z S Z Speciale regeling voor grote gemeenten is enige oplossing Caravankamp bij de watertoren aan de Zeeweg te O verveen Bouw politiepost te Aerdenhout van „psychologische betekenis" Provincie betaalt schade bij aanleg viaduct Julianalaan 3 UJ JAN VAN DER PIGGE Gemeentebestuur van Bloemendaal bereid bemiddeling te verlenen ffi c OVERHEMDEN 5 Algemeen beheer Raadslid Voskuilen bepleit onderzoek vóór invoering van gemeten tarieven Wethouder Bakker over financiële nood: ST. NIC0LAAS GESCHENKEN Bisschop-coadjutor zag kroningsfilm Plannen voor uitbreiding van kampeerruimte Contingent aanzienlijk ten achter bij bouwcapaciteit Eerste tulpen en narcissen in Rijnsburg geveild 5 DERK DE VRIES ARMADA 20ct een sigaar van TOPKWALITEIT,BOEKANIER 22 ct Hoogste punt van bouw bij Delftplein bereikt UIT STAD EN STREEK Prima... waarde lezer die ZEER OUDE GENEVER f 8.25 per hele liter Geen mest en modder aan wielen van auto's Voor meer dan f 1000,- in „Treslong7" gestolen Burgerlijke Stand van Haarlem VRIJDAG 21 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Advertentie Donderdagmiddag kon de Haarlemse raad nog net, beginnen aan de behandeling van hoofdstuk II van de begroting, alge meen beheer. De heer Voskuilen (Arb.) sprak uit voerig over de moderne loonmethodieken die bij de gemeente zullen worden inge voerd, waarbij hij enige critiek leverde op sommige punten van het personeelsbeleid. Hij meende, dat men moeilijkheden zal gaan ondervinden bij de invoering van ge meten tarieven, als niet van te voren een diepgaand onderzoek naar de organisatie en efficiency zal worden ingesteld. Hij ge loofde niet dat een dergelijk onderzoek in strijd met de gedachte van de bestedings beperking was, omdat het resultaat van het onderzoek een kostprijsverlaging met zich mee zou brengen. Ten aanzien van de zogenaamde „merit-rating" bepleitte de socialistische spreker een voorzichtig be leid, omdat er aan dit systeem zoveel sub jectieve kanten zitten. Voorts achtte de heer Voskuilen het noodzakelijk meer en meer de bedrijfspsycholoog in te schake len. Voor werknemers, die bij de invoe ring van de werkclassificatie in een la gere groep terechtkomen, wenste de heer Voskuilen een garantietoeslag op hun loon. Het personeelsbeleid was naar de me ning van de spreker nog niet ver genoeg ontwikkeld. „Men is nog niet verder dan beschouwen, een omlijnd plan is niet ter 'afel gekomen". Tenslotte vroeg de heer Voskuilen hoe de staf personeelszaken werkt, of de economisch adviseur daar ?een onderzoek naar kon instellen en hoe B. en W. stonden tegenover een eventuele invoering van de vijfdaagse werkweek voor stadhuispersoneel in de zomermaan den. Evenals dit voorgaande jaren het geval was heeft ook deze keer de Haarlemse wethouder van Financiën, de heer Bakker, uitvoerig geant woord op de financiële beschouwin gen, die door de sprekers van de ver schillende Haarlemse raadsfracties zijn gemaakt naar aanleiding van de ontwerp-gemeentehegroting. Ook nu benaderde de wethouder het complex van financiële vraagstukken vanuit c|e beantwoording van de vraag: Hebben wij in Haarlem een juist financiëël beleid gevoerd?" Hierbij kwam de wethouder mét verscheidene sprekers uit de raad weliswaar tot de conclusie, dat de financiële toestand „triest" genoemd kan worden, maar toch meende hij, dat Haarlem er nog niet zo slecht aan toe is in vergelijking met vele andere gemeenten, waaron der ook enkele grote. Hij zag als enige oplossing, dat bij de te verwach ten nieuwe financiële verhouding tussen rijk en gemeenten een afzon derlijke regeling komt voor de grote gemeenten, Haarlem zal dan aanspra ken moeten maken op een erkenning als grote gemeente met een bijzondere centrumfunctie, ook al zou dit beteke nen, dat dan voor Haarlem een an dere regeling zou moeten worden getroffen dan voor de andere gemeen ten van 100.000 tot 200.000 inwoners. Zeer uitvoerig stond de wethouder stil bij de historische ontwikkeling sinds de oorlog, die heeft geleid tot de huidige moeilijkheden. De hoofdlijnen van dit be toog hebben wij al vermeld ten tijde, dat de begroting voor 1959 werd gepubliceerd. De heer Bakker meende, dat Haarlem wel niet anders heeft kunnen doen dan hetgeen zij reeds gedaan heeft, namelijk een voor zichtige opbouw van het uitgavenbeleid. Hiervoor was het nodig geweest de aan vankelijk opgestelde begroting met een Wethouder Bakker bedrag van 9 ton terug te dringen. In ant woord op opmerkingen van verschillende zijden meende de wethouder te moeten vaststellen zij het met enige reserve dat B. en W. hebben gestreefd naar een dynamisch voorzieningspeil. Als bewijs hiervoor diende, dat aan investeringen een bedrag van 18 miljoen gulden is ge raamd. Overigens is er volgens de heer Bakker nog steeds een achterstand op het gebied van openbare werken. Maar juist omdat erkend werd dat Haarlem achterop is met kapitaalswerken, kon een hogere uitkering voor 1957 uit het gemeentefonds worden verkregen. Het zal zeer moeilijk zijn posten te vinden, die voor verdere terugdringing in aanmerking komen. Om een en ander te onderzoeken zal binnenkort een krediet van 7500 worden aangevraagd, dat moet dienen voor een nader onderzoek door het verificatiebu reau van de Vereniging van Nederlandse gemeenten. De in de circulaire van de mi nisters van Binnenlandse Zaken en Finan ciën aanbevolen ombuiging van de stij gende lijn van de gemeentelijke uitgaven, noemde de wethouder onmogelijk. „Als de reserves op zijn, moeten wij 7 miljoen gul den wegwerken om een sluitende begro ting te krijgen. Is dit nu wel redelijk?" zo vroeg hij zich af. Zelf zal de gemeente zoals reeds is aan gekondigd pogingen doen enige inkomsten te verhogen door een wijziging aan te bren gen in de tarieven voor elektriciteit, be grafenisrechten en ziekenvervoer. De wet houder zei, dat er op het ogenblik een goe de verstandhouding bestaat met Gedepu teerde Staten, die begrip hebben voor de moeilijkheden. Eerder nog had hij in dank de lof aanvaard, die sprekers van alle frac ties hadden toegezwaaid aan de gemeente ambtenaren voor het werk, dat dezen had den verzet in het afgelopen jaar eri voor de voorbereiding van de begroting, die, aldus de wethouder, in bijzonder korte tijd was tot stand gekomen. Bij de duplieken voerden alle fractievoor zitters nog eens het woord, waarbij zij in sommige gevallen ingingen op de opmer kingen, die van verschillende kanten op het eerder gesprokene waren gemaakt, zonder dat "zich daarbij veel nieuwe ge zichtspunten voordeden. In antwoord op deze duplieken kon de voorzitter nog toezeggen, dat de nota over de burgerzin spoedig zal komen. Advertentie Een goed functionerende aansteker is JEVANOS" ƒ6.50 en ƒ4.50 12 maanden schriftelijke garantie. ALLEENVERKOOP GROTE HOUTSTRAAT 81 Specialist in rookartikelen De bisschop-coadjutor van Haarlem, monseigneur dr. J. A. F. van Dodewaard, heeft donderdagmiddag in gezelschap van de secretarissen van het bisdom Haarlem, dr. I-I. J. W. Kuipers en J- P. J. Solleveld, een bezoek gebracht aan het Cineac .Jour naaltheater in- Amsterdam voor het bij wonen van de vertoning van de kleuren film „De plechtige kroning van paus Joannes XXIII". In de donderdagmiddag gehouden ver gadering van de gemeenteraad van Bloe- mendaal is besloten tot voorlopige vast stelling van het uitbreidingsplan in onder delen „Caravankamp de Watertoren" te Overveen. De bedoeling Is ter plaatse een caravankamp in te richten. Mevourw Fahrenfort (V.V.D.) herin nerde er aan, dat deze plaats dicht bij de watertoren vroeger een mooie speelplaats voor de Overveense jeugd was, maar zij is door de politie verdreven. Kan zij er des winters weer gebruik van maken, als het terrein ingericht is? Burgemeester dr. Peereboom V o 1- 1 e r deelde mee, dat padvindsters toestem ming hebben er te spelen, maar zij maken er weinig gebruik van. Het terrein is ge ruime tijd als opslagplaats gebezigd en was ongeschikt voor de jeugd. Bovendien is het als duinterrein kwetsbaar. In antwoord op vragen van de heren B. en W. van Bloemendaal hebben tij dens de donderdagmiddag gehouden ver gadering van de gemeenteraad moeilijk heden ondervonden om hun voorstel, een krediet van 84.000 beschikbaar te stellen voor de bouw van een nieuwe politiepost nabij de Viersprong te Aerdenhout, aan genomen te krijgen, ondanks het feit dat burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller met klem aandrong het besluit te nemen, omdat de bouw van een post voor de be volking van groot belang is. Wethouder mr. H y s z e I e r (Prot. Chr. groep) voerde echter andere motieven aan, die weerklank vonden bij de raadsleden. Hij merkte op, dat de gemeente Bloemen daal het niet laat by het uiten van protes ten over een eventuele Oost-westverbin- ding door Aerdenhout en over het maken van een tunnel by de Orionweg in Haar lem-Noord, maar verbetert de Kleverlaan cn wil de Zandvoorterweg verbeteren, waarbij de bouw van een politiepost bij de Viersprong van belang is. Daardoor wordt een belangrijk aandeel geleverd in het oplossen van verkeersvraagstukken. 1-Iet raadslid de heer Stahleman (V.V.D.) meende dat de tijd nog niet rijp is om een groot bedrag 84.000 met in richtingskosten) als gevraagd is ter be schikking te stellen. Hij vond het gebouw te luxueus opgezet en drong op aanhouden van het voorstel aan. Grondaankoop bij Haringbuis goedgekeurd De burgemeester deelde mee, dat Ge deputeerde Staten woensdag het raadsbe sluit tot aankoop van gronden nabij de Viersprong en de Haringbuis (welk huis afgebroken zal worden) hebben goedge keurd Hierdoor is het mogelijk op de grond een politiepost met brandweer garage te bouwen. Dat dit urgent is is be kend. Toen spreker vierenhalf jaar ge leden burgemeester van Bloemendaal werd, was het vraagstuk al urgent. De gemeenteraad van Bloemendaal heeft donderdagmiddag gelegenheid gehad zich uit te spreken over het project van de Provinciale Waterstaat, de traverse door Overveen van een deel van de Westelijke Randweg van de Heussensstraat naar de Zijlweg door middel van een viaduct te maken. Dit zal zowel om financiële als om technische redenen tot de minst bezwaar lijke oplossing leiden. Burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller heeft meegedeeld, dat het gemeentebestuur van Bloemen daal bereid is eigenaren van huizen en bewoners uit Overveen steun te verlenen en voorlichting te geven om schadever goeding te krijgen van het provinciaal be stuur. Het viaduct komt over de Juliana laan bij de Willem de Zwijgerlaan te Overveen. Ir. T i r i o n (V.V.D.) gaf een overzicht van de plannen over wegen die door Bloe mendaal gedacht werden en merkte op, dat het een droeve noodzaak wordt dat 'n deel van de Westelijke Randweg door de gemeente zal lopen. Bloemendaal heeft de autoriteiten voldoende gewaarschuwd tegen de consequenties die zouden ont staan na het gereedkomen van de Velser tunnel. Het is te begrijpen dat een deel van Overveen met grote zorg is vervuld over het door de provincie opgestelde plan en betrokkenen dienen zoveel mogelijk ge holpen te worden. De heer F ij e n (K.V.P.) informeerde of het plan definitief was en opperde de ge dachte in de Julianalaan een „kuip" te maken, waardoor het mogelijk wordt een laag viaduct te maken. Dat zal esthetisch niet zo storend zijn. Mr. Vliegen (Arbeid) moest consta- teren, dat de gemeente in een dwangposi tie was gebracht en dat een schadevergoe ding een eenzijdige uitwerking zal hebhen. Eigenaren van huizen ontvangen een uit kering, maar huurders niet. Nadat mevrouw Fahrenfor t-M e u f- fels (V.V.D.) inlichtingen had gevraagd over een plan van wijlen ir. De Vassy, waardoor de Delftstraat in Haarlem ge saneerd zou worden, gaf de burg e- meester een uitvoerige toelichting. Hij was dankbaar voor de ruime voorlichting die de Provinciale Waterstaat niet alleen aan het gemeentebestuur maar ook aan bewoners van Overveen heeft gegeven. Deze waren over de toelichting tevreden, maar natuurlijk niet over het plan. Het gemeentebestuur zal met het provinciaal bestuur onderhandelen over de schade van de aan Bloemendaal behorende gronden en bewoners der gemeente zoveel mogelijk steun verlenen. De burgemeester merkte op dat de ge meente Bloemendaal geen financieel be lang heeft bij een plan, maar als B. en W. moeten kiezen tussen een „kuip" of een brug bij de Julianalaan, dan prefereren zij een brug, uitsluitend uit verkeersoog- punt. In Overveen wonen vele kinderen en gaan vele jongens en meisjes naar school (Julianaschool en Kennemerlyceum) en naar Stoops bad. Bij totstandkoming van een brug zal de beste oplossing'ver kregen worden. Knipperbollen en hekken helpen onvoldoende. Wordt een kuip in de Julianalaan gemaakt dan zijn twee toe- gangsdelen van ieder 180 meter lang nodig. Het plaatselijk verkeer is er niet mee ge baat. Het plan van ir. De Vassy is destijds met Haarlem besproken, maar deze ge meente heeft zich gedistancieerd. In de Delftstraat zou een tiental woningen ge sloopt moeten worden en in Overveen enkele, volgens de burgemeester. Het gaat thans aldus spreker om een juridische schade doordat eigenaren hun woningen of delen van tuinen moeten afstaan en om schade van woongenot. Eigenaren worden meer gedupeerd dan huurders, want deze kunnen zich elders vestigen. De schade dient geregeld te wor den met het provinciaal bestuur cn het gemeentebestuur is bereid bemiddelend op te treden. Mr. Vliegen (Arbeid) was weliswaar van mening dat een politiepost belangrijk is, maar hij wilde weten welke urgente werken er voor Bloemendaal op het pro gramma staan. Ir. Van der Laan was van mening, dat het ontwerp van de politiepost te ro yaal was opgezet, waarna de burge meester opmerkte: „dan verschillen wij van mening. Mr. H ij s z e 1 e r zei onder meer, dat het van psychologische betekenis is met de bouw van een politiepost nabij de Vier sprong zo spoedig mogelijk aan de slag te gaan. Tot heden kon het plan tot de bouw niet worden verwezenlijkt, maar nu Ge deputeerde Staten het raadsbesluit over de aankoop van gronden nabij de Vier sprong hebben goedgekeurd, kan ermee begonnen worden. De Haringbuis zal ver dwijnen en er bestaat gelegenheid de Zandvoorterweg te verbeteren, waardoor een weg door Noord-Aerdenhout mogelijk overbodig wordt. „Onzerzijds moeten wij een tegenoffensief inzetten en alle maat regelen treffen om het verkeer goed te regelen", aldus mr. Hijszeler. De burgemeester herinnerde er aan, dat de gemeente vandaag (vrijdag) de gronden van de voormalige trambaan in Aerdenhout overneemt. Daardoor is het mogelijk een weg voor fietsers en brom fietsers te maken en de Zandvoorterweg voor het motorische verkeer in orde te maken. Daarom is het van belang de plan nen voor de bouw van een politiepost zo spoedig mogelijk te verwezenlijken. Nadat aan de heer Van der Laan was toegezegd, dat B. en W. zullen trach ten het plan te vereenvoudigen en de heer Stahleman zijn voorstel tot aanhou ding had ingetrokken werd het voorstel van B. en W. aanvaard. Het college zal het plan bestekklaar maken en nadat Ge deputeerde Staten het raadsbesluit hebben goedgekeurd, een aanbesteding houden in het begin van het volgend jaar. Verwacht wordt dat de politiepost met brandweer garage over een jaar in gebruik kan wor den genomen. Tijdens de behandeling van het partieel uitbreidingsplan in onderdelen „Kenne- merweg" in de gemeenteraad van Bloe mendaal werd gevraagd naar de moge lijkheid. of er bij de bouw van de 170 a lèo woningen, die in dit uitbreidingsplan voorzien zijn, niet aandacht kan worden besteed aan huisvesting voor alleenstaan de vrouwen. Naar wij vernemen zal bij het verwe zenlijken van dit plan ernstig worden over wogen om enige kleine flats te bouwen voor ongehuwde werkende vrouwen, waarbij tevens de gedachten gaan naar huisvestingsmogelijkheid van bijvooi-beeld de verpleegsters van het Provinciaal Zie kenhuis, die met pensioen gaan. Bovendien wordt overwogen aan de Kennemerweg be jaarden woningen te bouwen. De bouwmogelijkheid wordt echter vol komen beheerst door het contingent, dat de provincie de gemeente Bloemendaal toebedeelt. Voor 1958 waren dit twintig woningen, een getal dat belangrijk blijft beneden de bouwmogelijkheid. In Voge lenzang alleen al zou meer dan het dub bele van dit aantal op korte termijn kun nen worden verwezenlijkt. De plannen van de r.k. woningbouwver eniging „Sint Benedictus" te Bloemen daal om in het noordelijk deel van de ge meente achttien tot twintig woningwetwo ningen te bouwen, vorderen. De huizen ko men in de omgeving van de Noordlaan. waar reeds woningen gebouwd zijn. Aan vankelijk bestonden er bezwaren tegen de plannen, maar inmiddels is overeenstem ming bereikt en het laat zich aanzien dat in de loop van het volgend jaar tot de bouw kan worden overgegaan. Op de bloemenveiling in Rijnsburg zijn deze week de eerste bloeiende tulpen en narcissen aangevoerd. Het waren de soor ten darwin Demoter, die f 0,15 per stuk opbracht en Poetaz Cragford, waarvoor 0.14 per st.uk moest worden neergeteld. Door de export naar Duitsland stegen de prijzen voor diverse soorten bloemen flink. Vooral troschrysanten werden veel gevraagd. Advertentie rhv Buckmann (V.V.D.) over de te grote afstand met de zee: van de heer F ij e n (K.V.P.) over de behoefte aan een kamp en het mogelijk verdwijnen van de rust in de gemeente en van mr. Vliegen (Arbeid) over eventuele baten, deelde de burge meester mee, dat er grote vraag naar caravankampen is. Bloemendaal is een ge liefd recreatie-oord en het gemeentebestuur moet er voor zorgen, dat toeristen opgevan gen worden. De plaats bij de watertoren achtte spreker goed gekozen. Velen willen niet te dicht bij de zee en kampeerders zijn met hun auto spoedig aan het strand. El ders kunnen zij vertier vinden. Over de baten is nog niets te zeggen. Het plan moet nog vele instanties passeren en als het uit gevoerd wordt kan overwogen worden of het kamp al of niet verpacht moet worden. Kamperen in Kennemerduinen Bij de rondvraag bracht mevrouw Fah renfort het kamperen in de afgelopen maanden in de kampeerruimte van de Stichting van het Nationale Park ,.De Ken nemerduinen" in een viertal vragen ter sprake naar aanleiding van kranteberich- ten over beweerde ongewenste toestanden. De burgemeester zeide zich buiten deze zaak te willen houden, omdat hij lid van het stichtingsbestuur is en verzocht wethouder mr. Wildt Meyboom (V.V.D.) de vra gen over het kamperen te beantwoorden. Deze deelde mee. dat de politie geen klach ten over ongewenste toestanden tijdens kamperen hebben bereikt. De politie komt tot de conclusie dat de beweringen goede grond missen. In augustus raakten de kam peerterreinen in de Kennemerduinen vol. Nieuwe kampeerders werden naar Zand- voort en Wijk aan Zee verwezen en tijdens topdagen werden door de verantwoorde leiding in samenwerking met de politie aanwijzingen gegeven voor kamperen op het strand, dat een redelijke oplossing was te noemen. Zowel des avonds als des nachts is regelmatig controle uitgeoefend door de politie. Wanordelijkheden hebben zich niet. voorgedaan en vervuiling is niet waargenomen, aldus deelde wethouder mr. Wildt Meyboom mee. In antwoord op de vraag van mevrouw Fahrenfort welke maatregelen het college denkt te nemen, teneinde in de toekomst de groeiende stroom van kampeerders op te vangen, antwoordde de wethouder, dat de taak van B. en W. regelend is. Teneinde de moeilijkheden, die voort komen uit de groeiende kampeerstroom naar de Kennemerduinen, waar het maxi maal aantal kampeerplaatsen is bereikt, op te vangen, heeft het college het voornemen in studie te nemen of de 350 meter brede strook duingrond tussen de Zeeweg en de grens van de Kennemerduinen, tegenover het Wethouder Van Gelukpark is in te richten als tijdelijk opvangcentrum voor een surplus kampeerders in het tcpseizoen. Deze gronden, die zoals herhaaldelijk is medegedeeld, voor de Kennemerduinen geen enkele waarde hebben, zijn wellicht te gebruiken om de gemeente de nodige ruim te te verschaffen bij haar taak op recrea tie-gebied. Op dit terrein zullen de nodige voorzieningen voor plaatsing van tenten, was- en toiletgelegenheden getroffen moe ten worden. Het college zal de mogelijk heden hiertoe bestuderen. De wethouder van Publieke Werken, mr. H ij s z e 1 e r (Prot. Chr. groep) voegde er aan toe. dat bij het bestuderen van dit vraagstuk het college in zijn overwegingen zal moeten betrekken, dat de kapitaalsin vesteringen welke belangrijk zijn voor een opvangcentrum niet zoveel lager zullen liggen dan voor een gewoon kamp. Daartegenover staat dat de exploitatie rekening van een opvangcentrum, slechts enkele weken in gebruik, ongetwijfeld een belangrijk verlies zal aantonen, terwijl de exploitatierekening van een gewoon kamp sluitend is te maken, doordat dan de ont vangsten zoveel hoger zijn. Voorop staat evenwel, dat een ontluiste ring van de Zeeweg, een van de mooiste wegen van ons land. voorkomen dient te worden. Onderzocht dient te worden op welke wijze door zorgvuldige keuze van de plaats en door beplantingen, deze ontluiste ring wordt voorkomen. 110 woningen St. Bavo-Noord De voorzitter van de r.k. woningbouw vereniging ..Sint-Bavo-Noord" de heer J. Veldman, heeft donderdagmiddag de vlag gehesen op een der vijf in aanbouw zijnde woningblokken, met in totaal 110 woningen, aan de Rijksstraatweg bij het Delftplein in Haarlem-Noord. Men had na melijk het hoogste punt van deze bouw be reikt. De plechtigheid geschiedde in het bijzijn van vertegenwoordigers van ver scheidene gemeentelijke diensten en in stellingen, architect, aannemer en hoofd opzichter. Deze 110 woningen, waarbij nog komen vier winkels en dertig garages, zijn ver deeld in 42 galerijwoningen met elk vier kamers in drie en vier lagen, 56 maiso nettes met elk vijf kamers en twaalf por tiekwoningen in drie lagen. In een keet op het bouwwerk sprak de heer Veldman onder andere de arbeiders toe en feliciteerde hen, evenals de aan nemer, de heer Bakker, met de bevredi gende afloop van de ..modelactie", die de bouw ernstig dreigde te stagneren. Spreker hoopte, dat tot het voleindigen van het werk de arbeidsvrede bewaard zou blijven. Elke arbeider kreeg daarop een couvert, met een geldbedrag. Ook aan nemer Bakker zegde een extraatje toe Na de bezichtiging van bet bouwwerk loog het gezelschap naar een zaaltje aan de Rijksstraatweg, waar het thee dronk en naar de woorden van dank en waardering van de voorzitter van „Sint Bavo-Noord" luisterde. Onder andere dankte hij voor hun medewerking de architect, de heer Ti. Nefkens uit Rotterdam, het dagelijks bestuur van de Federatie van woning bouwverenigingen voor Haarlem en om streken en de vertegenwoordigers van het gemeentelijk energiebedrijf, openba re werken, bouw- en woningtoezicht, hout en plantsoenen, bureau voor huisvesting, de dienst van volkshuisvesting, hoofdop zichter Portegies en pastoor A. van Rijn. Weliswaar zal de woningbouwvereni ging St. Bavo-Noord zelf slechts 35 van de 110 toekomstige bewoners mogen aanwij zen, doch dc voorzitter zei overtuigd te zijn van een prettige samenwerking met het bureau van huisvesting op dit punt. Nieuws in het kort Hersenschudding. Donderdagmorgen omstreeks acht uur is een 35-jarige Haar lemse tuinman met zijn brommer op de Schalkwijkerweg geslipt toen hij schrok van een hem tegemoetkomende auto. De tuinman moest met een hoofdwond en een hersenschudding naar de Deo vervoerd worden. Geslaagd. Voor het volgens de Wet Autovervoer Goederen in Den Haag afge nomen examen voor het vakdiploma be- roepsgoederenvervoer slaagden mevrouw W. KokMeijer in Haarlem, de heer M. A. J. Fieman in Nieuw-Vennep en de heer J. H. Hulsbos in Haarlemmerliede. Reis naar Israel. Op maandag 24 november des avonds te 8 uur zal mejuf frouw Lottie Koekoek uit Haarlem in het kerkgebouw van de Ned. Prot. Bond aan de Postlaan te Heemstede een voordracht houden met lichtbeelden over een door haar gemaakte reis door Israel. Misdaad. Op eeh bijeenkomst van de gemeenschap Zandvoort van het Huma nistisch Verbond op dinsdag 25 november in „Het huis in de duinen" houdt de heer A. J. Loppersum een lezing over „Hoe de mens tot misdaad komt". Najaarsmarkl. De stichting „Kenne- mer Dierentehuis" houdt donderdag, vrij dag en zaterdag 27, 28 en 29 november in de Vleeshal te Haarlem een najaarsmarkt, die donderdag 27 november 's morgens om kwart voor elf geopend zal worden. Advertentie ••extra" gebeid, dus extra zacht, maar toch robuust van karakter. Doe als de Ware Fijnproever. Spreek „klare" taal en vraag Uw slijter, ober of barman om in de nieuwe kneepfles Wynasid Fockink Anno 1679 Inwoners van Hillegom hebben erover geklaagd, dat de straten worden bevuild door mest, afkomstig van de wielen van vrachtauto's. B. en W. willen thans de po litieverordening aanvullen met een bepa ling, waarbij het is verboden over de open bare wegen te rijden met voertuigen, waar van de wielen niet zijn gezuiverd van klei, modder, mest of ander vuil. Inbrekers hebben afgelopen nacht hun slag in café-restaurant „Treslong" in Hil legom geslagen. Zij haalden de vitrines leeg, die in de hall staan opgesteld. In deze uitstalkasten lag zilverwerk en blauw Delfts ter waarde van duizend gulden. Voorts zijn uit de vitrines textielwaren en rookwerk meegenomen. Tevens is in de afgelopen nacht in een bollenschuur aan de Nieuwe weg ingebroken. Advertentie brenaen wij in een aroot assortiment, o.a. POPIIN Sanfor. v.a. 8.90 NO-IRON niet strijken v.a. 12.90 TON-SUR-TON kleur od kleurv.a. 16.90 DASSEN v.a. 2.95 ïQKKEN, wol en nylon v.a. 2.95 ANEGANG 17 HAARLEM BEVALLEN van een zoon: 19 novem ber: T. Hüta Galung-van der Hel; P. J. van den Eijnde-Monné; 20 november: A, de Bonte-van Roon. BEVALLEN van een dochter: 19 no vember: A. J. Slieker-van der Linden; E. Ch- van Wijk-Freijer; 20 november: M. M. Bisschop-van der Linden. GEHUWD: 20 november F. A. Maljers en J H. de Jongh. OVERLEDEN: 19 november: J. Schip pers, 80 j., Olycanstraat.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5