Demping Bakenessergracht en wering zwaar verkeer ter sprake LUYCKS max Factor max Factor P.S.P. tegen begrotingspost voor Bescherming Bevolking Verbetering salarissen van lagere en middelbare ambtenaren Mevrouw Kerkhoff: „Achterstand bij openbare volksgezondheid" Waardering voor het politiekorps; bezorgdheid over verkeersproblemen nthoutribo Met terugwerkende kracht: Haarlemse raad aanvaardde motie van K. V.P.-er Loerakker Schakende lezers kunnen nog inschrijven GRATIS aanbieding van Mevrouw Van Rappard: „Inschakeling van huisartsen zou kunnen helpen RAAD BESPRAK OPENBARE VEILIGHEID doe het zelf! Werk aan woonwagenkamp komt binnenkort gereed Maximum snelheid gevraagd voor Zandvoortselaan Prof. Montuori sprak in Haarlem over Italië Havenarbeider krijgt ongeluk op KW 135 Gouaches van Hans Wies man bij Galerie Espace Psychologische oorlogsvoorbereiding" v\ Kort nieuws Heemsteedse G.O.V. ZATERDAG 2 2 NOVEMBER 19 58 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bij de voortzetting van de begro tingsdebatten hield de Haarlemse gemeenteraad zich gistermiddag en ■avond bezig met de bespreking van hoofdstuk III, de openbare veiligheid. En daarbij bleek, dat de diverse spre kers, de heren Prikkel (Arb.), Schreurs (K.V.P.), B e t ti n k (V.V.D.) en Spek en Van Duyn (beiden Prot. Chr.) allen vol lof waren over het Haarlemse politie korps, dat ondanks de grote moeilijk heden, waarmee men te kampen heeft, zijn taak bijzonder goed vervult. Tevens was vooral de heer Prikkel uitermate tevreden over de invoering van de maximumsnelheid, de verbete ringen in de verbindingen rond Haar. lem en het optreden van de vrouwe lijke agenten, terwijl hij daarnaast wees op het gevaar van het verkeerde gebruikmaken van de beschermde voetgangers oversteekplaatsen. J. Prikkel Ook de overige sprekers hadden talrijke vragen aan het college van B. en W. te stellen. Zo vroeg bijvoorbeeld de heer Scheurs naar een ruimere versprei ding van de veilig verkeer-gedachte, de heer Be 11 i nk zou gaarne de mening we ten van het college over de huisvesting van de politie in de Koudenhornkazerne en de heer Sp e k sneed twee onderwerpen aan, die enige beroering in de raadzaal teweeg brachten, namelijk de demping van de Bakenessergracht en het verwijderen van het zware verkeer uit de binnenstad. De heer Van Duyn, die eveneens na mens de prot. chr. fractie sprak roerde de verbreding van de Schipholweg aan en de heer Proper (Comm.) hield zich bezig met de regeling van de verkeerslichten op het Houtplein. De voorzitter, mr. Cremers, was uiteraard dankbaar voor de hulde, die men het politiekorps had toegezwaaid en ver volgens gaf hij antwoord op een aantal vragen van de diverse vragenstellers, deels als uiting van zijn persoonlijke vi sie en deels als mening van het college van B. en W. Zo deelde hij bijvoorbeeld mee, dat er wellicht in de naaste toekomst in Haarlem een verkeerscentrum gesticht zou worden, waarin dan verder een verkeerstafel ge plaatst zou kunnen worden en verder ver- klaarde hij het buitenlandse principe te willen aanvaarden om alle spijkerpaden als beschermde oversteekplaats te be stemmen, waardoor de soms vrij moeilijk waar te nemen knipperbollen zouden kun nen verdwijnen. Afsluiting Ten aanzien van de vraag over een even tuele afsluiting van de binnenstad voor het zware verkeer kondigde de voorzitter aan, dat er binnenkort een circulaire bij B. en W. de deur uit zal gaan naar alle vervoer- Advertentie ...en maak nu reeds speelgoed om straks een goed geschenk te hebben. Wij hebben volop GOEDKOPE RESTANTEN hardboard - triplex - meubel- en spaanderplaat diverse maten. Kom eens kijken in onze „kijk-grijp" afdeling l de pasklaar specialist JULIANAPARK 44 TEL 55530 In antwoord op een vraag van de heer Will e m s e (Arb.) deelde wethouder mevrouw mr. E. A. J. Scheltema- Conradi vrijdagavond tijdens de be grotingsbehandeling in de Haarlemse raad mee, dat de werkzaamheden aan het woon wagenkamp in de Waarderpolder goede vorderingen maakten. Gedeputeerde Sta ten hebben de tijdelijke afwijking van het uitbreidingsplan en de door de raad ver strekte kredieten goedgekeurd en de wet houder meende dan ook, dat, als het niet zal gaan vriezen, de verbeteringen binnen kort hun beslag zullen hebben gekregen. B. en W. willen bovendien het wagenpark in het kamp langzamerhand saneren. Dit stelt men zich voor te bereiken door géén vergunning meer te geven om wrakkige wagens te bewonen, als de huidige bewo ners daarvan vertrekken. De aangestelde ampbeheerder heeft nu zijn eigen onder omen en doet nuttig werk als raadgever van de bewoners van het kamp. ders in Haarlem en in de grote omgeving, waarbij deze vervoerders aangeraden wordt de chauffeurs er nog eens en nu voor de laatste maal op te wijzen, dat zij zoveel mogelijk de Haarlemse binnen stad dienen te vermijden, vooral wan neer men er niets te maken heeft. Tevens zag de voorzitter gaarne, dat men het re sultaat van het ingebruiknemen van de Westelijke Randweg afwachtte en ten slot te verklaarde hij, dat er plannen bestaan ten aanzien van het Stationsplein om een betere verbinding te krijgen van het Kruiswegviaduct via het Kenaupark naar de Nassaulaan. Pas wanneer al deze maat regelen geen vruchten zouden afwerpen was mr. Cremers bereid zijn steun te ge ven aan een eventuele afsluiting van de binnenstad voor zeer zwaar verkeer. Daar bij wees mr. Cremers er echter op, dat er wellicht bij een afsluiting economische schade ontstaat, omdat een levende stad nu eenmaal van alle kanten bereikbaar dient te zijn. Demping Evenmin was de voorzitter bijzonder enthousiast over de suggestie van de heer Spek om de Bakenessergracht te dem pen waardoor er aldus de prot. chr. woordvoerder een betere verbinding zou ontstaan tussen het Spaarne en de Jansweg. Teminder juichte mr. Cremers dit plan toe omdat de gedempte Bakenes sergracht dan zou voeren „van niets naar nergens". Een van de eerste eisen daar bij zou namelijk zijn, dat de aan- en af- voerwegen, zoals het Spaarne en de Jans weg, in een goede verbinding met de ge noemde gracht zouden komen te staan. Ten slotte deelde de voorzitter nog op een vraag van de heer Prikkel mede, dat de vrouwelijke politie-agent in de re gel in Haarlem bij haar huwelijk ontslag zal krijgen wanneer zij dat inmiddels nog niet heeft genomen. De wethouder van Openbare Werken de heer Happé wees de raad nog even op het feit, dat men bij het verbeteren, doortrek ken en dempen van straten en' grachten de grote lijnen beslist niet uit het oog mag verliezen. Toch had de Bakenessergracht zijn aandacht, want hij verklaarde, dat de dienst van Openbare Werken op het ogen blik een restauratieplan van voor 1940 weer in bewerking heeft genomen, waar in rekening gehouden wordt met talrijke belangrijke verbeteringen. Ten slotte wees de heer Happé naar aan leiding van vragen van de heer Van Duyn, nog op het feit, dat de verbreding van de Schipholweg waarschijnlijk bin nen afzienbare tijd een onderwerp van overleg en bespreking met Gedeputeerde Staten van Noordholland zal gaan uitma ken. - In de replieken drong de heer Spek er nog eens bij B. en W. op aan vooral de plannen voor het nieuwe politiebureau aan de Raaks niet te laten rusten opdat men in de toekomst wanneer er eenmaal geld beschikbaar zal zijn onmiddellijk met de realisering daarvan zal kunnen be ginnen. Het gemeentebestuur van Zandvoort heeft een verzoekschrift ontvangen van een aantal bewoners van de Zandvoortselaan, n.l. van de Kennemerweg af tot aan no. 187, waarin wordt gevraagd een maximum snel heid op de Zandvoortselaan in te stellen, het wandelpad aan de noordzijde en de straatverlichting op dit gedeelte van de laan te verbeteren. Voor de leden van „Dante Alighieri", bijeen gekomen in de sociëteit „Trou moet Blijcken" te Haarlem, sprak donder dagavond prof. Montuori over het tegen woordige Italië. Prof. Montuori, verbonden aan het Ita liaans Cultureel Instituut te Den Haag, trachtte zijn toehoorders te overtuigen van de betekenis van het moderne Italië, waarvan, althans volgens spreker, de huidige bezoeker van dit land niet voldoen de is doordrongen. Na zijn inleiding wer den enkele films vertoond, waarvan de eerste in kwaliteit de Italiaanse film industrie beslist te kort deed. De jonge havenarbeider J. S- uit IJmui- den-Oost is vannacht aan boord van de trawler „Emma Wilhelmina" KW. 135 uit gegleden en zo ongelukkig gevallen, dat hij met een zware hoofdwond naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden moest worden vervoerd. Nadat hij daar verbon den was kon hij naar huis worden ge bracht. Opening door Nico A ndriessen De architect Nico H. Andriessen heeft vrijdagavond in Galerie Espace aan het Klein Heiligland een tentoonstelling ge opend van gouaches van Hans Wiesman. De inleider zei dat alleen de intensiteit van een persoonlijke betrekking tussen het kunstwerk en de beschouwer van belang is bij een openingswoord en in die relatie hebben zowel schilderij als aanschouwer een persoonlijke functie. Vanuit die per soonlijke ontmoeting sprekend zei de heer Andriessen dat hij in het werk van Wies man vooral getroffen wordt door de vrij heid ervan. Wiesman is vrij van epigonis me zei de spreker en van de angst niet modern genoeg te zijn. Hij is bezeten van zijn vak en zijn experiment is steeds zuiver picturaal. Als architect zei de heer Andriessen zich vooral aangesproken te voelen door Wiesmans fijn gevoel voor ruimte en ruimtelijke verhoudingen „die hij aan het platte vlak weet te binden". Zowel bij Wiesmans schilderijen, die poë tische verbeeldingen van ruimtelijke ver houdingen zijn, als bij zijn monumentaal werk dat de omliggende ruimte aan zich bindt of dat door die ruimte verbonden wordt, zei de heer Andriessen dit gevoel te herkennen. Met de wens dat Wiesmans werk dezelfde weerklank van hartelijk heid en vriendschap bij alle beschouwers zal mogen vinden verklaarde de inleider de expositie geopend. De expositie is tot '20 december te be zichtigen. De heer Bovenkerk van de P.S.P.- fractie in de Haarlemse gemeenteraad begaf zich vrijdagavond tijdens de behan deling van één der volgnummers van het hoofdstuk openbare veiligheid van de be groting in een principieel debat met de voorzitter over de wenselijkheid van een handhaven van de dienst bescherming be volking. De heer Bovenkerk kwam op grond van zijn betoog tot de conclusie, dat deze dienst bij een komende oorlog voor een onuitvoerbare taak komt te staan en noemde de B.B. een „stuk psychologische oorlogsvoorbereiding, die de mensen murw- moet maken". Aan de hand .van citaten van verschil lende zijden betoogde de P.S.P.-woord- voerder verder, dat bij een oorlog met kernwapens de B.B. een fatale illusie was en verklaarde zich op grond van deze over wegingen tegen dit onderdeel van de be groting. Behalve zijn fractiegenoot Dogger en de heer Proper (Comm.) kreeg de heer Bovenkerk echter geen steun van enigerlei andere zijde uit de raad. Integendeel de heren Spek (Prot.chr.) "en De Leeuw (Arb.) ondersteunden het betoog van de voorzitter, burgemees ter mr. O. P. -F. M. Cremers. die als doel van de B.B. aangaf het hulp verlenen na een bombardement, hoe vreselijk dit ook geweest mag zijn. Mr. Cremers noemde de gedachte, dat de B.B. zou worden opge heven onmenselijk, als tengevolge daar van mensen zouden sterven, die anders Advertentie SINDS\\ 60/JAAR ONMISKENBAAR AAN DE TOP De behandeling van hoofdstuk II van de Haarlemse begroting, algemeen beheer, werd gistermiddag afgesloten met het aanvaarden van de raad van een motie van de zijde van de K.V.P.-fractie en inge diend door de heer Loerakker, waar in B. en W. verzocht werden een zodanige verbetering in de salarissen van lagere en middelbare ambtenaren aan te brengen, dat ieder per 1 april 1958 daarvan voor deel ondervindt. Deze motie ondervond de steun van de gehele raad, uitgezonderd de wethouders, waardoor de uitslag van de stemming dertig tegen vijf werd. Wethouder Bakker had eerder reeds als bezwaar tegen dit voorstel van de heer Loerakker betoogd, dat men in Haar lem reeds meer dan in welke gemeente voor deze „vergeten" groepen gedaan heeft en bovendien meende hij, dat men daarmee het landelijk personeelsbeleid zou doorkruisen. Tenslotte deelde de heer Bakker mee, dat met deze salarisver hogingen een bedrag van 68.000.- ge moeid zou zijn waarvoor van het rijk geen extra-uitkering ontvangen zou worden. De raadsleden hoorden deze tegenwer pingen aan, hadden er tot op zekere hoog te begrip voor maar schaarden zich toch als geheel achter de motie. Uit het antwoord van de wethouder van Financiën op de diverse vragen bleek ver der, dat de heer Bakker bijzonder veel waardering had voor de grote deskundig heid van de heer Voskuilen (Arb.) ten opzichte van de moderne loonmetho- dieken, de organisatie, de efficiency van het personeelsbeleid, de „merit-rating" en de werkclassificatie. De heer B a k- ker meende echter, dat de heer Vos kuilen iets te veel afgestemd was op het bedrijfsleven en dat hij bij de „merit- rating" uit het oog had verloren, dat men werkt met objectieve factoren, die overi gens dat gaf de wethouder toe soms wel eens subjectief beoordeeld zouden kunnen worden. Verder verklaarde de wethouder, dat men in de gemeente Haarlem reeds be gonnen is met een modern personeelsbe leid, hetgeen mogelijk is geworden omdat H. Loerakker alle personeelszaken thans in een hand vex-enigd zijn. Tenslotte behandelde de wethouder nog enkele kleinere onderwerpen, waarbij bij voorbeeld de heer B e 11 i n k (V.V.D.) de verzekering kreeg, dat men het probleem om het ambtenarencentrum bij het geor ganiseerd overleg te betrekken zou bekij ken, dat men bezig was een betere rege ling te ontwerpen voor de autovergoedin gen en dat de gemeente-werkvrouwen eveneens hun drie percent loonsverhoging zouden krijgen. Deze laatste vraag was afkomstig van de heer Proper (Comm.) die er eveneens zijn bezorgdheid over had uitgespi'oken, dat de restatui'atie van het stadhuis zo lang op zich liet wachten. Hij werd enigszins gerustgesteld door wet houder Happé, die hem verzekei'de, dat er beslist nog geen enkel gevaar voor in storten, of zelfs maar voor scheuren van de muren bestond. Snuffelziekte. In Noord-Limburg moesten tot nu toe 12.000 door de zo ge noemde snuffelziekte besmette varkens worden geslacht. Ook in Zuid-Limbux'g is de ziekte thans geconstateerd op een boer derij in Schimmert en op twee boerdex-ijen in Mai-gx-aten. misschien daadwei'kelijk hadden kunnen worden geholpen. De heer De Leeuw typeerde de instelling van de. heer Boven kerk als „fatalistisch" en vroeg of het P.S.P.-raadslid consequent dooi'denkend de brandweer een psychologische voorbe reiding voor brand zou willen noemen.. In antwoord op een vraag van de socia listische spreker gaf de voorzitter een motivering van de omstandigheid, dat de begroting voor de B.B. met. rond 80.000 gulden is verminderd ten opzichte van het vorig jaar. De burgemeesters van de ge meenten bepalen zelf welke eisen in hun gemeentes aan de organisatie van de B.B. moeten worden gesteld. Nu was gebleken dat deze eisen in Haarlem hoger lagen dan in andere gemeenten en daarom had de burgemeester in overleg met de wethou ders besloten de B.B. iets te bekrimpt Twee leden van het secretariepersoneel zijn thans bezig met een doelmatigheids onderzoek, teneinde te kunnen nagaan in hoeverre in de pex-sonee! «bezetting op het kantoor van de dienst wijzigingen moeten worden aangebracht. De heer Spek had gevraagd naar de propaganda voor de B.B. onder de bevol king. Hij hoopte dat ook de burgerij haar taak in deze zou verstaan. De voorzitter deelde mee, dat het benodigde aantal noodwachters in Haarlem 4000 is. Er zjjn thans 2300, of 58 percent van het nood zakelijke aantal. Wat betreft de speciale diensten als demontageploegen. brand spuiteenheden en opruimingsdiensten lagen de zaken iets ongunstiger, ofschoon nog niet in die mate, dat in Haarlem nu reeds noodwachters uit bepaalde categorieën dienstplichtigen moesten worden gerecru- teerd. De voorzitter sprak zijn grote waar dering en bewondering uit voor diegenen, die vrijwillig hun taak bjj de B.B. ver vallen, bii welke woorden alle sprekers zich aansloten. Dit onderdeel van de begroting werd aangenomen met de stemmen van de P.S.P en comm. tegen. Onze schakende lezers kunnen nog steeds inschrijven voor de wedstrijd die onze abonnes dinsdagavond aan staande zullen spelen in gebouw Cul ture en niet gebouw Zang en Vriendschap, zoals aanvankelijk is medegedeeld aan de Jansstraat nummer 83 in Haarlem. De inschrij ving staat open voor geoefende scha kers, maar ook voor ongeoefenden, die zich ook wel thuisschakers noe men. Voor alle deelnemers uit onze lezerskring heeft de tegenstander van dinsdagavond het Verenigd Haar lems Schaakgenootschap een lid van vrijwel gelijke kracht. Leeftijd doet niet terzake, iedereen is welkom. Degenen die reeds inschreven krijgen geen persoonlijk bericht meer. Zoals men weet zijn er voor de wedstrijd, die om acht uur begint, twee prijzen beschikbaar. Een van het V.H.S. en een van de directie van Haarlems Dagblad/Oprechte Haar- lemsche Courant, Degenen die willen inschrijven kunnen dit doen door het sturen van een brief of briefkaart duidelijk vermelden Schaakontmoe ting waarop vermeld dient ie zijn: adres en speelsterkte, dat wil zeggen geroutineerd of on geroutineerd. De brief of briefkaart kan men richten aan: Sportredactie Haarlems Dagblad, Grote Houtstraat 93 in Haarlem. Maandagochtend om tien uur sluit de inschrijving. Haast Is dus zo lang zamerhand wel geboden. Advertentie Noorse kerstboom. De directeur van Vreemdelingenvex-keer in Oslo zal de vol gende week in het bos nabij de Noorse hoofdstad een gi-ote kerstboom kappen voor Rotterdam. De loco-burgemeester van Oslo zal de kex-stboom op 19 december aan het Rotterdams gemeentebestuur over dragen. GRATIS een royale proeftube hi-fi vloeibare make-up bij aankoop van een hi-fl lipstick Bij daglicht, bij kunstlicht... altijd de zekerheid van zuiver natuurlijke (..high fidelity") schoonheid voor u: hi-fi vloeibare make-up plus hi-fi lip stick. Nu beide tezamen voor de prijs van één lipstick. Gratis een royale proefstick pan-stik make-up bij aankoop van een tube INVISIBLE FOUNDATION Geef uw uiterlijk de charme van jeugdige frisheid door de ideale make-up combinatie: Pan-Slik plus de vochtrijke Invisible. Foundation. Nu beide tezamen voor de prijs van één tube crème! Benut deze buitenkansjes vandaag nog... de voorraad Is beperkt, de aanbieding tijdelijk! WïxsssL' HOLLYWOOD •Imp. Marfac N-V; -.Huddestraat 3-5 - Amsterdam 99 Omdat de Haarlemse raad di'ie-en-een- half uur op het schema voor de begrotings behandeling ten achter is, stelde de voor zitter vrijdagavond om elf uur voor de vergadering voort te zetten, waardoor een begin kon worden gemaakt met de behan deling van hoofdstuk IV, Volksgezondheid. Pessimistische geluiden deed daarbij de socialistische mevrouw Kerkhof f- Pet horen: zij had in de Memorie van Antwoord van het college gelezen, dat er bij de openbare volksgezondheid niet van Mevr. T. Kerhoif-Pet achterstand sprake zou zijn. Dit bestreed spreekster echter ten stelligste: aan de hand van vele voorbeelden meende zij te moeten concluderen, dat er op velerlei ge bied, de volksgezondheid betx-effende grote achterstand zou heei'sen. Voox-al de schoolartsendienst kwam veel tekort, al dus mevrouw Kex-khoff-Pet, die deze me ning aan de hand van cijfers uit de begro ting en het jaarverslag van de G.G.D. staafde. Ook vroeg zij de wethouder, wan neer de tweede jeugdpsychiater zou wor den aangesteld. „Blijft er een strenge controle bestaan op de bejaardentehuizen en kan de verleende vergunning weer te allen tijde worden ingetrokken? Ten aan zien van de moeilijkheden met de school artsendienst op de middelbare scholen, waarvoor rijkssubsidie moet worden afge wacht merkte spreekster op „Preventie vraagt dui'f en doorzetting". De heer Vissers (K.V.P.) bepleitte— evenals dit later de heren Fortgens (Arb.) en Spek (Prot. Chr.) deden— spoed met de bouw van zweminrichtingen. Zij toonden zich zeer ongerust over de stand van zaken nu. Volgens de heer Fort gens zouden er in Haarlem zes zweminrich tingen moeten zijn, terwijl er thans maar één volwaardige zou zijn. De heer Vissers wenste bij de bouw van nieuwe zwembaden inschakeling van pax-- ticuliere ondernemers. Ook wilde de K.V.P.-woordvoerder inschakeling van particulieren met betrekking tot het be- jaai'dentehuisvraagstuk, ofschoon hij te vens aandrong op coördinatie, nu van pro testantse, rooms-katholieke- en gemeente lijke zijde gestreefd wordt naar uitbrei ding en bouw van verpleeghuizen. Mevrouw Van Rappar d-K obus (V.V.D.) maakte een opmex-kelijk debuut in de raad: in een knap betoog zette zij haar visie op het punt van de openbare gezondheidszorg uiteen, waarbij zij heel wat minder pessimistisch bleek te zijn, dan de socialistische mevrouw Kex-khoff. Mevrouw Van Rappard betoogde, dat de pijlers van de volksgezondheid de huis artsen onaangetast blijven en dat het daarom verstandig zou zijn de huisarts cu ratief en preventief bij de overheidszorg voor de volksgezondheid te betrekken. Zij zag hiertoe mogelijkheden ten aanzien van de schoolartsendienst, waardoor het te kort waarmee deze dienst te kampen heeft in enigerlei mate zou kunnen worden op geheven, en zij zag dezelfde mogelijkheid voorts bij de kleuterzorg, waarbij ook de klexiterconsultatiebureaus meer zouden kunnen worden ingeschakeld. Zij meende, dat door een verdeling van taken een sa menwerking tussen huisarts en schoolart sendienst kon worden verkregen, bijvoor beeld ten aanzien van de vaccinatie. Haar fractiegenoot Fibbe sprak over het bejaardenvraagstuk, waarbij hij een pleidooi hield ten gunste van de Stichting Hulp Zieke Bejaarden. Als de overheid morele steun vei'leende, bijvoorbeeld door het garanderen van een lening voor 90 per cent van de stichtingskosten, zou het door deze stichting gewenste verpleeghuis kun nen woi'den gebouwd. Voorts deed de heer Fibbe een beroep op B. en W. ten behoeve van 25 bejaarden, die dreigen op sti'aat te komen, als een x-usthuis, voor de ex ploitatie waarvan B. en W. geen vergun ning hebben gegeven, binnenkort zal moe ten sluiten. Mevr. M. van Rappard-Kobus De Heemsteedse Christelijke Oratorium vereniging geeft onder leiding van Jaap Hillen op dondex-dag 18 december in de Pinksterkerk aan de Camplaan in Heem stede een kerkconcert, waarbij enkele ge deelten uit het Kerstoratorium van J. S. Bach zullen worden uitgevoerd. Aan het concert zullen verder meewerken: de alt Annie Hermes, de tenor Gerard Honig en de pianist Simon C. Jansen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5