tot 30 no vember zal duren. De conferentie beeft een besloten karakter. Bij de buitenlandse gas ten, die de conferentie bijwonen, zijn Ole Björn Kraft, oud-minister van Buitenland se Zaken van Denemarken, J. Dickson, parlementslid uit Zweden, prof. Hazeghi uit Iran, J. Haworth, oud-hoofdbestuurslid van de Engelse Labourpartij, Harold Blair uit Australië en een Papoea-echtpaar uit Australisch Nieuw-Guinea, dat een bezoek brengt aan Europa en verder gedelegeer den uit Duitsland, Frankrijk. Zwitserland, Zuid-Afrika, Kenya, India. Birma, Japan, Brazilië en de Veienigde Staten. Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de genees kunde op proefschrift getiteld „Candida albicans en therapie met antibiotica'/ de heer R. H. Cor- mane, geboren te Bandoeng en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in dc wis- en natuurkunde op proefschrift getiteld „Photoche- mische reacties van provitaminen d en verwante verbindingen" de heer M. P. Rappoldt., geboren te Rotterdam en thans wonende te Weesp. De promotie geschiedde cum laude. Utrecht. Gepromoveerd tot doctor in dc theolo gie ds. J. H. van Beusekom, Nederlands Hervormd predikant te Breskens. De titel van het proef schrift was „Het experiment der gemeenschap". Rotterdam. Nederlandse Economische Hoge school. Kandidaatsexamen: mej. H. P. J. van Duij- ne. Den Haag: H. van 't Hoofd. Rotterdam: A. Plaisier, Hendrik Ido Ambacht: W. van der Zwan, Breda: P. E. Hulscher. Rotterdam: J. D. Roosingh. Amsterdam. Doctoraalexamen: G. J. den Hartog, Zetten. „Ziezo", zei Mirza. „Nu moeten wij ook gauw zorgen, dat we ons verstoppen. Kom!" Het was hoog tijd, want de voetstappen van de tovenaar klonken al dichtbij. En als die hen hier vond, zou het er lelijk voor hen uitzien! Zo snel ze konden slopen ze dus weg, en achter één van de zullen vonden ze, net als de andere jongens, een goed plaatsje. „Nou doodstil zijn, allemaal!" waarschuwde Mirza. De voetstappen naderden104105 Tot een boete van 400 veroordeelde de Utrechtse kantonrechter de 27-jarige vlieger R. van der H. wegens overtreding van de Luchtvaartwet. Op 17 oktober werd de vlieger door de Raad voor de lucht vaart veroordeeld tot de maximale tucht maatregel: twee jaar ontzegging van de vliegerbevoegdheid. Het betrof hier het ongeluk, dat op 4 juni op de Loosdrechtse plassen met een Tiger Moth gebeurde. Na een tolvlucht kon de vlieger zijn toestel niet meer optrek ken en het gevolg was dat het vliegtuig onder water schoot. Volgens de verklarin gen van een getuige-deskundige had hij de vrille te laag ingezet en daardoor was her stel niet mogelijk. Alvorens de vlucht te beginnen had de verdachte bier gedron ken, hetgeen de instructeur-vlieger van wie hij het vliegtuig had gehuurd, niet be kend was. In zijn requisitoir zei de officier van Jus titie dat als de verdachte inderdaad in moeilijkheden is geraakt die hij niet te bo ven kon komen, dit aan zijn eigen schuld te wijten was. Overigens was de officier van oordeel, dat ook de vijf vonnissen, wel ke de verdachte tot dusverre reeds gekre gen heeft wegens overtreding van de Luchtvaartweg, er op wijzen, dat hij het met zijn verantwoordelijkheid niet al te nauw neemt. Hij vorderde 400 boete. De verdediger,-mr. J. C. F. Pons uit Am sterdam, bepleitte clementie. Hij was van oordeel dat Van der H. een vlieger in hart en nieren is en dat hij behoort tot het type van stoutmoedige vliegers, aan wier moed het hoge peil van de huidige luchtvaart te danken is. De officier van Justitie en de kantonrechter waren het daarmee geens zins eens. Het vonnis luidde dan ook con form de eis. Per 1 januari 1959 is tot directeur van de maatschappij voor Vliegbouw Aviolan da n.v. te Papendrecht en Woensdreeht benoemd ir. J. A. de Vries, tot dusver on derdirecteur van het bedrijf. De heer De Vries is belast met het verrichten van we tenschappelijk werk. Hij is de ontwerpei- van het doel vliegtuig AT-21, dat op het ogenblik in ontwikkeling is. Het directo raat van Aviolanda bestaat na 1 januari uit mr. H. A. Burgerhout, mr. J. Goed koop Dzn. en ir. J. A. de Vries. Advertentie Trakteer Uzelf! „Dat is Thee!" Een echte Engelse melange, voor U samengesteld uit alleen de allerfijnste en geurigste theesoorten. Assam Thee... dat is iets voor U, fijnproefster! ct per 100 gr. ENGELSE MELANGE 21. „Natuurlijk. Hoewel eigenlijk niet veel. Toen hij klaar was met zijn werk, scheen hij haast te hebben om weg te komen." „U viel geen verandering op in zijn manier van doen of in zijn stem?" „O nee, hoezo?" „U reed dus met hem naar Torquay? Sprak hij on derweg met u?" „Hij zei niet veel, ik nam aan, dat hij nog te veel verdiept was in zijn werk." „Dat moet dus om een uur of één zijn geweest, niet waar?" „Ik weet het werkelijk niet. Ik lette niet op de tijd." „Is er geen klokje in uw wagen?" „Ja, dat is er wel, maar ik lette werkelijk niet op de tijd." „Het was hoe dan ook, omstreeks lunchtijd. Deed u iets aan een lunch?" „Ja, we lunchten" „Waar?" „Dat weet ik niet. Wat komt 't er op aan? Ik zie niet in, wat dat ermee te maken heeft." „Misschien niet. Welke trein nam Pacock vervol gens?" „O, dat weet ik niet. Hij stapte uit mijn auto met al zijn schilders-attributen bij het station in Torquay en dat was het laatste wat ik van hem zag." Dan kan ik daar dus informeren hoe laat dat was. Iemand met zoveel speciale bagage moét opgevallen zijn, daarvan ben ik overtuigd. Kunt u mij écht niel vertellen, hoe laat het was?" „Ik heli u alles gezegd wat ik weet," antwoordde ze. Shanks richtte zich thans tot mevrouw Rattan. „Hoe laat kwam juffrouw Goulby die avond terug?" Wel allemensen", zuchtte mevrouw Rattan, „zo iets heb ik nog nooit meegemaakt. Een ondervraging door de politie, alsof we hier iets met misdaad te ma ken hebben! En dat in mijn pension, in mijn conver satiekamer in aanwezigheid van al mijn gasten. Shanks herhaalde zijn vraag. Mevrouw Rattan keek even naar juffrouw Goulby. ,,'t Was even na vijven, nietwaar? Ik hoorde haar de auto wegzetten. Ik had juist gerust en begon over het avondeten te denken." We zouden dus kunnen aannemen, juffrouw Goulby, dat u Torquay om ongeveer half vijf verliet. Als u om ca. één uur in Torquay aankwam, dan hebt u daar dus enige uren doorgebracht met niet veel anders te doen dan te lunchen in een restaurant, waarvan u de naam "niet meer weet. Het maakt een ietwat vreemde indruk, vindt u ook niet?" Juffrouw Goulby zette zich schrap. „Ik vind, dat u niet het recht hebt om op deze toon tegen mij te spre ken", antwoordde ze verontwaardigd. „Enkele ogen blikken geleden zei u, dat u mij een paar vragen moest stellen in verband met verdenking tegen meneer Pa cock. Thans bent u bezig mij van leugens te beschul digen." „Zo'n vaart loopt net niet", zei Shanks op sussende toon. „Ik wil alleen de iuiste details. En al die details moeten in elkaar passen. Er schijnt een hiaat te zijn. U kunt me niet zeggen, wat u in die tijd van een klei ne vier uur hebt uitgevoerd..?" „Ik heb nooit gezegd, dat we om ca. één uur van de heide wegreden. We hadden natuurlijk enige tijd nodig om al zijn rommel weer in de auto te laden. En we praatten samen. Ik liet hem zien...." „Aha, u praatte samen," onderbrak Shanks haar. „En viel u daarbij niets op? Was zijn manier van spreken niet anders geworden en vond u dat niet merk waardig?" „Nee., eh.. er is me niets bijzonders opgevallen. Bovendien was ik het meest aan het woord. Ik hield een hele verhandeling tegen hem over de bloemen, die ik had gevonden, en hij antwoordde slechts zo nu en dan met een enkel woord. Waarschijnlijk vond hij mijn verhaal vervelend en dacht hij aan zijn schilde rij." „Juist," zei Shanks. „Er ging dus enige tijd voor bij met praten." „Inderdaad en naderhand kwamen we ook nog op de verkeerde weg terecht, wat enig oponthoud veroor zaakte." „We zouden dus kunnen stellen dat u om een uur of drie in Torquoy aankwam?" „Ik weet het echt niet precies. Waarom moet u dat toch zo nauwkeurig weten?" „Aannemende, dat u pas tegen drieën in de stad aankwam, zult u wel hongerig geweest zijn. Lunchte u samen in de eerste de beste gelegenheid, welke u tegenkwam, juffrouw Goulby?" „Het was ergens midden in de stad." „Herinnert u zich werkelijk niet, waar het precies was? Wat gebruikte u voor de lunch?" „O, een omelette, en brood met kaas." „Dat herinnert u zich tenminste! Spraken meneer Pacock en u samen tijdens de maaltijd?" „O ja, zo nu en dan, maar hij zei niet veel." „Meneer Pacock was zeker zó hongerig, dat hij al leen maar aandacht voor zijn eten had, nietwaar?" „Ik begrijp niet wat u bedoelt." „Gedurende die rit naar Torquay is u dus niets bij zonders aan hem opgevallen?" „Nee niets, ik begrijp werkelijk niet, waar u heen wilt." „En u kunt me niét helpen aan de naam van het café, waar u samen lunchte? Dat is jammer. Ik zou namelijk graag een serveerster als getuige horen om Uw verklaringen te oevestigen. „Deze opmerking is werkelijk beledigend," riep juf frouw Goulby verontwaardigd uit. „Ik ben het niet ge wend dat mijn verklaringen een „bevestiging" behoe ven Inspecteur Shanks vertrok met een tevreden gezicht. Toen hij vertrokken was, kwamen er aan alle kanten uitbarstingen van verontwaardiging, èn sympathie met juffrouw Goulby, los. Juffrouw Higgins vond, dat juffrouw Goulby van ge luk mocht spreken: zij zou er wat voor over hebben gehad, om zó door de politie ondervraagd te worden. Het zou hèt evenement van haar vakantie geworden zijn! Toen we tenslotte iedereen goedenacht hadden ge zegd en alleen in onze slaapkamer waren, zei Che viot: Ik vond dat Shanks het uitstekend deed. Hij heeft een prachtige methode van ondervragen. Ze zat le lijk in de knoei. Het was overduidelijk, dat ze leugens vertelde. Dat betekent, dat ze Pacock op de een of andere wijze geholpen heeft. In dat geval behoort ze inderdaad tot het soort, waarbij ik haar van het be gin af aan indeelde. Dan is ze inderdaad de juwelen- dievegge uit Zuid-Wales. (Wordt vervolgd) Advertentie Van Nelle bestellen De rechtbank te Almelo heeft een zaken man aldaar in een civiel geding veroor deeld tot 1000 schadeloosstelling wegens het onrechtmatig opnemen van de naam van een firma in Hamersveld in zijn lijst van niet-kredietwaardige personen. Voorts moet hij binnen twee weken een herroeping van dit bericht plaatsen op straffe van /100.- per dag, wanneer dit wordt nagelaten. De zakenman zendt al enkele jaren een lijst van niet-kredietwaardige personen aan abonnees. Op deze lijst werd ook de firma in Hamersveld geplaatst. Aanleiding daartoe was het feit dat een bediende van deze firma zonder toestemming een brom fiets had laten repareren. De rekening ten bedrage van 48.- werd naar de firma gezonden, die echter niet wilde betalen, omdat de bediende door eigen schuld de reparaties noodzakelijk had gemaakt. Prompt kwam de firma op de „zwarte lijst" van de Almeloër. De firma nam dit niet en dagvaarde de zakenman in kort geding. Deze moet nu, behalve de schade loosstelling, ook de kosten van het geding, 354, betalen. Advertentie Van Nelle bestellen VRIJDAG 21 NOVEMBER Concertgebouw: Concert Symfonie Or kest „Haerlem", 20 uur. Minerva Theater: Volksuniversiteit: Le zing van schipper Mees Toxopeus over „Het reddingswezen langs de Nederlandse kust", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Vleeshal: Vereniging „De gekleurde zan ger. opening vogelshow, 20.30 uur. Galerie Espace: Expositie van gouaches van Hans Wiesman, opening 20.30 uur. FILMS Cinema Palace: „Een tijd van leven en van sterven", 18 j., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Een tijd van leven en van sterven". 18 j., 19 en 21.15 uur. Lido Thea ter: „Lemmy Caution insognito", 18 j., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Hercules", a.l., 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Quo Vadis". 14 j., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Fanfare", a.l., 19 en 21.15 uur. Roxy Thea ter: „Drango", 14 j., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Die goldene Brücke", 14 j., 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT: Theater Monopole: Film avond Bijzonder kerkewerk: „Christus wordt weer gekruisigd", 20 uur. DIVERSEN Frans Halsmuseum: Geloof en weten schap: Voordracht van de heer E. de Kat over „Moderne schilderkunst", 20 uur. Aula Kennemer Lyceum: Alliance Fran- gaise: Lezing André George. 20 uur. Concertgebouw: Ver. tot bescherming van dieren: Lezing dr. A. F. J. Portielje over „De omgang met dieren, ook met de zeer gevaarlijke", 20 uur. „In 't Goede Uur": Grammofoonplaten- concert van werk van Corelli, 2122 uur. Hotel „Dc Leeuwerik": Door de Eeuwen Trouw": Ambonavond, 20 uur. ZATERDAG 22 NOVEMBER Stadsschouwburg: Haagse Comedie met „Brullen als 'n duif", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie van aquarellen van Bob Buys, 10—22 uur. „De Waag" (Spaarne 29): Kunst Zij Ons Doel: Expositie van schilderijen en schet sen van Peter van den Braken, 11—16 uur. Huis Van Looy (Kamperlaan): Expositie van aanwinsten uit de collectie-Regnault, alsmede tekeningen en aquarellen uit ge meentelijk bezit, 10—12.30 en 13.3017 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Ex positie van gouaches van Hans Wiesman, 11—17 uur. Kunstzaal Ten Bruggen-Catc (Reitzstraat 4): Expositie van schilderijen, aouarellen en schetsen /'an Diana en Johfra, 1117 u. Vleeshal: Vogelshow 1022 uur. FILMS Cinema Palace: „Een tijd van leven en van sterven", 18 j„ 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Een tijd van leven en van sterven", 18 j„ 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Lemmy Caution incognito", 18 j„ 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Thea ter: „Hercules", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: ..Quo Vadis", 14 j., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Fanfare", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Drango", 14 j„ 14.30. 19 en 21.15 uur. Stu dio Theater: „Die goldene Brücke", 14 j., 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT: Theater Monopole: „Schön ist die Welt", a.l.,' 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Grammofoonplaten- concert van werk van Corelli, 21—22 uur. Advertentie Van Nelle bestellen I l

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13