Bescheiden optimisme: vele plannen zijn bestekklaar St. Nicolaas koffie HU 13 Lion d'Or m ax Factor Torenflats in woningwetbouw? ALBERT HEIJN Sombere perspectieven voor bouw en verbetering van zwembaden max Factor Momento Rijst "Hm i 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 i Men wacht nog op rijksgoedkeuring Boeken Kalenders Vulpennen Boekhandel VEKO DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs AIqjzcU ZldeZ&h, Gen. Cronjéstr. 1a-1b - Tel. 53334 GRATIS aanbieding van DONDERDAG 27 NOVEMBER 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Volkshuisvesting in Haarlemse raad ^W'WWW'WWW^WWWWW i ...slaap diep en gezond, drink Raadslid Van Liemt Overleg vóór indiening van uitbreidingsplannen Zie de kunst waan Terlenka dassen Terlenka overhemden Burgerlijke Stand van Haarlem BIJ DE BEHANDELING van het hoofdstuk volkshuisvesting van de Haar lemse begroting vielen woensdagmiddag en -avond in de Haarlemse raad enige voorzichtige optimistische geluiden te horen, ondanks de vele belemmeringen; die de woningbouw nog steeds in de weg staan. Het bescheiden optimisme sloeg dan ook voornamelijk op het grote aantal plannen, dat de dienst, voor volkshuisvesting in voorbereiding heeft en op de gunstiger financiële mogelijk- )ii de heden, die zich thans nog voornamelijk bij de premiebouw, openbaren. Wethouder Schippers gaf een uitvoerig overzicht van de stand van zaken, waarbij hij er op wees, dat een groot gedeelte van de voorbereidingen nóg tot stand kwam onder de ambtsperiode van zijn voorganger, wethouder Happé, die hij in de eer hiervoor wilde laten delen. Wat tie toekomst betreft, meende de heer Schippers ervoor te moeten waarschuwen, dat voor 195!) zeker geen proter bouw volume moet worden verwacht dan voor 1958 is gegeven. Van de hierin vervatte 500 woningen voor 1958 vallen onder dit jaar 176 en 241 woningen in Parkwijk. Zojuist is bericht ontvangen dat voor een complex van 158 woningen in Parkwijk rijksgoed keuring is ontvangen, waarvan dit jaar nog 99 woningen ten laste van het contingent kunnen worden gebruikt, zodat in totaal 516 woningen voor 1958 kunnen worden gebouwd. Voor de toekomende jaren zijn er plan nen voor 1033 woningwetwoningen. Hier van zal nien in 1959 ongeveer de helft kun nen realiseren. Er zullen echter ook nog een project bejaardenwoningen, een toren flat in Parkwijk van 60 woningen en één in Delftwijk van 100 woningen in woning wetbouw moeten worden gebouwd, zodat het niet eenvoudig is dit alles in het ge wenste tempo te verwezenlijken. Er is over deze kwestie overleg met het rijk gaande. Wethouder Schippers Voor de premiebouwsector bestaat mo menteel veel belangstelling, aldus de wet houder. De gemeente zal echter bouwgrond beschikbaar moeten hebben, hetgeen nog maar op sommige plaatsen mogelijk is (Schalkwijk, omgeving Zijlweg en Faraday- straat). In antwoord op vragen van raads leden antwoordde de heer Schippers, dat de kwestie van de huren eerder een lande lijke, dan een gemeentelijke zaak is, dat aandacht zal worden besteed aan geluids hinder in nieuwe woningen, dat voor hoog bouw minder grond nodig is dan voor een gezinswoningen, zodat zeker niet alles in laagbouw kan worden uitgevoerd. Verder toonde hij zich een voorstander van samen werking tussen de woningbouwverenigin gen, zonder dat hij deze zou willen dwingen tot fusies over te gaan. Tenslotte sprak de wethouder zich uit ten gunste van een vrije architectenkeuze, evenwel met super- visoren voor de nieuwe wijken, waarbij m resideert met zijn hoofdknecht iedere middag van 25 uur in Sint Nicolaas zal gaarne de kennis making met zijn jeugdige vriendjes en vriendinnetjes hernieuwen. Aankomst van het hoge gezelschap v r ij d a g m i d d a g 2 uur bij de AH-SuperMart, Grote Houtstraat 99 in Haarlem. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD T. E. van Ek en C M. de Bakker; Th. F. van Ligten en A. Krul; H. J. M. Völker en A. M. Campfens; N. J. W. Stevens en G. J. Oosterbeek; F. H. Janssen van Raay en A. D. de Kloet; A. P. M. Peperkamp en A. Th. M. Smit. GETROUWD: J. A. Jonk en M. Th Grapperhaus; J. Kerkman en N. B. Hol ding; R. Aarts en J. A. Vester. GEBOREN: Mark Martin, z. v. E. Neu- müller en M. de Boer; Paulus Cornelis Robertus, z. v. A. A. L. Schreurs en C. M. Nagelhout. OVERLEDEN: D. J. de Ruiter, 21 maan den (j.); Mevr. A. J. M. Rabou, 74 jr.; H. J- Nijs, 74 jr.; Mevr. M. Th. C. Doden huis. 83 jr.; Wed. S. Bakker-Van den Berg. 89 jr.; Wed. N. Niezen-Aalbersberg, 77 jr.; S. R. Fens, 83 jr. men dan met eikaar tot overeenstemming moet zien te komen. Wethouder Happé die stadsontwik keling oor zijn rekening nam meende, dat de supervisor op enigerlei wijze een stem moet hebben in de keuze van de architecten om tot een harmonische op bouw van een nieuwe wijk te kunnen komen, waarbij deze wijken ieder een eigen karakter kunnen krijgen. De heer Happé was er echter vanovertuigd, dat hier voorzichtigheid was geboden, omdat beide categorieën stedebouwkundigen en architecten scheppende kunstenaars zijn, wier kunstenaarschap niet in het gedrang moet komen. Met het raadslid mevrouw Smitz-Peper (Arb.) was de wethouder het eens. dat men de mensen op de hoogte moet stellen van de voordelen, die ver bonden zijn aan het vrijwillig beschikbaar stellen van woonruimte, waardoor een bil lijker woonruimteverdeling tot stand kan komen. Hij bracht hulde aan de woning bouwverenigingen, die in deze richting reeds zo vruchtbaar hebben gewerkt.Voorts wees de heer Happé nog op de lagere bouwkosten per woning uitgevoerd in hoogbouw, vergeleken met eengezinswonin gen, zolang men tenminste geen hoogbouw toepast, die liften vergt. Tot slot volgen hier nog in het kort de beschouwingen, die de sprekers aan de woningbouw hebben gewijd. De heer De Leeuw (Arb.) bepleitte welsprekend aandacht voor de geluidshin der in de nieuwe woningen. Voorts was hij van mening, dat bij planning geen vrije architectenkeuze mogelijk was en wilde hij het aantal woningbouwverenigingen ver minderen. De heer Rood (K.V.P.) wilde hierbij echter geen dwang, ofschoon hij samen werking tussen de verschillende corpora ties wel op prijs stelde. Verder bepleitte hij vrijheid van architectenkeuze en was hij van mening, dat er te veel flathouw tot stand kwam. Hij was meer voor de bouw van eengezinswoningen geporteerd. De te hoge huren achtte hij een gevolg van te overdreven bouwtechnische eisen. Ook de heer Lichtenveldt (V.V.D.) vond dat er te duur gebouwd werd: hij wilde meer normalisatie en elementen- bouw. „Wij moeten niet voor eeuwen bouwen" vond hij. De heer Van den Berg (Prot. Chr.) had vijf punten opgesteld: contingenten geheel gebruiken, voorraadvorming van bestek-klare plannen en-bouwrijpe'grond, bouw Tvan premiehuurwoningen door wo- ningbou\ycorpora. géén. $:oningverlies- door verwaarlozing, dus goed Onderhoud én goéd bouwen. Hij bepleitte voorzichtigheid ten Advertentie k 1 Zonder koken f de héérlijkste droge rijst t Altijd droog - nooit vuile pannen Vraag uw winkelier aanzien van de concentratie van de woning bouwverenigingen. De heer Proper (Comm.) vroeg aan dacht voor woningverbetering en voor de verhouding 4060 voor woningwet- en premiebouw, maar wethouder Schippers zei, dat met dit laatste geen rekening meer kon worden gehouden. De heer Dogger (P.S.P.) zag een dis crepantie in de verschillende cijfers van de woningachterstand en toonde zich veront rust door de vele mensen met lage in komens. die door de nood gedwongen, in woningen trekken, waarvan de huur voor hen te hoog is.' De heer Van Velsen (K.V.P.) tenslotte wenste aandacht voor de bouw van atelier ruimte voor kunstenaars en voor de bouw van oremiewoningen in de lagere huur- klasse. Advertentie Voor gezondheid en ge noegen is alléén het beste goed genoeg. Koffie Hag, de enigecoffeïnevrijekoffie met een 50-jarige wereld reputatie zal elke fijnproe ver bekoren. KOFFIE HAG coffeïnevrij spaart hart en zenuwen Importeurs HAG Verkoopkantoor Haarlem - Postbus 619 Voor de verbouwing van het zwembad aan de Kleverlaan, waartoe de Haarlem se raad enige tijd geleden besloot, is nog geen rijksgoedkeuring verkregen. Als de ze goedkeuring niet zeer binnenkort af komt, ziet het er naar uit, dat het bad aanstaande zomer niet verbeterd is. Men heeft dan de keus het bad gesloten te hou den (waardoor in Haarlem alleen het bad aan de Houtbaart beschikbaar zou zijn) of het nog eens openstellen in de verwaar loosde staat, waarin het nu verkeert. Dit zei wethouder Geluk woensdag middag bij de beantwoording van de vra gen, die vorige week gesteld waren naar aanleiding van de behandeling van het hoofdstuk openbare volksgezondheid van de Haarlemse gemeentebegroting. De heren Fortgens (Arb.), Vissers (K.V.P.) en Spek (Prot. chr.) hadden hier over vragen gesteld, waarbij de heer Fort gens berekend had. dat er in Haarlem eigenlijk zes open zwemb den zouden moe ten zijn. De wethouder kwam op grond van andere berekeningen op vier. Voor het nieuwe bad aan de Planetenlaan zal nog dit jaar door Openbare Werken een plan worden voltooid, zodat het gebouwd zal kunnen worden zodra de gemeente finan cieel wat i-uimer komt te zitten. Wethou der Happé zette nog eens uiteen, waar om het zolang had geduurd, voordat dit plan zal zijn voltooid: dit was zeker niet aan Openbare Werken te wijten, aldus de wethouder, die meedeelde, dat deze dienst nu aan de plannen voor het nieuwe bad werkt, ofschoon men ervan overtuigd is, dat voor de bouw ervan toch geen rijks- goedkeuring zal worden verkregen, terwijl er zoveel andere plannen vachten, die meer kans maken Men doet dit vanwege de aandrang, die er uit de raad op de vol tooiing van het bad wordt uitgeoefend. „Als Openbare Werken alle plannen, die men in een jaar gereed wil hebben, in die tijd ook moet voltooien, zou de dienst tien keer zo groot moeten zijn," aldus de wet houder. In antwoord op de heer Vissers, die om deze reden particuliere bouw van de zwembaden had bepleit, werd door de heer Geluk meegedeeld, dat dit thans niet goed meer mogelijk was, omdat de gemeente reeds te ver met de voorbereidingen was gevorderd. De raad ging niet in op een voorstel van de heer Proper (Comm.) om een telegram naar de minister van Volks huisvesting te sturen, waarin zou worden aangedrongen op een spoedige toekenning van de rijksgoedkeuring. Wethouder mevrouw Scheltema- C on r ad i bleek het niet eens te zijn met haar partijgenote mevrouw. Van Rappard- Kobus over de inschakeling van huisart sen bij de schoolmedische dienst. Zij vond dat het werk van deze dienst te specialis tisch was om volledig door huisartsen te worden gedaan, een mening, waarin zi.i werd gesteund door de socialistische me vrouw Kérkhoff-Pet. Wel wilde de wethou der overwegen vrije artsen in te schake len bij andere werkzaamheden. Haarlem wendt pogingen aan een rijkssubsidie te krijgen voor de vijfde schoolarts en de wethouder had goede hoop. dat men hier in zou slagen, waardoor gemeentegelden zouden vrijkomen, die dan misschien voor een zesde schoolarts zouden kunnen wor den gebruikt. Overigens waarschuwde me vrouw Scheltema-Conradi tegen een te overladen en te ambitieus programma, als men niet zeker was, dat daarvoor ook bekwame krachten zouden kunnen worden aangetrokken. Anders zouden de ambtena- ren te overbelast worden, meende zij. Wethouder Bakker belichtte nog eens uitvoerig de speciale moeilijkheden op het gebied van de bejaardenzorg. In ant woord op gemaakte opmerkingen deelde hij mee, dat in ieder geval ook na het ver lenen van een vergunning controle zal worden uitgeoefend op de particuliere rusthuizen. Men kan de vergunning te al len tijde weer intrekken, als daar reden toe mocht zijn. Veel hing ten aanzien van de vergunningen af van de brandweer, die hoge eisen stelt. De wethouder was van mening, dat ook na de eventuele voltooiing van grote rust- en verpleeghuizen een taak voor de kleinere particuliere zal overblij ven. Over de 25 bejaarden, die na sluiting van een Haarlems rusthuis op straat drei gen te komen, zei de wethouder, dat de gemeente zeker zal helpen in die gevallen, waar het Haarlemse patiënten betreft. Pa tiënten uit andere gemeenten vallen niet onder de zorg van Haarlem. Nog langer wachten met de bouw van het nieuwe gasthuis noemde wethouder mevrouw Scheltema-Conradi te duur. Ge lukkig zit er thans schot in, meende zij. Binnenkort zullen de eisen voor het nieuwe gasthuis door de regenten van het St. Eli sabeth's Gasthuis worden besproken. Er is reeds een architect aangewezen. Dit deelde zij mee in antwoord op een opmer king van de heer M a r s e 1 i s Hart- s i nek (Prot. chr.) die geschrokken was van de exploitatiekosten. Hij vergeleek de ze met de begroting van het Diaconessen- huis, die altijd sluitend is. Mevrouw Schel- tema daarentegen was verheugd, dat de tekorten de laatste jaren een dalende ten dens hadden getoond: twee ton nu tegen vijf ton op de begroting voor 1956. Advertentie ZIJLSTRAAT 98 Telefoon 11706 AMSTERDAM Onder leiding van aandelen Philips had er over een breed front een flink koers- herstel op het Damrak plaats ten gevolge van herinvesteringen, dekkingsaankopen en aankopen door het buitenland. De flauwe tendentie van maandag zette zich dinsdag in Wallstreet niet voort. Dit bracht de nodige rust op de Europese beurzen. Voor de gunstige stemming in de Philips- aandelen zijn enige factoren aan te wij zen, onder andere de zeer gunstige derde kwartaalcijfers van het concern, geen plannen voor vervroegde aflossing van de 5 percent converteerbare obligaties, geen beroep op de kapitaalmarkt en geen in troductie van de aandelen in Wallstreet, waardoor Amsterdam het centrale punt voor de handel in de Philiosaandelen blijft. Het fonds was op 402 ongeveer 15 punten beter. De 5 percent converteer bare obligaties verbeterden ongeveer 7 punten. De gunstige stemming voor de Philipsaandelen was van invloed op de overige internationale waarden waarvan Unilever 9 punten hoger op 449 werd ver handeld. A.K.U. ontmoette vraag voor buitenlandse rekening en nam 8 punten van het de vorige dag geleden verlies terug. Aandelen K.L.M. lagen zwak in de markt ingevolge Wallstreet. Voor aandelen Kon. Olie bestond behoorlijke belangstel ling. Parijs nam de olie-aandelen op een koers van f 189,70 uit de markt, tegen een slotkoers van'de vorige dag f 186,30. De aandelen noteerden bijna 2 gulden boven pariteit New York. In de scheepvaartsector werd het verlies van de vorige dag ruimschoots ingehaald. Door elkaar bedroeg de koerswinst 1 tol 5 punten. Van de cultuurmarkt ging de vraag uit naar Deli, dat van f 128 tot 129,30 steeg, waarbij een koerswinst van ongeveer f 2,60 kon worden geboekt. Ook H.V.A. lag goed in de markt en verbeterde vijf punten; Amsterdam Rubber en Se- nembah plus 3. De aanstaande 4V2 percent 30-jarige obligatielening tegen 97->4, groot f 100 mil joen, ten laste van de Bank voor Neder landse Gemeenten was oorzaak, dat de obligatiemarkt een gedrukte tendentie te zien gaf. Van de staatsfondsen verloor de nieuwe 4!/2 percent lening ongeveer 54 per cent en de overige staatsobligaties tot percent. Voor de internationale waar den sloot de markt op vrijwel hét hoogste punt van de dag. Voor de inschrijving op de 15 miljoen 5 percent 20-jarige obligaties Vereenigde Machinefabrieken n.v. tegen 98Va percent bestond ter beurze, zoals verwacht werd. zeer grote belangstelling. De claims van de Machinefabriek Hensen werden op f 85 (theoretische waarde f 94) vernomen. De stockdividenden werden geadviseerd op f 142.50 (theoretische waarde f 147) Voor de eerste verhandeldag van de claims Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij n.v. werd een prijs vernomen van f 465 (theoretische waarde f 465) en voor de bonusdividendbewijzen f 1430. overeen komend met een zelfde prijs, zijnde de theoretische waarde. Prolongatie 314 per cent. (ANP). NEW YORK De Newyorks® effectenbeurs heeft woensdag een krachtig herstel te zien ge geven, waarbij grotere koersstijgingen be reikt WeYdèVi déli 'ooit sedert 27 novembef van het vorige jaar, toen het bericht over Eisenhowers beginnende herstel dé markt sterk stimuleerde. Het herstel zette reeds kort na de beurs- opening in. Met een avans van twee tot vier dollar voor de voornaamste fondsen kon de markt een derde van de verliezen die zij op de drie voorafgaande beurs- dagen geleden had, inlopen. Kort voor beurssluiting zakten sommige aandelen iets in onder invloed van lichte winst nemingen. Toen begon men zich haastig in te dekken. De markt sloot vast met een achterstand van de tikkers. Staalwaarden, olies, metalen, chemische industrieën en bijzondere fondsen leidden het herstel. Bij de zeer willige elektro nische fondsen kon Texas Instrument op zijn hoogste notering vijf dollar verbete ren. Automobielwaarden stegen mede op berichten omtrent hogere produktiecijfers Verliezers waren er vrijwel niet te vinden in de algemene opgang. De sporen her wonnen meer dan de helft van hun ver liezen in de drie voorgaande dagen, de industriefondsen ongeveer een derde en de openbare nutsbedrijven tien percent. Het industriegemiddelde steeg van 540,52 op 549,15, de spoorwegen van 150.19 op 153,74. de openbare nutsbedrijven van 84,30 op 84,83. Van de 1229 verhandelde fondsen eindigden er 921 hoger en 146 lager. De omzet steeg van 3.940.000 tot 4.090.000 aan delen. Wegens Thanksgivings Day zijn alle beurzen vandaag gesloten in de Verenigde Staten. (UPI) 3-394«/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 n/o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Pref PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton Vdam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers Heden gisteren 13.45 ut 90 90 943/i8 93l3/i« 10954 10994 86 'A 95% 95'/s 9614 9794 105'54 237)4 242 350 18994 192 335 337 184)4 186 293 295 40294 414 184'/2 450 458 207 208 15494 787 94 787 t 189.30 f 190,60 184-94 185 6794 67'/z f 101,70 103 153'/s 15294 158 158 139 54 138 134 135 256 25694 127-94 130 f 128,70 f 130,50 242 242 127 127 179 19894 198Vi 181 57 94 57-94 47V,a 48 83'4 84 1R'S/1# 48 77-94 7994 22J4 2394 Imp. Marfac N.V. - Huddestraat 3-5 Amsterdam Woensdagavond laat men is vijf uur op het begrotingsschema ten achter maakte de Haarlemse raad nog een be gin met de behandeling van het hoofdstuk openbare werken van de begroting 1959. De heer Van Liemt (K.V.P.) drong er met klem op aan, dat ten aanzien van uit breidingsplannen eerst een inventarisatie wordt opgemaakt, waarbij er met de be trokken bevolkingsgroepen nauw overleg moet zijn over de houw van kerken, scho len etc. Deze inventarisatie zou naar zijn mening tijdig aan de raad moeten worden voorgelegd, omdat bij een in onderdelen uitgewerkt uitbreidingsplan door de raad geen wijzigingen meer kunnen worden aan gebracht. Hij vroeg tijdig overleg en een programma van eisen, dat aan de raad zou moeten worden overlegd. De heer Van Duin (Prot. chr.) steunde dit voor stel en vroeg bij de uitbreidingsplannen meer plaats voor vergaderruimte en re creatie. Voor de binnenstad bepleitte hij Amerikaanse oplossingen. „Wij moeten niet krampachtig elk geveltje willen cul tiveren". Voorts bepleitte de heer Van Duin openbare aanbestedingen en lezing van een rapport van de Provinciale Wa terstaat over de waterverontreinigingen, dit ten behoeve van de zozeer gewenste aanleg ,'an de rioolwaterzuiveringsinstal latie. De heer P i e 1 a g e (Arb.) achtte even eens een spoedige oplossing van het pro bleem van het vuile boezemwater gewenst en wilde roojlijnbesluiten snel mogelijk doen behandelen. Voorts wenste hij de Noorderbrug te vervangen door een voet brug. De heer Stoffels (V.V.D.) sprak evenals de heer Pielage het had gedaan over de achterstand op het gebied van openbare werken. Ten aanzien van het structuurplan adviseerde hij niet te veel te streven naar perfectionisme. Over het Stationsplein sprak de heer Stoffels kern achtig van doorgaan met. de verwezenlij king van de plannen. Op ditzelfde drong de heer Van Velsen (K.V.P.) aan. De ze spreker wachtte ook met smart op het saneringsplan voor het Rozenprieel en schetste nog eens de lijdensweg van het structuurplan. „Laat dit toch spoedig ko men" verzuchtte hij Tenslotte noemde de heer Van Velsen nog de verjonging van de Hout en adviseerde hij een u'tbesteding van straten- en wegenonderhoud. bij ge brek aan stratenmakers bij openbare wer ken. Advertentie HOTEL CAFó RESTAURANT serveert u een voortreffelijk diner Etalagcdief. De Venlose politie heeft een 44-jarige chauffeur uit Venlo ge arresteerd, die ervan wordt verdacht een etalageruit van een juwelier te Tegelen te hebben ingegooid en uit de etalage 43 gou den ringen te hebben weggenomen. De ringen zijn alle teruggevonden, deels in de woning, deels bij een vriend van de chauf feur. Volgens mededelingen van de Utrechtse Sterrewacht zal op donderdag 27 novem ber de derde Russische kunstmaan over komen om 18.42 uur m.e.t. in het noord oosten op een hoogte van 40 graden, zich bewegende van noordwest naar zuidoost. De raket die, zoals elders gemeld niet ver meer van zijn verbranding af is, komt over om 18.02 uur, op een hoogte van 45 graden in het westen. Advertentie 5.95 - 4.95 19.75 BEVALLEN van een zoon: 25 novem ber: G. J. M. Schutte-Rientjes; 26 novem ber: A. H. E. Broekhof-Tollenaer; A. A. van den Heuvel-van den Belt; A. Kloos- Vennik. BEVALLEN van een dochter: 25 no- E. W- P. Krouwels-van Hugten; A. van der Meulen-van de Maden; B. R. Smit-ten Brink; E. M. M. van Nikkelen-Deelissen; G. Stokman-van Dalen; M. Th. Snijders- Wijkhuijzen; D. van Raaphorst de Jong; P. A. M. Sarolea-Christoffels. ONDERTROUWD: 26 november: J. J. G. Habes- en A. ter Wal: D- H. Koopman en O. van den Bosch; F. de Boer en K. G. Bakker: J. A. J. Schardijn en M. H. Gigen- gack; G. Baars en N. Blom; A. A. Banning en M. Wijshake; S. Vuijk en T. Visser; B. J- Kensen en F. C. Verdel; M. Vogel sang en A. H. A. Langers; C. M. Stevens en A. A. Koek; P. Hameteman en A. W. Vogels; J. Prosée en H C. Takken; S. Zit— ter en R van Nimwegen; J. F. C- Kool en M. J. M. Faber; C. van Nassau en J. Üan- sijn; C. J. Smit en J. de Boer: J. Engel en N. Marsman; B. Mooij en E. van Roode. GEHUWD: 26 november: B. H. J. Zipp en J. M. Goets; G. Schemmekes en Th. J. van Lieshout; F. B. Sep en A. O. M. Wiercx; G. van Pruissen en M. J. van Braam; F. B. Brocke en E. J. Balm; N. J- Ebbing en E. M. F. Wesselman; J. J. Klin kenberg en A. M. Hollander; G. C. Brussee en J- Bom; L. van Bilderbeek en M. G. J- Eliens; F. Hurkmans en W. J. Belt; A. Nonnekens en L. Steenbergen; P. G. van den Bosch en W. Wereldsma; R. W. van Ooijen en M. C. E. Brugman; J. P. Keizer en G. M. Metselaar. OVERLEDEN: 23 november: E. Engel- Burggraaff, 54 j., Hazepaterslaan; 24 no vember: C. van Wijngaarden, 40 j., J. J. Hamelinkstraat: 25 november: A. de Rijk, 25 j., Kamperlaan. HOLLYWOOD Advertentie Geel uw uiterlijk de charme van jeugdige frisheid door de ideale make-up combinatie: Pan-Stik plus de vochtrijke Invisible Foundation. Nu beide tezamen voor de prijs van één tube crème! ,.fli p GRATIS eon royale proeftube lll-tl vloeibare make-up bij aankoop van een lli-fi lipstick Benut deze buitenkansjes vandaag nog... de voorraad Is beperkt, de aanbieding tijdelijk! Gratis een royale proefstick fan-stik make-up bij aankoop van een tube INVISIBLE FOUNDATION Bij daglicht, bij kunstlicht... altijd de zekerheid van zuiver natuurlijke (..high fidelity") schoonheid voor u: hi-fi vloeibare make-up plus hi-fi lip stick. Nu beide tezamen voor de prijs van één lipstick.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5