Horen en zien THEEPOT-VELPON-THEEPOT Gevangene ontsnapt Agenda voor Haarlem Organist Jacob Bijster overleden BELTON CO RENAULT „VIER" 1959!! ESSO WAAKT TEGEN SLIJTAGE MAANDAG 24 NOVEMBER 1958 4 Esso Extra (Winter Grade) voor zomerprestaties in de winter! radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Aardig amusement n TIP VAN BOOTZ De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma Cees Laseur in sloot gereden Atlantische Boekenprijzen in Den Haag uitgereikt GARAGE DEN HOUT Twee Surinamers uit Zweden gezet Feestcommissie uit New York naar ons land Personenauto schept motor op Rijksweg in Santpoort Twee ernstig gewonden Drie doden in het verkeer Vijftien jaar gereden zonder rijbewijs Alleen ESSO BENZINE geeft Uw motor de EXTRA bescherming van BOVENSMERING. 's Winters belangrijker dan ooit! (UIT HET ENGELS VERTAALD) DOOR De weekendshow van de AVRO-tele- visie bracht tot bij elven aardig amuse ment, waarbij de arrangementen van Rens van Dorth voor een boeiende afwisseling van uiteenlopende cabaretevenementen zorgden. Boris Borsuks, zakkenroller met vergunning, ontdeed zijn slachtoffers niet alleen van polshorloges en portefeuilles, doch zelfs van kledingstukken, doch hij gaf alles eerlijk terug; Eve Boswell zong gevoelige en vrolijke wijsjes; de Week end Showgirls deden ernstige pogingen om balletmeisjes te lijken; er was veel goede muziek en er waren komiekerige muzi kanten dat alles uitstekend samenge- past en tegen vrolijke decors te zien ge geven. Na een filmisch intermezzo kwam Mies Bouwman met haar quiz „Van je fa milie moet je het hebben" een opgewekt slot aan de zaterdagavond breien. Of schoon Mies Bouwman vlot en ongekun steld met haar gasten weet om te gaan, ontbreekt haar nog steeds het raffinement der gevatheid iets, waarin een dorps winkelier uit „Het Verre Zeeland" haar een lesje kwam geven! Des middags zond de NTS de aankomst van Sint Nicolaas in Amsterdam uit. Een vlotte gezellige reportage werd gegeven, die jammer genoeg wat kort was. Gaarne hadden we ook wat van de intocht in de hoofdstad gezien. Beeldschermer Te Haarlem is op zesenvyftigjarige leef tijd overleden de organist Jacob Bijster, die als leraar, componist en organist van de Haarlemse Doopsgezinde gemeente grote bekendheid genoot. De thans overledene is in 1902 in Haar lem geboren en vrij jong toonde hij aanleg voor muziek te hebben. Hij ontving reeds op zesjarige leeftijd les van Nico Hooger- werf. In 1917 ging hij naar het conser vatorium te Amsterdam, waar hij les kreeg van De Pauw (piano en orgel), van Röntgen (analyse), van Anton Tierie (sol- vege), van Bernard Zweers (harmonieleer) en van Van Milligen (muziekgeschiedenis). Toen hij twintig jaar was deed hij eind examen cum laude orgel, een jaar later voor het hoofdvak piano en weer een jaar later behaalde de heer Bijster de onder scheiding van de prix d'excellence voor orgel. Advertentie Een boer uit het dorpje Sint-Maarten Zat in een cafeetje te kaarten; Toen hU won, riep hy blij: „Gratis TIP hier )m voor my En was trots als een hond ■T met twee staarten. Inz. Hr. A. H., Utrecht ontv. 1 fl. TIP 4- 1 Lfl. Bootz' Oude Genever. Nwe Lipiericks inz. aan H. Bootz - A'dam HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Idem. '.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Zangreci tal 11 50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middag klok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.30 Amus.muziek. 14.00 Gram. 14.35 Voor de vrouwen van het land. 14.45 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitzend.Rijksdelen Overzee: Het Surinaams bos - van natuur tot cultuur, door drs. J. P. Schulz. 18.00 Lichte muz. 18.20 K.V.P., pol. caus. 18.30 Metropole-orkest en soliste. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Sportpraatje. 19.30 Gram. 20.30 Ja, met mij. 20.35 Kamerork. en solist. 21.40 Aan de poorten van een nieuwe tijd, caus. 22.10 Pianotrio. 22.45 Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Meditation. AVRO. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Orgelspel. 12.20 Regeringsuitzend.: Landb.rubriek. 1. De betekenis van veevoeder kernen. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Dans muziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Promenade-orkest. 13.55 Beursber. 14.00 Piano a quatre mains. 14.25 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Hobo en piano. 16.00 Zijn justitie en politie gebaat door de hulp van hel derzienden en telepaten?, caus. 16.15 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Jazz. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amateursprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nieuws. 20.05 Cabaret. 20.55 Gram. 21.45 Act. 22.00 Toneelbeschouwing. 22.15 Muzikale causerie. 22.40 Orgelconc. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. van New York. 23.16 New York calling. 23.21—24.00 Orgel, zang en viool. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Gram. 12.15 Pianorecital. 12.30 Weerber. 12.34 Pianorecital (vervolg). (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Vlaamse muziek. 16.30 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Bazuinkwart. 17.15 Fa got en piano. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 19.50 Syndikale kron. 20.00 Gram. 20.30 Idem. 21.00 Ork.conc. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 22.5523.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Openbaar kunstbezit, caus. 20.30 Documentaire film. 20.45 Muzikaal intermezzo. 21.00—22.30 Speelfilm. De regisseur en acteur Cees Laseur is zaterdagavond om ongeveer half acht op de Kruisweg in Haarlemmermeer, vlak bij de Cruquiusbrug over de Ringvaart, met zijn auto in een langs de weg liggende sloot gereden. Hij was op weg naar de Haarlemse Schouwburg waar de Haagse Comedie die avond „Brullen als een duif" van Lesley Storm opvoerde. De heer Laseur moest plotseling naar links uitwijken voor een paard en wagen, die aan de achterkant slecht was verlicht. Bij het uitwijken begon de auto te slippen en gleed tussen enkele boompjes door met het voorste gedeelte het water in. Even later kwam een televisieploeg langs, die in Heemstede opnamen had gemaakt. Re gisseur L. Valkenier en cameraman Wim Bosboom reikten Laseur de hand en brach ten hem aan de kant. Door het ongeval kwam de regisseur een half uur later in de schouwburg aan. Zijn auto werd licht beschadigd. De voorzitter van de Atlantische Com missie, mr. H. R. Nord, heeft zaterdag in het gebouw van de Tweede Kamer de prij zen uitgereikt aan de winnaars van de At lantische Boekenprijsvraag. De schrijf ster Hella S. Haasse ontving voor haar roman „De ingewijden" de eerste prijs in de literaire sector en de Groningse hoog leraar prof. Bouman voor zijn politiek-so- ciologische studie „Vijfstromenland" de tweede prijzen vielen ten deel aan mevrouw hoofdprijs in de niet-literaire sector. De A. Rutgers van der Loeff-Basenau voor haar roman „Je bent te goed, Giacomo" en dr. H. Schulte Nordholt voor „Het volk, dat in duisternis wandelt". Reeds op vijftienjarige leeftijd begon de heer Bijster met het geven van lessen en in de loop der jaren heeft hij vele leei- lingen bekwaamd in orgel- en pianospel. In 1922 werd hij organist van de Verenig de Doopsgezinde gemeente te Haarlem, een functie welke hij is blijven vervullen on danks het toenemen der werkzaamheden. In 1927 werd de heer Bijster leraar orgel aan de muziekschool der maatschappij ter bevordering der toonkunst te Amsterdam, in 1929 leraar aan de stichting Amster dams Conservatorium en ook was hij verbonden aan de Haarlemse muziek school aan de Nieuwe Gracht. Van zijn hand zijn verscheidene compo sities verschenen, zoals orgelwerken, lie deren. pianowerken en een zangspel. Donderdag om halftwaalf zal zijn stof felijk overschot op de Noorderbegraafplaats te Haarlem ter aarde worden besteld. Advertentie Reeds 9 jaar in fabricage en daardoor totaal geen kinderziektes. 6 maanden'gdtantie ihcl.''afbéldyipón' Zeer ruim voor 4 personen. Veilig: 4 portieren. Prima verwarthing Zuiniger dan 1 op 17. Prijs f 4490.—. Telefoon 12138 en 15056 STOCKHOLM (UPI) Twee Nederlan ders, afkomstig uit de Nederlandse Antil len of Suriname, zijn zaterdag door de Zweedse autoriteiten het land uitgewezen wegens landloperij. De beide 20-jarige Su rinamers zouden zich misdragen hebben tegenover meisjes van een middelbare school in Stockholm tijdens hun verblijf aldaar. Vóór hun vertrek van het vliegveld Bromma hadden zich ongeveer dertig Zwe den in het stationsgebouw verzameld om de twee uitgewezen Nederlanders „onder handen te nemen". De politie-auto, waarin de beide Nederlanders zaten reed evenwel regelrecht naar het vliegtuig en de scho lieren werden het stationsgebouw uitge jaagd. Naar aanleiding van het overlijden van Jacob Bijster schrijft onze medewerker voor muziek P. Zwaanswijk: In de kring van vrienden, bekenden, collega's en leerlingen was het wel be kend, dat de gezondheidstoestand van de Haarlemse toonkunstenaar Jacob Bijster het laatste half jaar te wensen liet en dat er reden was tot enige bezorgdheid. Een zorgvuldige verpleging in een der Haar lemse ziekenhuizen bracht echter een gun stige wending en na in de loop van de vorige week weer teruggekeerd te zijn in zijn gezin, dacht Bijster er zelfs aan in januari zijn werkzaamheden te her vatten. Dit heeft niet zo mogen zijn. In de nacht van zaterdag op zondag kwam na een onverwachte inzinking de dood, die een einde maakte aan Bijsters arbeid zame leven. Het is een verlies, dat in de eerste plaats zijn echtgenote en kinderen Ireft. Voor de talrijke leerlingen, die zich aan de leiding van Jacob Bijster hadden toevertrouwd, is zijn overlijden eveneens een zware slag. Zij voelen zich verlaten en verweesd, niet wetend welke weg hun opleiding nu zal gaan nemen. Op het ter rein van de pedagogie lag een groot deel, de laatste jaren zelfs het grootste deel van Jacob Bijsters levenswerk. Met uiterste zorg en gesteund door een buitengewone vakkennis gaf hij zich aan de vorming van de jonge organisten, leerde hun de techniek van het orgelspel en bijzonder veel aan dacht besteedde hij aan het. kerkelijk or gelspel, de begeleiding van de gemeente zang en de improvisatie van het Koraal- voorspel. In zijn boek „De grondslagen van het protestantse Koraalspel" (1936) heeft hij zijn beginselen over deze afzonderlijke tak van orgelkunst nader uitgewerkt. Als hoodfleraar van het Amsterdamse Conser vatorium en van de Haarlemse Muziek school van de Maatschappij tot bevorde ring der Toonkunst heeft Jacob Bijster veel leerlingen tot. bekwame organisten op geleid en enige daarvan kon zelfs de Prijs van uitnemendheid worden toegekend, de zelfde onderscheiding die hem zelf in 1924 ten deel viel. De degelijkheid en de nauwgezetheid, die kenmerkend waren voor zijn leraar schap, weerspiegelden zich ook in zijn composities. Een voorname plaats nemen daarbij zijn orgelwerken in, waarvan de muzikale evolutie de actieve belangstel ling van de componist demonstreert voor nieuwe stromingen op het gebied der toon kunst. Behalve orgelmuziek schreef Bijs ter ook werken voor koor (zangspel Uriël), voor orkest, een concert voor piano en or kest. kamermuziek en liederen. In 1956 voltooide hij nog een concert voor orgel en orkest, dat nog niet tot uitvoering kwam. Het aandeel, dat Jacob Bijster had in het Haarlemse muziekleven werd gevormd door zi.in organisten-ambt bij de Doopsge zinde Gemeente, waar hij in 1922 werd aangesteld; voorts door zijn optreden als organist op gemeentelijke orgelconcerten in de Grote Kerk. Als pianist heeft hij in de tiid. dat Nico Gerharz de leiding van de Haarlemse Orkestvereniging had. met het orkest een uitvoering van Griegs piano-concert gegeven en verder verdie nen ook enkele Sonaten-avonden, die hij met de violist Jan Hoeben gaf. vermelding. Jacob Bijster was een teruggetrokken figuur. In afzondering en stilte deed hij zijn werk en hii volgde hiermede zi.in roening. die zich al on zeer jeugdige leef tijd onenbaarde: Een g>f>t.ë,'taak werd door hem volbracht en velen" zullen hem daar voor in dankbaarheid blijven gedenken ALBANY, New York (UPI) De „com mission on historie observances" van de Amerikaanse staat New York is van plan een aantal Nederlanders uit te nodigen de viering van het voor New York historische jaar 1959 bij te wonen. (In 1609 stichtte de Britse ontdekkingsreiziger Henry Hudson, die in opdracht van de Nederlands Oost- Indische Compagnie een zeeweg naar China zocht, hier Nieuw Nederland en Nieuw Amsterdam. Red.). Voor de regeling van het feest zou een missie, geleid dooi de senator Ernst Hatfield, begin volgend jaar een bezoek aan Nederland brengen. Aanvankelijk meende men, dat de or ganisatiecommissie de reis van Hatfield c.s. naar Nederland zou betalen. Deze com missie gaf echter een verklaring uit, vol gens welke de kosten van de reis geheel voor rekening van de K.L.M. komen. Dit ontlokte de luchtvaartmaatschappij op haar beurt een communiqué, waaruit zonneklaar blijkt, dat de heren zelf hun reis moeten betalen als zij naar Nederland willen komen. „Oals hij nu m.aar even drinkt!" fluisterde Mirza heel zachtjes. Gespannen gluurde h\j naar de tovenaar. Die nam de karaf op en schonk de beker vol. Maar hij dronk niet; hij rekte zich uit en schudde de kussens van zijn divan op. Zou hij een slaapje gaan doen? Maar toen kivam de tovenaar weer terug naar de tafel, hief de beker op, en dronk met gulzige teugen de hele beker leeg108—109 Op de rijksweg ter hoogte van de Broek- bergenlaan in Santpoort is zondagavond omstreeks half zeven een motor, bereden door de 30-jarige M. L. B. uit Utrecht, ge schept door een uit de richting Haarlem komep<j#..pe,r8qnenauto. De. bestuurder van de auto, die uit Beverwijk afkomstig is, merkte niet, dat hij van een éénbaansweg op een tweebaansweg overging. Het ge volg daarvan, was dat hij op de linker weghelft kwam. Op de duo van de motor zat de 31-jarige mevrouw B.-S. uit Krom menie. Zij was met M.L.B. op weg naar het Marinehospitaal voor een bezoek aan haar echtgenoot, die daar wordt ver pleegd. De auto had een snelheid van 60 kilome ter, de motor reed 70 kilometer. Beide voertuigen liepen zware schade op. De heer M. L. B. moest met een op drie plaat sen gebroken linkerbeen, een gebroken rechterbeen, gebroken polsen en een her senschudding naar het Antoniuszieken- hpj§.. jn,l.IJpuiif}ep-0P>st _,>vorden gebracht. Mevrouw B.-S. werd met een hersen schudding, een geb.roken ,been eri inwendi ge bloedingen eveneens naar dit zieken huis gebracht. Op het kruispunt KwelwegOom Kees. weg te Wieringerwerf is de 23-jarige dors- machinist A. Bil uit Middenmeer met zijn motor tegen een auto gereden. De heer Bil kreeg ernstige verwondingen, tenge volge waarvan hij vlak na aankomst in het ziekenhuis te Alkmaar is overleden. Op de rijksweg te Belfeld is een Duitse personenauto tegen een paard en wagen gebotst. Bij deze botsing werd de 50-jarige echtgenote van de bestuurder van de auto, mevrouw Th. Kaulfuss op slag gedood. Haar man werd licht gewond. De 62-jarige wielrijdster mevr. G- J. Takken-Goris is, toen zij plotseling van het erf van haar woning aan de Buurtlaan- Oost te Geldersch Veenendaal de rijbaan opfietste, aangereden door een juist pas serende personenauto. Zij werd zo ernstig gewond, dat zij korte tijd later in het Edese ziekenhuis overleed. De Nijmeegse politie heeft de auto in beslag genomen van een Nijmegenaar, die vijftien jaar lang had gereden zonder rij bewijs en zonder ander autopapieren. Hij had nog nooit een verkeersongeluk ge- had. .1 d nart prlre MET ESSO BENT U BETER UIT! 23. „Ze moet met haar gebabbel iets belangrijks heb ben losgelaten. Moss vertelde haar dus zijn gehei men, ondanks het feit dat ze niets met zijn activitei ten te maken had, óf ze behoorde wel degelijk tot zijn groepje. Als zij daartoe behoorde en Pacock eveneens, dan moeten die twee elkaar gekend hebben. Liet ze daar iets van blijken?" Shanks, die voor zich uit had gekeken, keek opeens op en staarde mij doordringend aan. Hij gebruikte, thans kennelijk zijn ondervragingsmethode op ons. Ik voelde iets van verontwaardiging. „Nee, ik geloof het niet", antwoordde Cheviot in mijn plaats. „Je moet goed begrijpen, dat ze nog wat ner veus was door het nieuwe baantje en al die vreemde mensen, die ze moest bedienen, maar ze behandelde Pacock precies zoals de rest. Niet dat dat iets zegt. Want als ze werkelijk tot een misdadig groepje be hoorde, zou ze stellig wel in staat zijn een dergelijk komediespelletje te spelen". „Ik ben ervan overtuigd, dat er niets misdadigs aan dat meisje was", riep ik met enige felheid uit. „Hoe dan ook, dit spoor zal je niet helpen om Joe Moss op te sporen", zei Cheviot. „We weten, dat Jen ny zijn vriendinnetje was, maar ze is dood en ze kan ons verder niet van dienst zijn". „O nee?" zei Shanks, „daarmee ben ik het niet eens, Burmann! Ik wil alles van haar weten en ik ben van mening, dat ik dan een heel eind verder zal kunnen komen". „Je zult er toch stellig Joe Moss' schuilplaats niet door ontdekken. Luister eens, Shanks, ik heb het ge voel, dat je niet helemaal open kaart met mij speelt. Wat ben je van plan?" Shanks keek hem argeloos aan. „O, heb ik je dat nog niet verteld? Dan zal ik het je uitleggen. Hoewel jij er wat juffrouw Goulby betreft, volkomen naast was, en je dus ook wel eens wilde theorieën opzet, die op niets berusten, had je het in een ander opzicht vol komen bij het rechte eind..." „In welk opzicht?" onderbrak Cheviot hem. „De oorzaak, welke jij noemde voor Jenny's dood, was volkomen juist. Ik heb onmiddellijk een onder zoek laten instellen vóór de begrafenis dus nog en je bleek gelijk *e hebben". „Je bedoelt, dat het niet haar hart was?" „O, haar hart. was in zeer slechte conditie, dat was 't al sedert geruime tijd en haar gezondheid liet véél te wensen over..." „Maar wat bedoel je dan met...?" „Ik bedoel dit: Jenny stierf, omdat haar hart het opgaf, dat niet bestand was tegen het vergif, dat in haar lichaam werkte. De dokter, die het onderzoek verrichtte vond een dodelijk dosis arsenicum in haar lichaam. Ze werd dus inderdaad vergiftigd, Burmann!" Shanks en Burmann schenen beiden hoe ernstig ze het geval ook vonden toch als politiemannen eèn zekere genoegdoening te voelen, dat ze zich thans met een vergiftigingsgeval zouden kunnen gaan bezig hou den. Ik voelde niets van dien aard. Ik voelde alleen maar afschuw en ontzetting. Cheviot merkte óp: „Het spoor is niet bepaald warm meer. Drie dagen is een hele tijd in een vergiftigings zaak". ,,'t Komt er in dit geval niet zo erg op aan", zei Shanks, „alles is volkomen duidelijk. Het is vrijwel zeker, dat Joe Moss in de tuin van het pension onkruid verdelgingsspul oppikte en het uit wraak aan het meis je gaf, dat hem de gevangenis liet indraaien". Cheviot merkte op: „Ik zou enkele bezwaren te ber de kunnen brengen tegen deze theorie". „Ga je gang", zei Shanks. „Op Scotland Yard ver telden ze me, dat je een expert in vergiftigingsgeval- len bent, dus is je mening de moeite waard om be luisterd te worden". Cheviot glimlachte. „In de eerste plaats is er dit be zwaar, dat een ontsnapte gevangene geen tijd gaat ver spillen om zijn meisje op te zoeken. Liefde en derge lijke spelletjes zal hij uitstellen tot later, tot hij zich in veiligheid heeft gesteld". „Tenzij hij speciaal is uitgebroken om wraak te ne men op dat meisje. Als hij heeft zitten broeien over wat ze hem heeft aangedaan..." Cheviot onderbrak hem. „Mogelijk, maar in dat ge val past die Bill Brown-opzet niet in het geheel. Er is namelijk een heel verschil tussen een vriendje helpen uit de gevangenis te ontsnappen óf hem bij moord te assisteren. Verder komt vergif niet overeen met het karakter van Joe Moss. Natuurlijk ken ik hem niet persoonlijk, maar hij kreeg zijn straf voor een gewa pende roofoverval en ik acht het waarschijnlijker dat hij Jenny het hoofd zou inslaan met een stuk ijzer dan dat hij vergif gebruikte. „Als hij een stuk ijzer kon bemachtigen", zei Shanks, „waar moest hij dat in de gevangenis vandaan ha len?" „Arsenicum was evenmin in de gevangenis", zei Cheviot, „maar in de tuin zijn allerlei voorwerpen te vinden, die als wapen gebruikt kunnen worden, afge zien van dat onkruidverdelgingsspul „Als hij haar het hoofd had ingeslagen, had hij zijn naam wel op het wapen kunnen schrijven", zei Shanks, „Met vergif daarentegen, zou de verdenking misschien op iemand anders vallen. Bovendien bestond er dan nog de kans, dat men het voor een natuuxiijke dood zou houden, zoals bijna gebeurd is". „Juist", zei Cheviot, „je acht Moss dus wel in staat tot nadenken". „Hij had er in zijn cel tijd genoeg voor". Cheviot haalde zijn schouders op. „Het is jouw zaak, niet de mijne", zei hij. „Maar nu er moord bij te pas komt en jij je handen vol hebt met die ontsnapping uit de gevangenis, lijkt het ie nu niet goed Scotland Yard in te schakelen?" „Helemaal niet nodig", antwoordde Shanks. „Je bent dus van plan Joe Moss wegens moord voor het gerecht te slepen?" „Als ik hem kan vinden en voldoende bewijzen heb". Cheviot werd sarcastisch. „O ja, vind je dat wel nodig? Hoe denk je die te krijgen?" „Ik ga morgenochtend naar Londen. Eerst moet ik de bevestiging hebben, dat Jenny Joe Moss verried, om het motief vast te stellen. Verder wil ik wel wat meer weten over dat groepje, waarin Moss en Pacock vermoedelijk samenwerkten, terwijl Jenny ook in het komplot was". „En je denkt dus, dat Pacock ook iets met die moord te maken heeft," vroeg Cheviot. „Waarschijnlijk is hij medeplichtig. Hij had met Joe Moss afgesproken in de tuin van het pension en het zou zelfs helemaal niet uitgesloten zijn, dat hij Moss de gewenste dosis arsenicum verschafte." „Als toegewijde vriend", zei Cheviot, „of was er voor hem nog een andere reden?" (Wordt vervolgd) MAANDAG 24 NOVEMBER Stadsschouwburg: Rotterdams Toneel met „Suiker", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie van aquarellen van Bob Buys, tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „Een tijd van leven en van sterven", 18 j„ 19 en 21.15 u. Frans Halstheater: „Een tijd van leven en van sterven", 18 j„ 19 en 21.15 uur. Lido Thea ter: „Lemmy Caution incognito", 18 j., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Hercules", a.l„ 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Quo Vadis", 14 j„ 20.15 uur. Rembrandt Thea ter: „Fanfare", a.l., 19 en 21.15 uur. Roxf Theater: „Drango", 14 j., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Die goldene Brücke", 14 j., 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT, Theater Monopole: „Schön ist die Welt", a.l., 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Grammofoonplaten- concert van werk van Mozart, 2122 uur. Frans Halsmuseum: Volksuniversiteit: Voordracht dr. J. Meyer over „Van Israë lieten tot Israëliërs", 20 uur. Brinkmann: Vereniging Haerlem: Lezing ir. Ch. C. van der Vlis over de Waalse kerk, 20 uur. Brinkmann: Vereniging voor Pedago giek: Lezing prof. dr. G. C. Niftrik over „De problematiek van het mens-zijn", 20 u. Brinkmann: Ned. Coöp. Vrouwenbond: Causerie de heer E. L. Schuitemaker over textiel, 20 uur. Ned. Prot. Bond Heemstede (Postlaan): Voordracht niej. Lottie Koekoek over Is rael, 20 uur. DINSDAG 25 NOVEMBER Concertgebouw: Meesterserie: Herman Krebbers, viool en Robert Weisz, piano, 20 uur. Minerva Theater: Wereldreizigersserie: Causerie mr. Th. Regout. over „Tot de uiterste grenzen der aarde", 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie van aquarellen van Bob Buys, 10 tot 22 uur. Huis Van Looy (Kampei-laan): Expositie van aanwinsten uit de collectie-Regnault, alsmede tekeningen en aquarellen uit ge meentelijk bezit, 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Ex positie van gouaches van Hans Wiesman, 11—17 uur. Kunstzaal Ten Bruggen-Cate (Reitzstraat 4): Expositie van schilderijen, aquarellen en schetsen van Diana en Johfra, 1117 u. „De Waag" (Spaarne 29): Kunst Zij Ons Doel: Expositie van schilderijen en schet sen van Peter van den Braken, 11 tot 16 uur. FILMS Cinema Palace: „Een tijd van leven en van sterven", 18 j„ 14, 16.15, 19 en 21.15 u. Frans Ha'islheater: „Een tijd van leven en van sterven", 18 j„ 14.30 en 20 uur. Lido Theater: „Lemmy Caution incognito", 18 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Hercules", a.l., 14, 19 en 21.15 uur. Miner va Theater: „Quo Vadis", 14 j„ 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Fanfare", a.l., 14. 16.15, 19 en 21.15 u. Roxy Theater: „Dran go", 14 j„ 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Die goldene Brücke", 14 j.. 14.15. 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT, Theater Monopole: ..De bezeten jacht", 14 j„ 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Grammofoonplaten- concert van werk van Mozart, 2122 uur. Brinkmann: Inst. voor Arbeidersontwik keling: Algemene kernavond over „Sociaal toerisme", 20 uur. Frans Halsmuseum: Volksuniversiteit: Lezing Eduard Hoornik, 20 uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4