Deense „Vincent" zinkt na aanvaring met trawler „Vios" Panda en de olie^boertjes Wereldnieuws Nog rustig en nevelig weer Vier vissers stappen na redding met „Dinghy" behouden aan wal VenjtaJe 2 OP NOORDZEE IN DICHTE MIST Q.ffi&orituïïïa Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 Kustvaarder „Soemba" in Oslofjord op de rotsen Kustvaarder beschadigd door brand Vergadering van klist» reddingsbrigades Heiers gaan akkoord met bemiddeling van burgemeester Vermoedelijk wordt het werk woensdag hervat Twee buitenlanders gedood door ontploffing bij olieboring Dodelijke val van dak Door weer en wind ABDIJSIROOP/; Gunstige ontwikkeling bij Wyers' bestendigd Inkooporganisatie DJAPP wordt ontbonden „St. Bonifacius" solidair met boycotactie Wellicht nieuw Nederlands verzoek om luchtlijn op Californië Zwitserland voorlonig lid van de G.A.T.T. Kerkelijk Nieuws RITMEESTER PIKEUR Mr. Van der Mandele over hoogovens in Europoort Honderdzevenjarige in Delft 1 deluxe' MAANDAG 2 4 NOVEMBER 1958 MET DE VERBAZING en verbijstering over de wrede ondergang \an hun schip nog in hun ogen. stapten gisteravond kort na zevenen vier berooide Deense vissers in hun werkplunje van de trawler „Vios" IJM 24 aan wal op de kade van de Zuidzijde van IJmuidens Vissershaven. Zij vormden de bemanning van de Deense kotter „Vincent" S 258. die zaterdagmiddag om vijf uur op 270 mijl noordwest van IJmuiden 56.50 noorderbreedte en 3.20 oosterlengte door de „Vios" aan de voorsteven werd geramd en drie kwartier later zonk. De „Vios" schampte de „Vincent" eigenlijk. Dit schampen was echter krachtig genoeg om de Deense snik tot zinken te brengen. De vier Denen moesten hals over kop hun vaartuig verlaten en konden zich redden met een dinghy.... een opblaasbare rubberen reddingboot. Weinige minuten later konden zij aan dek van de „Vios" de doodstrijd van bun schip volgen. De vier Denen schipper-eigenaar Si gurd Jacobsen (45 jaar oud), Peter Sorryj (45 jaar). Paul Larsen (23 jaar) er Erling Carlsen 24 jaar), allen uit de Skagen. de vissersplaats op het noordelijkste plekje van Denemarken vertelden, dat hun schip vrijwel onmiddellijk na de aanvaring heel veel water maakte. Schipper Sigurd Jacobsen. een kleine man in een oud bruin confectiepak, stond met Paul Larsen op de brug, toen de „Vios" plotseling uit de mist te voorschijn kwam en de voorsteven van de „Vincent" raakte. De overige twee Deense vissers isgen ter kooi in het logies in het voorschip, althans volgens de verklaring van schipper Jacob sen. Onmiddellijk na de aanvaring spoot het water met geweld door de scheur in de voorsteven in dit logies. Het verrastte de twee slapende en zeer vermoeide vissers wreed. Tot hun hals Het water in het logies steeg onmiddellijk tot halshoogte. Wadend door het water vluchtten de Denen naar het dek en spron gen toen in de rubberboot. Hun thuisstoom zjj waren met een rijke lading kleine haring op weg naar Skagen na dagen van hard werkenwerd ruw onderbroken. Schipper Pieter Stam uit Egmond, die het bevel voert over de trawler „Vios" IJM 24 van de rederij VEM in IJmuiden. vertelde, dat zijn schip al urenlang in de mist voer. zuidwest naar Grimsby, om aldaar 880 kisten verse vis en 40 stuks kabeljauwen aan de markt te brengen. De „Vios" gaf voort durend mistsignalen. Aan boord van de trawler had men echter geen mistsig nalen van de „Vios" gehoord. Het scheepje, dat vijftig ton meet, dook in eens op uit de dichte mist. Een aan varing was niet meer te voorkomen. Aan dek van de „Vincent" had men aan boord van de „Vios" niemand gezien. Schipper-eigenaar Sigurd Jacobsen zei. dat zijn vaartuig vier uren tevoren tijdens Advertentie NIEUWE KOFFERSCHRIJFMACHINES vanaf 225.tot 465. Zondag is de Groningse kustvaarder „Soemba" (465 netto ton) van de rederij H. Sloots te Groningen, in de Oslofjord door onbekende oorzaak op de rotsen ge lopen. Het schip zit vast op de stenen en maakt water. Er is een loods aan boord. De „Soemba" maakte een zgn. kusten- reis, een reis waarop vele kleine plaatsen langs eenzelfde kust worden aangelopen. De bemanning bestaat uit negen kop pen. Kapitein is G. Schutter uit Zuidwol- de. De „Soemba" was met een lading van 500 ton zink in vaten onderweg van Aal- sund naar Oslo. Zondagmiddag kreeg het schip een loods aan boord en tussen half zes en zes uur liep het op de rotsen. Mis schien heeft zich een kompasstoring voor gedaan. Voor de bemanning bestaat geen gevaar. De „Soemba" is verzekerd. Zondag heeft een brand gewoed aan boord van de kustvaarder „Neerlandia" in de haven van Hoogezand-Sappemeer. Ver moedelijk is de brand ontstaan in een van de hutten door onvoorzichtigheid met een brandende sigaret.. De brandweer van Hoogezand-Sappemeer kon het vuur spoe dig de baas worden. Enige hutten brandden uit en de machinekamer liep schade op. Zaterdagmiddag heeft de IJM. 24 „VIOS 250 mijl n.o. van IJmuiden de Deense kotter Skager 25S „Vincent" in de mist geramd. De Deen zonk on middellijk- De vier geredden werden in IJmuiden aan wal gebracht. prachtig helder weer was gaan thuisstomen. „Op het moment van de aanvaring voeren wij pas vijf minuten in een dichte mist". De Denen verloren al hun bezittingen, die zij aan boord hadden, toen de Vincent" zonk. Daarbij was- een bedrag van 200 van Peter Sorryj. Zij droegen klompen, toen zij in IJmuiden aan wal stapten. In hotel „Augusta" hebben zij vannacht geno ten van een welverdiende rust. Zij zullen, nadat zij van nieuwe kleren zijn voorzien, naar Skagen terugkeren. Over land. Onder voorzitterschap van de heer P. v. d. Mije werd zaterdag een goed be zochte vergadering gehouden door de kustreddingsbrigades. aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. Het voorstel van de contact-commissie om het Bonds- bestuur te adviseren geen Bondsstrand- dag meer te nouden bracht de tongen flink in beroering. Men voelde weinig voor een voortzetting van de organisatie zoals deze in de laatste jaren werd gehouden. Verschillende voorstellen werden onder de loep genomen, maar ook hierbij ble ven de meningen verdeeld. Na het in stem ming brengen van het voorstel van de con tactcommissie. bleek echter dat de over grote meerderheid zich uitsprak vóór het houden van de Bondsstranddag. waarop de contactcommissie verzocht werd op de voorjaarsvergadering met een voorstel te komen waarbij rekening wordt gehouden met de wensen die nu werden geuit. Met deze uitspraak van de vergadering trok de contactcommissie het voorstel tot het laten vervaardigen van een filmstrook terug. Bij de bespreking tot het invoeren van een ongevallenverzekering voor scha deloosstelling bij ongevallen deelde de voorzitter mede, dat bij ongevallen ver oorzaakt door reddingen het Carnegie Heldenfonds in de uitkering voorziet. Het preventieve werk van de kustbrigades heeft zich in de laatste jaren steeds uitge breid. het aantal ongevallen is kleiner ge worden maar er wordt een grotere aktivi- teit van de strandwachters verwacht. In het afgelopen jaar zijn er echter enkele ongevallen bij oefeningen voorgekomen, waarbij de betrokkenen derving van in komsten hebben geleden. Enkele Briga des deelden mede dat tot de dekking van deze schade reeds door hen zelf maatre gelen zijn getroffen. De wenselijkheid werd echter uitgesproken dat de KNBRD hierin zelf zou gaan voorzien door de le den centraal te verzekeren. De stakende Amsterdamse heiers heb ben in een zondagochtend gehouden ver gadering met meerderheid van stemmen besloten de bemiddeling van burgemees ter Van Hall in het conflict te aanvaarden. In de loop van deze week, vermoedelijk woensdag, zullen de circa zeventig staken de heiers het werk hervatten op basis van het c.a.o.-loon plus 25 pet. De heiers zijn sedert half september in staking, omdat zij niet akkoord gaan met het voor de heiers in de nieuwe c.a.o. voor het bouwbedrijf vastgestelde loon plus 15 pet. Vrijdag had burgemeester Van Hall zich bereid verklaard te zullen bemidde len mits eerst het werk zou worden her vat. Als de heiers het werk hebben hervat kan worden aangenomen, dat door de pa troons bij de centrale bedrijfsinstantie vergunning tot betaling van de 25 pet. zal worden aangevraagd en dat die met terug werkende kracht tot de dag van werkher vatting zal worden verleend. Van de C.B.I. maken de werkgevers-, de werkne mersorganisaties en het College van Rijksbemiddelaars deel uit. Van werkge verszijde is verklaard dat de vergunning reeds was aangevraagd toen de c.a.o. op 16 juni van dit jaar in werking trad. Zij werd toen echter niet verleend. Sinds eni ge weken verleent de centrale bedrijfsin stantie echter, daartoe gemachtigd door het College van Rijksbemiddelaars, ver gunningen om aan de werknemers in het heibedrijf een prestatiebeloning tot 25 percent boven het tijdloon volgens de c.a.o. te betalen. Deze vergunningen mogen alleen wor den verleend voor werken waarop de ar beid normaal wordt verricht. Omstreeks tien uur gistermorgen heeft zich op een terrein in de gemeente Naald wijk, waar de Nederlandse Aardoliemaat schappij boringen verricht, een boven grondse explosie voorgedaan. Hierbij kwamen twee mensen, een Fransman en een Engelsman, om het leven. Omdat het betreden van het terrein ten strengste verboden is, was niemand in de gelegenheid zich direct ter plaatse op de hoogte te stellen van hetgeen zich had af gespeeld. Daardoor verspreidde zich het gerucht dat er tengevolge van de ontplof fing tientallen slachtoffers waren. Dokto ren werden uit de kerken weggeroepen. Spoedig bleek echter, dat er twee doden waren. Twee Nederlandse employé's wa ren licht gewond De ontploffing is ont staan tijdens 't openschieten van de aard- wand. Daartoe wordt in een zogenoemde kogelperforator een dynamietlading ge bracht, welke, nadat zij tot op de gewenste diepte in de bodem is gedreven, langs elektrische weg tot ontploffing wordt ge bracht. Uit het eerste onderzoek is komen vast te staan, dat door tot nu toe onbekende oorzaak de lading al boven de grond is ge- explodeerd. De Mijninspectie stelt een onderzoek in naar de toedracht van het ongeluk. Een der slachtoffers was chef van een gespecialiseerde buitenlandse firma, die deze werkzaamheden in de gehele wereld uitvoert. De ander»- cmplové. die door een van de kogels van de perforator dodelijk werd getroffen was in opleiding bij deze firma. In het Wilhelminagasthuis te Amster dam is de 58-jarige aannemer B. J Krimp overleden aan de verwondingen, die hij tengevolge van een val van een dak had opgelopen De heer K was zaterdag bezig op het dak van een hoog huis aan de Baarsjesweg te Amsterdam rollen teerpa- pier met behulp van een op het dak ge plaatste bok omlaag te takelen. Toen hij de laatste twee rollen, die als tegenwicht voor de bok hadden gediend, liet zakken, sloeg de stellage om, stortte omlaag en sleurde de heer Krimp mee. Advertentie dag in dag uit! Geel hem bij de eerste voortekenen van kou, hoest of griep 'AKKER SIROOP Do gang van zaken van J. P. Wyers' In dustrie- en Handelsonderneming n.v. in het op 30 september 1058 afgesloten boekjaar 1957/58 heeft geheel beantwoord aan de verwachting over 1956/1957. De verkoop naar geldswaarde is ten op zichte van het voorgaande jaar ongeveer 5 percent teruggelopen. Overigens bleef de gunstige ontwikkeling van het bedrijf be- stedigd. Het eindresultaat zal naar ver wachting niet belangrijk afwijken van het in 1956 behaalde. DJAKARTA (ANP) De Indonesische minister van handel, Rachmat Moeljomi- seno, heeft zondag te Djakarta verklaard, dat de regeringsinkooporganisatie Djapp in Nederland nog dit jaar ontbonden zal wor den. Dit was een uitvloeisel van de sober- heidspolitiek van zijn ministerie. Het agentschap in New York, de Indonesische bevoorradingscommissie, blijft evenwel bestaan. Goed hope vlaggen Het hoofdbestuur van de Katholieke Bond van Werknemers in het transportbe drijf, „St. Bonifacius" heeft zich in een vergadering te Utrecht beraden over de door de Internationale Transport Federa tie geproclameerde boycot-actie tegen de onder goedkope vlag varende schepen. Het bestuur deelt het ANP mede, dat het vol komen kan instemmen met de resolutie van de I.T.F. waarin te kennen wordt ge geven, dat het noodzakelijk is al de aan dacht van de regeringen en de redersver enigingen te vestigen op de dreiging voor het bestaan en de aantasting van de so ciale positie van de zeelieden. Op deze grond is het bestuur van „St. Bonifacius" van oordeel, dat, nu een bo nafide organisatie als de Nederlandse Bond van Vervoerspersoneel besloten heeft een actie te proclameren, de solida riteit meebrengt deze actie niet te onder mijnen. Het hoofdbestuur heeft zich tegen over de werkgevers dan ook reeds monde ling in principe solidair verklaard met een door de N.B.V. uit te roepen boycot actie. Uit gewoonlijk uetrouwbare bron in Washington is vernomen dat de Neder landse regering in 1959 hoogstwaarschijn lijk nieuwe onderhandelingen zal gaan voeren met de Verenigde Staten, over een luchtlijn op Californië. In kringen van het Amerikaans ministerie van Buiten landse Zaken verwach* men dat deze her haling van een eerder verzoek ernstig overwogen zal worden. Nederland heeft zich aldus zegslie den een betrouwbare NAVO-bondge- noot getoond. Bovendien heeft de Neder landse regering, ten Tijde van de door drs. Van der Beugel gevoerde besprekingen over de KLM-lijn op Houston, reeds' eèr- der de wens te kennen gegeven de KLM in de gelegenheid te stellen op Californië te vliegen. Toen de Amerikaanse regering het verzoek de vorige keer had afgewezen, heeft do Scandinavische S.A.S. nader hand wèl toestemming gekregen om op Californië te vliegen en men verwacht dat de Engelse B.O A.C. binnen afzienbare tijd zijn lijn 1 onden-San Fransisco mag doortrekken naar Japan. Zwitserland is zaterdag voorlopig lid van de G.A.T.T. (Algemene Overeenkomst inzake Tarieven en Handel) geworden, zo is te Genève aan het einde van de dertien de bijeenkomst der G.A.T.T.-conferentie bekendgemaakt. Deze voorlopige toelating vond plaats na zes maanden tariefonderhandelingen met een aantal G.A.T.T.-leden, die geleid heb ben tot de uitwisseling van lijsten van ta riefconcessies met veertien andere lan den: West-Duitsland. Frankrijk. Italië, Noorwegen. Zweden, Denemarken, Fin land, België. Nederland, Luxemburg. Oos tenrijk, de Dominicaanse Republiek. En geland en Canada. De lijsten van de goe deren, die onder deze tariefsconcessies vallen, blijven geheim tot 15 december teneinde de regeringen van de 37 overige G.A.T.T.-landen de tijd te geven de lijsten in ontvangst te nemen en te bestuderen. Chr. Geref. Kerken Beroepen te London (Ontario, Canada) (Free Chr. Ref. Church) S. Wijnsma te Broek op Langendijk. Geref. Kerken Beroepen te Hijlaard J. Niemantsver- driet, kand. te Barendrecht. Bedankt voor Gorredijk W. Struys te Krommenie. 21. „Zo, dus dit zijn buitenlanders zei de commissaris, voorzichtig zijn woor den kiezend. „Buitenlanders, die naar ons land zijn gekomen om. hun oliebronnen te verkopenHij keek vragend naar Panda, die hij blijkbaar voor hun tolk aan zagen vervolgde: „Wat willen ze ervoor hebben?" „Wapens!" riep Groova, voor Panda kon antwoorden. „De beste en de nieuwste wapens, om de Jensens over de bergen te jagen!" „De Jensens zijn hun buren", verklaarde Panda na een vragende blik van de commissaris. „Ja, ja, dat vrees de ik al", mompelde de commissaris, „bui tenlanders, die hun olie aanbieden voor wapens, waarmee ze hun buurlanden te lijf willen gaanJa, ja, dat is beslist hogere politiek, waar een eenvoudige po litieman zich beter niet mee kan bemoeien. Dat moet de Minister van Buitenlandse Zaken maar afhandelen. Ik houd me hier buiten!" Hij stond op, keek de verzamelde agenten streng aan en beval: „Laat onze geëerde buitenlandse gasten onmiddellijk vrij. Wijs ze een goed hotel en val ze niet meer lastigwat ze ook doen! Be grepen?!" Advertentie 20 st. "1 2.50 in het hèlcfef gele Mr. K. P. van der Mandele, die te Rot terdam voor het Zuidhollands jeugdparle- ment over „Europoort" heeft gesproken, heeft daarbij aandacht geschonken aan de eventuele vestiging van een hoogoven- en staalbedrijf. Hij achtte „een redelijke kans aanwezig om te geloven", dat een hoog oven en staalbedrijf met walserij en even tueel een cokesoven in dit gebied zal wor den gevestigd. De staatsmijnen zouden reeds toegezegd hebben dan de cokes zullen leveren. Voor de gassen die in deze industrie ont staan. zouden weer chemische bedrijven kunnen komen, zei hij. Wanneer alle plan nen tot stand zouden worden gebracht, zou men begin 1960 de eerste paal kunnen slaan en ongeveer drie jaar zou dan nog nodig zijn voor de voltooiing. De oudste inwoner van Delft, de heei W H. Kostering, is zaterdag 107 jaar ge worden. Daarmee is hij, sedert vrijdag de dag waarop de heer Kip uit Dreischoi op 107-jarige leeftijd overleed, de oudste man van Nederland. Drie vertegenwoor digsters van het zwakke geslacht zijn nog ouder dan hij Vier maanden geleden zag het er naar uit dat de heer Kostering zijn 107de verjaardag niet zou halen. Hij kreeg toen longontsteking. Maar hij genas en voelt zich 'hans weer best. Namens hot gemeentebestuur kwamen de loco-burge meester. de gemeentesecretaris, en een een der wethouders de jarige gelukwen sen. Advertentie CREAM CRACKERS met het geheel etgen karakter Per groot pak 75 et. l.os 28 a per 100 gr Ook zoutloos. Overlopers. Zeven raadsleden van de ge. meenteraad van Sint Pancras, dat in Noord-Londen ligt zijn tot de commu nistische partij toegetreden, zo meldt de „Daily Worker". De zeven raadsle den zijn in juni uit de Labourpartij ge stoten. Vijf percent. In een rapport aan een sub commissie van de Amerikaanse senaat wordt gezegd dat slechts vijf percent van de Hongaarse vluchtelingen naar huis is teruggekeerd, ondanks hardnek kige, en soms fysiek agressieve com munistische propaganda. Van de rond 200.000 vluchtelingen, zijn er 11.175 te ruggekeerd. Voorspeld wordt dat het Hongaarse vluchtelingenprobleem te gen het eind van dit jaar opgelost zal worden. Naar Mars.' Een jonge Amerikaan uit Ap. pleton in de staat Wisconsin heeft een fabriek van scheerzeep die een gratis reis naar Mars aanbood voor negenhon derd lege scheercrêmepotjes, aan zijn verplichting herinnerd. Volgende week gaat hij, per vliegtuig, naar Mars, een dorpje met 78 inwoners in West-Duits land Op Mars. De stormen op de planeet Mars, die voor het eerst in september 1956 werden waargenomen, zijn opnieuw waargenomen, aldus bericht het Rus sische persagentschap Tass. Op 16 no vember ontstonden donkere plekken op de roodachtige „woestijnen". De at mosfeer van de planeet had bovendien een geelachtige tint. waarschijnlijk een gevolg van opgeworpen stof en zand. Goede koop. De kanselarij van de Oost- duitse Evangelische kerk heeft mee gedeeld dat de betrekkingen met de Oostduitse autoriteiten zijn verbeterd. Volgens een communiqué heeft men goede hoop dat de nog bestaande moei lijkheden spoedig zullen worden opge lost, dankzij nieuwe onderhandelingen tussen vertegenwoordigers van de kerk en de Oostduitse regering. Riool. Ter hot gte van Bonn, waar negen miljoen kubieke meter Rijnwater per dag langs stroomt, heeft men vastge steld. dat er onder meer dagelijks 5 000 kubieke meter modder. 25.000 ton zou ten en twee en een halve ton carbolzuur passeren. Volgens een officieel rapport is de stroom niet sterk genoeg om al het huis- en fabrieksafval, waarvan het volume steeds toeneemt, mee te voeren. Plagiaat. De Westduitse componist Peter Kreuder heeft zijn Oostberlijnse colle ga Hanns Eisler er van beschuldigd, in het door hem vervaardigde Oostduitse volkslied gedeelten van Kreuders suc cesnummer „Goodbye, Johnny" te hebben gebruikt. De Oostberlijnse „Berliner Zeitung" heeft zonder mel ding te maken van deze beschuldiging, Kreuder ervan beticht dat hij bijvoor beeld in zijn jongste operette „Madame Scandaleuse" melodieën van wijlen Ralph Benatzky zou hebben verwerkt. Langdradig. Volgens de „Sunday Picto rial" tonen buitenlandse kranten slechts weinig belangstelling voor de memoires van Sir Anthony Eden, waar van de Londense „Times" de publikatie- reehten voor meer dan een miljoen gul den heeft gekocht. De „Sunday Picto rial" acht het mogelijk dat de „Times" geen liefhebbers voor de memoires zal vinden, omdat ze langdradig zijn. Spoorloos Na een tropische storm die in de Philippijnen twaalf mensen het le ven heeft gekost, worden nog steeds ruim honderd vissers op zee vermist Schepen en vliegtuigen hebben zondag geen spoor van de vissers of van hur. schepen gevonden. Upoositie Vier Portugese oppositieleden die onlangs de Britse Labourleider Be- van hadden uitgenodigd lezingen if Portugal te komen houden, zijn volgen» berichten uit Lissabon gearresteerd. Da Portugese regering had de lezingen verboden, omdat zij geen „inmenging van buitenlanders in de loop der binnen landse zaken" wilde toestaan. Aanslag. In de Marokkaanse hoofdstad Rabat is de Franse magistraat, Jean Thuvény, om het leven gekomen toen een bom ontploftie die onbekenden in zijn auto hadden geplaatst. Thuvény is onlangs opgetreden als verdediger van de Algerijnse nationalistenleider Ben Bella, die in Parijs gevangen zit. Hij vestigde zich in maart als advocaat in Marokko. Zandstorm. Zaterdag heeft over het Na bije Oosten een zware zandstorm ge woed, die in Tsiael alleen al een schade van verscheidene miljoenen ponden heeft veroorzaakt. De vorige keer dat het Nabije Oosten door een zandstorm van een dergelijke omvang werd ge troffen, -vas in 1941, het jaar van de campagne van Rommel. De haven van Port Said bleef gesloten voor schepen, die naar het Suez-kanaal onderweg wa ren. Het grote continentale hogedrukgebied. dat het weer in West-Europa meer dan een week lang beheerste, neemt nu gelei delijk in betekenis af en verplaatst zich daarbij langzaam naar het zuiden. Het kreeg echter echter bij de Britse eilanden nog weer verbinding met een nieuw ocea nisch hogedrukgebied, dat zich van de Azoren in noordoostelijke richting uit breidde. Maandagmorgen strekte zich daardoor een gordel van hoge luchtdruk uit van Turkije over de Balkan, Duitsland, cn de Britse eilanden lot op de oceaan bij de Azoren. Langs de noordl'lank hiervan neemt de depressie-activiteit toe, maar de invloed hiervan zal zich tot dinsdagavond nog niet verder uitbreiden dan tot over het noordelijk deel van de Noordzee. Het rustige en nevelige weer houdt dan ook in ons land nog aan waardoor ook in het tem- peratuurverloop nog geen verandering komt. YVEERR A PI'ORTEN Dinsdag 25 november Zon op 8.15 uur, onder 16.38 uur. Maan op 16.28 uur, onder 6.58 uur. Maanstanden 26 nov. 11.16 uur volle maan Temperaturen hutten en binnenland heden morgen 7 uur. Neerslag: laatste 24 uur. Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde Twente De Bilt Eindhoven Vlv. Z.-Limb Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Algiers 13 - S-3 *12 geheel bew zw 2 0 geheel bew windst. 3 0,1 geheel bew windst. 4 0 geheel bew. zzo 2 0 geheel bew windst. 2 0 geheel bew ono 3 0 motregen windst. 0 0,1 geheel bew windst. 2 0 onbewolkt w 3 0 gehpel bew w 1 0 ij zei windst. -1 0.4 geheel bew z 6 0 licht bew. windst. 6 1 motregen zw 7 0,1 geheel bew O 3 0 geheel bew windst. 4 0 mist ono 1 0 geheel bew no 4 0,6 mist 0 9 0,1 mist windst. 2 1 zwaar bew nnw 12 0 geheel bev zzo 3 0 motregen zzo 4 0,1 geheel bew zo 1 0 geheel bew ozo 3 0 motregen windst 4 0,1 geheel bew windst. 9 0 motregen zo 3 0,1 mist wzw -1 0 licht bew. ono 14 6 motregen nno 12 0.1 zwaar bew n 9 0 licht bew. z 7 0

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 2