DAGRAVIT TOTAAL KOLEN r TAFELS Lusteloze campagne doet vele stemonthoudingen vrezen I. KAN ïïtif öp bprlfilpn fijh Een eerlijke 'jonge' vitaminen èn mineralen Australiërs gaan zaterdag stemmen mensen stoken Van dag tot dag Vitaminen èn mineralen hebt u nodig in één dragee! 0/3 de Gezellige j RYNBEMDE'S jonge Satellieten voor vervoer van een mens al gereed v. DUIVENBODEN RotterdamNew York in twaalf uur Boelganin ernstig ziek? Schrijnend contrast „Le grand Charles" moet het maar opknappen Vierde ronde verwacht van coalitie-Menzies <~Praa.tótoel St. Nicolaas 1958 Makarios beweert steun in Washington te vinden State Departement heeft geen commentaar VRIJDAG 21 NOVEMBER 1958 3 31 De gehele gang van zaken rond Berlijn komt er op neer, dat de Sovjet-Unie in de grond van de zaak een subtiele koude oor log aan het voeren is, waarbij het Westen er bepaald niet gunstig voorstaat. Immers, wat zal van Amerikaanse, Britse en Franse zijde gedaan worden, zo vraagt men in Bonn en West-Berlijn, als Russen en Oost duitsers geen casus belli van de eerste orde scheppen, maar een speldeprikken- tactiek na het opzeggen van de vier- mogendhedenovereenkomst gaan voeren? Wat kan het Westen daartegen doen? Wat men in Bonn van de westelijke grote drie de Verenigde Staten, Enge land en Frankrijk verwacht is een ver klaring, waaruit blijkt, dat iedere ver storing van de thans nog volkomen vrije luchtweg en van de niet zo vrije, maar toch relatief wel vrij berijdbare auto- en spoorweg van West-Berlijn naar West- Duitsland zal leiden tot een hardhandig ingrijpen van westelijke zijde. Dit komt neer op een integraal vasthouden aan de viermogendhedenovereenkomst nopens Berlijn. Ieder morrelen door Russen en Oostduitsers aan dit akkoord acht men te Bonn ontoelaatbaar en fnuikend voor de existentie van de 214 miljoen inwoners en voor het bestaan van het symbool van de westelijke vrijheid temidden van een vol komen communistisch geregeerd territo rium, dat West-Berlijn als enclave in Oost- Duitsland nu eenmaal is. In welke vorm zo'n westelijk blijk van standvastigheid gegoten moet worden, is niet gezegd. Op het ogenblik bestaat de vrijheid van West- Berlijn in feite slechts bij de gratie van de aanwezigheid in deze stad van nog geen tienduizend Franse, Amerikaanse en En gelse soldaten. De Russische regering gaat het er om die tienduizend man uit West- Berlijn te jagen, doordat zij zelf haar troepen zal terug trekken. Zou dat ge beuren, dan zou West-Berlijn in een paar uur tijd in Oostduitse handen zijn. Men begrijpt in Bonn echter wel, dat in de westelijke hoofdsteden thans zeer omzichtig moet worden gehandeld. De vraag of West-Berlijn een ernstig conflict waard is met alle bijzondere gevolgen van dien, beantwoordt men in alle westelijke landen ontkennend, daarvan is men zich te Bonn en West-Berlijn wel bewust. Maar een principieel vasthouden aan West- Berlijn tot het uiterste acht men in Bonn wel zeker noodzakelijk. Advertentie White Label f 8.35 Jonge Schiedammer f 7.50 per literfles Advertentie Dagravit Totaal 15 is de énige dragee, die 12 vitaminen plusdedrie onmisbare mineralen - kalk, fosfor en ijzer - bevat. Daardoor is Dagravit Totaal 15 een voortreffelijke aanvul ling van het dagelijkse voedsel. Voor uw hele gezin! DAGRA N.V. DIEMEN PHILADELPHIA (AFP) Het hoofd van de afdeling „Ruimtevaartuigen" van de Amerikaanse maatschappij „General Electric", Hilliard W. Paige, heeft op een persconferentie te Philadelphia ver klaard, dat er reeds modellen van kunst manen gereed zijn gekomen, die mensen kunnen meenemen en hen weer veilig naar de aarde kunnen terugbrengen. WASHINGTON (Reuter/AFP) De Amerikaanse regering heeft zoveel brie ven ontvangen van mensen, die een stuk grond op de maan willen kopen, dat zij zich gedwongen heeft gezien een standaard, antwoord te ontwerpen. In deze brief herinnert de Amerikaanse regering eraan, dat er nog geen nationa le of internationale rechtsbepalingen be staan, op grond waarvan zij kan beschik ken over gronden op de maan. Advertentie Voor naar: Salon-, Bijzet-, Televisie-, Radio- (BIJZETTAFELS v.a. ƒ8.50) Ged. Oude Gracht 108-110 Haarlem Telefoon 17165 ZONDAG EERSTE RONDE IN FRANSE VERKIEZINGEN Rotterdam zal worden betrokken in de pas geopende snelle dienst van de Pan American Airways Londen-New York met straalverkeersvliegtuigen, die de oceaan in 7 a 9 uur overbruggen. De Pan American Airways heeft een overeenkomst aangegaan met Morton Air Services, een Engelse onderneming, die reeds van de opening van de luchthaven- Rotterdam af een dagelijkse dienst tussen de Maasstad en Londen-Croydon on derhoudt met De Haviland-toestellen. De vlucht van Rotterdam-Zestienhoven naar Croydon duurt bijna anderhalf uur, maar wanneer men om half negen 's mor gens met een toestel van Morton van Rot terdam vertrekt, is men om 9 uur Engel se tijd op Croydon. Vandaar wordt men per auto naar het vliegveld Londen-North vervoerd, vanwaar om 11 uur 's morgens liet straallijnvliegtuig van de P.A.A. naar New York vertrekt. Daar arriveert men 's middags om kwart voor drie, vanwege het zes uren-tijdsverschil tussen Amerika en Nederland. De reis duurt circa 12 uren van Rotterdam tot New York. MOSKOU (UPI) Naar in Moskou ver nomen wordt, is Nikolai Boelganin, de voormalige minister-president der Sovjet- Unie, die in ongenade is gevallen, ernstig ziek. Hij wordt in Moskou verpleegd. (Van onze correspondent in Parijs) Frankrijk is de laatste week ingegaan die aan de eerste algemene verkiezingen der vijfde republiek voorafgaat. Zondag 23 november heeft de eerste ronde plaats en in de overgrote meerderheid der districten waar dan geen kandidaat de absolute meerderheid verwerft, zal een week later weer worden gestemd. Er staan deze week nog enkele grote ver gaderingen op het programma, waarbij politieke tenors van het eerste plan el kander, figuurlijk, en misschien letterlijk, in de haren mogen vliegen, maar, verras singen op het laatste ogenblik voorbe houden, is deze campagne heel kalm, hartstochtloos en eentonig verlopen. We hebben bij steekproeven zowel in als buiten Parijs overal de (politieke) dood in de pot gevonden. Zelden trok een vergade ring in een gymnastieklokaal of in een kof fiehuis meer dan een dozijn belangstellen den, zodat vele kandidaten besloten hun tactiek te wijzigen en, naar het voorbeeld van Mohammed en de berg, de mensen thuis op te zoeken. Aan vindingrijkheid heeft het enkele gegadigden voor een ze tel gemiddeld door zeven tot acht con currenten omstreden niet ontbroken. De burgemeester van Bordeaux, de gaullistische oud-minister Chaban-Del- mas, die met zijn voorkomen en als rug- by-kampioen vooral bij het vrouwelijk deel van zijn electoraat in hoog aanzien staat, heeft alle dames van zijn stad een visitekaartje gestuurd met de uitnodiging een samenkomst in besloten kring te be zoeken. Andere kandidaten die niet op een paar stuivers hoeven te kijken delen boek jes, pakjes chocola of flesjes wijn uit on der het beminde kiezersvolk. In Parijs woont een aspirant-kamerlid dat iedereen per telefoon terstond bij zich thuis ontbie den kan. Wanneer hij afwezig is, hoort men aan de andere kant van de lijn een grammofoonplaat door middel waarvan deze onderdanige dienaar zijn voornaam ste programmapunten verkondigt. In de provincie moest de voormalige minister van Buitenlandse Zaken, de socialist Chris tian Pineau een vergadering afgelasten omdat hij zijn schorre keel ten gerieve van vier mensen liever niet nog schorder wilde maken. Het voormalige hoofd der Franse diplomatie, wiens oordeel nog maar enkele maanden geleden het politie ke wereldbeeld kon beïnvloeden, nodigde zijn bescheiden gehoor voorkomend uit aan de „zinc", de toonbank, van het be lendende café een glas wijn met hem te ledigen. En monsieur Pineau, die het bij deze verkiezingen toch al niet gemakke lijk heeft, nademaal hij bij het referendum „nee" tot generaal De Gaulle dorst te zeg gen, is zeker niet de enige die er zich over beklagen mag dat hij in een woestijn staat te roepen Nee, men moet wel een schrijnende te genstelling opmerken tussen de levendige belangstelling die de kandidaten voor een zeer goed gehonoreerde functie van volksvertegenwoordiger tonen, en de bij na totale onverschilligheid waarmee ze door het kiezersvolk beantwoord worden. De reden? Wij zullen zeker niet bewe ren dat de politieke vragen die op de ver gaderingen en in de verkiezingsprogram ma's behandeld worden de kiezers boven de alpino's zouden gaan. De hoge politiek komt maar zelden aan bod, en doorgaans zijn het zaken als de te lage prijzen van de wijn, die op het platteland, en de te ho ge prijzen van de wijn, die in de steden ter sprake komen en waarvan de kandida ten ofschoon veelal tot dezelfde partij behorend dan respectievelijk beloven dat ze hoognodig verhoogd, dan wel ver laagd moeten worden. De campagne voor deze kamerverkiezin gen neemt ook politiek geen hoge vlucht, en onderwerpen die even buiten het raam der onmiddellijke belangen liggen, wor den nauwelijks aangeroerd. En toch zou men heel wat van die onderwerpen kun nen opsommen: de toekomst der nationa le economie, de Euromarkt en de vrijhan delszone, de Franse unie, Algerije, en vooral de ontwikkelingskansen van de nieuwe vijfde republiek, die met deze ver kiezingen juist op het spel staan. De Gaulle heeft verklaard: de parlementaire demo cratie krijgt in Frankrijk de laatste kaart te spelen Gelooft men dan niet meer in die demo cratie? Men heeft de vrijheid zeker lief, maar men is, politiek gesproken, zo moe. Men gelooft het wel. Men vindt het beeld dat de partijen bieden niet bijzonder over zichtelijk. Er zijn zo'n vijftien tot twintig partijen, bewegingen en liga's, die naar de gunsten van het volk dingen. En bijna allemaal beroepen ze zich, ofschoon het eigenlijk niet mag, op De Gaulle. En de gewone Fransman zegt dan ook waaróm zou ik de een boven de ander verkiezen? Bovendien zijn er kandidaten die zich aan bieden onder het gezamenlijk etiket van drie, soms vier politieke formaties gelijk tijdig. Zoek het maar uit en gooi het in mijn pet. In het gunstigste geval wil men er om dobbelen. Generaal De Gaullle heeft het lot van Frankrijk in handen genomen, en over het algemeen vindt men eigenlijk dat. de zaken veel beter lopen dan vroe ger met een parlement. Laat „Le grand Charles" de grote Karei, het ook verder maar alleen opknappen. Door de politici worden we toch' maar beetgenomen. Dat zijn zo de redenaties van de vrouw en de man in de straat, de vrouw en de man, die beslist niet op een verkiezingsverga dering verschijnen en die de krantjes en vlugschriften ongelezen wegsmijten. De consequenties van deze algemene vermoeienis en politieke lusteloosheid? In de eerste plaats moet men vrezen dat het absenteïsme weer gevaarlijke afme tingen zal aannemen. Een te bedenkelij ker teken, nadat het Franse volk bij het referendum van eind september in een on gekend hoog percentage wel is opgekomen om zijn rechten en belangen aan de sterke man De Gaulle over te dragen. Afgezien van die waarschijnlijkheid van een hoog aantal stemonthouders, blijven er te veel onbekende kaarten in het spel om een ge degen worp naar de uitslag te rechtvaar digen. De voorlopige peilingen voorspel len winst voor het rechtse centrum, waar zich een concentratie van gaullisten heeft genesteld. De conservatieven of onafhan- kelijken en de socialisten zouden hun vroe gere zetelaantal elk een goede honderd ongeveer behouden, terwijl rooms-ka- tholieken en radicalen vermoedelijk ver liezen zullen lijden. Belangwekkend zal het zijn te zien hoe het twintig percent com munisten zal stemmen, dat zich, tegen de wil van het partijbestuur, bij het referen dum voor De Gaulle heeft uitgesproken. In elk geval staat de communisten, ten gevolge van het nieuwe kiesstelsel, een zwaar zetelverlies te wachten. Onzeker heid heerst er verder over de vraag waar de ongeveer tweeëneenhalf miljoen voor malige Poujadisten onderdak zullen zoe ken en of het miljoen volgelingen van Mendès-France, die eveneens „nee" zei te gen De Gaulle, deze linkse voorman trouw zullen blijven. Er zijn ook nog wel a.odere vraagtekens te plaatsen, maar zeker is slechts, dat de lauwe onverschilligheid, waarvan het kie zersvolk allerwegen bljjk geeft, niet veel goeds belooft voor de verdere ontwikke ling, of zelfs het behoud, der parlementai re democratie in Frankrijk waarvoor on der de vijfde republiek (waarover de ho ge figuur van De Gaulle zijn machtige schaduw werpt) toch al een weinig vrucht bare voedingsbodem was weggelegd. SYDNEY, (UPI) Zaterdag worden in Australië algemene verkiezingen gehouden- Komen de voorspellingen uit, dan zal de regeringscoalitie van premier Menzies een bondgenootschap tussen zijn liberale partij en de Country party" waarin voor namelijk de boeren vertegenwoordigd zijn voor de vierde achtereenvolgende perio de het land gaan besturen. De regerings partijen hebben de verkiezingscampagne gevoerd op grond van wat zij in hun be windsperiode tot stand gebracht hebben. De oppositie, de Australische Labour party, heeft de kiezers voorgehouden dat zij meer werkgelegenheid, meer woningen, betere sociale voorzieningen biedt dan de rege ring, zonder dat hiervoor belastingver hogingen nodig zouden zijn. Maar de socia listen zijn gehandicapt door een, nu al weer vier jaar oude scheuring in de partij zelf. Die scheuring was een gevolg van de ontevredenheid van een groep partijleden, die meende dat de partij onder leiding van Herbert Evatt te veel bindingen met de communisten onderhield. Een aantal socialisten scheidde zich af en vormde de „Democratische Labour Party", die in vo rige verkiezingen de kansen op succes van Evatt en de zijnen te niet heeft gedaan en dit, naar de verwachting, thans wederom zal doen. De ongeveer 5,4 miljoen stemgerechtig den (en stemplichtigen, want er bestaat stemplicht in Australië) moeten 't hele huis van afgevaardigden (124 leden) vernieuwen en 32 nieuwe leden kiezen in de 60-leden tellende senaat. De leden van het huis worden iedere drie jaar opnieuw gekozen, de senatoren worden voor zes jaar geko zen, doch iedere drie jaar wordt de helft vernieuwd. Dat er dit keer 32 en geen 30 senatoren gekozen moeten worden, komt omdat er tussentijdse vacatures zijn ont staan. Een interessant aspect van deze ver kiezingen is de positie van de immigran ten. Sinds de tweede wereldoorlog zijn er ruim een miljoen immigranten in Austra lië aangekomen. Ongeveer 350.000 hunner hebben kiesrecht, deels omdat zij Britse onderdanen waren (220.000), deels omdat zij genaturaliseerd zijn. Vooral van de „Europese" immigranten verwacht men steun voor de coalitie van Menzies. De communisten hebben hier en daar ook kandidaten gesteld, maar men be rekent hun aanhang op ongeveer 60.000 en men gelooft niet dat ook maar één hunner kandidaten gekozen zal worden. Advertentie Leuke MEISJESHORLOGES vanaf 19-95 (met garantie) Sterke JONGENSHORLOGES vanaf 19.25 (met garantie) JUWELIER - HORLOGER Barteljorisstr. 2 - Haarlem - Tel. 13004 Film Pluvius was die morgen wakker gewor den met één zijner slechtst-zittende vis- graatpakken aan. Hij besloot het maar aan te houden, zwaaide zijn benen over ac rand van zijn gekreukeld wolkendek en mompelde geeuwend: „Eerst nog efje m-n overschoenen an!" Toen stapte hij met zijn zakken vol depressieve humeurigheid mijn dag binnen. Tegen de middag had hij me klein. Met een gebiedende vinger joeg hij me drui pend het voorgeborgte van een bioscoop binnen, waar de serviele dame in het gla zen kassa-kooitje nog maar enkele plaats bewijzen te distribueren had. Vóór me in de rij treuzelde een schonkig m,ager mannetje met een gelige regenjas aan. Hij draaide zich om en verweet me met zijn scherpe prikoogjes in één oog opslag alle gebeurtenissen, die zijn leven zo onzegbaar beige hadden getint. „U bent achter mij!!" kneep zijn stem. „Jazeker", zei ik mild. „Dan mot je niet zo staan drin gen!" vervolgde hij, zich nu helemaal om draaiend. Een vief wijfje in een plastic regenstolpje schoot voor hem langs en kocht een kaartje. Hij merkte het te laat, wendde zich weer naar voren, schonk de gekooide dame een ranzige blik en wees zijn rang aan. „Die!" bromde hij. 'zijn ogen wierpen het vrouwttje voor de leeuwen, smeten haar van de Dom te Utrecht om haar vervolgens op een sudderpitje in een vat kokende olie te zettenMaar het ging allemaal aan de kleine voordringster voor bij. Ze trippelde het zwarte gat van de zaal in of haar beul niet bestond. De man be taalde mokkend onder het spleetje door en met één klein scheurtje plaatste de kassa dame mij naast hem. De portier, met at zijn galons en waardige verguldsels ken nelijk geprolongeerd uie een Duitse ope rettefilm, liet ons maar moeilijk langs. Toen hij ook zijn hand nog uitstak, vatte het kereltje vlam en snauwde, naar de kassa wijzend: „Déél maarmet haar!" Het lot een onzichtbaar, baardig man netje met een vriendelijke grijns stond ons bij de deur naar de droomspelonk op te wachten, want de ouvreuse bracht de man en mij naar twee vrije stoelen naast het vrouwtje van daarnet. Het kon niet anders ze had een lekker krakend zakje snoepspul bij zich en gaf, toen Polygoon een weelderige koe op het doek losliet, vrijmoedig haar kruidig commentaar. „Ik wou dat dat mens d'er mond 'ns hield", morde de man naast me. Hij zat haar zon nestraaltjes, die ze bij elk beeld onver moeid losliet, op zijn dorre knieën door te knakken, maar het wijfje aan mijn kant merkte het niet. Ze richtte voor het eerst haar woordjes tot hem, toen hij een ver kreukelde sigarettenpeuk in zijn mond stak. „U mag hier toch niet rokenbe rispte ze. „Nou wordt-ie mooi, begon mijn kant, maar het licht ging weer aan en doofde zijn verzet. „Hè, lekker", schurkte ze naast me. Het krakende zakje schoof voor mijn neus en ik koos een lauwe, klevende bal. „Ik ga graag naar de bioscoop", begon ze. „Ik niet", barstte de man aan de andere kant los en hij beende naar de uitgang. Onverstoorbaar ging ze verder. „Nou is dit een Nederlandse film. „Fanfare" heet-ie, geloof ik. Dus die zal wel niet goed weze. Niet dat ik d'er wat op tegen heb, hoor. Ze doen maar, hoor ik zal d'er wel naar kijken. Ik vin het leuk. Eergisteren, m'n beste man, zag ik nog een filmoh, oh. Kosten noch moeite hadden ze gespaard. Dan denk je wel 'ns: dat mensenhande zo iets kenne maken. Zó groots, zó geweldig. Ik heb d'er al m'n kleindochters naartoe ge stuurd. Naar die film van Ceciel de Mille De Tienduizend Geboden, zo heet-ie! Helemaal op een groot doek en in allemaal kleure. Ze vertelde me alles. Van het Eerste tot het Tienduizendste Gebod. Morgen moet ik wéér naar „Fanfare". Om te horen wat ik gezien heb. Hans Keiler NEW YORK (Reuter) „Ik ben in staat te verklaren, dat het Amerikaanse depar tement van Buitenlandse Zaken welwil lend staat tegenover het streven naar zelf standigheid der Cyprioten en mij heeft aangemoedigd, dat de UNO onafhanke lijkheid voor Cyprus te vragen", aldus heeft medewerker van de „New York Ti mes" verklaard. Vanzelfsprekend kan het „State Departement" dit, met het oog op de te verwachten Turkse reactie, niet in het openbaar verklaren, maar mij is op het ministerie medegedeeld, dat de Britten meer geneigd zijn in te stemmen met het verlenen van onafhankelijkheid aan Cyprus, dan de Turken". Makarios zei ook: „Ik ben van gevoelen, dat de Turkse reactie minder krachtig zou zijn. indien Turkije niei door Groot-Brittannië werd aangemoedigd. De Britten moedigen de Turken aan in hun onlogische eisen te volharden", zo zei hij. Een functionaris van het „State Depar tement" verklaarde „geen commentaar" op de verklaring van de aartsbisschop te hebben. Thermopylae NICOSIA (UPI) Kolonel Grivas, de leider van de Grieks-Cyprische verzetsbe weging EOKA, verklaart in een pamflet dat gisteren in Nicosia werd verspreid dat de EOKA in oktober zeventig vijanden ge dood heeft. Men beschouwt het als een antwoord van de EOKA op de dood van Kyriakos Matsis, de rechterhand van Gri vas. Hij is gisteren onder gewapend es corte van Britse militairen binnen de mu ren van de centrale gevangenis begraven. Matsis' familie mocht niet aanwezig zijn. In Grieks-Cyprische kranten is Matsis vergeleken met de Griekse held Leonidas, die in de pas van Thermopylae de Perzen versloeg. Advertentie f Advertentie 50 jaar geleden BEVERWIJK - HAARLEM - ZAANDAM Kruisstraat 25 - Haarlem - Tel. 12921 Uit Haarlems Dagblad van 23 november 1918 HAARLEM heeft, ter gelegenheid van het bezoek van de Koningin en Hare Moe der. feest gevierd, zooals dat in geen jaren is geschied, dank zij mede het fraaie weder. Om 12 uur begonnen alle kerkklok ken van onze veste te beieren en daarna vingen de godsdienst oefeningen aan in de onder scheidene kerkgebouwen. Die m de Groote Kerk werd bijge woond door den burgemeester, jhr. mr. B. W. Sandberg en zijne echtgenoote. De heer Louis Robert bespeelde het orgel. Op het terrein van de Cavaleriekazerne werd hierna de groote op tocht opgesteld onder de opperste leiding van den heer Maurits A. Binger. Er namen 75 ver- eenigingen aan deel alsmede militairen en de Burgerwacht. In lengte heeft deze optocht alle overtroffen, die in Haarlem zijn gehouden. Zwart van de menschen stond het te 3 ure op het Kennemerplein toen de trein met de Koningin nen binnenstoomde, getrokken door een versier de locomotief. Onder daverend gejuich stapten de Vorstinnen, na door den burgemeester begroet te zijn, in een rijtuig, dat H.H.M.M. naar de Gioote Markt bracht, waar twee vliegmachines zich boven de hoofden der wachtenden bewogen. Na even in de raadszaal te hebben vertoefd, tra den de Vorstinnen op het bordes, met. het Col lege van B. en W., den Commissaris der Koningin, jhr. mr. dr. A. Roëll, en den oud-burgemeester 3hr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. Na een toespraak van den burgemeester défi- leerde de optocht voor de Vorstinnen, die tot kwart over vieren bleven staan, waarna zij zich in het Stadhuis terugtrokken. De opeengepakte menschenmassa bleef wachten en werd tot vlak voor het bordes toegelaten. Onder leiding van den adjunct-hoofdinspecteur van politie, den heer E. H. Tenckinck, geschiedde alles zeer ordelijk. Tegen half vijf kwamen de rijtuigen weder voor. Nauwelijks hadden de Vorstinnen plaats genomen, of militairen spanden de paarden af. Staande in het rijtuig drukte H.M. de militairen de hand. Omringd door een juichende menigte werd het rijtuig naar het Kennemerplein getrok ken, waar H.H.M.M. weder in den trein plaats namen. Na Haar vertrek bleef er een uitbundige feestvreugde heerschen in de stad en vooral op de Groote Markt, waar een bioscoopvoorstelling werd gegeven en Harmonie Crescendo muziek ten gehoore bracht. Met dit corps voorop en begeleid door fakkeldragers trokken de feestgangers ten slotte naar Den Hout, waar voor liet Paviljoen een schitterend vuurwerk werd afgestoken, dat ook door de autoriteiten werd gadegeslagen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3