WINKELHUIZEN 1.95 Verdrag van Perzië met V.S, wekt agitatie in Irak enkele MEISJES en DAMES Rusland boycot orgaan van UNO inzake ruimte DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs een Groentje WOENSDAG 26 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Bagdad benadert Amman voor delicate zaak ST. NICOLAAS GESCHENKEN JAN VAN DER PIGGE HDC ondervond zeer veel tegenstand van Damlust Staking bi j spoorwegen en de PTT in Italië Ook buitenlandse interesse voor boek van Prinses Mr. Kranenburg Kamerlid Stille armen te Heemstede Eyskens' coalitieregering heeft het vertrouwen Honderden apen hebben de reis met de „Garoet'1 niet overleefd Motorrijder gewond Drie getuigen wegens meineed gearresteerd Duitser kreeg berouw Geslaagd jeugdconcert Inbreker aangehouden Nieuwe tennisbanen in Hoofddorp Scheepvaart UIT STAD EN STREEK De voorraad slinkt nu snel '4 BAGDAD (UPI) „Volksorganisaties in Irak hebben een felle perscampagne gevoerd tegen de Perzische regering voor het ondertekenen, naar beweerd wordt, van een wederzijds defensie-verdrag met de Verenigde Staten en wegens het nieuw leven inblazen van de eis, die Perzië stelt ten opzichte van het eiland Bahrein, dat zich onder Brits protectoraat bevindt. De bladen van Bagdad hebben vele boodschappen gepubliceerd van volksor ganisaties, die het wederzijds defensieve verdrag aan de kaak stellen als een be dreiging voor de Arabische landen en in het bijzonder van Irak. (Officiële personen van Irak maakten de vorige maand melding van dit verdrag, maar de Amerikaanse autoriteiten heb ben ontkend, dat zulk een verdrag zou zijn ondertekend.) Onder de organisaties bevonden zich de vereniging van advocaten, de feministische bond ter verdediging van de rechten van de vrouw en de vredespartisanen van Irak. De organisatie van vredespartisanen, die actieve afdelingen heeft in het hele land, zegt, dat als gevolg van dit verdrag terreinen voor geleide projectielen in het zuiden van Perzië zullen worden ingericht en een basis voor onderzeeboten in de Per zische golf. Het dagblad „Al Hoerrija" waarschuwt de regering van Perzië „de gevolgen van haar eis inzake Bahrein wel te overwe gen" en het voegt daar aan toe, dat het optreden van Teheran de betrekkingen tus sen alle Arabische landen en Perzië in ge vaar zal brengen. Het blad vraagt, zich af: „Heeft Perzië nu al al zijn binnenlandse problemen opge lost, zodat het thans kan dromen van het doen herleven van het Perzische rijk? Heeft het alle buitenlandse invloeden uit het land verdreven, zo, dat het nu de tijd gekomen acht om zijn macht uit te brei den over een volk (op het eiland Bahrein), dat een andere taal spreekt?" AMMAN (UPI) De Iraakse ondermi nister van Financiën Amin Abdoel Karim Advertentie Tabakspijpen, Aanstekers (met ben zine en gasvulling) en lederen tabaks zakken, vindt u in grote verscheiden heid bij GROTE HOUTSTRAAT 81 Specialist in rookartikelen De Aamcompetitie De voor de hoofdklassecompetitie ge speelde wedstrijd tussen de Haarlemse damclub en de uit Noord-Scharwoude ko mende damclub Damlust heeft een buiten ieders verwachting spannend duel opgele verd. Vermoedelijk zal de einduitslag een 10-10 gelijkspel worden. Bij de stand 8-8 moest de wedstrijd worden afgebroken. De twee nog uit te spelen partijen zullen waar schijnlijk beide remise worden. Aanvankelijk gingen de Haarlemmers snel op een overwinning af. Reeds na en kele uren bereikten zij zelfs een 8-0 voor sprong. Damlust streed echter met veel elan en wist de achterstand volledig weg te werken. Vooral de drie kopborden van Damlust leverden in dit stadium ^an de strijd bijzondere prestaties. De gedetail leerde uitslag luidde: HDCDamlust; 1. J. B. SluiterP. Beers 0-2, 2. H. T. Luif Th. de Haas 0-2; 3 H. TeunisseJ Zijp 0-2; 4 J BusJ v. Straalen 2-0; 5. N. BlomC. Bak afgebroken, vermoedelijk 1-1; 6. J. H. Meure—P. Balder 2-0; 7 J. W. van DartelenJ. de Wit 2-0; 8 G Eising— D. Hoogeboom afgebroken, vermoedelijk remise; 9 J. van LooyN. Jol 2-0; 10 J. BoerkoelJ. Kramer 0-2. De ontmoeting GS Idamclub I.Jmuiden moest bij de stand 9-5 in het voordeel van GS I worden afgebroken. De nog uit te spelen partijen zullen de einduitslag ver moedelijk in een 11-9 overwinning voor GS I doen resulteren. Daar nog steeds geen zekerheid bestaat omtrent de afloop van de afgebroken partijen uit de wed strijd St. BavoDCIJ vertoont de stand aan de kop van de ranglijst een onover zichtelijk beeld. Met 8 punten uit 4 wed strijden stevent GS I rechtstreeks op een ■kampioenschap aan. In groep I van de hoofdklasse bewees Joz. Blankenaar opnieuw zijn superioriteit door DSTO met 14-6 te kloppen. St. Cani- sius versloeg Oostzaan met 14-6, terwijl DWW een verdiende 11-9 winst behaalde tegen GS II. Joz. Blankenaar I heeft hier de leiding met 9 uit 5, gevolgd door DSTO met 9 uit 6. Onfortuinlijke nederlaag De 12-8 nederlaag die KNC in zijn wed strijd tegen VKD leed zal vermoedelijk besiissend zijn voor het afdelingskam- pioèhschap van de eerste klasse van het district Kennemerland. Deze nederlaag was wel een van de on- fortuinlijkste die zich dit seizoen in de competitie hebben voorgedaan. Na enke le uren leek het er op of KNC een van zijn meest duidelijke overwinningen ging bevechten, want toen reeds noteerde het scoringsbord een 6-0 voorsprong voor dit kranige tiental. Het was de vele belang stellenden dan ook een raadsel, dat tegen het einde van het duel aan KNC-zijde eni ge punten werden cadeau gegeven. P. Ve- nema en H. Ie Noble verzuimden een een voudige remise, terwijl J. Dijkslag door onoplettendheid zijn gewonnen stand nog verloren zag gaan. De door de spelers be haalde resultaten waren: KNCVKD: 1. J. ter Haak—P. Mul 1-1; 2. P. Venema— P. Hollenberg 0-2; 3. H. Ie NobleF. Vis ser 0-2; 4 J DijkslagH Rump 0-2; 5. Van MorsveldTh. Kok 2-0; 6. H. Dienske Th. v. Wort 0-2; 7. A. F. v Leuffen—A Masteling 2-0; 8 M v. Leuven—G. Faai 2-0; 9. A v SabbenH Sassen 1-1; 10. H. LeuwenerR. Kok 0-2. Totaal 8-12. VKD bezet nu met 10 punten uit 6 wed strijden de eerste plaats op de ranglijst, gevolgd door KNC met 9 uit 6. Beide teams moeten nog één wedstrijd spelen. De ontmoeting Sportief—Santpoort lever de een volkomen verdiende 12-8 winst op voor de thuisclub. heeft sinds zondag in Amman besprekin gen gevoerd over financiële kwesties, ont staan doordat Jordanië en het oude be wind van Irak een tijdlang een federatie hebben gevormd. De besprekingen gaan naar verluidt in hoofdzaak om de miljoe nen, die Irak krachtens de federale be groting Jordanië ter beschikking stelde en die bij de Iraakse staatsgreep van 14 juli door Jordanië bevroren werden. Verder zouden ook de Iraakse kapitalen, die in Amman gedeponeerd werden, ter sprake gekomen zijn. De besprekingen werden dinsdag tot don derdag geschorst. Een gedeelte van de Iraakse gelden werd besteed voor de sa lariëring van de federatie-functionarissen en de aankoop van een groot federatiege bouw. (Reuter) Een Jordaanse militaire woordvoerder heeft dinsdag bekendge maakt dat Israëlische straalvliegtuigen, die dag het Jordaanse luchtruim hebben geschonden en enkele bommen op drie dorpen hebben geworpen. Er waren echter geen slachtoffers te betreuren, terwijl er ook geen schade werd aangericht. De toe stellen waren onmiddellijk naar Israëlisch grondgebied teruggekeerd. TEL AVIV (Reuter) Een Israëlische woordvoerder heeft de Jordaanse beschul diging tegengesproken. Hij zei dat er maandagavond een onbekend vliegtuig over Israëlisch gebied was gevlogen, dat lichtkogels uitwierp. Het heeft dat blijk baar boven Jordaans gebied ook gedaan, aldus de woordvoerder. NEW YORK (UPI) De Russische plaatsvervangend minister van Buiten landse Zaken, Valerian 7 rin heeft dins dag verklaard, dat hij veronderstelt, dat de wetenschappelijke samenwerking van Oost en West in de ruimte buiten de damp kring voort zou duren, maar hij zag geen vooruitzicht van een samenwerking in de ruimte op politiek gebied tussen de Ver enigde Staten en Rusland. Rusland zal, zo als het reeds aangekondigde, niet deel nemen aan de voorbereidende commissie, die maandagavond door de politieke com missie van de UNO op voorstel van de Verenigde Staten in het leven is geroepen, met het doel van de ruimte een vreedzaam gebruik te maken. Tegen de dreiging van deze boycot in, keurde de politieke com missie de motie met 54 tegen 9 stemmen en 18 onthoudingen goed. ROME (Reuter) Het merendeel van de 190.000 personeelsleden van de Italiaan se staatsspoorwegen en ongeveer 60.000 postbeambten zijn vandaag niet naar hun werk gegaan. Zij staken 'vierentwintig uur om hun looneisen kracht bij te zetten. Op de belangrijkste spoorlijnen doen man- pen van de genie dienst aJs machinisten en treinbestuurders. Er reden vanmorgen nog geen tien van de zesduizend treinen. De arbeiders willen hun lonen zien vast gesteld volgens een glijdende schaal, waarbij deze automatisch worden ver hoogd. wanneer de kosten van levenson derhoud stijgen. Ook bepaalde uitkerin gen en het pensioen zouden gelijke tred met deze kosten moeten houden. De spoorwegstaking is uitgeroepen dooi de twee grote vakverbonden, die respec tievelijk onder christendemocratische en communistische leiding staan. De PTT- staking is het werk van de communisti sche leiders van de vakhond der arbeiders bij het particuliere PTT-hedrijf. Het chris tendemocratische vakverbond steunt de ze staking niet. (UPI) Slechts een klein aantal inter nationale en lange-afstands treinen zou, door middel van noodvoorzieningen blij ven rijden. In verscheidene steden is ook het personeel van de tram en busdiens ten in staking. Post wordt vandaag niet bezorgd, maar de telefoon werkt normaal. Zeer groot is in het buitenland de be langstelling voor het boek van Prinses Wilhelmina „Eenzaam maar niet alleen". Aanvragen voor de vertaal- of persrech ten hebben de uitgeverij W. ten Have n.v. in Amsterdam uit vele landen bereikt, na melijk uit Engel md, Frankrijk, Duitsland. Zwitserland, Scandinavië, Amerika en Australië. In België en Zuid-Afrika blij Kt grote belangstelling te bestaan voor de Nederlandse uitgave. Ook de vraag in het eigen land is zeer groot. Daardoor heeft de uitgever moeten besluiten de eerste oplage drie keer zo groot te maken als aanvankelijk de bedoe ling was. In de vacature-mr. mej. J. Zeelenberg (P.v.d.A.) heeft de voorzitter van het Cen traal Stembureau benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer mr. F. J. Kranen burg, oud-staatssecretaris van Oorlog. Het Comité voor Stille Armen te Heem stede heeft na de oproep van de vorige week reeds de volgende bijdragen ont vangen: H- M. v. U. 10.—; H. v. d. B. 5,—; H. F. 10,—; W. G. f 5,—; W. M. v. H. 10,—; V P. H. R. 10.—; G. J. P. 10,—; A. d- W. 2,50; mevr. K. 2,50; mevr- E. A. R. 25,M. A. W. 7,50; mevr. I. D.-D. f 2.50; Eensgezind Excelsior f 223,20; G. G. f 2,50; H. J. R. f 25,—; W. B. R. 5,—; E. M- R.-W. f 10,—; C. S.-'t H. 25,—; H. S. Jr. f 25,—: J. M. C. A. 2,50; mevr. C J. d. B.-T. v. B. 10,—; G. A- B. 10,—; dr. K. K. E. f 5,mevr. J. L. Ph. H. H. v Z.-d. 1. F. S. 5,—; P. J. 10,—; mej. H J S. 5,—; G. M. S. 10,—; mevr. A. P. M. V.-d. G. 10,—; D. v. W. 25,—; N. N. f 20.X. E- 100,mevr. M. f 2,50; ir. A. M. C. 10,—; J. D. 5,—; J. K. 5,—; J. v. M. 10.J. P. P. 10,mevr. A. L. S.-v- B. 5,—; totaal 675,70, wordt totaal generaal 1145,70. De penningmeester van het comité, de heer A. van Wingerde. zal gaarne giften in ontvangst nemen, zowel te zijnen huize. Wil'^m Pijperlaan 14. als ten Raadhuize. Zijn gironummer is 153.308. BRUSSEL (Reuter/AFP) De Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers heeft met 121 (rooms-katholieken en libe ralen) tegen 85 stemmen bij twee onthou dingen, haar vertrouwen in het coalitie kabinet van professor Eyskens uitge sproken. De tegenstemmen waren van de socialisten en de twee communisten. De twee afgevaardigden die zich van stem ming onthielden zijn lid van de de rooms- katholieke volkspartij. Aan het slot van het debat over de rege ringsverklaring zei Eyskens dat België in geen geval zal overgaan tot devaluatie van de frank. „Alle staatsuitgaven zullen of uit de reserves of door het scheppen van extra-inkomsten worden gedekt, maar wij zullen ons niet in financiële avonturen be geven", aldus de premier. In de regeringsverklaring belooft de regering het volgende jaar de dienstplicht van vijftien tot twaalf maanden te ver korten. Voorts is een nieuwe fase in de politiek ten aanzien van Belgisch Kongo aangekondigd, waarbij de inheemse be volking een belangrijker aandeel krijgt in het bestuur. AMSTERDAM Er voltrok zich ter beurze een scherpe reactie voor vrijwel alle internationale waarden. De oorzaak hiervan moet gezocht worden in de flauwe tendentie die de vo rige dag in Wallstreet aanwezig was. Voor de zwakke markt in New York werden verscheidene factoren aangewezen, onder andere de rem op het economisch herstel, de situatie in Berlijn en de belastingver- kopen in verband met het naderende einde van het jaar. De koersdaling in Wallstreet was de grootste sedert drie jaar. Wie ge dacht had, dat het Damrak met een over weldigend aanbod op de markt zou komen, kwam bedrogen uit. Wel bestond er bij de opening van de markt in vrijwel alle hoe ken van de internationale waarden een grote drukte, echter na tien minuten was het, behalve in de Philipshoek, volkomen rustig. De koersverliezen waren dan ook zeker niet in overeenstemming met de om vang van de gedane zaken. In de Philips hoek ging nog het meeste om. Het. aanbod werd gretig door de arbitrage opgenomen voor buitenlandse rekening. Dit kon echter niet verhinderen dat de koersdaling voor de aandelen, ten opzichte van de vorige slotkoers ongeveer 20 punten bedroeg. De aandelen schommelen rond de 391 tegen de vorige dag 412Vz. De 5 percent conver teerbare obligaties Philips noteerden on geveer 9 punten lager. Voor Unilever was de belangstelling gering. De stukken wer den op 442 verhandeld en verloren onge veer 18 punten. AKU was gevoelig lager bij een notering van 232, minus 10 punten. Kon. Olie onderging een koersverlies van 6 vergeleken bij de slotkoers van maan dag. Aandelen KLM hielden zich zeer goed en werden bijna een gulden lager ver nomen. De scheepvaarten, die de vorige dag reeds lager waren, ondergingen een ver dere koersafbrokkeling, ten gevolge van publieke verkopen, van 1 tot 3 punten. Ook in deze sector bleef de handel binnen zeer nauwe grenzen. Van de cultures ver loren HVA bij geringe omzetten ongeveer 6 punten. Deli min 1,50 en Senembah werd 4 punten lager op 117 verhandeld. Het bestuur van de Senembah staat niet afkerig tegenover het eventueel redelijk bod op alle uitstaande aandelen van de maatschappij door derden, aldus een mede deling van het bestuur in de buitengewone vergadering. Staatsfondsen gemakkelijk. In de lokale sector waren vrijwel alle fond sen eveneens lager bij een zeer beperkte omzet. Prolongatie 3% percent. (ANP) NEW YORK Een nieuwe golf van verkopen trof de beurs in de laatste minuten. Eerder had men zonder resultaat getracht een hoger koersniveau te bereiken. Even was er sprake van een kleine stijging, maar die brokkelde snel af. De aandelenomzet daalde van 4.770.000 tot 3.940.000. De ver kopen hadden vooral plaats in de voor naamste staal-, metaal-, chemie-, farma ceutische en enkele individuele fondsen. De spoorwegfondsen bleven relatief vrij vast al werden ook zij later aangeboden. De openbare nutsbedrijven waren de flauwe groepen bij uitstek, met verliezen van meer dan een dollar. Het industrie gemiddelde kwam van 544.89 op 540.52; dat voor spoorwegen van 150.41 op 150.19 en dat voor openbare nutsbedrijven van 85.56 op 84.30. Van de 1232 verhandelde fond sen sloten er 369 hoger en 643 lager. (UPI). 3-3%"/# Nedèrl. '47 3 B/o Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II.. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Pref PhilipsGloeil. Unilever Wilton F.yenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M V. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General Motors.. Shell Union "idewater Slotkoers gisteren 90 94% 110 95% 95 96 107)4 230 343 187 330 184 290 388 180 440)4 205 155 770 186.50 183 65 f 104.— 149*4 152)4 134 129)4 246 122 f 126.80 242 124 178 198 183)4 57 46% 84% 46)4 73% 23 Heden 13.45 uur 90 94)4 110 236% 350 188 333 186 292 401 449 206 154 788 189,60 184 67 100,— 151)4 155 136 132 246 126 f 128,50 242 126 199 56% 47% 83 46% 77% 22>/s Het s.s. „Garoet" van de Koninklijke Rotterdamse Lloyd, dat vanmorgen in Rotterdam arriveerde, had, toen het deze thuisreis begon, zevenhonderd apen aan boord. Doordat de reis langer heeft ge duurd dan aanvankelijk werd verwacht en ook door het koude jaargetijde zijn enkele honderden apen onderweg gestorven. Er zijn echter ook aan boord heel wat aapjes geboren. Als hun eigen moeder was over leden, ontfermden andere moedeitjes zich over de weesjes. Zo hebben verscheidene baby's de reis overleefd. Op het Soendaplein ter hoogte van de Floresstraat in Haarlem-Noord is van morgen om tien voor zeven een motorrij der bij een verkeersongeluk gewond. De man, een 23-jarige Haarlemse bank werker, reed op het Soendaplein in noor delijke richitng. De bestuurder van een voor hem rijdende personenauto, die bij een vluchtheuvel linksom in tegenovergestelde richting wil de terugrijden, ging voorsorteren. De mo torrijder zag dit waarschijnlijk niet tijdig en raakte tussen de auto en de vluchtheu vel bekneld. Hij viel en moest met een her senschudding en rugklachten naar het St. Joannes de Deo ziekenhuis worden over gebracht. Bij de behandeling van een berovings zaak voor de rechtbank te Arnhem zijn drie getuigen onder verdenking van mein eed gearresteerd. De verdachte in deze zaak was een 27-jarige fabrieksarbeider uit Didam, aan wie ten laste was gelegd dat hij op 6 september tijdens een feestje in zijn woning een 41-jarige landbouwer had beroofd van 800. De verdachte ont kende dit en zijn verklaringen werden be vestigd door zijn vrouw en door een vriend en diens echtgenote, die aan het feest had den deelgenomen. Een ex-verloofde van een zoon van de vriend verklaarde daarentegen dat het plan voor de beroving destijds uitvoerig in de woning van de verdachte was be sproken. De politie had bij een huiszoeking nadat de landbouwer aangifte had gedaan, 175 gevonden, die in het bed van de verdachte waren verstopt. Bij het gemeentebestuur van Lisse is een gift binnengekomen van driehon derd mark, gestuurd door een onbe kende Duitser. In een niet onderteken de brief schrijft hij, in de bezettings tijd als soldaat een radiotoestel bij een inwoner van Lisse te hebben wegge haald. Hij heeft over deze misdraging berouw. De waarde van het ontvreemde toestel schatte hij op driehonderd mark. De Duitser wist zich niet meer de naam en het adres van de inwoner te herinneren, waar het toestel was ont vreemd. Met een schetsje heeft hij ge- or.obeerd duidelijk te maken, waar het moet. zijn geweest. Het schetsje is ech ter niet. duidelijk genoeg. Daarom, ver zoekt de burgemeester van Lisse hein of haar, die meent voor de schadevergoe ding in aanmerking te komen, zich bij de politie te melden- Vijfhuizen Dinsdag heeft in de gereformeerde kerk in Vijfhuizen het Kinderkoor en het daar bij behorende blokfluitsensemble een con cert gegeven. Medewerking verleende het Christelijk gemend koor ..Hosanna". Het geheel stond onder leiding van de heer Joh. Silvis uit Halfweg. Het concert ving aan met het optreden van de jongste leden van het kinderkoor onder leiding van mevrouw Van Henten. Na het marswijsje „Recht als een kaars" dat rondmarcherend over het podium werd gezongen, volgden twee stukjes voor vijf en vier leden van het koor. Besloten werd met twee leuke zangspelletjes „Tien kleine negertjes" en „Wie gaat er mee". De blokfluittisten van het koor zijn ver schillende keren op het podium geweest. Het meest enthousiaste applaus viel ech ter ten deel aan de achtjarige solist Kees Lodder die begeleid door de heer Silvis op de piano een vertolking gaf van „Dolce" van Telemann en „Air" van Cou- perin. Later speelde nog een blokfluit kwartet. Het gehele ensemble besloot met een drietal koralen, aan de piano be geleid door mevrouw Van Henten. Na de pauze werd een uitvoering gege ven van het grote zangspel „Lentebloe men" van Cath. van Rennes. Dit geschied de door de grote leden van het kinderkoor. Het was een fleurig en kleurig geheel van zang, declamatie en dans, uitgevoerd in ori ginele costumering. Voor dit concert bestond veel belangstel ling; het kerkgebouw was tot op de laat ste plaats bezet. De avond werd geopend door de voorzitter van het koor, de heer H. van Hooidonk, ds. G. Rang, gereformeerd De rijkspolitie in Hillegom heeft een ne gentienjarige Hillegommer gearresteerd, die wordt verdacht van de inbraak in ca fé-restaurant „Treslong". De jongeman heeft de gestolen waar te koop aangebo den, maar vond er behalve voor de si garen en sigaretten, die ver benéden de normale prijs werden verkocht geen kopers voor. De jongeman is vandaag voor de officier van justitie in Haarlem geleid. Hoofddorjp B. en W. van Haarlemmermeer stellen de raad voor zich garant te stellen voor de betaling van rente en aflossing van de geldlening, groot f 20.000 die de stichting „Tennispark Hoofddorp" wil aangaan om op korte termijn tc komen tot de aanleg van twee nieuwe tennisbanen ter vervan ging van de bestaande tegelbaan. Aagtedijk 25 v. Beira n. Lorenco Marques. Aalsdijk, 25 v. Saigon n. Kohsinchang. Abbedijk, 25 te Los Angeles verw. v. Stockton. Adonis, 25 v. Antwerpen n. Bremen. Agamemnon, 26 te Amsterdam. Aldabi, 25 te Salvador verw. v. Rio de Janeiro. Alioth. 25 475 m. n.n.o. St. Paulsrocks n. Rio de Janeiro. Alkaid, 25 80 m. n.n.o. Kp. Villano n. Las Palmas. Almkerk, 25 v Hongkong n. Singapore. Alpherat, 25 100 m. o. Fortaleza n. New York. Aludra, 25 18 m. z. Messina n. Port Said. Ameland, 25 v. Port Said n. Gibraltar. Amerskerk, 25 te Lissabon. Ampenan, 25 te Port Arthur verwacht. Amsteldiep, 25 v. Rotterdam n. Golf v. Mexico. Amstellaan, 25 30 m. n.o. Algiers n. Port Said. Amstelland, 25 v. St. Vincent n. Buenos Aires. Amstelpark, 25 v. Suez n. Aden. Amstelsluis, 25 v. Suez n. Aden. Amstelvaart, 25 v. Makassar n. Balikpapan. Andijk, 25 tc Rotterdam verwacht v. Antwerpen Arendskerk, 25 310 m. o. Saigon n. Manilla. Arkeldijk, 26 v. New York n. Philadelphia. Attis, 25 440 m. w.n.w. K. Flnisterre n. C. Trujillo. Axeldijk. 25 v. Portland n. Norfolk. Baarn, 25 v. La Guaira n. Guanta. Bantam, 26 te Manokwari. Batu, 26 te Padang. Bawean, 25 v. Antwerpen n. Londen. Bennekom, 25 te Antwerpen. Breda, 24 900 m. n.o. Trinidad n. Port of Spain. Britsum, 25 v. Suez n. Aden. Busum, 25 25 m. z.w. Finisterre n. Rotterdam. Caltex Delft, pass 25 Kp. Roca n. Port Said. Caltex Leiden, 26 te Hoek van Holland. Caltex Nederland, 26 te Reunion. Caltex Rotterdam, 25 40 m. n.o. Kuria Muria eil. naar Perzische Golf. Caltex The Hague, 25 150 m. n.w, Kp. Finisterre naar Aruba. Camitia, 28 te Calcutta verwacht. Carillo. 25 270 m. n.o. Galapagos n. Los Angeles. Ccsamance. 25 95 m. n. Dakar n. Bordeaux. Celebes. 25 te Amsterdam. Ceronia, 25 te Singapore v. Calcutta. Cinulia. 24 1000 m. z.w. Azoren n. Curacao. Cistula, 25 255 m. w. Thursday Isl. n. Sydney. Cleodora. 26 te Saigon. Cerilla. 25 v. Madras n. Calcutta. Cradle of Liberty, 25 800 m. z.z.w. Kp. Verdische eilanden n. Philadelphia. Crania, 25 170 m. o.z.o. Kp. De Goede Hoop naar Durban. Dalerdijk. 25 v. Havana n. Houston. Daphnis, 26 te Maracaibo. De Eerens. 25 v. Bandar Abbas n. Muscat. Delft, 25 650 m. z.w. Fayal n. Antwerpen. Delfland, 25 te Rosario verwacht. Drente, 25 v. Semarang n. Banjuwangi. Eenhoorn, 25 v. Crotone n. Eleusis. Esso Nederland, 25 te Barfao verwacht. Etrema, 25 v. Genua n. Berre. Gaasterland. 25 dw. Bahia n. Rio de Janeiro. Gabonkust, 26 te Lagos. Garoet. 26 te Rotterdam. Gordias, 25 te Emden verwacht. Grootekerk, pass. 25 Straat Messina n. Genua. Guineekust, pass. 25 Takoradi n. Abidjan. Hathor. 25 te Hamburg verwacht. Helena. 25 v. Amsterdam n. Hamburg. Helicon. 25 te Santiago de Cuba v. Nassau. Itersilia, 25 te Puerto Limon. Hestia, 25 te Curasao verwacht v. Cartagena. Hilversum, 24 620 m. z.w. Flores Az. n. Landsend. Holendrecht, 25 160 m. z.w. Flores n. Rotterdam Houtman, 25 v. Auckland n. Napier. Iberia, 25 45 m. n.n.o. Warnemünde n. Rotterdam. Ivoorkust. 25 v, Lagos n. Matadi. Jagersfontein. 26 te Kaapstad. Jason. 24 260 m. z.w. Flores Az. n. Antwerpen. Kaap Hoorn, 25 v. Suez n. Aden. Kalinga, 25 tc Curagao verw. v. Buenos Aires. Kalydon, 26 te Rotterdam verwacht. Karachi. 25 v. Port Said n. Halifax. Karimata, pass. 24 Gibraltar n. Syracuse. Karsik, 25 90 m. z.z.w. Melbourne n. Auckland. Kasimbar, 26 tc Timordilly verwacht. Keizerswaard. 26 te New York. Kelletia. 25 50 m. z.w. Wight n. Stanlow. Kerkedi.ik, 25 te Boston v. New York. Kertosono, 25 420 m. n.o. Azoren n. Houston. Khasiella. 2/12 te Quebec verwacht. Kieldrecht 25 v. Aden n. Madras. Kinderdijk, 25 te Rotterdam. Kloosterdijk, 24 v. Lissabon n. Havana. Kopionella, 24 v. Liverpool n. Curacao. Korenia, 25 v Gothenburg n. Rotterdam. Korovina, 25 260 m. z.z.w. Osaka n. Miri. Kosicia, 5/12 te Thameshaven verwacht. Krebsia 25 v. Curagao n. Rotterdam. Kreeft, 25 150 m. z.w. Trondheim n. Narvik. Kryptos, 25 te Las Palmas verwacht. Laertes, 25 50 m. n.o. Bougaroni n. Liverpool. Langkoeas, 25 te Surabaja. Laurenskerk, 25 60 m. n. Oran n. Triest.. Leersum, 25 v. Jacksonville n. Corpus Christi. L eopoldskerk. 26 te Suez. Leuvekerk pass. 25 Ras Fartak n. Akaba. Lieve Vrouwekerk, pass. 25 Wight, n. Hamburg. Limburg, 26 te Tandjong Priok. Lissekerk, 25 90 m. o.n.o. Tunis n. Duinkerken. Loosdrecht. 25 rede Kuwait. Maaskerk 25 v. Bremen n. Antwerpen. Malea. 24 v. Pladju n. Tandjong Priok. Mariekerk, 25 170 m. z.z.o. Messina n. Pt. Said. Markelo, 25 30 m. n. Burlings n. Granton. Meerkerk, 25 te Rotterdam. Meliskerk. 25 v. Bremen n. Amsterdam. Memnon. 26 te Curagao. Mentor. 25 te Guanta verwacht v. Ciud. Trujillo. Merwelloyd. 25 770 m. n.o. Str. Bernandino naar Balboa. Modjokerto, 25 280 m. w. Minicoy n. Aden. Molenkerk, 25 100 m. n. Kp. Blanco n. L. Palmas. Munttoren, 26 te Suez. Musilloyd. pass. 25 Finisterre n. Bilbao. naar Tripoli. Naess Commander. 25 180 mijl n.n.o. Kp. Villano Nieuws in het kort Kijkdag fietsen Blocmcndaal. Op za terdag 29 november zal er in het politie bureau in Overveen van twee tot vijf uUr en van half acht tot half tien aan de eige naars gelegenheid gegeven worden door de politie in beslag genomen en gevonden rijwielen te komen afhalen. Beeldende kunstenaars. In „Bloemen- heuvel" in Bloemendaal houdt men bin nenkort een tentoonstelling van werken van beeldende kunstenaars uit de gemeen te Bloemendaal. Daarna zal men er waarschijnlijk in het begin van 1959 een expositie van gemeentelijke archivalia in richten. Duivenexpositie. De Haarlemse post duivenvereniging „De Reisduif" houdt op 29 en 30 november een tentoonstelling van jonge duiven in haar verenigingsgebouw aan de Achterweg la in Haarlem-Noord. Op de tentoonstelling, die zaterdag ge opend is van 1722 uur en zondag van 10— 17 uur, zal men circa honderdvijftig jonge duiven broed 1958 kunnen bezichtigen. De heer Van der Linde uit Bleiswijk zal de vogels keuren. Naess Tiger, pass. 26 Perim n. Houston. Nanusa, 25 te Genua. Nestor. 26 te New Orleans verwacht v. Houston. Nieuw Holland, 25 v. Melbourne n. Sydney. Noordwijk, pass. 25 Key West n. Antwerpen. Nijkerk, 25 87 m. z.o. Suez n. Port Sudan. Oranjefontein. 25 v Amsterdam n. Hamburg. Oranje Nassau 25 50 m. z. Fayal n. Baibados. Oranjestad, 25 v. Trinidad n. Parbo. Orion. 25 v. Amsterdam n. Alexandrië. Osiris. 25 v. Curagao n. Georgetown. Ouwerkerk, 25 v. Shimizu n. Yokohama. Pependrecht, 25 te Istanbul verwacht. Peperkust. 25 v. Amsterdam n. Antwerpen. Pr Will. v. Oranje, pass. 25 Belle Isle n. Montreal. Prins Willem V, 25 geankerd Roads Burriane. Purmerend. 26 te Istanbul. Pygmalion, 26 te Rotterdam. Raki. 25 v. Abadan n. Kuwait. Randfontein, 25 v. Rotterdam op proeftocht. Ridderkerk. 25 rede Colombo. Riouw, 25 180 m. n.o. Alexandrië n. Beyrouth. Roggeveen, 25 te Lorenco Marques. Ruys, 25 330 m. z.z.w. Hongkong n. Singapore. Saroena, 25 v. Pladju n. Biikom. Scherpcndrecht, 26 te Larnaca. Senegalkust, 25 150 m. n.w. Dakar n. Dakar. Siberoet. 26 te Calcutta. Sliedrecht. 25 v. Suez n. Landsend. Sloterdijk, 25 te Antwerpen v. New York. Soestdijk, 26 v. Antwerpen n. New York. Solon, 25 te Aruba v. La Guaira. Stad Amsterdam, 25 te IJmuiden. Stad Arnhem, 25 v. Lulea n. Amsterdam. Stad Delft. 25 600 m. z.w. Landsend n. N. Orleans. Stad Gouda. 25 580 m. z.w. Landsend n. Baltimore. Stad Leiden, 28 te Birkenhead verwacht. Stanvac Bcnakat, 24 v. Bangkok n. Singapore. Statendam, 25 880 m. n.o. Kp. Race n. New York. Statensingcl, 25 600 m. w. Flores n. Europa. Statue of Liberty, 24 90 m. z.z.w. St.. Helena naar Philadelphia. Straat Johore, pass. 25 Str. Soenda n. Singapore Straat Madura, 25 1200 m. n.w. Fremanlle naar Mauritus. Straat Mozambique 25 te Pt.. Swettenham. Straat Torres, 26 v. Melbourne n. Sydney. Sumatra, 26 te Pcnang. Tabinta, pass. 25 Stromboli n. Genua. Tahama, 25 60 m. n. Natal n. Punta Cardon. Tawali, 25 50 m. z.z.o. Barcelona n. Lissabon. 'I'eiresias, 25 te Hongkong .v Engeland. Telamon. 26 te Rotterdam. Themis, 26 v. New York n. Philadelphia. Tiberius, 25 v. Amsterdam n. West-Indië. Tjibadak, 26 te Djakarta. Tjikampek, 25 v. Hongkong n. Singapore. Tjiluwah, 26 te Makassar verwacht v. Baii. Tjipanas, 25 te Kobe verwacht v. Moji. Tomo.cyclus, 28 te Curagao verwacht, Tomori. 25 te Belawan. Trajanus, 24 v. Madeira n. La Guaira. Triton, 26 te Charleston. Utrecht, 25 te Genua v. Marseille. Van der Hagen. 25 100 m. z.w. Penang n. Singapore Van Linschoten. 28 te Dar Es Salaam. Van Noort. 25 v Auckland n. Sydney. Van Waerwijck. 25 250 m. z.w. Ceylon n. Mahe. Van Spilbergen, 25 te Port Harcourt. Vasum. pass. 25 Suez n. Mena. Vivïpara. 25 70 m. n.w. Muscat n. Gibraltar. Waal. pass. 25 Finisterre n. Rotterdam. Waiwerang, 25 280 m. z.w. Ceram n. Darwin W. Alton Jones, 25 100 m. z.z.o. Suez n. Mena. Weslland. 25 v. Montevideo n. Santos. Willem Barendsz, 26 te Kaapstad. Witmarsum, 25 te Houston. Woltersum, 25 800 m. w. Flores n. Le Havre. Wonosari, 25 rede Priok. Zaankerk. 25 te Marseille verwacht v. Lissabon Zuiderkruis, pass. 25 Kp. Leeuwin n. Aden. SLEF.PVAART Barentsz Zee. 21 v. Harwich te River Blackwater. Friesland, 25 te Yokohama verwacht lïumber, pass. 24 Monaco n. Genua. Schelde, 25 te Rotterdam. Tyne, pass. 24 Startpoint n. IJmuiden. MN fabrikanten van Libeile Nylons vragen voor het vormen van Damesnylon-kousen. In dit voor vrouwen aantrekkelijke werk vangt men aan met een verdienste van 50.bruto p. w., terwijl een toploon van 75.— bruto per week voor goede krachten zeker bereikbaar is. De arbeidstijden wisselen: ochtend- en avonddiensten. Men werkt ca. 43 uur per week. Reiskosten voor fo rensen worden vergoed. Persoonl. sollic. bij de Perso- neelsald. v. h. Bedrijf, Zijlweg 138, Haarlem, te berei ken met bus 4 richting Overveen. Nog enkele winkelhuizen met boven woning te koop in nieuwbouwproject te Haarlem (rand Aerdenhout). Inl.De Ridder en Strijbis, makel. N.B.M., Zandvoortselaan 71, Heemstede. llllllllilllilllill!" i Een welgemeende raad: wannee. u van plan bent voor u zelf, ot voor een ander het jaarboek W.W.W. 1959 te kopen, wacht dan niet te lang. Hoewel wij de op lage hebben verdubbeld om aan de vraag te kunnen voldoen, begint het einde in het zicht te komen. Het kan nu nog, koop NU: 288 bladzijden honderden illustraties stevige band Uitsluitend verkrijgbaar aan de kantoren van Haarlems Dagblad/Opr. Haarl. Courant en Dmuider Courant

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4